Jan Breur heeft een wielren-aardje naar zijn Vaartje' DRZ, na spannende strijd, toch op winst Leen Warnaar overweegt om amateur bij SW të worden pf üi n Schiedam SCHIEDAM Duivenvlucht St. Vincent vlot verlopen Als hij niet verkocht wordt. Personenauto in Voorhaven C. den Boer is damkampioen van Schiedam Van zelf Proef om grote gezinnen aan huis te helpen. Monumentenlijst vast Eindresultaten 'De Luchtbode' SCHIEDAM SFC winnaar in veteranen- toernooi van Martinit CD Jeugdvierdaagse Successen voor Ferry Dolstra Vakantie! Laantje Mooi spul van Baarspul NA SPANNENDE EINDSTRIJD Economie voor de wiskundeknobbels Jongeman vliegt door voorruit personenwagen KOERIERSTERS fcWeet ie wat nu het leuke is*', aldus Henk Breur. ,.We hebben hem nooit gedwongen om te gaan fietsen. We hebben er zelfs nooit over gesproken met hem» maar toen htf zo'n twaalf Jaar was vroeg hy om een fiets en wilde hU mee gaan doen in de club." Vader Breur zegt er alleen maar van, dat hy het wel leuk vond. wy weten echter dat hy toch wel een beetje trots is op zün zoon. Vader is het die hem coacht. Vader zorgt voor het materiaal en hij is het, samen met zyn vrouw, die de jongen financieel steunen. Zorgvuldig wordt overwogen waar Jan zal starten. In een course of ergens in Nederland op de baan. Met de auto van vader Breur gaat het dan naar zo'n baan toe en tegen woordig is dat één keer in de week in Amsterdam. Daar wordt gefietst dat de stukken er af vliegen. „Weet je wat zo fijn is" aldus Henk Breur, „Jan is geen plakker, hè, hij wil zelf de koers maken." Het seizoen Is van. Jan Breur tot nu toe niet ongelukkig geweest. Natuur lijk omdat hij voor het examen zat, is er wel eens een tvainingsritje overge slagen, maar waar hij heeft gereden, op de weg of op de baan, in de prijzen kwam hij altijd. Voorzichtig Vader Breur „brengt" Jan echter zeer voorzichtig, zyn zoon is nog jong en moet nog een jaar, het volgende seizoen by de nieuwelingen rijden. De heer Breur heeft vertrouwen to de kunde van zyn enig kind. „Het zit er wel in, het is te hopen dat het er ook uit tal komen". Jan zelf is een jongen van weinig woorden. Nu hij het Mulo-diploma op zak heeft wil hij wel verder studeren en zijn denken gaat er naar uit om zijn brood te gaan verdienen als £y- sio-lherapeut, heilgymnastiek en mas sage, Dat vergt nog enkele jaren van studie, maar Jan en vader Breur ho pen dat die studie samen zal kunnen gaan met de wielrennerij. Een geluk heeft Jan, een geluk dat vele toekomstige wielrenners hebben moeten missen, hij heeft een meele vend ouderpaar, waarvan de vader een ter zake kundige man is en daar naast zijn coach. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag Burge meester en wethouders willen een Woef van een jaar nemen met een re- Mling, die grote gezinnen aan passen de huisvesting moet helpen. De regeling bestaat uit een eenmali- 8® tegemoetkoming van ƒ500 aan Particuliere huiseigenaren die een wo ning met vijf of meer kamers beschik baar stellen. Deze woningen zullen floor het gemeentebestuur worden toe- Kewezen aam gezinnen die drie perso den meer tellen, dan het aamtal ka ders van de te betrekken woning en we in het bezit zijn van een urgente huurmachtiging. B. en w. verwachten dat voor dit doel dit jaar een bedrag van 15.000 dit het fonds woningonttrekking moet worden betaald aan particuliere eige naren. Daaruit blijkt, dat het college fflt jaar driehonderd grote gezinnen de nieuwe regeling aan een pas sende woonruimte denkt te kunnen helpen. (Vsn een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAMmaandag. De jonge Schiedamse wielrenner Jan Breur blijkt belofte voor de toekomst in te houden. Langzaam maar zeker, goed gecoacht door vader Henk, voorzitter van de Rennersclub Schiedam, komt de juist verleden week voor zijn Mulo-B examen geslaagde Jaa waar hij wil. Zaterdag j.l. in Alkmaar vestigde Jan de aandacht op zich van de nationale coach Jan Derksen, die zich lofiijk over de jeugdige Schiedammer uitliet. In een «nullum voor nieuweiinaen behaalde Jantje Breur in het algemeen klassement de derde plaats. Deze plaats was zeker hoger ge weest indien Jan op het beslissende moment van de spurt niet gehinderd was geworden door een reeds afgeval len renner, die zioh van hoven uit de baan naar heneden Het vallen, tussen de nummers een en twee door. Jan kon daardoor niet tot de volle spurt komen en moest genoegen nemen met een tweede plaats. De rit over onbe kende afstand leverde Jan een zeven de plaats op en zo eindigde Jan Breur als derde in het algemeen klassement. Jan heeft de wielrennerij niet van een vreemde. Vader Henk was van kort voor de Oorlog tot in 1950 een verdienstelijk amateurrenner. In het huisgezin van een voorzitter wordt ui teraard veel over de vereniging ge sproken waarvan pa de voorzittersha mer hanteert. Zo ook bij Henk Breur, die het geluk heeft dat ook zijn vrouw een echte wielerfan 1$. Zoon Jan is de wielrennerij dus met de paplepel ingegoten. SCHIEDAM, maandag De mlnfa- van Cultuur, Recreatie «n Maat- **»ppeiyk Werk heeft, gelUk met «jwe andere gemeente», «ok de éefl- UUeve Hjst va» monumenten vaa A temeente Schiedam vastgesteld. (Van een onzer verslaggevers) Schiedam, maandag. De gro te nationale postduiven vlucht vanuit St. Vincent is, in tegen stelling met voorgaande jaren, bijzonder vlot verlopen. Naar schatting namen tussen de acht en negenduizend duiven deel aan deze overnaehtingsvlucht waar voor de duiven vrijdagmiddag tus sen 13 en 14 uur in St. Vincent het luchtruim hozen voor een monstervlucht van (voor het dis trict Rotterdam). 1.015 kilometers. Een vry harde doch gunstige wind zorgde er voor dat de duiven een hoge snelheid maakten wat hen by het val len van de avond al dicht by hula bracht. Do vermoedelijke winnaar arriveer de zaterdagmorgen reeds om 4.25 uur op zijn hok met als eigenaar de lief hebber Holleman uit Barendrecbt. Aan het concours namen 73 Schie damse duiven deel waarvan de eerste om ongeveer 9 uur werd geconsta teerd, zijnde een duif van de heer v. d. Enid van de P.V. de Vrijheid. Geen zware verliezen ook in deze derby, die hiervoor berucht geworden is in de wereld van de postduiven sport vanwege het hoge verliespercen tage aan duiven. Hiertegen is vaak geageerd door verenigingen van die renbescherming en zelfs ook uit krin gen van de duivensport zelf. Meestal zijn dit voorstanders van een herziening van het vluchtpro- gramma met als doel dergelijke ris kante vluchten voortaan achterwege te laten. VLAARDINGEN, maandag. De club kampioenschappen van de post- duivenhoudersvereniging De Luchtbo de hadden de volgende resultaten. Hok Vitesse; 1. Goedegebure - van Keulen 2274 punten, 2. 6, Roodenburg 2273 punten, 3. C. Verwey 2197 pun ten. Aangewezen: 1. G. Roodenburg 1839 punten, 2. W. Eikelenboom 1270 pun ten, 3. C. Verwey 906 punten. Duif: 1, G. Roodenburg 1089 punten, 2. G. Roodenburg 882 punten, 3. G. Roodenburg 851 punten. SCHIEDAM, maandag Het laat ste veteranentoernooi dat in Schie dam dit seizoen is verspeeld, is dat van het jubilerende Martinit geweest. Ondanks de regenval in de ochtend uren is het toernooi, gisteren toch vlot verlopen. Het was omstreeks vyf uur, toen de heer H. Braai, voorzitter van de veteranen-commissie, de pryzen kon gaan uitreiken. Waren de voorgaande toernooien die door Schiedamse clubs werden georganiseerd alleen voor veteranen- teams der Schiedamse clubs, aan het jubtleumtoernool van Martinit namen ook verenigingen deel van buiten onze stad, In de afdeling 1 werd eerste SFC, gevolgd door DRZ, Puttershoek, Mar tinit en Laakkwartier, In de afdeling II eindigde WF als eerste, met als tweede SVDPW, derde Nieuwenhoorn, vierde DHS en als laatste Schiedamse Boys. In de finale werd SFC winnaar, omdat het na een gelijke stand beter strafschoppen kon nemen dan WF, dat daardoor op de tweede plaats eindig de, De verdere resultaten in de eind klassering was: 3 DRZ, 4 SVDPW, 5 Nieuwenhoorn, 6 Puttershoek, 7 Mar tinit, 8 DHS, fi Laakkwartier en 10 Schiedamse Boys. raaamidjag 24 jttnS 19G8 pöS- 5 <Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag, De honkbaloogst was dit weekend bijzonder schraal. DHS kwam niet in het veld en Schiedam, dat naar Onze Gezellen zou gaan, kreeg van de bond het bericht, dat die wedstrijd gespeeld kon worden, maar dan zonder Adrie Vermeu len en Jan Vroon, dSe heiden ge kozen waren voor rayon-teams. Schiedam besloot, terecht, dat het dan maar beter was de wedstrijd niet t© spelen en zo bleef alleen DRZ maar over. Dc Roede Zonners speelde wel en hoc, met 1310 won het de uitwed strijd tegen Left Riparians en er was spanning genoeg daar in Rotterdam. Riparians heeft de Schiedammers lang by kunnen benen, maar nadat b«t in de zesde Inning nog geiyk stond, 66, moest het in de zevende DRZ toch ia- ten gaan. Tot aan die zevende inning is de spanning tastbaar geweest. Na de eer ste innings had DRZ een voorsprong van 32 genomen. Bob Westenberg. Karei van Veen en Eddy Korpel had den voor de punten gezorgd. Voor de Rotterdammers waren Stolk en Kunst over de thuisplaat gekomen, In de tweede inning werd door bei de partijen gescoord, Bob Westenberg voor DRZ en Hoefman voor de thuis- (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, maandag. De 20-jarige Leen Warnaar, stop per van SVV, overweegt, indien hij niet naar een andere vereni ging wordt verkocht, een (voorlopige) streep onder zijn semi- profloopbaan bij SVV te zetten. Leen Warnaar, die drie maanden geleden voor de eerste oefening werd opgeroepen, voelt er na melijk weinig voor om het volgend seizoen weer onder dezelfde geldelijke voorwaarden hij SVV te spelen. 'Om je conditie op peil te hou den, moet je als mihtair veel trainen. Dit betekent ook, dat ik veel moet reizen. Op zichzelf niet zo bezwaarlijk, mits het de moeite waard is. Indien ik l*et volgend seizoen bij SVV zou blij ven, dan speel ik niet meer voor het contract, dat ik het afgelo pen seizoen had, aldus Warnaar. Als er geen koper komt en SW biedlt mij toch het zelfde contract aan, dan word ik amateur. Ik kan dam trainen wanneer het mij zelf uitkomt. Na verloop van tijd ben ik dan vrij te gaan en staan waar ik wil.' Leep Warnaar is éigeniyk. een beetje teleurgesteBd. Hij had gehoopt mee ie kunnen reizen met het mili taire eUCtal naar .Bagdad .Hét. was ook bljna/in kannen en toroifcea, maar vanwege hot feit dat hy nog geen injectie tegen de pokken had gekregen, vond die militaire arts het meemaken van deze trip onverant woordelijk. i. Leen zegt: „Ofechoon er nog geen nadere contacten zijn geweest, h&b Ik van de oud SWer Eddie Koens vernomen, dat er een Belgische club belangstelling voor mij heeft. Ik heb zelfs vernomen dat Sparta interesse heeft. Indien ik in Bagdad voor he* militaire elftal had kunnen spelen, was in ieder geval de aandachit op mij gevestigd geweest, En dat mis i«k nu! Van der Korput Nog even dit: Kermes-doelman Ton Ruts heeft dus ook toegestemd hert volgend seizoen in Schiedam te blijven. Ruts schijnt, gedurende de tijd dat hij op de Rjst heeft gestaan, in onderh andeHngem te zijn geweest met Xerxee/D(HC. Nu deze vereni ging defi nitie f gaat friseren, is voor Ruts de zaak afl^daan. Eddle v. d. Roer, doemen van SW, schijnt benaderd te zJjn door de huidigetrainer van HVC en. oud-trainer van SW, Hans-Croon. Dit is sledrts een gerucht, maar daar geruchten een kém '.van waarheid bezitten, mogen' wij hel u niet ont houden Indien het aan uw waarneming is ontglipt: de SW'er Harry van Gent' en de DHS'er Schenk toornen het volgend seizoen ud* voor de eerste klassec Negrtuaus. club. In de derde inning kwam Ripe- rians gelijk met DRZ. Wel scoorde Henny Zagwijn een punt, maar door dat Riperians twee man over de thuis plaat bracht, Hoppzak en Stolk werd het 55. In de derde inning kwam Riperians gelijk met DRZ. Wel scoor de Henny Zagwijn een punt. maar doordat Riperians twee man over de thuisplaat bracht, Hoppzak en Stolk werd het 55. In de volgende inning kwam DRZ achter te staan. Het ging voor 0 aan de kant en de tegenpartij bracht het tot één punt omdat Verhey kans zag binnen te komen. Misschien dat de zenuwen een beet je parten speelden, maar in de vijfde en zesde innings bleef het slaggeweld achterwege. Alleen Karei van Veen zag kans in de vijfde inning een punt te scoren. Dat alles was er de reden van dat toen de zevende inning inging de stand 68 was. Gesmeerd In die zevende inning: nam DRZ af stand van de belagers. Het liep ge smeerd in de ploeg en achtereenvol gens kwamen Korpel, Bob Harreman. Gerard de Zwart, Theo Burgerhoudt, Bob Westenberg en Karet van Ve«n over de thuisplaat, waarmee DRZ tot een voorsprong van 12—6 kwam. In diezelfde inning kon Left Riparians alleen Hoppzak binnen krijgen en dat betekende dus 127. In de achtste en laatste inning kwam Gerard de Zwart nog tot een punt en Verhey, Den Boer en Krijger brachten de achterstand van de thuis club terug tot een totaal van 10. De werpersresuitatcn waren: DRZ, Bob Westenberg: 4-6-5. Left Ripa rians; G. Kunst en A. L. Krijger. 7- 2-17. De stand in de 2e klasse rayon Rotterdam is nu: DRZ 816; Left Ri parians 8—10; Zwijndrecht 68; SVO 8—4; VVOR 7—2; BHC 7—2. (ADVERTEimiïJ mei zes roltrappen naar boven en naar beneden Dat U door zelf Uw jurkjes en pakjes te maken vele guldens kunt uitsparen, blijkt weer uit deze bijzondere aanbieding. Een uitzonderlijk mooie kwali teit tinnen voor pakjes, jurkjes, rokken, In alle nieuwe zomer- kleuren, kreukherstellend Fl- b ren ka linnen. Morgen zoekt U het uit, Fi- brenka linnen, 90 cm breed, per meter voor nog géén an derhalve gulden. Morgenvrotg om 9 uur begint da varkoop van dit Fib ran ka linnen, In vele kleuren, w.o. aqua, rose, bleu, groan, geel, enz; 90 on.breed. 1 per meter voor HET leggen van de grote waterleidingbuis door Schiedam, van de Berenpiaat naar Rotterdam, is bepaald niet onopgemerkt gebleven in de Prof. Kamerlingh Onneslaan. Tot verdriet van het verkeer. De anders vrij brede laan werd door de werkzaamheden tot een smaj_straatje ge maakt, waar de auto's slechts om de beurt over kunnen rijden. De po litie heeft er tijdelijke verkeerslichten voor moeten aanbrengen, zoals deze foto toont. T\E marsleider van de juist beëin- riigde Schiedamse Avond-vier daagse, de heer J. F. Bakkeren ziel mogelijkheden om ook in Schiedam te komen tot een „jeugdvierdaagse", die reeds in tal van andere plaatsen in Nederland worden gehouden in de va- kantdetijd. Deze' is speciaal bedoeld voor de kinderen die niet aan de „gro te" Avondvierdaagse kunnen deelne men, Hij loopt al geruime tijd met de plannen rond, maar gezien de vrij hoge kosten is hot re nooit van geko men. Zijn organisatie is bereid om ook deze jeugd-wandelmarsen te leiden, wanneer bijvoorbeeld de S.G., of de WV of de gemeente de kosten (hoofdzakelijk aan de administratie verbonden) voor hun rekening willen nemen. De deelname aan deze derde gecom bineerde Schiedamse Avondvierdaagse dit jaar is de heer Bakkeren wat te gengevallen. De verwachte vierdui zend lopers zijn niet gehaald, terwijl er in Vlaardingen zesduizend op de been kwamen. Doch daar doen ook meer scholen mee dan in Schiedam. SCHIEDAM, maandag Ook Ferry Dolstra van de RC Schiedam heeft successen behaald. In het criterium der Tuinsteden kwam hU op de 8e plaats en in de Ronde van Coyk zelfs op de tweede; bovendien sleepte hy alle premies van het peloton In de wacht. Dit weekend heeft Ferry rijn goede vorm bewezen door in de Ronde van Vorden, met een zeer sterk renners- veld, wederom beslag te legggen op de tweede plaats. Zaterdag a.s. zal Ferry Dolstra van de partij zijn bij het kam pioenschap van Zuid-Holland dat te Lisse wordt verreden. De RC Schiedam heeft deze zondag op het parcours in de 's-Gravelandse polder een clubontmoeting gehad met de Vlaardingse RC De Coureur. Uit slag A-klasse (34 km in 59 min.): 1, P de Pachter (C). 2. G. Moerman 3. J. Voorsluis (Sch.). 4. Jansen (Sch). 5. P. v. d. Werf (Sch) .Nieuwe lingen (34 km in 59 min.): Jan Breur ('Sch). 2. M. Drop (C). 3. J. Brinkman (Sch). 4. A. Liebrechts (C). D. de Pachter (C). A-aspiranten: 1. Rietkerken (Sch). 2, J. Buddeböhmer (C). 3, L. Schouten (C). 4. W. Holster (C). 5. B. v. d. Gaag (C). B-aspiranten: 1. M. Meel dijk (O- 2. A. Moerman (C.). 3. L. de Pachter (C). GMs ttr. 9faclW. fc>*, T)E grote zomer-vakantie voor de scholen staat voor de deur! De examens zijn in de meeste gevallen achter de rug en zo ook het zenuwslo pende wachten op de uitslag. Nu nog de overgang en de rapporten. In deze laatste week zal er wel niet zo heel veel terecht komen van. leren, want op tientallen lagere scholen wor den „afscheids-avondjes" voorbereid voor de zesde-klassers. De fleurlgste uitnodiging ontvingen we van de Thorbeckeschool in Nieuwland, Naast een keurig geschreven brief (door een van de leerlingen) ook een bijzonder kleurig programma, met bloemetjes en 'n clowntje versierd. Op de afscheids avond van deze school op 25 juni in, de benedenzaal van de Opstandings- kerk wordt door de leerlingen de mu sical „Barre de Beer" opgevoerd en bovendien krijgen de ouders de dia's te zien gemaakt tijdens het verblijf in het Schoolbuitehhuis. TJET laantje achter de Sporthal, dat onder de Sportparkbrug doorloopt naar de Sportiaan in het Sportpark Harga heeft officieel geen naam. Wat erg lastig is. ondermeer voor de poli tie. Daarom willen b. en w. dit laantje van een naam voorzien en de Advies commissie Straatnamen heeft er een gevonden. Inderdaad, het wordt de „Sporthalstraat". VAN Adrians, Baarspul uit Lands- meer ia goede gebrulkskeramick te zien in Galerie Maas aan de Oud®- dtjk, zy is een van de kunstenaars, die in de pryzen vlei van de spaarpot- tenprtisvraap van de Rotterdamse Spaarbank. Zoals bekend wordt in het museum Boymans-Van Beunlngen een tentoonstelling van oude en moderne voorheelden gehouden met betrekking tot onze nationale spaarzin. Aan Adriana werd de derde prys toege kend voer haar spaarpot in de vorm van een miereneter met jonge mieren eter, waarover het Juryrapport zegt dat dit werk mooi Is gemaakt en geen enkele pretentie heeft, want dit stuk moet kapot, wil men er geld uilhalen. Op haar expositie in Galerie Maas kan men nu nader kennismaken, met haar werk, dat inderdaad een bepaal de charme heeft. Ze maakt heel grap pige, enigszins caricaturale beestjes, zoals egels, uilen, kippen e.d. Verder bollen in verschillende formaten, die men met een draad tegen hot plafond kan prikken, zodat ze vry en ais deco ratief element in de kamer hangen. Ze zijn heel simpel, en beschilderd met aantrekkelijke patroontjes. Ook de andere keramische produkten bezitten die eenvoud en zijn fraai gebakken. De Rotterdamse kunstenaar Edwin Engels, die het pseudoniem Anglo ge bruikt, exposeert in dezelfde ruimte gewassen tekeningen, die een gevoeli ge, ietwat mystieke inslag verraden. Hij moet naar mijn smaak een bewon deraar zijn van de oosterse kunst, in het bijzonder van de Chinese meesters en hun fabelachtige penseeltekenin gen, Invloeden daarvan zijn In het werk terug te vinden, zoals in de me diterende monniken, de kluizenaars en de dood bij de olm, waarin hy iets van het mysterie tracht voelbaar te maken. Verder gaat rilh voorkeur uit naar demonen, fantomen en sfinxen, al of niet in een imaginair landschsp geplaatst, Enkele •'•„verschijningen" vertonen modernere trekjes, maar ik vind hem toch het best als hij met ,<weiriig'penseelstreken èeri figuur ge stalte geeft en in een geheimzinnig zwart.en grys een sfeer oproept. Tot 8 iüll als. en misschien nog een weekje langer, want het is zomer en in de va kanties worden ook de exposities een poosje opgeschort. L; W; SCHMIDT De heer C. den Boer, damkann- pioen 1968 varv Schiedam, ont vangt uit handen van de voorzit ter van de Damclub Schiedam, de heer Heuvelman, de beker. (Vau een onzer versastfevers) SCHIEDAM, maandag. De 23-ja- rlge verkoper-fotograaf G. S. de J, parkeerde in het afgelopen weekeinde zyn personenwagen schuin tegenover het hoofdkantoor van Ttal aan de Hoofdstraat. De voorzUde van zün wagen stond in de richting van de Voorhaven. Toen hy nog maar slechts enkele passen van zijn zojuist geparkeerde wagen verwijderd was. zag hij zijn wagen in hot water van de Voorhaven verdwijnen. Vermoedelijk had de chauffeur de handrem niet voldoende aangetrokken waardoor de sterke wind de wagen la beweging had ge bracht. Met behulp van een loodsboot van de roeiersvereniging is de perso nenwagen later opgedregd. Zowel de wagen als de daarin verblijvende fo toapparatuur ter waarde van f 1.500.- zijn door waterschade vrijwel zeker vovloren. ROTTERDAM, zaterdag, - In sep tember zal voor nieuwe studenten van de Nederlandse Economische Hoge school de mogelijkheid bestaan, ineens aan de Kwantitatiefeconomische stu die te beginnen. Tot dusver moest eerst het algeme ne Propaedeuse-jaar worden gevolgd. Deze studierichting is in het bijzonder bedoeld voor degenen die een sterke wiskundige belangstelling en aanleg hebben. Esperanto-agendo SCHIEDAM, maandag Merkre- don, la 25an de junio Ni atentigas vin pri la grava kuveno, iu okazos ce kado H. Letsch sr„ Lekstraat 100b. Vi estos bonvenaj. SCHIEDAM, maandag Damkam pioen 1968 van Schiedam is de heer C. den Boer, 22 Jaar, geworden. Hy heeft in de eindronde 13 punten uit acht part yen behaald, evenals z^n rivaal de heer R, W. de Vries. Maar volgens de regels van het Sonnebom-Berger- systeem werd de heer Den Boer win naar en Schiedams kampioen. Derde werd de heer J. C. Onink. Bij de prijsuitreiking in het wijklo- kaal bij de Bethelkerk heeft de voor zitter v^n de Damclub Schiedam de heer *W. C. Heuvelman de kampioen een grote en de beitde anderen een kleine beker aangeboden. Aan hot toernooi hebben 27 spelers deelgenomen, waarvan na de voorron den negen overigen naar de eiari- ronde. Tot het laatste toe is de span ning er in gebleven, want er waren, vier kanshebbers voor de titel. Ook heeft de heer Heuvelmans de prijzen uitgereikt aan de nummers een en twee in de andere klassen, In groep A waren dat de heren J. van Kouwenihoven en C. W, van Dam en in de B-groep P. Landsbergen en W. van Es. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Op de hoek van de Nieuw Mathenesaer- straat-van Cleeffstraat Is zondag de 12-Jarige bromfietser J. R. B. door een personenwagen geschept. Dc Jonge man vloog over de motorkapdoor de voorruit en kwam op de voorbank van de personenwagen terecht. De bromfietser reed op de van Cleeffstraat in de verboden rijrich ting. De personenwagen, bestuurd door de 40-jarige H. van W. die in te genovergestelde richting reed, trachtte nog wel te remmen, maar kon een botsing niet voorkomen. De jongeman had slechts énkele snij wonden aan het gezicht en klaagde over een pUnlijk rechterbeen. Na behandeling in het Gemeente Ziekenhuis kon hij weer naar huis terugkeren. Fersoneel gevraagd B(( beïcblieklng van de kanto- rechter te Schiedam van 18 juni 1968 zfln aan de minderja rige Cornells Marttnus Hof man. geboren te Schiedam op 21 jonl 1949 en wonende te Sehl«öam. per adrw Wattstraat 84, de n*val«ende rechten van na eerder) arlgheid verleend; Do Schiedammer'(Het Hotter- dams Parool) vraagt nette be zorgers («tera) «pedaal voor de zomermaanden. Aanmelden Hoogstraat 78. Schiedam. Tel. 287270. 'b Avond» na 7 uur tel. 198980. R028 Foto, film en projectie schap onder firma met zijn va der. ten doel hébbende de ver dere exploitatie van het thans door, zijn vader uitgeoefende blnnenvaartbedrHf en het doen van alle handelingen en- het Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Toto Van VUuren, Hoogstraat 106, Schiedam. Tel. 266720. Let op juiste adres. R180 sten die tot exploitatie van ge noemd bedrijf noodzakHlk zijn. een en ander la da ruimste zin Fietsen en bromfietsen des woord», doch met inachte- netnlujf van bet bepaalde bij artikel 484 van fctt burgereUJk wetboek. De wnd. griffier: L.T.BtJl Rijwielen compleet vanaf jm». vouwfietsen ƒ145. „Waar dat Wlel dreafi", Hoog straat 67-69. ToL >68436,'Schie dam. R190

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2