CM» Hoek van krijgt camping annex ijsbaan r 81 op de tapijtafdeling 1 SCHIEDAM SCHIEDAM KL AVER J AS- BN PANDOER CENTRUM ZAL WOENSDAG HEROPEND WORDEN m In 67 werd zeer weinig groen aangelegd door Jan D. Swart TUCHTHUIS HEROPENING Bejaarde .vrouw valt van Metrotrap Drie arrestaties i.v.m. diefstal uit auto s Twee Canadese elandkalfjes voor Blij dorp Twee auto's uit het verkeer gelicht Twee jongemannen op heterdaad betrapï Diefstal van gasgeiser en badmengkraan Duivenvlucht vanuit Vilvoorde (België) KOERIERSTERS omloop HATÉÜÜAEHKAL6N TAPIJT NYI0N VELOURS IN BESTEMMINGSPLAN DIVERSE RECREATIEVE VOORZIENINGEN Broinfietsster botst tegen auto 09 jp Bej aardensoos gerestaureerd pIETER iVAN SOEST (65) blaast in de pas gerestau reerde bejaardensoos aan de Lange Nieuw6traat uit van een serie libre. Hij kijkt zijn tegen stander Ome Piet met een vaag gevoel van wroeging aan. Ome Piet (76) -was bijna rood aan gelopen van ergernis, omdat Pieter van Soest, in een smette loos wit overhemd en af en toe gaaf» vernuftig en dynamisch masserend, de partij biljart bijna in zijn voordeel had beslist. Pieter van Soest, één van de initiatiefnemers van de restau ratie, komt in myn richting. „Vroeger maakte ik series van acht a negen. Net zo makkelijk. Maar nu «iet meer. Ik weet niet hoe dat komt. Bibberen? Ik? Ben je mal, ik bibber niet. Ik bon in het café groot gebracht.'* Hij loopt terug naar heb bil jart, geeft de speelbal met de keu een fraaie kopstoot en Ome Piet zieö zijn overwinni ngswens in rook opgaan. „Maar het is an ders hier wel opgeknapt, hè," roep Van Soest weer. „Het was eerst een vuilnisbelt, eerlijk. Je schaamde je dood. Het is goed, dat mijn vrouw niet wist dat 't Pieter van Soest, de biljartkoning van de soos. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM, maandag Nog k een jaar zo weinig groen ?o£, als in «ameltjk 22 ha. tod bedroeg dat nog 133 ha, in 103, in 1965 69 en 58 ha in 1966, rtn 6011 gèv°ls van de slechte fihan- es land van de gemeente Rot- cijfers zijn afkomstig uit het vN, 2 ovei' 196? van de dienst Ar gemeentewerken. Daarin staat 2* «e lezen, dat in 1967 ongeveer 400 «aatbomen dood .gingen als gevolg ran aardgas. Andere wetenswaardigheden uit het f1" u'as eind 1967 plaats voor zes MTrSSP8 en arohiieoten. 15 HTS-ers, fcn ers' administratieve krach- Met de opdrachten voor de aan werken en leveranties was zo'n troep was. Anders had ik niet zo makkelijk van huis weg kunnen gaan. Maar het is nu weer een lust voor het oog." Klaas Levering, de 68-jarige con tributie-ontvanger van de bejaax- denclub, knikt gretig mee. „We heb ben het opgeknapt met z'n vieren", zegt hij. „Op zaterdag hebben jonge ren geassisteerd". En .terwijl hij naar een zestiger wijst: „Thys vara der Linde was soms al om vijf uur 's morgens aanwezig om le schilde ren". Van der Linde maakte een af werend gebaar: „dat komt toch ze ker allemaal niet in de krant. De mensen zouden denken: die vent is niet goed snik". Maar Klaas Levering is trots op de voorvechter van de herstelde be- jaardensoos en zegt: „Het is jammer, dat we eigenlijk nog niet een paar Van der Lindes kunnen krijgen. Alleen Van Soest en Grondelle heb ben meegedaan. Het enthousiasme bij de overige leden is tegengevallen. De ene zei: „ik ben gepensioneerd en nou doe ik niks meer en de andere zei: ik ver dom het om voor de gemeente te werken". Maar het is helemaal niet voor de gemeente. Het is voor hen zelf. De 'gemeente heeft alleen maar twee potten verf van ellc tien kilo geleverd. Het restant hebben we zelf maar bij elkaar moeten rommelen. We zijn nu aan hel proberen een gaskachel los te branden van de ge meente. Of-ie er zal komen? Ik weet 't niet. Maar zo niet: dan kunnen wc over een paar jaar weer gaan res taureren. Die potkachel die we nu hebben is totaal verroest en dateert, geloof ik, van vóór de eer$"!e wereld oorlog". Klaas Levering lacht, Zün schou ders schokken. JE moet hiernaast eens kijken", zegt hij. Hij zet even de goud omrande bril af. „Daar is het nog net als voorheen hier", Ik loop met Klaas Levering door de kille gang. Links en rechts deu ren en kleine kamertjes. Hij vertelt: „Het is hier altijd een school ge weest". En bijna fluisterend alsof hij mij een confidentie deed: „Het is hier héél vroeger een tuchthuis ge weest. Nee, niet voor kinderen, Voor mannen die altijd „sjikker" waren". Hij lacht weer. Nu binnensmonds. „Daarom heet 't hier ook het Blau- wehuls, begrijp-je?" TJET is sfeervol in de gerestau- reerde soos, die woensdag offi cieel zal worden heropend. Pieter van Soest, die de biljartsuprematie in de ploeg heeft bereikt, schenkt nu thee in. Dat Is zijn taak. Hij heeft al klanten ook: allen voor één stuiver. Terwijl tien leden bet oeroude tien-over-rood op één biljart beoefe nen (Levering: „de ander is bijna versleten") en het gelik van de keus op de grond verraadt dal er weer een fabelachtige carambole is ge maakt, wordt er in de serre van de soos geklaverjast en gepandoerd. Sommigen met de alpinopet nog op. Klaas Levering wil nog even wat zeggen over het tweede biljart: „Et- is geen geld voor een goede tweede. De alleens.aanders betalen den'.ig cent per maand contributie en de Klaverjassen en pandoeren is een prettige bezigheid voor de ouden van-dagen van Schiedam. echtparen veertig cent. Maar van dat geld kun je geen biljar-t kopen. Je hebt immers altijd nog de feestavon den, het maandblad en de zieken, die bij tijd en wijle een bosje bloemen moeten hebben. En de leden van de Algemene Bond van Bejaarden, af deling Schiedam die hier komen (ongeveer zesLig vaste klanten) wil len toch ook welcens iets anders dan klaverjassen". De kaarters zijn het met deze opmerking vast niet eens. Ze verzaken, seinen en steken on verminderd door. Want uitein delijk staat er iets op het spel: een rondje thee voor vijf cent. Penningmeester Grondelle betaalt hier zijn contributie aan Klaas Levering. vorig jaar een bedrag van rond de 278 miljoen gulden gemoeid. De bestratfongsoppervlakte werd uitgebreid met 884.272 vierkante me ter en kwam daarmee op 20% miljoen vierkante meter. - Door de Maastunnel passeerden in 1967 meer motor voertuigen dan In: 1966, ondanks de openstelling van de Benelux tunned op 5 juni. Het waren er 29.900.000 tegen 27.290.000 in 1966. Het daggemiddelde is bijna 80,000, waardoor de intensiteit groter was dan die van 1964, voor de opening van de Van Brleneruoordbrug. Vorig jaar werden 4853 personen begraven (in 1966: 4831), van wie 2312 op de Zuiderbegraafplaats, 1467 op Hofwijk en 93G op Crooswfjk. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag De 77- jarlge mevrouw A. M. Vijfwinkel is gisteravond gevallen op de trap,van Metrostation Zuidplein. Met een hoofdwond werd zij naar het Zuider ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De 24-jarige L. W. D,( de 21-jarige tim merman M, de R. en de zeventienjari ge kantoorbediende D. v. d. M., zijn vannacht gearresteerd, verdacht van diefstal uit geparkeerde auto's. Zij plachten op verschillende plaatsen in de stad onderdelen uit stilstaande wa- 'gens te halen. ROTTERDAM, maandag. Na een aanrijding tussen twee personenwa gens in de Gaffelstraat heeft de politie gisteravond een van de bestuurders gearresteerd. Heet is de 41-jarige Joe goslavische monteur A. M., die hier zonder middelen van bestaan verbleef. Hij is overgegeven aan de vreemde lingendienst, Hij bleek niet in het be zit te zijn van een rijbewijs, noch een kentekenbewijs. De auto was niet ver zekerd. Deze wagen is in beslag geno men. dinsdag 23 juli 1968 - pagina 5 ROTTERDAM, maandag. Dier gaarde Blijdorp is twee Canadese elandkalfjes rijker. Ze zijn afkomstig uit de dierentuin van Winnipeg. Dier gaarde Blijdorp beschikte nog slechts over twee vrouwelijke elanden, waar van een reeds heel oud is. Met behulp van de belde nieuwelingen hoopt men nu weer een nieuwe groep te kunnen opbouwen. Canadese elanden, die men in het land van herkomst Moose noemt, zijn in Europese dierentuinen bijzonder zeldzaam. Het zijn de grootste herten ter wereld.' De beide kalfjes zijn voor lopig in het nieuwe quaraxutaine-ge- bouw aan de Van Aerssenlaan onder gebracht. Ze zullen daar de voorge schreven quaran/laimeperiode van een maand moeten doormaken, alvorens het publiek de gelegenheid krijgt de dieren te zien. Beide dieren zijn des tijds moederloos in het bós aangetrof fen en In de dierentuin te "Winnipeg ondergebracht. De directie van deze Zoo, die op de hoogte was van het feit, dat de Rotterdamse diergaarde in deze dieren, was geïnteresseerd, bood de kalfjes aan Blijdorp aan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, In de afge lopen twee dagen heeft de politie twee vehikels uit het verkeer moeten lich ten. Op de Burg. Knappertlaan reed de 19-jarige Rotterdamse verkoper J. M. R. met een auto zonder een deugdelij ke handrem, met twee gladde voor banden. een doorgeroeste rechterbalk van het chassis en een lekke reraci Under. De wagen van de 21-jarlge glazen- wassser W. van de R., die even voor dat deze door de politie werd aange houden voor ƒ200 was gekocht, ver toonde dezelfde gebreken, bovendien reed laatstgenoemde chauffeur zonder rijbewijs en verzekeringspapieren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag, De politie heeft vannacht omstreeks kwart over één twee Rotterdammers, te weten de 19-jarige R. J. en de 17-Jarige J. C. op heterdaad betrapt bfj bet stelen van onderdelen van een op de Burg. Knap per tl aan staande bromfiets. Ook voorheen hebben de jongeman nen zich aan een dergelijk feit straf baar gemaakt, omdat de politie ook in de woningen nog meer onderdelen van bromfietsen aantrof. (Van en onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De heer P. C. R. heeft namens een makelaarskan toor bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een gasgeiser en een bad mengkraan, met. in totaal een waarde van ƒ275, uit een nog onbewoonde woning aan de Louis Raamakersstraat In Groenoord. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Schie- damsc Postduivenvereniging De Vrij heid hield voor haar jonge duiven van 1968 een wedvlucht vanuit het Belgi sche plaatsje Vilvoorde. Voor deze vluoht over een afstand van 110 kilo meter werden 509 duiven ingezet. De uitslagen luiden; 1, 9, 22, 66, 78, 113 G. Lems, 2, 8, 43, 76 M. Putters, 3, 5 J. Paulussen en Zn., 6, 47, 65 M. Rink, 7, 15, 17, 28, 64, 83, 124 Jan Doejaaren, 10, 13, 18, 19, 36, 80 W. v. d. Windt, 11, 37, 61 A. Westerholt ,12 J. v. d. Ent. 14, 83, 27, 55, 100, 101. 103, 105 A. v. d. Berg, 16, 34, 35, 85 J. W. Blom, 20, 82, 97,106 J. Westerholt, 21, 30. S3, 49, 192 A. Hooft, 24, 63 A. Kouwenberg, 25, 75 W. Wijnstekers, 26, 95 Joh. Christen, 29 P. Pols, 31, 90 C. Robart, 32 P. Krijgsman, 38 J. Zuidgeest, 39 J. v.d Windt, 40, 42, 50 M. Tjaden, 41, 74, 89 J. Kazenbroot, 44 A. Houtsma. 45, 53, 104, 116, P. Verlinde, 46, 51, 108, 115, 117, 121, Jack Doejaarden. 52, 114, A. Pronk, 54, 62, 94 M. de Potter, 56, 99 S. Speemeüer, 57, 59. 86. 91. J. Rost, 58. 70, 87 M. V. d.*Steen, 80, 79, 111 M, Put, 64 C. Kloos, 67, 110 M. de Jong, 68, 69, 72, 73, 77, 109, 125, 126 M. Stuart, 81, J. Bodegom, 88 A. Verwaal, 93, 98. F. Scholte, 96. J. de Wilt, 123 127 H. Hagen. Gelost n.n.w., 7 uur, eerste duif 8.53.00. laatste 9.16.00. Geboren: Wilhelnvina C. C. d. V. G. J. Th lissen en 3. T. M. Hoogerboord, Etlenne B. N. z.v. A, D. 3. de Wit en M. P. "W. Ne- lis. Silvia d. v. W. F. Vogler en B. D. b. verin wig, Ceni E. d. v. T. Süouteitofflou cn S, H. van Dijk, Robert z.v. P. Nesse cn J. Rtpvneester, Ronald z. v. E. J. D. Tit cn N. A. Wapenaar. Dimftris z v. W. van Digge len en H. C. F. Kouwcnhoven, Cornells J. z. v, C. J. Janson en C. 3. J. van der Vel den, Cornells z.v. D. J, Chatelaln en T. C. Bouwer. Ondertrouwd: G, P. van den Bos, 24 jr. en A. A. M. L. Franken. 20 Jr.; D. H. dc Jager. 23 jr. en M. M. C. van der Hoeven, 26 jr.; K, van Katwijk, 33 jr. cn J. Cobben, jr.; J. W. Koene, 10 jr. en V. Roodbol, 17 jr.i P. Kraaljeveld, 24 jr. cn M. C. Sper- mon, 23 jr.: 3. van Mourlk, 32 jr. en L, Ba- rendregt, 21 Ir.: A. van Os. 46 jr. en G. Pe tersen, 40 jr.; P. A. Post, 21 jr. en A. Kos- tcr. 20 jr.: M. D. A, Schell, 24 Jr. en C. Roosloot, 22 Jr.; F. Valk, 21 jr. en J. A. van den Broek, 19 jr.: J. A. Verheiden, 22 jr. en A. C. M. Stolk, 20 jr.; P. Vervoort, 26 jr. cn R. 3. A. de Haan, 22 jr.: J. C. Visser. 27 jr. en H. B, Vermeer, 24 jr. Gehuwd; J, van der Silk, 24 jr. cn C. Verwaard, 1G jr.; W. A. Kouwenberg, 24 Jr. en T. M. Vcliseèk, 20 Jr.: C. van Opljnen, 20 jr. en M. Bouw, 18 jr.: C. Coulnloglou, 25 jr. en J. A. de Beer. 25 Jr.; C. M. van de Klundert, 36 jr. en W. B. L. M. van den Berg, 33 jr.: J. F. de SLerke, 21 jr. en E. M. J. van der Meulen, 1? jr.; M. A. Osephius 23 jr. en F. E. van der Meer, 20 jr.; W. A. J. M. de Wit, 28 jr. en j. M. van Waarden burg, 21 jr.; J. W, van Hees, 23 jr. cn M. A. Osterholt, 21 jr.: J. E. Jansen, 21 jr. en J. H. Aarnout. 18 jr.: C. Klein, 22 jr. en A. dc Jong, 20 Jr.: A. J. van der Kroon, jr. en C. J. Sigmond. 21 jr.: J. Hagesteln. 22 jr. cn E. Zonneveld, 20 jr.; C. A. van Prooljen, 28 jr. en S, G. de Bidder. 28 jr.; T. J. F. Morltz, 25 jr. en J. van der Tuljii, 20 jr.; C. J. N. Voorwald, 21 jr. en P. M, Noordhoek. 18 jr.; J. van der Burg, 20 Jr. en M. de Graaff, 21 jr.: R, van Nederpelt, 23 jr. en W. Kloosterman, 25 jr. Overleden: P. H. H. van de Ven, 83 jr., K. E, Putto, 21 Jr.; A .C. Meeder, 57 jr.; A. R. de Lange, 83 jr.; H. van. den Berge. 87 jr.; J. van der Laan, 80 jr. echtg. C. M Knopper; J. Roza, 84 jr, wed. K. W. Schwagermann. Personeel gevraagd Monopole Theater vraagt voor direct een WERKSTER. Aan melden aan het theater: Ap pelmarkt 2a/hoek Hoogstraat. Schiedam, tel. (010 >268808. De Schiedammer (Het Hotter- Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren. Hoogstraat 106, Schiedam. Tel. 200720. Let op Juiste adres. ADVERTENTIE 18JUU T/M 8 AUGUSTUS van 100% Enkalon, nog slechts in één kleur (een warme cognackleur) op kingsize kamerbreedte van 390 cm, van 108.- per strekkende meter nu spotgoedkoop m so voor Uuxueu3 pooltapijt van geselecteerde 100% nylongarens, In aparte kleuren: beige, goud en reseda. Kingsize breedte 400 cm, per strekkende meier van 135.- m so nu voor «90b vrijdagavond koopavond tot O UUR GEOPEND 'S MAANDAGS GESLOTEN BINNENWEG, BEIJERt ANDSELA AN (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Hoek van Holland krijgt op een terrein tussen Nieuwlandsedijk en Tasmanweg een camping, waarvan een deel 's winters geschikt gemaakt kan worden als ijsbaan. Dit is een van de recreatieve voor zieningen die is opgenomen In het be stemmingsplan Hoek Van Holland- Oost, dat aan de Rotterdamse gemeen teraad ter vaststelling is aangeboden. Als recreatieobjecten, zijn voorts in liet plan opgenomen een zwembad, het Inmiddels tot stand gekomen volkstui- ncncomplex Noort Bonnen en twee sportvelden. Ten behoeve van een woonbuurt is ruimte gereserveerd voor een speeltuin cn een complex schoolwerktulnca, Het plan biedt nog ruimte voor de bouw van 362 eengezinshuizen. Langs de De Houtmanstr. is een hoog woon gebouw geprojecteerd. In het hele plan is plaats voor 506 eengezinshui zen en vijftig bejaardenwoningen. Deze woningen behoren voor het me rendeel tot de lagere huurklasse. Het zuidwestelijke deel van het woonge bied is reeds bebouwd. In het plan zijn vier terreinen voor bijzondere bebouwing gereserveerd, nL voor scholen, een gymnastieklokaal en. gebouwen voor culturele en sociale doeleinden. Nabij de Tasmanweg Is een terrein bestemd voor de bouw van een marechausseekazerne. Ook is ruimte gereserveerd door een rioolge maal en een hogedrukgasstation. "Voorts biedt het plan plaats aan vier buurtwlnkels. Er zijn '665 par keerplaatsen voor de bewoners ge pland, vertieeld over 70 garages, 118 plaatsen in kommen en 477 aan een zijde van de rijbaan. Daarnaast is er parkeerruimte voor de toeristen en recreanten. Tegen het bestemmingsplan Hoek van Holland-Oost ls een bezwaar schrift ingediend door het Technisch Bureau voor Brandverzekering te Baarm. Dit bureau wil zijn voor schriften opgenomen zien bij het plan. B, en w. zijn het er niet mee eens, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Mej. P. C. K., een 18-jarige bankbedlende, moest gisteren door de GG en GD op de hoek van de Hoofdstraat en. Nieuwe Haven worden behandeld, nadat zij tegen een personenauto was gebotst. Zij had bij het afslaan op de hoek geen voorrang verleend aan de perso nenauto, die werd bestuurd door de 22-jarige vertegenwoordiger J. de V. De bromfiets van mej. P. C. K. werd volledig vernield, terwijl zijzelf een grote hoofdwond had opgelopen. Ook de Commissie voor Stadsontwik keling acht het bezwaar ongegrond. Deze commissie en die voor sport en recreatie hebben, evenals de wijkraad voor Hoek van Holland, met het be stemmingsplan ingestemd. (ADVERTENTIE) Morgen verkopen wij in onze aanbieding dit leuke boodschap- tasje. Een tas, waar U beslist veel plezier van zult hebben als U gaat winkelen, want dan is een handtas meestal te klein en d't tasje een uitkomst. Handig en vlot boodschaptas- je van een sterke kwaliteit 5kai. Keurig afgewerkt, met sterke rits, beschermdoppen aan de onderzijde en twee hengsels. Nu koopt U deze tas voor een bij zonder lage prijs voor nog géén vijf gulden. Morgenvroeg dm 9 uur begint de verkoop van dit boodschap- tasje, uitgevoerd (n Skaj, met ritssluiting en A tweehengsels, in cognac 'voor Duur van de opruiming 18 Jult tol 9 augustus Giin tel' Of schrlft, belt.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2