Spaarzegel moet het cultuurleven redden Vlieg club Rotterdam herdenkt beroemde bombardementsvlucht vraasstuk Groenoord-bewoners mogen klachten uiten Discussie over het culturele Kjüid.n.'i Reese toonde zomerhoeden STICHTING OPBOUW SCHIEDAM: J. Kool verlaat V .R.O.-dienst Tuber ova begint in centrum Pvd A-spreekuur MET MEDEWERKING VAN HET PUBLIEK EN WINKELIERS Hefboom weigert Brandweer blusl bijtijds binnenbrand Bromfietser gewond bij aanrij Jaarverslag Be j aardenbond afd. Schiedam Judo-examens MET ACHT TOESTELLEN NAAR DUITSLAND Kosten In contactmet gemeentebestuur Tewaterlating baggermolen NEGEN MAANDEN GEËIST VOOR MESSTEEK KOERIERSTERS RESULTATEN VAN CONTACT GEMEENTE SCHIEDAM een assistente woensdag 3 april 1968 - pag. 5 (ADVERTEUTWl Voor leuke en vlotte meisjeskledlng MODEWflWWr^J Broers- vest ltl. tel. 28741B. vrijdagavond geopend. SCHIEDAM, woensdag. Tijdens een goed verzorgde show Het me vrouw M. Reese van dameshoedenma gazijn Reese aan de Hoogstraat een uitgebreide collectie zomerhoeden zien. Er waren zeer originele modellen bij, die in eigen atelier waren ver vaardigd. Daarbij viel op, dat dit deel van de collectie, zonder een uitgesproken lijn te volgen, leuke en chique hoeden be vatte, voor jong en oud. Alle mode kleuren waren aanwezig, marine, rood en wit, maar ookperzikrose en rae- loengeel, zachte gedekte tinten en fel le vrolijke kleuren. De garnering was soms zeer origineel. Een elegante lin degroene hoed was bijvoorbeeld ge tooid met een lange diepbruine fa- zantveer. De ingekochte hoeden kwamen over al uit Europa vandaan, maar er wa ren er vooral veel uit Engeland, Bij deze Engelse modellen waren enkele baretachtige, die gemaakt waren van een synthetische stof, zodat men zo'n hoedje gemakkelijk in een tas kan bergen zonder dat het kreukt. Een Deense zijden baret viel op door de grappige lijn en het vrolijk gestreepte materiaal. Een verrassing waren de pas aangekomen Franse alpinopetten van katoen, waarvan er een een kin band had met grote opvallende lussen. SCHIEDAM, woensdag. Het per soneel van de Gemeentelijke Ver voer-, Reinigings- en Ontsmetttngs- dienst heeft afscheid genomen van de heer J. Kool, timmerman le klas btf deze dienst, die in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd, na ruim 38-jarige diensttijd, de dienst per 1 april met pensioen heeft verla ten. De heer Kool werd toegesproken door de directeur, de heer E. T. Kraan. Als vertegenwoordiger van de jubileumcommissie overhandigde de heer G. J. Koppenol de heer Kool een verrekijker, terwijl aan mevrouw Kool bloemen werden aangeboden. Tenslotte voerde de heer M. A. de Vries, technisch-hoofdambtenaar bij de dienst nog het woord. SCHIEDAM, woensdag. Hei be- volkimgsonderzoek op ziekten der borstorganen in het stadsdeel Noord, zal op vrijdag 5 april eindigen. Op dié datum zal voor het laatst zitting wor den gehouden in de houten noodschool aan de Ed, van Beinumlaan, zodat aan de bewoners van deze omgeving, die om welke redenen dan ook niet aan bet onderzoek konden deelnemen, daartoe nog gelegenheid wordt gebo den. Ook indien men géén oproep heeft ontvangen, kunnen personen van 15 jaar en ouder die aan het onderzoek willen deelnemen, zich daarvoor op het bureau aanmelden. Op dinsdag 9 april wordt begonnen in het centrum, waar het bureau wordt gevestigd in de school achter het v.m. gymnasium aan de Lange Nieuwstraat 181, De voor dit stadsdeel voor onderzoek in aanmerking komende bewoners, ont vangen pog een persoonlijke oproep. SCHIEDAM, woensdag De ge meenteraad sfract ie van de Partij van de Arbeid houdt op vrijdag 5 april 's avonds van 8 tot 9 uur spreekuur in het Volksgebouw aan de Tuinlaan 50. Op deze avond zullen aanwezig 2ijn de dames W. R. Drukker-Brink en J„ Krikke-Hein. SCHIEDAM, woensdag.* De -25- jarige telefoniste M. L. is gisteravond op de Rotterdamsedijk gevallen, nadat rij bij het afstappen van haar fiets de trottoirband raakte. Met schaafwpn- dett aan haar rechterknie :'kon zij na behandeling van de GG én GD naar huis terugkeren. t SCHIEDAM. Oe&iren; Patrick X V V P. Verbeek en M. J. H.. Copper»; Mar la d.v. p t. van Karteren en Cr M, E. Kappers: Dollnda M. d.V. E. H, R<««t en F. Honing; Jacqueline E. d.v. H. H en B. J, van Zessen: Peter W. z.v. W. van der Veer en ML A. Ebeli; Nikolas Ev- M. J. Polet en N.' A. Smit; Corinne E. Jv d.v. s. A. Sehuller en. E. C. A. Ver guien; Arie H z,v. H/-T, L. Coster en L. verwaai; Miriam d.v; R.. Brouwer en N, V®n Ooit. Overleden; T. Zagwijn, Ol jr., wed. J, °en Uijl, (door D. A. Buschkens) SCHIEDAM» woensdag. Sinds vele jaren wordt er in Schiedam ach en wee geroepen over het bloedarme „culturele leven" (in de ruimste zin genomen), dat helemaal in het slop dreigt te geraken, nu het Passage-theater is weggevallen als (enige) schouwburgzaal. Cultura kan geen kunst en ontspanning op niveau meer brengen; de amateurverenigingen kunnen geen zalen meer krijgen voor luin uitvoeringen of voor de repetities, enzovoort. „Er gebeurt bier nooit wat" en „Men doet hier niets", wordt vaak geklaagd. Er steekt een grond van waarheid in. Nu eindelek heeft een groep van Schiedammers, vertegenwoordi gers van overheid, van bedrijfsleven en van de middenstand besloten er wel iets aan te gaan doen. Zjj zyn gekomen tot de oprichting van de Stichting Opbouw Schiedam. Nu is de basis van alle moeliykhe- 'm deu het gebrek aan geld. De gemeente heeft het niet, het rijk wil het niet ge- ven. Het was commissaris van politie- C. v. d. Haagren die een oplossing vond. Het ei van Columbus: het ener- Zijds veel gesmade, anderzijds fel be geerde „spaarzegeltje". Dat moet uit komst brengen. Naast de Vele grootwinkel- en fi liaal-bedrijven die eigen zegeltjes uit brengen, zijn er ook enkele organisa ties die „algemene" zegels verspreiden onder de winkeliers. Geschat wordt dat met die zegeltjes een winst ge maakt wordt van 200.000 a 250.000 per jaar, alleen in Schiedam. En die winst komt voor een groot deel in niet-Schiedamse zakken terecht. 'Schiedam-zegel' Dat geld moet hier blijven en Schie dam zelf ten goede komen, vindt de Stichting Opbouw Schiedam i.o, en daarom wil de S.O.S. eigen „Schie dam-zeg eitjes" gaan uitgeven. Maar daarvoor is wel de medewerking no dig èn van de winkeliers, die de zegels uitzetten èn van het kopende publiek, dat de zegels moet ontvangen. Beide gropen kunnen er voordeel aan heb ben, redeneert de S.O.S. Voor het kopende publiek maakt het weinig uit, of het een .Schiedam - zegel" krijgt of een van de bestaande merken. Want dezelfde regeling wordt aangehouden: voor 0,50 aankopen één zegel. Voor een vol coupon-boekje 5 in contanten terug. Of een certifi caat, waaraan diverse voordelen ver- honden, zijn. Elk jaar wordt één van 200 certificaten uitgeloot, waarop 25 wordt uitbetaald. Klantenbinding Voor de winkelier-zegeluitgever ook weinig verschil. Zelfs voordeel. Door deze zegelactie worden de Schiedam mers aangemoedigd om de inkopen in eigen stad te doen, wat automatisch de middenstand ten goede komt. By een NIPO-onderzoek naar de ver koopgewoonten ls gebleken dat ge middeld 20 percent van de Schiedam mers batten de stad koopt, vow kle ding is dat zelfs 34 percent. Op een vergadering vanavond in Musis Sacrum zal de mate van bereid heid tot medewerking van de winke liers gepolst worden. Geen beste avond, in verband met de TV-voetbal. Oplossing: eerst gezamenlijk kijken naar het voetballen, daarna om 10.30 uur vergaderen. Indien de oplomst. te gering is, zal een enquête worden ge houden. Van de bereidheid van de winke liers zal afhangen of direct met de ze gel-actie gestart kan worden. Alles ligt vprder gereed: de oprichtingsacte van de S.O.S., de ontwerpen voor winkel-vignetten en zegeltjes, enz. Wensen Op deze manier hoopt de SOS op korte termijn flinke bedragen bUeen te krjjgen. Daar er bovendien banken bereid zijn om zodra de Stichting geld in kas heeft, kredieten tot 80 procent te verstrekken, kan ook snel iets ge daan worden aan steun voor de Schie damse verenigingen. Er zijn vele .ideetjes om de „leef baarheid" van de stad te verhogen, maar er is geen prioriteitenschema van objecten opgesteld. Wel is in de eerste plaats gedacht aan een zalen centrum voor culturele, recreatieve en sportieve manifestaties, waarvan de talrijke amateurverenigingen (toneel, muziek, zang) gebruik kunnen maken, maar ook de gymnastiekverenigingen voor uitvoeringen. Een heel belang rijk, maar ook zeer kostbaar project. Verdere wensen: een ijsbaan, kleine sportaccommodaties in de wijken; fi nanciële steun aan manifestaties, res tauratie van het carillon in de Grote Kerk. Er zijn zoveel zaken belangrijk voor Schiedam waar het geld goed aan besteed zal zijn. Bestuur In het bestuur van de Stichting 'hebben zitting burgemeester H. Roeif- sema, commissaris van politie C. v.d. Usagen, ir. B. Wilton, voorzitter van de K. v. K., E. A. Leenderts, voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, G, P, Verhul sdohk, detaillist. W. J, C. Wiliemse, grossier» J. Ooyltaos, ac countant. Met ais dageiyks bestuur F. Sieren berg, directeur Pap aver-drorte- teryen, als voorzitter en C. J. v, d. Klink, uitgever, als secretaris. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Doordat een hefboom van de Koemarktbrug niet naar beneden wilde, is er gister middag meer dan een half uur vertra- ging In de binnenstad ontstaan. Enige werklieden van een smederij - moedten de hefboom repareren zodat de brug eindelijk kon worden geopend, De po litie moest later de grote file auto's In goede banen lelden. arr-* (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Een lek; in de leiding van een oliekachel wasj de oorzaak dat er gistermiddag brand ontstond in een pand aan de Hoofd-, straat. Mevrouw T.A.B, vluchtte met haar drie kinderen naar buiten, De| brandweer heeft de brand met poeder kunnen blussen. De schade, die wordt geschat op ongeveer 800.- wordt door de verzekering gedekt, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Op de boek van de Nleuwendamlaan en NBurgemeester van Haarenlaan zfjn gistermiddag reen door de 48-jarige mevrouw M. J. P.-S. bereden brom fiets en door een 15-jarige scholier W. B. bestuurde fiets met elkaar in bot sing gekomen. De vrouw kwam te vallen en moest met een hoofdwond boven het rechteroog door de GG en GD behandeld worden. Daarna kon zij wera: naar huis terugkeren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Voor de Schiedamse afdeling van de Alg, Bond van Bejaarden was 1967 geen slecht i jaar. Het ledental is weer gestegen en: bedraagt thans ruim 2.000 er waren uogal wat activiteiten van de leden. Maar de verwachting dat de 6 per cent vakantietoeslag boven op de normale ACW-uiLkering zou komen, is met in vervulling gegaan. Wel kwam rie normale verhoging af. In septem ber ontstond grote ontevredenheid, oradat de Sociale Dienst, zonder voor afgaande kennisgeving, de per 1 juli ingegane verhoging van de uitkering, vsn de AOW op de bijstand in minde ring beeft gebracht. Dit resulteerde in een prestestvengacieri.'ig op 26 okto ber. Aldus wordt het jaarverslag van de afdeling gememoreerd. Door de bond werd voor 69 leden cmheffing en voor één lid terugbela- ling van de belasting verkregen. Heli totaalbedrag was f. 12.406,88; heli hoogste bedrag was f. 1.061 en het; laagste f. 6,12. De vrouwenclub „Onder Ons" vier de het 12'/«-jarig bestaan en voor de sociëteit komt een subsidieregeling, voorgesteld door de sectie Sociëteitenj van de Stichting Bejaardenzorg. Op de jaarvergadering werd het be- stuur als volgt samengesteld: B. Kers-! sen voorzitter (Willemshofje 1), L. Wielaard secretaris (Van Ruysdael- laan 22b), penningmeester L.J. van Grondelle (Aleidastraat 22b), de da mes P. Semeyn-Jongebreur en M. v.d. Schoor, de heren J, Groeneweg, L.J. Smit, K. Levering en H. van Lith. SCHIEDAM, dinsdag, In de maand maart zijn Judo-examens gehouden bij Sportschool Bishoff. De examens werden afgenomen door leden van het Schiedamse Zwarte banden College, t.w. mej. M. Immerzeel en de heren P.J. Jagtman, A.C, de Jong, B. van| Thiel, Th. Veldhoven en W. Bishoff. De geslaagden 2yn; Jeugdjudo, gele! slip: Tonny Eichelsheim, René Hollar,! Awé Krijger, Hans Lodder Bart i Schrijver, Ronald Verkerk, Rob Vroeg- op, Jan Zwaan. Gele band: Adrie Bijl, Henk Bijl,; Gerard van der Does, Ineke van I Duyn, Cock van Dijk, Sonja Gloude- j mans, Eddy Kempen, Nico van der Kraan, Jan-Willem Moerman, Maria i Vorstenbos. Oranje slip: René Brandsema, Kees Henderson, Rob Jansen, Aad de Knegt, Hans van Leeuwarden, Rudi i Wittkampff. t Orenje band: Ruud van Haasen, Bert Vos, Sjaak van der Zouwen. j Groene slip: Dick van Gendt, Jef-! frey Oost, Henk Vermeulen. Senioren, gele band: A, Krijger. i Oranje band: C. van Geyl, J. Lips,! W. van Steenoveen. Groene band: Th. Bruggelding. Bruine band: Th. Hertog. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Voor de 39-jarige L. Slijk, een van de oprichters van de vliegclub Rotterdam, is Guy Gibson een held. De beroemde bombardementsvlucht onder leiding van deze RAF-pi- loot naar de Möhne - en Elderdammen tijdens de Tweede Wereld oorlog is voor de heer Slijk aanleiding geweest een herdenkings- vlucht voor de vliegclub uit te schrijven. Dat gaat gebeuren op 17 mei. liet wordt ccn dasje uit voor ilc tweehonderd leden van de club en hun gasten; eerst vliegen naar de dammen, dan landen op «en DuPs vliegveld en tenslotte terug naar Rotterdam, waar in het houden club gebouw de cocktail klaar staat. In het rondschrijven aan do leden, waarin deze tocht wordt aangekon digd, staat achter het nieuws over de cocktail.„Laat je vliegen". Waarom een bombardement aan grijpen als aanleiding voor een her denking In het clubgebouw aan de rand van Zestienhoven kijken C. J. P. M. van Meurs. secretaris-peningmees- ter van de vliegclub en de heer Slijk elkaar even aan. Slijk: „Wij als vliegers voeten veel voor de piloten die dit daar hebben gedaan, Het gaat om de precisie van de tocht: het was praktisch zelf moord." De vliegers uit Rotterdam gaan het in alle vriendelijkheid en ge moedsrust nog eens overdoen. Op de zeventiende mei zal hun gehele luchtvloot acht toestellen oost waarts naar Duitsland snorren. Wordt het een navigalievlucht? Oud-officier Van Meurs schudt het hoofd: „Nee, we willen daar al leen maai* eens een kijkje nemen." De vliegclub Rotterdam wacht dit jaar nog een tweede evenement: de club bestaat op 23 oktober vijf jaar. Voortgekomen uit de Nationale Luchtvaart School en begonnen met een oude Jodel, beschikken de toden nu over toestellen voor 4 en 2 perso nen en een grote hangar waarvoor de gemeente vijftien mille huur per joar vraagt. TS vliegen duur? De heren schudden van nee. „We hebben hier een toestel waar mee je kunt vliegen voor 45 gulden per uur. Men kan eventueel les ne- De beren Slijk en Van Meurs (links en rechts) voor het groot ste toestel uit hun luchtvloot. men zonder lid te worden van de club. De contributie voor dc vlieg club is bepaald op honderd gulden per jaar." Het bestuur daarnaast functio neert nog een stichting voor beheer van het materiaal gaat ervan uit dat de vliegclub Rotterdam, geen ..gtatusclub" moet zijn. „Als hier een arts lid wordt heet hij Jan, Piet of Klaas, maar dokter is er niet meer bij." Oud-stuntvlieger Jan de Wilde is als Instructeur bij dc vliegclub Rot terdam in dienst. Maar om als leer ling bij hem in de cockpit te krui pen, dient er eerst zo'n tweeënhalf duizend gulden le worden gespaard. Want zo'n bedrag is toch wel nodig om hét brevet A te halen. Van Meurs: „Die opleiding duurt een half jaar, daarna is het betrek kelijk goedkoop om de vaardigheid in stand te houden. Dat kan met zo'n vijfhonderd gulden per jaar, want je hoeft dan maar tien vlieg uren te hebben." Het gesprek in het clubgebouw eigenhandig door de leden overeind gezet wordt telkens onderbroken door het overvliegen van startende toestellen. De Rotterdamse vliegers veren op om ieder toestel na te kij ken. Buiten op het platform ls het even rustig. We bekijken de toestellen, bekloppen het linnen, zitten In een nauwe cockpit en vragen: „Hoe duur is globaal zo'n sportvliegtulg?" „Twintig mille tot een ton" is het antwoord. Een dure llefhebberji. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. „Wij zijn u dankbaar, dat u ons 2»/3 uur de gele genheid hebt geboden om onze klach ten te uiten. Daaruit biykt dat het ge meentebestuur niet in eed grote kooi zit, maar dicht bü het publiek", aldus een tevreden Groenoord-bewoner, on der applaus van zijn mede-wijkbe woners, aan het slot van de tweede contactbUeenkomst die door het ge meentebestuur gisteravond in het wljkgebonw De Rank werd belegd met een aantal uitgenodigde bewoners van Groenoord, die In grotere getale dan de eerste keer waren opgekomen. Het voltallig College van b. en w. (met uitzondering van weth. Van Kinderen, die met vakantie is) was aanwezig, met een aantal hoofden van diensten, om de vragen te beantwoor den. Er zijn weer heel wat vragen ge steld, klachten geuit. Soms oP scherpe toon, b.v, door de man die alle onvol komenheden in de nieuwe wijk uit voerig naar voren haalde; soms ook zeer komisch. Zoals de bewoner die een fout verholpen wilde hebben en opmerkte: „Ik begrijp dat het niet snel kan, want ik ben zelf in over heidsdienst". Of de man die kwam klagen over hel ontbreken van de verlichting op het Bernard Zweers- plein en toen bestuurslid bleek te zijn van de woningbouwvereniging, die zélf voor de verlichting had moeten zorgen! Bij de te verwachten klachten over ontbrekende winkels, klemmende of openwaaiende deuren, te hoge stoep jes, ontbrekende trottoirs, de rommel op het bouwterrein en het opwaaiende vuil, het ontbreken van groen en speelplaatsen, enzovoort, kwam het college steeds met de toezegging de klachten te zullen onderzoeken. ROTTERDAM, dinsdag. Vrijdag- j middag zal mevrouw U, Rucinska. j echtgenote van de handelstand van de i ambassade van de Poolse volksrepu bliek, op de werf Verschure (I.H.C. Holland-groep) in Amsterdam-Noord, de emmermolen „Rozgwlazda" te wa ter laten. Het 46 m lange en 12 m bre de baggervaarluig wordt; In opdracht) van Centra Ia Morska lm porto wo-Ek- sportowa P.P. „Centrcmor" in Gdansk, gebouwd voor het Staatszee Bagger bedrijf van Polen. Hel voornaamste werkterrein van de „Rozgwlazda" zal liggen bij Swinoujscie, de haven aan de Swine, vlak bij de grens met de DDR, waar de vaarweg moet worden uitgediept om het grote schepen mo gelijk te maken de nieuwe kolenover- slag te bereiken. CV an een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Wat ts nu precies cultureel werk? Waarom doen we aan cultureel werk? En wat is het behoefte element? Allemaal vragen die gisteravond in gebouw Irene rezen naar aanleiding van de aldaar door het ministerie van Cultuur en Maatschappelijk Werk vertoonde film „De drie heren", op de vierde „Oriënta tie-avond" van de Sociale Dienst, Deze korte instructieve film laat zien hoe drie bij elkaar wonende mensen in een Franse stad met elkaar „le ren" praten, elkaar gaan begrijpen, met elkaar iets ondernemen om zo doende de basis te leggen voor een cultureel wijkgebouw. I Ir. E. Tonkens, staffunctionaris van het Directoraat Generaal voor de Volksontwikkeling en de Reereatie, vond deze film een prachtig voor beeld van wat er op het sociaal-cul turele vlak nu allemaal tot de mo gelijkheden behoort. „Over de ver schillende culturele activiteiten heeft men eigenlijk nog niet vol doende nagedacht", aldus de heer i Tonkens, „en daarom kan ook nie mand zich deskundig noemen. We zouden alleen kunnen zeggen; deze activiteiten behoeven ruimte, veel ruimte." De heer Tonxens sprak ook over de grote veranderingen in de cultuur. Alhoewel h(j het niet met deze woorden memoreerde, kwam het er op ticer, dat vroeger de elite met vakantie naar het buitenland ging cn de minder draagkrachtige» uit sluitend kampeerden. Nu verblijft de laatste groep tijdens de zomer maanden in het buitenland, terwijl de rijken terugvallen op kamperen. Na de pause konden de toehoor ders in de redelijk gevulde zaal van gebouw Irene over de pro blemen van het maatschappe lijk werk discussiëren. Er werd vooral gesproken over de ver standhouding tussen de jeugd en de ouderen. Waarop iemand uit de zaal vroeg: ,Tot hoever loopt nu eigenlijk de grens?' De heer G. Blankemeher, hoofd van de afdeling informatie van het de partement van C(ult.uur), R(ecrea- tie) en Maatschappelijk werk) zei over de zelfwerkzaamheid van de jeiig'd: „Laat dc jeugd maar organi seren, ze hebben bewezen liet te kunnen. De ouderen moeten niet al tijd een vinger in de pap willen hebben. We moeten niet vergeten, dat vroeger 6,5 procent van dc jeugd overging naar de middelbare school en dat dit aantal in de loop der jaren is gestegen tot liefst ze ventig", (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Tegen de 24-jarige matroos Jacob V. uit Am sterdam die vorig jaar december een opvarende van »(jn schip een mes steek in de arm toebracht, heeft de of ficier van justitie by de Rotterdamse rechtbank mr. J. D. de Jong vanmor gen een gevangenisstraf van 9 maan den met aftrek waarvan 3 voorwaar delijk geëist. V. had die avond aan boord van zijn kustvaarder gedronken en na enige tijd kreeg hij onenigheid met een ma chinist van zijn schip. Eerst vochten zij aan wal, terug aan boord trok V. plotseling zijn mes en stak hem in de onderarm. In rapporten werd V. om schreven als een plezierige collega die evenwel agressief wordt als hij drank op heeft. De rechtbank zal op dinsdag 11 april uitspraak doen. Foto, film en projectie (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De eerste contaot-bjj eenkomst met de bewoners van de wijk Groen- oord heeft al praktische vruchten afgeworpen. Zo he'eft de PTT, op aandringen, een tweede brieven bus geplaatst en verder toegezegd een tweede telefooncel (ook voor buitenlands verkeer) te Installe ren, zodra een mumt-iautomaat beschikbaar ls. Gisteren zijn ook de gele bord jes verschenen, die verwijzen naar de vaak moeilijk vindbare straten en pleinen, Binnenkort worden ook bij de wijk-toegan- gen de grote borden geplaatst met de plattegrond van de wijk, zodat ook vreemden de weg kun nen vinden in de doolhof van strtten, die Groenoord momenteel voor velen nog is. Loopstraten Het unieke ontwerp van Groenoord, waar het voetgangersverkeer uitdruk kelijk gescheiden wordt van het rtf- verkeer en eigen veilige „loopstraten" krijgt, blijkt moeilijk te doorgronden, zolang die „loopstraten" nog niet alle gereed zijn. Dit systeem biykt overi gens een fout te hebben, n,l, daar waar schoolkinderen van de scholen aan de Ed. van Belnumstraat die straat moeten oversteken, zonder eni ge bescherming. Voorzieningen wer den toegezegd. Een nieuwtje: in enkele blokken is de televisie-ontvangst slecht door de nabilheid van hogere woonblokken. De Woningdlenst zóekt een oplossing door via de antenne van een (onge stoord) blok de signalen over te zenden. En het kost de bewoners niets extra! „Het is onvermijdelijk dat er in een nieuwe wijk onvolkomenheden zijn. Daar moeten een paar jaar over heen gaan. Maar stap voor stap maken we Groenoord tot een goede wijk", verze kerde burg. Roelfsema, die van me ning was dat dergelijke contact bijeenkomsten gemeentebestuur èn bewoners dichter bi] elkaar brengen. PASFOTO'S klaar terwijl u wacht, Foto van Vuuren, Hoog straat 109. Schiedam. Tel. 270720, Let op juiste adres, B180 GEMEENTE SCHIEDAM Spreekuur Ee Wethouder van.Onder wijs en Culturele Zaken is verhinderd om op woens dag, 3 april a.s., spreekuur te honden. Schiedam, 1 april 1968. De burgemeester van Schiedam brengt ter open bare kennis, dat met ingang van 5 april gedurende één maand ter gemeentesecretarie (afd. openbare werken) voor eerr ieder ter inzage ligt het ontwerp-structuurplan Gedurende deze termijn, kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen diit ontwerp. Schiedam, 3 april 1968. De burgemeester voornoemd, H. Roelfsema Op het Districts Consultatie Bureau Stadhouderslaan 117, Schiedam, kan geplaatst worden voor administratieve werkzaamheden, tevens hutp op de spreekuren en In het laborator rlum. Afwisselende werkkring. Salaris volgens rijksregeling.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2