SPARTA GEHAVEND UIT HARDE STRIJD BS33B3 Feijenoord had vee! pech: zes keer tegen de paal Nattigheid 'Harder dan Cup-final' GmEa i i Koudijzer uitblinker bij SVV Bergholtz had graag meegedaan JAN MULDER BEZORGDE ANDERLECHT 2-1 ZEGE Heijerman en Ter Horst liepen vleesivonclen op De Winkel aanwinst voor Neptunus Milhvall' manager: SAMARDZIC ZOEKT STEUN Woensdagavond weer oefenwedstrijden GEORGE HEYLENS (met pruik) maakt zich hier in een duel met Wim van Hanegem schuldig aan gevaarlijk spel. Scheidsrechter Dorpsmans liet de overtreding onbestraft. 'llr»n®n Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze ideale ichoenenzakken voor 6 paar schoenen, geheel contrasterend afgepaspeld eti met Vt stevige WQQ ophanghaak ml/" yoar M; Duur van de opruiming 18 {uil tot 9 augustus Géin ui. of Mchrlft. but. (door Dick van den Polder) ROTTERDAM, zondag, Anderlechts match winnaar Jan Mul der gaf het na de wedstrijd tegen Feijenoord grif toe: ..Feijenoord is vanmiddag groot onrecht aangedaan. Deze 21 zege kwam ons niet toe. Hoeveel keer heeft Feijenoord niet tegen de paal geseho-, ten?" Jan Mulder was de tel kwijt geraakt. Het was op de kop af zes keer geweest, twee maal voor de rust en vier keer er na. Vooral tussen de 68e en 74e minuut kort nadat Wim van Hanegem voor Feijenoord gelijk had gemaakt was het vuurwerk niet vande lucht geweest. Eerst kogelde Ove Kindvall de bal Wit een scherpe hoek hoog tegen de binnenkant van de rechterdoelpaal, daarna beukte Henk Wery uit een vrUc schop op dc Ilnkerstaander en vervolgens joeg Ove Kindvall üe bal nogmaals tegen de scherpe kant van het houtwerk. Dc 47,000 toeschouwers jammerden: hoe is het mogelijk! Om het drama compleet te maken, greep hel zwaar tegenvallende Ander- leeht in de voorlaatste minuut nog de overwinning ook. Bij een voorzet van Puls sprong Jan Mulder hoger dan Rinus Israël en zijn kopbal ver dween via de handen van niet sterk reagerende Pleters Graafland en de binnenkant van de paal achter de doellijn, 12. Voor Feijenoords doelman was het beslist geen prettige middag. Hij kreeg heel weinig werk te verrichten en was ook bij Anderlechts eerste doelpunt niet van schuld vrij te pleiten, vijf minuten voor de rust sloeg'hij de bal na een draaiend-afstandsschot van Wilfried Puis voor de voeten van de Zweed Thomas NordahJ, die, gretig van dit buitenkansje gebruik maakte, 0—1. Het was het enige wapenfeit van de Brusselse aanval in de eerste helft en eigenlijk kwam deze voorsprong An derlecht dan ook niet toe. Hoewel de Belgen als excuus konden aanvoeren dat ze nog maar pas met de training zijn begonnen en nog geen enkele se rieuze oefenwedstrijd hadden ge speeld, kunnen we de indruk niet van ons afzetten, dat Anderlecht hoe lan ger hoe verder aan het wegzinken is. Na het vertrek van trainer Pierre Sinibaldi en de teleurstellingen In de Europa Cup zijn de Brusselaars er toe overgegaan om van taktiek te veran deren. Tegen Feijenoord speelden ze vanmiddag in een 1423 opstel ling, waarbij Plaskie achter als .libero' en Jan Mulder in de aanval als enige speerpunt fungeerde. De uitvoering was niet erg overtuigend. Dc Belgen speelden defensief zeer voorzichtig, durfden op het midden veld geen Initiatief te nemen en wa ren van het begin tol het einde ang stig zuinig op de bal. Vooral Jan Mulder, die zo graag bij Kesslcr zijn kandidatuur had gesteld voor het Nederlands elftal, stond voor een ondankbare taak. Door gebrek aan steun van Pol van Himst, die zich onopvallend over het middenveld be woog, moest de Groninger voortdu rend alleen tegen het duo Laseroms Israël optornen. Hij deed dat man moedig en een enkele keer was hij te snel voor Laseroms. maar dan was er geen ploeggenoot in de buurt om van zijn voorzetten te profiteren. Weinig opwinding /~\OK Feijenoord kon voor dc rust voor weinig opwinding zorgen. Jansen en Van Hanegem durfden zich niet te ver naar voren te wagen de voorhoede kon zich heel moeilijk los maken van de consequente man- dekking. Vooral Coen Monlijn stelde teleur en linksbinnen Henk Wery bleek geen ideale schakel tussen mid- dcnlinie cn aanval. Alleen Ove Kindvall en Wim Jan sen zorgden in de saaie en trage eerste helf,t voor wat spektakel. De Zweed stoof eer» paar keer door hoi hart van dc Brusselse defensie en raakte een maal via Trappeniers de paal en ook Wim Jansen kanjerde de bal een keer tegen de staander Het, waren voorproefjes van het vuurwerk dat de toeschouwers na de rust te zien zouden krijgen. De nu vo luit op de aanval spelende Wim van Hanegem leidde het spektakel in. Bin nen tien minuten drong hij driemaal gevaarlijk door in de Anderlecht-de fensie, De derde keer raakte hij met een kopbal dc paal en even later moest Cornells een inzet van Wery uit het doel werken, maar In de 2le mi nuut kreeg Feijenoord dan toch loon naar werken. Na goed werk van Mou- lijn joeg Van Hanegem de bal, ontstel lend hard in het net, 11. Het geïnspireerd en agressief spe- lemde Feijenoord, met dc felle Paja Samardzic nu tn het centrum en Henk Wery op de vleugel, leek Anderlecht daarna onder de voet te gaan lopen. Het regende schoten op het doel van Trappeniers. maar de bal wilde er eenvoudig niet in. En hoe Jan Mulder voor de ontknoping zorgde hebben we al verteld. Rest ons nog te vermelden dat hei rechlsachterprobleem bij Feijenoord nog niet is opgelost. Frans van der Hqide begon niet onverdienstelijk, maar na Anderlechts doelpunt stond hij een tijdje vreemd te schutteren. Wel herstelde hij zich in de tweede helft, maar zijn optreden was geen ogenblik overtuigend. (door Dick van den Folder) ROTTERDAM, zondag. De talrijke Engelse voetbalclubs die op hel ogenblik op het continent op tournee zijn, laten zich niet alle van hun beste zijde zien. Met enige bezorgdheid maakte de BBC er zater dagmiddag in een van haar sportprogramma's melding van dat al vier Engelse spelers wegens ruw spel van het veld werden gestuurd. Het heeft zaterdagavond bij SpartaMillwall {11) maar weinig gescheeld of dit aantal was nog groter geworden. Scheidsrech ter Van der Kroft heeft een paar keer op het punt gestaan om een Engelsman naar de kleedkamer te sturen, maar de niet volledig voor zijn taak berekende Hagenaar was kennelijk bang voor de consequen ties "van een dergelijke daad en liet het bij waarschuwingen. om wraak en klapte enthousiast in de handen wanneer een Engelsman werd geveld. Scheidsrecht er Van der Kroft bleek niet bij machte de stemming ln het veld te verbeteren. Hij probeerde de Engelsen tol kalmte te brengen door veelvuldig te fluiten en dreigend de wijsvinger op te heffen, maar hij ver zuimde de overtredingen van de Spar tanen te bestraffen - we zagen er twee natrappen en daardoor bleef de sfeer gespannen. Door het onsympathieke optreden van de Lomlenaren hebben dc onge veer' 70ÖÖ toeschouwers op het Kasteel een onvriendelijke en veel te harde wedstrijd tc zien gekregen. „Een vol komen waardeloos oefenduel", zei bondscoach Georg Kessler na afloop. De Engelsen begingen nietalleen veel te veel overtredingen maar in de tweede helfi maakten zij zich ook schuldig aan destructief voetbal met als enige doel: het handhaven van de 10 voorsprong. Tot vijf minuten voor het einde slaagden ze in hun opzet. Toen werd de vederlichte Henny Wijs binnen het strafschopgebied ten val gebracht. En hoewel het ditmaal niet zo'n zware overtreding was mocht Jan Klynjan WIM KLEINJAN, de-linksbuiten van Sparta, in een grimmig duel met Gilchrist, de rechtsachter van Millwall. van de heer Van der Kroft gaan be wijzen dat hij in het nemen van pen alty's minstens even goed is als zijn voorganger Charley Bosveld. Henny Wijs, die in een paar weken tijd de lieveling van de Spart a-sup porters is geworden en ook nu weer de harten van de tpegschouwers stal door de wijze, waarop hij met zijn tengere lichaam tegen de keiharde Engelsen opbokste, was na een half uur ingevallen voor Nol Heijerman, die door een harde tackle van Burnett een diepe vleeswond in zyn scheen had opgelopen. De rechtsbuiten van Sparta moest naar een ziekenhuis worden gebracht om de wond te laten hechten en zal toen wel betreurd heb ben dat hij geen scheenbeschermers had gedragen. Kon de Sparta-aanhang, het uitval len van Nol Heijerman al moeilijk verteren, even later was de maat vol toen ook Jan Klijnjan een tik tegen zijn enkel kreeg en trekkebenend ver der moest. Het publiek schreeuwde Redelijk Redelijk voetbal hebben de in een hoog tempo gestarte Engelsen eigen lijk alleen maar in het eerste half uur latfcn zien. Het doelpunt waarmee ze in de I6e minuut door Conlon de lei ding namen, was dan ook niet onver diend, hoewel Sparta kort daarvoor pech had gehad mei een prachtige vrjje schop van Klijnjan tegen de lat. In de verbitterde' strijd die zich na het uitvallen van Heijerman ontwik kelde, heeft Sparta's trainer Wiel Coerver kunnen zien, welke van zyn spelers de juiste mentaliteit bezitten, Pijs, Ter Horst, Eijkenbroek en Bent- zon lieten zich helemaal niet intimide ren door de Engelsen, „leunden" er zelf ook flink tegenaan en begonnen hoe langer hoe sterker te spelen. Bondscoach Kessl&r bleek na afloop vooral onder de indruk te zijn geko men van dc wijze, waarop Miel Pijs zich als back ontwikkelt. Op het middenveld speelde Theo van Toledo aanzienlijk beter dan in de vorige oefenwedstrijden, maar Jan van der Veen kan zijn ritme nog steeds niet vinden en in de voorhoede lieten Hans Venneker en Wim Klein- jan beiden bang voor dc harde 4ac- kels van de Engelsen het wederom te vroeg afweten. Ondanks hec grote overwicht in da tweede helft leek een gelijkspel voor Sparta onbereikbaar, vooral toen Ger ter Horst zich -tien minuten voor het einde eveneens met een beenwond -- door Spinhoven moest laten ver vangen, maar vlak voor tijd zag de dappere Henny Wijs kans een straf schop te forceren, waardoor Sparta toch nog zijn gram kon halen. (Van onze sportredactie) NOORDWIJK. zondag. Neptunus heeft zijn eerste oefenwedstrijd-uit te gen de zaterdag tweede-klasser Noordwijk met 5—3 gewonnen. Bij de drictanders. die door het falen van de Noordwjjk-doeJman een fortuinlij ke overwinning behaalden, speelde Ger de Winkel (ex-Cambuur) een op vallend goede partij. De doelpunten wei-den gescoord door v.d, Poel (2 x). De Winkel (2 x) en Hulscher. CPARTA'S trainer Wiel Coer- ver reageerde tamelük nuch ter op het harde spel van Mill- wall, dat o.a. blessures van Heijerman cn Ter Horst ten ge volge had gehad. „Zoals Milhvall vanavond speelde, spelen de meeste Engelse en Duitse clubs. Zo Is de ontwikkeling van het voetbalspel,. Als je je niet aan past, blijf je nergens." Miihvall's manager Fan ton vond de wedstrijd harder dan de Cup-final, maar liü kon de Vijan dige houding van het publiek te genover zijn spelers niet begrij pen, „ïk ben trots dat m'n jon gens het hoofd koel hebben ge houden. Dit was opnieuw een provocatie van het Engelse voet bal". (ADVERTENTIE) Voor al onze klanten voortaan meer luxe en gemak door zo'n handige schoen enzak, waarmee In de kasten enorm veel ruimte en orde komt. Prachtige solide scrioenen- zakken, van schots-geruit linnen, met zware transparant Yoorzakken, waar de grootste herenschoen In past... met ruimte voor 6 paar schoenen, koopt U nu voor nog géén twee gulden. ■MHNHBflHMMMnlCt! maandag 5 augustus 1968 - pagina 7 i dc kernploeg bevoor» nONFLICTEN zijn 't begin van menige kater ook bij de Zwembond lijdt men daar soms aan, daar kreeg men ferme steken onder water en bij de kernploeg plengde men een traan men zat elkaar voordurend in het haar door 'n extra soort massages af te kammen. Wij zwemmen goed, ja zelfs uitstekend, maar zijn doorgaans kampioenen in het zwammen! PHIDA WOLFF MET ZIJN ARMEN steun zoekend op de schouders van twee Anderlecht- spelers Peeters en Heylens kopt Paja Samardzic de bal in de rich ting van het Belgische doel. AAD KOUDiJZER twee treffers de spel van de Schiedammers. Ook de eerst op links en daarna op de reehtsbuiteriplaats opererende oud- Feijenoorder Jan Hordijk bracht geen vaart in de Vlaardingse aan val. SVV. dat reeds binnen tien minuten een 20 voorsprong had opge bouwd. viol na de rust duidelijk te rug en moest toezien dat Jan Bou- man. met een kopstoot a la Bakhuys de eer voor Forluna redde. SVV-doelman Eddy v.d. Roer stopte dnarna een strafschop, die door spil Schippers te zacht was ingeschoten. Bij de Schiedammers speelde het duo Warnaar-v.d. Korput een uit stekende partij. ADVERTENTIE l (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zondag. Feijenoord cn Sparta zetten hun oe fenprogramma woensdag voort met wedstrijden tegen resp. Cambuur en Vitesse. In Leeuwarden beginit Cambuur Feijenoord om acht uur. Bij Vitesse— Sparta wordt de bal om zeven uur aan hot rollen gebracht. In de ploeg van Sparta zuilen de geblesseerde Heijerman en Ter Horst, die voor de overige oefenwedstrijd uitgeschakeld zijn, maar bij de stam van de competitie wel weer fit zullen ziin, waarschijnlijk vervangen worden door Wijs en Langhorst Twee treffers tegen Fortium (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, zondag. De vier nieuwe spelers van SVV, rechts achter Pansier, rechtshalf Verboon, middenvoor Koud ijzer en linksbuiten Van der Meer, hebben in de oefenwed strijd tegen.Fortuna VI. (21) bewezen aanwinsten te zijn. Middenvoor Aad Koudijzer (ex-VDL), die beide doelpun ten scoorde, was de animator van de SW-aanval. Fortuna VI. vond in de eerste helft niet het juiste antwoord op het goc- (Van onze sportredactie) "V700R Gerard Bergholtz was het een grote teleurstelling dat Anderlecht hem niet had op gesteld voor de wedstrijd tegen Feüenoord. „Ik had hier graag voor m'n oude supportei's willen bewijzen dat ik m'n plaats nog wel waard ben bij Anderlecht. En wie weet had ik dan ook wel weer een kans gekregen voor heit Neder lands elftal. Frans Bouwmeester Is tenslotte ook weer door de heer Kessler gekozen". Bergholtz vond Feijenoord sterker dan hij verwacht had. Hij was vooral onder indruk geko men van hei. spel van Ove Kind vall, „Ik heb de Zweed al meer malen gezien, maar nog nook zo good". Jan Mulder vond naast Kind vall ook Wim van Hanegem erg goed. „Erg goed, maar ook erg gemeen", zei hij. „Dat gaat vaker samen", Mulder en Bergholte hebben in het stadion ook nog even met de heer Kessler gesproken over de mogelijkheden van terugkeer in de seleotieploeg. Bergholte: „De bondscoach heeft ons meegedeeld dat hij ons alleen zal kiezen als we bij Anderlecht bewijzen dat wc in een uitstekende vorm zijn. We zullen hem als het ware moe ten pressen om ons te kiezen".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 4