Tante Bep zingt al vijftig jaar Den Briel pleit voor nationale havenraad SCHIEDAM MEVROUW GROENENDIJK WERD ONLANGS GEHULDIGD 'Ik heb alles gezongen, maar nog nooit het Wilhelmus' H. Huyser uit Slikkerveer gehuldigd PARKEERMETERS W DE BINNENSTAD Wijzigingen verkeer in Schiedamse binnenstad HET KAMPIOENSTEAM SCHIEDAM TWEEDE-ALT 1918 Auto door politie ingenomen Bromfietser overleden nu aanrijding Drie jongens aangehouden wegens diefstal Plat zinken dak op "VOOF clUtO- huis anno 1604 Burgerlijke Henny de Geus verzorger bij Hermes DVS Man valt van trap Bromfietser in botsing met voetganger Vrouw breekt arm bij valpartij Europese-titelstrijd anker-kader 47/1 toegewezen aan de Kring-Sehiedam Enterprise wint ABC-beker na 2-1 zege op Hoek (v an een onzer verslaggevers) Rotterdammer (16) trachtte aan Ridderkerlcse politie te ontsnappen ANB-leden Vlaardingen gisteravond gehuldigd STEENSTORTER 'NOORDZEE' IN ALPHEN TEWATER KOERIERSTERS donderdag 11 juli 1968 - pagina 5 (door Jan D. Swart) TANTE DEP van ilc zangver eniging Excelsior zil in liaar fau teuil en drinkt een !i<*lit rijn wijn tje, Ze glundert. Tante liep vier de immer.* een «lezer dagen ecu jubileum: ze zingt vijftig jaar in de Bond van Arbeiders Zangver enigingen. Haar knusse voorkamertje aan de VlaardingcrdijU heeft na weeën van ccn huldiging. Overal prachtige bloemstukken. Tante Bep zelf is daarachter nog net zichtbaar. Haar vriendin kun je alleen maar horen. Mevrouw Groenendijk-Koon- ing zingt vijftig jaar klassiek. ,,Ik heb alles gezongen, maar nooit het Wilhelmus", zegt ze. „Als ik op een plechtigheid ben en de mensen gaan. staan om het Wil helmus te zingen, dan ga ik ook slaan, maar zingen doe ik niet. Afwisselend schiet haar duim cn wijsvinger van dc rechterhand in de lucht. „Oh, nee", herhaalt ze. „Ik ben rood opgevoed. Mijn vader was een cchtc voorvechter. Veronderstel, dat mijn vader zou weten dat z'n dochter hei Wilhelmus zong. Oh, nee! Ik heb wel respect voor anderen. Dat wel. Natuurlijk, maar dc mensen moeten ook mij vrij laten." Tante Bep zakt onderuit in haar stoel. Ze heelt haar lichte Rijnwijntje geruild voor een sigaret. Ze was haast haar jubileum vergeten. Als ik naar haar leeftijd vraag, schiet ze weer naar voren. „Rilden", zegt ze vastbe sloten. Met een zichtbaar genoegen hoort ze, dat ik er vele jaren naast ben. „Ik zong op mijn zestiende voor het eerst", zegt ze. „Reken maar uit". 1 In de achterkamer speelt radio Ver onica. „Die muziek zegt me niets", vervolgt Tante Bep. „Maar ik Jaal de radio spelen voor de afleiding. Ik ben maar alleen, zict-u. Twee jaar geleden overleed mijn man, na een lange lij densweg. Ik moet afleiding hebben. Toen mijn man. nog leefde zci-ic al tijd, vrouw, jc moet naar de zang. Ook al was hij'nog zo ziek. Hij wilde per se dat ik naar zang ging. Hij wist ook. dat heL mijn hobby was. Ik heb altijd veel steun gehad van mijn beide schoonzoons. Ze pasten al tijd op. M'n man lag aldoor op bed en ik wilde hem niet alleen laten. En dit heeft dirigent Leo Smit in zijn toe spraak bij dc huldiging zo mooi ge zegd. Eerlijk, zo geweldig. Het heeft me werkelijk overdonderd." Tante Bep schiet- vol. De ge dachten aan het jubileum, aan de woorden van de sprekers zijn haar teveel geworden. TK ben de enige van een ge- •*- zin van vier kinderen, die op zang gegaan is", zegt ze. „Mijn drie broers konden de maat niet houden." De huldiging van mevrouw Groe nendijk is in liet geheim belegd. Het was de laatste repetitieavond voor de vakantie. „Ik zag wel oud-leden zit ten", zegt Tante Bep. „Maar weet ik veel. Ik ga prompt nog een praatje maken inet deze mensen. Tja, ik had ze na zoveel tijd niet meer gezien. En ze hadden allen hun smoesje klaar. De ene kwam toevallig eens langs, de an der bracht de parapluie voor zijn vrouw. En ik had nog niets in de ga ten. Ik was gewoon neergeslagen dooi' die huldiging, al die vriendelijkheid en oprecht gemeende felettaties. Ik ken iedereen op de zang. Ik ben im mers al 38 jaar tweede alt." jVTEVROUW W. GROENENDIJK, een vriendelijke en rasechte Vlaar- dingse, werd tijdens de huldiging toe gesproken door o.a. mevrouw Oom- kens-Hofflman, namens het hoofdbe stuur van de Bond van Arbeiders Zang. „Ze heeft herinneringen opge haald van rond de jaren 1918. Toen hebben we gezongen op tal van verga- doringen van partij en vakbeweging. Allemaal strijdliederen. We streden in die tijd van sociale ellende en onrecht net zo hard mee. En dal heeft me vrouw Oomkens nog eens prachtig ge zegd. U (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De poli tic heeft gisteren een personenauto van de 19-jarige W. K. H. in beslag genomen toen deze met versleten rem voeringen en fusee's op de Haven- dijk reed. Later bleek bovendien dat de stuurinrichting geheel los zal. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN. donderdag. Dc achttienjarige A. den B. uit Schiedam is gisteravond aan zijn verwpndingen. opgelopen bij een aanrijding, overle den. Hij was dinsdagmiddag in de 2c V?.n Ley den Gaels tra at met zijn brem fiets tegen een voetganger gc- be'sl en daarna komen te vallen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag.De poli tie van het Marconi plein in Rotter dam heeft gisteravond ecu aantal jon gelui aangehouden, die er van worden verdacht een inbraak te hebben ge pleegd In hel kledingbedrijf „Gazan" aan dc Nijverheidsstraat. De jongens, resp. een 15-jarige au- tomalenmonteur, een 16-jarige bijrij der en een 18-jarige glazen-wassér, waren op het moment dat do politie hen aanhield in het bezit van panta lons en korte jasjes. SLIKKERVEER, donderdag. „De jubilaris is een man waar je op kan bouwen," zo kenschetste woensdag ir. J. Jcltema, de directeur van Smit- Slikkervcer de 56-Jarige H. Huyser uit Slikkerveer. „Door zulke mensen is liet bedrijf groot geworden." zei do heer Jeltema nog. Voor zijn verdienste voor Smit- Slikkerveer kreeg de heer Huyser, dan ook de gouden penning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Zo'n 40 jaar heeft de jubilaris die in de Nachtstraat 98 woont bij de elek- tro-ftechnische industrie voor Wil lem Smit cn co. gewerkt. Alleen in de crisistijd is de draaier enkele jaren weg geweest. Aan de bijeenkomst in de kantine ging nog een huldiging in de afdeling van de jubilaris vooraf. Daar kregen hij cn zijn vrouw geschenken van de collega's aangeboden. DEN BRIEL, donderdag. Dc oude Latijnse School uit 1604 in "de Ven kelstraat in Den Briel krijgt ccn plat zinken dak zoals het de laatste eeuw ook is geweest. De P.C.G-cr dc heer A.N.A. van Een denburg hield in de raad van dins dagavond een vurig pleidooi voor een historisch verantwoord dak voor dit gebouw, omdat het staat tussen dc andere oude monumen ten-huisjes. Burgemeester H. van Es was het ge heel eens met dc heer Van Eenden burg „maar het moet een zinken dak worden want we hebben een voudig niet het geld om het op de juiste wijze tc laten restaureren." aldus Brielle's burgemeester. SCHIEDAM. Heborcn: Esteban z.v. E. Garcia Mercmo or S. lUera Llano; Fredc- <rikc F. 'd.v, H. Scniebaum on W. F. L. M. van Ettinger; Michel z.v. E. ML Simon J. W. de Lange. Overleden: H. K. Wnzonides, 90 jr: D. M Höogensürijd, 64 jr; C. Hertog, 81 jr. wed Mevrouw Groenendijk, zeg maar Tante Bep. (ADVERTENTIE) Voor al uw kampeer-, sport- en watersportartikelcn MAK ZN. Hoogstraat 125 - Tel. 267982. TENTENSHOW elke dinsdagavond ge bouw Nleuwslraat 12. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Henny dc Geus, dc 38-jarige gediplomeerde sportmasseur, treedt het volgend sei zoen als verzorger in dienst bij de tweede-divisicelub Ilcrmes DVS. Hij volgt daar Gijs de -Tong op. die trainer is geworden van VDL. Henny de Geus is verleden week bovendien geslaagd voor het diploma jeugdcursusleider van de KNVB. Dc Geus, die in het bezit is van het trai- nersdiploma zal zich bij Hermes DVS ook gaan bezig houden met het trainen van een jeugdelftal. Hij is afkomstig uit Ncptunus. waar hij lid-van-verdiensle is. Jarenlang heeft hij zich bezig gehouden met de training van het jeugdelftal van de driotanders. Tot aan het vorig seizoen was hij voorzitter van het Ncplunus- jumiorenbestuur. Hij blijft tevens lid van deze vereniging. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De 37- jarigc classificeerder J, P. Dame-n kwam gisteravond op de trappen van het derde perron van het station in Schiedam zodanig te vallen, dat hij met een wij grote hoofdwond naai het gemeente ziekenhuis moeat wor den overgebracht. (Van oen onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De 27- jarige bankwerker H. J. kwam gister avond op de hoek Burg. Knapper liaan Aleid astraat in botsing met een on bekend gebleven voetganger. Bij deze botsing kwam de bromfietser te vallen en liep een hersenschudding op. Hij keerde op eigen gelegenheid naar huis terug. Later moest hij toch in het ge meenteziekenhuis worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Op de hoek Loeffstraat-Colijnstraat is de 57-jarige mevrouw K. Streng met haar bromfiets gevallen toen zij van uit de Coiijnsfcraat de Loeffstraat in reed. Bij deze valpartij brak zij haar linker bovenarm. Ze moest naar de Dr.Noletstïchtirig over worden ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het Europese biljartkampioen- sclxap anker kader 47/1 van 8 tot en met 11 mei 1969 zal vermoede lijk in de sporthal in Schiedam worden gehouden. Op het in Luzern gehouden jaar lijkse congres van dc Wereld Biljart Unie en de Europese Biljart Brnd is deze titelstrijd namelijk toegewezen aan de kring-Schiedam. Het zou échter even goed mogelijk kunnen zijn, dat deze kampioenschap pen het volgend jaar in do Sporthal van Maassluis worden gehouden, om dat ook deze plaats tot dc kring-Schie- dam behoort. De heer Boliners. directeur van de Schiedamso sporthal, kon gisteren nog geen definitieve u'lspraak doen. Hij vertelde, wel. dat hu naar aanleiding van het gerucht telefonisch contact had opgenomen met de KNBB. Maar ook de bond kon dc heer Bolmers niet verder informeren, omdat hun gedele geerde nog niet uit Luzern was terug gekeerd. (Van onze correspondent) DEN BRIEL, donderdag In de gemeenteraad van Den Briel van dinsdagavond waar slechts 7 van 13 leden aanwezig waren werd ge pleit voor het instellen van een nationale liavenraad. Kritiek was er op burgemeester Thomassen van Rotterdam inzake zijn „onwilligheid" hierover. Ook verzette de raad zich tegen een eventuele uitbreiding van de Maasvlakte. Voorts sprak de raad zich uit voor grotere bevoegdheid van de Rijnmcmd- raad „om het eenzijdige bestuur van Rotterdam tegen te gaan!". Het Contactorgaan Ruimtelijke Or dening Voorn - Putten - Rozenburg heeft zijn standpunt bepaald ten aan zien van de veelbesproken „verken ning van enkele aspecten van de ont wikkelingsmogelijkheden voor zeeha vens in het Deltagebied" - rapport. Hierin wordt o.a. gesteld: „Uitbrei ding van Maasvlakte in zuidelijkte richting bedreigt het milieu en de continuïteit. Immers daarvoor zou in Voorne-Futiten het natuurlijke milieu vermengd worden met een industrieel milieu, tol schade niet alleen van agrarisch bedrijf en natuurgebieden. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. In de afdeling A van de algemene bedrijfs- competilie is gisteravond ïn de stro mende regen de beslissing gevallen. Hoewel Enterprise aan één punt ge noeg had om zich kampioen te noe men, namen de jongens van Jan van Geencn het zekere voor het onzekere en klopten de werknemers van Hoek's Zuurstof cn Machinefabrieken met 2—1. Ofschoon Enterprise veruit de beste ploeg was, waren de uitvallen van Hoek zeer gevaarlijk. De paar hon derd toeschouwers op het SVDPW- Het elftal van Enterprise. terrein zagen Enterprise toch de lei ding nemen. Deze voorsprong was echter van korte duur, want even la ter moest scheidsrechter Brand naai de middenstip wijzer: voor een doel punt van Hoek, ge&ïr.urd door Zoet mulder. Enterprise bleef hierna heer en meester op het spekgladde veld. Doel man Aad Geve van Hoek toonde gis teravond echter zijn beste vorm en verrichtte in de moddermassa vele wonderen. Toch zou hij in de tweede helft ten slotte moeten zwichten voor een kopbal van Weeda. De heer A. Verlinde overhandigde na afloop de wisselbeker aan de aan voerder van Enterprise. Het kleinood zal nu een definitieve plaats op het kantoor van liet constructiebedrijf krijgen, omdat Enterprise voor de derde achtereenvolgende keer kans heeft gezien, kampioen te worden in de afdeling A van de ABC-'competi- tie. maar ook tot schade van wonen en re creatie. Recreatie Bovendien zou de kans op het tijdig tot stand brengen van nieuw strand (met bijbehorende voorzieningen) worden afgesneden cn dientengevolge de achterstand in de recrcatiecapacl- teit dichtby dc woonplaats worden vergroot. Daarom dient met kracht te worden bevorderd: a) Veelzijdige oriëntatie; b) Onderzoek van alternatieven; c) Een nationaal samenhangend be leid, aldus genoemd contactorgaan. Aan alle betrokken gemeenten werd verzocht het standpunt te bepalen in zake het „zeehavenrapport". Het ge heel zal ter kennis worden gebracht aan de ministerraad, overlegorgaan zeehavenontwikkeling zuid-west Ne derland en participanten, Havenraad De socialist C. van Putten pleitte voor het instellen van een nationale havenraad en geen overschrijding van de „demarcatielijn" vastgesteld door de regering. De V.V.D.-er J. Molenaar achtte een uitbreiding van de Maasvlakte ook in westelijke richting een aantas ting van het leefmilieu op Voorne. „Rotterdams burgemeester heeft geen behoefte om mee te werken aan een nationale zeehavenbeleid. Ik zelf heb de heer Thomassen hierover géhoord, aldus de heer Molenaar die vervolgde: „De bevolking van Voorne heeft lauw gereageerd op de dreiging van de Rot terdamse haven- en indusfcrleuitbrei- ding. Dit heeft een negatieve invloed op een nationaal beleid in deze be langrijke kwestie!" Nadat de heer Van Spronsen P.C.G. deze gedachte had ondersteund werd ingestemd met de gedachten van ge noemd contactorgaan. Rvjnniomlraad Inzake het bepalen van het stand punt van deze gemeente (Den Briel) over de structuur van openbaar li chaam Rijnmond hield de heer C. van Putten (soc.) een pleidooi voor grote re bestuurseenhedc.n in deze streek en sprak over „gemeenten en subge meenten". De heer W. van Spronsen (P.C.G.) wees de sterke invloed van Rotterdam, rechtstreeks van de hand. „Het Rijn- mondbestuur moet veel meer macht krijgen om de eenzijdige wijze van bestuur van Rotterdam tegen te gaan, aldus de heer Van Spronsen. Burgemeester H. van Es wees op de noodzaak van een eigen financieel be leid van de Rijnmondraad, met kritiek op de huidige situatie. „Het is onjuist dat Rotterdam recht heeft bij eigenbe lang met zijn eigen stem plus een ge meente", aldus de heer Van Es. De raad sprak zich uit voor een fi nancieel zelfstandige Rürnnondraad met grotere bevoegdheden, direct ge kozen door de bevolking. SCHIEDAM, donderdag. Het gemeentebestuur van Schie dam is deze week daadwerkelijk ten strijde getrokken tegen liet steeds nijpender wordend par keerprobleem in de binnenstad van Schiedam. Nadat de gemeen teraad aan het einde van het vorig jaar een voorstel van het college van b. eu w. inzake voor zieningen ten bate van kortpar- keerders in de binnenstad, had goedgekeurd, is dezer dagen een aunvang gemaakt met bet aan brengen van parkeermeters bet inrichten van het Koemarkt- plein ah parkeerterrein. In totaal zullen er 69 parkeer meters, waarvan 15 op het plein bij de Koemarkt, 23 ter weerszij den van de Roüerdanisedïjk en 31 ter weerszijden van de Broers- vest tussen de Korte Singel en dc Lange Kerkstraat, worden aan gebracht. Met ingang van 15 juli a.s. zullen deze in werking wor den gesteld. Het plein bij de Koemarkt zal met 15 parkeerstroken, 100 rij- wielbeugeïs en een ruimte voor motorfietsen, scooters en brom fietsen worden omgebouwd tot een parkeerterrein. Met deze maatregelen, waarvoor destijds een krediet van ƒ46.500, werd gevoteerd, hoopt het gemeente bestuur het parkeerprobleem iets te verlichten. Op de plaatsen, waar nu de parkeermeters zullen worden aan gebracht, parkeerden voorheen auto mobilisten, die langer dan. twee uur in dz binnenstad van Schiedam verble ven. Dit had tot gevolg, dat de „kort- parkeerders" in hoofdzaak zij. -die per auto naar het stadscentrum komen oin inkopen te. doen nagenoeg geen parkeerruimte meer hadden. Hiervan ondervonden de aldaar- gevestigde winkels en. bedrijven nadeel. Het tarief van de in Schiedam te gebruiken parkeermeters wijkt af van dat in andere plaatsen. Omwille van een redelijke dekking van de parkeer- metergelden heeft het gemeentebe stuur destijds besloten een tarief van 0,10 voor het eerste half uur en van 0,25 voor het volgende half uur in te s/teller.. De heer W. Dinkelaar, chef afdeling Belastingen, vertelde ons gisteren, dat het hier in feite „schriktarieven" be treft om de automobilisten, die bet plan hebben opgevat langer dan een half uur in de binnenstad van Schie dam te verblijven, rechtstreeks naai' het Emmaplein te dirigeren. ROTTERDAM, woensdag. In de loop van maandagmorgen 15 juli zal de rijbaan van. de Spinozaweg (onder de spoorbaan Rotterdam-Dordrecht door) voor alle verkeer worden open gesteld. De verbinding Lombardijen-Van Brienenoordbrug via de Adriaan Vol kerlaan zal door de openstelling van deze ondertunneling belangrijk verbe terd worden. De oude spoorwegover gang op de Smeetlandsedijk blijft open tot 1 september. Op het Koemartotplein worden reeds voorbereidingen getroffen voor de komst van een autopar keerplaats met meters. RIDDEKKEKK, dontlcrtlnc. Met levensgevaarlijke capriolen bfj een snelheid van zo'n 110 km per unr pro beerde de 16-jarige Rotterdamse tim merman J. H. gisteravond laat op z\jn opgevoerde bromfiets aan de Ridder- kerkse politie te ontsnappen. Het stuntwerk mocht de timmerman niet baten. Na een jacht van een tien tal minuten die voerde tot op dc Hor dijk in Rotterdam, was het levensge vaarlijke spel van de knaap uit. Aanvankelijk raasde de Rotterdam mer met „Slechts" 80 km per uur door Ridderkerk en eenmaal opgemerkt door dc politie draaide de snelheids maniak het gas verder open. Tijdens de race beging hij hele serie verkeersovertredingen. De j-rom- fiets is door de politie 'n beslag geno men. VLAARDINGEN, donderdag. Gisteravond heeft de Vlaardtngse af deling van de AB enkele leden ge huldigd in verband met hun meerjarig lidmaatschap. De bijeenkomst vond plaats In het Volksgebonw op een contactavond van dc gepensioneerde leden. De heer A. van Ruiven werd gehul digd voor zijn vijftigjarig lidmaat schap. Uit handen van districtsbe stuurder J, van. der Pias ontving hij een legpenning van het Bondsbestuur van de Bouwarbeiders en twee be stekken. De veertigjarige leden J. de Willi gen. De Jongste en Van Pelt kregen ieder een gouden speld. >i Alle jubilarissen kregen verder een enveloppe met inhoud aangeboden en dc dames krcjnn bloemen. De heer Van der Plas sprak op de bijeenkomst verder nog over de onmisbaarheid van de Bond. ALPHEN A.D. RIJN, woensdag. Morgenmiddag wordt bij de scheeps werven. D. Boot te Alphen aan de Rijn de steenstorter „Noordzee" tewater gelaten. Het schip is in. aanbouw voor de nieuwe aarmemingscombinatie voor zinkconstrueties n.v. Zinkcon. De n.v. Zinkcon is opgericht om ten behoeve van vier partners materieel aan te schaffen en know how te verwerven op het .gebied van zinkwerken. N.V. Zinkcon is gevestigd te Hellevoetsluis. De steenstorter Noordzee is ontwor pen door bureau voor scheepsbouw ir, P. H. de Groot n.v, te Bloemendaal en wordt gebouwd om met'grote nauw keurigheid ballast, stenen te kunnen storten op rijshouten latten en öp plaatsen waar'het stenenveldaange bracht moet worden. Het schip wordt voortgestuwd door twee „Schottel" propellers. De bemanning bestaat uit vier personen. De „Noordzee" die 53 meter lang an 10 meter breed is, wordt begin september door D. Boot n.v. opgeleverd.. ROTTERDAM, woensdag. De 78-jarige mevrouw J. Schelling-Lexns van de Putselaan is gisteravond in het metrostation Zuidplein viva de roltrap gevallen. Met verwondingen aan het been is zij naar het ZuideTziekenhuis gébracht. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter- damsch Parool) vraagt nette Foto, filir en. projectie BEZOHCJKKs(tiTLKSj, speciaal voor de zomermaanden. Aan melden: Hoogstraat 76, Schie dam. Tel. 267279. *s Avonds na 7 uur. Tel. 155960. R028 Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam. Tel. 266720. Let op juiste adres. H180 Van Löenén voor autolakken Spuitbusje In 550 autokleuren. Dam 41—45, Schiedam. Telefoon 266192.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2