Jeugduitwisseling tot 'officiële' contacten laten uitgroeien mïïmm- HTW 1 Arbeiders-migratie heeft weinig effect in Nwe Waterweg-N. Russische boter in Rotterdam SCHIEDAM Vakantie-filosofietje van een Esslinger wethouder Een moeilijk weekend voor honkballers nu... beduidend goedkoper Voetbal en ■wielrennen A polheekdien si Diefstal van rijbewijs Hoogstraat 91 Burgerlijke Stand Gclclig Auto's botsen op Willemsbrug Bromfietser evnsliz gewond na val Meisje valt van fiets en breekt baar arm Geld gestolen uit liut Agua Clara Automatenkraker aangehouden J. C. Timmermans na 40 jaar gemeentedienst met pensioen Rijnmondband Torenbeklimmen Kermis F ranciscusgroep Binnenkort start heien voor viaduct tussen Honingerdijk en Kralingseplein ONTPLOFFING IN KEUKEN: SCHOLIER GEWOND KOERIERSTERS Rotterdam - VAN DIJK - Holland DIRECTIESECRETARESSE AANKOMEND SECRETARESSE (ADVERTENTIE) Onze vitrage-aanbiedingen zijn «en begrip voor vele Huisvrouw en... en ook deze keer bewij zen wij hoe goedkoop het we! kan... Partij-verkoop Volant Mar quisette met flock-print motief. Een prachtige vitrage, geschikt als opneemgordijn en als mys- tère. Nu voor een speciale par- tijprijs met een voordeel van wel 2.- per meter. In de breedten 150 en 180 cm, nu per meter voor rog géén drie gulden. WZ& volant marquisette Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van een prachtige Vo lant Marquisette met flock- print motief, 150 cn 180 cm breed, door elkaar per meter Vrijdagavond tot 9 uur open Oak maandagmorgen geopend Gtén te/. of schrift, test. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Aanstaande zaterdag zullen de sportliefhebbers in Schiedam volop aan hun trekken ko men met twee voetbalwedstrijden cn de wielerronde voor amateurs. Het B-elftal van SVV ontvangt 's middags om drie uur een combinatie van Nep- lunus, terwijl het eerste elftal van Hermes-DVS thuis om vier uur oefent tegen de eerste klasser CVV. Om half, drie gaan ric amateur-wielrenners van start voor de .grote prijs van Mars'. De strijd wordt aangebonden rond de Plantage. SCHIEDAM,4 vrij dag, Apotheek 'l Gouden. Hert. St. Liduinastraat 58. tel. 2Ö83C4, zal dit weekend, van vrijdag 18 uur lot maandag 8 uur, de zondag- dienst waarnemen en gedurende vol gende week ook de nachtdienst. In spoedgevallen zijn de huisartsen te bereiken via de telefonische Bood schappendienst op nummer 20ÖG11. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De 46-jarig G. J. W. uit Naaldwijk deed bij do po litie aangifte van diefstal van zijn rij bewijs uit zijn niot afgesloten perso nenauto, die stond geparkeerd op een erf aan de Kerk weg. (ADVERTENTIE; BRIL NODIG? Houdt AREND in 'toog i Erkend ziekenfonds- leverancier SCHIEDAM Gelioren: Johannes F. W. x.v. j. F, w. Drögc en D. Elborse, Overleden: m, Brouwer, 6 jaar: M. F, A. Herebadi, jaar; M. A, L. Veldhoven. 77 jaar; L, N. Kaal, S3 jaar. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. - De lieer R. Ohlsen, die als wethou der in hel bestuur van de Duitse gemeente Esslingen de culturele zaken behartigt, is er een warm voorstander van om de reeds ja ren beslaande contacten niet sLeden in hel buitenland, waar onder Schiedam, te verstevigen. Ook om deze internationale handen officieel tc maken. Vo rige week beeft hij dil plan van liet gemeentebestuur verdedigd. De basis cn ile inspiratie is de In ternationale uitwisseling, die Esslin gen in de vakantie-maanden heeft met Schiedam, maar ook met Neath in Wales (Engeland), Vïennc in Frank rijk, Udinc in Italië en Norrktiping in Zweden. Jongeren uit die steden ko men bij elkaar op bezoek, Teren el kaar kennen, wisselen ideeën uit, leg gen contacten. De heer Ohlsen wil verder gaan. De Schiedamse journalist Joop Dfialmcier, met do Schiedamse jeugd groep in Esslingen te gast geweest, had een gesprok met wethouder Ohl sen. Aan zijn verslag ontlenen wij het volgende. „Een dergelijke verbintenis lussen sleden is ambtelijk en wettelijk mogelijk. Er zijn reeds vele steden 'in Duitsland die iets dergelijks onderno men hebben", tekent J. Daal meier uit dc mond van de heer Ohlsen op. De Raad van Europa en de Interna tionale Unie van Burgemeesters ken nen een omschrijving van dergelijke verbintenissen. Daarin staat dat de of ficiële documenten getekend moeten worden door de betrokken stadsbestu ren. Dat moet dan. gebeuren met goed vinden van dc gemeenteraden en bo vendien moeten de raden bij het teke nen vertegenwoordigd zjjn. Het kun nen twee, maar ook meerdere steden gelijktijdig zijn. ..Wanneer het op deze wjjze ge schiedt, dan is zo'n verbintenis offi cieel en wettelijk geldig. Vorige week gebeurde dit nog in een stad in de omgeving van Esslingen, mei als te genpartij een klein stadje in Wales. Beide gemeenteraden waren aanwezig in Duitsland", verklaarde de heer Ohlsen. Wat houdt zo'n officiële verbintenis in? „Dat ligt geheel aan de betrokken stadsbesturen. Wanneer men van goe de wille Is, kan er heel wat uit voort vloeien. Ik donk hierbij aan uitwisse lingen op sociaal, economisch eri cul tureel gebied". Op cultureel terrein acht de heer Ohlsen het erg belangrijk (en ook makkelijk uit te voeren) het organise ren van kunstexposilies. Van werken van jonge kunstenaars uit Esslingen en Schiedam, om maar een voorbeeld te noemen. Deze expositie kan dan zowel in Esslingen als in Schiedam worden gehouden cn eventueel ook doorge stuurd worden naar de andere steden1 in het uitwisselingsprogramma. Cultureel „Schiedam heeft ecu bijzonder goed museum", weet de heer Ohlsen. Maar Esslingen heeft er ook een; het bezit vau beide musea zou bijvoorbeeld eens uitgewisseld kunnen worden. „Dat kost niet Veel en zo doende kan men tot een inzicht komen van het wederzijdse culturele leven". Verder muziekgroepen, ook orkes ten, zoals dat reeds heeft plaatsgevon den met „Orpheus". De Jeugduitwisse ling hoort hierbij, maar kan nog wor den uitgebreid met schoolklassen, „Dat doen we hier al jaren. Een klas gaat drie weken naar het buitenland cn de klas die jn het buitenland ont vangen heeft, komt drie veken naar Esslinr"ti. Op die manier leert de jeugd nkaar verstaan". Verder denkt de heer Ohlsen aan een sport-uitwisscling. Voetbal-, zwem- en waterpoloploegen die tegen elkaar uitkomen. Maar het kan ook mei postzegelverzamelaars, postdui ven houders cn nog veel meer. Sociaal Op sociaal terrein kunnen ervarin gen uitgewisseld worden, Hoe werken dc charitatieve instellingen in Esslin gen en hoe in Nederland? Op een bijeenkomst zou hierover gesproken kunnen worden, wat kan bijdragen tot een verbetering van. de sociale syste men. „ik heb gehoord dat er i-n Schiedam een vereniging is die oude en gehan dicapte mensen gratis helpt. Zoiets kennen wij hier niet. Wanneer we de ideeën eerder hadden uitgewisseld, hadden we iets dergelijks hier mis schien ook kunnen hebben" geeft de heer Ohlsen een voorbeeld. Aan bejaarden uit de twee landen zou, bijvoorbeeld, een gezamenlijke vakantie In de bergen, aangeboden kunnen worden, zodat deze mensen, ondanks hun kleine inkomen, toch een mooie vakantie kunnen hebben met hun verwanten. Economisch Ook over een economische uitwisse ling blijkt dc heer Ohlsen de gedach ten te hebben laten gaan. Hij ziet vele mogelijkheden en Joop Daalmeier te kent op: samenwerking van bedrijven cn vooral van de Kamers van Koop handel, die de verbinding zouden kun nen leggen tussen beider industrieën. Verder uitwisseling van ervaringen met procedé's en rationalisering van de werikwijzon. Concreet gegeven: Schiedamse machinefabrieken kunnen uitwisselen met de collega's van Ess lingen. Een Schiedamse scheepswerf die nauw zou kunnen samenwerken met de elcktromotorenfabriok in Ess lingen, enz. „Het zijn slechts gedach ten, maar deze zijn zeker niet cnult- voerbaar", meent wethouder Ohlsen. En de kosten? „Natuurlijk kost het een hoop geld. Dat verschilt van stad tol stad. Ik pleit ook niet voor een doorvoering van alle punten. Het ge meentelijke budget moet daarbij wel in het oog; worden gehouden. We zou den echter een begin kunnen maken", meent de heer Ohlsen, die verder wol aan Schiedam de beslissing wil over laten of het tot zo'n min of meer offi ciële binding met Esslingen wil ko men. (Nasc/irijt redactie. In Esslingen schijnt de Europese gedachte sterk te leven. En de heer Ohlsen is kennelijk een idealist. Maar ook een fantast. Het is erg leuk dat de vakantie-uitwisse ling van jongelui uit Schiedam en Esslingen zo prettig verloopt. Een uit wisseling op ruimere schaal uait cul turele- en sport-verenigingen behoort zeker tot de mogelijkheden. De con certreis uan Orpheus en uan het Ess- lingerkoor naar Schiedatn hebben dit aawpetoond. Maar voor een verder gaand contact op „sociaal" terrein en vooral op industrieel gebied, lijkt de basis ven slechts een jeupduituiisse- hng ons toch wel wnt heel erg smal. Meer een gezellig zomerreis-filosofie tje!). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Twee per sonenauto's zijn gisteien omstreeks zes uur met elkaar in botsing geko men op de Willemsbrug, Beide auto's werden zwaar beschadigd terwijl de inzittenden van de personenauto van de heer H. P. van dc V. uit Vlaardin- gen, d-e 60-jarige M. K. van de V. cn dc 13-jarige J. J. M. lichte verwon dingen opliepen. (Vam een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De 17-jari- ge bromfietser J. J. '3. slipte gister avond op de Burg. Knapper tl aan toei hij probeerde twee naast elkaar rij dende bromfietsers te passeren. Hij kwam met zijn hoofd tegen een lan taarnpaal en moest met een boven- kaakfraetuur en enkele verwondingen aan het gezicht naar de Dr. NOlet- stichting worden overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag, - Op een van de paden van het Prinses Beatrixpark is gistermiddag een negenjarig meisje, Henny de Waal, van. haar flets geval len en heeft daarbij haar arm gebro ken, Zij moest door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis worden over gebracht. Later kon zij weer naar huis terugkeren. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, vrydag, Dc «lrie Schiedamsc honkbalvcrenjgingen gaan voor wat betreft de eerste teams een moeilijk weekend tegemoet. Schiedam moet het in Rotterdam-Zuid opnemen tegen Feijenoord, dat het kampioen schap b|jna niet meer ban ontgaan. De rood-witten hebben, evenals Schiedam hier, in Rotterdam Zuid enorm veel propaganda gemaakt voor het honk ballen. De Rotterdammers beschikken mo menteel over een hecht en goed op el kaar ingespeeld team, met vooral zeer sterke mannen aan slag. Van dit team te winnen. lijkt voor Schiedam een. on mogelijke zaak. Heel Schiedam heeft naar deze wedstrijd toegeleefd, omdat Feijenoord nu eenmaal een oude ri vaal is, waarvan voorheen altijd werd gewonnen. De thuiswedstrijd van Schiedam tegen Feijenoord was de eerste nederlaag van de Schiedam mers in de wedstrijdenreeks tegen Feijenoord. Alleen een wonder zou Schiedam aan een overwinning kun nen helpen. De overwinning die DHS verleden weck behaalde op Bloemendaal zou de jongens utt Kethel wel eens juist dat tikkeltje zelfvertrouwen hebben kun nen geven dat nodig is om de uitwed strijd tegen VUC in winst om te zet ten. De degradatiezorgen zouden dan gelijk wat minder .ernstig worden, DRS tenslotte moet uit tegen Zwijn- drecht spelen en dat is wellicht de moeilijkste opgave van deze competi tie. Indien deze wedstrijd gewonnen wordt, staat niets een kampioenschap meer in de weg. Gesteund door een schare suppor ters zullen De Roode Zorcners al het gewicht in de schaal leggen om met de beide winstpunten naar huis te ko men. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Uit een hut van de Panamese tanker „Agua Cla ra", liggende voor herstelwerkzaam heden m. dc ontploffing enkele weken terug op de werf Wilton Feijenoord, is in totaal 35.000 lires, 5 DM, 5 Ameri kaanse dollars, 75 en een Ameri kaans legerpaspoort gestolen. Het geld is eigendom van de aan boord werkende Italianen Santo Cara- tazolo (23) en Guiseppe Rizo (25). Zij hebben. bij de politie aangifte gedaan van deze vermissing. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. vrijdag. De 32-jarige Zuidslaviër C. M. V. is gis ter cm aangehouden in het metrosta tion Stadhuis. De man wordt ervan verdacht verschillende wisselautoma ten van de RET te hebben opengebro ken. Twee RET-rail werkers merkten de man op terwijl hij op het reeds ge sloten station grote belangstelling voor de automaten aan de dag legde. Op een van de automaten waren spo ren van inbraak te zien, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag, Op 16 augustus aanstaande zal de heer J. C. Timmermans veertig jaar in gemeen tedienst zijn. Op die dag zal hij zijn functie van directeur Van financiën en die van loco-secretaris neerleggen. Het gemeentebestuur zal de heer Timmerman* een receptie aanbieden, die op dezelfde dag in kamer 12 van het stadhuis zal worden gehouden. vrijdag 9 augustus 1968 - pagina 0 ADVERTENTIE T\E Rijnmondband staat, zo kort na de vakantie, deze maand een rij kelijk gevuld werk-programma te wachten. Zo meldt secretaris Y. J. Fenverda. Op zaterdag 10 augustus wordt muzikale medewerking ver leend bij het grote vuurwerk dat om precies 21 uur aan de Vlaardingerdijk wordt ontstoken. Waarna bovendien -nog een nummertje wordt geblazen op het Eurobal in Musis Sacrum, Op 17 augustus wordt deelgenomen aan het „De Ruyterfestival" in Vlis- singen, waarbij, met de majorettes voorop, een mars door die stad wordt gemaakt. Een week later komt de Rijnmondbarbd In actie tijdens de fees telijke opening van het clubhuls van Succes, aan de Storkstraat. 31 augus tus wordt een grote dag; dan worden in Arcade opnamen gemaakt voor de nieuwe grammofoonplaat, oplaag dui zend stuks, Bij de Rijnmondband houden ze kennelijk niet van stilzitten.' TJET is hoogst merkwaardig en nau- welijks te verklaren, maar van de mogelijkheid om gedurende de Va kantieweek de Sint Janstoren bij de Grote kerk te beklimmen, wordt elk jaar opnieuw een heel druk gebruik gemaakt. Het blijft dan ook een vaste attractie! Het waren er gisteren al ruim duizend. Je moet er vijftien cent voor over hebben en de (niet geringe) moeite om de 204 meest zeer smalle treden op te zeulen, maar de beloning is een verrukkelijk uitzicht over de stad en verre omgeving. Een vergezicht dat eigenlijk elk jaar weer veranderd. Maar ook dc luidMokken, waarvan do grooteten niet meer gebruikt wor den en de kleinere klokken van het (in slechte staat verkerende) carillon in de toren, zijn interessant om te zien. Evenals de daar zetelende dui ven. exploitanten van de avu in Schie- dam draaiende kermis zijn niet ontevreden o.Ver het bezoek, maar het kon toch wél beter. Het weer heeft dan ook niet goed meegewerkt, want er was nogal eens regen. Op de mid dagen wordt niet geklaagd, maar 's avonds is het al voor elf uur vaak heel stil. Twee topperioden. vanavond en morgen, staan echter nog voor de deur. Voor de ouders, die zuchten over de vrij hoge kosten van een kermisbe zoek een (schrale) troost: in het bui tenland is de kermis nog /éél duur der'. Maar de exploitanten - u-ven hier de twee-kwartkes-grens over het al gemeen niet te overschrijden, vertelt mr. Janvier, die verder de in Schie dam geëiste pacht toch wel aan de erg hoge kant vindt. Overigens; de truc met de „vrouw zonder hoofd" hebben we, ondanks goed uitkijken en ondanks de vele theorieën nog steeds niet kunnen ont dekken. De heftig speurende collega's van de „Haagse Post" overigens ook niet. En de boniseur lacht vriendelijk, maar zegt niets. Namens dc St, Frainciscusgroep van de Katholieke Jeugdbeweging wordt bekendgemaakt, dat de trekking van de loterij ten bate van deze groep met toes temming is verschoven naar 7 september. Nèt voor het nieuwe schoolseizoen presenteert De Klerk 'n veelzijdig programma prettig-geprijsde, praktische schrijfbureaus. Toeval? Géén toeval, natuurlijk. Elk jaar weer stelt De Klerk voor het nieuwe schooi-en studieseizoen een veelzijdige, zeer ruime collectie schrijfmeubelen samen. Van 'n eenvoudige maar solide schrijftafel voor de scholier-in-de-dop tot een royaal schrijfbureau voor de derdejaarsstudent die veel ruimte voor z'n boeken (en z'n benen) nodig heeft. 'n.Sferke, strak-uitgevoerde schrijf tafel die weinig ruimte vraagt maar met twee laden en royaal bergvak volop ruimte biedt Bladmaat 100 x 50 cm. Zegge en schrijve: 11o.« Royaal schrijfbureau met afsluit bare kast en boeken-zijvak, blad- maat 125 x 60 cm., in palissander 19B.- inleak *159.- Extra grote bladmaat {150x64- cm) en magnifiek ontwerp: een klasse schrijf meubel I Met 2 afsluitbare kastjes. Uitgevoerd ftQ in teakhout: 209*- OP VRIJDAGAVOND COMPUD^NONINGINRICHTING GEOPEND BINNENWEG, BEfJERLANDSElAAN ROTTERDAM/OEM H AA6( ÜTRECHTfVI.! SS1NGEK/HOORWOE UER (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De po gingen, ook van het Gewestelijk Arbeidsbureau voor de Nieuwe Waterweg-Noord, om' werklozen uit de economiscb-zwakke stre ken van Nederland naar het Wa terweggebied te trekken, hebben tot nu toe heel weinig resultaat opgeleverd. Zoals ook bet effect van de regeling voor de jeugd- migratie, waarby jonge werklo zen een tegemoetkoming krijgen in de reis- en pensionkosten, na genoeg nihil is gcbïcvcn. Verder mogen de arbeidsbureaus volgens dc nieuwe voorschriften van de regering geen buitenlandse ar beidskrachten, die op eigen initiatief naar Nederland zjjn gekomen, aan werk helpen. Daardoor is het aantal ingeschreven buitenlanders sterk ge daald van 158 eind juni tot maar 9 eind juli. Voor de buitenlanders echter, die al verworven rechten hebben, gaat de bemiddeling gewoon door, In juli werden 41 nieuw ingeschreven en 40 ook aan werk geholpen. Daarbij moe ten eerst de mogelijkheden onderzocht worden mensen uit de gebieden met werkloosheid aan de arbeid te helpen. Pas wanneer dit niest lukt, kan een ge organiseerde werving in Spanje en Turkije overwogen worden. Door dit alles is de spanning op jde arbeidsmarkt in het CrAB-dislrict Nieuwe Waterweg-Noord Iets toege nomen. Het aantal openstaande plaat sen steeg in juli van 2322 tot 2477; het aantal werkzoekenden bleef op het zelfde lage niveau, n.l. 260 van vorig jaar of nog geen half procent. Het tekort aan personeel doet zich goed voelen bij de scheepswerven, die bovendien met het probleem zitten, dat het personeelsbestand vergrijst. Jonge aanwas wordt gewenst. Ook in de bouw neemt de spanning toe; de vraag stijgt bij een dalend aanbod. Er is vooral een tekort aan timmerlieden. Het GAB is er wel in geslaagd om alle jongens, die afgelopen maanden van de LTS-en afkwamen, geplaatst te krijgen. Daarnaast een groeiende vraag naar jeugdig administratief per soneel, vooral typistes en secretares sen, maar ook verkoopsters en huis houdelijk personeel. Eind juli was er Ln Schiedam, bij eon aanbod vam 147 een. vraag naar 1423 mannen en 297 vrouwen; in Vlaardïngen een aanbod van 89 bij eon vraag naar 685 mannen en 300 vrouwen en in Maassluis zijn de cii fers resp. 28,160 en 54. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Bin nenkort begint men met de heiwerk zaamheden voor een viaduct over de Abram van Rijekevorselweg, die straks een verbinding gaat vormen tussen de Honingerdijk en het Kraling seplein. De bouw van dit viaduct werd nodig nu het nieuwe complex van de NEH haar voltooiing nadeit. Boven dien zullen in april 1969, wanneer ge meentewerken dit viaduct voltooid heeft, de zandauto's van een overslag bedrijf gebruik gaan maken van de nieuwe route. Het viaduct krijgt vier overspannin gen en wordt opgebouwd uit voorge spannen liggers om het verkeer zo weinig mogelijk moeilijkheden in de v/eg te leggen. Toch sol het wel nodig zjjn itijidens de bouw verschillende de len van de Van Rijckevorseiweg rij de- lijk voor het verkeer el te sluiten. Om het verkeer niet ormocMg op te houden Is voor deze gelegenheid een hulpweg aangelegd. Het viaduct geeft niet al leen aansluiting op het Kralingseplein maar zal ook de Nesserdijk met de Boszoom verbinden. Het heeft een bij zonder verkeerstechnisch kenmerk; op aandringen van rijkswaterstaat zal het straks niet mogelijk zijn om van; de Nesserdijk rechtsaf de Abram van Rijckevorseiweg te bereiken. Men vreest dat anders de toevoer naar he! Kralingseplein.te groot wordt. Voor de bromfietsers wordt een pad gemaakt, dat het mogelijk maakt straks zonder omwegen de Van Brie- nenoordbrug te bereiken. ROTTERDAM, vrijdag. Bar bera van der "Wei-den Boer is gis teren 102 jaar geworden. Mevrouw van der Wel is in Chaxlois geboren en Uouwde in 1896 met de Rotterdamse koopman Pleter van der Wed. Hij overleed in 1930. Ba ribera vdn der "Wel is niet Rotterdams oudste. De oudste inwoner van Rotterdam is 103 jaar. Aan het adres van de jarige werd vandaag een taart van het gemeente bestuur bezorgd. De familie van me vrouw Van der Wel vond het beier (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrüdag. Boter- overschotten of niet, de Rotterdamse firma N/V. Intestum importeert al ge ruime rijd Russische roomboter iu Ne derland. Op het ogenblik biedt dc fir ma een partij van 3000 ton Russische roomboter aan. Een woordvoerder van. de firma vertelde donderdag: „Het interesseert ons niet aan wie wij het verkopen, als we het maar verkopen". De boter wordt zogenaamd in tran sito aangevoerd. Wanneer de koper de boter in het EEG-gebied wil invoeren moet hij de lang niet malse EEG-pre- mie op ingevoerde boter betalen. Desondanks is er vrij veel belang stelling ook in Nederland voor de Russische boter. „Wat ze er mee doen weet ik niet en interesseert ons ook niet", aldus de woordvoerder van Intestum vanmor gen. „Het lijkt me niet zo geschikt ,voor de Nederlandse markt. Het is typisch iets om weer door te verko pen." De boter kost 225 dollar per 1090 kilo aldus de woordvoerder. Dat zou dus neerkomen op ruim 14 per kilo is 3.50 per pakje. De N.V. Intestum houdt zich voor namelijk bezig met ruiltransacties met Oosteuropese landen. Jongen maakt brommer schoort (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM., vrijdag. De zeventienjarige scholier W. H. Hen- ninger is gistermiddag met ernstige brandwonden aan de Iiand en de on derbenen naar het Dljkzigtziekenhuis gebracht, na een ontploffing in de keuken van een benedenhuis aan dc Saffraanstraat. De jongeman was be zig in de keuken de benzinetank van zijn bromfiets te reinigen, terwijl hcti- waakvlammet je in de geijser brandde.. Toen hij de benzine in de tank te-- ruggoat vloog de brandstof met een korte explosie in brand. De ruiten ven de keuken braken en een korte brand vernielde een groot deel van de keu- keninverutaris. De bemanningsleden'' van een surveillancewagen wisten de~; brand mot twee schuimblussers te do ven. De jongen had toen reeds ernsti- - ge brandwonden opgelopen. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE ZORGERS (STERS). Aanm Hoogstraat 76, Schiedam. Tel. 267279, 's Avonds na 7 uur tel. 155060. R028 Foto. film en projectie PASFOTO/S KLAAR TER WIJL U WACHT. Foto van Vuuren, Hoogstraat 106, Schie dam. Tel. 266720. Let op juiste Diversen TUINSLANG V.8. ƒ0,40 p.m. Grasmaaimachlnes op kogella gers ƒ41.75 met gratis gras- hark. „Waar dat Wiel draait", Hoogstr. 67-69, Tel. 26r~" Schiedam. Tegen het einde van dit jaar treedt onze directiesecretaresse in het huwelijk. Om een vlotte overname van het werk te bevorderen, zoeken wij nu reeds een: met ervaring in steno en typen in 4 talen, beschaafd optreden en vlotte ma nier van werken. Voor ondersteuning van deze secretaresse zoeken wij op korte termijn een: met ervaring in steno en typen in de Nederlandse taal en typen van 1 of meer buitenlandse talen van concept. Zij zal daarnaast worden belast met een aantal variërende taken, welke op een directie- en exportsecretariaat voorkomen. Voor telefonische afspraken: 010154855 vragen naar de heer De Haan.. Schriftelijke sollicitaties aan N.V. Machinefabriek W. van Dijk, Graaf stroomstraat 75, Rotterdam-8.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2