Hollandse duiven gaan krachten meten met Vlaamse leermeesters BI DE TOEKOMST BEPAALD cmetia \\m 9.75 Definitieve lijst van monumenten in Schiedam L. d. H.-corps in Schiedam onder nieuw commando SCHIEDAM SCHIEDAM door D. A. Buschkens Verkoop postpapier voor zwembad Zuid Korfbaldemonstratie van H.S.V. Aan verwondingen bezweken Verkiezing wethouder op 4 september EERSTE PRODEKTIEBE DRIJF VAN ALCOA GEREED Investering 7 miljoen dollar, werk voor 29 man Vrijdag finale van horeca-competitie Jongetje op Mesdaglaan onder een bromfiets Jongetje cloor auto geschept Jeugdtraimng honkbal bij 'Schiedam' W aarschuwing van politie tegen kopen horloges in cafés 1 1 woensdag 26 juni 196S - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Over goed vier weken wordt de „inter- provinciale postduivenwedvlucht" gehouden waarin duiven uit Oost-Vlaanderen zich krijgen le meten met die van duivcnhonders uit geheel Zuid-Holland en uit hokken in Zeeland en West-Bral,ant Het initiatief is genomen door de heer C. Leins van de Schiedamsó P-V. „De Vrijheid waarvan het bestuur de organisatie voor zijn rekening neemt in het jaar dat liet vierde lustrum wordt herdacht. Dit in samenwerking met de Duivernnaatschappij Union et Li beria te Gent die het inkorven regelt voor de duiven uit geheel Oost-Vlaanderen. Het wordt een „oostlijnvlucht" met als losplaats Wurzburg m Duitsland waarbij zowel de Belgische als Hollandse duiven een vrijwel gelijke afstand, 450 km, krijgen af te leggen. Wie en wat zijn. de leden van deze uit 1867 daterende Dulvenmaatschap- Pü «Union et Liberté" die bereid wa ren een „wedvlucht tegen de Hollan ders" te houden? r^EHEEL volgens de verwachtin gen heeft de Gemeenteraad, zonder veel .tegenstand te bieden, het Sbruotuuinplan Schiedam aanvaard. Met de visie op de toekomst" die daarin opgesloten zit. In deze toch ai weinig doorzichtige materie zijn geen nieuwe gezichtspunten naar voren gekomen in het uitgebreide en tenslotte wat haastige debat. Als punt 46 op de agenda staande kwam. het Structuurplan eerst na 10 uur aan de orde; tegen één uur 's nachts was de behoefte zeer gering om in tweede termijn de problematiek nog wat uit te diepen. Nia nog wat haas tige opmerkingen viel de hamerslag van de voorzitter en zo heeft Schie dam de stedelijke toekomst bepaald. Het staat nu vast dat Schiedam een „vernieuwd en. gemoderniseerd stadscentrum zal krijgen, dat zal aansluiten op het bestaande oude". En de toekomst van. de stad zal ge zocht wonden in de „diensten-sec tor", bij voorkeur de kantoren, méér dan in de industrie. De opmerking van burg. Roelfscma dat ei' reeds veel belangstelling bestaat voor ma gazijn- en opslagruimte in Schiedam klonk {onbedoeld) erg wrang. Als dat je toekomst moet zijn! Ondanks de teleurstellende afhan deling van. het plan, toch enkele kleine winstpunten. Wat in het hele Structuurplan met geen woord ver meld staat, is nu in het debat door alle fracties aangeroerd: de „leef baarheid" in het stadscentrum. Ein delijk naast de dorre feiten en de koude cijfers ook de vermelding van de mens, die in deze stad moet gaan wonen. De Schiedammer, waar deze stad zo nodig vernieuwd en verbe terd voor moet worden. TVIET dat deze leefbaarheid, deze mens nu wèl uitdrukkelijk in het Structuurplan vermeld zijn ge worden, naar de verklaringen en op vattingen zijn nu tenminste in .de notulen van de raadsvergadering op genomen. Dat geeft tenminste enige houvast, zij het niet veel, wanneer bij de komende besprekingen van de bestemmingsplannen de mens en zijn leefbaarheid de mist ingezonden zouden worden. Wajt bij de behande ling van deze uiterst tachnische plannen bepaald niet denkbeeldng is. Een ander win&tpunrt] e is dat de tot nog toe loze term „inspraak door de burgerij" enig reliëf heeft gekre gen. Enkele fracties toonden daar belangstelling voor en burg. RoeQise- ma heeft deze inspraak nut tot een probleem verklaard, dat een nader overwegen waard is. Dat het ledden van de inspraak, het meedenken door de burgerij eigenlijk een taak is van de politieke partijen, is wel niet onder woorden gebrachlt, maar mis schien. krijgen de partijen nog eens roeping in die richting. Eetn veriiespunt is de duidelijke steHmgname door het College vóór de railbaan, voor de metro of wat het dan ook wordt, dwars door het stadscentrum. „Kiezen voor een nieuwe city as {dezen voor de rail- baan", heeft burg. Roelfcema duide lijk gestehd. Met een aanvaarden dart- het sitedeschoom vooral a an Lange- en Korte Haven moet worden geof ferd. De fracties waren wel niet en thousiast, maar bogen het Alle. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In Schledam-Zuid zal vanavond en mor genavond .huls aan, huis postpapier worden verkocht i De .opbrengst komt ten goede aan de Stichting Zwembad Zuid. Het actiecomité organiseert deze verkoop naar aanleiding van de be slissing welke onlang» is genomen met betrekking tot de plaats waar' het zwembad in Schiedam-Zuid zal wor den gebouwd. Dit besluit werd genomen begin maart in het clublokaal van de maat schappij „Het Zulleke" gevestigd In de Heilige Geeststraat in Gent. Hierbij waren ook de initiatiefnemer C. Lews en voorzitter C. Rigters van P.V. „de Vrijheid" aanwezig. Nergens is de integratie zo sterk doorgevoerd als in knngen van de Belgische postduivenhouders. In „Het Zulleke" komen zakenlieden en werk nemers, eenvoudige ambachtslieden, maar ook de initeÜïgentïa, regelmatig bijeen voor het duivenspel, dat alle maatschappelijke grenzen heeft weg gevaagd. Hier kent men. geen rivali teit. Iedere Belg is zich ervan bewust dat alleen de beste duiven tot grote prestaties kunnen komen. Zaak ts het dus le zorgen dat er „beste" duiven op het hok komen. DE BESTEN Uren achtereen kunnen de Gentena ren praten over hun dniven. Zij zijn niet terughoudend met hun raadge vingen aan een ieder die hierom vraagt. Goede verliezers zijn het eveneens die een sportbroedcr het succes gaarne gunnen. Algemeen bekend is het, dat de Bel gische postduiven tot de beste van de wereld behoren. Wat er in Nederland aan de wedvluchten deelneemt stamt vrijwel geheel af van Belgische voor ouders. Onze zuiderburen spelen doorgaans tegen veel hogere inzetten dan die In ons land gebruikelijk zijn. In de jubi- leumvlucht vanwege het 100-jarige bestaan van „Union Liberté" kwam aan inzetten 150.000 franc op tafel. De leden kunnen wekelijks spaarbonnen kopen, om zodoende de hoge poulebe dragen bijeen te krijgen. DEELNEMERS Welke Gentse liefhebbers zullen aan de komende krachtmeting met de Hol landers gaan deelnemen? Jules Ryc- kaert uit St. Aaamandsberg, nationaal fondkampioen 1967, die zijn duiven laat verzorgen door zijn 84 jaar oude moeder die dit met grote liefde doet. Dan doen mee de duiven van Marcel v.d. Sijpe, de beenhouwer. In zjn hok wordt een 13 jaar oude duivtn ver troeteld die maar even 23 keer vanuit Angoulème heeft gevlogen en zich hiervan 22 keer wist te "klasseren voor de prijzen. Professor Grimberg van de Gentse faculteit voor diergeneeskunde, in 1965 eerste in de luchtrace Barcelona. Jos Dewaeüe, in 1967 eerste vanuit An goulème voor Oost- en West Vlaande ren Dan gaan er duiven mee van Ma dame J. D 'Horudlt- Grave el, erevoorzit ster van de maatschappij. Wijlen haar echtgenoot stichtte in 1922 de Derby Orleans, Bij zijn dood in 1961 nam zij ndet alleen de voorzittershamer van hem over, met hield bovendien de duiven aan en ontbreekt op geen en kele bijeenkomst van„Union Liberie Er zijn er natuurlijk nog veel meer te noemen. Namen van kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders en plaat selijke autoriteiten, hetgeen de alge meenheid van de Belgische duiven sport accentueert. Ook in Gent kan het voorkomen dat een kerkdienst naar een ander tijdstip wordt verscho ven of zelfs wordt afgebroken, als de duiven onverwacht komen afzetten. Ook de dominee, en de pastoor hebben met de notaris hun duivenkot]e, waar ze bij willen zijn als er „geconsta teerd" moet worden. BENELUX-gebeuren De Hollandse liefhebbers weten dus waar ze met de Vlamingen aan toe zijn. Vlamingen die zich nauw met ons verbonden voelen en deze vlucht zelfc als een „Benélux-gebeuren ka rakteriseren. De vraag is nu in hoeverre de dui- venhouders de toegeworpen „wed- strijdhandschoen" zullen aanvaarden. Dit kan alleen met het inzetten van een groot aantal duiven. Vooral de Schiedamse duivenhouders dienen het door hun stadgenoten genomen initia tief te steunen. KOEK VAN HOLLAND, woensdag. Vrijdagavond om half acht speelt een micro-achttal van de Hoekse Sport Vereniging een tawfbaiwedstnjd tegen een Sterke combinatie van Dub bel Zes uit Den Haag. Dubbel Zes is eveneens een jonge vereniging, die in korte m door goed spel oajvr de 2e klas KNKB promoveerde. Het achttal, dat .vrijdag birmen de lijnen komt, zal zeker göSLapal te «d™ hf< belooft efp .fraaie demonstratie te worden. v f De wedstrijd wordt gespeeld in de - speeltuin achter de --Prins Hendrik straat tegenover de gemeentesecreta rie. De Hoekse Sport Vereniging hoe op een talrijk.1 publiek. Voorafgaand jan de - ndcro-demnnst rati e wordt eveneens gedemonstreerd door de al- deün« voUeybal van de HSV. Aap- vang zeven mm. ROTTERDAM, dinsdag De 22- jarige secretaresse J. Elshof uit Sph- kenisse, die zaterdagavond met haar auto op de kruising Europaweg, Bot- lekweg over de kop sloeg, is vannacht in het Zuiderziekenhuis aan haar ver wondingen overleden. Zu werd met rugklachten en hoofdwonden naar dit ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, On voorziene omstandigheden voor behouden, zal dc gemeenteraad van Schiedam tijdens een verga dering van 4 september een nieu we wethouder moeten kiezen, ter vervulling van de vacature ont staan door het tussentijds aftre den als raadslid cn als wethouder van mr, P, van Bochove. Deze heeft maandag j.l. nu ook officieel zijn ontslag aangeboden aan de voorzitter van de Raad, burgemeester H, Roelfscma, Dc voorzitter kondigt aan dat het in het voornemen ligt om tydens de raadsvergadering van 26 augustus he; onderzoek van de geloofsbrie ven van het nieuw te benoemen lid aan dc orde tc stellen. Volgens de kandidatenlijst is dit nieuwe lid de heer A. Verhnrl? De nieuwe fabriek Alcoa Ne derland in dc Rotterdamse Bot lek. Een investering tussen 5 en 7 miljoen dollar en werk voor 29 mensen. (Van onze econ. redactie) ROTTERDAM, woensdag. Het eerste produktiebedrijf van de Aluminium Company of Ame rica (Alcoa) binnen de gemeen schappelijke markt en gevestigd in het Rotterdamse Botlekgebied is gereed. De fabriek beeft een investering gevergd tussen de 5 en 7 miljoen dollar. Er werken momenteel 29 men», n aan de jaarlijkse produktie va.n een ge raamde 7 miljoen Ib „tabvlar alu mina". In de gehele EE1-' heeft Alcoa volgens één van de func tionarissen slechts één Frame concurrent op dit gebied. Alcoa zou het in .Rotterdam gefabri ceerde produkt voor de helft van de Franse prijs kunnen uitbrei den. Dit werd medegedeeld op een persbijeenkomst in Rotterdam met John D. Harper president en „chief-executive officer1' van de Aluminium Company of America gisteren. Het Rotterdamse bedrijf is de eerste produktie-eenheid van Alcoa voor „tabular alumina" buiten de Verenig de Staten. Voor dit doel richtte Alcoa In 1966 de Acoa Nederland N.V. op. Het prod likt wordt als grondstof ge bruikt voor de vervaardiging van vuurvaste stenen en bekledlngsraate- rialen met een hoog aluminium gehal te, die vooral |n de staalindustrie gepast worden. Verwacht wordt, dat ongeveer 90 procent van de Rotter damse produktie geëxporteerd zal worden naar onder meer de andere leden van de EEG, Engeland, Austra lië, Scandinavië en Japan. President John D. Harper verklaar de gisteren, dat de fabriek alle mark ten bulten de Verenigde Staten zal bedienen, Alcoa zal zich daarbij niet zozeer toeleggen op de verovering van bestaande markten (al Is ieder aan deel daarin natuurlijk welkom) maar op „het scheppen van nieuwe mark ten Hij verwachtte, dat dit sprongs gewijs zal geschieden. Er ziin twee redenen voor Alcoa om xloh wat betreft deze produktie in Rotterdam te vestigen. Een onderzoek naar de diverse vestlginjsmogelijkhe- den toonde aan, dat Botterdam econo- misch gezien de beBte plaats was. Daarbij komt, di t dc rónds tof voor de fabriek (aluminium-oxyde) uit Su rinaams bauxiet wordt gewonnen door een Surinaamse' dochteronderneming; van Alcoa en door de.band tussen Ne derland en Suriname in Rotterdam een gunstige vestiging binnen de EEG kon worden verkregen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, dinsdag Vrijdag avond (aanvang kwart voor zeven) vindt op het Neptunus-terrein de fi nale plaats van de Horeca-voetbal- competitie 1968, waarvan de inzet de zilveren Henkes-bokaal is. Vanavond zullen de winnaars van de vier poules om de twee finaleplaatsen gaan strij den. De vier halve finalisten zijn Lion d'Or, Eden, Doofpot en de Matadors. De finale zal geleid worden door Joop Ver voort. Dirk Nijs zal de aftrap doen. De toegang is gratis. ROTTERDAM, dinsdag Dc 26- jarigc T, S. Suga moest gisteren met een hoofdwond naar het Dijkzigizie- kenhuis worden gebracht nadat hij bij het oversteken van de Heemraadsingel was aangereden door een personen wagen. ADVERTENTIE ./V Dit luxe Lycra stretch corselet, de grote mode; niet één ba- lein.tóch perfsctsteungevend, voorgevormde kanten cups, verstelbare stretch schouder banden en feheel kanten voorpand,enorm voordelig IN ALLE 21 FILIALEN VAN EN V (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Dc door de minister voor Cultuur, Recreatie cn Maatschappelijk Werk vastgestelde en dus definitief geworden Monumenten lijst in dc gemeente Schiedam, wijkt niet ver af van de voorlopige lijst die in januari 1967 door dc Raad is voor gesteld. na enkele wijzigingen. Slechts in dne gevallen is de minis ter met akkoord gegaan met dc voor stellen van de Raad. Zo is het St. Imelda-mternaat, Hoogstraat 44, dat volgens b. en tv. geen enkele histori sche waarde bezit, toch niet van de lijst afgevoerd. Ook is het gebouw van het gemeente-archief, Oude Kerkhof 5, dat b. en w. van de lijst afgevoerd wilden zien, omdat de historische en architectonische waarde te gering is om de nieuwe ontwikkeling in deze omgeving aan dit pand aan te passen, op de lijst gebleven. Aan de andere kant hadden b. en w. 't pakhuizencomplex van hot Alg. Han dels Entrepot, achter het pand Lange Nieuwstraat 107, een fraai voorbeeld van 19e eeuwse pakhulsbouw geacht, aan de lijst willen toevoegen en dat is niet gehikt. "Wel zijn aan de lijst toegevoegd het pandje Nbordvest 103/Zljlstraat 6 (ei gendom van de fa. Herman Jansen), een van de weinige panden van Gïu- diei in Schiedam; het pand Markt 21, dat één geheel vormt met het pand Grote Markt 19, dat wel op de voorlo pige lijst voorkwam; het uit het laatst van de 16e, begin 17e eeuw daterende pandje Dorpstraat 11 in Kethel en. dc grenspaal van de Hoogheemraad schappen Delfland en Schieland, ver borgen In het plantsoen aan. de Vlaar- dingerdijk einde Korte Haven. Op voorstel van de Raad zijn van de voorlopige lijst afgevoerd de Oud- Katholieke kerk met pastorie Dam 28/30 die niet als monument te kwali ficeren zijn, omdat de gevel is gewij zigd. Ook zijn enkele vergissingen op de voorlopige lijst hersteld. Zo zijn afge voerd do wrakke pandjes Lange Ha ven 4 en de inmiddels gesloopte pandjes Oude Kerkhof 9a, b en c, het pand. Hoogstraat 87a. dat inmiddels was verbouwd voor de winkel van Gebr. Coster en het pand Schie 36 met een namaak-gevel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Dc nieuw-benoemde officieren van het corps Schiedam van het Leger des Hells, majoor F. J. Zuldema en ma joor mevr. Zuidema-MVillems, hebben vandaag het officierskwartlcr aan de Tuinlaan 30 (telefoon 269744) betrok ken. Heilsofficieren worden niet, als predikanten, beroepen doch zü krij gen. In legerterracn gesproken, „vaar welorders", Dit houdt in dat zfj bin nen 14 dagen na het onlvangen daar van hun Intrede doen in het aangewe zen corps. Er is zelden een woning- probleem, want elk corps of afdeling heeft wel een officlenskivartler. De majoors Zuldema voerden reeds het bevel over een aantal corpsen, waaronder waren Utrecht 'Stichters corps, Enschede, Rotterdam-Noord. Majoor Zuldema is officier sinds 1939. Zijn echtgenote, volgens legergebruik in gelijke rang als haar man, was voor haar huwelijk werkzaam op sociaal- geestelijk terrein, in het zogenaamde maatschappelijk werk van het „Leger van de Helpende Hand." Majoor Zuidema staat open voor het nieuwe; hetgeen betekent dat hli de prestaties van de Combo (een muzika le combinatie van deze tijd) zeer v/aardeert. Hij is een warm voorstan der van de oecumene. De nieuwe be velhebbers van het Schiedamse Leger hebben twee kinderen. De zoon is on derwijzer te Enschede, de dochter is werkzaam als Leger-employée In een tehuis voor langdurige zieken aan de Oostmaaslaan tc Rotterdam. De belangstelling van de majoors Zuidema zal gelijkelijk over alle tak ken van arbeid hier ter stede worden verdeeld. Dat betekent bemoeienis met o.a. geestelijk werk over volwas senen en jeugd, afdelingen voor zang en muziek, reclassering, Interkerkelij ke contacten en vooral belangstelling voor alle niet-kerkelijke ingezetenen van Schiedam. Het zogenaamde nie mandsland waar het Leger-in-opmars zijn arbeidsterrein zoekt. Niemand zal de deur van het Le- ger-des-Hcils kwartier aan de Tuin laan gesloten vinden, met uitzonderinj echter van de vakantieperiode van tot en met 21 juli, Tijdens deze perio de kan men terecht bij de corps-ser geant-majoor zuster M. Tuinenburg, Ant, Muijsstraat 27 of bij de corps-se cretaris de heer G. van do Hoek, Burg, Knappertlaan 176 (telefoon 263222). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De 5-Ja- rige Marcel Vaasse uit de Peperstraat moest gistermiddag met ecu benen- schudding naar de Dr. Noletstiohtiny worden overgebracht, nadat hy in zjjn eigen straat door een personenauto was geschept. Het jongetje was plotseling de rij baan overgestoken waardoor de 36-ja- rige bestuurder van de personenwa gen de heer J. A. T.. alleen nog maar het stuur kan omgooien. Bij deze ma noeuvre kwam de auto bovendien nog in botsing met een aan de zijkant ge parkeerde personenwagen van de 40- jarige hoofduitvoerder H. J. de R. Beide wagens liepen schade op. Mar cel Vaasse moest in de Dr, Noletotich- ttng wenden opgenomen. Ra, ra, wat is dit? Nee, géén mo dern kunstwerk. Het is een muur in het oude voor de sloop be stemde gebouw van de Rijks-hbs dat door een stel rovertje-spelen- de jongens van 13 tot 16 jaar ka pot is gebeukt. Via de kelder kon den zij in het gebouw komen, waar ze ook een „rovershol" heb ben ingericht met kaarsen als verlichting. Van daar uit stroop tochten door het hele gebouw, waarbij alles vernield is wat maar kapot kon: ruiten, wc-potten, kas ten trappen, de marmeren schoor steen in de directeurskamer, enz. Tot dat ze door de politie betrapt werden. Handballend WF TIE handbalvereniging Wilton- ■*-* Feijenooi'd heeft van het hoofdbe stuur de toezegging gekregen nog vóór september, dus voor de aanvang van het nieuwe seizoen, gebruik te kunnen maken van het veld achter de Schiet baanstraat in Kethel. Het veld wordt speelklaar gemaakt en zal bovendien worden voorzien van een behoorlijke accommodatie. Er is echter nog één bezwaar, waar door het veldenprobleem van hand- nog me;. gelost. Het veld zal namelijk niet wor den gedraineerd, alleen geëgaliseerd, met als onherroepelijk gevolg dat bij regenachtig weer de wedstrijden zul len worden afgekeurd. Anjer-actie IN verschillende delen van Schie dam zal deze en komende week weer een collecte worden gehouden voor het Prins Bernbard /'nds kort weg Anjerfonds. Aan deze geldinzameling zullen de Rntunond-band, het Harmonie-orkest OBK en het r.k. Harmoniegczelschap St. Radboud hun medewerking verle nen. Indien u zich bijvoorbeeld zaterdag even vrn kunt maken, de SG zou uw aanmelding als collectant bijzonder waarderen. Vrachtrijders "VTOOR de vrachtrijders: gedurende een periode van vier weken zal de KetheXweg m Vlaardingen alsmede de Hargalaan in Schiedam voor het vrachtverkeer gestremd zijn. Voorlo pig dus uitsluitend gebruik maken van do Rijksweg 20. Parkereu schieten is voor een m de binnen stad van Schiedam verblijvende auto mobilist bijna een onmogelijkheid. De chauffeur, die gistermiddag bijvoor beeld rijn personenwagen mot de neus naar de Korte Haven had gepar keerd, behoorde ongetwijfeld tot de groep automobilisten die Schiedam zelden of nooit aandoet. Zijn wagen stond ietwat schuin naast andere au tomobielen. Het rechtvoorwiel half op de rand, half boven het water. Toen de chauffeur even later van een bood schap terugkeerde, merkte hij pas in welk een precaire situatie zijn auto zich bevond. Hij vond het kennelijk ook te gewaagd om direct in te stap pen, de motor in te schakelen, de handrem te laten zakken en achteruit weg terijden. De kans dat de wagen dan bij één van deze handelingen In't water zou verdwijnen was niet uitge sloten, Hij besloot daarom, met behulp van sterke armen van enkele omstan ders, de wagen eerst wat „onder grond" te geven. Pas daarna kon hij zorgeloos instappen. Een goed advies: neem voor de binnenstad van Schie dam een fiets. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Op «Se Mesdaglaan stak de B-jarlge Andreas van Dijk gistermiddag plotseling de rijbaan over, waardoor, een aldaar rij dende bromfietser, de 16-jarige met selaar H. J, ter H. krachtig moest remmen. Ondanks deze maatregel kwam An dreas van Dijk toch onder de brom fiets terecht, met het gevolg, dat hij een pijnlijke linkerschouder en schaafwonden opliep. Na behandeling In de Dr. Noletstlchtlng kon hij echter naar huis terugkeren, GESLAAGDEN BIJ STED. GYMNASIUM „H*t Charloise Lyceum" HBS-B: Jolandn Gerla, Edith Kluft. Gert ter Beek, Kank do Bru(jn. Mar Fransen. Cees Hoogstad, Her man Kinema. Jaap Lodder, Alex Mesdag, Hans Noordboefc. Kees Oosterhout, Herman Pama, Ronald do Quack, Rob de Roof], Wlm Rutteman, Paul Schalkwijk. Ronald Swank, Maarten van Wandelen, Cok Beek huizen. Martin v.d- Dussen, Rob Ek, Wim v.d. Ende, John Hsbb, Hulb Hoek, Onno Kleefkens, Donald Kraag; Eddy Neks. Jim Roër, Jaap Romers. Aad Scmpd, Herpcrt Trouw, Edgar de Vries, Cor v.d Wal, Rudy Zweistra. Frits de Graaf. Mecklenburg HBS; aid. MMS: Hetty Alcrs, Martha Be seme r, Astrld Clausen, Finl Dlske, Anctte Drost, Netty Drijver. Kok, Erna Louacher. Else Molt. LJesbeth van Nispen, Hanneke Schilfer. Aletta Tol. Marijke VJeer, Ria Alphenaar, Fernanda van Dongen, Ineke van Engeldorp Gaste laars, Toos van Hork Ineke Kiev lts. Locs Kleingeld, Toos Lamb, Löes de Ruiter, Loes Sarlet, Lteneke van dor Steen, IXonka Szegedi. Paula van der Tholen, Loea Vink. Irene Voorthuyzen, Ellen Wemmkera, Reg gie de With. Sn u ling Yuan, Hermlen Arends, Nlni Bakker, Joslen Bouwon, Jos Marian Lugthnrt, Astrld Mink, Ma rian van Ooy. Dymtnie Span, Neïleke Steenhorst, ineka strolnk, Jenny Vender- bos, Sary van Vliet, Marianne van Zeist. Mulo B: Corrie C«jster. Mulo A: R, Lindenberg. C. G. Verschoor. J. C. Meyer, A. Broere, J, Buis, J. M- van Duyvcnbode, N. A. van Steonsel, A. A. Zwijgers, G. L. Stnterniklaas. A L. Heems kerk, F. L. L. van Rossuin, G, M. Wigge- linklmtjzon, C. v.d. Maden, G, de Vos, E. M Vroegindowey. N, M. Berneljen G. Grlnwls J. C. Wollert, I. C. v. Schelven. L. de Gelder, T. de Jong, J. H, K3ok. A. Lans, C. M. L. Nocrdzij, M, Oom». H, J. Slkma, H. Befkbout, N. du Cloo. G. Cranendonk, A. H. Kant. M. Schop. J. de Jong. S. M- M. Kloosterman. C, Houtman. M. H. A. den Oudendammer, A J. van Prooijen, F, E. Hoek, J. J. van RUsbergen, M. v.d. Schee, /,d. Brugge, C. A. van Dijk m. C. J, Moht- mann. J. Vroegindeway m, Gcrda Haver, Jaap den Arend, Marien de Haan, Joop Snel, Riet Teute, Gerda van Gelder, Klaas van. Pelt, Le .re MiJnlleff, Tineke Lodder en Gé Boender, Adric Groencveld, Lenie Kerkenraad, Willie Berghout, Janie Lagen dijk, Alle Visser. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De honkbulafdeUng van Schiedam heeft Jict initiatief genomen voor een btf- zondcre jeugdtraining, die volgende weck van maandag tot vrUdag wordt gehouden op het terrein in Harga. Scholieren die wat meer van honkbal willen weten, of van plan zijn dit te gaan spelen kunnen daar terecht. Coach J. Schaeffer en zijn assisten ten staan de hele week klaar om de jongens te onderrichten. In de ochtend uren van 0 uur af zulten» de jongens trainen en theorie krijgen; na het nut tigen van de meegebrachte boterham men worden er 's middags enkele par tijtjes gespeeld. Tegen vijf uur kun nen de jongens weer naar huis. Aan deze training kunnen ook ju nioren meedoen, die reeds bij andere verenigingen honkballen. Het deelne men verplicht de jongens tot niets; de opzet is alleen om de honkbaLport in Schiedam wat te stimuleren. De belangstellende jongelui kunnen zich opgeven bij de heer Ebben, Ru bensplein 8a, tel. 263007 of in het clubgebouw van „Schiedam", tel. 261546. ROTTERDAM, dinsdag De poll- lie waarschuwt voor het kopen van koperen, goudkleurige horloges en armbanden die de laatste tijd vaak in cafe's worden aangeboden. De horloges worden aangeprezen als zijnde van wit af geel goud. Armbatn- den en horloges zijn gemerkt ct 187S0, naast dit nummer is in het metaal een ruitvormig merkteken geslagen. Bo vendien waarschuwt de recherche te gen de praktijken van sommige lieden die woonruimte aanbieden, waarbij dan voor een bepaald bedrag aan in boedel of stoffering vooruit moeten worden betaald. Vaak vraagt men ook sleutelgeld. De aangeboden huizen blijken reeds bewoond of verhuurd te zijn. hÈ Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt nette BE- ZORGERS(STERS) spedaaa voor de zomermaanden. Aarnm.: Hoogstraat 7Q. Schie dam, Tel, 2S727S. 'a avonds irn 7 uur, Tel. 155800.BtoS Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto van Vuuresn, Hoogstraat 10C Schiedam, Ttx, £66720. Let op Juiste «taes. ZAKLANTAARNS 1L— tot ƒ39,50. Altijd voree batterijen. Waar dat Wiel draek, Hoog straat 09Kt Schiedam, Tel. GEMEENTE SCHIEDAM. Afsluiting ORANJEBRUG. In de nacht van woensdag, 26 juni op donderdag, 27 juni a.8. van 's nachts 00,45 uur tot 's morgens 6.00 uur, of zoveel langer of korter als nodig is, zai.de ORANJE- BRUG wegens herstelwerkzaamheden voor alle verkeer geioten zijn. Schiedam, 25 juni 1968.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2