Hele vreemde toestanden op 20 april in Musis Sacrum HULPBRUG OP SPITSUUR Schiedamse bioscopen VEROORDEELDEN IN GEVAARLIJK OORLOGSKARWEI SCHIEDAM gemeente-ziekenhuis SCHIEDAM «SïïffiE™"' D.TREURE ziekenverzorgsters eommies/commies A openbare werken enz. i tip J. J. F. MOREL WIL IETS LOSSLAAN SV Schiedam nog niet uit gevarenzone Verloren en gevonden Plannen nieuwe Huishoudschool vorderen 'Macoma'-defect wordt in Lissabon gerepareerd Elf noodwinkels aan Maassluise Westlandseweg -i ut MAK ZN. Knokker OSS-17 Nieuwe voorzitter vereniging adoptie van schepen Raadslid Strijen plaatst in blad advertentie met tekst van rede M.S. „Amstelkroon" voor 3,5 miljoen naar Griekenland verkocht gemeente schiedam gemeente schiedam donderdag 28 maart 1968 - pagina 5 EXCLUSIEVE VOORJAARS COLLECTIE JAPONNEN DEUX-PIÊCES TENTENSHOW Don Kozakken Rouwregister Happening Leemte Aanbiedingen Het rosse leven MATINEES Het gemeente-ziekenhuis (Nasepulaan 75, tel (010) 26 9126) vraagt Sollicitaties aan de adj uncfr-tMrectirice, desgewenst mondeHng na telefonische afspraak. WOt u uw sollicitatie met volledige personalia, ervaring en referenties binnen 10 dagen «enden aan burgemeester en wethouders? 4 ■4' 4 'Cultura' daagt uit met een 'dodendans' (ADVERTENTIE) DE VAN EN Van elk model -slechts enkele stuks (alleen-verkoop) Komt u morgen eens bij ons binnen lopen? Voor moeder en dochter Broersvest 111, telefoon 26 74 16 SCHIEDAM, donderdag In de voorlaatste ronde In de hoogste klasse van de Rotterdamse Schaakbond is het Schiedam 1 opnieuw gelukt 2 punten te veroveren. Met klein ver schil sy.—4y~ werd van NRSG 1 ge wonnen. Voor overwinningen zorgden C. Vrijland, J. v. d. Driessche. H. de Uyl en P. Sey, terwijl C. Harmany gelijkspeelde. Door deze uitslag is Schiedam 1 wel iswaar beter komen te staan maar het zal de laatste wedstrijd op 2 april tegen Spangen 2 dienen te winnen. Behalve Schiedam 1 verkeren ook Spangen 2 en Overschte 1 nog in de gradatiegevaar Het tweede tiental heeft zich defini tief veilig gesteld door tegen Spangen 5 gelijk te spelen' 5—5. Hier werden niet minder dan acht partijen remise t w. die van A van Seters, J. Holsken, J van Grootveld, D Dekker, G Rade maker, W den Uyl, A de Koningh en invaller H Stoof die (aan het derde bord) een goed debuut maakte. Het dei de tiental tenslotte verloor de uit-wedstnjd tegen Dordrecht 4 met 71221/2 A Schede, H Stoof en F \an Vorle, remise, wisten de eer te redden (ADVERTENTIE) Voor al uw kampeer-, sport en watersportartikelen Hoogstraat 125 - TeL 267982. elke dinsdagavond gebouw Nieuwstraat 12. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De algemene Schiedamse kunstkring „Cultura", al enige jaren kampend met grote tegenslagen inaar nog onverdroten voortgaand met het brengen van kunst en liet betere soort ontspanning in Schiedam, komt nu. aan het eind an een wederom teleurstellend seizoen, met een uitdaging. Een soort appèl aan Schiedam. Aan het publiek, dat zo vaak verstek heeft laten gaan; aan de autoriteiten, aan het „culturele leven" in het algemeen. Een uitdaging om eindelijk eens iets te doen in Schiedam. Een keuze maken, ook. Zwevend op de grens van het wèl-zyn en het niet-zjjn; staand op de tweesprong van doorgaan met het werk of er mee ophouden, orga niseert „Cultura" op zaterdag 20 april in Musis Sacrum een „Bal Ma cabre", een „dodendans." Paradoxaal: bet kan bet eind inlui den van Cultura, maar ook een nieuw begin! Duidelijker: „Wij willen eens sien of er niet iets losgeslagen kan worden in Schiedam. De algemeen heersende apathie op cultureel gebied doorbreken, door iets nieuws en onge woons te brengen", zegt Culture's voorzitter de beer J. J. F. Morel. Het zullen hele vreemde toestanden worden die avond, zo wordt in het vooruitzicht gesteld Een beetje expe rimenteel, een beetje schizofreen en vooral macaber. Het begint, om 20 uur met een opvoering van Rob van Hou- ten's „Fun House", heel modern, heel dwaas met een flinke scheut zwarte humor. In elk geval nog nooit ver toond in Schiedam. bliek uit is geraakt Een ontwenning is dit seizoen al duideliik merkbaar geweest en zal met het voortschrijden van de tijd nog erger worden Dit is de reden dat Cultura de „theater-loze" periode wil blijven overbruggen, indien mogelijk. Zo zal volgend seizoen een Don Kazakken- koor naar Schiedam worden gebracht in de Grote kerk! Waaruil weer blijkt dat de „dodendans" van 20 april as. ook weer niet te letterlijk geno men moet worden! Ij ■ts' •Sit/'IK Een beeld van de Overschieseweg tijdens het spitsuur! Een gekrioel van voertuigen en lange rijen wachtenden voor de Hulpbrug over de Schie. De brug blijft maar „helpen", doch is allang met meer berekend op dit drukke verkeer! Waarbij aangetekend moet worden dat lang niet al het verkeer richting Overscfue zich houdt aan de „voorkeursweg" via het Stationsplein en door gebruik te blijven maken van de Hulpbrug, het tegenkomende verkeer stagneert. Eind van dit jaar komt het nog ontbrekende deel van de Rijksweg 20, tussen 's-Gravelandseweg en Kleinpolderplein in gebruik. Het is hard nodig. Doch eerst wanneer de vierde brug over de Schie, in het verleng de van de Vlaardingeweg (in de Spaanse polder) naar de Pr. Beatrixlaan (in het industrieterrein) er zal zijn, «an de Hulpbrug afgedankt worden. Daarna het bal, meer een stijlvolle happening, ook al zal er gedanst kun nen worden. Zo wordt in de bene den-foyer van Musis een „cbapelle ar- dente" ingericht, compleet met rouw register (maar óók met gelegenheid sympathie en adhesie te betuigen aan het streven van Cultura). Dit tegen de achtergrond van bizarre wandschilde ringen, vervaardigd door de leden van de Kunsthlas nit het Sted. Museum De Boerenkapel van St. Radboud zal er een aubade-in-mlneur over heen strooien. In de boven-foyer zullen leden van de Alg Fotokring Schiedam foto's tonen van oud-Schiedam. Met daar voor, als tegenstelling, maquettes van een aantal kleine schouwburgen die in Nederland bestaan, o a. van het nieu we culturele centrum „De Tamboer" in Hoogeveer. Dit als demonstratie van de hartewens van Culture. SCHIEDAM Te bevragen aan het hoofdbureau van polltic te Schiedam dage» HJks van 0 toot 17 uur. behalve op zaïteruag (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Voor de bonw van een nieuw schoolgebouw voor de Huishoud- en Industrieschool te Schiedam en Omstreken heeft de gemeente het terrein gereserveerd aan de Laan van Bol'Es, tegenover het Bad G roe noord. Het bestuur heeft reeds een architect aangezocht en ge hoopt wordt dat nog dit Jaar de teke ningen gereed zullen tjjn. Aldus wordt opgemerkt Wt hot Jaarverslag 1867 van de HuiahofUdiehool. Het cursusjaar startte in augustus 1867 met een bijzonder groot aantal leerlingen. Per 31 december waren er 307 leerlingen voor het LNO en wel 203 voor de primaire opleiding, 40 voor assistente H of N, 25 leerling yeikoopster/kapster en 39 op het INOM (individueel nijverheids onder wijl voor meisjes). Voor bet eerst was er een derde klas INOM. 32 leerlingen volgden het ULNO voor kostuum naaister of kinderverzorgster. De avondcursussen koken en naaien, voor VGLO en Zonnebloem trokken 199 leerlingen. De invoering van de Mammoetwet dit jaar heeft geleid tot besprekingen met LTO en LEAO over samenwsr king in de nieuwe bruglslai. i 1 4 Oil-^ ij' SCHIEDAM Geboren: René x.v. M. van Dijk en E. C. van der Have, Robert z.v. L. S. M. Coster en S. M. Ouwerkerk, Sharon d.v. B. J. van de WolMaear en J. F. A. Roodenburg, An- thonius N. z.v. H. J. B. Freh* en J. van Hoek, Antonius J. z.v. ZBchef- fersen M. Worrtnaen. In de grote zaal zal de dansband van Jack Redler optreden, maar dan met concurrentie van een groep jonge kunstenaars die op bet podium een ..happening" aanrichten. Het kan van allea worden, afhankelijk van de in spiratie van het ogenblik. „Het zal zot, leuk en gezellig wor den en het zal niet uit de hand lopen", verzekert het Cultura-bestuur. Géén naakte mannen dus Integendeel zelfs: het publiek zal verzocht worden in „stijlvolle" kleding, liefst avondkle ding te komen De entreeprijs van ƒ5 per persoon is daarmee in overeenstemming. „Graag in voorbestelling, dan weten we waar we aan toe zijn". Want voor Cultura wordt het een gok. het kan slagen, het kan vallen. Het klapstuk van de avond zal ziin het optreden van een middeleeuwse „boete-prediker", die de misstanden op cultureel gebied in Schiedam zal hekelen. Tot lering en tot vermaak, zoals het heet. Want dat er iets mia Is in Schiedam op dat gebied, daar is het Cultura-be stuur wel van overtuigd. Geconcen treerd in het ontbreken van een eul- tureelcentrum of van een schouwburg, si is het van bescheiden opzet. Het wegvallen van het Passugetheater. in die functie, was een gevoelige klap. Om in de ontstane leemte te voor zien, was voor het nu afgelopen sei zoen een „overgangs-programma" sa mengesteld: toneel, een musical, een Spaanse dansavond en tenslotte Lia Dorana. Het bezoek viel bar tegen. Toch bleet (en blijft nog) Cultura doorvechten. „Het is mogelijk dat we aan het Don Quichotten zijn", zegt de heer Morel plastisch, „maar ons team ziet het als een sport om door te gaan, om vol te houden." Maar het hangt alle maal op het ontbreken van een goede zaaL „Voer het volgende seizoen hebben we al tien aanbiedingen, waarender heel aantrekkelijke, van geselschap pen die naar Schiedam willen kernen. Maar we kunnen niet contracteren, omdat we niet de beschikking hebben over een saai. Het ia toch te gek dat een stad met 82.096 inwoners niet eens ruimte heeft voor culturele ma nifestaties!" Aldus de heer Morel. Al was het maar een „piccolo-thea ter" of iets dergelijks. De „grote" to neelgezelschappen of groot-gemon teerde uitvoeringen komen toch niet naar Schiedam, geen concurrentie dus met Rotterdam, maar er zijn nog zo veel èndere mogelijkheden, kleinere groepen zoals die de laatste tlld veel vuldig tevoorschijn komen. Die zijn wél bereid te komen. Schiedam hoeft dus, wat dat betreft beslist niet ver- itoken te blijven van de kunst als er maar een bespeelbare zaalruimte is. En publiek uiteraard. Maar bet moeilijke is dat door de strubbelingen yaade laatste laren da Joop" naar hat theater er bij het Schiedamse pu Lee Marvin bezig met de herop voeding tot dap per soldaat van De Twaalf Ver oordeelden" van Robert Aldrtch, die avontuurlijk terugblikt op de tweede wereld oorlog. ADVERTENTIE m c th 1111 i Of het eeht gebeurd is weet ik niet, our dit is het verhaal. In maart 1944 werden twaalf Amerikaanse militairen in Engeland samengebracht voor een gevaarlijke opdracht. Voor die eer be danken was er zeker in hun geval niet bU; se waren stuk voor stuk door de krijgsraad ter dood of tot levenslang veroordeeld. Ze werden opgeleid om In de nacht voor D-day een deel van de Duitse legerleiding onschadelijk te maken in een kasteel ergens In bezet Frankrijk waar die hoge officieren re gelmatig kwamen uitblazen van hun bewaking van de Atlantikwal. De aanval werd een succes, de overleven den kregen gratie. Robert Aldrlch heeft In zijn grote kleurenfilm „De Twaalf Veroordeel den" (The Dirty Dozen) twee en een half uur uitgetrokken voor dit gege ven en zijn cast wemelt van welbe kende stoere jongens. Wie de tweede wereldoorlog als avontuur met forse details en bekende legergrapjes terug wil zien mag over zijn werkstuk niet klagen. Aldrich weet hoe hij de oorlog moet opvoeren. Het feit dat zijn helden hun op dracht onder een extra zwaard van Damocles moeten uitvoeren maakt het nog wat spannender en bovendien kon met deze film weer eens bewezen worden dat het leger zelfs van de barste jongens goede soldaten kan maken. Dat laatste gebeurt volgens het ouderwetse patroon, dat achter alle slechte oorlogsfilms en soldaten- kluchten opduikt Lee Marvin speelt die rol als ma joor Reisman. In de cel waar hjj zijn twaalf veroordeelden recruteert slaat hij hen eerst met argumenten dood en in het opleidingskamp dwingt hij de sterkste van het stel hem met een mes te lijf te gaen; natuurlijk ls ook die reus kansloos. De zware jongens raken ongemerkt op hun nieuwe vader gesteld. Ze zijn een beetje boos als ze denken dat hil een van hen heeft laten aftuigen, maar kijken opgelucht als blijkt dat het niet Lee Marvin, maar de minder aardige kolonel Breed (Robert Ryan) iageweeat. De aanval op het Franse kasteeltje is knallend, maar niet erg geloofwaar dig in beeld gebracht. Dat kan trou wens van de hele film worden gezegd, concrete spelprestaties, die precies opbrengen wat Aldrich voor ogen moet hebben gestaan: een oor logsfilm voor hen die er vanuit hun veulge bioscoopstoel met hem plezier in hebben Robert Kent moet In de Italiaans Franse co-productie „OSS-77: Opera tie Lotusbloem" zorgen dat een ont snapte Chinese kernfysicus heelhuids in Amerika terechtkomt om te kunen vertellen dat communistisch China een eigen atoombom heeft een ge geven dat aan actualiteit al enigszins heeft ingeboet. Robert Kent, die een (vuur)gevecht niet schuwt, beweegt zich ontspannen in een omgeving gestoffeerd met mooie vrouwen (Domintuqe Boschero, Yoko Tani), grote hotelbedden en contra-spionnen Aan de in technicolor opgenomen film (onder regie van Johan Huxley) ontbreekt slechts éen ingredient' spanning. (MONOPOLE, 14 jr.) „In het web der ontucht". Een pros- tltuée is in haar flat vermoord e.i de politie begint haar onderzoek. Dit de tectiveverhaal wordt gebruikt om te laten zien hoe ros het leven van een lichtekooi en hoe zwaar het werk van een politieman ts. Weinig daarvan schijnt met de werkelijkheid overeer. te stemmen Vooral de flash-back van de mooid Hjkt op het werk van een amateurtoneelclubje. (MONOPOLE, zaterdagnacht, IB Jr.) In het Passagetheater komende week geen kindermatlnces! In het Monopole-theater echter wèl n.l. op zondag- en woensdagmiddag „Para chutistencommando" voor 14 jaar en ouder. ROTTERDAM, woenadag. Tij dens de verbouwing van het gerechts gebouw aan de Noordsingel wordt bet parket hoogstwaarschijnlijk onderge bracht in het gebouw van de coöperatie Vooruitgang aan de Schte- kade. Over de overname van dit ge bouw door de rijksgebouwendienst wordt nog onderhandeld. De verbouwing van het gerechtsge bouw zal nogal Ingrijpend zijn. Met de schetsplannen is de rijksgebouwen dienst onlangs gereed gekomen. Het levensmlddelenmagaziin van de Vooruitgang aan de Sentekade ver huist met ingang van 1 april naar een landelijk magazijn in Jutphaas. en zondag 2 zilveren ringen met erteen, da meshortogc ballpoints en pennen in étui Lipstlcutel aan hanger loper, aansteker, bromfietsplaatje bromfietsplaatje kick starterpedaai bromfietsplaatje, kenteken piaat ledige aktentus 2 hundtasjes zwart lederen dameshandschoen (L), zwarte stof fen dameshandschoen (R) 1 paar kunstle deren heren handschoenen (bruin) kinder Jack blauwe muts met witte rand. 1 paar bruine damesflchoencn Dierentehuis Sint Annu Zuater&traat bahtaarret teef zwart pkm 10 weken oud, zwerfkater rood ptm l' a Jaar Jij de vinders af te naien Donkerbl mutg mevr Stuy van s Gravensandestniat 44b beddelaken GIJtenbeek Van Limburg Stlrumstraat J1 wandelwagentje schoe nenmagazijn Minprijs Hoogstiaat 111 kratten inh Hero-produkten, Van Dorp Singel 94 tel 262429 1 paar zwarte gehaak te dameshandschoenen mevr Damen Mac kaijstraat 56, beige knipportemonnee mot inh Lelieveld TroeUtrulaan 26 rode tie nerportemonnee met inhDe Boom. De Meesterstraat 4.1 beige portemonnee met inh en sleutels Kortland, Van Maanen- straat 92 militaire tas met inh Hagen, Wieiewaalstraut 45 te Vlaardingen pukkei met inhVan Dam Kersenlaan 19 auto wieldop Touw. Rijnstraat 22 landmeter (rol) BHV mevr Damen Mackaijstraat 56 herenbril iet donker montuur Loch Burg Knappertlaan 245 vulpen, mej Bos Bur Sot Zaken Broersveld gasaansteker. Wal beek, Abbenbroekseatraat 27, meiajesfiets Van Ekeren, le luinslngel 31 kettinkje met kruisje, J van Eijk, Rotterdanisedijk 224b, kruis met sterrenbeeld, v d Bout Dr de Visserlaan 54 dameshorloge B Melchers St Liduinaitraat 79a dameshor loge, mevr Huijsjes, Cornelia van Zanten- plein 42 DEN HELDER, woensdag. (ANP) De Nederlandse Vereniging tot Adoptie van Schepen heeft In Den Helder aan boord van H M Poolster de jaarvergadering gehouden De 75- rge voorzitter, oud-gezagvoerder L. Mager, legde wegens zijn leeftijd zijn functie neer. In zijn plaats werd gekozen de heer H. J. Korver uit Rot terdam. De Nederlandse koopvaardijvloot telt momenteel 1350 schepen, waarvan er 271 zijn geadopteerd door 264 scholen en jeugdgroepen. De contacten met marineschepen zijn door de regelmati ge vaar- en oefentochten moeilijk te handhaven Hetzelfde geldt ook voor een groot aantal koopvaardijschepen vanwege de aard en het gebruik daar van KOI TUiOAM l.inscliotenstniat 32 Zoiiierhofstnuit til) STRIJEN, dondeidag (ANP) Het gemeentel aadslld A G Voordendag (aip) uit het Zuidhollandse dot Strijen heeft de volledige tekst van een van zijn ledevoeringen In de ge meenteraad als advertentie laten op lit mm in het ad vei tentie weekblad „Kompas," dat in de Hoekschewaard woidt verspreid De ongcbiuikelijke advertentie beslaat ruim de helft van een pagina Het raadslid hield de lange rede' voering voiige week bij de algemene beschouwingen over de gemeentebe groting 1068 Daarbij deed de heer Voordendag een aanval op het Nieuwsblad voor de Hoekschewaard. IJsselmonde en Putten, dat kritiek had geleverd op het gemeentebestuur in verband met de afwerking van be jaardenwoningen De redactie van deze streekkrant weersprak die aan' vallen daarop ln een commentaar. Het raadslid besloot tot publlkatle van zijn volledige redevoering als ad vertentie, omdat, naar hij meedeelde verschillende bladen slechts een ge deeltc van zijn redevoering hadden weergegeven, niettegenstaande het feit dat ik op hun verzoek de volledige tekst ter beschikking stelde". VLAARDINGEN, donderdag. De vereniging Helpt Elkander houdt mor genavond een 'eestavond ln de Stads gehoorzaal, waarbij het programma zal worden verzorgd door de Vlaar dtngse eonferencier Gé Borden, die het geheel presenteert onder het mot' to „Lachen ts gezond" De bijeen komst begint om acht uur. (ADVERTENTIE) N.V. MAURITSWEG 37 ROTTERDAM TEL. 138061 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Het grootste schip onder Nederlandse vlag de Shell-tanker „Macoma" (2077.000 ton) heeft onderweg van Rotterdam Europoort naar de Perzische Golf schade aan de schroefas opgelopen. Vandaag begint de reparatie in Lissa bon, waar het schip is binnengelopen. De „Macoma" beëindigde haar mai dentrip vrijdag 15 maart Jl. in Rotter dam en leverde 168 000 ton ruwe olie af De losprocedure werd toen ernstig vertiaagd door een defect aan het pompsysteem waardoor de olie over het dek van het schip liep. Het bar slechte weer was daarna de oorzaak van het uitgestelde vertrek, terug naar Mena al Ahmadi Nadat de „Macona" dinsdagmorgen 19 maart weer naar de Perzische Golf uitvoer bleek onderweg, in de Golf van Biscaye dat de schroefaspakking niet goed was Het schip liep daarom gistermiddag Lissabon aan. Vandaag begint langs de kade op de Lisnave- werf de reparatie De „Macoma", die niet ln dok hoeft, zal waarschijnlijk eind deze week de reis naar Mena al Ahmadi kunnen voortzetten. MAASSLUIS, donderdag. TU- deiu de behandeling van de begroting eind december 1967 heeft de gemeen teraad van Maassluis van het college van B. en W. de toezegging los gekre gen dat het aantal noodwinkels aan de Westlandseweg zou worden uitge breid. Thans komen B. en W. met het voorstel bij de raad om ter plaatse een winkelgalerij te vestigen van 11 nood winkels Deze zullen gebouwd worden ten westen van de winkel van het be drijf van Swagerman. Aan de kant van de Wcstlandse weg komt een te- feltrottolr voor het winkelende pu- liek, terwijl aan de kant van de V/a- rweg een bedicningsweg zal worden ngelegd ter bevoorrading van de nkels. Het plan voor dit noodwinkelcen- trum ls uitgewerkt in overleg met de plaatselijke middenstandsvereniging „Samenwerking". De kosten van bestrating en trottoir zullen 33.350,bedragen van welk bedrag 10.000,zal komen voor re kening van de winkeliers. De gemeenteraad zal as. dinsdag wel zonder aarzelen akkoord gaan met het nu ter tafel liggende voorstel. ROTTERDAM, woensdag Het Nederlandse motorschip „Amstel- kroon" ls verkocht naar Grieken land. Het achtduizend bruto ton meten de schip, is tn 1952 in Capelle ge bouwd en was eigendom van de N.V. Reederlj „Amsterdam" ln Amsterdam. De „Amstelkroon" heeft volgens opga ve van Lloyd's in Londen een bedrag van 3.400.000 golden opgebracht. terwej aam wi MAASSLUIS. Het Maassluise Bouwbedrijf J. A. C. raat aan de Mgr. Bckkerslaan. nabij de Jan Luyken- straat enige huizen bouwen. Op het aan de zuidzijde van genoemde laan liggende bouwterrein kunnen zeven eengezinswoningen, vijf bergingen en twee garages gebouwd worden. De oppervlakte van het terrein is 1.082 c.a. Foto, film en projectie Piufoto s klaar terwlll u wacht! Foto Van Vuuren. lloogitraat toe. Schiedam Tel 266720 Lat op Jilbte adreal Wij verwachten binnenkort de vaststelling van het structuurplan voor de gemeente. De secretarie-afdeling openbare werken (hoofdtaken: stadsontwikkeling, openbare werken, woningbouw, grondzaken) zal zich dan gesteld zien voor een snelle toeneming van werk op bet gebied van bestemmingsplannen, saneringa- en bouwakttvtteiten. Vooral hierom willen wij deze afdeling versterken met twee medewerkers inde rang Salarisgretuen 843—1333. Vereist: diploma GA I, ervaring, redaktfcnele vaardigheid. Studie voor GA II strekt tot aanbeveling. Leeftijd bi) voorkeur 25—30 jaar. y| "i N) t 1 „s 3 tsS i Jt

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2