F eijenoor d-Sittar dia was heel snel beslist ARBITER DERKS KEURDE gpgggg* Black out TREIJTEL EN HANEGEM SPEELDEN HOOFDROL Ton Ruts hield nederlaag beperkt 'Nog altijd interesse voor Willy Dullens' Xerxes/DHC versloeg ADO2-0 Excelsior nam al voor rust ruim afstand van Hilversum FEIJENOORD: SPORT VOORSPRONG VAN ANDERLECHT NOG TWEE PUNTEN VIER DOELPUNTEN BINNEN TWINTIG MINUTEN VOOR WILLY DULLENS WAS ER GEEN EER TE BEHALEN Chris Biegnolé overleden n.v. St. Etienne staat elf punten voor Benfica leidt met twee punten voorsprong Sittardia B had twee punten meer Vink volgt Paauwe op bij Wagetringen maandag 6 mei 1968 - pagina T (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zondag, De technische leiders van Feijen oord hebben tijdens de wed strijd tegen Sittardia in het bij zonder op de verrichtingen van Willy Dullens zitten letten Ondanks de verklaringen van dokten en masseurs dat Dullens na *Un knie-operatie vorig jaar werden zowel de binnen- als de bultenme- niscus van zijn rechterknie verwij derd, terwijl een kruisband werd ingekort altijd een gehandicapte voetballer zal blijven, schijnt Feijenoord het toch aan ie durven om de Limburger te kopen. „We hebben altijd al belangstelling voor Dullens gehad", zei manager Guus Brox na de wadsitrijd „en -die belangstelling is er nog steeds. Ik heb vanmiddag gezien dat Willy het nog kan. We zijn ons ervan, bewust, dat eh risico's aan een dergelijke koop zitten, maar die waren er ook -toen we destijds Cor van der Gijp van Emma overnamen. Cor was toen ook al opgegeven. Maar er is wel een verschil. Met de aankoop van Cor van der Gijp was destijids een bedrag van 15.000 gul den gemoeid, "Willy Dullens is aan zienlijk duurder. Vorig jaar vroeg Sittardia een hali miljoen voor hem. Hoeveel bij nu moet opleveren, Is mij niet bekend. We hebben nog 'niet gepraat met het bestuur van Sittardia". Willy Dullens maakte ondanks de gro te nederlaag en de degradatie van Sittardia een opgewekte indruk. „Ik ben dik tevreden. Ik heb helemaal geen last gehad van m'n knie. Ik geloof wel dat ik er nu ben. Ik heb er anderhalf jaar voor gewerkt. Een paar maanden geleden heb ik al vier wedstrijden voor Sittardia ge speeld. Toen ging het nog niet zo goed, omdat ik me bij de training een beetje had geforceerd en last had gekregen van een blessure aan mijn achillespees. Nu heb ik een langere aanloop geno men. Ik had me helemaal op deze wedstrijd tegen Feijertoord voorbe reid. Veertien dagen geleden heb ik een halve wedstrijd met het B-elftal gespeeld en vorige week heb ik te gen Excelsior B de volle negentig minuten meegedraaid. Juist tegen Fe ij er. oord wilde ik m'n come-back maken, omdat ik hoop dat Feijenoord nog in me geïnteres seerd is. Halverwege dit seizoen heb ik nog contact gehad met Feijen oord, daarna niet meer. Bij Sittardia blijf ik in geen geval." Feijenoord schijnt overigens niet de enige dub te zUn die geïnteresseerd Is !n Dullens. Bij Feijenoord-Sittar dia zaten ook Dolf Aam, de voor zitter van de commissie betaald voetbal van Sparta, en scout Hans Sonneveld met meer dan normale belangstelling naar Dullens te kij ken. BRUSSEL, zondag (ANP). Met nog twee wedstrijden te spelen heeft Anrderlecht In de Belgische voetbal competitie een voorsprong van twee punten op FC Brugge. De Brusselse ploeg verloor vandaag met 02 bij Beringen en concurrent Brugge ver sloeg SK Bev eren/Waas in een uit wedstrijd met 21. Se uitstagen waxen: l—O, BeringenAndertecht 1—0, Daring— St. Trulden O—1, Olympic Charleroi—Uerte SK 3—0, FC Mêchelen—SC Charleroi 0—i. SK Beveren/Wsae— FC Brugge 1—S. (door Dick van tien Polder) ROTTERDAM, zondag. De vermoedelijke komst van ze- van spelers van Xerxes/DHC en de verdere transferplannen van j Guus Brox c.s. hebben het huidige eerste elftal van Feijenoord niet onberoerd gelaten., Een aantal Feijenoorders ziet zijn plaats in ge- J vaar komen en de anderen nemen het hun bestuur een beetje kwa lijk dat zij onrust in de ploeg hebben gebracht door aankopen te doen op een moment dal Feijenoord nog kanipioetiskatiM'n heeft. Van die onrust en wrevel was vanmiddag tegen Sittardia evenwel weinig te bespeuren. Feijenoord begon zeer geïnspireerd een zorgde er met vier treffers binnen 20 minuten voor dat de strijd heel snel be- j slist was. Daarna viel Feijenoord terug naar het niveau, waarop het i zich nu al enkele maanden beweegt. Sittardia, dat Willy Dullens j weer in de gelederen had, maar geen moment de illusie heeft gekoes terd dat het zijn degradatie nog een week zou kunnen uitstellen, bleef daardoor voor een zwaardere nederlaag dan 1—5 gespaard. Voorat voor Willy Dullens, die veel belovend begon en zich heel wat van deze wedstrijd had voorgesteld, moet bet een bittere teleurstelling: zijn ge weest, dat Sittardia al zo snel van de kaart was. Hoe zwak en hoe slecht georgani seerd de Limburgse verdediging was bleek al na vijf minuten. Ruud Geels kon op zijn gemak een pass van "Wim Jansen in ontvangst nemen, zich on gestoord omdraaien en in alle rust uithalen. Doelman Vogels deed wel het gebruikelijke stapje naar voren, maar hij vergat uit te vallen. Vlak langs de paal vloog de bal in het doel (I—0). Twee minuten later maakte Vogels zjjn tweede fout. Na een hoekschop van Samardzic liet hij de bal door Geels uit zijn handen koppen en Kindvall vuurde meteen raak (20). In de vijftiende minuut bracht Jan Boskamp de 34.000 toeschouwers tot groot enthousiasme door vier tegen standers te passeren, doelman Vogels incluis (30). Nog voor de 20e minuut zorgde Paja Samardzic voor 40 door de bal uit een scherpe hoek via het lichaam van Harry Brüll langs de verblufte Vogels te schieten. Nadat Kindvall uit een pass van Moulijn, die na een week aan het ziekbed gekluisterd te zijn toch mee speelde, nog eens hard togen de lat had geschoten vond de bij de warming-up geblesseerd geraakte Vogels het wel letjes. Hij liet zich vervangen door Van Dongen die tot een van de beste Sittardia-spelers zou uitgroeien. Willy Dullens, die de indruk wekte dat hij weinig hinder had van zijn. geopereerde rechterknie, probeerde vergeefs het gezicht van Sittardia te redden. Van '■terrier' Klingen., de intel ligente Cebinac en de hardwerkende middenvoor Guns kreeg hR nog wel enige steun, maar de rest van de Sifc- tardia-ploeg was heel zwak, vooral rechtshalf Wolfs en invaller-rechts buiten Dormans. Slechter TN de tweede helft werd de strijd hoe langer hoe slechter en op de tribunes had men dan ook meer be langstelling voor het radioverslag van AjaxGVAV dan voor de verrichtin gen van Feijenoord en Sittardia. Verslapping van concentratie in de FeRenoord-defensie leidde in de 22e minuut tot een Limburgse tegentref fer, Uit een indirecte vrije schop van Cebinac schoot Wolfs hard in, 4—1. Ruud Geels werd daarna bij Feijen oord vervangen door Joop van Daele, niet zo zeer omdat Geels faalde dan wel om Van Daele, voor wie vorig iaar enkele clubs belangstelling heb- ien gehad, opnieuw in de .etalage' te zetten. Acht minuten voor het einde glipte Van Dael langs de voor Louis Dul lens ingevallen Reitgassl en uit zijn voorzet bracht Samardzic met eén kopbal de stand op 5—1. Een groot deel van de toeschouwers had de tribunes toen al verlaten, te leurgesteld over de nieuwe overwin ning van Ajax en ook wel ontevreden over het zeer matige spel van Feijen oord in de tweede helft. «MOE» JAN BOSKAMP scoorde een luid bejubeld doelpunt. Na vier tegenstanders omspeeld te hebben, 'ioof hij de b3l rustig in het doel. ROTTERDAM, zondag. In ver band met bet overlijden van penning meester Chris Biegnolé zijn dit week end alle wedstrijden van SMV afge last. De 58-jarige heer Biegnolé, die in voetbal- en bokskringen grote be kendheid genoot, werd vrijdagnacht onwel achter het stuur van zijn auto en overleed korte tijd later. HET was nul-nul en twee minuten scheiden ons van het eindsignaal, toen openhaarden zich disputen in vaak zeer violente taal: er moest een penalt genomen, doch zulks ontketende tumult, met bar en boos en bitter leven was plotseling de lucht gevuld. De agitatie bloeide hevig en woorden wiesen tot een daad, een vechtparfy, verhit en stevig, toas het ontredderd resultaat. DB match gestaakt, het werd een bende met bloedneus en gescheurde lip en de beroemde witte stip zag zwart van hommer en ellende PHIDA WOLFF OVE KINDVALL nam het tweede doelpunt van Feijenoord voor zijn rekening. Nadat Geels de bal uit de handen van doelman Vogels had gekopt, schoot de Zweed meteen in. (door Hans Reismann) SCHIEDAM, zondag. Het aanvankelijk zo vlakke treffen tussen SVV en Elinkwijk (23) is in de tweede helft uitgegroeid tot een sensationele krachtmeting, die de Bredase scheidsrechter Derks en kele minuten voor het einde zelfs volkomen uit de hand dreigde te lopen. De heer Derks had in de 42e minuut van de officiële speeltijd de moed om SW's gelijkmaker gescoord door Wil van Be ve ren af te keuren en in de res terende periode kostte het hem de allergrootste moeite de ver hitte gemoederen in bedwang te houden. Het lukte hem, zij het niet zonder moeite en tussen op gewonden Schiedamse aanhan gers door bereikte hij even later ook ongedeerd zijn kleedkamer. In de ogen van de Schiedammers onder de 3000 toeschouwers was het derde doelpunt van SVV glaszulver. Na een voorzet van Van Sohle sloeg doelman Cannemejjer plaatsver vanger van Van der Pol. die onlangB by een val van een trap belde polsen heeft gebroken de bal voor de voe ten van Van Beveren, die zich dit bui tenkansje niet liet ontgaan. Maar scheidsrechter Derks zette een domper op de vreugde. Even later bleek hij volkomen zeker van zijn zaak te zijn. „Toen die voorzet kwam stonden twee spelers van SW buiten spel, een voor de doelman van Elink wijk en een achter hem. Ik heb dan ook geen moment getwijfeld. Om in de geest van het spel te handelen moest ik het doelpunt afkeuren, hoe vervelend dat voor SW ook was." Voor de matig gestarte Schiedamse formatie was de beslissing inderdaad maar moeilijk te verwerken. SW, dat eerst met 0—2 en daarna met 1—3 had achtergestaan, ging in de slotfase zeer goed voetballen. Met een overi gens onopvallende Wout van Meete- ren, die nog niet fit was bevonden om de gehele wedstrijd van de party te zijn, op de plaats van Van Beek, ont stonden voor het Utrechtse doel adembenemende situaties. Verder dan de ongeldige treffer van Van Beveren kwam SW toch niet. Elinkwijk. dat eerder tegen de top- dubs van de eerste divisie grote in druk maakte, speelde met de beker wedstrijd tegen Ajax in het vooruit zicht fel op winst. De Utrechters maakten een veel geroutineerdere in druk en linksbuiten Dick Theunissen leek in het eerste half uur hard op weg een weddenschap met trainer Jan de Bouter glorieus te gaan winnen. Voor de wedstrijd had de oefenmees- ter van Elinkwijk beweerd dat de drie treffers, die Theunissen onlangs tegen DFC scoorde, op een vergissing be rustten. „Wedden dat ik er vanmiddag ook drie maak", reageerde Teunissen. Nog voor er dertig minuten verstreken waren had hij tweemaal raakgevuurd, In de veertiende minuut joeg hij de bal voor het eerst langs doelman Ed van der Roer. nadat vriend en vïfand een vrije trap van Coté grandioos hadden gemist, in de 30e minuut zorgde Teunissen voor 0—2, ditmaal na voorbereidend werk van v, d. Merkt, die de bal overigens in duide lijke buitenspelpositie had ontvangen. De weddenschap zou de Utrechtse linksbuiten echter niet winnen. SW Jeek een verloren wedstrijd te spelen. De Schiedammers kregen na genoeg geen kans tegen de zelfverze kerd en koelbloedig ingrijpende vijan delijke verdediging. Kort voor het rustslgnaal sloeg SW echter verras send terug. Tussen Verkalk en Rudge - in -staande kopte Osterholt de bal na een voorzet van de matige Hazebroek over Cannemeijor heen in het doel, 1—2. (Van onze sportredactie) DEN HAAG, zondag. Het Haagse publiek heeft met eigen ogen de marktwaarde kunnen schatten van de spelers van de Xerxes/DHC-combinatie, die ADO in het Zuiderpark een 0—2 ne derlaag hebben toegebracht Die combinatie voetbalde in de eerste helft nogal plichtmatig tegen de sterk aanvallende gastheren, die echter zelden tot een goed schot kwamen. ten met een simpel tikje binnen de paal. ADO kwam snel terug en er begonnen zich wilde tonele af te spelen voor het doel van Treijtel. die enkele malen bil hoekschoppen door de wirwar van spelers niet eens uit zijn doel kon ko men. Jonnic en Dorjee bleven echter koel verdedigen en de Haagse link sachter Vos nam aan de zijlijn nog maals zijn toevlucht tot vasthouden toen Radovic weer gevaarlijk werd. Tien minuten voor het einde viel de beslissing. Aanvoerder Fafié was op links opgerukt. Zijn voorzet zeilde vet over de Haagse verdedigers waar Ha- negem de bal ineens op zijn linkervoet nam en doelman Thle niet eens de kans gaf om te reageren. 02. Opnieuw trok ADO naar voren. Mansveld loste van grote afstand nog eens een verschrikkelijk hard schot maar opnieuw reikte Treijtel ver ge noeg om de bal over zijn doel te wer ken. Hetzelfde resultaat was echter niet. te vermurwen. Doelman Eddie Trljtel moest echter In die fase steeds op iUn hoede zUn voor de fel opspringende Maassen en Dé Zoete als de bal in zijn doelgebied daalde. Voortreffelijk stompend -wist hy het gevaar te keren. De weinige tegenstoten van Xerxes/DHC veroorzaakten toch wel moeilijkheden voor de ADO-verdedi- ging. Een listig trapje van Hanegem Bood Radovic reeds in het begin een vrije doortocht, maar de Joegoslaaf werd door Vos aan zijn shirt vastge houden en was uit balans toon'hij zTeh had losgerukt. De Haagse doelman had ook moeite met een goede kopbal van Blok en had zelfs geluk toen Ra dovic kont voor de rust snol reageerde op een onschuldig lijkende voorzet van Blok maar de bal juist tegen de uitgelopen Thle op schoot, De tweede speelhelft bracht meer sfeer, ADO verhoogde het tempo en een verrassend schot van Maossen trof zelfs do lat boven Treijtel. Inmid dels verscheen Hanegem aan de spits waar hij enige malen ten onrechte wegens buitenspel werd af gevlagd. Toen hij even later wel een tiental meters buiten spel stond mocht hl) doorspelen. Zijn pen naar de vrij staande Blok was echter te onzuiver en daarmee ging een eenvoudige kans verloren. Handige combinaties tussen Radovic en Hanegem onderbraken enige malen het Haagse overwicht maar in de 17de minuut was de hoofdrol weer voor Treijtel, Eerst verrichtte hij een spec taculaire redding op een afstondskogel ven Mansveld en daarna wist hij zwe vend nog een hand te krijgen tegen een door Schoenmaker van dichtbij Ingeschoten bal. Drie minuten later naro Xerxes/DHC de leiding. Hanegem ontweek de buitenspelval, in het doel gebied doorstond hy eerst een stevige veld, - ontfutselde ver- aanval van Mansvel_ n* de bal aan de op de grond hg- i Thle en voltooide zijn aotiviW- ADVERTENTIE» SPORTPRIJZEN SLIER! (ADVERTENTIE) Bhawroam KW. BINNENWE0 20 - R'DAM - TEL 25 6422 PARIJS, zondag. In de Frame compe titie zijn dit weekend de volgende wed strijden gespeeld: Abi—Valenciennes 1—1, AjaccioRouen 53. Angers—Nantes 1—3. Hennes—Bordeaux 1—0, Sochsux—St. Etienne 0—4. Sedan— Lenz t1, Metz— Straasbourg 1—0, Monaco—Marseille 1--0, Lyon—Red 9tar l>0, Lille—Nice 0l. St. Etienne heeft na 32 wedstrijden 48 punten, elf meer dan Nantes en Marseille. LISSABON, zondag, Op de voorlaatste speeldag van de Portugese competitie heeft Benfica een voorsprong van twee punten ting verloor op eigen veld met 0-1 van Victoria Setubal. De uitslagen zijn: Porto—Benfica 1—I» Sporting Liana vonVitoria 0—I. Culmares Sporting Liasabon—Victoria 0—1. Üulmarea 1, AcademicaBelenensea 31, Sanf— nense—Lelxoe» 1—3. CUT—Tlreseme O— (Van onze correspondent) ROTTERDAM, zondag Excelsior heeft op Hilversum een gemakkelijke zege (31) behaald. Door treffers van Van der Stoep, Velberg en de beate speler van het veld, Hans Bassant, en een tegendoelpunt van Booten wu deze stand bU de rust al bereikt. Voor Hilversum-aanvaller Van El- keren zal het duel een vervelende nasleep krijgen, In de tweede helft trapte hü na naar Dick Beek, die fel op de op de grond liggende doelman De Waard was ingelopen. Scheids rechter J. Bentvelzen kende geen pardon en stuurde Van Eikeren het veld uit. In de tweede helft moesten noe drie spelers het duel voortijdig beëindigen. Dat waren Westbroek en aan Rotter damse zijde doelman John Balentien en Gerard Weber. Hun uitvallen was evenwel een gevolg van blessures, die overigens niet te wijten waren aan de staven beton, die in verband met werkzaamheden aan de sintelbaan pal langs het veld waren Opgeslagen. Excelsior narp al in de tweede mi nuut afstand 'van zijn tegenstander. Na een voorzet van Bassant verraste Van der Stoep de duizend toeschou wers èn doelman De W aard, 0—1. Door een misverstand tussen doelman Balentien en Gerrit den Butter kon Hilversum op gelijke hoogte komen. De twee Rotterdammers lieten de bal voor elkaar liggen en Rooters hoefde toen dus maar een klein tikje te ge ven,'l1. Excelsior bleef in deze interessante eerste speelperiode de toon aangeven, George Velberg zorgde voor 21, toen hij een fraaie aanval knap afrondde. Nog voor het rustsignaal kreeg Hans Bassant loon naar werken. Hij gleed langs enkele verdedigers en passeerde doelman De Waard met een effectvol 3chot. In de tweede helft werd dn strijd steeds saaier^ De toeschouwers konden zich alleen nog maar druk maken bij de onbeheerste actie van Van Eikeren. In de stand kwam geen wijziging meer, 1—3. ROTTERDAM, zondag. De B-elf tallen van SVV en De Graafschap sul len in een beslissingswedstrijd moeten uitmaken wie samen met Wagenlngeu uit de eerste klasse B degradeert. Beide clubs hebben in de veronder stelling geleefd dat Sittardia was ge degradeerd, maar eerst nu ia gebleken dat de Limburgers twee punten meer hebben dan aangenomen werd, omdat de uitslag van de wedstrijd Sittardia MVV abusievelijk is doorgegeven als 14 ln plaats van 41. SVV en De Graafschap hebben te gen de vreemde gang van zaken ge protesteerd Herboren SVV maakte na de hervatting een herboren Indruk. De Schiedammers roken htm kans en Elinkwijk kwam In grote moeilijkheden. Een blunder van doelman Van der Roer leek evenwel aan de laatste spanning «en einde te maken. De Schiedammer raakte de hal na een voorzet van Leferlng maar half en Oomens schoot van dichtbij raak. 1—3. Nog gaf SW zich niet gewonnen. Rimis Gosens haalde Van Beek uit de strijd en hy zette Wout van Meeteren in de spits van de aanval. Tien minu ten na de derde EUnkwijk-treffer maakte ook doelman Cannemeijer een kostbare fout. Hij liet de bal los na een inzet van de zeer actieve Van Schie. WH van Beveren was present om 23 te scoren. De sensatie kon niet op. Nadat Nels de bal na een schot van Westra van de doellijn had getrapt en Van Schie twee goede kansen had gemist, nroti- teerde de gebrilde ex-Spartaan, nog maals van een fout van doelman Can nemeijer. maar de gelijkmaker vond geen genade in de ogen van scheids rechter Derks. TILBURG, zondag. De trainer van NOAD, Maarten Vink, zal Bas Paauwe opvolgen by Wageningen. Vink heeft een contract voor twee jaar met de Gelderse tweede divisie- club getekend. Zoals bekend gaat Paauwe het volgend seizoen naar FC VW. DOETJNCHEM, son da*. Hermes DVS heeft De Graafschap in het eerste half uur behoorlijk porti) ge geven, doch na rust ging er van de aanval steeds minder uit» Doelman Ruts -heeft *Un ploeg voor een swmardere nederlaag dan 3—1 kun nen vrijwaren. De Schiedamse voorhoede begon met een aantal goed opgebouwde aan vallen, die de Doe tin chemse defen sie nogal wat hoofdbrekens kostte. Van Koot en kwam eens in kansrijke positie voor het doel van De Graaf schap, maar Koenders kon hem tij dig de voet dwars zetten. Een kop bal van Van Kooien miste ternau wernood het doel van de misgrij pende Dipprneboseh. De aanvallen van De Graafschap namen in aantal toe en doelman Ruts moest steeds vaker zijn capaci teiten bewijzen. Een uitval van Hermes gaf juist In die |>eriode Van der Griend gelegenheid Hermes DVS een voorsprong te bezorgen na een energieke actie, 01. Het offensief van De Graafschap werd meteen zwaarder. Doelman Ruts Na rusf zétte De "Graafschap het of- ruinwn en Beekman profiteerde hier prompt van met een raak schot, 2—1. deed wat hy kon, maar na een half uur kon hij een schot van Beekman onvoldoende wegwerken en Möllers maakte van de kans een gretig ge bruik, 1—1, De situaties voor het Schiedamse doel werden moeilijker. In de 95e mi nuut aarzelde Van Baarle met op- fenglef voort, maar een fout la de Doetinchemse verdediging verschaf te Van der Griend een mooie kans, hy schoot echter tegen de paaL Na 24 minuten verraste Jaaki Ruts met een ver schot via de j 1) en nadien was er voor dammers geen eer meer te bahtbhi

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 4