BaaBm 'Volgend jaar wellicht tienmaal zoveel' Vita Nova: 'Aantal vakantiewerkers afhankelijk van order-portefeuilles Schiedamse bioscopen ONBEHOLPEN FILM OVER HET VERRAAD DRAGEN VAN EEN STOFJAS IS HIP VERTELT Nieuw politiebureau Maassluis immmm mÊÊSÊmÈ Prins Claus bezoekt Europoort Burgemeester slaat eerste paal aan de Westlandseweg Jan D, Swart Schiecarton N.V.: De Ooiemars hebben gebrek aan vervoer en MAK ZN. rgerlijke Stand Griezel-nuudiijd 1 Politieke partijen praten over toestand in Tsjechoslowakije speelruimte Confessionele partijen moeten wethouderszetel opgeven Dokter De Vries REGELING VAN 'ONDERGRONDS VERKEER' PER COMPUTER met pensioen Fotograaf uit Slikkerveer wint reis naar Sowjet-Unie Siamese tweeling v. Dijk overleden Van Loenen voor autolakken K0IRSERSTERS donderdag 22 augustus 1968 - 5f Jeugd helpt bedrijven JN de achter ons liggende vakantiemaanden hebben weer vele honderden scholieren een gedeelte van luin vrije tijd nuttig besteed met „het vakantiewerk". Jongelui, meest al van middelbare scholen en Ul O's of studenten, die zich een poosje inburgeren in de bedrijfssfeer om wat geld over te bonden voor een comfortabele vakantie. Nu de schoolvakanties achter de rug zijn hadden wij een ge sprek met mej. G. J. Hendriks van het Gewestelijk Arbeidsbu reau. Haar taak is ruim genomen het distribueren van de vakantie werkers over de verschillende soorten bedrijven, waarbij zij zo veel mogelijk rekening houdt rnet de wensen van beide partijen. Om zo efficiënt mogelijk te kun nen werken wordt door het Ar beidsbureau reeds in de maand april een enquête uitgezet onder de verschillende bedrijven, aan de hand waarvan men ongeveer de vraag naar vaste krachten en vakantiewerkers kan vaststellen. Vraag: Is hei voor ieder bedrijf reeds 1" april mogelijk een juiste op gave te docn7 Mej. Hendriks: „Wat betreft de va- kaj&it'werk&rs is het voor vele bedrij ven onmogelijk zo vroeg iccds een Juist aantal op te geven. Immers, de pookte van do vraag is altijd afhan kelijk van eer. aaxol factoren. Bij voorbeeld de orvlerpor cfomlle voor co zomermaanden en de vakantie-tijden van het vaste personeel, terwijl voor sommige bedrijven hot klimaat een belangrijke zo niet <le belangrijkste ioi speelt. Limonadefabrieken en horecabodvijv&n zijn daar prachtige voorbeelden van." Het Arbeidsbureau ontvangt in feite tweeërlei verzoeken: de ene alkomstdg uit het bedrijfsleven, de ander van de vakanliewerker. Op de aanvraagfor mulieren van de firmans dle.ni'. melding le worden gemaakt van de uit ie? oefe nen werkzaamheden, de werktijden, de beloning, het aatv.al te plaatse» va kantiewerkers on de eventueel gestel de eisen van opleiding. Op de aan vraagformulieren van de jongeren: de voorkeur voor bepaalde werkzaamhe den, de opleiding, het tijdvak waarin men wil werken en de eventuele me dische beperkingen, zoals bijvoorbeeld bet niet mogen verrichten van staande of zittende werkzaamheden. Vraag: Wordt er zoveel mogelijk re kening gehouden mot de voorkeur van te verrichten werkzaamheden? Mej. Hendriks: „Als het even moge lijk is proberen we de jcpgclui werk te geven overeenkomstig hun wensen. Maar ook cür. is weer van vele facto ren afhankelijk. Niet altijd sietnmen de gewenste perioden van de bedrij ven overeen met de tijdvakken, waar in de scholieren willen werken. Daar om moeten we dikwijls improviseren. Een typisch voorbeeld: Laatst vroeg con juwelier een vaste winkelbedien de. Zodra het meisje in dienst zou ko men, kon zijn vrouw zich weer met bet huishouden bezig houden. Maar in de periode dat hot verzoek van de ju welier binnenkwam, konden wij be laas geen winkelbediende voordragen. Maar wel een vakanüaeworker als hulp in de huishouding. En hiermee was de juwelier, tot hst moment dat we hem wel aan een vaste winkelbe diende konden helpen, ook gebaat Vraag; Wordt er omtrent de te ver richten werkzaamheden voorlichting" gegeven? Mej. Hendriks: „Je krijgt ieder jaar aanvragen van winkels, magazijnen, warenhuizen, spaarbanken, drukkerij en, kindentehuizen, fabrieken, etc., waaronder het gros van de vakantie- werkers verdeeld wordt. De meeste scholieren vragen ook naar deze werk zaamheden, waaromtrent men eigen lijk geen inlchtingen meer behoeft te verstrekken. Maar neem nu het ciassi- ficeertm-k. Ook deze aanvragen van bedrijven komen bij ons binnen. Al vorens een vakantie werker instemt voor het verrichten van zulk werk, is er natuurlijk een uitvoerig gesprek geweest. Maar ie kunt over het alge meen stellen, oat als een zaak niet bona fide is, wij beslist geen scholie ren naar eert dergelijk bedrijf zullen verwijzen. Vraag; Lopen alle aanvragen voor vakantiewerkers vla het Arbeidsbu reau? Mej, Hendriks: „Beslist niet. Er zijn jougelui die steeds weer terugkeren bij de firma, waar zij de voorgaande jaren reeds in de zomermaanden ge werkt hebben. De bedrijven gaan hJer ook op rekenen en doen vanzelfspre kend geen aanvraag meer bij het -Ar beidsbureau." Slotvraag: Welke sociale voorzie- hingen zyn getroffen voor de vakan tie werker? .Mej, Hendriks: „Hot behoort zo te rijn, dat voor een scholier in losse dienst dezelfde maatstaven gelden als }[bor een vaste kracht. Van zijn „va- kantiebelonmg" wonden normaal so ciale lasten ingehouden. Direct bij zijn "Hhenstóredtag is hij dus normaal verzekerd voor ziekte en ongevallen. „We hebben deze zomer drie meisjes via het Arbeidsbureau gehad en twee van het Studen tenuitzendbureau. Maar het is eigenlijk te weinig. Het volgend jaar hoop ik minstens 40 a 50 vakantiewerkers in het bedrijf aan te stellen", zegt de heer J. Kroon, personeelschef van Schiecarton N.V, ..Wij moeten wel gebruik maken van vakantie werkers, omdat wij veel buitenlanders in vaste dienst heb ben. En deze buitenlanders hebben langer vakantie dan de andere werknemers. Met de komst van va kantie werkers kun je mooi de va- karfticpiok opvangen. Ach. het zal in die p<u*iode natuurlijk niet beter draaien dan anders, omdat scholie ren nu immers geen geroutineerde krachten zijn. Maar hm werk gaat door en dat is het belangrijkste." Dc voornaamste roden van het atreven naar meer va kan tie werkers ligt verscholen in het succss van deze zomer. De heer Kroon zegt: „Het is ons dit jaar bijzonder goed bevallen. Het is erg belangrijk, dat dc meisjes wij hebben dit jaar geen jongens in dienst gehad zich aanpassen aim de andere vaste krachten. Heb je. er een zus met veel poeha bij, dan staat ze zo op straat. Maar het heeft deze zomer heel erg goed gedraaid. We nemen alleen maar vakantie- werkers aan voor een periode van hooguit vier weken. Ik vind dat je als werkgever ook rekening moet houden met dc vakanties van de scholieren. En de ervaring leert dat vier weken net jang genoeg is. Na vier weken uitladen en inpakken van dozen zijn cr dikwijls jongeren naar me toegekomen die zeiden: „Zoiets zal je toch je hele leven moeten doen". En zo'n reactie is begrijpelijk, vooral van jongeren die bijna hun middelbare opleiding voltooid heb ben.. Maar ja ze nemen bij ons, in zo'n vakantieperiode zestig bruto p.w. mee." DB offsetdrukkerij Vita-Nova in het Schiedamse Industriegebied heeft ieder jaar gemiddeld vier a vijf vakantiewerkers, Vita-No- va is één van die bedrijven, die van tevoren niet kan bepalen hoeveel scholieren het nodig heeft, omdat het altijd afhankelijk is van de te ontvangen orders. Tonnïe Breeweg (15). TONNIE Breeweg, een 25-jarige ULO-, thans Mavoscholier, heep. gedurende twee weken ais „verhuizer" gewerkt. En als je hem vraagt wat hij nu het leukste van "zijn" vak vindt, zegt hij zon der na te denken: „Het dragen van die stofjas". Maar hij voegt er direct spontaan aan toe: „Maar ik doe het ook uit tijd verdrijf. Tja, ik heb zeven weken va- kantic. En wat moet ik in vredesnaam met al die tijd doen? Mijn vrienden hebben in de vakantie ook een o£ an dere klus. Ik loop toch maar doelloos langs de straat te slenteren." Als ik langs een slinkse omweg te toeten tuil komen hoeveel Tonnie Breeweg in de achter hem lippende periode verdiend heeft, zegt hi) met een knipoog: Dat te een trucje, na tuurlijk." En laat daar direct diplo matiek sp volgen: „Ik heb leuk ver diend". Over zijn werkzaamheden is de scholier loslippiger: „Ik heb twee we ken op dezelfde plaats gewerkt. Daar ergens aan de Pïeter de Hoochweg in Rotterdam, 't Was, geloof ik, de oude Economische Hoge School. Afijn, ik hielp 's morgens mee met het inladen van de eerste verhuiswagen. Dan ging ik met m'n vriend in de wagen mee naar de nieuwe school. En daar volgde het uitladen. Ik weet het niet precies hoor, maar zeg dat we zo'n vijf wa gens per dag hielpen uitladen. En. zo tussen het komen en gaan een poosje lekker niks doen. Ergens hoopten we af en toe dat het ging regenen, want dan kan het werk niet doorgaan. Maar ja, dan moest je toch blijven en dat ging ook gauw vervelen. Je hing wat rond op die plek of er werd een beetje gekaart, maar ach. Maar het is me overigens best be vallen, hoor. Volgend jaar beslist weer of hebben jullie bij die krant keen leuk baantje voor me? Nou ja, wat kan het me schelen wat voor werk ik doe. Ik heb van het verdiende geld een leuke vakantie overgehouden. Wat wil fk nog meer? „We treden altijd in contact met het Gewestelijk Arbeidsbureau, maar niet al te vroeg in het jaar. Niet alleen vanwege het feit, dat we de order- par tefeuille moeten bekijken, maar bo vendien hebben we enkele scholieren die ieder jaar bij ons terugkomen", al dus Vita-Nova's bedryfsleicdr II. Kempen. „Voor ons zijn de periodiek terug kerende scholieren natuurlijk het meest waardevol. Zij hebben reeds bepaalde werkzaamheden verricht, waardoor een inwerk -periode overbo dig is. We hebben bijvoorbeeld drie jaar achtereen meisjes van de kweek school gehad. Steeds konden we ze hot zelfde werk geven: hot verzorgen van •de post, licht administratief werk ea het serveren van de koffie. En vanwege een vrij grote export order hebben we deze zomer twee jongens op de drukkerij gehad. Ze verrichten, tja je zou het semi-tech nisch werk kunnen aoemeo. Nu gaan we er ook niet vanuit dat deze knapen alle in de vakantiemaanden aanwezige1 lacune's opvangen, maar je kunt zien dat ze een middelbare opleiding heb ben genoten. Ze hebben niveau". Öp de vraag of de scholieren de ge hele dag nuttig zijn begint de r Kempen te lachten. „Ach, er zi,» na tuurlijk altijd momenten op een dag, dat je -niet weet wat je ze te doen moet geven. Of er zijn werkzaamhe den, die je ze eenvoudigweg niet kunt laten uitvoeren. Maar dan moet je op de koop toe nemen. Goed, dan zullen ze een poosje niet rendabel zijn.. Maar het in dienst hebben van dergelijke knapen met een be loning van gemiddeld vijftig' gul den p.w. is altijd nog goedko per dan het niet aannemen van orders in verband met personeel- schaarste. (ADVERTENTIE) Voor al uw kampeer-, sport en watersportartikelen Hoogstraat 135 - Tel.2G79B3. TENTENSHOW elke dinsdagavond gebouw Nieuwstraat 12. SCHIEDAM. Geboren: Brigitte J. d.v. A; G. Vttvdenbos en J, M. Maagdenberg. Alexandra J. d.v. p. J. M. Slagmoten m N. H, M. Pec-burg, Dorian L,d.v. W. L. uaard en s. A. Lindcrs, Ymtae d.v. H. J «ofhuls en C. van Mastrigt, Désirée N. d.v. ft- fWieringsa en J. F. A. Vermeer. 17EN nogal naïef werkje dat met -*-J oorlog te maken heeft, Is onder dc titel „Gedwongen Verraad" (Target Unknown) tc zien. Het stamt uit 1951 en vertelt over de duivelse sluwheid waarmee dc Duitsers ïu 1944 steeds iveer kans zagen van dc geallieerde aanvalsplannen op Frankrijk op de hoogte te raken. Dat lukte hun door gevangen genomen vliegers zeer be hendig uit te horen. De arme kerels wisten zelf niet wat zc zeiden en leid den intussen hun collega's naar de on dergang, In opzet boeiend, in uitwerking nogal onbeholpen laat „Gedwongen Verraad" zien hoe dat in zijn werk ging en het staat uiteraard vast dat de Duitsers het op den duur moeten af leggen tegen een even onverzettelijke als zwijgzame Amerikaanse vlieger. Sinds 1951 zijn. er bepaald diepgra- vender oorlogsfilms gemaakt: hier was het zwart zéér zwart, en het wit zéér wLt. (MONOPOLE. 14 j.) TTROOMT Irene Trent of is hetgeen L' baar overkomt kille werkelijk heid? William Castle, regisseur van een aantal vermaarde griezelfilms, doet het uit de doeken in „De man met het geschonden gelaat" (The nlght walker). Het verhaal is niet zo verrassend als andere Castle-proriuktios, maar de ty pische trekjes zyn er: bijvoorbeeld de plotseling snel ronddraaiende gezich ten of voorwerpen, hetgeen angst sug gereert. Een griezelmaaltijd met een goede saus. Als die er is afgegeten blijft er echter een nog al droge brü V.V'" '-J over. Jammer voor Casile. Hij kan meer op dit gebied. (MONOPOLE, zaterdagnacht, 18 j.) Derde week Zjivago Voor de derde week wordt in hel Passagetheater de film „Dokter Zjiva go" geprolongeerd. Deze film van Da vid Lean is gemaakt naar het met de Nobelprijs bekroonde boek van Boris Pasternak, met In de hoofdrollen Omar Sharif, Julie Christie en Geral- dine Chaplin. MATINEES In het Monopolctheater draait voor de zondag- en woensdagmiddagmati nees voor 14 jaar en ouder „De laatste stormloop" (North-West Mounted Po lice) met o,a. Gary Cooper. Robert Preston en George Bancroft. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Met uit- zondering Van de CPN, SGP en de GPV zullen alle politieke partijen vrijdagavond vertegenwoordigd zijn ttldens een bijeenkomst in Musis Sa crum die speciaal is belegd in verband met de huidige toestand in Tsjechoslo- wakile. De bijeenkomst zal worden geleid door oud-wethouder H. Sabel. Aanvang 8 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. - Hoewel de Schiedamse Invaliden Sportclub ,JDe Ooievaars" nog met verschillende problemen te kampen heeft, wordt toch op 20 september in Musis Sacrum de grote jaarlijkse feestavond gehou den. Vele bekende artiesten zullen zorgen voor een gevarieerd program ma. De Ooievaars vliegen nog steeds op eigen wieken en zijn er trots op. In oktober gaan de trainingsavonden weer beginnen. De problemen waar de vereniging, die 60 leden telt en finan ciële steun krijgt van 140 donateurs, mee tobt, betreffen hét vervoer en de speelruimte. Waren er bij de oprichting voldoen de autobezitters die voor het vervoer van de Ooievaars naar en van de Sporthal wilden zorgen, later werd dit een sleur en er kwamen haperingen in het rooster. Voor uitstapjes zijn er nog wel mensen die willen helpen. Een ei gen busje zou echter ideaal zijn en de vreniging onafhankelijk maken, Het zalenprobleem is urgent. Zo kon het basketball team vorig jaar niet aan de competitie deelnemen omdat de Sporthal od zaterdag en zondag niet beschikbaar is. De indoor-tennis sers leggen de gehele zaterdag beslag op de zaal en zijn niet bereid tot een ruil met andere dagen. Op zondag spelen de handballers op twee/derde deel van de zaal; van de resterende ruimte mogen de invaliden echter geen gebruik maken. Het basketball team moet zich zo beperken tot het spelen van vriend, schappelijke wedstrijden in Rotter dam. Geen competitie, want deze kan alleen op vrije dagen draaien. Ge hoopt wordt nu dat de SBLO een bemiddelende rol zal willen spelen. Er zijn echter ook pluspunten. De directie van de Moutwijnfabriek Hol- landia stelt de kantine op woensdag avonden beschikbaar voor de kaarters en soortgelijke spelers. De ligging in het stadscentrum is een groot voor deel. Tijdens het in mei verspeelde Pij- penstad-tafeltennis-toernooi in Gouda, waaraan 12 invaliden-sportverenigin gen ongeveer 100 spelers rond de ta fels brachten, bereikte Gerrit Sprong uit Schiedam de finale. Een mooi re- I sultaat. Door PvdA-motie iti raad van Capelle ai d IJssel: (Van een onzer verslaggevers) CAPELLE AAN DEN IJSSEL, donderdag Tijdens een bewogen ge meenteraadsvergadering is in Capelle een motie van de Party van de Arbeid aangenomen, waarbij CHU, ARP en KVP gedwongen zullen worden om een van de wethondcrszetels ter be schikking te 'stellen. In de motie zegt de Party van de Arbeid, dat door het gezamenlijk optreden van de drie con fessionele partijen de verhoudingen scheef zijn gelrokken. In een vorige vergadering -was een motie van de PvdA met aangenomen, de stemmen staakten toon. Tijdens de jaatste raadsvergadering werd de mo tie met 9 tegen 8 stemmen aangeno men. De PvdA is van mening dat de drie confessionele fracties te zwaar ia het college van b. en w. zijn vertegen woordigd. Nadat de motie met een stemmeer- derheid was aangenomen, verklaarde CH-afgevaardigde P. van <ïer Vaart, dat de drie confessionele groeperingen zullen overleggen wat er moet gaan gebeuren. ROTTERDAM, donderdag. Prins Claus heeft gisteren een werkbezoek gebracht aan Europoort en aan de sleephopperzuiger „Prins der Neder landen". De Prfcs arriveerde gisteren om 11 uur by het vooriichtingsceaïtrum Euro- ram a op Rozenburg-Europoort in ge zelschap van zijn particulier secretaris mr. H. J. baron Van Asbeck. Ter begroeting waren aanwezig: de heer W. Kalis en de heer J. Kraaij- eveld van Hemert (leden van de raad van bestuur van Bos en Kalis), jonk heer W. W. F. de Beaufort commissa ris van Bos en. Kalis en ir. H. A. Ver kerk, directeur-hoofduitvoerder van de combinatie havenmond Hoek van Holland. Het programma omvatte het bezoek aan de sleephopperzuiger op de Nieuwe waterweg, waarmee een tocht naar de stortplaats buitengaats werd gemaakt. De zuiger was daar voor bezig met werkzaamheden in de toegangsgeul tot de Rotterdamse Wa terweg. Om. ongeveer half twee arri veerde men op de stortplaats in de Noordzee, waar de lading van de Prins der Nederlanden werd gedumpt. Half drie was het werkbezoek ten ein de en werd aangelegd aan de steiger bij Eurorama. Aan de tocht namen ondermeer deel ir. J. van Dixhoorn, hoofd afd. havenmonden, jr. C. F. W. Rietveld, uitvoerend-ingenieur, ir. H. P. Meyer, vertegenwoordiger gemeen te Rotterdam en technisch-direeieur van het havenbedrijf ir. P. Teijema, hoofd van de concern-technische dienst van baggermij Bos en Kalis en A. Slagboom, hoofduitvoerder-sleep- zuigwerker van Bos en Kalis. MAASSLUIS, donderdag Barga inees te W. J. D. v. Dljck van Maas sluis sloeg woensdagmiddag om 4 uur de eerste paal voor het nieuwe politie bureau aan de Westlandseweg. Na af loop van deze plechtigheid vond er in „De Ridderhof" nog een bijeenkomst plaats. De architect, de - heer F. Masten broek, prees de voortvarendheid van het gemeentebestuur van Maassluis. „Daardoor aangestoken zijn wij ook voortvarend geweest en hebben ai werktekeningen laten vervaardigen een half jaar voordat de opdracht of ficieel binnen was", zei hij. Hij wees er op dat als alles volgens de plannen verloopt het gebouw 2 ja nuari 1970 in gebruik kan worden ge nomen. De heer De Winter van de N.V. Muys en De Winter zegde toe zijn uiterste best te zullen doen bin nen die tijd gereed te zijn met de bouw. Er was echter een „maar" aan verbonden vertelde hij. Ér moesten zich tussentijds geen „muizenissen" voordoen en een zacht „winteri'tje was ook nodig. Inspecteur J. de Jongh de korpschef van Maassluis kon de plechtigeheid niet bijwonen. Twee dagen geleden is hij in het ziekenhuis opgenomen voor „een kleine ingreep" zei burgemester v. Dijck, Wij hebben hem vanmorgen een. bloemenmand gestuurd met er aan een kaartje waarop stond „bij het slaan van de paal denk ik aan uw po litiebureau". Tijdens zijn toespraak maakte de' burgemeester nog bekend dat volgen de week de houw van het zwembad zal worden, aanbesteed en dat de daarop volgende week twee nieuwe gymnastieklokalen in gebruik zullen worden genomen. OP een bouwterrein aan de West landseweg sloeg burgemeester Van Dijck gisteren de eerste paal voor het nieuwe politiebureau. ROTTERDAM, donderdag. De lei der van de afdeling geneeskundig schooltoezicht hij de gemeentelijke ge neeskundige- en gezondheidsdienst, de heer D, de Vries (arts) zal op 31 au gustus met pensioen gaan. Met ingang van 1 november 1953 werd hij be noemd tot leider geneeskundig school toezicht bij de GG en GD te Rotter dam. Naast zijn werkzaamheden bij de GG en GD bekleedt de heer De Vries een aantal functies/lidmaatschappen, onder meer: Hd van de Raad voor Li chamelijke Opvoeding; medisch advi seur van het medisch Kleuterdagver blijf; bestuurslid „Pro Juventute" te Rotterdam; vice-voorzitter Stichting Schooltandiverzorging; docent gezond heidsleer aan de gemeentelijke kweekschool voor het kleuteronder wijs te Rotterdam. ROTTERDAM, donderdag. De dienst van. gemeentewerken gaat een computer inschakelen bij het volledig in kaart brengen van het zogenoemde „ondergrondse verkeersnet", dat wil zeggen: de warwinkel van buizen, ka bels, leidingen, enz. Er is een investe ring van circa vier ton mee gemoeid. De economisch adjunct-directeur van de dienst van gemeentewerken, drs. D. W. Koonings, veronderstelt dat deze investering in vier k vijf jaar is „terugverdiend" tengevolge van be sparingen in da personeelssector de tekenarbeld wordt grotendeels machi naal gedaan) en vooral het gemakke lijker voorkomen van ondergrondse beschadigingen. In het bijzonder het laatste aspect is voor gemeentewerken van belang. Met de programmering van de computer het karwei wordt te zijner tijd ondergebracht bij het ge- méentelijk rekencentrum is naar raming twee jaar gemoeid. Morgen, donderdag, beginnen be sprekingen tussen gemeentewerken en de Koninklijke Nederlandse Heide Maatschappij, die ervaring heeft met dit soort zaken. Joop de Jong met zijn techni sche camera (niet van Russische makelij overigens). (Van onze correspondent) RIDDERKERKdonderdag De bekende SliKkerveerse foto graaf Joop de Jong gaat naar Rusland Gratis, omdat hy de reis heeft gewonnen. Het is de bedoe ling dat hij Moskou, Leningrad en nog andere plaatsen gaat bezoe ken. De reis hij hoorde het nieuws eergisteren te al ge boekt, In september gaat hij weg. Jammer genoeg te het maar een reis voor hém alleen. Zijn vrouw Marle zei spijtig: „In som mige gevallen nodigt men de echtgenote ook wel bij zo'n reis uit Enfin, hij moet in elk geval maar gaan: zo'n kans krijgt hij misschien nooit meer". Joop de Jong (30) heeft de reis gewonnen met zijn propaganda voor Russische camera's en ande re foto-apparatuuT uit dat land. HU aaat per vliegtuig heen en uiteraard zal hy enkele camera- fabrieken bezoeken. Zijn cartiera gaat ook mee: het is geen Russi sche ROTTERDAM, donderdag (ANP). In het begin van de middag is de Siamese-tweeling Van Dijk overleden, nadat zich- in de Loop van de ochtend complicaties Iwdden vxirgedaan. Prof. dar. H. K. A. Visser en dar. D. Vervat hebben woena fagmïddag mee gedeeld dat he<l nadere onderzoek bij de tweeling Van Dij.: heeft aange toond, dat de aangeboren afwijkingen van zeer ernstige aard waren en. dat een operatieve behandeling uitgeslo ten was. De tweeling werd maandag in Prinsenbeek geboren- OUDERKERK AAN DE IJSSEL Ondertrouwd: Dirk Heuvelman 21 jaar en Adrians Margje Cornelia van MuRem (te Krimpen a.d, IJssel) 19 jaar Camile Casimirus de Buck (te Nïeuwerkerk a.d. IJssel) 22 jaar- en Aatje Trouwborst 21 jaar; Teunis 'Stouthart 23 jaar en Hertdrika van den Berg (te Echteld) 21 jaar. Beleggingsmaatschappij TRIOFUND N.V. gevestigd te Schiedam Ten kantore van het Handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Vlaardingen is neergelegd een besluit tot kapitaals verminde ring als bedoeld in artikel 41c van het Wetboek van Koophandel. De Directie Spuitbusje in 550 autokleuren. Dam 4145, Sohiedam. Telefoon 266192. Onroerende goederen en woonruimte gevraagd gebruik van keuken in Schie dam of omgeving, plm. 100,- Br. onder nr. S-20I6. Personeel gevraagd dams Parool) vraagt v zorgexs(stort). Aanmelden Hoogstraat 76. Schiedam. Tel. 287279, 's Avonds na 7 uur. TeL RÖ28 Foto, Eilra en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam. Tel. 266720. Let op het juiste adres.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2