Wil van Beveren is tevreden met SVV REDDINGBOEI-ACTIE FINANCIEEL LICHTPUNTJE VOOR NIEUW ASIEL Sociale hulpverlening moet zich wijzigen Alleen dan weg wanneer ook maatschappelijke positie wordt verbeterd Oriëntatie op onze stedelijke samenleving SCHIEDAM Ouders door Jan D. Swart Emmen Winst CIRCULAIRES SOC. DIENST BROEDENDE EENDEN Wijziging van netnummers Ketliel en Poortugaal Rudie van Dantzig over balletontstaan TSF 1 OP WEG NAAR TITEL WEDVLUCHT VAN DE VRIJHEID INWONERS VAN MAASSLUIS KUNNEN WEER OVER DE BRUG Prov. bestuur nog tegen graven van Scheepvaartkanaal Wasserij heropend in Maassluis Europoort- Moerdijkgebied Burgemeester opende expositie '350 jaar Joodse gemeente' Prof. Dreesjr.: 'Pressiegroepen bedenkelijk' Bonthandelaar verkocht jassen dubbel: tien maanden geëist Voormalig verzet organiseert in '70 iets groots woensdag 8 mei 1968 - pagina 5 JJOEWEL Wil van Beve ren (22) best wil be kennen het bij SVV voor treffelijk naar zijn zin te hebben, zijn de geruchten omtrent een eventueel ver trek naar elders niet hele maal ongegrond. Twee eer ste divisieclubs, zowel uit het noorden als het oosten van het land, hebben on langs contact opgenomen met deze oud-Spartaan. Toch acht Wil van Bevelen zelf de kans dat hij SW zal gaan verlaten bijzonder klein. „Vroeger in mgn Sparta-pe- riode was ik nog vrijgezel", zegt htf, „ik dacht toen uitsluitend aan voetbal. Met mijn andere werkzaamheden nam ik het niet zo nauw. Maar nu hen ik ge trouwd. Ik heb een leuke baan bij „BeVeKa" aan de Westvest in Schiedam. De directeur is te vens voorzitter van SW. Ik heb een mooi huis en hoop boven dien over een poosje vader te worden. Wanneer ik nu terug zou gaan naar het noorden, dan neem ik niet alleen genoegen meer met een beter contract. Een behoorlijke maatschappelij ke positie zou daar beslist bü in gecalculeerd moeten zijn. An ders prakizeer ik er geen mo ment over". De oudste zoon van de Van Beve- rcn-clan woont sedert het einde van het vorige jaar in de woning van de oud-Spartaan Piet de Groot aan de Delftseveerweg in Vlaardingen. Hij ontvangt me vriendelijk in zijn modem ingerichte woonkamer. „Dat is wat anders als in. de Kleine Visse rijstraat," mompelt hij. Voorheen is Wil mot zijn broer Jan inwonend ge weest in. voornoemde straat in Rot terdam-Spangen. Wil van Beveren is een tevreden mens. Alleen over zijn huidige voetbalvorm is hij niet be paald te spreken. Hij memoreert; „Ik draaide aan het begin van de com petitie veel beter. Eigenlyk niet ver wonderlijk, omdat we toen elf wed strijden achtereen ongeslagen ble ven. Gaandeweg is mijn vorm toen wat afgezakt. Trouwens niet alleen ik, maar het gehele elftal. Maar zeg, ik wil echt de fout niet bij anderen zoeken. jaar in de club van die naam ge speeld. Nauwelijks was ik zeventien aar of ik speelde in het eerste elftal. Even later volgde mün broer Jan. Hij was toen net vijftien. Prompt werden we in dat jaar kamptoen. Toen heb ik vanwege een dubbele meniscus een jaar niet meer kunnen voetballen. Ik ben geopereerd aan beide knieën. Gelukkig heb ik er la ter nooit meer last van gehad, Al thans niet noemenswaardig." Negentien jaar was de amateur- internationaal Van Beveren, toen hij de grote stap naar het westen waag de. Enige weken later volgde tot zijn grote vreugde zijn twee jaar jongere broer Jan. „Ik speelde in het Neder lands Amateureiftal met jongens a!s Jantje Mulder, Sjakie Roggeveen en Theo Pahlplatz. Het liep voortreffe lijk en zodoende kwam Sparta op een goede dag bij me thuis." Wil van Beveren heBft twee aanbiedingen gehad. Apropos, een man. als Dick van Dijk hadden we dit seizoen toch ze ker nodig gehad. Een speler die steeds weer aanvallen doeltreffend kan afronden. Wanneer we zo'n spe ler gehad hebben, zouden we er nu niet zo schlemielig voorgestaan heb ben." m VAN BEVEREN praat hon- derduit. "Soms als een echte di plomaat, soms vrijuit. Hij spreekt met een sappig Drents accent. Hü vertelt dat zowel zijn vrouw als hij uit Emmen komen. Zijn charmante en bovendien bescheiden vrouw maakt hiertegen bezwaar en beweert dat ze geboren is in Ter Apel. Wil glimlacht met een schouderophalen „In ieder geval kom ik uit Emmen," vervolgt hij. „Ik heb tot mijn 19e TVE ouders van de gebroeders Van D Beveren bekeken het vertrek van hun zoons met van angst Re- fronste wenkbrauwen. Wil: „Wat mijn moeder betreft stoppen wc vandaag nog met voetballen. Ik weet precies hoe het huis toegaat als Jan op de TV komt. M'n moeder zit dan in de keuken te breien. Ze wil niet eens de stem van de verslaggever horen. M'n vader kijkt wel, maar in plaats dat hij sigaren rookt, eet hij ze op." De vraag of hij een vaag gevoel van heimwee heeft, ontlokt bij hem een lachje: „Ach, je geboortestreek blijft altijd trekken. Maar bepaald helmwee heb ik nu ook weer niet. Zet dat vooral niet in de krant." YY7JL VAN BEVEREN stopt. Hij speelt met zijn goudomrande bril. Hij vindt dat 'ie eigenlijk weer te veel gezegd heeft, HÜ is niet zo erg op die publiciteit. „Mijn vader is ook journalist. Die wil de mensen ook altijd maar aau het praten krij gen. Het zou geen vak voor mij zijn," zegt hij. „Maar om toch nog even terug te komen op die aanbiedingen. Het wil helemaal nief zeggen, dat als ik ver trek, dat het een van deze twee clubs zal worden. Toen ik aan het einde van het vorige seizoen, na een tweejarig verblijf bij Sparta, op de transferlijst kwam, dacht iedereen dat ik naar Heerenveen of GVAV ging. Toen werd het op het nippertje toch SW. Ik zou trouwens niet eens weten wat mijn transfersom is. Ik ben door SW voor 30.000 gekocht. Dus het ligt natuurlijk wel in de verwachting dat SW me eventueel met winst zou willen verkopen. Maar nogmaals, ik zie het nog niet."" ZAKKENDRAGERSHV1S (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De maatschappij waarin wij leven c» waarin onze kinderen opgroeien, wordt met de dag groter en ingewik kelder en legt ons dagelijks meer dwang op. Zonder dat wij er b(j stil staan, worden wij door deze samenle ving meer en meer lot een bepaald model gekneed. De mens van nu wordt meegesleept in ontwikkelingen, die een gevaar maar ook een uitdaging voor hom be tekenen. Hij wordt m de greep geno men en heeft de kans daardoor be paalde menselijke eigenschappen te verliezen. Het grote gevaar bij dit al les schuilt In de „zalige onwetend heid", waarmee de mensen zich ae veranderingen van hun omgeving en hun leefklimaat laten welgevallen. „Aan deze zalige onwetendheid dient een einde te komen. Want wij zón verantwoordelijk en wij hebben de macht om als bevolking zelf onzo omgeving te bepalen". Zo meent hot Ontmoetingscentrum „Open Studio" (in het Zakkendragershuis Schiedam) „Maar voor wij ons gaan bemoeien met de zaken die ons persoonlijk aan gaan, die van onze straat, onze wijk. onze stad, zullen we eerst enig inzicht moeten hebben in de levensprocessen van onze samenleving, in het bijzon der die van de stad waarin we wonen. Er zal eerst een gesprek moeten ont staan". Om dit gesprek op gang te helpen brengen, worden in het Zakkendra gershuis drie oriënteringsavonden ge houden, aanvang steeds 20 uur. Op donderdag 9 mei is inleider cineast Jan Schaper met het thema „De aan staande onleefbaarheid vluchten wij er voor, of vechten wij er tegen?" Donderdag 16 mei is inleider de neer Maurits van Haaien van de Stichting Ruimte voor de jeugd te Rotterdam en op vrijdag 24 mei dr. M. H, M. van Huiten van de Universiteit van Am sterdam. Telkens worden delen ver toond van de film „Lewis Mumford on the city". De toegangsprijs is f 1,-. SCHIEDAM, In een veranderde maatschappij, wijzigt zich ook de innerlijke structuur van het huidige so ciale werk. De aard van de noden is veranderd, daaraan moet de ^hulpverlening zich aanpassen. Het is yan belang dat de hulp verlener op sociaal terrein zich dit steeds bewust is. Zo zou het mogelijk zijn» dat men gaat hel pen, waar het niet nodig'is. Of inen dat doet op een manier, die verouderd is. De gemeentelijke sociale dienst heeft, zo blijkt uit de gemeentelijke publik&tie ,,'t Stadhuis meldt", de plaatselijke instellingen en verenigin gen die werkzaam zijn op sociaal ter rein, in een aantal circulaires op deze veranderende opvattingen omtrent de sociale hulpverlening gewezen. De socialewetten bepalen dat de noodlijdende mens récht beeft op so ciale bijstand. Sinds kort overigens, vroeger was dat bepaald niet zo. Doch dat is materiële bijstand 1 de ont vangende mens heeft meer nodig. De mens van heden leeft in een maat schappij, die steeds meer geïndustria liseerd wordt. Met de\arbeid veran dert ook de mens. Hij moet in een be paald tempo werken, die dan vaak nog door de machine wordt bepaal^. Veel kwaliteiten van zijn mens-zijn SCHIEDAM. Geboren*. Edwin zv G. J. Eduardus L. zv J. L, van Gleis en P. van Alphen; Madeion M. dv W, B. P. Klein en P. M. de Kok; Elizabeth dv H. Vuhk en E. Krabbendam: Christina w. dv o. "W. Alle bias en J, van der Velden; Patrick zv G. H, van der Most en E. Vermeer. Overledent J. Kuiper, W jr.; A, Abel, 68 Jr„ B.v. H. BQele: J. M. W. Verbeke. 85 jr. komen in zijn beroep niet ter sprake, de funetionalismng van de mens, noemt men dat. Dat hij gezinshoofd is, dat hij een bepaald geloof heeft, is voor hem als mens van belang, maar komt in zijn werk niet in het geding. Dit .betekent een geestelijke verar ming. Bij hulp aan noodlijdentdeu moet daar echter wel rekening mee gehouden worden. Vrijheid Een andere factor gaat in dezelfde richting: de verstedelijking van ons land. De mensen in de steden kennen elkaar niet persoonlijk, zoals In een dorp. Dit geeft een grotere persoonlij ke vrijheid, wat een belangrijk punt is bij de sociale dienstverlening. Men wil vrij zijn, men wil ook geen persoonlij ke dankbaarheid tonen, als men bij moeilijkheden wordt geholpen. Sociale hnlp Is een recht e» moet op anonie me wijze worden geboden. Naast de onpersoonlijke contacten in het beroep is het gezin zo geschikt om aan de anonimiteit te ontkomen. Het gezin moet zich volledig kunnen ontplooien. Bii sociale hulp is het dus zaak de geholpenen steeds in zijn of haar gezin te plaatsen. Maar ook de helper is veranderd. Vroeger was er slechts sprake van spontane hulp van mens tot mens. Te genwoordig is de sociale dienst tot een beroep geworden. Voor dat beroep moet men, naast de juiste mentaliteit, ook enige deskundigheid bezitten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. —Op de Stad houderslaan is een moeder-eend, die in een aangrenzende tuin broedde, bij het oversteken van de weg overreden door een passe rende auto. Op meer plaatsen in de stad worden broedende eenden aangetroffen, die plotseling de rijweg kunnen oversteken. Op rijksweg 20 heeft een auto een ongeluk gehad, met als oor zaak het plotseling oversteken van een verdwaalde eend. Ais automobilist zij men hierop verdacht! Instelling Ook is maatschappelijk werker niet als eenling werkzaam, maar als on derdeel van grote instellingen, met een charitatief karakter. Het gevaar bestaat echter dat hij de verwereldlij king het persoonlijke achter bet zake lijke treedt.-Bij goed functionerende sociaal werkers, mag het meest essen tiële niet ontbreken; de persoonlijke instelling, de tact om de ander tege moet te treden. Ten slotte, ook de gift heeft zich ge wijzigd. Hoewel de materiële gift be langrijk is, schijnt de geestelijke hulp steeds meer aan. betekenis te winnen. Hierbij komt het vooral aan op de persoonlijke kwaliteiten van do hel pers. ROTTERDAM, dinsdag Gisteren was. dn heer W. A, J. Ortgiess, Saen- redainplein 18» vijftig jaar in dienst bJJ de N.V. konkl. bonthandel Abra ham van Stolk en ionen, sinds de laatste 42 jaar als baas. SCHIEDAM, woensdag. De tele foondienst in het district Rotterdam deelt mee, dat het netnummer van Poortugaal met ingang van 15 mei om 13 uur wordt veranderd van 01807 ln 01890 en dat van Kethel van O1808 In 01898. Het nieuwe netnummer van Kethel (01898) heeft vroeger behoord aan Vlaardingen. Hoewel Vla ar dingen als wijkeentrale van Rotterdam reeds sinds begin december 1966 het net nummer (010) heeft gekregen, wordt nog vele malen per dag ten onrechte het nummer (01898) gekozen ,door abonnees die onvoldoende op de hoog te zijn van het gewijzigde netnummer. Dit kan voor de abonnees van Kethel het ongerief met zich meebrengen-dat verkeerde verbindingen tot stand worden gebracht, door onjuist, te kie zen. Op de niet uitgegeven nummers van Kethel zal een spreekmachine met een verwijzende tekst worden ge plaatst. i VLAARDINGEN, woensdag. De kunstenaarsvereniging Vlaardingen '65 heeft voor zaterdag a.s. de choreo graaf'Rudie'van Dantzig geëngageerd. HU:, tal (jan een causerie houden over: ;,Het ontstaan van een ballet": De peer Van Dantrig is in 1933 ge boren! HIJ Was verbonden aan Ballet recital, het Nederlands ballet en het Nederlands danstheater en wel onder leiding van Sonia Gaskell en Benja min Har kar vy. Momenteel is hij arti stiek'leider ten choreograaf van het Nationale Ballet. De sociëteit is vanaf acht uur geopend, maar.de causerie begint 's avonds om negen uur pas. |JJl|l|tJ SCHIEDAM, woens- ■HfllUKl dag. Het eerste lawn tennis-team van TSF heeft de eerste helft van de oompetitie afgeslo ten met een 71 zege op Zoetermeer. De Fellows staan nu drie punten voor op nummer twee, zodat een begin is gemaakt met het heroveren van het verloren gegane tweede klasserschap. Het enige verliespunt komt op naam van het damesdubbei Mar grid Sneep en Els Meyer; Huug Wittop Koning en Harry Meyer hadden drie sets nodig om hun enkelspelen le winnen. TSF 2 staat na een 7-1 zege op Wilton F. 1 gelijk met Dash '35 uit Dordrecht op de eerste plaats. Deze concurrenten ontmoeten elkaar zon dag a.s., waarna zal blijken of TSF 2 inderdaad tot de titel-kandidaten be hoort. Het derde team verloor met 7—1 van mede-koploper Krimpen 2; TSF 4 haalde een nuttige 53 zege op ICC 5 en TSF 5 ging op do goede weg voort door in Vlaardingen VLTC 3 met 8—0 te kloppen. In de zaterdag-competitie le klas haalde TSF 0 uit een goede 41 zege op Alblasserdam 2. Het zevende bleef ongeslagen met een krdppe 32 zege op TIOD 6 in Gouda. De jeugd kon het niet bolwerken tegen koploper HOS en verloor met 5—0. SCHIEDAM, woensdag, De P.V. De Vrijheid nam deel aan de wed vlucht vanuit St. Ghislain, afstand 170 km. Gelost werd om 7.10 uur; eerste duif binnen om 8.47 uur. Uitslag: 1, 39, 49 W. v. d. Windt.; 2, 37, 55, 118 J. W. Blom; 3, 15 H. Kloos; 4, 5, 18, 102, 119 J. Mackay; 6 W. de Roo; 7 A. Kouwenberg; 8, 20, 29, 31, 58 H, v. d. Steen; 9, 66, 104 J. Bakker; 10, 40, 91, 123 Jack Doejaaren; 11, 13, 33, 36, 59, 67, 79, 82, 88,-112, 120 P.'Föls; 12, 16, 60, 110 M. Puttere; 14, 17, 26, 30, 36, 48. 82, 97 P. Verllnde;10, 22, 34, 46, 68, 70, 78 M. de Potter; 21, 93 H. Ha- gen; 23, 61 M. Rink; 24, 25, 51, 71,101, 103 J. Westerholt; 27 Zuidgeest; 28, 83 H. Put; 35 C, Koogje; 42, 90 A. Houts- ma; 43, 85 J. Rost; 44, 95 J. Kazen - broot; 45, 84, 131, 113 J. Doejaaren; 50, C. Rigters; 52 J. Christen; 53, 99, 108 'A. Pronk; 54, 109 C, Heukels; 56 Hol leman; 64, 72 G. Scholte; 65, 74, 75, 80, 83, 08 A. v. d. Berg; 69 J. Duymel; 73, 88, 100 M. Stuart; 77 C. Lems; 81 J. Haak; 89 In H Hout; 94, 106 J. H. Blom; 96 Hofl; 107 J. v. d. Ent; 110 H. Tjaden; 121 W. Wijnstekers. MAASSLUIS, woensdag. De brug: die van de Noordvliet naar de Veerstraat voert is weer eens opgeknapt. Enige jaren geleden zakte een zware vrachtwagen, die verkeerd was gereden, door het fraaie oude ophaalbrugge tje dat hier lag. Omdat er geen vervoer per schuit meer was via het Coud- steemviter naar de Maasland- se veiling heeft men toen een provisorisch wegdek over het water heen gelegd ln afwach ting van de komst van een nieuwe definitieve brug ter plaatse. Inmiddels was dit wegdek ook weer door de weersinvloe den zeer slecht geworden zo dat het gevaarlijk werd er met een personenauto overheen te rijden. Deze week heeft men weer een nieuw wegdek over het water gelegd maar nu van deugdelijker materiaal en te vens voorzien van leuningen. Hoe de toestand hier in de toekomst zal worden staat nog niet vast omdat men nog niet precies weet wat er gaat ge beuren met de brug bi) het politiebureau. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De afdeling Schiedam van de Ne derlandse Vereniging voor tie Bescherming van Dieren tobt sinds jaren niet een groot pro bleem. Bij iedere vergadering van bet bestuur wordt uitvoerig gesproken over de bouw van een nieuw asiel. Maar steeds weer moet de realisering van plan tien wegen» geldgebrek op de lange baan worden geschoven. Een klein financieel lichtpuntje vormt sinds half oktober 1967 de lan delijke „Reddingboei-actie", waarvoor de dames 11. Timmerman-Olofsen en M. Pluijmers-Japsen zich hier in Schiedam hebben ingezet. Door mid del van de verkoop van lepeltjes, schenkkurken, sigarctlenbekers, bon- bonschanltjes, etc, komt de Schiedam- sc Dierenbescherming dan toch voelje voor voetje dichter bU de verwezenlij king van het doel: het nieuwe asiel. De woning van mevrouw Pluijmers aan de Heenvlictscstraat is als 't ware ingericht als een mmidepót. Een kast in de keuken zit boordevol met een cocktail van voorwerpen, die door de jeugd verkocht moeten worden. „Mo menteel hebben we acht jongens die voor do verkoop zorgen," zegt me vrouw Timmerman, „maar er moeten er nog veel moer komen. Ze behoeven echt niet huis-aan-huis te gaan ven ten. Familie en kennissen kunnen al tijd wel oen ballpoint, een sigarendoos of iets dergelijks gebruiken. De kinde ren moeten echt geen maanden ach tereen gaan lopen leuren met deze ar tikelen. De bedoeling is dat bet steeds andere jongens zijn. Maar ik wéét wel waarom we nu zo weinig klantjes hebben. Ze zitten allemaal voor hun examen. Let maar op, dadelijk gaat het weer veel beter." De firma die overal in het land zorgt voor de periodieke aanvulling van de artikelen, geeft ook maande lijks een orgaan uit waarin de stand van de landelijke Reddingboei-actie vermeld slaat. Bijna dertig plaatsen doen mee aan deze actie. En leder heeft voor het geld een eigen bestem ming. Tot nu toe bedraagt de zuivere winst voor Schiedam, ruim driedui zend gulden, Op de InHaBé '68 heb ben de dames, geassisteerd door vele anderen, hun slag geslagen. Voor meer dan vijftienhonderd gulden werd ver kocht. „Dit is natuurlijk niet alleen de winst," zegt mevrouw PJuijmers, „maar wel degelijk een stap in de goede richting. Ik weet haast wel ze ker, dat we in de InHaBë-week de grootste omzet hadden van alle plaat sen. Dit succes stimuleert natuurlijk de andere steden weer en zo worden wij ook door hen steeds weer aange spoord. Maar het is net wat mevrouw Timmerman zegt, we hebben vee! meer hulp van jonge mensen nodig." De kinderen kragen een kaart, waarop in totaal vijfendertig stempels geplaatst kunnen worden. Voor de verkoop van bijvoorbeeld een lepeltje wordt een stempel gezet, voor een bonbonschaal drie. Wanneer het laat ste stempel op de verkoop-kaart ls ge zet worden de kinderen beloond met Vijf gulden. „Om tot uitbreiding te komen van het aantal jongeren," zegt mevrouw Timmermans, „willen we in de toe komst ook de hoofden van scholen op de hoogte stellen van onze actie. En als het kan ook graag andere vereni gingen, zoals de padvinderij. Onze ac tie moet toch slagen." MAASSLUIS, woensdag. Het Maassluise filiaal van M._ Jansen, chem. wasserij en ververij in de Nieuwstraat, is dinsdagavond officieel heropend. Doordat in de vüf jaar dat dit fi liaal hier al bestaat de omzet al is vervijfvoudigd was het nodig gewor den de beschikbare winkelruimte te vergroten. Men heeft nu de ruimte achter de winkel er bijgetrokken zodat het ge heel tweemaal zo groot werd. De heer Jansen was zelf uLt „Overschie geko men om deze heropening mee te maken. „Van de 45 fiüalan die ons bedrijf momenteel telt Is dat in Maassluis een van de beate," verklaarde hij. De win keliers uit de Nieuwstraat toonden ook hun belangstellin-g door het sturen van bloemen en het komen kijken naar de geheel vernieuwde zaak. OUDERKERK AAN DE USSEL. Spirit V zal zaterdag a.s. een beslis singswedstrijd spelen tegen Sportlust V om het kampioenschap in de 2e klasse B van de afdeling Gouda. De wedstrijd wordt gehouden op het Jo- dan Boys-terrein te Gouda en begint om 2 uur. ROTTERDAM, dinsdag Het pro vinciaal bestuur is voorlopig nog een tegenstander van een scheepvaartka naal dat gegraven zal worden tussen Europoort en het Moerdykgebied, Net als Voorne en Putten moet de Hoekse Waard een gebied blijven dat leefbaar is. Industriële vestiging moet hier worden voorkomen. Dit betoogde de commissaris van de koningin in Zuid-Holland mr. Klaasesz bü zijn werkbezoek aan de gemeenten Mijns- herenland en Westmaas. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Burge meester Thomassen heeft vanmiddag in het gemeente-archief de tentoon stel ling „350 jaar Joodse gemeente" geopend. Deze tentoonstelling, die wordt gehouden ln het kader van de joodse week, geeft een beeld van het joodse leven in Rotterdam vanaf het begin van de zeventiende eeuw tut aan de Tweede Wereldoorlog. Een ander deel van de expositie wUdt aandacht aan het religieuze en culturele leven der joden. Naast prentmateriaal en archiefstukken uit eigen bezit, wordt ook een groot aan tal in bruikleen gekregen voorwerpen tentoongesteld. Vooral de aquarellen van Bernhard Ficart, voorstellende joodse feesten en plechtigheden, z(jn bijzonder boeiend. De tentoonstelling is geopend tot en met 9, juni, op werk dagen van 10 tot 17 uur en op zon- en feestdagen van 11 tot 17 uur. De en treeprijs bedraagt 25 cent. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Prof. dr. W. Drees jr heeft gisteren tijdens de maandelijkse sirene-lunch in de re monstrantse kerk aan de Mathenes- scrlaan gesproken over „de verdeling van de mankracht in onze samenle ving". Na een uiteenzetting over de hoogte van de overheidsuitgaven gedurende de laatste decennia, stelde prof. Drees vast, dat het werk van de economen te weinig gericht is op de overheid suitgaven. Vaak worden bijvoorbeeld tijdens een kabinetsformatie, vrij abrupte besluiten genomen op econo misch gebied. Een bedenkelijk aspect vindt prof. Drees het, dat op alle plaatsen in de samenleving pressie groepen worden ontmoet. Er is weinig invloed van de meerderheid, omdat de politici zich veel gelegen laten liggen aan min of meer gepassioneerde min derheden, die zij moeten trachten le winnen. In dit verband, merkte hij op, dat er in de politiek een eigenaardige ge richtheid op dc economie bestaat: lo nen, prijzen en werkgelegenheid. Dit vindt men ook lenig in de sociaal- economische raad, waar bijvoorbeeld geen deskundigen op stedebouwgebicd ziften. Een kentering in de eenzijdig gerichte economische belangstelling constateerde hij op het gebied van de ruimtelijke ordening. Anderzijds be staat er een. te sterke neiging proble men uilsluitend tc laten bestuderen door belanghebbenden. Nederland is bezig zijn eigen milieu te bederven. Waar het volgens prof. Drees op aankomt, is o.a. een econo mie van de stad, want het leven speelt zich grotendeels af in steden. We zul len ons ook moeten afvragen of het beter is bijvoorbeeld eon stad van een miljoen inwoners te bouwen of twee van een half miljoen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Tegen de 35-jarige vertegenwoordiger Louis F. P. uit Maassluis, die vorig jaar als bonthandelaar bontjassen dubbel ver kocht waardoor hU zijn klanten voor een bedrag tussen de 20 en 30 mille benadeelde, heeft de officier van jus titie bü de Rotterdamse rechtbank mr. B. van der Meuien vanmorgen een ge vangenisstraf Van tien maanden, waarvan drie voorwaardelijk, geëist. P. kwam eind '65 in financiële moeilijkheden. Medio '66 kwam hij op het idee bontjassen dubbel te verko pen. Hem was nu ten laste gelegd dat hij een stuk of tien bontjassen die hem in bewaring waren gegeven san anderen, had verkocht. In zijn requisitoir zei de officier dat P. ver boven zijn stand heeft geleefd. P. woont nu in een huis mot een huur die 33 procent van zyn loon bedraagt. Bekend word dat de Nederlandse vereniging van bonthandelaren beslo ten heeft P. te helpen zyn schuld aan zijn benadeelde klanten af te lossen. De vereniging levert hem tegen kost prijs bont waarvan P. mantels gaat maken. De rechtbank zal dinsdag 21 mei vonnis wijzen. ROTTERDAM, dinsdag In 1970 het 25ste jaar na de bevrijding, zal het district Rotterdam van het voormalig verzet Zuid-Holland, met een groots opgezette bevrUdlngsfeeslavond voor de dag komen. Dat beloofde de heer F. A. van der Hoeven, voorzitter van de vereniging maandagavond aan het begin van de traditionele feestavond in gebouw Palace. De heer Van der Hoeven had ge constateerd, dat in Rotterdam de me ning had post gevat als zou de feest avond van dit jaar in het teken staan van de Israëhveek. „Dat is een mis vatting," zei hij, „Wij hebben in het verzet nooit genoeg gedaan voor de Joodse landgenoten. Wif voelen ons bezwaard en belast," De voorzitter van voormalig verzet Zuid-Holland voelde zich dan ook diep getroffen door het geschenk aan zijn vereniging van de Nederlands Is raëlitische Gemeente in Rotterdam: vijf bomen in het Joop Westerweel- woud in Israël. Als gastvrouwe van de feestavond '68 trad op Teddy Schol ten. Zij praat te het optreden aan elkaar van Les Shalom, twee zingende meisjes, imita tor Frans van Dusschoten, de komie ken de Mounties. het Spaanse dans paar Marisa y Juan Antonio an het trio Romantica o.l,v. Cas Oosthoek. De in het programma aangekondigde „keizer der moppentappers" Max Tailleur moest wegens opname in het ziekenhuis verstek laten gaan. Foto, film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. op juiste adrea.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2