UITSTEKENDE TIJD VAN RYUN ,1 OP MIJL: 3.55.9 Van Nes en Suselbeek waren op Bosbaan onuitputtelijk Duyndam in criterium tweede achter de Belg Van Springel Ad de Jong 10.4 over 100 meter Wielerploeg voor WK profs in Rome WITTE KAT BATTERIJEN DELFTENAREN VEROVERDEN DRIE TITELS Maria Gommers weer hersteld Oostduitser Beer bij verspringen haar 8 meter 9 Tienkampcr Von Moltke scoorde 7812 punten Tino Tabak na val niet meer in achtervolgings- ploeg voor O.S. Fransman wil Europees Olympisch Comité WIELRENNEN ZONHOVEN, zondag (ANP)Leo Duyndam is za terdag in het Belgische Zonhoven in een internatio naal criterium voor beroepswielrenners als tweede geëindigd achter de Belg Herman van Springel. Van Springel had voor de 82 kilome ter 2 uur en 5 minuten nodig. Duyndam had een achterstand van vijftien seconden. nog eens bevestigd door een overwin ning in een internationale wedstrijd over 250 kilomeier. De Italianen Dan- celli en Motta eindigden op 1 minuut en 25 seconden respectievelijk als tweede en derde. Aimar kampioen De Fransman Lucion Aimar heeft vandaag het Franse wegkampioen- sehap voor profs gewonnen. Aimar beëindigde de 268 kilometer samen met Roger Pingeon, die hij in de eind sprint versloeg, met een voorsprong van bijna zes minuten op de andere be lagers. AMSTERDAM, zondag (ANP) De wegploeg van. de beroepswielren ners voor de wereldkampioenschap pen. die op 1 september op het circuit van Imola im Italië worden gehouden, is compleet. Naast Jan Janssen, Eddy Beugels. Evert Dolman, Arie den Har- j tog. Harm Ottenbros en Rini Wagt- mans heeft de sportcommissie toege voegd Peter Post, Jan Harimgs, "Wim Schepers en Haary Bteevens. De ro- i serves zijn: Cecs Zoontjes en Gerard "Vianen. I Voorts heeft de sportcommissie bij de stayers (profs) ingeschreven Piet de Wit, Piet van der Lans en Jaap Oudkerk. Op de achtervolging by de beroepsrenners zal ons land worden vertegenwoordigd door. Leo Duyndam on Gea*t Bomgers. Voor het eerst sinds vele jaren zal ons land niet vertegen woordigd zijn bij de profsprinter-s. De sportcommissie heeft alsnog be sloten Keetie Hage uit te iaten komen op de achtervolging voor dames. De baanwedstrijden vinden plaats in Rome van. 26 tot en met 29 augustus. Van de overige Nederlanders werd Karstens vfjfde, Dolman zevende, Wim Schepers tiende en Nüdam der tiende, allen op 29 seconden van de winnaar. De Belg Jules van der Flaes bracht de Ronde van Maarheeze voor be- r oeps renners op zijn naam, Hij ivon de eindsprint van een. kopgroep van negen renners, die een voorsprong had van l minuut en 3 seconden op het. peloton. Vianen werd tweede voor Post, die door een defect aan zijn ach terwiel niet vorder kwam dan de der de plaats. 5, i. a. Zoet. 9. Hoogerfand, allen in 3 uur 7 min, on Z~! soc, over 120 km. ÏO. Stevens IBeSjï.) op 1 min. cn 3 sec. Daan Holst maakte in de Ronde van Maavheeze zijn debuut als professio nal. Hij had een licentie als beroeps renner aangevraagd, nadat hij niet was geselecteerd voor de Spelen in Mexico, Winst en verlies Beroepsstayer Jaap Oudkerk zege vierde zaterdagavond in een wedstrijd in Zürich. In do eerste manche moest hij door pech de eerste plaats aan de Belgische wereldkampioen Leo Proost laten, maar in de tweede manche stel de hij door een zege de eindoverwin ning veilig. In de eindstand werd Proost tweede en Van der Lans derde. Vandaag nam Proost revanche op Oudkerk door in het kampioenschap van West-Duïtsland voor beroeps stayers de eerste plaats voor zich op tc eisen. Zijn voorsprong op Oudkerk, die nu tweede werd, bedroeg slechts vijf meter. Op ruim een ronde volgde Rudolph, die met zijn derde plaats Westduits kampioen werd. Glernser werd titelhouder bij de achtervolgers, nadat Adler de strijd wegens pech had gestaakt en niet over wilde rijden. Wereldkampioen Eddy Merckx heeft in Varese zijn uitstekende vorm (Van onze roeïmedewerker Tom Etty) AMSTERDAM, zondag. Na.de veelbelovende (wat ver rassende) ■eerste dag zijn de nationale kampioenschappen geleidelijk als de bekende nachtkaars uitgegaan. Op de donderdag van de sensaties volgde de vrijdag van de impasse (row-over van Droog/Van Dis, vervallen twee zonder-heats en de uitgestelde vier- zonder-race). Daarna kwamen de zaterdag en. zondag met een anti climax. Dat wit zeggen: als totaal-indruk,want het zou belachelijk zijn de beide grote winnaars op deze dagen, de onuitputtelijke twee- ëenheid Van Nes en Suselbeek met die term te belasten. De kampioe nen in de twee-met verrasten zaterdagmiddag laat met een twee-zon der van uitstekende kwaliteit, 's Avonds met de steun van twee onbe kende Njord-roeiers, schreven ze de al tweemaal uitgestelde vier zonder stuurman op hun naam. Maar alvorens deze twee niemve titels, waarmee de centrale figuren van deze kampioenschappen 1968 hun drie starts tot een 100 procent sucecs maakten, op waarde te schatten, moet eerst en niet voor het eerst een opmerking over de weersomstandigheden vallen. Die speelden namelijk helaas een tenminste zo prominente rol in de wedstrijden als de in blakende vorm verkerende Delftc- naren: Het weer was ook schuld aan de ui termate teleurgestelde stemming, die, buiten heit -Delftse kamp en het banri- jevol overspan wen Njord-supporters algemeen was. Want de vi er-zond er- race, die vrijdagavond en zaterdag middag vroeg werd verzet met het oog op een stevig boei-verschii weid za terdagavond wèl gevaren. Het liep uit op een jammerlijke parodie van een open en sportief treffen. Meit dezelfde hinderlijke nooa-dostemvind en dus met boeiverschU. Daarvan profiteer den Van Nes en Suselbeek (op de gunstigste boei) mat een verrassende zege. Inconsequent Vanwaar dit merkwaardig-ineonse- q u en te beleid van de roeiibond? Men •had immers de hele zondag nog over. Zeker, zaterdagmiddag deed men ".vat meat kon, weid bijvoorbeeld de be ruchte cirkels troming in de Bosbaan gemeten met behulp van in het water gegooide sinaasappelschillen merk waardige happening van goed geklede heren) en consulteerde men de we er- dienst van de KLM over de weersver wachting voor zondag. Deze voorspel de: een harde wind uit dezelfde fatale hoek. Toen viel het besluit de vier te varen. Nogmaals, ivaarom is onduidelijk, Men had, na tweemaal uitstellen, al licht nog wel een derde keer kunnen wachten .Men had de aoht kunnen va ren,- het enige nog resterende nummer waarbij mets op het spel stond. De roeiers van de ploeg van Wartena wil den het dolgraag. Hst gebeurde niet. De race gin® door in de wetenschap, dat boei 1 sterk bevoordeeld werd door de luwte van de hoge wal én een meestroom en dat boei 6 tegen de te genstroom en de volle klap van de wind op te tornen had. Men kreeg zijn zin. De -race had een zeer onregelma tig verloop. Twee delen Kort na de start viel het veld, zoals op grond van de krachtsverhoudingen viel te voorspellen, in twee delen uit een: voorop de beide vieren van Ne reus en Aeglr, ruim daarachter Njord/Laga, Willem III en Laga. Vooral van deKloosterman-wier was dat op boei 5 een uitmuntende verrichting. De vier draaide formida bel; maar op de tweede baahheift, waar de lage boeien extra profijt heb ben van de welige begroeiing van de wal, vied de ploeg, dae veruit de mooi ste vier uit hot veld was en onder normale omstandigheden zonder enige twijfel gewonnen zou hebben, lang zaam terug. De race leek nu een zaak tussen de beide ploegen op boei 2 en 3, die in het seizoen de besle gebleken waren: Aegir en de Nereus-vier van coach Heijmains. De potige Amsterdammers rekenden in een slopend boord aan boord ge vecht ;-.met hun concurrenten af en hadden zich op 1500 meter een volle lengte kunnen loswerken. Het karwei leek gedaan. Wat Aegir aanging, klop te dat ook wel, maar toen dook. plotse ling op boei 1 de combinatie Laga- Njord op. Bekwaam profiterend van de mogelijkheden had Van Nes zijn ploeg op 1600 m binnen schootsaf stand gebracht. De eerste kamnonnade %verd nog door Nereus gepareerd; by de tweede geseling met tien harde halen stortte het iarnmèrlijk ineen. Bakboord werd finaal omgetrokken, de boot raakte bijna uit zijn baan, moest inhouden om het., oplopende Laga-Njord niet aan te varen, was zijn ritme kwijt en ging moreel dwars door de knieën. De combina'.ievier. die in de training be*-. i ADVERTENTIE) voor mensen dis zekerheid wensen pa&ld geen snelle was gebleken, won met zeven seconden. Drama Een drama, dat griezelig veel weg had van de knock-out van Laga, don derdag in de vier met stuurman in de zelfde fase van de strijd, die bijna in details identiek werd voltrokken. Ook toen twee ploegen, die elkaar stuk roeiden en een puur mirakel van een ploeg op een goede boei, die op de eerste kilometer ver was achter ge raakt. Hoe dan ook: de vier-zonder werd beslist «iet gewonnen door de beste ploeg. Het weid helemaal wrang voor de verliezer toen het een half uur na de wedstrijd windstil was en bleef. Veel mooier was gelukkig de triomf van Van Nes en Suselbeek in de twee-zonder, evenals de vier-zonder al jarenlang „vaste prik" voor Nereus. Ook nu lag Van Nes (zoals op alle voorgaande belangrijke races uit zijn carrière trouwens-) on cte goede boei maar zelfs op een slechtere zou hij ge wonnen hebben. De overmacht van de Delftse twee was geweldig. Na 500 m had Laga de snelle Nereus-combinatie van Laarhoven/Wesdorp al van de kop verdrongen en op 750 m lag er al meer dan een veilige Lengte licht ach ter het roertje. Het ging zonder zicht bare moeite, met een prachtig doorlo pend schip. Slechts het sturen kostte Van Nes af en toe extra zweetdrup peltjes. Een kwart minuut voor Ne reus kruiste Laga die finishlijn na 7.21.62 min. roeien. Het gebrek aan tegenstand kreeg flink reliëf in. hei forse verval van licfat 21 sec. (nor maal voor een ploeg van ddit formaat is zo'n 7 sec.) over de tweede baan- he-lft. Acht Resteerde nog de acht. Nereus. al drie dagen in verschillende nummers actief geweest, vond hier dirie combi naties tegen zich, als sterkste de ver rassing van vorig jaar: een mix van Nereus' gestuurde en Aegir's onge stuurde vier, die toen op driekwart lengte tweede werd. De stuumanloze vier van Nereus/WÜlem III en een fanitasiecomblnatie van Laga en de wonderlijke Amstei/Skoll-vier van donderdagavond completeerden het veld. In zijn rommeligheid was de start een aardige illustratie voor de stemming onder de roeiers en degenen die deze kampioenschappen van begin tot het eirud hadden gevolgd. Eerst brak slag Van der Leek van Ne- reus/Wïliem III zijn riem tijdens een proefstartje. Toen kreeg Aegir, aan de start liggend, materiaaipech en toon de achten na dit alles dan eindelijk weg waren, brak midden in de start het voetenboord van de nummer 5 van de AegiT/Nereus-combinatie, Ter wijl de drie andere ploegen door cfe 250 m lijn stoven, belde de kamp rechter af. ruimschoots na de regle mentaire 20 sec. voor materiaalbreuk. Grote woede, vooral bij de Nereus- aeht, zeker toen bleek dat Aegir/Ne- reus niet meer aan de race zou deel nemen. De wedstrijd weid uiteinde lijk, zoals viel te voorzien, gewonnen door Nereus dat echter bepaald geen beste race voer en 2ijn twee overge bleven concurrenten geen moment echt kon afschudden. De marges van 2.8 en vooral die van 3,6 sec. met La- ga/Sköll/Amstel (dait pas vrijdag voor het eerst samen in de boot zat) zün wat dat aangaat sprekend genoeg. Uiïslageu De uitslagen van het weekeinde lui den: Twee zo u-der stuurman: 1. en kampioen van Nederland: Laga (Van Nes-Suselbeek) 7.21,6;.. 2. Nereus 7,36.4, 3. Triton 7.52.9, 4. Het Spaame 8.19.9. Vier zonder stuurman: 1, en kam pioen van Nederland: Laga-Njord- combmatie (Van Nes, Suselbeek, Zit man. Werner) 6.3L93, 2. Nereus 1 6.38.54, 3. Aegir 6.41.12, 4. Nereus 2 6.42.35, 5. Willem III 6.55.91, 6. Laga 6.59.31. Achten: 1. en kampioen van Neder land: Nereus (Kloosterman, Bon, Van Enst, Rees ink, Steinhauser, Niehe, Wesdorp, Van Laarhoven en Koning stuurman) 6.00.82. 2. Nereus-Willem III combinatie 6.03.68. 3. Laga-Skötl- De Amstel combinaitie 6.04.44. a WALNUT, zondag (ANP) Jimmy Ryun, de wereldrecordhouder op de 1500 meter en de mijl, heeft zaterdag in Walnut bewezen dat hij niet ten onrechte wordt beschouwd als de grote favoriet voor de Olympische titels op de 800 en 1500 meter. Ryun, die sinds mei we gens ziekte niet aan wedstrijden had kunnen deelnemen, liep in Wal nut, waar de Amerkanen hun tweede Olympische selectiewedstrijd hielden, de mijl (1609 m) in 3 minuten en. 55,9 seconden. De 20-jarige Amerikaan, die twee weker» geleden in het ruim 2000 meter hoog gelogen Flagstaff zijn rentree vierde met 1.47.9 voor de 880 yards, maakto een geweldige indruk op dc 15.000 toeschouwers. De wereldrecordhouder won de wedstrijd van kop af. Imponerend was vooral dc laatste ronde, die lilj in 55,1 seconde aflegde. Voor Ryun werd op de 1500 meter een tussentijd van 3.40.5 opgenomen. Door deze prestatie is Ryun zeker van zijn afvaardiging naar Mexico. Met hem kwamen nog drie lopers onder de vier minuten: Koscoc Divi ne (3.58,1), Pat Treynor 3.59.0) en Bob Day (3.59.6). Er werden m Walnut nog enkele voortreffelijke prestaties geleverd, Jo- nathain. Vaughn, kwam met de pols stok tot een hoogte van 5,31 meter. Randy Malson toonde nog eens aan, dat hij bij het kogelstoten een klasse apart is. Dc Amerikaanse tandarts stootte dc 7,25 kg zware kogel dit keer 20,70 meter. Dave Maggard eindigde met 20,08 als tweede. Jay Silvester, de wereldrecordhou der discuswerpen, die twee weken geleden door de drievoudige Olympi sche kampioen Al Oerter voor hel eerst in dit seizoen werd verslagen, revancheerde zich mot 63,83 meter. Voor Oerter werd 62,71 meter opge meten. Ron-ny Ray Smith, onlangs terugge keerd van eon trip door Europa, won zowel de 190 als 200 meter In resp. BLANKENBERGE. zondag (ANP). Ad de Jong heeft zaterdagavond in het Belgische Blankcnberge tijdens de „nacht der vedelten" de 100 meter in 10.4 seconden gelopen, de beste tijd dit seizoen door een Nederlander ge realiseerd. De 32-jarige De Jong, die vorige week in Groningen bij de na tionale kampioenschappen derde werd In 10.6, kwam tot deze tijd in de eer ste serie, waarin hij tweede werd ach ter dc Wesldultser Gert Mefz. Ook voor Metz, dit seizoen reeds goed voor 10.3, werd 10.4 seconden afgedrukt. In de finale finishte Dc Jong als derde (10.8) achter Meiz (10,5) en de Ame rikaanse wereldrecordhouder op de ZOO en 400 meter, Tommic Siniih (10.5). In Blankenberge kwamen zaterdag avond ook de Nederlandse 400 me ter-lopers, door het NOC te licht be vonden voor een reis naar Mexico, in actie. Rijn van ei-en Heuvel, Sjouk Tel ën Rudo Lievense slaagden er niet In hun beste seizoonprestaties scherper te stellen. Op de 4x 400 meter ontbrak elke tegenstand. De t-ijd was er dan ook naar: 3 minuten 17.5 seconden. Voor een goede overwinning zorgde Bram Wassenaar op de 800 meter In een spannende finish bleef hij drie Belgen voor, onder wie De Hertoghe, die dit jaar de een na beste wereld- preslaüle op de 1500 meter leverde. Voor Wassenaar werd 1.50.5 opgeno men, voor De Hertoghe 1.50.6. De voornaamste uitslagen luiden: 100 meter: Eerste serie: 1. Metz (W.Dld.) 10.4. 2. Dc Jong (Ned.) 10.4, Tweede Sei-ie: 1. Smith (VS) 10.4, 2. Jungblut (Belg) 30.7 Finale: 3. Gert Metz. 10.5, 2. Tommie Smith 10.5, 3. Ad dé Jong 10.8. 400 meter: eerste serie: 1. Ropier (W. Did.) 47,5, 2. Vaal den Heuvel (Ned.) 47,6, 3. Gakou (Sen.) 48.2. 5. Tel. (Ned.) 48.8. Tweede serie: 1, Salm (Zwi) 49.1. 2. L5evor.se (Ned.) 49.1. 800 meter: 1. Wassenaar (Ned.) 1.50.5, 2. De Hortoghe (Belg) 1.50.6, 3. Reygaert (Belg.) 1.50,8, 4. Brems (Belg.) 1.50.8. Geelen De Limburger Peter Geelen heeft zaterdagmiddag op de sintelbaan Maa rscha Ikerweord in Utrecht als derde Nederlander bij het hoogsprin gen de twee meter gehaald. Geelen le verde zijn prestatie in een invitatie nummer, dat tijdens de atletiekwed strijden vam de koninkrijksspelen werd verwerkt. Ben Lesterhuis, de nationale record houder met 2.03 m. sprong in Utrecht eveneens twee meter doch moest de eerste plaats wegens een groter aantal foutsprongen aan Geelen laten. Klaas Kanis, die dit jaar lot 2.01 m is geko men, bezette met 1.95 m de derde plaats. Willy Willems, die enkele weken geleden in Brescta het Nederlands re cord op de 3000 meter steeple chase op 8 min en 45 sec, bracht, deed in Utrecht een. vergeefse poging onder deze tijd te komen. De Limburger, ge hinderd door een stevige wind, kwam uit op 9 minuten en 1,4 sec. Het laatste onderdeel van de ko ninkrijksspelen, de atletiek, stond op een bijzonder laag peil. Alle nummers eindigden in Nederlandse overwinnin gen, de meeste zelfs dubbel. De Jonge Rotterdammer Wim van. Abkoucie (PAC), die volgende week in Leipzig tijdens de Europese jeugdspëlen zal starten op de tienkamp, behaalde drie overwinningen: kogelstoten (13.79 m), discuswerpen (42.58 m) en speerwer pen (60.49 m), Tjabbo Ras De Rotterdammer Tjabbo Ras is zondag in de Amsterdam de Amster damse tuinstad Osdorp Nederlands kampioen twintig kilometer snelwan delen geworden. Ras legde de afstand af in 1 uur, 41 minuten en 48 secon den. Ruim twee minuten na hem be reikte Jan Cijs (Lat) ais tweede de eindstreep. Kees Vuurpijl, de titelhou der, eindigde als deirde. BEEK, zondag (ANP) Maria Gommers, de wereldirecOTdhoudster op de 1500 meter hardlopen, die vorige week wegens een lichte blessure moest afzien van deelneming aan de Nederlandse atletiekkampioenschap- pen heeft zondag Ln "Beek een 800 meter gelopen. De Limburgss, die geen hinder meer ondervond van haar blessure, kwam in een-solo tot 2 min en 6.8 seconden, na een eerste ronde van 61.seconden. Zwemmen, Een één-km zwem wedstrijd in de Oosterechelde is bij de heien, gewonnen door R. van Zand wijk (Tholen) in 11.47.00 en bij de dames door Toog Borghouts (Roosen daal) in 13.44.00. Er waren 146 deel nemers. JIMMY RYUN weer in vorm 10.2 en 20.4 sec. De 400 meter werd in twee series gelopen. In de le loop ze gevierde Wayne Collett (45.9). In de andere serie was Ron Freeman met 45.7 sec. do snelste. De voornaamste andere uitslagen zijn: 5000 m; 1. Young 13.38.8, 2. Stage- berg 13.40.8. 110 m. horden: 1. White 13.7, 2. Coleman 13.3. 400 m. horden: Wliitney 50.6. Ver: 1. Hopkins 7,95 m.. 2, Boston 7,91 m. Hoog: 1. Carruthers 2,13 m. Speer: 1. CoveLÜ 82,45 m. Ko- gelsUingeren: I. Burke 68,45 m., 2. Frenn 66,55 m. Tienkamp: 1. Waddell 7587 pnt. In Rusland Ben Russische 4 x 100 meter esta fette atletïekploeg heeft zaterdag in Jerevan met 39.1 seconde een nieuw nationaal record gelopen. Ook het da mesrecord 4 x 100 meter werd verbe terd. De tijd was 44.2 seconde. Het wereldrecord staat sinds de Olympi sche Spelen met 43,6 seconde op naam van Polen. ERFURT, zondag (ANP) Dc 25- jarige Klaus Beer heeft tijdens dc Oostdullsc atlctiekkampioenschappen in Erfurt 'het verspringen gewonnen met een afstand van 8 meter 9. HÜ slaat nu op de vierde plaats V3n de wereldranglijst, achter de Amerikanen Bcamon <8.33) cn Boston (8.15) en de Brit D?vies (8,23). De 400 meter was mei de Europese toptijd van 45.6 seconde voor Michael Zerbes. Bij de dames maakte Karen Balzer indruk door haar overwinning op de 200 meter in 23.6 seconde. De 800 meter was voor Karin Bunneieit met 2.4.4. Rka Schmidt sprong 1 me ter 82 hoog en MargÉtna Gummei stootte de kogel 17 meter 77 vei*. De voornaamste amidere uitslagen zijn: heren; kogelsllngerenTheimer 68,98 m. Hmkstapspi-ong: Schenk 16,62 tn. Kogelstoten; Hoffman 19,97 m. Spear: Stelle 81,68 m. Discus: Mal de 62,70 m. Dames: Discus: Karin Hlgen 59,72 m. 400 m.: Waürud Btmbaum 54,8 ECri Ver: Barbel Löhnent 6,36 m. HAMBURG, zondag (ANP), y Wernex von Moltke heeft zondag in een te Hamburg gehouden tienkamp een totaal van 7812 punten gescoord. Op de tweede plaats eindigde Horst Beyer met 7615 punten. Derde werd Manfred Bock met 7379 punten, Dc prestaties van Von Moltke waren: 1 te m: 10.9. ver 7.08, kogel 1S.97 m. hoos 175. 400 m 50.4, 110 m horden 14.8, discus 50-99 m„ polshoog 4.30 m, speer 65,30 m en 15w m 4.59.3. pag. 6 - maandag 12 augustus 1968 Een beeld uit de strijd bij de achten. Op de voorgrond de com binatie van Laga, Sköll en De Amstel, Nereus, dat kampioen zou v/orden, is op de achtergrond te zien. Na de finish van de vier zonder stuurman was de ploeg van Nereus volkomen uitgeput. Op de achtergrond de kampioenen van Laga-Njord. AMSTERDAM, zondag (ANP). Voor de 22-jarige Tino Tabak ziet de Olympische wieier toe komst er na een ernstige val in de Ronde van Borne somber uit. Tabak nam zaterdag bij een pre miespurt de laatste bocht te ruim en brak zijn reenterbovenarm op drie plaatsen, zoals vandaag bleek bij een onderzoek in het VU-zi ekenhuis in Amsterdam. De blonde coureur, die een van de' voornaamste kandidaten was in de achtervolgingsploeg op de baan, zal rijn arm zeker vier we ken niet mogen gebruiken en aangezien de Nederlandse ploeg over zes weken van Schiphol ver trekt zijn de kansen van Tabak op een plaatsje in dit vliegtuig vrijwel tot nul gereduceerd. Een bittere tegenvaller voor deze coureur, die het vorig jaar uit Nieuw-Zeefcmd naar ons land kwam om zich hier verder te bekwamen in de wielrennerij, waarin hij in zijn tweede vaderland niets meer kon le ren. Tabak maakte deel uit van de kern ploeg, die vrijdag jongstleden „in het geheim" op de stadion!)aan in Amster dam met een tijd van 4 minuten en 38 seconden voor liet eerst dit seizoen onder de grens van 4.40 kwam. Tabak zou ook donderdagavond meerijden bij de laatste test van de achtervol gingsploeg op de baan tegen West- Duitsland. Dorksen heeft inmiddels een beroep gedaan op de Fries Piet Hoekstra. Deze zal de komende dagen samen met Frans van dei- Ruit, Henk Nièuw- kamp en Klaas Balk ih Amsterdam trainen. PABiJS, (ANP). -■ De Franse graaf Jean de Beaumont zet zich in voor de stichting van een Eu ropees Olympisch Comité als tegen wicht van het Internationale Olympi sche Comité. Hij wil tijdens de jaar vergadering van het Franse Olympi sche Comité zijn streven in discussie brengen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 3