Theo van Woerkom is al zestig jaar lid van THOR Daarom ere-lid van R Monotypes van Theo Wiegman HEUGAFELT PLA TE CO. 'Dranken service van Co-öp Vrijdagsavonds geopend Heracles en DOS loeren Dansschool Sitton werd officieel op winst heropend SCHIEDAM Fietser grijpt voetganger! je Bekerprogramnia SPAARBANK IN AUGUSTUS SCHIEDAM U zoekt een tapijt van praktische ijzersterke kunstvezels - en u wilt tóch een mooi dessin? Apotheekdienst Brand in opslagplaats Bad Groenoord, breekt weer een record KOERIERSTERS contact-ambtenaar ALLE KLEUMEN direct uit voorraad leverbaar. Grote Markt 19-21 Schiedam Tel. 267762-262335 Het is alweer enkele maanden geleden dat Theo van Woer kom, tijdens een van de vele ge sprekjes die wij hadden met deze Vitale 72 jarige Schiedam mer, zo terloops vertelde dat hij binnenkort 60 jaar lid van de gymnastiekvereniging Thor hoopte te zijn. De heer Van Woerkom staat nog volop met twee henen in het leven, en heeft een veelzijdige in teresse. Zo kon het gebeuren dat het jubileum hem toch min of meer was ontgaan en hij op de juiste dag totaal verrast een fruitmand in ontvangst mocht ne men. Het bijgaande kaartje le zend, drong het pas tot hem door dat hy die dag juist 60 jaar lid van Thor was. Op dc clubavond werd hei pas dui delijk voor hom. De clubavond, ja, want elke woensdagavond is de heer Van Woerkom nog te vinden in de gymnastiekzaal aan het JBrocrsvest, waar hy met de veteranenclub van Thor nog steeds aktief is en waar dc oudere leden van Thor nog kwajon gensachtig plezier beleven ln ccn par tijtje zaalhockey, een spel in de oor logsjaren door de jubilaris uitgevon den. Op die bewuste clubavond was het een beetje feest vanwege het jubileum van Theo van Woerkom en hol hoog tepunt werd bereikt, toen het voltallig bestuur van de Rotterdamse Turn bond zijn opwachting kwam maken om bij monde van voorzitter A. van Seh ie de heer Van Woerkom te felici teren. Daar ook kreeg hij te horen dat hij tot ere-lid van de RTB was benoemd. Dit moest natuurlijk allemaal gevierd worden en het was die avond heel laat, toen de deur van het Bejaarden centrum Thurlede (want daar woont de 72-jarige jubilaris), achter hem dicht ging. „Meester" Zullen cr nog Schiedammers zyn die de lieer Van Woerkom niet ken nen? Velen hebben immers de school jaren doorgebracht b(j „meester" van Woerkom, want van diverse scholen in Schiedam is dc heer Van Woerkom hoofd geweest. De commissies waarin hij heeft ge werkt, natuurlijk altijd pro deo, voor al op het gebied van maatschappelijk werk, zijn bijna niet op te noemen. Nu nog heeft hij zitting in de gemeentelij ke huisvestïngscommissie. Het is dan ook niet verwonderlijk, dal hij in 3954 voor dat maatschappelijk werk be noemd werd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. DE SPORT HEEFT echter altijd een belangrijke plaats in genomen in zijn leven en nu nog steeds. Zijn vereniging heeft hij tal van jaren als voorzitter gediend. Van 1919 tot 3930 en toen er weer een be roep op hem werd gedaan van 1947 tot 1958. Htj is dan ook ore-voorzitter. Gehecht aan Schiedam „Waarom ik nooit ïn een bondsbe- sluur ben geweest? Kijk ik ben tc ge hecht aan Schiedam en de Schicdamso toestanden. Het plaatseiyk werk heeft by mi) altijd primair gestaan. Als ik een functie had bekleed, b.v. voor de Turnbond of voor andere organisaties waarin ik werkzaam ben geweest, op landelyk niveau, dan had juist dat werk in onze gemeente daar onder moeten lüden. Ik ben bet liefst altüd maar plaatselijk aktief". Een mens op de leeftijd van de heer Van Woerkom en met zulk een aktief verleden, heeft uit die vele jaren na tuurlijk een schat van herinneringen. Van Woerkom is een gelukkig en nuchter mens. Hij leeft niet met zijn herinneringen. Hy zou cr ook geen tijd voor hebben, want zoals reeds in de aanhef geschreven hij heeft veel zijdige interesse. Hij speelt nog graag zijn dagelijks partijtje biljart. Een visje verschalken in het Beatrixpark en verder weg, doet hij geregeld. Vooral wanneer da delijk het snoekseizoen is aangebro ken, zal hij menig uurtje in de polder doorbrengen. Hij is een fervent brid ger en zal niet gauw eec dJrive in Schiedam overslaan. Auteur In zijn smaakvol ingerichte kamer in de bejaardenflat, met tal van antie ke voorwerpen, haalt hij ergens uit een lade een pakket krantenknipsels en verenigingsbladen, waar altijd wel wat instaat over of door Theo van "Woerkom. Zo is hij ook auteur van een sinter klaasliedje, waarmee hij een prijs vraag won en dat tal van keren in die voor kinderen zo fijne tijd voor de ra dio te horen is. Kortom Theo van Woerkom was en is een bijzonder mens, die zichzelf geheel uit kan scha kelen voor het belang van anderen. Geen wonder dat de RTB hem be noemde tot lid van verdienste. Als er één het verdiend heeft, dan is het de heer Van Woerkom wel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, wijdag Op dc Broersvest is gistermiddag de li-jari ge Arie R., die plotseling de rijbaan was opgerend, door de 15-jarige fiet ser Maarten de B. aangereden. Arie had geen verwondingen, maar dc fiet ser liep bij de val een lichte hersen schudding op. De heer Th. van Woerkom, 72 jaar oud, aan zijn dagelijkse partijtje biljart. (Van onze sportredactie) -..„a SCHIEDAM, vrij- dag-DOS is stel lig van plan zich zaterdag tegen SVV te rehabiliteren voor de ma tige prestaties in de competitie. Manager Tim van der Laan ver telde gisteren: „We raken in Utrecht niet in paniek, ook al wordt er denigrerend over ons gesproken en geschreven. Zater dag zullen wij tegen SW probe ren ons gezicht té redden". Ook de eerste divisieclub Heracles zal zondag op bet gemeentelijk sport park Harga alles in het werk stellen om een redelijk resultaat te behalen. Heracles-frainer Toon Valks vindt dat dc verschillende verenigingen ,het in dc bekercompetitie ook commercieel moeten bekijken.' Hij zegt verder: ,A!s een wedstrijd gewonnen wordt, krijg je de volgende t keer doorgaans een betere tegenstan der. Het Almelose publiek zal dan gretiger naar het terrein komen.' He racles zal ondanks de nederlaag tegen Cambuur afgelopen zondag met het zelfde elftal naar Schiedam komen; Zaterdagmiddag om half twee zul len de pupillen ran SW en Hermes DVS een voorwedstrijd spelen op het hoofd veld. De opstelling van DOS: (doei) Velj- kovic; achter: De Weerd, Gerritsen, Plageman en Van Oudenallen; mid den: De Kuiper en Van Steijn; voor: Nieuwenhuis, Lagendijk, Van Veen en in 't Veld. De opstelling van Heracles: (doel) Steunenberg: achter: Lam mer ts, Ter Horst, Verschut, Besten- berg; midden: Pesman en Leusen- kamp; voor: Roordink, Morsink, Vee- nenberg en Hulshorst. SCHIEDAM, vrijdag Bij de Spaarbank anno 3820 te - Schiedam wercl in de maand augustus ƒ4.658.909,77 ingelegd. ƒ4.350.785,63 terugbetaald, tegen een inleg en terugbetaling van respectie velijk ƒ3.674.639,53 cn ƒ3.270.162,83 in augustus 1967. Een tamelijk groot inlegoverschot dus van 338.124,14 dat toch iets achterblijft bij dat van vorig jaar augustus ƒ404.476,70). Het inlegoverschot van 1963 kwam op ƒ3.795.882,52. tegen vorig jaar tot en met augustus 3.597.564,50. Opvallend is de zeer grote stijging van de geldomzet in een jaar tijds. Ook het aantal verwerkte posten steeg spectaculair, t.w. van 20.267 in augus tus 1967 tot 28.111 in augustus 1968. Op 31 augustus was aan 60.219 spaarders in totaal ƒ71.340.501,45 ver schuldigd 31 augustus 1967 64.150.804,16 verdeeld over 58.073 rekeningen). De aan de spaarbank toevertrouwde gelden en de reserves waren op 31 au gustus 1968 voor ƒ39.364.883,42 belegd in effecten, voor ƒ8.983.516,70 in hy potheken cn voor ƒ20.976.280,76 in onderhandse leningen aan gemeenten e.d. De onbelegde middelen bedroegen 6.940.613.72. (Van eerj onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De dans school Sitton aan de Lange Haven, die in een tijdsbestek van zeven maanden een gedaanteverwisseling heeft onder gaan, is gisteravond om zeven uur door de driejarige Erik Sitton en zijn grootvader Henk SHton dc voorma lige eigenaar officieel heropend. De ingebruikstelling van dc dansschool- nieuwc-stijl zal plaatsvinden aan staande zaterdag veertien september. De dansschool is uitgebreid met een grote zaal, die is gebouwd op de plaats waar vroeger vijf oude woon huizen stonden. In februari werd een begin gemaakt met het slopen van voornoemde panden. De nieuwe Yar- rah houten dansvloer van de school beslaat 'n oppervlakte van ruim twee honderd vierkante meter. De oude dansvloer, waarop nu een ruime en luxueuze bar is gebouwd, had een op pervlakte van ongeveer tachtig vier- kante meter. .Binnenhuisarchitect H. Rooiing. die gisteravond evenals aannemer J. Ver- heij de schoonvader van eigenaar Cees Sitton bij de heropening aan wezig was, heeft de nieuwe danszaal een fris en kleurrijk karakter gege ven. lm één van de hoeken van de zaal heeft Ceês Sitton (26), die vier jaar geleden, de dansschool van zijn vader overnarh, een tonvomvige discobar la ten plaatsen. Het ligt namelijk in de bedoeling van het traditionele genre op de weekeindavonden vrij dansen voor leden van Sitton af te wijken en de dansvloer voor een ieder open te stel len. Officieel behoren'de liefhebbers ook nu weer lid te zijn, maar de con tributie a 1 per jaar is zo gering, dat men gerust kan spreken van vrij dan sen voor iedereen. Eigenaar Cees Sit ton heeft voor deze we ekeinda vonden twee disc-jockeys kunnen contracte ren, die de nieuw geheten „disco-soos De Ton" moeten gaan runnen. Na de officiële heropening gister avond hebben Marcel en Ratna de Rijk kampioen van Nederland met Latijns-Amerikaanse dansen een demonstratie gegeven. vrijdag 13 september 1968 ADVERTENTIE U kent de voerdelen van een tapijt van synthe tische vezels. Het is onverwoestbaar sterk, ge makkelijk te reinigen, direkt te stofzuigen en lichtecht. Nü is dit in alle opzichten praktische tapijt ook met een kostelijk dessin verkrijgbaar. K.V.T. maakt het, met een luxueus bladmotief en ton-sur-ton - in 7 zéér modieuze kleuren. Natuurlijk nam De Klerk dit nieuwe tapijt in zijn collectie op. Het kost op volle kamer- |QjR breedte (390 cm) per strekkende meter 1 (dus per vierkante meter 34.87) BINNENWEG, BEIJERLANDSELAAN ROTTERDAM'DEN HAAGJUTaECHT/VUSSiHC£HmOORH/D£ LIER (ADVERTENTIE) NODIG Houdt AREND in 't oog Erkend ziekenfonds everancier Hoogstraat 91 Primeur van Nwe Waterwe SCHIEDAM vrijdag. Apotheek Rembrandt, Rembrandllaan 5, tel. 268855, neemt gedurende dit weekend, van vrijdag 18 uur tot maandag 8 uur. de wachtdienst voor apotheken waar en gedurende de volgende week ook de nachtdienst. In spoedgevallen zijn de huisartsen te bereiken via de telefonische Bood schappendienst op nummer 206611. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. In de grote met enkele duizenden ba len houtmot. en zaagsel gevulde opslagplaats van de Schiedamse vulstoffenfabriek N. V. aan de Kommiezenlaan in de Spaanse- polder is vannacht omstreeks kwart voor een brand uitgebro ken. Naar het zich Iaat aanzien zal het met groot materieel uitgerukte Schie damse brandweerkorps pas aan het einde van de middag de situatie mees ter zijn, zodra alle smeulende balen uit de opslagplaats verwijderd zijn. Verschillende werknemers van bet be drijf zijn vanmorgen reeds op zeer provisorische wijze met deze werk zaamheden begonnen. Zij ondervinden echter veel last van de verstikkende rook, die dc hoofdingang van de op slagplaats bijna volledig versperd. Ook de brandweerlieden hebben veel hinder van de dichte rookwolken. Bovendien heeft de opslagplaats veel wateroverlast door de massale hoe veelheid water, die de brandweer sinds vannacht een uur heeft gebruikt. Het zoeken naar de vuurhaard t— tus sen de over een lengte van vijftig mi- ter opgestapelde balen toch al vrij moeilijk werd door deze omstan digheden bijna een onmogelijkheid. De brandweerlieden hebben bij dé eerste bluspogingen gebruik gemaakt van persluchtmaskers. De brand werd omstreeks kwart voor een ontdekt door een controleur van de eerste Schiedamse bewakings dienst. Hij heeft zodra hij de felle rookontwikkeling 2ag direct de brand weer gewaarschuwd, die het vuur reeds vanaf het begin met twaalf stra len bestrijdt. Directeur "Van Overha- gen vertelde ons vanmorgen dat het pand, dat dertien jaar geleden in de Spaansepolder werd gebouwd en. pas in 19G3 volledig werd voltooid, tegen brandschade is verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Dc Coöperatie Nieuwe Waterweg is, ais eerste van de Coöperaties in Neder land, begonnen aan een „dranken-ser vice". Dit is de gezellige naam voor dc zelfbedieningswinkel aan de Schie damse Hoogstraat 12 (tevoren een banketwinkel van de Co-op), waar alle mogelijke dranken te verkrijgen zijn. Zowel limonades en frisdranken, als bieren en wijnen, jenever, likeur, „vieux" «n. noem maar op. „Het ligt een beetje in de lijn van de ontwikkeling," vertelt Co-op-direc teur Van der Lee. „In de supermarkt en de andere winkels verkochten we al veel frisdranken, bier en wijn. zo dat we een mogelijkheid hebben, ge zocht om iets aparts in die lijn te be ginnen. Er is gewoon vraag naar bij het publiek." Voor dit experiment van een slijte rij (want dat is het in wezen) werd een goede plaats gevonden Ln de voor malige banketwinkel aan de Hoog straat. 4,Die ligt daar mooi in de loop van hel publiek, ook makelijk dichtbij het Co-op Centrum aan de Koemarkt. En tegenwoordig is er zelfs ruimte vlakbij om te parkeren!" „Witte" jenever In de „Dranken-service" is ook z.gt| „witte jenever" te krygen. Deze wordt geleverd door de Distilleerderij Vry- raocd, maar verkocht onder dc neu trale naam „De Korenbeurs". Tegen een lagere prjjs. »."Wü wüden onze klanten dat voordeel gunnen," zegt de heer Van der Lee. Er zijn overigens plannen voor méér van dergelijke „Dranken-service"- winkels. Zo in de Vlaardingse wijk Holy, maar door een misverstand heeft een andere slijter de vestiging gekregen. Oe rookontwikkeling vormde een ernstige belemmering voor de brand weerlieden. DÉ Schiedamse kunstenaar Theo Wiegman heeft naar' aanleiding van zijn zestigste verjaardag een tentoonstelling gekregen in het Stedelijk'Mu' seuni. Deze expositie ombat voornamelijk monotypes enkele schilderijen uit de pe riode 1961—1968 Ik heb, voor er heen-te gaan.-èerst nog een beetje rondgekeken in dé gro- te zaal beneden, waar het werk hangt, van de Cobra-jongens, nog steeds .pen. tikkeltje brutaal en uitdagend, maar toch ongemeen boeiend.Het museum heeft, dit mag toch wel even wcffden gezegd, een fraaie collectie opgebouwd uit deze roemruchte tijd. Men kijkï.er niet zonder een zekere nostalgie, naar. Vervolgens doorgelopen via de"?aal met de koele richtingen, dan de>trap op met in de linkerzaal een collectie, waaraan de titel „vorm en kleur" is gegeven, cn ten slotte, in de^zaal rechts het werk van. Theo Wiegman, dat in dit hele complex van moderne kunst bepaald niet detoneert. V Theo Wiegman is Delfshaygnaar van geboorte, Zijn vader genóot-enige bekendheid als havenschiider. Theo is als schilder autodidact en vesugdp zich in 1940 in Schiedam, waar hij nu dus al langer woont dan hij in Delfs- haven heeft gedaan. Hij richtte ér: de Schiedamse kunstenaarsgroep S 45,,op Voor de oorlog heeft hij tentoonge steld in het museum Boymans, rih^de oorlog had hij enkele groeps- en 'éét:- manstentoonsteUingen. Op de 'Salon van de Maassteden kon men zijn werk regelmatig ontmoeten. ,PU WIEGMAN moge een bescheiden talent zijn, zijn werk draagLon getwijfeld een persoonlijke signatuur. Het figuratieve karakter is langzaam geheel gaan verdwijnen en daarvoor in de plaats kwam een kunst, dié top een afzonderlijke wijze, enigszins ver stild en teruggetrokken, aan de inten ties, die er aan ten grondslag liggen, recht doet wedervaren. Wiegman is geen verkondiger of propagandist, van wie men verwacht dat hij tamelijk rumoerig een bood schap wil brengen. Integendeel, hij zoekt evenwicht en innerlijke vrede. Zijn inspiratie put hij uit een fanta siewereld, die aan vaak onbestemde vormen en doorwerkte kleurpartijcn een poëtische inhoud geeft. Men denkt weleens aan mineralen, vruchten of schorsen, een associatie die misschien voor de hand ligt, maar zich niet kan baseren op concrete verschijnselen. Belangrijk is dat hij gevoelswaar den door zijn kunst op anderen over brengt. Vooral de monotypes hebben mij sterk aangesproken. Er zijn heel bijzondere bladen bij, die het verre winnen van de schilderijen en reliëfs op doek, waarin hij niet dezelfde fijn heden in kleur on vorm wist te berei ken. Dit doet overigens weinig af aan de goede indrukken die wij van jdèze expositie krijgen. Ze blijft dc-ze-hele maand te bezichtigen. L.W. SCHMIDT (Van een onzer verslaggevers) 1 SCHIEDAM, vrijdag Wanneer het Bad Groenoord op zondag 15 sep tember om 18 uur voor het publiek zal worden gesloten, dan kan men terug zien op.een recordjaar wat hel bezde- kersaanal betreft. Sinds de opening op zaterdag 20 april zün tot nu- toe meer dan 368.000 badgasten langs 'fles loketten gegaan. Vorig jaar, met Be lange, warme zomer, waren het er In totaal 365.575. i" Ditjaar is de zomer veel minder moot geweest. Doch Groenoordheeft, door. de ongewoon vroege opening nn hét seizoen (mogelijk geworden-door de verwarming) geprofiteerd van de warme april-en mei-dagen. - Tot slot is> er op maandag 10 sep- tember weer de gebruikelijke „kijk dag" van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Dan kunnen de op het terrein achtergelaten goederen door de eige naars worden afgehaald. BURGERLIJKE STAND Schiedam. Geboren: Marieke, d.v. p. J, C. A. Dijkstra en M. Louter: Jean-Loiiis, z.v. H. van Heusden en M. Violand: Edwin A., z.v. E. A..de Jager en M Gtllisse: Sonja J P„ d.v. T. J Lansbergen en J F - Lust; Eddy, z.v. W. J. Metjboom en E Baanvln- ger: Monique, dv. K. van der Most en H. van der Tas: Urbln D. P.. z.v. T. Groener veld en D. M. Kusters. Voor woning en gezin Bijvcrwarming, Grote sortering elektrische cn Butagaskachels. Haardglas en mica, Waar dat Wiel draait. Hoogstraat 67-69. Schiedam. Tel. 268436. R060 Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- zorgers( sterslAa nmelden Hoogstraat 76, Schiedam. Tel. 267279. 's Avonds na 7 uur tel. 155960. R028 Foto, film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Foto van Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam. Tel. 266720, Let op juiste adres, I GEMEENTE SCHIEDAM t Bekendmaking Spreekuur Medegedeeld wordt, dat het, spreekuur van de;- contactambtenaar volgende week zal worden ge-; houden van 7 tot 8 uur voor bewoners van het :- WESTEN en het CENTRUM op maandag 16 sep-r- tember 1968 in het STADHUIS hoofdingang Kv Grote Markt 1. ."ri-V Schiedam, 11 september 1968. >w?( 5- -:

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2