Amateurs alleen subsidie peil beter wordt' Egiïüna Verdwijnend landschap langs de Broekkade Arbeidsmarkt in februari verruimd SBLO VRAAGT PLAN VOOR TOEKOMST Uitstel beslissing grote uitbreiding van de Maasvlakte het sociaal- culturele werk Jongetje ernstig gewond G.A.B. Nwe Waterweg Noord SCHIEDAM OVERDEKTE KUNSTIJSBAAN GEPLAND IN VLAARDINGEN Gedistilleerd export licht gestegen Confrontatie I in Sted. Museum Den Bikkenboer in Galerie De Graaff DIEFSTAL UIT KELDER Arrestatie 11a rijden onder invloed In 67 is niets gebeurd! Buitenlanders M. ZIMMERMAN 100 JAAR Voor het eerst muzikale show voor tienduizend eilandbewoners Afscheidsfeest Heintje Davids in volle Doelen Inbraak in café: buit f 1400 Verkiezing nieuwe SBLÖ-voorzitter Drs. C. J. J. v. d. Maas verlaat Rijks-HBS Dakbedekker breekt benen bij botsing TEGEL ZETTERS KQËWbSTERS woensdag 6 maart 1968 - pwgum <5 (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, woensdag. De Vlaardingse Usclub overweegt een overdekte kunstijsbaan in de Broek polder In Vlaardingen te creëren naast de huidige landijsbaan. De Vlaardingse ijsclub heeft het pian 2 jaar voorbereid. De accommodatie zal een afmeting krijgen van 88 bij 82 meter. De kunst ijsvloer zal een oppervlakte bevatten van 65 bij 60 meter. De kosten voor het project worden geraamd op XVz miljoen gulden. Wanneer een dergelijke overdekte kunstijsbaan gerealiseerd zou kunnen worden zal het de eerste in ons land zijn. De baan zal een toeschouwersac commodatie hebben van 3500 zftplaat- sen, die eventueel kan worden uitge breid tot 5000. De kunstijsbaan zal geen concurrent gaan worden van de Stien Kaiserbaan in Delft. De ijsclub ziet de baan meer als een aanvulling van de Delftse baan. Hij zal een streekkarakter gaan krijgen. De accommodatie zal behalve een ijsvloer ook een restauratie krijgen, kleedkamers, toiletten en verder be nodigde outillage. De Vlaardingse ijs club meent dat het niet uitgesloten is dat ijshockey en ijsdansen in de toe komst in Vlaardingen zullen worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Zoals in december j.l. werd verwacht heeft de Nederlandse ge distil le erdexport in 1967 de 35 miljoen overschreden, een nieuw record. Het exportcijfer be droeg, om precies te zün, 35.220.000 wat ruim 400.000 méér is dan in 1966. Zo meldt het Centraal GedistÜ- leerdbweau in de „Exportmededelin gen". Voor de periode 1965 t/m 1967, die zich onderscheidt door een verhoogd en gestabiliseerd exportniveau, is de gemiddelde jaaruitkomst ƒ34,9 mil joen. Tien jaar terug, voor de periode 1955 tm 1957, was het jaargemiddelde ƒ22 miljoen, zodat in het afgelopen decennium de gedistilleerd export naar waarde berekend ruim 68 per cent is gestegen. Doch het totaal-alcoholvolume is in dezelfde periode gedaald; van 29.500 hl ad 100 pet in 1957 naar 28.000 hl in 1967. Dit komt doordat het accent steeds verder verschoven is van sterk-alcoholhoudende dranken naar het weinig alcohol bevattende artikel advocaat, waarvan het percentuele aandeel in de export (naar de waarde berekend) in de afgelopen jaren meer dan verdubbeld is. De verwachte daling van de afzet naar Engeland, de voornaamste afzet markt van het Nederlandse gedistil leerd, is beperkt gebleven tot ƒ0.5 of 3 pet. De verscheping van advocaat is de laatste twee maanden van 1967 groter geweest dan verwacht. De ex port naar Engeland beliep in 1967 17,4 min tegen 17,9 min in 1966. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag In het Ste delijk Museum Schiedam zullen series kleine eenmans-tentoonstellingen worden gehouden onder de titel „Con frontatie". Aan de eerste serie werken mede Van Apol met schilderijen, gouaches en tekeningen; Lancelot Sam son met beelden, objecten, schil derijen en Henri de Haas met teke ningen. De opening heeft plaats op vrijdag om 20.15 uur in de Aula en de exposi tie duurt tot 8 april. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag —In de Gale rie De Graaff, Oude Kerkhof 20 wordt tot 29 maart een tentoonstelllnj; gehouden van kleurlltho's van Danië den Dikkenboer. De galerie is geopend op werkdagen van 10 tot 18 uur. SCHIEDAM Geboren: Antonius J. z,v. A. J. A. M. Gokke en L. Kloot wijk. Carola H. M. d.v. T. J. L. van Buijtenen en J. M. Over de Vest. Mar cel z.v M C. van Vliet en N A Veth Brirn D. z.v. D. T. R. Newman en C. H. van Dorp. Casparus z.v. G. Faïandt en C. Evertse. Overleden: B. L. Oetker, 71 jr. J. van der Touw, 84 jr. wed. J. Veen- man. J. Apon, 77 jr. C. Morra, s79 jr. wed. G, C, de Reuver, W. Broekhui zen, 59 jr. SCHIEDAM, Geboren: Robert zv A. Ko- «ung cn M. T. van Hees: Cornelia zv J. Punt *n C. H. Sleeuwenhoek; Chrlsta M. E. dv p. M. de Jon» en M C. van der Haan Chris tina p. w. dv H. A. R. van den Hurk en D A. H. M. Scheerder; Carola dv M. Gom- roei en W. Post; Genk G. R. zv G. van Pa- Pevera en A. s. Brobbel; Berthus A. tv I. H. TTV' 1 1 denken", vond de heer Wielek, die de ii |J/1 SO L? /li)/)»* "passief geoordeelde bezigheden als Tv C/£/t'I schouwburgbezoek en lezen onder de (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De overheid moet niet altijd maar geld geven aan de kunst-beoefe nende amateurs, bijvoorbeeld to neel-, operette- of muziekgroe pen, wanneer blijkt dat die air«- teurs het voornamelijk doen voor de gezelligheid. Er moet wel de gelijk gelet worden op de inhoud, op het peil. Dit overheidsgeld zou aangewend kunnen worden voor het aantrekken van professionale krachten, een dirigent of regis seur. Wanneer echter na verloop van tijd blijkt dat er geen verbe tering in het peil komt, moet de subsidie gestopt kunnen worden. Dit was de wat verrassende uit spraak van de heer H. Wielek, hoofd van de culturele afdeling b(j de ge meentelijke Sociale Dienst van Am sterdam en als zodanig betrokken bij de invoering van moderne vormen van maatschappelijk werk, die gister avond op een z.g. „oriëntatie-avond" van de Sociale Dienst in Schiedam kwam spreken over „Het georgani seerde culturele werk In onze maat schappij". De belangstelling was dui delijk minder gToot dan op de voor gaande avonden, mogelijk heeft „Prinses Irene op de TV de mensen uit gebouw Irene gehouden", zoals do inleider stelde. Tegen bovengemelde uitspraak kwam enig protest bij de maatschap-, pelijk-cultureel geïnteresseerde toe hoorders. Die amateurs zijn toch ac tief bezig en dat is beter dan een pas sieve cultuurbeleving. Maar de heer Wielek vond dat bevordering van het sociaal-culturele werk ook moest lei den tot een. smaakverbetering of ver hoging van het culturele onderschei dingsvermogen. Keuze Bovendien, de subsidiepot is altijd beperkt. Er moet een keuze worden gemaakt. Dan is het onjuist om een bestaande vereniging, die op bet zelf de lage peil blijft staan, te betalen waardoor nieuwe groepen die wei naar verbetering streven, buiten de fi nanciële steun komen te vallen. De heer Wielek begon zijn heldere en boeiende betoog met een historisch overzicht. Van de „volksontwikkeling" door de Mij tot Nut van 't Algemeen (uit 1784) en het eerste buurthuis in Amsterdam (uit 1892). naar de „volks opvoeding" door -de Volkshogescholen (begin 1913) en de nieuwe vorm van de volkshogescholen, (na 1931). Doch na de tweede wereldoorlog, die alle normen overhoop heeft gehaald, is -dit oude maatschappelijke werk omge vormd tot het „sociaal-culturele werk" van nu. Niet alleen de overheid bemoeit zich nu met het culturele werk, maar ook de grote organisaties als vakbonden, de Ned. Sport Federatie, de platte landsvrouwenorganisaties, enz. zijn er aan gaan doen. Zelfs commerciële in stellingen beginnen er brood in te zien. actieve recreatie rangschikte. Ook de televisie kan „bijzonder bevruchtend werken", vond hij. Aangezien de mens, die een eeuw geleden 5.000 uur per jaar werkte, momenteel maar 2.000 uur en in de toekomst maar 1.000 5 1.200 uur per jaar zal werken, dreigt de „grote ver veling". Deze zee van vrije tijd moet opgevangen worden door cultureel of recreatief werk. „Maar in West-Euro pa wordt cultuur nog schromelijk ver waarloosd en als luxe-franje be schouwd" Buurthuis Bij de planning van nieuwe wijken moet meteen rekening gehouden wor den met een buurthuis. Voor tentoon stellingen, concerten, toneel en niet te vergeten een leeszaal met bibliotheek. Ook met gelegenheid tot experimen ten. Zo'n „cultureel gebouw" is even belangrijk als het gebouw voor de „verheids diens ten. De jeugd, die het oude clubhuis werk afwijst, wenst vrijblijvende con tacten in „open clubs". Maar oude clubhuizen kunnen omgebogen wor den naar het buurthuis, doch dan ook voor ouderen. Het grote probleem wordt dan het gebrek aan geschoolde werkers of lei ders van dit sociaal-culturele werk, dat van bijzonder groot belang kan zijn voor de bejaarden. De sociale academies, die vaak al culturele facul teiten hebben moeten hierin, voorzien, maar er zijn nog te weinig werkers. Amateurisme De heer Wielek had waardering voor het „moderne amateurisme" bij toneel, muziek, enz. De vormen doen wel vaak verouderd aan (operette verenigingen, fanfarekorpsen) maar er is al een tendens tot vernieuwing. Ook vond bij dat „oude" Jeugdveren! gingen maar eens in contact moesten komen met de provocerend-moderne jongeren, die vaak zeer creatief zijn, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De vijftienjarige Schiedamse jongen A. den Hijer is gisteren ernstig gewond geraakt toen hij bU het passeren van de voormalige kathedraal aan de Westzeedijk werd getroffen door een zwaar muuranker. Met inwendig letsel en een shock werd de jongen naar het Dijkzigtzie- kenhuis gebracht. Men is reeds enige tijd bezig de voormalige rooms-katholieke kathe draal te slopen. Gisteren waren de slopers bezig met het omtrekken van een muur. Bij het neerstorten van de muur kwam het anker los en vloog weg. De jongen passeerde op dat mo ment de kerk en kreeg het anker tegen zijn borst. Hoe meer de stad Schiedam zich uitbreidt, des te minder blijft er van de landschappelijke omgeving over. Een tekenaar moet dan ook naarstig zoeken naar voorbeelden, die steeds schaarser voorkomen. Aan de schil derachtige Polderweg zijn alweer enige boerderijen verdwenen. De grote en diepe polder die er langs ligt wordt opgespoten en men kan slechts gissen hoe deze eertijds schilderachtige buurt er over enige tijd zal uitzien. Langs de Broekkade vindt men nog wat stoffering van het vlakke land, zoals deze tekening bewijst. Octave DeConinck (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De 53-ja- rige onderwijseonsulent C. M. S. deed bij de politic aangifte van de diefstal van een onderstel van een autoaan hanger (ter waarde van 275) uit de gemeenschappelijke kelder van de woningen aan de Louis Raemaeker- straat. De vermissing van een trafo-lasap paraat werd gemeld door de achttien jarige liftmonteur C. K. K. uit Rotter dam. Het apparaat, dat plm. ƒ250 kost, lag in een in aanbouw zijnde flat in Groenoorcl. Zelf'Creativiteit Dit leidt naar een moderne metho diek van zelfwerkzaamheid en zelf- creativiteit. „Niet meer leren wat je moet denken, maar leren dat je moet (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag De poli tie heeft gisteren in zijn woning de 38-jarige koopman J. P. uit Rotterdam gearresteerd nadat hij op de Rotte- straat, Hofwijk een aanrijding had veroorzaakt met zijn wagen. Na de aanrijding reed hij door. P, bleek on der invloed van sterke drank te ver keren. L van Saus en C. E. Stam; Magdafena J. dv P- J. Meijer en C. M. Jannen: Johannes P. M. J P. M. Schoita en L. Mak; Michael W. R. av L J. L. van Tartwijk en A, M. P. Verbeek; Jacob L. zv J. van Houten en S. M. gil; Elisabeth dv P. Co1(Jn en E. Verschuur; Erwln N. p. jv l. jj. Boer en M. J. Luycx. Overleden: W. van den Brink. 83 Jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag „Er is in 1967 niets tot stand geko men. Dat is, gezien wat er vol gens de Sportnota van november 1966 nog gebeuren moet, toch wel zeer teleurstellend". Zo wordt in het wat negatief uitgevallen Jaarverslag over 1967 van de Schiedamse Bond voor Lichame lijke Oefening opgemerkt. „Bij de vele activiteiten van de Schiedamse burgerij menen wij het recht te hebben aan het gemeentebe- stuur te vragen: „Ook ai stfn er finan ciële moeilijkheden, tracht met de le den van de Sportraad een plan te ma ken gericht op de toekomst. De Sport nota geeft een duidelijk overzicht van wat er moet gebeuren." „Het zal niet zo mogen zijn, dat we over een aantal jaren tegen de jongere generatie zullen moeten zeggen: „Na 1966 stond in Schiedam de tijd stil". Eén eenmaal verkregen achterstand Is nooit meer in te halen". Aldus het jaarverslag. Er. wordt, zonder volledig te willen zijn, een opsomming gegeven van de sport-accommodaties die nog op reali sering wachten: meer terreinen voor de veldspelen; verbetering of ver plaatsing van enkele hockeyvelden (sommige zijn door de lage ligging In de winter ongeschikt); een goede lig plaats voor de watersportverenigin gen; de wielerbaan; een niernve ijs baan; een zwembad voor Schiedam- Zuid en schoolsportterreinen. Toegegeven wordt dat in de na-oor- logse periode op sportgebied in Schie dam heel veel is bereikt. Ook wordt erkend dat, gezien de financiële posi tie van de gemeente Schiedam, niet alles in één of twee jaar gerealiseerd kan worden. Leefbaar „Maar In elk geval zou een duide lijk plan kunnen worden opgesteld waarin wordt aangegeven, wat in de eerstkomende Jaren tot stand zou kunnen komen.- Schiedam breidt zich steeds uit en het Is een-wijs beleid er voor te zorgen dat de stad leefbaar blijft. Tot die leefbaarheid kunnen sport en recreatie belangrijk bijdra gen." De Schiedamse sportwereld heeft herhaaldelijk getoond, zo wordt be toogd, dat zij niet alleen steun van de overheid verwacht, maar ook zelf de handen uit de mouwen wil steken. Gewezen wordt op de accommoda ties dje vele verenigingen op de eigen terreinen hebben aangebracht, op de activiteiten van de Rennersclub en op de totstandkoming van de Sporthal, „Nu is er weer een groep mensen in Sehledam-Zuld met een hartverwar mende ijver en doorzettingsvermogen aan het werk. om hun zwembad tot stand te brengen". De SBLO ziet het als taak om zich in de komende jaren in te zetten voor de noodzakelijke uitbreiding van sportaccommodaties. Het zal daarbij moeten kunnen rekenen op de steun van de aangesloten verenigingen. In het verslagjaar zijn drie vereni gingen tot de SBLO toegetreden. Te weten de Schiedamse Scheêdsrechters- vereniging, - de Schietvereniging „Schiedam" en de handbalver.- „Scyl- la". Het ledental bedraagt thans 67, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDINGEN. Een daling van de geregi streerde mannelijke arbeidsreserve en een stijging van de vraag naar personeel, zijn de meest opmerkelijke feiten uit het overzicht van de maand februari van het G.A.B, Nieuwe Waterweg Noord. De belangrijkste wijzigingen in deze verslagperiode deden zich ook nu weer voor in de beroepsgroepen van de bouwvakarbeiders en de metaalarbeiders, zowel aan de vraag- als aan de aanbodzijde. In de maand februari van bet vorig jaar daalde het aanbod van mannelijk personeel eveneens, doch minder sterk. Desalniettemin beweegt de werkloosheid aan het einde van de verslagperiode zich nog op een iets hoger niveau, dan op het overeenkom stige tijdstip van vorig jaar. De daling van de geregistreerde mannelijke ar beidsreserve In de maand februari 1968 is vooral een gevolg van het toe nemen van de werkgelegenheid. De mannelijke arbeidsreserve ver minderde met 99 (ten opzicht van .ja nuari 1968) en liep terug van 507 tot 408. De vraag nam toe met 107 en steeg daardoor van 1816 naar 1923. Voornaamste wijzigingen in de be roepsgroepen: bouwvakarbeiders, aan bod —24, vraag +60; metaalarbeiders, 22, +85; handelspersoneel —8, —9; horecapersoneel, 10, +3; scheep- vaartpersoneel, +8» -f9» kantoorper soneel, 20, —7 en personeel in alge mene dienst, 15, +11. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwen liep in deze verslagmaand met,35 terug en daalde van 73 tot 38, De grootste, wijzigingen deden zich voor in de beroepsgroepen kantoor personeel 13) en huishoudelijk personeel (—8). De situatie op de arbeidsmarkt in de gemeenten Schiedam eii Vlaardin gen afzonderlijk (tussen haakjes cij fers van januari 1988): Schiedam mannelijke arbeidsreserve 233 (293); openstaande aanvragen 1173 (1159). Vlaardingen mannelijke arbeidsre serve 133 (155); openstaande aanvra gen 376 (374). Wat betreft de vrouwe lijke arbeidsreserve zijn deze cijfers respectievelijk 18 (39), 261 aanvragen en 17 (23), 200 aanvragen. ROTTERDAM, dinsdag. Vandaag is de heer IVL Zimmer man, Larixlaan 232, 100 jaar ge worden. Burgemeester W. Tho massen en mevr. Thomassen brachten de jarige vanmiddag om vijf uur een bezoek. Gedurende februari 1968 werden 107 mannelijke buitenlandse arbeiders bij het bureau ingeschreven en kon den er 109 geplaatst worden. Onder hen bevonden zich 96 Turken, waar van het overgrote deel bij de Verec- ntgde Glasfabrieken te werk werd ge stéld. Het aantal buitenlandse werk- nemers in het gewest Nieuwe Water weg Noord blijft nog steeds grovt. Ge schat wordt dat het percentage van 5 percent van de beroepsbevolking, vastgesteld in I960, nog steeds juist is, wat betekent 3000 tot 3500 buiten landse werknemers, hoofdzakelijk Turken. Verder Italianen, Spanjaar den, Grieken, Jordaniërs, Joegoslaven eh werkkrachten uit de EEG-Ianden. De vooruitzichten ten aanzien van het werkloosheidscijfer ïjjn beslist niet ongunstig te noemen. Temeer daar concerns als de Esso, Shell en Chevron plannen hebben vooruitbrei ding, c.q. daar al mee begonnen zfjn, zodat vooral aan het einde van dit jaar de vraag naar arbeidskrachten groot zal zijn. SCHIEDAM, woensdag. Op de Kippebrug over de Nieuwe Haven werd gistermiddag de 78-jarige J. B. Kleis uit de Westfrankela ncises tra at plotseling onwel. Hij sloeg voorover op de stenen,trap. De GG en GD be handelden hem," waarna hij naar huis werd gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Zestig muzikanten van de Marinierskapel, begeleid door 25 tamboers en pijpers en gevolgd door een 150 man sterke compagnie hebben vanmorgen een mars over het Noordereiland gemaakt. Daarmee hebben de mariniers de ruim tienduizend eilandbewoners een muzikale show aangeboden, waarvan ze totnogtoe verstoken waren geble ven. Iedere eerste dinsdag van de maand maakt de marinierskapel een mars door een of andere Rotterdamse wijk, maar tot heden is daarbij het Noorde- reiland altijd overgeslagen. Wat merkwaardig wanneer men bedenkt, dat stukje Rotterdam in de meida gen van 1940 het toneel van moedige strijd is geweest van de mariniers te gen de Duitse aanval. Vijf dagen lang hielden dé mariniers vol. Het korps werd vanmorgen feeste lijk op het Noordereiland ontvangen. Honderden schoolkinderen stonden, getooid met feestmutsen en vlaggetjes, langs de route, terwijl aan vele gevels het rood-wit-biauw wapperde. Nadat de mariniers marcherend en musicerend over het eiland waren ge trokken, wachtte een kopje koffie in de garage van Hulstkamp, waar aan de muur een levensgrote luchtopname van de Maasbruggen was gehangen. (Van een onzer verslaggevers) I ROTTERDAM, dinsdag.' Samen met zo'n duizend enthousiaste Rotter dammers heeft Heintje Davids in de Doelen een groots afscheidsfeest ge vierd. Toon Hermans, die de huldiging van mevrouw Davids zou verrichten moest door ziekte verstek laten gaan. Ook Conny van den Bos kon niet aanwezig zijn, evenals Mieke Telkamp, die was opgehouden door een kettingbotsing. Het programma werd gevuld door Wama's, Three Jacksons, Frans Vro lijk en met veel succes door songfesti valwinnaar Ronnie Tober, Tussen zijn eigen voorstellingen door kwam ook Tom „Dorus" Manders nok even aan wippen en verraste Rotterdamse Heintje Davids met bloemen. Namens het gemeentebestuur wérden mevrouw Davids bloemen aangeboden door mr. J. A. J. van Gorkom. Park zichtdirecteur Gerard Hulscher schonk mevrouw Davids, die tachtig jaar ge leden in Rotterdam geboren is, een le vensgroot familieportret aan. Met „draaien, altijd maar draaien" werd het feest in de Doelen arm-in- arm besloten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, t Een beslissing over de grote uitbreiding van de Maasvlakte (2500 a 3000 ha) kan eerst na een aantal jaren worden genomen, waarbij dan nog overtuigend moet worden bewe zen, dat de nationale economie deze uitbreiding strikt noodzakelijk maakt. Bovendien vormt deze grote uitbreiding een gevaar voor Voorne en Putten en zijn eerst nadere studies en onderzoekingen no dig om na te gaan hoe deze gevaren gekeerd kunnen worde. Dit zeegen gedeputeerde staten van Zuid-Holland in een reactie op het rapport over de ontwikkelingsmoge lijkheden van de zeehavens in het (gouden) deltagebied. Gedeputeerde staten baseren hun uitspraak op de prognose, dat het transport van de massagoederen gelei delijk, doch weinig spectaculair zal toenemen. Daarbij lijkt het waarschijn lijk, dat de olieaanvoer bimien enkele jaren zal inkrimpen. Nog een reden, volgens GS om met een beperkte uit breiding van de Maasvlakte te vol staan, Voome-Putten is als agrarisch en recreatief gebied onmisbaar. Het ver loop van. de zandbeweging na de af sluiting van het Haringvliet geeft te denken. Daarom me it eerst onder zocht worden hoe deze gevaren ge keerd kunnen worden. Het rapport gaat uit van de econo mische groeiverwachtingen voor het toekomstig zeehavenareaal. Maar er schuilen toch heel wat on zekere elementen in die groeiramin gen, stellen GS. Zo zal waarschijnlijk een geringere groei van de bevolking volgens de jongste ramingen van het nationale produkt inhouden. De in het rapport geraamde behoefte vau 30.000 ha zeehavenareaal wordt dan ook aan de hoge kant genoemd. Het probleem van de arbeidsvoor ziening is volgens GS ook te summier behandeld in het rapport. Er is nog geen inzicht in de behoeften Van de arbeidsmarkt in 1980. In de afgelopen jaren is ook het aantal arbeidsplaat sen achtergebleven bij de grote stij ging in de uitgegeven haventerreinen. In i het beperkte deltagebied moeten tenslotte de ontwikkelingen slerk worden geconcentreerd. Dus naast enige uitbreiding van de Maas vlakte, gecombineerd met de ontwik keling van idustriegebied voor'neven- industrieën in Noordwest-Noor d- Brabanit, een project van allure. En dat kan alleen wanneer van rijkswege op grootscheepse wijze hulp wordt ge boden. Gebeurt dit niet, dan zal zich steeds de situatie voordoen, dat de in het Waterweggebied beschikbare ter reinen zijn uitgeput, aldus GS van Zuid-Holland. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Dé Schiedamse Bond voor Lichamelijke Oefening houdt de alg. ledenvergade ring op vrijdag 15 maart in het ge bouw voor Chr. Sociale Belangen, aanvang 20.30 uur. - Het belangrijkste punt op de agenda is de verkiezing van een nieuwe voor zitter. De heer A. de Jong, al geduren de vele jaren de voorzitter, heeft zich niet herkiesbaar gesteld wegens zijn leeftijd. Als kandidaat wordt door het bestuur voorgesteld de heer J. D. De- greef, voorzitter van TSF. Penningmeester G. P. Jansen en le den M. van Dijk en N. Spithoven zijn dan de beurt van aftreden, maar her kiesbaar, Verder komt het jaarverslag in discussie. De tienjarige Elisabeth A. C. Bijl is gisteren bij het onverwacht overste ken van de Kleiweg aangereden door een personenwagen. Het kind werd met een hoofdwond naar het Dijkzigt- zlekenhuis gebracht. SCHIEDAM, woensdag Bij een inbraak in café „Klein Conflancé" aan de Rotterdams edijk is een bedrag van 1400 ontvreemd. Men kwam het café binnen door het forceren van een deur. De kassa leverde de inbrekers 850 op en uit .diverse potjes kwam het resterende bedrag. De politie stelt een onderzoek in. (Van een onzer verslaggevers) - SCHIEDAM, woensdag De on derdirecteur van de Schiedamse Rtjks-HBS en MMS, drs.,C. J. J. v.d. Maas zal de school gaan verlaten. Door de minister van O., K. en WV is aan hem per 1 augustus van dit jaar eervol ontslag verleend. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Met ge broken benen Is gisteren de 59-jarige dakbedekker A. Kersbergen'naar het Dykzigtztekenhuis gebracht. Op zijn bromfiets op de kruising Burg. van Slijpelaait-Stadiomweg tegen een personenwagen gebotst, die hij te laat opmerkte. De zeventienjarige scholier C. J. Kruil is gisteren met zijn bromfiets op de kruising Heer Arnoldstraat-Kl. LJndtstraat tegen een personenwagen gereden. Met hoofdwonden ""en een hersenschudding werd hij naar het Zuiderziekenhuis gebiecht. gevraagd voor werk in SPIJKENIS5E Telefonisch aanmelden: nr. 16.50.10. Personeel gevraagd Gevraagd actieve VERTEGEN WOORDIGER. Int. tel. 269664. R028 Futo, film en projectie

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2