Bijstandsverordening wordt 'gladgestreken' na paar jaren praktijk Succes jeugd uitwisseling schuilt niet in de discussie Diamanten bruidspaar SCHIEDAM Afwerken Molendijk SCHIEDAM Oprichting van interstedelijke „schooladvies dienst" wordt overwogen Weer zeven kunstklassen Sted. Museum DUIVENVLUCHT DE VRIJHEID Start repetities Toonkunstkoor Cursussen EHBO Jongetje valt van schóól-brandtrap Inbraak machinefabriek Diefstal van auto VERNIEUWING BRANDALARM MET MELD- INSTALLATIE MATERIAAL VOOR POLITIE Moeder en kind op fiets botsen tegen auto SG-DÏRECTEUR VAN DEN BOOM PLEZIER Brede voetbrug in Maassluis voor verkeer veiliger Amerikanen gaven uitstekend concert voor uitverkochte Stadsgehoorzaal ÉIS WERK HEEFT DRIE JAAR STIL GELEGEN Arresleeclub bij concours-hippicjue GONDELVAART IN ALBLASSERDAM Nutsbibliotheek bad topseizoen Burgerij van Ouderkerk wil 75-jarig Excelsior uniformen aanbieden Nieuw programma voor training VDL In Rotterdam eerste semi -elektronische telefooncentrale Eerste paal internaat schipperskinderen GEB-er A. Rietdijk onderscheiden 'Ridder IJzerhand' in Dijkzigt KOERIERSTERS •3 TRAPAUTO 29f95 BOKHORST dinsdag 20 augustus 1968 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op initiatief van de wethouder van Onderwijs mevr, G. D. de Graaff worden momenteel informatieve besprekingen gevoerd met do Schiedamse schoolbesturen cn met de wethouders van Vlaardin gen en Maassluis om de mogelijk heden te onderzoeken van een eventuele oprichting van een ge meenschappelijke „schooladvies dienst". Deze besprekingen ver keren echter nog niet in een zo danig stadium, dat hieromtrent reeds nadere mededelingen kun nen worden gedaan. Dit delen b. en w. mede aan de raad. als antwoord OP cCh motie van de afd. Schiedam van de Alff. Bond van Onderwijzend Personeel van 5 april 1968 over bet verlrek per 1 au gustus van de gemeentelijke school psycholoog örs. A. van de "Wissel, waarbU tevens de verontrusting- werd uitgesproken over de „voortgaande verslechtering van de schoolbegelei ding" in Schtedam. Ook b. en w. betreuren het vertrek van de school-psycholoog. Ter voor ziening in de vacature wordt overleg gepleegd met enkele sollicitanten. Maar in de eveneens bestaande vacatu res van sehoolmaatschappolijk werk ster en van een tweede logopediste is, ondanks oproepen, nog niet voorzien kunnen worden. Daarop is door het gemeentebestuui contact opgenomen met de Sociaal Psychiatrische Dienst voor de provin cie Zuid-Holland met het resultaat dat sinds 3 augustus een schoolpsycholoog en een schoolpedagoog van deze dienst gedurende enkele dagen per week in Schiedam werkzaam zijn. Over deze materie is overigens door de Commissie „Schooladviesdienst", bestaande uit vertegenwoordigers van het onderwijzend personeel aan scho len van openbaar en bijzonder onder wijs een schrijven gericht aan de ge meenteraad, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag In het Ste delijk Museum Schiedam zullen de «n" op woensdag 11 sep tember weer vau start gaan en dan duren tot en met mei 1969. Do leiding van de in tolaal zeven klassen is weer freleg-d i„ handen van de Rotterdamse kunstenaars Trees Surlngh en Joop van Meel, Voor de jongste leerlingen van 6 tot tu jaar zijn er twee klassen en wel op woensdag- en zaterdagmiddag van i.JQ tot 14.46 uur. Voor de I0-14-jari- gen drie klassen, op woensdagmiddag van 15 tot 16.15 uur, op zaterdag van tot 12.15 uur en van 15 tot 16.15 «ur. Voor de leerlingen van 14 tot 18 »ü?r«iA n ^as- °P vrijdagavond van 19 tot 20.30 uur en tenslotte voor de ou deren ook een klas op vrijdagavond van 20.30 tot 22 uur. contributie, verdeeld in 9 maan delijkse termijnen is ƒ2,- per maand voor de kinderen tot 14 jaar; ƒ5,- per maand voor de 14-38-jarigen en voor de ouderen 10,- per maand. De inschrijving is reeds opengesteld, formulieren zijn te krijgen bij de balie m het Sted. Museum, waar ook de be nodigdheden, zoals penselen en voor de kinderen een schaartje, verkrijg- baar zijn. Nog dit met ingang van 13 septem- döf zal het museum voortaan elke vrijdagavond voor bezoek geopend zün van 20 tot 22 uur. dinsdag Ook de üchiedamse P.V. De Vrijheid beeft in deelgenomen aan de W\ £ht vanuh Parkestone (Enge- 5 t ?P mtslaS bij de leden was: 1 2 3 4 j Weslerholt. 6 J. v. Hooft 8 A* v' d* Berg' 9 Wl broS? >™e5,d, met 133 Jonge duiven vïiÏmL delgenomen aan de inhaal- ls ?fcanuit st- Ghislain, Uitslag 1 9 Joh nu P 31 c- Dems; 2 H. Tjaden; 3 J ^.Christen; 4 H. Put; 5 W. Kloos; 6 j, Duymel; 8 21 M. Ifet; 10 14 A. v. d. Berg; 11 33 F. Scholte- 12 W. "Wijnstekers; 13 26 W. "?dt; 17 18 24 26 Jack Doejaar- P,V19 J- Bodegom; 20 34 C. Robart; J- Doejaaren; 23 J. Westerholt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Na enkele jaren praktijk in het hanteren van de vrij nieuwe Algemene Bijstandswet (die gedeeltelijk de oude Armenwet heeft vervangen) in de gemeentelijke sfeer, willen b. en w. de onvermijdelijke „rimpels" gaan gladstrijken. Dit zal ge- schieden door de bestaande Verordening op liet Bijstandeollege en de. Alg. Bijstandsverordening in te trekken en. te vervangen door drie nieuw-geredigeerde verordeningen. Het kernpunt ligt in de ervaring dat de volledige scheiding in verantwoor delijkheid tussen het College van b. ei. w. en het Bijstandscollegc een bron van misverstand zal kunnen worden. Daarom is in het nieuwe ontwerp verordening de hoogste verantwoorde lijkheid voor het uitvoeringsbeleid ge legd b(j b. en w. Dit komt tot uitdruk king in de verplichting van het BU- standscollcgc om te handelen volgens de door b. en w. vastgestelde richtle nen. Voorts in het aanwijzen van b. en w. als instantie dlc de beslissingen neemt op ingediende bezwaarschriften (voorheen was dit het BUstandscollege zelf). Daavmat hébben b. en w. echter behoefte aan een raadscommissie, die het College bijstaat in alle zaken de gemeentelijke Sociale Dienst betref fende. De leden van deze raadscom missie zuilen ambtshalve lid zijn van het Bijstandscollege. De richtlijnen van b. en w. omvat ten o.m. de normen en de richtlijnen volgens welke de bijstandsverlening 'geschiedt: de regels omtrent het horen van de bijstandsbehoevenden, die een bezwaarschrift hebben ingediend; de regels omtrent de wijze waarop aan b. en w. advies wordt gegeven inzake in gekomen bezwaarschriften en de re gels omtrent de uitoefening van het verhaalsrecht. BijstandscoIIege Het BijstandscoIIege krijgt o.m. tot taak de ontwikkeling te volgen van het maatschappelijk werk in het alge meen en in de gemeente in het bijzon der. Verder moet het trachten de sa menwerking, de goede verstandhou ding en het contact tussen de plaatse lijke instellingen op dit gebied te be vorderen. Hierbij tekenen b. en w. aan dat de ontwikkeling van de gedachten en de inzichten een veel ruimer inhoud heeft gegeven aan het begrip „maat schappelijk welzijn". Door het gebruik van dit begrip in de bestaande veror dening wordt aan de grondslag daar van een wijder strekking gegeven dan steeds in de bedoeling heeft gelegen. Het terrein, dat door de nieuwe verordening bestreken wordt, vaK thans meer nauwkeurig te omschrij ven door het begrip „maatschappelijk werk", welke term dan ook in het nieuwe ontwerp-verordening wordt gebezigd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Het be stuur van de Maatschappij tot bevor dering der Toonkunst, afdeling Schie dam maakt bekend dat de repetities vast het Toonkunstkoor te Schiedam o.l.v. dirigent Ad van der Hoeven op dinsdag 27 augustus een aanvang zul len nemen. De aanvang is om acht uur en de leden worden verwacht in het gebouw aan de Lange Haven 73. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Bij de Schiedamse afdeling van de Kon. Ned. Ver. EHBO begint de nieuwe cursus ter opleiding voor hst eenheidadiplo- ma op maandagavond 9 september in het gebouw Westmolenstraat 26, hoek Westvest, Voor de reeds gediplomeer den begint de cursus op woensdag avond 11 september, steeds van 19.20 uur lot 21.30 uur. Aanmelding, ook door werkgevers voor personeelsleden, kan geschieden bij het secretariaat Vlaardingerdijk 335, tel. 264188 of bij mevr. E. E. Kockx-Van Gerven, Mgr. Nolenslaan 402 of de heer J. de Regt, Jan van Zutphenstraat 83. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De 8-ja- rlge Klazireus Daniël Kremers uit de Kortlandstraat is gistermiddag van de brandtrap van de Willem de Zwijger- School gevallen. Met de G. G. en G. D. moest hü naar de Dr, Noletstichtmg worden vervoerd, waar men alleen maar enkele schaafwonden consta teerde. Hij kon na behandeling weer naar zijn ouderlijke woning terugke ren. (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. In de ma chinefabriek Tevophanm aan de van Heekstraat is gistermiddag ingebro ken. Men kon door het verwijderen van een hardboarcLplaat, die vervan ging van een ruit diende, in de admi- ndatratieruiimte komen. Er zijn uit een niet afgesloten kast slechts snoep- en rookwaren gestolen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De be drijfsleider van de N, V. Victoria au tobedrijven aan de Strickledeweg, de 47-jarige J. W. S. deed vanmorgen aangifte bij de politie van diefstal van een. personenauto (merk Mercedes, kenteken GG 62-48) uit de garage. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Twee „óia- manien" bruidsparen in Schiedam! Het echtpaar A. van der Zouwen aan de Vlaardingerdijk 41B vierde gisteren het 60-jarighuweIijksfcesl met een familiedag in zaal Beatrix en het echtpaar J. F. Wcssei aan de Ai- berdinck Thymstraat 44A heeft het 60-jarige huwelijksfeest herdacht. Burgemeester H. Roelsema heeft beide bruidsparen een bezoek ge bracht en de gelukwensen aangebo den, die vergezeld gingen van een fruitmand naméns het gemeentebe stuur. De heer Anthonie van der Zou wen werd op 20 mei 1886 in Hoog Blokland geboren en zijn echtgenote Elisabeth Roest op 14 maart 1888 Ln Vlaardingen. Dit echtpaar heeft 6 kin deren, 9 kleinkinderen en 5 achter kleinkinderen. Dc heer Johan Friedyicht Wessel werd op 11 juni 1885 in Schiedam ge boren en zijn echtgenote Gerardma Bernardïna Gesina de Vries op 12 juli 1885 eveneens te Schiedam. Dit echt paar heeft 4 kinderen, 9 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De thans in gebruik zijnde brandalarm-installa tie verkeert ln zo'n slechte staat, dat met de vervanging niet kan worden gewacht tot de nieuwe brandweerka zerne in gebruik zal komen. Er moet dus een nieuwe installatie komen, zo melden b. en w. Maar de PTT adviseert om met de aanschaffing van het allermodernste apparatuur te wachten tot de nieuwe kazerne gereed is. Aanbevolen wordt eeu apparatuur dat wei aan de eisen voldoet, maar niet met de nieuwste vindingen is uitgerust. Toch wordt het en uitgave voor de gemeente van rond 47.800,waaronder begrepen een bandopnameapparaat, aansluiting op een sprekende klok en de vervanging van 200 toestellen en bellen. Daar de installatie niet in de huidi ge rrumte geplaatst kan worden, zal een nieuwe plaats moeten worden ge bouwd. Kosten 11.500, Verder achten b. en w. het gewenst een nieuwe brandmeldinstallatie aan te brengen, waarmee het mogelijk is via bij particulieren aangebrachte bransalaxminrichtingen de alarmering door te signaleren naar de brandweer. De kosten bedragen ƒ9.000,te dragen door de gebruikers via een jaarlijkse bijdrage. Deze investering en de uitgaaf voor meidcontacten a 600,— per contact, zullen alleen worden gedaan inldlen hiervoor geïnte resseerde particulieren zijn te vinden. (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. ln het ka der van de organisatie rampenbestrij ding in Schiedam met een aantal poli tievoertuigen van luidsprekers worden voorzien; voorlopig drie stuks voor het nieuwe automateriaal. De kosten be dragen 1950, Ook moeten van de ca. twintig mo- bilofooninstaUaties, die In gebruik zijn bij de politie en. de GG on GD, er noodzakelijk twee, daterend uit 1956 en 1957, vernieuwd worden. Kosten 7100,—. Ten slotte wil de politie een nieuwe „Landrover" hebben, vooral voor het wegslepen van auto's door de ver keersdienst. De jeep, die daarvoor werd gebruikt is versleten. Kosten ƒ15.880,—. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op de hoek Mesdaglaan-Albeixiinck Thijm- straat is gisteren die 26-jarige me vrouw W. P, B.-de E. met haar fiets tegen 'n personenauto gebotst, nadat zij geen voorrang had verleend. Haar tweejarig dochtertje, die achterop de fiets zat liep bij deze val een horsen- schudding op. Beiden werden naar de Dr. Nolebslichting overgebracht. Al leen het kind moest na de behandeling ter observatie worden opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) TIJDENS het veertiendaagse verblijf van de jongeren groepen uit Esslingen (Dl) Neath (GB) en Udine (It) in Schiedam zijn er stemmen opge gaan, hoofdzakelijk uit de mon den van de verschillende hoofd leiders van de buitenlandse groepen, om in het vervolg meer aandacht te besteden aan de discussie, de gedachtewisse ling en niet louter meer aan het toerisme. SG-dirceteur Van der Boom, be last met de organisatie van de uit wisseling, haalt hierover de schou ders op: „Ik geloof best i.i een broodnodige verdiepende discussie tussen jongeren uit verschillende uitwisselingslanden, maar dan zullen er voortaan tocb andere groepen voor deze Jeugduitwisseling gere kruteerd moeten worden. Ik weet zeker dat de huidige deel nemers niets voor een discussie voe len. Ja, het kader. Die wel, natuur lijk. Maar er zijn dit jaar bijvoor beeld ook jeugdige mijnwerkers uit Wales in Schiedam geweest, die bij wijze van spreken nog niet eens we ten wat de EEG betekent. En moet je dan gaan discussiëren over de Eu ropese integratie-gedachte? Trou wens je moet toch wel verdraaid veel van de Europese ontwikkeling afweten om serieus van gedachten te k *nnen wisselen. En wie weet dat? Jij of ik of misschien de hoofdleiders van de verschillende groepen? Bo vendien ontbreekt bij de meesten de telenkennis, waardoor een vruchtba re discussie al bij voorbaat mislukt ls". SG-directeur gelooft niet dat het succes van de Jeugduitwisseling schuilt in de discussie. Het succes hgt verscholen in een heel andere hoek. „Iedere deelnemer weet dat deze reizen georganiseerd worden in het kader van een verenigd Europa. De jongelui doen hier indrukken op, converseren hierover, zij het met een luchtige toets en pas veel later reali seren ze zich wat ze gezien hebben. Je iroet by zö'n uitwisseling en ik ga er dus nogmaals van uit dat deze plaats vindt met groepen zoals die de afgelopen weiken hier waren, net een paar drntgen meer doen dan eer gewone individuele -toerist. Op zo'n manier bouw je toch oDk aan de ka thedraal, de kathedraal die verenigd Europa heet. Ook al is onze bijdrage maar een bescheiden steentje". PLEZIER FN verder: „We proberen de jon- ij gelui juist door een toeristisch programma vertrouwd te maken met Holland en als de Schiedammers in Duitsland, Engeland of in Italië zijn, gebeurt de kennismaking met (Vvze landen op identieke wijze. Dat is het doel van de jeugduitwisseling. Als je vijf jaren achtereen be moeienissen hebt met de organisatie en de uitvoering van de jeugduitwis seling, dan moet je nuchter denken en handelen. Dan praat je ook niet meer over een discussie, hoe mooi het ook in principe is, omdat je bij voorbaat weet dat dit met het huidi ge peil van de groepen tot een mis lukking gedoemd is. En dan vind ik de vriendschap die onderling ont staat al een geweldig positief punt." Voor de rest hebben de jonge ren tijdens zo'n verblijf immers toch maar één ding voor ogen: het maken van plezier. Mis schien wel te veel plezier". (Van onze correspondent) MAASSLUIS, dinsdag. Naast het smalle bruggetje aan het einde van dc Wagenstraat is deze week een vr^j brede voetbrug gereed gekomen. Te vens zijn er twee voetgangersover- steekplaatsen gemaakt waardoor de situatie ter plaatse Weer veel veili ger geworden is. Er zal nu nog een driehoek worden gemaakt die de rijbanen naar do Wa genstraat en naar de Dijkpolder van elkaar zal scheiden. Het wachten is nu nog op de afbraak van „Ons Huis" en de er naast liggende panden. Dit kan pas gebeuren als het transformator huisje dat hier staat verplaatst is. Dit zal nog wel een half jaar in beslag ne men, Dan zal de toegang tot dc route Lange Boone straat - P. C. Hooftlaan veel breder worden. (Van een medewerker) VLAARDINGEN, dinsdag Het optreden van the American Youth Symphony and the American, Youth Symphony Chorus, maandagavond in de Stadsgehoorzaal, is een succes ge worden. Aanvankelijk waren in de voorverkoop slechts 80 kaarten ver kocht, maar gisteravond kwam men tientallen kaarten tekort om aan de vraag te voldoen. Het enige optreden in Nederland van koor en orkest, be staande uit 153 personen, werd hoog gewaardeerd en terecht want wat de jeugdige musici (15 tot 21 jaar) lieten horen was verbluffend. Burgemeester, mr. J. Heusdens, die zich in het En gels tot de gasten richtte, bracht hun niet alleen dank voor hun komst naar Vlaardingen, maar herinnerde er ook aan, dat het de Amerikanen waren, die in 1945 tot onze bevrijders hoor den. Het orkest werd gedirigeerd door Donald Mc. Cathren, hoogleraar aan de Duquesne University; door Paul Royer, leraar aan de Huron College, die zijn eigen werk psalm voor orkest dirigeerde en door Anne Postumus van de K.M.K. Het koor stond onder leiding van Herbert A. Wilson, diri gent paedagoog van het Bethel Park Chois. Vandaag is het gezelschap naar Duitsland vertrokken waar onder meer in Heidelberg een concert zal worden gegeven. Het concert te Vlaardingen stond onder auspiciën van het Vlaardings jeugd- en kinder koor van Jo Mulder. ALBLASSERDAM, dinsdag. Op zondag 1 september organiseert de Ho ckeyclub Souburgh voor haar pupillen het jaarlijkse „kaastoemooi". Dit toernooi is tihans aangemeld bij hert Koninklijke Nederlandse Hockey Bond zodat di>t van onderling toernooi thans tot een. officieel toernooi is ge promoveerd. (Van onze correspondent) RIDDERKERK, dinsdag, Vorige week is gestart met het afwerken van de Molendijk. Het gaat om het op Deltapeil brengen van het dijkgedeelte tussen Hen drik Ido Ambacht en de grens van Ridderkerk. Als dc werkzaamheden over enige weken gereed zullen zijn, is weer een klein gedeelte van de noordoostelijke beveiliging van bei eiland IJsselmon- de tegen het water gereed. De verhoging van de Molendijk had al ln een veel eerder stadium gereed dienen te zijn. De dakwerkzaamhe den die een gemiddelde verhoging van een dikke twee meter inhielden, startten al in 1964. Omdat de onder grond gevaarlijke spanningen ging vertonen die een grondverschuiving had kunnen betekenen (zoals dat bij het plan Pot in Bolnes gebeurde) staakte men de werkzaamheden i.n '65. Eerder had men met het opbrengen van zand reeds vertraagd. In de drie jaar dat het werk nu heeft stil geleden is de ondergrond weer stabiel geworden. Daaraan heb ben zeker de acht bijzondere grondbe- malingspompen meegewerkt, die er in kleine groene loodsen waren opge-, steld. Deze vorm van grond bemaling is een vinding van een van de hogere; ambtenaren van provinciale water staat, de heer P. van Beveren. In de voorbije jaren liet men aan vankelijk helemaal geen verkeer meer op de Molendijk toe. Oogluikend werd het afgelopen jaar verkeer met perso nenauto's toegestaan, alhoewel de dijk in verband met de zakkingen een wei- Vrachtwagens met grond rijden af en aan voor de voltooiing van de dijk tussen Hendrik Ido Am bacht en Ridderkerk. De weg is daarom weer voor alle verkeer afgesloten; alleen fietsers kun nen nog passeren. Rechts op de foto de Alblasserdamse brug. nig ideale weg eroverheen toeliet. Vooral de laatste tijd waren vele klin kers verzakt en kon men grote kuilen in de weg aantreffen. Met de grond die men per scbip aanvoert in een haventje halverwege de dijk gaat men de verzakkingen wegwerken en de taluds ophalen. Ten slotte wordt de dijk opnieuw bestraat. De uitvoering van het werk staat on der leiding van de prov. waterstaat. Het werk is indertijd aangenomen door Mol in Hendrik Ido Ambacht. (Van onze correspondent) ALBLASSERDAM, dinsdag. De Arresleeclub GJijen en Rijen zal tij dens het grote concours hippique dat op zaterdag 31 augustus te Rotterdam wordt gehouden tussen de springnum- mecs door enkele demonstraties geven met falburry's. Ook zal de volksdans groep daar optreden. Op zaterdag 14 september zal de Arresleeclub Glijen en Rijen een rit maken over de Velu- we. Gestart zal worden in Otterloo. Vandaar gaat de tocht via Kootwij- kerzand, Uddelermcer, Nievw-Millin- gen, Kasteel Sta verden, Leuvenum naar het eindpunt Nun speet. De af stand bedraagt 36 kilometer. Met goed weer kan dit een van de hoogtepunten uit het programma van Glijen en Rijen worden. (Van onze correspondent) ALBLASSERDAM. dinsdag. Op zaterdag 7 september zal in Alblasser- dam een gondelvaart worden georga niseerd op De Alblas. Hieraan zal on der meer worden deelgenomen door de dansgroep van de Arresleeclub Glijen on Rijen, welke onder kunst- verlichting enkele dansen op een vlot op het water zal uitvoeren. (Van onze correspondent) OUDERKERK AAN DE IJSSEL, dinsdag. Op 6 september gaan de deuien van de Nutsbibliotheek te Ou derkerk weer open voor het publiek. Daarna elke vrijdagavond van 7—8.30 uur in de oude school op het dorp. Het afgelopen seizoen is een topseizoen gebleken, want men passeerde de 20.000 uitgeleende boeken, te weten 6084 boeken voor volwassenen en 4057 jeugdboeken. Ondanks radio en t.v. is er dus nog meer leeshonger dan vroe ger, welke de Nutsbibliotheek klaar blijkelijk steedis boter weet te bevredi gen. (Van onze correspondent) OUDERKERK AAN DE IJSSEL, dinsdag. In de maand oktober zal de muziekvereniging „Excelsior" te Ouderkerk haar 75-jarig jubileum vieren. Veel muziekcorpsen beschik ken. over uniformen, maar de muzi kanten van Excelsior zijn zovér nog niet. Een comité uit de burgerij wil trachten de jubilerende vereniging uniformen aan te bieden. Het doet een beroep op de gehele bevolking van Ouderkerk a.d. IJssel. 1 In de week van 1924 augustus - zal een tuis-aan-huis-collecte worden gehouden. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, dinsdag. De nieu we trainer van VDL de 28-jarige Gijs de Jong heeft een trainingsprogramma opgesteld. Op maandagavond van 18.30 uur tot 20.00 uur pupillentrai- ning. Dinsdagavond van 19.00 uut tol 20.00 uur jeugdselectic en van 20.00 tot 21.30 uur senioren selectie. Woens dagavond van 18.30 kot 20.00 uur ju niortraining. Donderdagavond van 19.00 uut 20.00 uur training senioren lagere elftallen en senlorenzaterdag- middag elftallen. Van 20.00 tot 21.30 uur seniorenselectie. Waarna bespre king selectie-nabeschouwing gespeelde wedstrijden en beschouwing komende wedstrijden en iaktiekbespreking. Bij eventuele aflas.ingen op zondag is er om 10 uur 's moreens training. (Van esn onzer vanriaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Rotter dam krijgt de allereerste sami-elek- tiromasche telefooa-verkeersoen'trale van Europa. De insteüaitaes zijn onderge bracht in hg; 'isltecorrimuTiaca'iogebou'w van de PTT aan de Waalhaven. Dit gebouw is mtrriddels gereed gekomen en teohaiiiei zijn bezig mat het installe ren van de -apparatuur. ROTTERDAM, dinsdag. Morgen wordt aan die Schulpweg de eerste paal geslagen voor de bouw van een internaat voor schipperskind-eren. Het wordt een vijf verdiepingen hoog complex met wooneenheden voor vijf tien groepen van elk achttien leerlin gen, in totaal dus 270. Het architec tenbureau W. SwemLe en J. H. Kra nendonk maakten he1 ontwerp. Aan nemer is de ACB, De bouwsom be loopt ongeveer 2.8 miljoen. (Van onze correspondent) PERNIS, dinsdag. De heer A. Ric-dyk uit Pernis, die veertig jaar in dienst was by hel gemeente energie bedrijf in Rotterdam, Is onderscheiden met de eremedaille in brons, verbon den aan de orde van Oranje Nassau. Directeur N. de Vries speldde hem de onderscheiding op. De heer Riet dijk, die op het bijkantoor zuid-oos>£ aan het Sandelingenpleïn werkzaam is, ontving verder het boek Rotter dam, stad m beweging, een gratificatie en een verrekijker. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Op woensdagmiddag 21 augustus geeft het Limburgs jeugdtoneel in het open luchttheater Dijkzigt een voorstelling van „Ridder IJzerhand", 's Avonds kan er op de muziek van The Millers worden gedanst. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Eotier- dams Parool) vraajtt nette be zorgers (sters). Aanmelden: te avonds na 7 uur Foto, film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren. Hoogstraat 106. Schiedam. Tel. 266720. Let op luiste adres. RUM Kleding Elegante japonnen, mantels, rokken, blouses enz. enz. Ook ln de maten 46 tsn. 58 en 41 tm. 59 ln ruime keus voorra dig. Modemagazijn ,.AUb", Broersvest ill, tel. 010-267416. Schiedam. RiOO RECLAME AANBIEDING: Groenelaan 36 - Haagstraat 34.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 3