'Liduina-ramen' in de Franke andkerk door de sloop bedreigd Fern ina dit jaar in teken elektriciteit SUCCES SLAAT TITEL KANDIDAAT SPARTAAN SCHIEDAM Mr. J. J. Oyevaar MAKERS GEBR. HENDERICKX ZIJN ER NIET KAPOT' VAN 'BRENG-IN' VAN PvdA SCHIEDAM Van der Kooij speelt niet voor Ursus Verplaatsbare muziektent van SG houdt winterslaap afgetreden als pres.-comniissaris van Wilton YILLAWIJK MET WINKEL CENTRUM IN GROENOORD Bromfietser' hotst tegen personenauto Politie grijpt twee jeugdige inbrekers Auto liet geen ruimte over voor bromfietser Excelsior-M wint van Ter Leede Marjoos Zoetmulder wint titel damesenkel Wedvlucht van Union Gevoelige 10-4 nederlaag voor 'Schiedam' EsiaaH om J. J. Meder Zn. n.v. FABRIEKS- PERSONEEL VERHOEFF VERM1UL KOERIERSTERS Men kijkt uit naar de krant. Elke dag» i (ADVERTENTIE) Het lijkt onbestaanbaar, maar toch verkopen wij morgen, op onze 1e etage, deze prachtige luxe Franse damast, ver beneden de normale prijs. Sn niet zo maar enkele stukken, neen een hele fabriekspartij. Honderden rollen 1e keus Franse damast, in luxe streep- dessins en strië met prachtige goudmotieven. Prachtige gordijnstoffen, 120 cm breed, uit de series van 4.75 tot 5.25, nu met veel voordeel door elkaar per meter voor nog géén drie gulden. labriekspartij Morgenvroeg-om 9 uur begint de verkoop van deze fabrieks partij Franse damast, 120 cm breed, in luxe screepdessln strlê met goud motieven, nu per meter voor Ook maandagmorgen geopend Géén tel. of «fcrlfl. heit. vervangen door een spiegel. Tot ont zetting van de broers Henderickx. Ge lukkig heeft een moderne dominee de plooien weg kunnen strijken. (Door DA. Buschkem) TVTOG vóór de katholieke Frankelandherk, naar de eigen Schie damse schutpatrones ook wel St. Liduinaherk geheten, onder de veilinghamer komtzal een probleem moeten worden opgelost. Wat moet er gebeuren met de reusachtige "Sint Liduina-ramenin de kerk? Moeten deze ramen behouden blijven, of moeten ze, met de kerk, gesloopt ioorden De Schiedamse architect Coen Kramers maakt er zich grote zorgen over en de Rotterdamse architect J. P. L. Hendriks overweegt de in stelling van een commissie, die zich kan beraden over het behoud. Maar de vervaardigers van deze gekleurde glazen wanden, de Schie damse kunstenaars André en Frits Henderickx blijven er nuchter en vrij koeltjes onder. Deze ramen werden in 1953bij het honderd-jarig bestaan van de Frankeland-parochie door een comité uit de katholieke gemeen schap van Schiedam aangeboden Zij beelden het aardse èn het geestelijke leven uit van de Schie damse maagd Lidewijde, die in de 14e eeuw op het ijs verongelukte (de naam Kreupelstraat herinnert daar nog aan), dertig jaar moedig het Jijden heeft gedragen en later door Rome tot heilige is verklaard „Gij zijt de glorie van onze stad Het sieraad van ons eigen volk 1853—2953" luidt dan ook het on derschrift van deze glas-in-lood ramen. Begrijpelijk, dat voor vele katholie ken, vooral voor de ouderen, het ver lies van deze glas-in-lood ramen, ge plaatst achter het altaar in de kerk, met makkelijk valt. Het_ hele leven van de Schiedamse heilige is er zwaar-symbolisch in weergegeven. Met bindingen aan. een meer recent verleden. Wijlen pastoor R. J. J. Rey- nen, oud-deken van Schiedam, vindt men er in terug. Ook de Belgische be devaartgangers, die met bussen hier heen kwamen en dan ook in de kosten van de ramen hebben bygedi'agen. Symboliek (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. In navol- ging van Rotterdam gaat nu ook de Schiedamse afdeling van de Partij van de Arbeid ^en ,3rcng-in" organise ren, op donderdag 3 oktober in het "Wijkcentrum Nicuwland aan het Dr. Wibautplein, aanvang 20 uur. De op zet is de contacten tussen burgerij en haar organisaties enerzijds en de Ge meenteraad anderzijds te intensiveren, „We vond/en het initiatief van Rot terdam zó belangrijk, dat we gemeend hebben iels dergelijks ook in Schie dam te moeten organiseren. We hopen, dat in Schiedam de burgerij er niet meer zo vreemd tegenover zal staan en haar problemen zal voorleg gen aan de aanwezige gemeenteraads leden". Zo schrijft afdelings-secretaris D. v. d. Reyden. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, dinsdag John van der Kooijpas hersteld van een knie operatie zal dit seizoen niet de kleuren van Ursus verdedigen. Deze zomer vroeg hij als speler van Keptunus overschrijving aan naar voornoemde Schiedamse club. Doordat hij door zijn langdurige blessure nog geen bindende wedstrijd heeft gespeeld, trok hij onlangs zijn overschrijving in. Concert Tinie v«d. Meiden in St. Jan cle Doperkerk SCHIEDAM, maandag In de St Jan de Doperkerk aan de Mgr. No- lenslaan 99 wordt op zondag 22 sep tember om 15.30 uur een orgelconcert gegeven door Tinie van der Meiden, met solistische medewerking van vio list Piet 't Hart. Het programma ver meldt a.m. werken van Bach, Handel en Reger. De toegang is vrij, aan de uitgang wordt gecollecteerd ter bestrijding van de onkosten. SCHIEDAM Geboren: Claudia M. d.v W, U. Kcrssies cn G, M Lozar; René A i.v, A. de Ridder en D. E. Vergeer; Hugo- lCarl z.v. H. van We Ij en en D. A M Ka reis; Pletmnella dv. L. Mufs en A. J. Venver; Monique dv. J. van Hoesten, j. o, de Bruin; Ilse d v. H. W. G. den Hollander en E. M. A. H. Kamport .to Overleden: J H. van der Aa, 51 Jr.. J. E M Mientjes, 41 jr. ;M. van Looien, 84 Jr. wed, M. van den Berg. Toren-hoog Maar het zijn wèl enorme lappen glas. De vijf beneden-ramen, het aardse leven van St. Liduina voorstel lend, meten 5 bij l'/t meter en de vijf boven ramen, het hemelse leven, zelfs 7'h bij l'/t meter. „Boven op elkaar geplaatst, reiken de ramen bijna net zo hoog als de toren by die kerk", zegt Fnts Henderick, die samen met zijn broer André anderhalf jaar heeft gewerkt aan dit glazeniers- kunstwerk. Je kunt die ramen wel willen be houden, maar wat dóe je er mee? Het zal bovendien niet zo eenvoudig (en dus kostbaar) zijn om die ramen te verwijderen. De gekleurde stukken glas, m lood ingebed, zijn met metalen strips en koperen bouten, met kit op gevuld, in de stenen pilaren vastge maakt en met specie gevoegd. Verwij dering van het glas zal onherroepelijk beschadiging van tenminste een deel van het glas veroorzaken. TAE gebroeders Henderdckx zien. als w kunstenaars, het probleem uiter aard meer van de artistieke, dan van de devoot-religieuse kant. „Die ramen zijn voor die kerk met die gothische stijl ontworpen. Daar horen ze bij. Waar vind je tegenwoordig nog zo'n ruimte? In een kleinere ruimte, vooral met een modernere opzet vallen ze helemaal uit de toon! Uit de mode In moderne ïcathoüefce kerken, wil men die ramen niet. Ze zijn te groot. Bet gebrandschilderde glas-in-lood is uit de mode en de gedetailleerde voor stelling te zwaar symbolisch geladen. „Men denkt er over dan maar enkele fragmenten te bewaren. Dat kan ui teraard wèl. Als men er dan maar re kening mee houdt dat gebrandschil derde glas-in-lood ramen bedoeld zijn om het licht, lie/st zonlicht, door te laten!" De gebroeders Henderickx, allang geleden geëvolueerd van alleen glaze niers naar moderne en zeer veelzijdige beeldende kunstenaars, werken nog steeds graag met glas. Weten er ook verrassende, boeiende effecten mee te krijgen. Maar gebrandschilderd glas- in-lood hoort niet tot hun vreugden. Die diep-gravende symboliek-zoeke- rij heeft niet de instemming van de merkwaardig gelijkgerichte broers. Frits." „Voor een groot metaalplastiek voor het veilinggebouw in Honse- leersdijk heb ik in het voetstuk, om reliëf te krijgen, sleutels ingelast. Daar zagen ze direct „sleutels vm de welvaart" in. Nou, er zaten ook oude veren van deursloten bij dat was dan zeker het symbool van de veilig heid. Dwaasheid." Waar Frits wèl verliefd over ver telt, dat zijn de stukken gekleurd glas die in diezelfde metaalplastiek zijn in gegoten en die, spelend met het inval lende licht, verrukkelijke effecten ge- ven. Glas blijft de broers boeien. Of het nu is als stukjes inzet in de mo derne metaalplastiek, hetzij als mo- zaiek-inleg. "FONKELEND van kleur, glinsterend van licht. Een stralend mozaiek voor een christelijke school in Vlissin- gen, een sierlijk mozaiek in een Vlaardingse winkelpui. Modern van ontwerp, maar ouderwets-degelijk van technische uitvoering. Vaky/erk. „Ach, de techniek moet je óók in je vingers hebben! Anders krijg je het nóg niet voor elkaar". Veel werk met metaal ook. Zoals het plastiek dat vrijdag in de Raiffei- senbank- te Pemis is onthuld. Wéér symbolisch overigens: allemaal be taalmiddelen, Runderen, kettingen, schelpen, munten, met centraal een schip als teken van de handel. Stap terug „Ook toen, met die ra-men, hebben ive een stap terug moeten doen in de onttrifclceliTig. Ook toen was glas-in- lood al op z'n retour. We deden het niet graag, maar ja, men toêlcle het hebben, hè", zegt André Henderickx verontschuldigend. „En wat hebben we niet een moeite gehad met dat lid van het comité, dat oen diepgaande studie had gemaakt van het leven van Liduina en maar steeds bleef aandragen met details die óók nog in de tekening van de ramen verwerkt moesten worden. Merkwaar dig, dat die mensen een kunstwerk vragen en dan helemaal geen oog hebben voor de kunstzinnige kanten van het werk". "DROER Frits blijft overigens heel laconiek onder dit wanbegrip. Hij vertelt smakelijk over een raam dat zij gemaakt hebben voor een protes tant-christelijke kerk in Emmeloord. Het stelde het offer van Abraham voor. Maar er boven zweefde een en gel, wat volgens een verbolgen ouder ling niet in overeenstemming was met de bijbel. Die engel moest er uit en Nieuwe techniek Wij blijven steeds naar nieuwe mogelijkheden zoeken," zegt Frits Henderickx, die met z'n 48 jaar blijft experimenteren. Enthousiast laat hij een apparaat zien, een mac Jutte, die schijven en slijpstenen razendsnel kan laten draaien. Voor het snijden van steen en glas, maar ook voor het etsen in glas. „In moderne gebouwen zijn veel glazen wanden en deuren, Die moeten vaak van een tekening voorzien wor den. Vroeger werd het grijs gezand straald. maai" met deze machine kan je de figuren veel lichter etsen. Ja, uit de vrije hand. Je ziet de tekening, maar het stoort niet in het uitzicht. Én van alle kanten merkbaar". Al de ruiten in de werkplaats van de gebroeders Henderickx („eigenlijk veel te klein; we zouden graag het toch leegstaande bovenhuis er bij willen hebben, maar ja") staan al vol met die etsen. Etsen die meer van deze rijd zijn dan de nu met de ondergang bedreigde glas-in-lood ramen van de St. Lidui- nakerk! (Van- een onzer verslaggevers) f\BK-PRAESES Van Krogten heeft L' eens nuchter en verre van over trokken over een openlucht concert gezegd: „Het ts steeds weer een ha chelijke onderneming. We zitten ge woon op een grasveld. Van tijd tot tijd moet het concert worden onder broken, omdat de stoelpoten in de modder zakken. Net heeft de dirigent dan vol goede moed het sein tot re peteren gegeven of stoeiende kinde ren hebben ergens op de achterste rij de muziek van één der orkestle den omver gegooid." In het vervolg zal de voorzitter van OBK tevens penningmeester van de afdeling muziek SG geen reden meer tot klagen hebben: de verplaatsbare muziektent is aanwe zig. Onlangs heeft het muziekgezel schap St. Radboud voor het eerst de voor- en nadelen beproefd. En wel op het Cornelia van Santenplein in Groenoord. Behoudens de nodige puzzels bij de „opbouio" spreekt men in musiefcïcrmoen van een succes. Zo'n succes zelfs, dat enkele Croen- oord-honden tijdens het optreden een onstuitbare en stoutmoedige drang kregen om mee te zingen. Dan toch iets om te klagen? Voorlopig zijn er bij het bureau aan de Plantage niet vanwege de honden, maar door de opkomende herfstverschijnselen geen aanvra gen meer binnengekomen om ge bruik te maken uan SG's verplaats bare muziektent. Wellicht het ko mende voorjaar weer. ROTTERDAM, maandag (ANP). Mr. J. J. Oyevaar is vanmorgen afge treden als voorzitter van. de raad van commissarissen van WUton-Fjjen- oord-Bronswerk N. V. H|j deelde dit mee in een communiqué van de vol gende inhoud: ,»De bliksemactie door Rijn-Schelde ten aanzien van Wil- ton-Fijenoord-Bronswerk werd onder nomen tijdens de korte periode, waar in ik mü In Indonesië bevond. Wegens onbereikbaarheid in Noord-Sumatra kon ik eerst in Djakarta kennis nemen van het gebeurde, nadat alies reeds was beklonken, Jongstleden zaterdag keerde ik in Nederland terug. „Ook de twee andere leden van de raad van toezicht van Wilton-Fljen- oord-Bronswerk konden geen invloed op de besluitvorming uitoefenen, we gens afwezigheid buitenlands resp. v/egens opname in het ziekenhuis". „In het midden latend of het stand punt van Wilton-Fijenoord-Brons- werk, indien de commissie van toe zicht wel aanwezig had kunnen zijn. anders zou zijn uitgevallen en daar door de gehele ontwikkeling ook an ders zou zijn verlopen, zal het duide lijk zijn dat, nu ik door een samenlo pen van omstandigheden geen enkele invloed heb kunnen uitoefenen op de gang van zaken, ik daarvoor ook geen verantwoordelijkheid kan dragen. On der die omstandigheden heb ik beslo ten ingaande heden af te treden". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Met de bouw van een bescheiden „villa- wyk"-je In bet noordwestelijke deel van Groenoord, gelegen naast een eveneens bescheiden winkelcentrum, zal spoedig een begin gemaakt kunnen worden. Villawijk cn winkelcentrum komen aan de Borodinlaan, zijnde bet verlengde in noordelijke richting van dc Feter van Anrooylaan, in het wes ten begrensd door de Zoomweg of Be- neluxweg. De wijk zal bestaan uit totaal 45 eengezins-woningen, waarvan er twaalf gebouwd zullen worden door het Aannemersbedrijf Fa. Gebr, Bou- wens te Schiedam; achttien door het BouW-consortium (M. P. Kloppers en Zoon N.V., Aannemingsbedrijf Van de Wetering en Van Dalen N.V. en H, Hooghart en Zoon) te Rotterdam en vijftien woningen plus tien autoboxen door H. v. d. Kraan's Bouwbedryf te Schiedam. Zij hebben aan de gemeente resp. 1.925 m2, 2.784 m2 en 2.388 m2 terrein in erfpacht aangevraagd. De grond waarde is gesteld op ƒ8.000 per wo ning en 1.300 per garage, wat een canon zal opleveren van ƒ525 voor een woning en 86 voor een garage. Het (buurt)winkelcentmm zal wor den gerealiseerd door het Onitwikke- lingsbureau "Winkelcentra te Den Haag en zal omvatten acht winkels, vier kiosken en één supermarkt op to taal ongeveer 1.400 m2 terrein. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag- De 2I-ste Femina (van 4 tot en met 15 oktober) staat dit jaar in het teken van de elektriciteit,onmisbaar element in ons dagelijks leven. (Weet men het nog? Vong jaar was het thema: communicatie). Eisenbahn-Amateur-Klub uit Oberko- chen. Dit is een van de dingen, die van morgen tijdens een vliegende perscon ferentie tussen de Rotterdamse lucht haven Zestienhoven en Beek in Lim burg, werd medegedeeld door Femi na-directeur, de heer J. Hoffman. Waarom een vliegende persconfe rentie Zo maar. Weer eens wat an ders. Circa dertig journalisten uit het hele land bleken er belangstelling voor le hebben. Waarom naar Beek Wel. Beek ligt vlakbij Maastricht en In Maastricht zijn de Sphinx aardewerkfabrieken ge vestigd. En de Sphinx zal dit jaar een van de vele standhouders op de Femi na zijn. (Tussen haakjes: een zestigtal liefhebbers kon. net als verleden jaar, niet worden geplaatst in de Ahoy hal bij het Hofplein; te geringe afmetin gen van dit tijdelijk onderkomen - in 1970 is de nieuwe hal in het Zuider park klaar worden steeds meer een probleem). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op de hoek Burgemeester van Haarenlaan Nïeuwedamlaan is gisteren de 17- jarige Vlaardinger H. P. met zijn bromfiets tegen een personenauto ge botst. De jongeman liep hierbij een her senschudding op en moest naar het gemeenteziekenhuis worden overge bracht. alwaar hij ter observatie is opgenomen. Vermoedelijk heeft of cle bromfietser of de automobilist het rode stoplicht genegeerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Twee Schiedamse jongens, respectievelijk van 16 en 17 jaar, hebben bekend het afgelopen weekeinde Ingebroken te hebben in de woning van de heer H. M. H. aan de Lindeyerstraat. Ze hebben aldaar uit een portefeuil le een bedrag van 1200 ontvreemd. De jongens zijn gisteren aangehouden in Nijmegen en vandaar overgebracht naar het hoofdbureau in Schiedam. De politie stelt een verder onderzoek in. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op de Rot- terdamsedijk. nabij de afrit naar de Boerhaavelaan liet dc 28-jarige scheepsleveraneier A. V. met zijn per sonenwagen bij het rechts afslaan geen ruimte vrij voor een bromfietser. De 30-jarige A.S, uit Schiedam, die ter plekke op de bromfietser reed, kwam hierdoor te vallen en moest met een hersenschudding naar het ge meenteziekenhuis worden overge bracht. Erkenning De Femina 1968: de voorzitter van de Femina, de heer C. van der Linden ze! ergens tussen Zestienhoven cn Beek, dat hij de samenwerking tussen zijn organisatie en de Sphinx als e^n bewijs van erkenning van een van de duizend Europese beurzen beschouwt. Overigens zijn er zijns inziens tweee manieren om te verklaren, waarom het aantal beurzen jaarlijks toeneemt. A. Elke beurs heeft een beperkt ver zorgingsgebied en B. Er biijkt voorts steeds meer behoefte aan vakbeurzen, dus specialisatie, te bestaan'. Dat Femina niet slechts in een Rot terdamse behoefte voorziet vong jaar: ruim 120.009 bezoekers - blijkt nu al uit het grote aantal huisvrou wen, dat uit het hele land naar Rot terdam komt. "Er hebben er zich al 8000 via hun vrouwenorganisatie opgegeven om een bezoek a?' Je Femina te brengen, deze dames gaan er een 'dagje' van maken, want er is een pakket samen gesteld dat bestaat uit een havenrond- vaart (met lunch), een rit met de me tre en een bezoek aan de Euromast. Tmeinde deze groep naar Rotter- dan te krijgen heeft de directie van Femina 4000 vrouwenorganisaties in Nederland aangeschreven en uitgeno- Wat is het verzorgingsgebied van Femina? "Uit de bezoekersaantallen van vroeger is gebleken, dat 69 pro cent uit Zuid-Holland (waarvan 6C uit Rotterdam) komt. Zeeland, Noord-Brabant en Limburg volgen met 17 procent. Lagere aantallen bezoekers komen uit Gelderland. Overijssel en Noord- Holland (7 procent), Utrecht (5 pro cent) en Drente (2 procent). Het groepsbezoek blijkt in het alge- meen, maar dit jaar in het bijzonder, uit de zuidelijke provincies te komen, namelijk 70 procent. Uit het midden van het land 21 procent en uit het noorden (Groningen en Friesland die oversteek is kennelijk te ver niet meegerekend) 7 procent. Een van de hoogtepunten van de 31ste Femina is de inzending van de ESTAC in Noordwijk. Ondanks de ra ketten, die te zien zijn, zal het een vreedzame inzending zijn. Het begrip ruimtevaart iets dichterbij te brengen dat is de bedoeling van de Femina cn de ESTAC, allemaal in het kader van „elektriciteit". Een ander hoogtepunt: de inzending van de stichting bevordering volksge zondheid, waar medici en vooraan staande mensen uit de Nederlandse (en Rotterdamse) sportwereld infor maties van algemene aard geven. Een van hen is de voorzitter van Feijenoord, de heer A. A. Couwen- berg. Wat de medische kant van de (SBV) zaak betreft: in deze stand werken vijf charitatieve instellingen samen, te weten het Koningin Wilhel- minafonds (kanker), het prinses Bea- trixfonds (polio), 't Nederlands fonds, de Nederlandse hart stichting en het Emmabloem tuberculosefonds, Deze organisaties hebben zich uitsluitend in Rotterdam verenigd en hun krachten gebundeld. Vandaar deze unieke inzending. Andere dingen die men straks op de Femina tegen komt: huishoudelijke lorlichting, informatie op het gebied van keukens, een inzending over keu kens en evenmin als verleden jaar ontbreekt er een stand van de brand weer (wist u al dat het bedrag aan brandschade alleen al in het ersle kwartaal van dit jaar op 250 miljoen gulden kwam?). Er komen instruc tie-avonden waar iedereen zijn voor deel mee doet. Een van de aardigste onderdelen van de Femina wordt de presentatie van een grote modelspoorbaan (;»5 vierkante meter) waarop tientallen treinen volautomatisch in bedrijf zijn. Deze inzending is afkomstig van de Voorts zal een zogenoemde elektro nische jurk door presentatrice Eefje Smit worden geshowd bij de introduc tie van het nieuwe Amerikaanse elek tronische orgel DX 66. De 21ste Femi na heeft dit jaar 46 inzendingen. Forums Femina-traditics: de beurs wordt geopend door de echtgenote van de burgemeester, mevrouw A. Thomas- sen-Lind en de forums (vier stuks) zijn niet meer van de lucht. Op 7 oktober (in „Palace" in de Zo merhofstraat) gesproken over het on derwerp „Waar blijft ons geld?", op 9 oktober over „Ons kind in gevaar", op 10 oktober over „Verleidt de reclame het gezin?" en op 11 oktober over „Carrière al of niet ten koste van het gezin?". Vier kluiven, die vlakbij de Ahoy-hal alle in de middaguren worden aangepakt. Laatste nieuwtje: voor de eerste honderd bezoekers ligt er een Femi na-lepeltje klaar (Was dat anders ja ren ook niet zo?). MAASSLUIS, maandag. Excel sior-M, hield beide punten in eigen huis door zaterdagmiddag te winnen met 3-—2 van het Sassenheimse Ter Leede. Het is een spannende, maar toch sportieve wedstrijd geworden. Het duurde tot 25 minuten in de eer ste helft voordat het eerste doelpunt viel. Het was Cor Witzenburg die uit een. corner fraai in de linkerbeneden hoek wist te scoren, 10. Een kwar tier voor de rust wist Barten de stand gelijk te maken 11. Dat duurde niet lang want twee minuten later was het v. d. Sar die scoorde 21. Vlak daarna kwam het mooiste doelpunt van dc hele wedstrijd. Door goed samenspel van V. de Sar, Jan van Dijk, die Ader tegenstanders passeerde, en Nic. Ver haas die ten slotte het leder middels een trekbal in het Ter Leede doel liet belanden. 31. Tot de rust bleef deze stand bestaan. Vlak na de rust ver kleinde Ter Leede de achterstand door een doelpunt van. middenvoor Overde- vest 32. Tot het einde toe werd er niet meer gescoord zodat de tweede helft in zijn geheel zeer spannend was. dinsdag 17 september 1968 - pag. -5 Parktoernooi Van Vliet (Van een onzer sport mede werkers) 1JJ1MIL4 SCHIEDAM, dinsdag. ||3tlklKl Marjoos Zoetmul der heeft op de laatste dag van het Parktoernooi Van Vliet voor een grote verrassing gezorgd door in de finale damesenkelspel B-klasse Gré Olthof in drie sets te verslaan (6-3, 8-10 en 6-2). In de finale herenenkel in de B-klasse versloeg Huug Wittop Ko ning na een spannende en voor liet publiek aantrekkelijke partij rijn te genstander Harry Meyer in drie sets. (2-6, 7-5 en 6-1). In het gemerugddubbel B-klasse, ver sloegen Els Meyer en Huug Wittop Koning hun tegenstanders Margrid Sneep en Harry Meyer. In het dames- dubbel werd een zege behaald door Margrid Sneep en Els Meyer. Zij ze gevierden over Nora Vis en Gré Olt hof met de cijfers 6-2, 6-2, Harry Meyer en Huug Wittop Koning bleken na een spannende partij in het heren- dubbel te sterk voor Karei Koerts en Huug Bulte. De overige uitslagen lui den: C'-klas: Ciska Mey wint titel damesenkel na zege op A rente van Leeuwen (1-fl. 6-3 en 8-0). Titel herenenkel voor Leo Nefkens na overwinning op Gerand Streng <6-2, 7-5) Eerste prijs damesdubbel voor de derde echte reenvolgende keer naar Ank van RJjsewUk en Gré Olthof na een overwin ning op Ineke Bulte en Els Meyer (B-3 en 6-0). Mieke Friderlehs en Jan van Stelen ■wonnen verrassend van Mary van den Heuvel en WU Baard in het gewiengddub- bel <7-5, 7-5). In het herendubbel bleek de combinatie J. de Jong/H, Wittop Koning te sterk voor J Q. de Rulter/H. van Bezooyen (6-1, 6-2) Bij de veteranen verloor Jaap Orel van Hans de Ruiter (9-7, 3-6, 8-6). Het ge- mengddubbel werd een zege voor Gré Olt hof en Jan van Elswijk tegen mevr. Date- ma en Hans de Ruiter <6-2, &-3). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Postdui venvereniging Union deed maandag mee aan een wedivlücht vanuit St. Grislïain. De duiven moesten een af stand van 169 kilometer afleggen. In totaal wenden er 185 duiven gelost. De eerste duif maakte een tijd van 12.38,41, de laatste een tijd van 13.04.17. De uitslagen luiden: 1. Heeren-Zn. 1, 4, 12. 13, 14, 22, 24; 2. Verlinde-Zn, 2, 9. 1.1, 16, 19, 26, 29; 3. Wyn- ties Jr. 3; 4, Kerkhoff 5, 6, 8, 25; 5 W. v/d Hoeven 7. 15; 6. Broekhuizen 10, 21; 7, Barzüay 17; 8 G. v. Diest 18; 9. Ekrfs 20; 10, v. Leeuwen 23. 30; 11. Harg 27; 12, Wen- teler 28. ROTTERDAM, maandag, Met twee gebroken polsen is zaterdag de elfjarige Jacobus Labruyete naar het St. Franciscusgasthuis gebracht. De jongen viel in een speeltuin aan de Crooswïjkseweg van een vijf mete»- hoge glijbaan. (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM, dinsdag. - Succes heeft voor *11 da verende verrassing gezorgd door titel kandidaat Spartaan met liefst 51 te vèrslaan. In een uitstekende wedstrijd waarin, ondanks de regen en een gladde hal, Succes er lustig op los combineerde, zorgde Diane Smit na vijf minuten met een ver schot voor 1—-0. Lou van Dijk bracht met een prachtig, voor de schoonheidsprijs in aanmerking komend, schot de stand op 2—0. In de tweede aanval door Benno van Krogten na goed aangeven van Fred Lalau verhoogd tot 4—0. Na rust deed Spartaan via een tegendoelpunt iets terug, maar hoewel de derde aan val niet op dreef was, zorgde Lea Duifhuyzen voor 51, waarna Spar taan een geslagen ploeg was. Door dit resultaat zijn de kansen voor een hoge klassering (om van een kampioen schap nog maar niet te praten) uitste kend te noemen. Maar de competitie is nog lang en zwaar. In een prettige en onder goede lei ding staande wedstrijd heeft ODI te gen Vriendenschaar 2 een 66 gelijk spel behaald. De eerste helft, in de re gen verspeeld, was voor Vrienden schaar en het bleek weer ets duide lijk. dat onze stadgenoten tjjdens re gen niet tot hun beste spel kunnen komen, Hans Berman kon weliswaar met een afebandschot ODI aan de leiding helpen, maar hiermede was al het kruit verschoten en met een 3—1 ach terstand ging de rust in. In de tweede helft, toen de regen minder werd, bracht Arie v. *t Hof door middel van een strafworp en een doorioopbal de stand op gelijke voet. Na 34 bracht Wim v.d. Winde 44 op het scorebord, waarna Vrienden schaar tot 4-6 uitliep. Het pleit voor het moreel van de withemden, dat ze nóg een keer wis ten terug te komen en -via topscorer Arie v.'t Hof tot 66 inliepen. Opval lend is, dat in de afgelopen twee wed strijden alle elf doelpunten door heren zijn gemaakt. 'Schiedam' Schiedam heeft tegen Ijoba een ge voelige nederlaag geleden. Tegenover tien Zeeuwse doelpunten konden de roodzAvarten slechts 4 doelpunten stel len, waarmede het verschil in klasse duidelijk werd aangetoond. Het Tjoba wil dit terreinverli- in één seizoen terugwinnen, en gezien het vertoonde spel, zullen weinig ploegen het hiervan af kunnen hou den. Voor Schiedam een leerzame wed strijd, waarin aangetoond werd dat vooral op het onderdeel plaatsen nog wel het een en ander te verbeteren Aralt. vorige seisoen gedegradeerd* -erües blijkbaar VOOR DAMES EN HEREN CONDITIE-TRAINING SPORTSCHOOL HOLLANDER Inlichtingen: telefoon 01033 6918 Noord vest 9395, Schiedam, vraagt zo spoedig mogelijk voor diverse afdelingen in de distilleer- derdij. Sollicitaties aan bovenstaand adres of tel. 266054, toestel 7. Velourgerdijnen verven 3,50 p.m2 Mantel verven 15 16 Kort suèdejasje reinigen ƒ15 Oostsingel 2, telefoon 268924. Textiel verven en suède reinigen» Personeel gevraagd Do Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE- ZORGERS(STKRS). Aanmel den: Hoogstr. 76i. Schiedam, tel 267279. 's Avonds na 7 uur tel- 165960. H0Z8 Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto vam Vuuren. HooEstr. 106. Schiedam, tel. 2GG720. Let op juiste adres. In een dagblad zit u dus goed met uw advertenties

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2