'Vergeet wat is geweest, kijk naar de toekomst!' DCL door Van Zanten tweemaal naast DHS Burgemeester Roelfsema tot middenstand tijdens opening van de Inhabé 1968: Middenstandsverenigingen staan achter zegelactie 'Bal Macabre' kreeg (te) klein aantal bezoekers Voetbal in Schiedam SFC behoudt kans op titel na 2-1 zege PPSC laat voorsprong glippen BAD GROENOORD OPEN SCHIEDAM Cees Buddingh opent expositie van Bouke IJlstra JOOP MOLENDIJK WORDT TRAINER DE HOLLANDIAAN Wedvlucht 'Union' DCL-DHS 2-2 WF-GLZ 3-2 Demos-St. Hooger 1-0 Martinit-Eurosport 1-1 Pantser Roys- Schiedamse Boys 3-0 SFC-Dindua 2-1 Verenigingsgebouw 'Vijfsluizen' wordt 4 mei geopend Zaterdagvoetbal Auto over de kop Bromfietser botst tegen auto- Record aantal bezoekers in dit weekeinde Echtpaar v. d. Steen vierde gouden bruiloft ■fc®" maartdag 22 april 1968 - pagina 5 HAVENCONCERT (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Burgemeester H. Roelfsema heeft tijdens zijn openingswoord van de Inliab "68, zater dagmiddag in de Sporthal, een fel pleidooi gebonden voor het welzijn van de Schiedamse middenstand en de binding van de consument aan de plaatselijke winkelier. Tevens gaf hij zijn zienswijze op het plan van de Hoogstraat-win keliers voor een winkelpromenade en riep hij op de Stichting Op bouw Schiedam te steunen en deel te nemen aan de binnenkort te beginnen zegelactie. Ten aanzien van de Inhabé '68 zei de heer Roelfsema: JUs Ik b(j het doel van de Inhabé stilsta, dan is dat tweeledig:. Ten eer ste een doel op korte lermUn of, hier wordt een poging gedaan tot omzet ver groting. Ten tweede een doel op langere termijn of, binding van de koopkracht en kopers aan eigen be drijven om de zuiging naar elders In tt dammen, het scheppen van een band met het koperspubliek. Na afloop van de Inhabé komt dan de vraag of de middenstand op de lauweren kan gaan rusten. Natuurlijk niet. Vooral de locale middenstands- politiek behoeft alle aandacht. Om goede middenstandspolitiek te bedrij ven is er inzicht nodig In de uitgaven, in het gedragspatroon van de consu menten. Toen Ik vernam dat er op deze beurs daartoe een enquête onder de bezoekers zal worden gehouden, heb ik me daarover ten zeerste ver heugd. Ik wil dan ook een ieder op wekken om de enquêteformulieren in te vullen, opdat er meer bekend wordt over de koopgewoonten van de eigen bevolking". De burgemeester vervolgde met: „Overigens mag ik vaststellen dat er in de middenstand een grote beroe ring is te constateren. Men heeft zich afgevraagd hoe de toekomst zal zijn. Het bezoek aan de expositie aan het structuurplan is groot. Het is geen be stemmingsplan. Op lange termijn komt het een en ander tot ontwikke ling. ïn ieder geval is bekend dat als uitgangspunt een sub-centrum is ge kozen En dan is er natuurlijk de vraag: „Er gaat in de binnenstad veel veran deren, waarom zo laat?" Dat is een vraag die momenteel geen enkele zin heeft. Laten we proberen de late start te vergoeden door snelle realisering!" (applaus van de toehoorders). En verder: „In de middenstand dringt het besef dat er wat moet ge beuren door. Eerst wilde ik over de plannen, om van de Hoogstraat een winkelpromenade te maken, niets zeg gen, Maar de discussie is op gang ge komen en daar zal ik nu ook mijn bij drage aan leveren. Een idee dat snel wordt geboren lonkt altijd. Ik heb waardering voor het idee, maar de Hoogstraat is niet bepaald gebouwd voor een winkelpro menade. Er is een groot gebrek aan toevoerwegen en het zal waarschijn lijk wel tot de onmogelijkheden beho ren om de weg Dam-Lange Kerk-1 straat af te sluiten en hetzelfde geldt (ADVERTENTIE) ji, U kunt natuurlijk nog wel een selzoentje tegen Uw oude vitrages aan blijven kijken,.,, maar waarom zoude U, als er morgen bij ons zo'n extra voor delige aanbieding vitrages is. Prachtige dubbelbrede mar quisette, maar liefst 210-220 cm breed. De*e ragfijne marquisette nu voor minder dan de halve prijs, voor nog géén twee gul den per meter. Marquisette dubbelbreed 210-220 an Kjrgenvroeg om 9 uur begint ét verkoop van deze fraai» dtbbel bredeMarquisette, *11-220 cm breed, 9*4 meter, voor hot plan, om alle verkeer de boe gang tot dc Hoogstraat te ontzeggen, dat kan niet! Daarbij vraagt een winkelpromena- do ook om aanpassing van de „wan den" van die promenade. Het zou een vlag op een modderschuit zijn als de winkels niet zouden worden aange past, niet zouden worden gemoderni seerd. Of de problemen kunnen wor den opgelost, moet in de toekomst blijken. Nogmaals, de verkeersproble men vormen de moeilijkste kant van dit plan." Over de Stichting Opbouw Schie dam zet de heer Roelfsema: „De te beginnen actie bevat een dubbele troef, binding van de koop kracht en Schiedam zal door de op brengst van de zegels een aantal „ge schenken" krijgen. Het particulier initiatief in deze stad is nooit zo sterk, soms zelfs zwak. De neiging tot afschuiving naar de overheid is vaak maar al te groot. De overheid kan ook niet alles doen! Daarom wil ik hier propaganda ma ken voor de actie. Ik kan u nu zeggen dat de besturen van de drie midden stands-organisaties hun leden geadvi seerd hebben deze actief positief tege moet te treden. Op dit moment zeg ik u: ik geloof in deze actie!" Tenslotte roerde hij de koopavond aan. „De koopavond is er. Rotterdam is er mee begonnen en Schiedam volgde. "Wordt het nu geen tfjd om hiervan iets goeds, iets gezelligs te makn? Ik denk bijvoorbeeld aan de koopavon den voor Sinterklaas. Aan u middenstand,: Laat uit wat u het kwade noemt iets goeds geboren worden. Ik zeg dit In oprechte be zorgdheid. Laten we vergeten wat is geweest, kijk naar de toekomst! fVon een onzer ucrslappevers) SCHIEDAM, maandag. De auteur Ceea Buddingh hee/t zaterdagmiddag in de aula van het Stedelijk Museum een expositie van de Rotterdamse kunstenaar Bouke IJlstra geopend. Na een inleiding van museumdirec teur H. Paalman, die IJlstra onder meer kenschetste als „een vreemde vogel met een fijn kleed", las hij een aantal korte verhalen van zijn hand voor, die in 1969 zullen verschijnen in een bundel met de titel „De 100 avon turen van Bazin Zeehok". De manier waarop hij dit deed werd door de aan wezigen bijzonder gewaardeerd. De expositie van IJlstra, door het museum gebracht in het kader van de exposities van werk van jonge Rotter damse kunstenaars, omvat 112 wer ken. waaronder de „Playmate of the month"-serle. Tot 20 mei kan men Mistra's werk in het museum, gaan bezichtigen. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag Joop Mo lendijk. trainer van Excelsior *20, zal het volgende seizoen verbonden *Un met het VlaardJngse De Hollandlaan. Dinsdag zal Molendijk, die door Ex celsior *20 enige weken geleden op non-actief werd gesteld, *|)n één-Jarig contract 6U De Hellandiaan tekenen. Hij wordt hiermee de opvolger van Aad Bak, die twee jaar achtereen de scepter heeft gezwaaid bij de Vlaar- dmgers. Er waren nog enige solhci- tanten, maar het bestuur van De Hol- landiaan heeft aan Molendijk de voor keur gegeven. Burgemeester Roelfsema en echtgenote maakten als eersten een rond gang over de Inhabé en lieten het soms niet bi] kijken alleen... QMm tal. mf Mft. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHÏEDAM, maandag. DHS heeft gistermiddag aan de Olde- gaarde een pont weten te veroveren op DCL. Toch heeft het maar weinig gescheeld of de Schiedammers waren met een overwinning huiswaarts gekeerd. In de afdeling kwamen onze stadgenoten eveneens tot aardige prestaties. AHeen Schiedamse Boys Jced een nederlaag tegen Panser Boys (30). Wilton won verdiend van GLZ (32), terwijl Demos zijn tegenstander Steeds Hooger met lege handen naar huis stuurde. Martinit speelde gelyk tegen Euro sport en SFC hield de kans op een kampioenschap in eigen hand door Dindua met 21 te verslaan. (Van een onzer verslaggever») SCHIEDAM, maandag. -- De port duiven vereniging „Union heeft dit weekeinde een wed vlocht gehouden vantüt Katelyne "Wavre (In concours en totaal 95 kilometer). Union liet 603 duiven om acht uur «tarten. 1, Wyntlea jr; 2 8 28 Rokera, 4. G. van Dial; 6 8 13 18 17 18 en 35 Hw- ren Zn; 7 10 Kerlthotl; 11 BlMema; 12 18 Martynse; 14 21 Wentefcr; 13 W. v. d. Hoeven; 20 Sebrecbte: 22 PUP«ra- 23 Gcbr. Van Leeuwen; 24 29 28 Ver linde Zn; 27 Comb. B en W. 30 Bede- ver De eerste duif kwam na 8.58.20 bin nen, terwUl de laatste duif coor een tijd van 9.23.13 zorgde. Hoewel de Rotterdammers in het eerste kwartier nerveus van start gin gen. waren ze duidelijk sterker. Van Zanten zorgde na ongeveer twintig minuten voor het eerste doelpunt, maar Hans Roozen wist zijn voorheen gemaakte fout goed te herstellen en zorgde voor een 1—-1 ruststand. Na de hervatting speelde DHS meer aanval lend, maar steeds weer ontbrak een schutter in de voorhoede. Molendijk schoot DHS naar een 2l voorsprong, maar DCL kon wederom door „koolt- jesdief" Van Zanten op gelijke voet komen, 2—2. Een voortdurend sterker WF nam reeds na een kwartier door Zuidam d(j leiding. Ondanks een langdurig over wicht konden de WF-mensen in de eerste helft niet meer tot doelpunten komen. Tot ieders verbazing kwam GLZ na de hervatting naast WF. Maar dank zij een zeer produktieve bul van Zuidam gelukte het WF uiteindelijk een 3—2 overwinning te behalen. De toeschouwers bij deze wedstrijd hebben bepaald niet kunnen genieten van een aantrekkelijke partij. Het was voortdurend „stilstaand" voetbal. De mos, dat iets beter speelde dan Steeds Hooger, kon dankzij een doelpunt van Karei van der Berg toch de winst grijpen, l—0. Eurosport was In de eerate helft duidelijk de betere ploeg, maar kon dit slechts door één doelpunt uitdruk ken. In de tweede helft trachtte de thuisclub herhaaldelijk de gelijkmaker te scoren. Na een half uur werd de ijver van de voorhoede van Martinit eindelijk beloond met een treffer van Van der Horst. Het met drie invallers aantredende Schiedamse Boys heeft ondanks de forse uitslag bepaald geen kansloze nederlaag geleden, Want pas in het laatste kwartier van de wedstrijd kon Pantser Boys met drie doelpunten de overwinning veilig Btellen. SFC blüft meedoen in de nee om de titel. Nu moest DIndoe capituleren. Toch konden dc Schiedammers In de eerste helft niet tot treffers komen. Na de rust kon Reherman al heel snel scoren en twintlr minuten later kon Hans Klein de stand op 20 brengen. Nog net voor het einde kon Dindua de stand tot 21 terugbrengen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Het door de leden zelf ingerichte verenigingsge bouw van de volkatulndersvereniging ..VUfsIuIzen" zal op zaterdag vier mei door burgemeester Roelfsema officieel in gebruik worden genomen. In september van het vorige jaar stelde de gemeente hiervoor een bouwpaviljoen beschikbaar, dat eer der dienst had gedaan op het terrein van het gemeente-ziekenhuis. Gedurende de wintermaanden is hard gewerkt ter realisering van het „eigen home", dat o.a. voorzien Is van een vergaderruimte (voor meer dan honderd personen), een recreatie ruimte en een bestuurskamer. Het verenigingsgebouw is een sieraad voor dit oudste volkstuincomplex van Schiedam, dat binnenkort gaat voor« zien in de bestaande behoeften. DUO-PASSAGIERE BROMFIETS GEWOND (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Op de Burgemeester Knappertlaan hoek Penninglaan is zondagavond de 15-ja rige I. Z., duopassagiere van een door de 18-jarige G. v. N. bestuurde brom fiets, na een val vrij ernstig gewond geraakt. Zij viel omdat de bromfietser, nadat deze trachtte om een personen auto heen te rijden, de trottoirband SCH 1 ED A M, niannriag Het ..Bat Macabre" dat de Algemene Schiedam se Kunstkring „Cultura" raterdag- nrond in Musis Sacrum organiseerde, is u-at betreft het aantal bezoekers geen doorstaand succes petcorden. De ruimten ran Musis maren by lange na niet nol ledig gevuld met feestgangers en dat tras een streep door de finan ciële rekening can Cu Hum. in het bij- ronder ran voorzitter Morel, die onder! dc noemer ran „iet* dragen Cultural ten grove" juist het tegendeel had' trillen bereiken: een hernieuwde be-: frcngsfell ng voor de kunstkring en hit ar activiteiten. Dc wegblijvers hebben weer eens ongelijk gehad, daar er in Musis ai me: al hesl wa: te beleven viel. Allsr- eers; Rob van Hcu:en mei zijn „Fun House"; een voortreffelijk pantomi me- program ma mot veel variatie en goede vondsten. De bijzonder boeiende presentatie van deze kunstvorm had zeer zeker meer pub lick verdiend. Nadat de stoelen aan de kant waren gegaan, werd er gedanst op de muziek van de band Jack Redler met zang van Shirley, Als intermezzo de con front atie met wat „act ion-painting" wordt genoemd. Op het toneel de schilders Jan Wolffers en Diet Wieg man die, geïnspireerd door (keiharde) muziek van een beat-band met verf, penselen en kwasten er lustig op los werkten. De ASK Cultura had door het orga niseren van deze avond de hoop voor goed te kunnen afrekenen met de apa thie die er op cultureel gebied 1» Schiedam heerst. Een loffelijk streven, maar of dit streven vruchten zal af werpen? De heer Morel heeft voorlo pig alleen kunnen vaststellen dat het „Bal Macabre" Culturen een hoop geld heeft gekost. F. H. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag De zater dagvoetballer» hebben dit weekeinde niet zulke geweldige prestaties gele verd. 11BSS werd bijvoorbeeld kans loos door Spakenburg verslagen (3— 0). terwijl PPSC een 43 nederlaag leed tegen het Haagse JAC, GSS daar entegen deelde de punten met CCO (2—2), Spakenburg—HBSS 3—0 De Schiedammers traden met drie invallers aan en konden in de eerste helft het sterk aanvallend spelend Spakenburg met slechts een beschei den 1—0 achterstand op een afstand houden, Na de hervatting kon de ach terhoede van HBSS de stootkracht van Spakenburg niet meer weerstaan, want met twee doelpunten voerde de thuisclub de stand tot 30. In dc laaiste fase van de strijd stopte doel man Jnn van Heest nog een toegeken de strafschop. PPSC—JAC 3-4 PPSC heeft, vooral in de eerste helft, alle kansen op een ruime zege gehad. Maar de achterhoede verzuimde in de tweede helft dc legio Haagse aanvallen tot stilstand te brengen. De Schiedammers waren in de eerste helft heer en meester van het veld en jn de zevende minuut kon Meindert Van Veen, na een pass van zijn broer Piet, dc score openen. Even later wist Piet van Veen zelf de JAC-doelman te posseren, 2—0. Nog voor de rust zou wederom Piet van Veen, na een voor zet van Lody Kalden, de score tot 3 0 opvoeren. In de tweede helft wa ren de rollen geheel omgedraaid. Bin nen enkele minuten hadden de Hage naars twee doelpunten gescoord, PPSC kreeg alle kans om de score weer in zijn voordeel te verhogen, maar Jan Tceuw miste een strafschop, JAC deed het beter en kon eerst door Gleister de stand op gelijke voet bren gen en even later dank zij Van de Wetering de winnende treffer maken, CCO-GSS 2-2 De sterk spelende thuisclub kon on danks een duidelijk overwicht In de eerste helft niet verder komen dan een 1—0 voorsprong, Na dc hervatting speelde CCO iets minder goed n kon den de GSS-aanvallers de gelijkmaker scorn. Toch nam CCO opnieuw de leiding, maar door onvermoeibaai werken van enkele GSS-aanvallers kon Van Duyn toch nog een belang rijk doelpunt scoren, 22. - V*.' - .-fa. -fa had geraakt. 2e moest met een her senschudding en een hoofdwond d de G.G. en G.D. behandeld worden. (Vui een onzer venfacreven) ROTTERDAM, saterdag. Tenge volge van «en breuk In de persleiding aan de Burgemeester F, H. van Kern- pcnslnzel In Uitlegen berg zijn giste ren duwende» vissen doodgegaan. Inmiddels zijn maatregelen geno men teneinde verdere vissterfte te voorkomen. Vam een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Op de hoek Churchlllplein en Hargalaan t» zaterdag een personenauto over de kop geslagen. Toen de politie ter plaatse arriveerde, waren de inzitten den verdwenen. Later bleek dat de personenauto was gestolen. De eige naar, de heer I. v. Z„ had zijn wagen de avond tevoren op de Brigantijn straat in Rotterdam geparkeerd! (Van een onzer verslaggever») SCHIEDAM, maandag. Dc 20-ja- rlge bromfietser A. A. G. V. i» zater dagavond met een hersenschudding en een wond aan het rechterbeen In de Dr. Noletstlchtlng behandeld, HIJ wgs met zijn bromfiets in de Dorpsstraat legen een bestelauto opgebotst, die plotseling een inrit was ingereden zonder ae bromfietser voorrang te verlenen, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag B(jna vijfhonderd rwemlustlgen hebben zich vanaf zaterdagmorgen negen uur weer eens uitgeleefd In het openluchtzwem bad ,.Groenoord." Hiermee heeft dit zwembad een record aantal bezoekers gehad In één weekeind. Om even voor negen uur zaterdag morgen gingen de vlaggen in top en begon na het openen van de hekken, waar zich leeds honderden jongelui hadden opgesteld, voor de massasprint naar de kleedkamers. Binnen luttele minuten dartelden de eersten in hel tot twintig graden verwarmde water. Onder grote hilariteit dook even later ook „Charley Chaplin" na veel aarze lingen van de grote springplank. Dc opkomst van de ouden „berenploeg" was miniem. Dc „berenploeg" vormt jaar in jaar uit een veteran eng roep, die speciaal bij de opening nog eens lekker stoer willen doen. Van de oude beren waren deze keet- aanwezig de heren G. Tombrink (75), Karei Oranje (70), Aric Bijloo en Evcrt Sijdvcld. Er waren ook nog eni ge nieuwe gezichten, zoals de familie Van der Graaf, die zich zaterdag pre senteerde in de creatie als beheerder van de kantine, Nieuw voor „Groert- oord" Is de chloor-bleeklooginstallaUe, die dit weekeinde voor het eerst func tioneerde en meer veiligheid biedt voor zowel de bezoekers als het perso- ncei van het bad. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag De heer en mevrouw H. J. van der Steenvat Eijk hebben gisteren in zaal „Beatrix' aan de Lange Kerkstraat temidden van familie, vrienden en bekenden hun vijftigjarig huwelijksfeest ge vierd. Vooral in de Hoogstraat en omge ving zijn de heer en mevrouw Van der Steen (resp. 71 en 70 jaar) geen onbekenden. In het pand waar tiu deze krant huist, dreef de heer Vim der Steen vijfentwintig jaar een die renwinkel; voor hem een gelukkige cominatle van werken en zijn grut» liefde voor dieren. De gezondheid van beide echtelie den laat nog niet al te veel te wensen over en mede daardoor kon het giste ren een mooi feest worden, met hun twee kinderen, hun vier kleinkinderen en al die anderen die het echtpaar een warm hart toedragen. Ook „Charley Chaplin" was za terdagmorgen bi] de opening van Bad „Groenoord". Hier maakt hij de eerste kennismaking met het water. Esperanto-agcndo Merkredon, la 24a n de uprilo kiub- vespero, Ni priparolos niajn intcncojn pri ntaj ferioj e kndo H. Lotsch sr. Lekstraat 100b. lADVEfM EtV i lEI nu... beduidend goedkoper Een ongekend genot, om met goede spullen te werken... cn een werkelijk goede zeem Is In onze vensterrljke woningen toch onmisbaar. Maar dat niet alleen, nu koopt U een zeem van ruim ze$ gulden, zo groot als Uw ochtendblad... voor de helft van de prijs. Grote prima zemen, prachtige, soepele volle traangelaoide zemen, die oen maximum aan vocht opnemen, in een onge kend grote maat,., voor nog géén drie gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint ïn onze huiihoudafdellng bene den de verkoop van deze prachtige, volle grote zemen (en koop er ook een voor de auto) een uitzonderlijke mooie kwaliteit, GUn tal. af schrift. but. Tot onze droefheid overleed heden, na een kort stondige ziekte, vrij onverwacht, voorzien van het H. sacrament der zteken onze lieve Moeder en Oma, Jeanne van VelzenZoetmulder weduwe van mr. Martlnus Maria van Velzen, op de leeftijd van B2 jaar. Leende N.B.: Elly Muths-van Velzen Jobst Hans Muths Hans-Maarten, Bruni, Jeannette en Marle-Theresc Dick van Velzen Schiedam: Trees van Velzen-Bielders Annette, Maarten, Lies en Caroline Schiedam: Hans van Velzen Schiedam, 21 april 1968. Warande 171. Avondmissen dinsdag- en woensdagavond om 7.30 uur in de kapel van de dr. Noletstlchtlng, Stad- houderslaan 98. De H. Uitvaartmis zal plaatsvinden donderdag 25 april om 11.00 uur in de F rank elan d seker kNieu we Haven 119, Schiedam, waarna ca. 12.00 uur de begrafenis op het r,k. kerkhof, Vlaar dinger dijk 50. Gelegenheid tot condoleren 's avonds na de avondmis in de dr. Noletstlchtlng en na de begra fenis In de aula van het kerkhof.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2