Feijenoord ondanks ruime zege (4-1) verre van goed XERXES/DHC MOEST BUIGEN VOOR NAC 't Liefst zwerf ik over het hele veld GELUKSTREFFER BRACHT AZ '67 LANGS SW, 1-0 Ove Kindvall scoorde voor 't eerst sinds 7 januari WttWBMSm Van Kooten bezorgde Hermes DVS winst, 2-1 JAN KÓIJNJAN: TOCH WEER 44.000 TOESCHOUWERS IN HET STADION ll€fiS EXCELSIOR ZAKTE NA GOED BEGIN WEG, 2-4 Feijenoord-Standard niet op 25 april et NV. Papendrecht won van Feijenoord-jeugd, 3-2 Trouwen dinsdag 16 april 1968 pagina AO RINUS ISRAËL scoorde Feijenoords vierde doelpunt. Na een lange rush en een combinatie met Paja Sa- mardzic schoot hij de bal langs Vo- lendams doelman Ruyter, die hier wel naar de goede hoek valt, maar het schot niet kan keren. (door Dick vail den Polder) ROTTERDAM, dinsdag. Het legioen heeft Feijenoord niet in de steek gelaten. Ondanks de teleurstellingen van de laatste drie competitiezondagen, waarop Feijenoord door Ajax werd ingehaald en voorbijgestreefd, waren gistermid dag niet minder dan 44.000 toeschouwers naar de Kuip ge komen om Feijenoord tegen Volendam te zien spelen. Uit de 41 zege die Feijenoord behaalde, zou men licht de ccnclu- sie kunnen trekken, dat de Rotterdammers het vertrouwen van hun aanhang niet hebben beschaamd en dat zij hun inzinking te boven zijn, maar niets is minder waar. (Van onze correspondent) DOETINCHEM, dinsdag Ex celsior heeft het te^en de Graaf schap niet kunnen redden. Enkele fouten van doelman Balentien ver haastten de nederlaag van de Rot terdammers, die veel belovend be gonnen, doch na de vervanging van Beek afzakten. Een slotoffensief maakte de uitslag nog enigszins dragelijk (42). In het eerste half uur, ondernamen de Rotterdammers onder leiding van Beek en Bassant gevaarlijke aan vallen, maar het schieten was slecht verzorgd. Ook bij de Graafschap ontbrak voor lopig de man van het rake schot. Dat zou na rust heel anders worden. Na 2e minuten leidde Jaski met een goede voorzet de openingstreffer In- Beekman was snel -ter plaatse om de bal voldoende van richtingte ver anderen en Balentien te doen mis grijpen (1—0). Na het vertrek van. Beek, in wiens plaats Mühlenbruch kwam, ging van de Rotterdamse voorhoede min der kracht uit. Rechtsachter Den Butter bemoeide zich af en toe met de aanval en tenslotte met succes, want een minuut voor de rust. kopte uit zijn voorzet Van. der Stoep onbe rispelijk in (1—1). Hadden voor rust enkele spectaculaire reddingen van Balentien de aan dacht getrokken, daarna verloor de donkere Rotterdamse doelman steeds meer zijn zekerheid. De aanvallen van De Graafschap kre gen een steeds dreigender karakter, vooral Jaski maakte het de verdedi ging van Excelsior lastig. Aanvoer der Den Butter probeerde steeds onvermoeid gaten te dichten, maar Luck en weldra ook Balentien wa ren onder de maat. Na een kwartier stuurde Beekman een omhaal in de richting van het Rotterdamse doel en Overgoor had na een misgreep van Balentien geen moeite met doelpunten (21). In de 22ste minuut was ook een inzet van Mollers na een voorzet van de zelfde Overgoor hem te machtig (3l) en het werd in de 29ste mi nuut zelfs 41 toen Overgoor op nieuw Mollers in staat stelde Balen tien te passeren. Ondanks de achterstand gaven de Rotterdammers het niet op en Van der Stoep en Bassant lieten soms verdienstelijk aanvaisspal zien. In de 40 sie minuut bediende Teeuw Bassant van een bruikbare pass en het was 4—2. Verder kwam Excel sior niet. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag De eerste wedstrijd in de internationale wuner- competitie tussen Feijenoord en Stan dard Luik sal niet op 25 april kunnen worden gespeeld, zoals ln Ztirich was Afgesproken. Standard moet een aantal spelers afstaan aan het Belgische elftal dat een dag eerder in Moskou tegen Rus land speelt. Er is nog geen nieuwe datum voor de wedstrijd vastgesteld. Ook ditmaal was Feijenoord een po vere, onsamenhangende ploeg, waarin Coen MoulUn en Ruud Ge els volko men faalden en ook Rome (ju, Veld hoen en Boskamp geen voldoende haalden. De enige positieve punten waren dat Feijenoord voor het eerst sinds 31 maart weer eens won, dat Ove Kind- i vall voor het eerst sinds 7 januari weer eens scoorde en dat Jansen, Is-i raël, Pieters Gr af land en de voor het volgende seizor „afgeschreven" aan-] voerder Hans Rraay een sterke wed-i strijd speelden. i Feijenoord heeft tegen het goed combinerende, maar in de aanval; krachteloze Volendam alle gelegen- held gehad om zijn geschokte zelfver trouwen wat op te vijzelen. In het eerste kwartier leek het erop i dat de stadionclub van deze kans grif gebruik zou maken. Al na acht minu ten kon Wim Jansen na een onvol doende afgeslagen hoekschop van Moulijn met een prachtige „lob" de score openen en zeven minuten later was het al 20 toen de op rechts doorgebroken Kindvall de bal uit een scherpe hoek tussen de benen van doelman Ruyter door in het net schoot. Twee meestelijke voorzetten van Paja Samardzic, die voor Feijenoord heel wat meer waarde zou hebben als hij maar beter gesteund werd. leidden ln de I9e minuut tot nog twee prach tige kansen, maar Geels kopte te zacht In en'. Kindvall liep de bal naast het doel. Van lieverlee is het spel daarna slechter geworden bij Feijenoord, In de achterhoede begon Veldhoen te knoeien, op het middenveld kon Bos kamp zijn ritme niet vinden en in de aanval brachten Geels en Moulijn er helemaal niets van terecht. Volendam speelde bij vlagen zelfs beter dan Feijenoord. Pelk, Kras, Bond en Muhren gleden enkele keren vlot door de Rotterdamse defensie, maar eenmaal in het strafschopgebied gekomen bleken de Volendammers besluiteloos. Vooral Bond en Kras lie ten zich enkele goede kansen ontne- ui'L,,.;" EEN MISVERSTAND tussen '/oiendams doelman Ruyter en centrumverdediger Jac Jonk, die hier beiden op de grond liggen, bood Ove Kindvall de gelegenheid om de stand op 3—0 te brengen. Fortuinlijk (ADVLRTENTlEj 1?EIJENOORD kwmn In de tweede A helft heel snel en heel fortuinlijk op 30. Doelman Ruyter en centrum- verdediger Jac Jonk liepen elkaar b(J een „doodgelopen" Fejjenoord-aanval ln de weg, waardoor Kindvall onver wacht een droomkans kreeg. Nadat Pieters Graafland een schot j van de doorgebroken Kras met zijn voet had gekeerd, werd Geels bij Feijenoord vervangen door Haak en schoof Jansen op naar de voorhoede. De Feijenoord-aanval won daardoor aan kracht, maar op het middenveld bleef het sukkelen met de Rotterdam mers. Dat Kindvall. ondanks zijn twee doelpunten, nog niet de „killer" is van het begin van het seizoen bewees hij in de 17e minuut, toen hü na een schitterende pass van Jansen hoog over schot. Hoe het wel moet, liet Israël ln de 30e minuut zien. Een lange rush, een tikje naar Samardzic, een passje terug en een beheerst schot leidden tot de vierde Rotterdamse treffer. Twee mi nuten later scoorde Kras Uit een voor zet van Bond een verdiend tegenpunt voor Volendam (4—1). Een groot deel van de 44.000 was toen al op weg naar huis. Mm-KflTEN 7*161 KW. BlHNtKWEfl20- R*0AM - TEL»64K (Van onze correspondent) BREDA, dinsdag. De deining, die in Breda is ontstaan door het ontslag van trainer Bob Janse, heeft de sfeer in de NAC-pIoeg kenne lijk niet vertroebeld. Tegen Xerxes/DHC speelden de Bredanaars en thousiast en energiek voetbal. Voor de rust leverde dat door het goed doelverdedigerswerk van Eddy Treytel nog geen resultaat op, maar in de bijzonder enerverende tweede helft, waarin Xerxes/DHC twee keer een achterstand wegwerkte, leidde dit tenslotte tot een verdien de 42 zege. Voor de rust bleek al, dal NAC door de G0 nederlaag die het veertien dagen geleden tegen PSV had geleden en het vertrek van Bob Janse niet gebroken was. Pe Bredanaars vielen onstuimig aan, maar strandden op tic meesterlijk door Treytel gedirigeerde Rotterdamse vcTdedlfing. Na de rust vielen de 7500 toeschou wers van de ene sensatie in de andere. Het begon in de eerste minuut met een doelpunt van de watervlugge en at tente Nico Rijndrrs. Bij een hoekschop van Frans Bouwmeester sprong Reün- ders hoger en sneller naar de bal dan zijn tegenstanders en kopte onhoud baar langs Treytel. Bezield door dit succes bleven de Bredanaars goedé aanvallen opbou wen, maar ook Xerxes/DHC. dat voor de rust het accent cp de verdediging Fad gelegd, A'am nu uit zijn schulp er. Peter van der Merwe kreeg heel wat werk te verrichten. Er ontstonden ge vaarlijke situaties voor het Bredase doel en in de 14e minuut buitte de op gekomen linksachter Ab Fafié een verwarde situatie met oen doelpunt uit (11). Heel NAC protesteerde voor buitenspel en er ontstond een ge weldig tumult onder de toeschouwers, maar scheidsrechter v.d. Kroft bleef onverstoorbaar naar de middenstip wijzen. NAC reageerde met snelle doorbra ken en uit een daarvan schoot Jan van Gorp uit zeer moeilijke positie buiten bereik van Treytel in de bo venhoek (21). Opnieuw was de vreugde in het Bredase kamp zeer groot, maar wederom voor niet lang, want drie minuten later rondde Frans v.d. Heide "een snelle doorbraak met een hard, laag schot succesvol öf. Op nieuw dus gelijk (2—2). De Bredanaars bleken echter nog voldoende inhoud en wilskracht over gehouden te hebben om met her nieuwd enthousiasme het superspan nend geworden gevecht voort te zet ten. Vijf minuten later passeerde Vis- schers uit een door Bouwmeester we derom perfect genomen hoekschop Treytel met een ferme kopbal (32). Vanaf dat moment bleek de thuis club niet meer te houden. Twee minu ten later volgde het vierde en beslis sende doelpunt. Hel was het mooiste van de vier, omdat de maker, Bouw meester 2 op zijn eentje kans zag alle hem tegemoetkomende tegenstanders te passeren, Treytel incluis. advertentiej (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag Vooraf gaande aan de wedstrijd Feijenoord- Volendam heeft het sterkste jeugdelf- tal van Feijenoord in het stadion tegen bet eerste elftal van Papendrecht ge speeld. Papendrecht won met 32, De Macramé-kant alléén is al meer waard, dar) U betaalt voor een nieter van deze prachtige vensterval... Hoe dat'.mogelijk Isl Laat 't U een zorg zijn en koop morgen een prachtige Terlenka ven- iterval, met een brede Macra- mé kant van Polyester garens, 57 cm hoog, een luxe, royale val, morgen enorm voordelig, per meter voor nog -géén drie gulden. met maurwné Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Terlenfe» venstervallen, 57 cm hdog, met zoom en hoofdje, per meter Ui. cf tdirlft (Van onze correspondent) KLAZIENAVEEN, dinsdag. Sportclub Drente en Hermes DVS hadden gistermiddag één ding gemeen. Beide elftallen waren nauwelijks in staat een sluitende combinatie op het gras te leggen en de aanvallen werden geen enkele keer begeleid door de onvervangbare waarden van tempo en raffinement. Het was de verdienste van Hermes DVS om na de stand van 1-0 met de rust In eigen kracht te blijven geloven. Twee doelpunten daarna waren vol doende om het wegzakkende Drente naar de nederlaag te leiden. Reecis onmiddellijk na de start werd het de 1000 bezoekers duidelijk, dat goed voetbal anderhalf uur lang schaars zou blijven. De verdedigingen hebben dan ook weinig moeite gehad om de voorhoedes, die zonder inhoud speelden, op afstand te houden, Groe- newegen van Hermes DVS heeft we liswaar van alles gedaan om lijn ln de aanvallen te brengen, maar al zijn stuwende werk heeft niets geholpen. Sportclub Drente, eens een elftal, dat bereid was zich in elk duel volle dig leeg te spelen, miste te veel tech niek en besluitvaardigheid om de viermansverdediging van de Schle- damse ploeg ernstig te verontrusten. Dat werd evenwel plotseling geheel anders, toen Gerdes zich met de af wikkeling van de- aanval bemoeide. Zijn afstandsschot bracht 1—0 op het scorebord, doch het deed Hermes DVS nog niets. In de tweede helft heeft de Schie- damse ploeg dan enigszin» kunnen waarmaken, waarom het nu al maan denlang tegen de kopgroep aanleunt. Er werd met meer overgave gespeeld en de verdediging van Sportclub Drente werd vaak getest op snelheid en pntlclpatlevermogen. Er kwamen kansen voor de voorhoede van Her mes DVS en (twee keer kon Kzes van Kooten acties doeltreffend afronden. (1—2), Sportclub Drente kon daarna' niet meer de kracht opbrengen om nog leis terug te doen, TOHAN KLIJNJAN („Ze noemden me altijd Jantje Klijnjan) zegt het aan de ene kant bijzonder fijn te vinden om het volgende seizoen voor Sparta nit te komen, maar aan de andere kan', laat het hem niet onverschillig dat zijn grote ideaal met DFC naar de ere-divisic te promoveren niet is verwezenlijkt. „Ik ben bijzonder DFC-minded", hekent de 23-jarige, donkere Dordtenaar. „De mensen zeggen wel eens dat clubliefde niet meer bestaat, maar bij mij is dat toch het geval. Ik speel al vanaf mijn achtste jaar in DFC en op mijn zestiende kwam ik in het eerste. Ik ben dus een DFC'er in hart en nieren. Maar het lukte maar niet een stapje omhoog te doen. Ik wil niet zeggen dat DFC er nooit in ?.al slagen de eredivisie te bereiken. Het is alleen de vraag wan neer. Het feil dat Ik dolgraag in de ere divisie uil spelen is de enige reden dat Ik bU DFC wegga. Ik ben van mening dat het een enorm voordeel is constant in de top te spelen. Je moet natuurlek afwachten boe Je jc zult ontwikkelen, maar als ik mU" draai kan viuden zal Ik er zeker op vooruitgaan. Je moet er natuurlek wel wat voor doen. Werken moet je tenslotte overal." Jan Klijnjan gelooft niet da: hü veel moeite zal hebben zich aan te passen. „Ik heb twee keer in het Ne derlandse elftal gespeeld (tegen Oos;-Duitsland en vorige week tegen België) en bovendien diverse maten ln Jmg Oranje en het militaire elf- ;al. Ik heb dus het voordeel dat ik de meeste spelers goed ken en dat ik ervaring zat heb. Bovendien ben ik Iemand die zich gemakkelijk aan past." In het verleden hebben vele clubs belangstelling voor de Dordtenaar getoond, De eerste contacten met Spana dateren al van vier jaar gele den, daarna Kwamen o.m. Feijenoord, Ajax, DWS en velp an dere clubs informeren. „Vrijwel alle cjubs zijn bij mc geweest", aldus Jan Klijnjan. „Het had niet veel ge scheeld of ik was twee jaar geleden naar DWS gegaan. Op het laatste moment kocht hel echter Piet Krui- ver en toen ging het niet door. Ik heb tenslotte voor Sparta geko zen. In de eerste plaats wilde ik graag in de buurt blijven voetballen en bovendien wilde ik. nu ik kon kiezen, naar een club die in de top meedraait. Sparta is zo'n club." Jan Klijnjan, die voor twee jaar aan de Rotterdamse Kasteelclub is verbonden (J. K.: „Officieel is er nog niets getekend, want dat kan nog met"), is vol goede moed. Jan Klijnjan ]Vl) nog den dat we kampioen worden", aldus de Dordtse full-prof. „Ik heb begrepen dat Sparta een serieuze gooi naar de ti tel wil gaan doen. Defensief te Spar ta er sterk genoeg voor, alleen aan vallend niet. Ik wil niet zeggen dat het nu met mU er bU zoveel beter ia! gaan. Ik hoop In elk geval mijn steentje bU te dragen." Jan Klijnjan heeft vrijwel altijd in de spits gespeeld. „Ik ben daar te- reohtgekomen omdat er bij DFC, evenals bij de meeste andere clubs, een grote vraag naar spltsspelers was. Het liefst zwerf ik over het hele veld. Ik ben graag veel aan de bal. Gelukkig mag ik bij DFC sinds de komst van Ad Vermolen vaker als schakelspeler fungeren. Ik weet nog niet precies wat de bedoeling van Sparta zal zijn. Daar is nog niet over gesproken. Maar ik kan wei aannemen dat ze mij, nu Madsvn weggaat, in de spits zullen zetten." Op die plaats kan Jan Klijnjan voor Spa'f.a een aanwinst van bete kenis zijn, want hU heeft het doel altijd gemakkelijk kunnen vinden. Tyt topscorer heeft hij het evenwel nimmer kunnen brengen, „Eenmaal ben ik er dicht bij geweest", herin nen de DFC'er zich. „Twee jaar ge leden stond ik met 24 doelpunten bovenaan de ranglijst, maar toen werd ik voor vier wedstrijden ge schorst. Hei gebeurde tegen Haar lem. Mijn tegenstander had me lelijk geraakt en in een reflex maakte ik een trapper de beweging naar hem. Ik raakte hem in het geheel niet, want hü stond een eind van me van daan. Toch gaf de soheidsrechter me een officiële waarschuwing. Mijn T, kans om topscorer te worden was Kampioen toen verkeken." Jan Klijnjan, momenteel ln mili taire dienst (op 7 augustus zwaait hij af) heeft zijn toekomstplannen al vastomlijnd. Hij heeft besloten zich in Rotterdam te vestigen. Eergiste ren is hij de woning van Ole Mad- sen, die door het vertrek van de Deen binnenkort loog komt te staan, wezen bekijken. Het huis beviel Klijnjan echter niet helemaal en waarschijnlijk zal hij nu een woning in de Schiedamse Burgemeester Van Haarenlaan (waar vele toekomstige clubgenoten woonachtig zijn) kun nen betrekken A LS dat doorgaat -h Jan Klijnjan nog deze lome- t Aan trouwen. En dan hard studere-, -oor het mid denstandsdiploma. „lx voel er veel voor te zUner tüd een zaak te begin nen. Misschien wei in sportartike len". aldus Jan Kiynjan, wiens grootste hobby naast het voetbal len het Is om veel (en hard) te r(jden in zUn kanariegele sportwa gen (merk Glas). Klijnjan: „Ik rijd wel zo'n twaalf honderd kilometer per week, mede doordat ik in Soesterberg gelegerd ben. Ik ga ook voor iedere wedstrijd een flink stuk rijden. Niet dat ik last van zenuwen heb maar om me vol ledig te concentreren. En dat doe ik op deze manier." HANS REISMANN (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, dinsdag. Op het met slechts 3500 toeschouwers be volkte Harga-sportpark heeft AZ '67 aan een gelukstreffer voldoende gehad om SW met lege handen achter te laten (10) en daarmee zijn kansen op promotie naar de eredivisie te behouden. Na een fciebi half uur spelen viel het nt*r achteraf bleek beslis sende doelpunt. Ex-AJaciea Piet Ou- derland kopte de bal na een vr(je trap van De Jager ln de richting van het Schiedamse doel. Doelman Ed van der Roer leek meester van de situatie te blUven, maar de bal werd door het been van Dick van de Kcrput dusda nig van richting veranderd, dat SVV's laatste man volstrekt kansloos werd, 0—1» Verdiend was de voorsprong geens zins. De Noordhollandse combinatie was geen schaduw van de ploeg, die de eerste 21 wedstrijden van de com petitie ongeslagen bleef en die regel recht op het kampioenschap leek af te gaan. Het door Lesley Talbot getrain de AZ speelde zeer zwak en onzeker. De Alkmaarse formatie opereerde vanuit een gesloten defensie en zij du; Me de verdedigende speelwijze geen moment té laten var ;n, SVV kreeg volop gelegenheid aan te vallen, maar de Schiedammers waren evenmin op dreef. Door het fantasie loze spel en het slechte plaatsen. kre gen beide ploegen weinig serieuze kansen. SW speelde alleen kort na het b^t'nsignaal van scheidsrechter Elsinga veelbelovend, In de eerste mi nuut schoot de vrijstaande Osterholt over en zeven minuten later besloot dezelfde speler een goede actie met een schitterend schot, dat rakelings langs de kruising vloog, 1 Het zouden de belangrijkste Schie damse wapenfeiten van de eerste 45 minuten blijven. AZ deed het al. niet veel beter. Pas na 27 minuten was het voor «et eerste gevaarlek, toen Vao der Roer de bal voor de voeten van Dekker sloeg, maar deze te gehapst richtte. Enkele minuten later keek SW door de fortuinlijke kopstoot van Ouderland tegen een 01 achterstand aan. SW startte ook de tweede helft veelbelovend. Eerst kopM- de vallen de Vorstenbos de bal in de handen van doem an Dick Schouten en ver volgens sohoot Van .Beek in kansrijke positie over. De kracht om door te drukken bezaten de Schiedammers echter niet en daar veranderde dé, komst van Hazebroek (op de plaats van rechtsbuiten Fela) niets aan. Bel de ploegen zakten zelfs steeds verder weg; en bij het laatste fluitsignaal kon alleen AZ '67 tevreden zijn.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 4