mrnmm 'Kol Simchalï na op tournee in buitenland SEX, SADISME EN MEER IN 'POEL DER ONTUCHT' I SCHIEDAMS ZANGDUO DE BOOT Schiedamse bioscopen) Rijdende viswinkel voorziet in behoefte van Kethel/Groenoord SCHIEDAM DUIVENVLUCHT DE VRIJHEID Indrukken over Uppsala MAK ZN. Open-deurdienst in Grote kerk Expositie werk Kunstklassen Jeugdige inbrekers schuldig aan meer diefstallen Vrachtwagen kantelt in berm Woudweg Hersenschudding na een gecompliceerde botsing Drs. G. A. A. Smit directeur van Soc. dienst Nieuwe gezamenlijke dienst op Amerika Verbijsterend beeld van een dolgedraaide samenleving Symphomeorkest-leden als oorlogshelden WF-voetbal Op cle strip-toer Sportvelden in plan oost Tegels Rijnmond-plaat PvdA-stem Van Loenen voor antolakken GEMEENTE SCHIEDAM GEMEENTE SCHIEDAM donderdag 19 september 1968 - pag.;5. (ADVERTENTIE) Wala Majorette beha van Lycra met bijzonder moofe kanten cups en verstel bare stretch schouder banden. A.B.C.D. 14.90 bijpassende Majorette gaine 15.90 IN ALLE 21 FILIALEN VAN SCHIEDAM, donderdag - De S.P.V. De Vrijheid heeft met 259 deel genomen aan de duivenvlucht vanuit St. GMslain, die vanwege het slechte weer niet op zondag gevlogen kon worden, zodat de duiven eerst op maandag 10.20 uur zijn gelost. Eerste duif binnen 12.49 uur; laatste prijsduif 13.30 uur. Uitslag; 1, 2. 7, 8, 9 20, 22, 25, 30, 21 Jack Doejaarden; 3, 5, 24, 35. 40, 52 F. Pols; 4, 11, 17, 19, 29. 34, 42, 43 Jan Doejaaren; 6 27, 39, 44, M. de Potter; 10, 56 In 't Hout; 12, 21, 45 J. Rost; 13, 15, 16, 55 A, Pronk; 14 W. Hooft; 18, 37 Joh, Christen; 23, 58 F. Scholte; 26, 28 A. vd. Berg; 32, 49 P. Verlinde; 33 J. W. Blom'; 36, 57 J, de Wilt; 38, 41 Zuidgeest; 47, 54 C. Koogje; 48 Westerholt; 53 J. v.d. Ent. SCHIEDAM, donderdag. Mej. ds, G. Westerouen van Meeteren en ds. H. Wethmar, beiden afgevaardigden naar de vergadering van de wereldraad van kerken in Uppsala zullen hun in drukken over deze vergadering weer geven op een bijeenkomst op maandag 23 september in de grote zaal van het wijkcentrum Nieuwland, dr. Wibaut- plein, aanvang 20.15 uur, Deze bijeenkomst is georganiseerd door de contactcommissie van de Doopsgezinde-, de Remonstrantse kerk en de Ned. Protestantenbond in het Rijnmondgebied. (ADVERTENTIE) Voor al uw kampeer-, sport en watersportartikelen Hoogstraat 125 - Tel. 267982 TENTENSHOW elke dinsdagavond gebouw Nieuwstraat 12 .iwvwwus^wvwi'. SCHIEDAM Geboren: Comclis G. z.v. 3. Smfl ei J. S. van der Burg: Arnoud G. z.v. G P. Kleinekoort en G. RInglever; Pa tricia M. d.v. H J TJlUpsen W J. M van der Gaag: Adrians T D. d.v. W 3 M Wal beek en M E, van 't Oor. Overleden: F, J. Kooijman, 59 jr. echtg. G. Wijnstekers: P. G. Mak, 81 jr.: G, Alc- bregtse 68 jr.: P. Jonas, 71 jr.; J. Waard. 68 jr. wed. M. Molenaar: M C. Landsbergen. 82 jr echtg. H. J. Scheffers; M. Loch. 78 jr (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Vrolijke klanken gistermiddag op het Schiedamse stadhuis. Dat was toen Yvonne Grootenboer (20) en Bas Moerman'(22) elkaar èn de ambtenaar van de Burger lijke Stand het ja-woord gaven. Zij immers vormen het Schie damse zang-duo „Kol Simchach", wat Hebreeuws is voor „vrolijke klanken". Dit huweiyk betekent overigens niet alleen een grote stap in hun privé-le- ven, maar ook in hun artistieke car rière. Want volgende week begint een grote tournée in het huitenland. Dan worden de Schiedamse amateurs tot professional. Het was in juni 1985 dat dit duo ontstond. Bas Moerman, zanger bij de gitaar met een repertoire van Jiddi sche, Israëlische, verder Griekse en Engelse liederen, kreeg voor het eerst medewerking van Yvonne, toen nog scholiere. Dit optreden had direct suc ces. Besloten werd om te blijven sa- menzingen. En omdat de nadruk ge legd zou worden op het Joodse lied in de meest ruime zin van het woord, werd als antfiesterraaam gekozen Kol Simchah. Genre Na zjjn verblijf in Israël bracht Bas een groot aantal liederen mee naar Schiedam, bewerkte en arrangeerde ze zelf. Daarmee werd opgetreden in Rotterdam en in vele andere sleden. Deelname aan het jaarlijkse con cours In Treslong in Hillegom leverde niet alleen een eerste prijs op,' maar ook de belangstelling van de kant van radio; en t.v. En het optreden in „Njeuwc Oogst" (tweede prijs) be zorgde het jonge duo veel contracten. Hun liedjes werden geen tophits, zij kregen geen gouden platen. Kol Sim chah doet geen concessie aan de com mercie, en vraagt geen grote podia met grote orkesten. Zij vinden dat hun genre zich er niet voor leent. Het (voor- de hand liggende) voorbeeld van Esther en Abi Ofarim wordt door Bas en Yvonne afgewezen. Nu wordt de grote sprong naar het buitenland gewaagd. Afgezien van en kele radio-programma's in Denemar ken en Israël, is het jonge duo daar nog niet geweest. Het wordt in de eer ste plaats een lang weekend in Parijs, daarna zijn er enkele contracten in Londen. Volop werk dus voor deze Nederlandse zangers van het Israëllr sche lied, die in een beperkte kring van belangstellenden reeds een zo goede naam hebben verworven. SCHIEDAM, donderdag. De .commissie voor het Open Deunverk van de Hervormde Gemeente houdt zondag 22 september een Open-Deur- dienst in de Grote Kerk, aanvang 10 uur. „Geef me de ruimte" is het on derwerp van de toespraak. Spreker is de promotor van het lam delijke Open Deur werk de heer Cor nell Wismeyer. Medewerking verlenen het kerkkoor van de Grote Kerk o.Lv. cantor-organist J. P. Bekkers en de Chr. Muziekver. Harpe Davids o.l.v. A. L. Glotzbach. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. In hel Stedelijk Museum is vandaag de ten toonstelling „Kunsfid assen 1967— 1968" begonnen Het zijn de resultaten van één jaar lang iedere week een paar uur met handenarbeid bezig zijn. Er is zowel werk opgehangen van 6 14-jarigen, als van 14 jaar en ouder. Uit het vele goede werk is een keuze gemaakt, daar niet alles tentoonge steld kon worden, Het is een collectie van wat Schie dammers van nu op het gebied van creativiteit kunnen presteren. (•Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag, De twee jeugdige inbrekers, die zich het afge lopen weekeinde schuldig hebben ge maakt aan een diefstal in een woning aan de Lindeyerstraat, hebben bekenc in de afgelopen maanden ook nog an dere inbraken te hebben gepleegd te zamen met een 16-jarig vriendje. De voorwerpen, die zij bij de vorige dief stallen hebben ontvreemd, zijn terug gevonden en weer aan de eigenaren bezorgd. Het Schiedamse duo „Kol Sim chah", sinds gisteren gevormd door het echtpaar Moerman, kreeg bij het huwelijk ook be langstelling van de schooljeugd, omdat mevrouw Yvonne Moer- man-Grootenboer onderwijzeres (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Een vrachtwagen, bestuurd door de 37-ja- rige chauffeur P.W.V. uit Delft, is vanmorgen op de "Woudweg door on bekende oorzaak in de berm gereden en daarna gekanteld. Vele balen meel kwamen hierdoor in een sloot terecht. Men vermoedt dat de schade ongeveer ƒ1300 bedraagt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Op de Joh an de Wittsingel, ter hoogte van de Rijksscholengemeenschap, kwamen gisteren twee fietsers en een bromfiet ser met elkaar in botsing nadat cén fietser, de 16-jarige scholiere M. P. van W., plotseling op de' rijweg was afgestapt. Hierdoor moest de 20-jarige brom fietser T. de B. naar links uitwijken, waarna hij tegen de derde fietser, de 12-jarige H. M. G. aan reed. De 16-ja- rige M, P. van W. kwam ongelukkig te vallen en moest met een hersenschud ding naar hel Holyziekenhuis worden overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Drs. G. A. A, Smits uit Nijmegen wordt door b en w voorgedragen voor de benoe ming tot directeur van de Gemeente lijke Sociale Dienst in Schiedam. ROTTERDAM, donderdag. De IIolland-Amerika Lijn en de Royal Mail Lines, die een gezamenlijke dienst onderhouden tussen Britse en IVesteuropese havens en havens aan de westkust van Noord-Amerikn en Canada, hebben overeenstemming be reikt met de Furness Line om een versterkte gezamenlijke dienst mei deze partners in dit vaargebied te be ginnen. Deze dienst zal worden geopend met de afvaart var. het s.s. „Dinteldijk" van de Holland-Amerika Lijn, die voor begin oktober a.s, is vastgesteld. Om de twaalf dagen zal een vracht schip lading innemen in Huil, Rotter dam, Londen en Glasgow voor havens aan de westkust van de V.S. en Cana da, Met dezelfde frequentie zal lading worden ingenomen in alle havens aan de North Pacific Coast, bestemd voor Britse havens en havens op het noor delijk gedeelte van het Europese con tinent met inbegrip van Antwerpen. De haven van Hamburg zal met tussenpozen van 24 dagen worden be diend. Ten gerieve van de verschepers zullen de Manchester-afvaarten van de Furness Line worden vervangen door regelmatige en frequentere af vaarten van Huil. Wie rUp is voor een hoogst ongewo ne en zelfs verbijsterende bioscoop ervaring, moet dringend worden aan geraden onverwijld „POEL DER ON TUCHT" („Mudhoney") te gaan zien. Wat zich onder deze nu eens goed ge kozen titel aandient,-is nog maar zel den vertoond. Als leidraad voor de kijkers een op somming van de voornaamste perso nages: in de eerste plaats Calif McKinney, een zojuist uit de gevange nis ontslagen jongeman, die zich als boerenknecht voor uiteenlopende doeleinden beschikbaar stelt. Verder hebben we te maken met een steeds net niet stervende boer; diens wellustige, naar liefde hunke rende nicht; haar echtgenoot, een waanzinnig geworden sex-maniak: een half-debiele tandenloze vrouw, haar twee waarschijnlijk in een strip- teaseclub opgevoede manzieke doch ters (van wie één de spraakkunst niet machtig blijkt); een bronstige knecht: een dol gedraaide onheilspredik. r; diens godvruchtige sensuele helpster. Bijrollen worden verzorgd door snel geagiteerde omwonenden. Plaats en tijd van handeling: een verlaten land streek in Amerika tijdens de depres sie-periode. Het resultaat,' dat uit al deze ele menten is ontstaan, doet zich voor als een bonte mengeling van sex, sadisme en pornografie, aangelengd met een beetje sociaal realisme, een scheut Tennessee Williams en een vleugje Irekine Caldwell („God's Little Acre"!), hetgeen dan nog gelardeerd wordt met wat Amerikaanse folklore (een lynchpartij, het beginnen van een nieuw leven en dergelijke). „Mudhoney" is, zonder enige over drijving. een werkstuk dat tnen niet licht zal vergeten. Of de film nu be doeld is als een drama, of als satire op het één. of ander is daarbij nauwelijks van belang. (Passage, 18 j.). Het is een origineel idee om in „Helden zijn schaars" („Counter point") oorlog en populaire klassieke SPïCitir. FIllHE TNE handbal-afdeling van de vereni- -L' ging Wilton-Fijenoord, van de velden aan de Maaskant verdreven, omdat daar gegolfd moest worden, zal niet naar de Schoeibaanstraat hoeven te verhuizen, zoals gevreesd werd. De handballend© scheepsbouwers kunnen voorlopig terecht op een veld bij de "WF-Bedrïjfsschool. Het bestuur is niet enthousiast, zo blijkt uit het afdalings-orgaan. „Het veld is een noodoplossing, gezien de slechte conditie. Zondag j.I. Waren er al twee gekneusde enkels. Wordt er niets aan het veld gedaan, dan zullen er nog we! meer volgen. Ook ae kan tine is niet wat we gewend waren. Dat we er minder op zouden worden, was wel te voorzien, maar zó is het om te huilen. De kleedgelegenheid voor de horen laat ook veel te wensen over." muziek te combineren. In deze op 'n roman van Alan Sillitoe gebaseerde produktie gaat het om een symfo nieorkest, dat in 1944 het moreel van de Amerikaanse troepen in België met Beethoven en Brahms op peil moet houden. Het voltallige orkest wordt krijgsgevangen gemaakt en geïnter neerd in een soort kasteel, waar ruim schoots gelegenheid tot musiceren be staat. De rest van de film is een romanti sche visie op de geestelijke strijd tus sen de dirigent van het orkest (Charl ton Heston) en een Duitse generaal Maximillian Schell). Trouw aan de normen en wat beschouwd wordt als de „volwassen" oorlogsfilm, worden zij getoond sN twee gelijkwaardige, verwisselbare helden: Schell staat ge woon maar toevallig aan de „verkeer de" kant en getroost zich zelfs heel wat moeite zijn kolonel te weerhou den van het plegen van wandaden. Ralph Nelson heeft aan het volgens een star schema opgebouwde scenario niets toegevoegd, wat zijn film had kunnen doen uitstijgen boven een vol strekt wezenloze dorre beschouwing over zaken als eer, geweten en oorlog: zelfs als alle orkestleden aangetreden staan om te worden gefusileerd, laat hij Heston en Schell nog op theatrale wijze met elkaar polemiseren (Mono- pole, 14 j.). „Verboden Verleiding" brengt een soort van tournee langs dè Europese hoofdsteden en enkele daar gevestigde oorden van vermaak. Als inleiding wordt telkens nog wat stedeschoon getoond, maar dc filmploeg loopt op straat al gauw de eerste stripteuses tegen het lijf, aan wie wordt gevraagd of we 's avonds even mogen komen k(jken. Dat mag dan. Het is dus niet verbo den, en daarom ook niet erg'opwin dend. In het begeleidend commentaar wordt wel voortdurend gewezen op het raadsel van de vrouw, en daar moet men het mee doen. Een van de vele Italiaanse compilati-films in_ deze branche, maar geen bijster originele. (Monopole, zaterdagnacht, 18 j.). MATINEES In het Passage-theater wordt voor alle leeftijden op de zondag- en woensdagmiddagmatinees vertoond „Joe Hammond en de indianen". Het Mo no polethea ter zoekt het voor de matinees op zaterdag en zondag bij Jerry Lewis in „The Geisha Boy" (Jerry en het Konijn), ook voor alle leeftijden. De rijdende viswinkel van Fille- kes heeft niet te klagen over be langstelling, ook van jeugdige zijde. (Van een onzer verslaggevers) TTET vïsbedrijf Fillekes, dat reeds vierenveertig jaar aan de Hoog- AA straat is gevestigd, heeft er sinds kort een rijdend filiaal bij. Ver leden jaar september heeft men bij de gemeente Schiedam een ventvergunning aangevraagd speciaal voor de wijken Groenoord en Kethel, omdat volgens John F. Bakker, schoonzoon van ei genaar Fillekes, in dit deel van de stad een dergelijke handel ont breekt. „Dikwijls hebben we ln onze winkel aan de Hoogstraat klachten van de bewoners van deze wijken gehóórd. Vooral in de wintermaanden.Men vond onze vestiging aan de Hoogstraat eigenlijk veel te ver weg, maar er was geen andere oplossing. In Groenoord en Kethel bestaan eenvoudig soortge lijke winkels niet. "Vandaar dat wjj op het plan zijn gekomen om met een rij dend filiaal te starten", aldus John Bakker. Om de capaciteit op te voeren heeft het visbedrüf Fillekes kortgeleden een nieuwe oven aangeschaft. Het rijden de filiaal zal frequent aanwezig zijn aan de Laan van Bol'Es, de Schiedam- seweg, op het Cornelia yan Zanten- piein Henrietta Bosmansplein, Joh. Strausspleln en Bachplein, Gelijk als de winkel aan de Hoogstraat zal het nieuwe filiaal alle soorten gebakken en gestoomde vis en vele aanverwante artikelen verkopen. Momenteel probeert - het visbedriif nog een ventvergunning te verkrijgen voor de dezer dagen in gebruik geno men Groenoordmarkt aan het Joh. Strausspleln. De verkoop zal hier ech ter beperkt blijven tot warme gebak ken vis, omdat andere, visbedrijven zich aldaar reeds bezig houden met de verkoop van verse vis. Het visbedrijf Fillekes heeft in zijn rijdende filiaal ongeveer zes a zeven duizend gulden geïnvesteerd. TN Nieuwland hebben we nogal wat 1 kinderspeelplaatsen; in andere wij ken zijn er ook enkele cn in Groen oord komen ze. voor zover ze er al niet zijn. Meestal stalen werktuigen op een tegelplateau. Dat is niet ideaal omdat een kind bü een val ernstig ge wond kan raker, op de tegels. Maar een zandondergror.d is óók al niet best. omdat het zand wordt wegge trapt en dan komt het beton boven. Het Bouwcentrum Rotterdam geeft nu als nieuwtje door het bestaan van rubbertegels, bedoeld voor speelplaat sen en dan speciaal voor onder klim- rekken, schommels, enz. Door de veerkrachtigheid wordt de kans op hoofdletsel aanmerkelijk verkleind, wordt er bij gezegd. De tegels hebben een gangbaar formaat en zijn lever baar in zeven kleuren. Ook goed voor tegelbanen langs ijs banen, beveelt de fabrikant aan. Je kunt er met de schaatsen op lopen, zonder deze te beschadigen. T)E Rij nmond-band, volgend jaar -1-7 veertig jaar oud (nou ja, mees tentijds als Tamboer- en Pijperkorps „Harmonie") heeft een grammofoon plaat van zichzelf laten maken. „Om de voortreffelijke muziek van de band in bredere kring onder de Schiedamse bevolking te verspreiden", wordt be scheiden als reden opgegeven. Maar verder ook om geld te verzamelen voor een jubileum-cadeau. Deze plaat is nu verkrijgbaar. Twee maal zeven minuten goede muziek in stereo voor f 3,95. Een spot prijs, vindt het bestuur, het moet mo gelijk te zün vijfduizend platen te verkopen! Voorzitter G. J. Aal ten. Dwarsstraat 20, tel. 264980 noteert graag bestellin gen. HOEK VAN HOLLAND - Tot de plan nen die in het uitbreidingsplan-oost in Hoek van Holland zullen worden ge realiseerd, behoren ook twee voetbal velden en enkele andere sportvoorzie- ningen. Vooral met betrekking tot de voetbalvelden vraagt men zich in Hoekse voetbalkringen af of dit wél zo'n gelukkig idee is. Niet dat er geen behoefte aan bestaat, want de twee Hoekse voetbalverenigingen, Hóek van Holland en Hoekse Boys, kunnen in totaal ongeveer dertig senioren- en jumorenelftalien wel enige uitbreiding gebruiken. De vraag is echter of men wel zo gelukkig moet zijn met voetbalvelden op deze plaats. Het is niet waarschijn lijk dat een der verenigingen bereid zal zijn het gemeentelijk sportpark te verlaten om te gaan spelen op de vel den achter plan oost, die volledig bui ten het centrum liggen,.- Om ze te gebruiken voor juniorvel- den is ook niet zo'n gélukkig idee, wamt elke vereniging houdt zijn'ter reinen graag bijeen. De vraag ryst daarom of het niet beter zou zijn om te proberen de terreinen bijeen te houden. Men zou dan bijvoorbeeld het com plex schooltuinen naar plan oost kun nen overbrengen en eventueel alle tennisbanen, waar men" minder van publiek afhankelijk is. er bijeen kun nen brengen. Ook de verschillende tennisclubs hebben namelijk behoefte aan meer speelgelegenheid en men zou dan hier een compleet tonniscom plex kunnen maken. Personeel gevraagd De Schiedammer <Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BEZORGERS (STEKS). Aan melden: Hoogstraat 7S, Schie dam, tel. 267278, 's Hvonds na 7 uur tel. 155960. R028 Foto, film en projectie Pasfoto's Jdaar terwijl U wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam. Tel. 366720. Let op juiste adres. R180 Voor dames en heren CONDITIETRAINING Sportschool Hollander Inlichtingen: telefoon 01Q-336918. 1\JU de heer J. Scheffers is benoemd tot wethouder van Schiedam, zal de heer J. Dijkstra zijn plaats overne men als voorzitter van de raadsfractie van de Partij van de Arbeid. Drs. J. Bastiaans als viee-voorzitter en de heer P. Boschman, secretaris, zijn de andere leden van het fractiebestuur. Spuitbusjein 550 autokleuren. Dam 41—45, Schiedam. Telefoon 266192. Spreekuur Burgemeester Burgemeester Roelfsema is verhinderd op maan dag, 23 september a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. Schiedam, 18 september 1968. Burgemeester en Wethouders van. Schiedam ma ken bekend, dat zijn uitgeloot 150 obligaties van ƒ1000.van de 414% obligatielening Schiedam 1952 in, oorspronkelijk groot 3.000.000.en momenteel pro resto groot 2.250.000. Uitgelote nummers: I, 21, 41, 61, 81, 101, 121, 141, 161, 181, 201, 221, 241, 261, 281, 301, 321, 341, 361. 381, 401, 421, 441, 461, 481, 501, 521, 541, 561, 581. 601, 621, 641, 661, 681, 701, 721, 741, 761, 781, 801, 821, 841, 861, 881, 901, 921, 941, 961, 981, 1001, 1021, 1041, 1061, 1081, 1101. 1121, 1141, 1161, 1181, 1201, 1221, 1241, 1201, 1281, 1301, 1321, 1341. 1361,- 1381, 1401, 1421, 1441, 1461. 1481, 1501, 1521, 1541, 1561, 1581, 1601, 1621, 1641, 1661, 1681, 1701, 1721, •1741, 1761, 1781. 1801, 1821, 1841, 1861, 1881, 1901, 1321, 1941, 1961, 1981, 2001, 2021, 2041, 2061, 2081, 2101, 2121, 2141, 2161, 2181. 2201, 2221, 2241, 2261, 2281, 2301, 2341, 2361, 2381, 2401, 2421, 2441, 2461, 2481, 2501, 2521, 2541, 2561, 2581, 2601, 2621,-2641, 2661, 2681, 2701, 2721, 2741, 2761, 2781, 2801, 2821, 2841, 2861, 2881, 2901, 2921, 2941, 2961, 2981, De per 1 november 1967 aflosbaar gestelde obli gatie nr. 467 is nog niet ter verzilvering aangebo den. Betaling geschiedt van 1 november af mede ten kantore van de kassier der gemeente Schiedam. Schiedam, 16 september 1968. ifc..

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2