'Ursus kan in derde klas spelen bij het gouden jubileum!' HEU jAI el r PLATE CO. jNabeschouwing9 van directie Wilton-F. 1 f 27.05 ÏJ d %93 48.- 67.5Ü SCHIEDAM Vrijdagsavonds geopend r« VOORZITTER P. C. MOUTHAAN MET RECHT OPTIMISTISCH DHS blijft beneden de verwachting SCHIEDAM Smoorenburg gaat op in N.y. Gazan Een heel speciale en bijzonder voordelige aanbieding (uitsluitend om mee te nemen) AaBe Fiberwoven, de warme lichtge wicht deken van 100% Acryl. De practische moderne deken, zo ge makkelijk in onderhoud, voi-wasbaar (zo gewassen, zo droog), waarbij vervilten is uitgesloten. Niettegenstaande de lage prijs, extra voordeel bij aankoop van 2 stuks. TT Deze maand nog een 'sociale blauwdruk' 2,98 ƒ0,85 ƒ2,10 BOKHORST p. m2 ALLE KLEUREN direct uit voorraad leverbaar. Grote Markt 19-21 Schiedam Tel. 267762-262335 KOERIERSTERS SCHIEDAM (ADVERTENTIES nu... beduidend goedkoper Dc ideale dracht tn het najaar... het twlnsec, dat zowel van pas komt tijdens een warme herfst dag, maar ook als de winter zich vroeg aankondigt heerlijk be haaglijk draagt. Acryl dames twjnset, de han dige jumper met vest kom bi- natie, van een uitstekende kwali teit In prettig model en diverse modieuze kleuren. Deze elegante twin sets, het jumpertje met knoopslulting cp de rug nu voor nog géén zeven tien gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze Acryl dames twinsets, in diverse kleuren wit, bleu, cerise, mos groen en turquoise maten 33 t/m 46 Vrijdagavond tot 9 uur open Oatc waandagmorsïn geopend Géén Ui. of schrift, belt. BRIL NODIG Houdt AREND in 'toog Erkend ziekenfonds- leverancier Hoogstraat 91 SCHIEDAM. Geboren: Carla d.v. D. van van der Lugt en Y. C. Siereveüd, Leonar- dus A. z.v A. B. van der Steen en J. 3. T. Driessen, Pieter W. z..v, W. Janssen en G. F. Sloof, Maurice iv, G, Plooij en T. van Put. Elizabeth L. T. d v. T. L. C. van Beek en M. J. Kazenbroot. Thomas J. A. C. z.v A. C. van Duijn en C. J, Helnsbroek, Maria C. S d.v. M. A. M. Stoffels en G. C, M. HoUerhoek;, Wilhelmus H. z.v. H. W. T. Las- soob en C. M. W. van der Koolj. Susannc M. J. d.v A. J. Gtroolemaft en R. I». Ver meulen. Wilhelimna M. H. d.v, B.. W. de Koster on G. W. M. van Stiphout, Richard A. z.v. A. van Nielen en P. J. Staal Overleden: J, JE. Boumnn, 62 Jr. eehtg. S, Mastenbroek. (Van een onzer sportmedewerkers) SCHIEDAM, vrijdag. „In 1970 kestaan we vijftig jaar en dan zijn we derdc-klasser in de KNVB." Deze blijde woorden komen uit de mond van Piet Mouthaan, de voorzitter van het nu in de eerste klas van de afdeling spelende Ursus. „Ja, het klinkt optimistisch, maar ik geloof, dat ik dat mag zijn. Ik durf te zeggen, dat wc op het moment een elftal hebben als nooit te voren. De jongens hebben een uitstekende conditie, daar heeft onze trainer Rien van Kampen voor gezorgd. Er wordt hard en intensief gewerkt en de geest in de ploeg is prima. Er wordt tweemaal in dc week getraind en er ontbreekt niet één speler op die training. Mag ik dan een optimistisch geluid laten horen?" ook over. Naast de zes Seniarelftallen brengt Ursus een A, B, C en twee pu- pillcnclftallen in het veld. Een paar oudere leden (oud vergeleken bU de junioren althans) zijn op de woens dagmiddagen drub in de weer om „Ur sus* toekomst" voetballen te leren. Als het slecht weer is worden de jongens tn de kantine bezig gehouden. Er wordt veel aan het jeugdwerk gedaan en dat de ouders dat heel prettig vin-den bewijst wel het feit dat op die woensdagmiddagen tal van ou ders met hun kroost mee komen. „Die actie is leuk ingeslagen en we zijn dan ook vast van plan hiermee door te gaan". Niet alleen wordt geprobeerd jeugd le binden, maar sinds kort is men bezig oud-leden weer te interes seren voor de club. Om te beginnen wil het bestuur die „leden van het eerste uur" met hun dames een gezel lige avond aanbieden en het heeft een kleine hoop, dat die „oude knarren" weer in het verenigingsleven opgeno men worden. De heer Mouthaan is trots op de club waarvan hij twaalf jaar voorzit ter is. Of zijn optimisme ook uit zal komen, dat zulten de jongens op het groene veld uit moeten maken. (Van onze sportmedewerkers) HWiAd-Eia SCHIEDAM, vrjjdag, irill-7.» Hoewel de Schie- damse voetbalamateurs nog maar net aan de competitie zijn begonnen, be gint zich reeds een zekere verdeling te tonen. Deze geeft nogal te denken. Zo is bij de KNVB-clubs DHS beneden de verwachting gebleven, al Is trainer Joop Schop op de goede weg. Mogelijk dat het tegen CKC beter lukt. Excelsior '20 heeft zich afgelopen zondag gerehabiliteerd voor de neder laag die het de eerste wedstrijd te slikken kreeg. Tegen Vios kan men nu aantonen, dat deze zege geen vergis sing is. SVDPW heeft twee wedstrijden ge speeld en verloren. Maar deze twee tegenstanders waren zeker niet de makkelijkste van de afdeling. Het ziet er echter naai- uit dat SVDPW ook aanstaande zondag weer een moeilijke tegenstander in Progress zal krijgen. Progress heeft namelijk beide wed strijden in winst omgezet. Ursus heeft een uitstekende start gehad deze competitie. In de drie nu gespeelde wedstrijden is nog niet een keer door de tegenpartij de verdedi ging doorbroken. Ursus zelf scoorde zeven maal en dat geeft toch wel te deuken. De verdediging is goed geor ganiseerd en dat mag ook wel als men weet dat doelman Kees van Carapen na Van Bever en reserve staat in het militaire elftal. Met Leo v. d. Valk is de half linie ook danig versterkt en in de voorhoede heeft iedere verdediging moeite met de snelle Ronny van der Valk op rechts en Schinkel op dc linksbuitenplaats. „Die twee broers Van der Valk, daar trekt de hele ploeg zich aan op. Die knapen hebben een conditie, daar sta je van te kijken. Dat is geen won der als je weet dat dit tweetal elke avond aan die conditie schaaft. Dat gaat dan nog gepaard met een enorme goede wedstrijdmenrtaliteit en zo iets moet je hebben in een. elftal", aldus de heer Mouthaan. Knokken Dc jongens die momenteel in. het eerste elftal opgesteld zijn, moeten wel „knokken" voor hun plaats want in hun achterhoofd is de wetenschap dat in het tweede elftal vijf spelers lopen, die zo hun plaats In het eerste op kunnen eisen. „Wie we het meest vrezen in deze competitie? We onderschatten niet een ploeg. Zondag bijvoorbeeld moeten we tegen Groen Witten, dat nog geen wedstrijd heeft gewonnen. Toch ne men we die wedstrijd niet gemakke lijk op en ik zal blij zijn als ook die twee punten in de wacht gesleept kunnen worden. De zwaarste en moei lijkste tegenstanders vind ik echter Schiedam en Bloemhof." Niet alleen op hel groene veld gaat het goed bij Ursus, ook organisato risch zijn de zaken voor elkaar zo vertelde de heer Mouthaan ons. Alle bestuurszetels zijn bezet, evenals die in de verschillende commissies. Toch is het niet alles rozegeur en mane schijn. Een „b|jna hopeloze zaak" vindt de voorzitter het, dat Ursus. evenals Demos, nog maar steeds geen uitsluitsel krijgt wat betreft de velden en kleedlokalen. Ursus en Demos moeten het complex samen delen. De mos is een eigen terrein toegewezen, maar de toestemming om daarop te gaan bouwen blijft maar uit. Twee maten Natuurlijk is er al dikwijls over ge sproken, met gemeentelijke Instanties samen met dc SBLO. Uit die gesprek ken meent de heer Mouthaan te mo gen concluderen, dat als Demos een eigen veld krijgt, dit dan ook geheel in eigen beheer wordt genomen. Dat gunt hij de inwonende vereniging na tuurlijk gaarne, maar de heer Mout- hanji zou datzelfde ook graag voor zijn eigen vereniging gezien hebben. Dat gaat echter niet door want het veld en kleedlokaal met kantine blijft van de gemeente en Ursus krijgt daar mets over te vertellen. „We hebben het geld en zouden graag ook een ei gen elublokaal bouwen. Een clublo kaal waar wij zelf de baas over rijn." „Ik vind dat meten met twee ma ten, maar hoewel het er allemaal som ber uitziet, verliezen we de moed niet en blijven ook wat betreft die verlan gens optimist", zo vertrouwde de heer Mouthaan ons toe. Het geld komt voor een groot deel uit de opbrengst van de toto, waar Gerrit Kuygen of beter de hele familie Huygen zich voor inzet. Gerrit Huy- gen houdt van ieder totolid een lijst bij en als hij merkt dat een bepaald lid zijn formulier niet heeft ingele verd. dan gaat hij er nog even langs, om dat lid alsnog te bewegen zijn kruisjes te zetten. Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst en zo denkt men er bij Ursus Afdeling „Schiedam" zal voorlopig moeten doen zonder Nico Nico van Zetten, die mogelijk aan de knie geopereerd zal worden. Maar de Schiedammers be schikken over voldoende spelers, die de opengevallen plaats kunnen inne men, Dat is van belang, omdat zondag het zo succesvolle Rotterdamse Bloemhof op bezoek komt. Nieuwkomer FC Nieuwland ont vangt op het half-verharde terrein in Harga Sporticfa; dat zal wel weer winst opleveren. Verder: Groen Witten Ursus; De mos-DZB; SFC DBGC; Germinal Martinit; SCODRZ; Schiedamse Boys is vrij. Zaterdag HBSS heeft een stout stukje uitge haald door het sterke Noordwijk te kloppen. De oranje-hemden spelen nu zaterdag in Haarlem tegen ZCFC, dat eerder met 7-0 van Noordwijk ver loor. Het zit er dus wel in dat de man nen van trainer Bierhuizen weer winst halen. Daarentegen heeft PPSC tot nog toe teleurgesteld. Drie wedstrijden verlo ren door fouten in de vereniging. Ook zaterdag zit er geen winst in tegen koploper WGZ, dat nog zonder ver- liespunten is. In. de afdeling: GTB—DOS en Onit GSS. J ADVERTENTIE) nu... beduidend goedkoper' Houdt U van warme Scandina vische kleuren voor Uw gor dijnen, of Heeft U liever Jacquard weefstof in een zeer modern patroon... kom in elk geval nu naar ter Meulen om Uw nieuwe gordijnstof uit te zoeken. Op onze eerste etage verkopen wij een grote partij Finse uni weefstof van een bijzonder zware kwaliteit en een partij moderne Jacquard weefstof, twee van de best verkochte soorten overgordljnstof uit de series vai< zes gulden, nu voor een spotprijs, Kies nu Uw nieuwe overgordijn- stof, 120 cm breed en in 8 fan tastische kleuren, voor nog géén vier gulden per meter. vrijdag 20 september 1968 - pagn5a jacquard weefstof 120 cm breed Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van Finse uni weefstof en moderne Jac quard weefstof, overgordijn- stof in S verschillende kleuren, "120 cm breed, door elkaar per meter,' voor voor -j— Vrijdagavond tot 9 uur open Ook mandag morgen geopend Gfën tei. of schrift, fitst. Twee mannen gewond bij schoonmaken van betonstortbuizen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Bij schoon- maakwerkzaamheden na het beton- storten bij de nleuwbouwflat aan de 's Gravelandseweg, werden gisteren de 61-jarige bouwkundig opzichter A, van der Snoek en de 43-jarige uitvoer der M. W. de Wilt getroffen door de len yan een gesprongen buis. Dit gebeurde nadat men bij het schoonmaken van de betonstortbuizen hetgeen normaal geschiedt met een druk van 5 atmosfeer abusievelijk de druk had verhoogd. De twee mannen moesten met de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis worden overge bracht, Later konden zij weer naar huis terugkeren, Been fractuur na botsing met fiets (Vai. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Op de hoek Broersvest Huis tf Riviereweg sloeg de 66-jarige mevrouw W. L. J. O.-P. zonder om te kijken met haar fiets plotseling links af waardoor zij tegen een andere fiets aanbotste. Zij liep daarbij een linker onderbeenfrac tuur op en moest in de Dr. Noietstich- ting worden opgenomen. Negen tien jarige on wel tij dens i verkza a m heden (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM vrijdag. Tijdens werkzaamheden bij de firma De Kuy- per aan de Buitenhavenweg werd gis termiddag de 19-jarige distillateurs knecht W. Versteeg plotseling onwel en moest naar f- Dr. Noletsticnting wor den overgebi - -t. Hij is daar ter ob- servatie opgei»-.,en. Vrouw plotseling onwel (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De 72-jarv ge mevrouw Kooren-De Hoog uit de Muurbloemstraat in Rotterdam-Sehie- broek werd gisteren op de Broersvest plotseling onwel en moest met de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis' worden overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Per 23 september zal het grootste deel van het aandelenpakket van dc N.V. Smoorenburg (herenconfectie) over gaan in handen van de N.V. Gazan confectiebedrijven te Den Haag, Het betreft 249 aandelen met een nomina le waarde van 1000.-. De heer R. van Dijk, adjunct-direc teur van de N.V, Gazan, deelde mede dat de overname niet ten gevolge zal hebben dat personeel van Smooren burg ontslagen zal moeten worden. De N.V, Smoorenburg heeft drie vestigingen, in Rotterdam, Schiedam en Amsterdam. De verkoopresultaten van deze vestigingen waren de laatste tijd zeer matig. Reden waarom de di rectie van Smoorenburg (volgens de heer Van Dijk) toenadering heeft ge zocht tot Gazan. Naast een fabriek in Den Haag heeft Gazan veertien vestigingen in alle delen van Nederland. In een van deze vestigingen Spaansepolder te Schiedam worden eonfectiegoede- ren „van fabriek naar publiek" ver kocht. De filialen van Smoorenburg zullen voorlopig zonder naamsverandering blijven voortbestaan. Het prijsbeleid zal echter worden aangepast en ook zal in de toekomst worden gedacht aan assortimentuitbreiding, zoals da mesconfectie. De heer Van Dijk meende dat deze uitbreiding zelfs aantrekking van nieuw personeel nodig zou maken. Jongeman geraakt door spuitstang van asfaümachine (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrydag. Op het mo ment dat een personenauto de Harre- weg naderde, wilde de 22-jarige C. V. uit Reewijk, die aldaar achter een as- faltmachme liep, naar het midden van de weg uitwijken. Daardoor raakte de auto bij het passeren de spuitstang van de asfaltmachine. Deze kwam met grote kracht tegen het been van de heer C. V., waardoor het brak. Hij moest met een ambulance uit Delft naar het gasthuis in laatst genoemde gemeente worden ovtrgebracht. PvdA-Vromven starten hel ivinterwerk (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De Vrou wengroep PvdA afd. Schiedam, begint het „winterwerk" met een bijeen komst op donderdag 26 september in het Wijkcentrum aan het Dr. Wibaut- plein. Dan komt de heer J. J. Hoog- carspel, directeur van het Gew. Ar- beids Bureau spreken over „gastar beiders, vreemde eenden in de btjt". Voor de PvdA-dames staat meer op het programma: op 8 oktober da dis- trictsvergadering in Triangel in Vlaar- dingen; op 24 oktober de jaarvergade ring in het Wijkcentrum; op 12 no vember de gewestelijke vergadering in Rotterdam en op 26 november weer een bijeenkomst in het Wijk centrum. Apotheekdienst SCHIEDAM, vrijdag. Apotheek Van Westendorp, Parkweg 207, tel, 267874 neemt dit weekend, van vrij dag 18 uur tot maandag 8 uur, de wachtdienst waar en gedurende de volgende week de nachtdienst. In spoedgevallen zijn de huisartsen te bereiken via de telefonische Bood schappendienst op nummer 206611. De 6-jarige Michel Goedhart uit de Hendrik Sorchstraat stak gisterenmid dag plotseling tussen geparkeerde au to's de rijbaan voor zijn ouderlijk huis over en werd aangereden door een passerende personenauto. Hij kwam te vallen en is met een gebroken been en een hoofdwond naar het Dijkzigtzie- kenhuis gebracht. (ADVERTENTIE) dekens W 75 2 stuks fllTf 50 voor UI 150x220 nu 180x220 25.- 34.75 nu 220x240 nu 2 stuks voor 2 stuks voor 2 stuks voor Voor deze aanbieding geldt: contant betalen en zelf meenemen. BINNENWEG, BEIJERLANDSËLAAN ROTIEBOAM/OEK HAAG/ÜTBECK17VUSSINGEWH00RK/GE LIER (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. „De Dok en Werf-Maatschappjj Wilton-Fijen oord zal blijven voortbestaan en zich van baar oorspronkelijke taak blijven kwijten als een werkmaatschappij van Rijn-Schelde. Tot Wilton-Fijenoord behoren vanzelfsprekend de werven te Schiedam en Rotterdam als ook de machinefabrieken Bronswerk-FIjen- oord te Schiedam, die geografisch aan de werf zijn gebonden en als zodanig weer deel gaan uitmaken van Wil ton-Fi jen oord". 2o deelt de directie in een „bijzon dere editie" van „Wilton Feijenoord Nieuws" mee aan het gezamenlijke personeel in een soort nabeschouwing over de gang van zaken in de afgelo pen weken. Erkend wordt „dat het anders is gegaan dan was voorge nomen en. ook dat er fouten zijn ge maakt". Welke fouten dan wel, wordt niet gezegd. ,,D>2 weg die Is gevolgd buiten be schouwing gelaten, zijn wij met de si tuatie, die uiteindelijk is bereikt, be slist verheugd. Ons „landbeen". sa mengevat onder de naam Bronswerk, gaan Ingepast in de Verenigde Machi nefabrieken een goede toekomst tege moet. Hetzelfde kan gezegd worden van Wilton-Feijenoord als werkmaat schappij van RÜn-Schelde. Immers, gezamenlijke werven zullen beter op gewassen zijn tegen de ontwikkeling van de tijd". „De mening dat de fusie tussen Wil- ton-Fïjenoord en Bronswerk zou:xtfO „teruggedraaid", kunnen wij nieHde- len. In de periode dat Wilton-Ffjen- oord-Bronswerk heeft bestaan, is veel bereikt, zijn vele nieuwe activiteiten ontwikkeld, zeker aan de landkant, maar oak aan de zeekant; daarop zal straks worden voortgebouwd," Aldus de directie van Wilton Fijenoord N.V, „Wij zullen allen onze momentep hebben beleefd van ongerustheid en twijfel", meent de directie," „we kun nen nu weer meer gerust zijn, niet air leen. wat betreft de werkgelegenheid, maar ook vooral wat betreft de toe* komst van het bedrijf. Er zijn nieuwe en betere vooruitzichten ontstaan eo dat is voor ons allen één van de be langrijkste dingen". Nogmaals wordt verzekerd, dat r - uiterste best gedaan zal worden spoedig mogelijk verdere antwoorden op brandende vragen te geven". Reeds eerder is verklaard dat er geen rede? nen tot ongerustheid voor de werkne mers zijn en dat Wilton-Fijenoord nog steeds een grote behoefte heeft aafi werknemers. j Planneiï Eind oktober 1SG8 Is het streefpunt om ten aanzien van vele organisatori sche en sociale vraagstukken nadert* conceptplannen gereed te hebbenfDan zal ook een proeve van een „sociale blauwdruk" met de Vakbondbestuur ders besproken worden. 1 Eind december 1968 zullen,2:6 enigszins mogelijk, de formele kanten van wat is overeengekomen.zijn afge rond. Dan zal Bronswerk zijn opgertd? men binnen de Ver. Machinefabrieken en dan zal Wilton-Fijenoord de plaats en taak hebben gevonden tn het Rijn-Schelde verband. Aldus het overzicht in ..Wilton-Fijenoord Nieuws". Voortrekfrguren v.a. Rieten kindermandies Hert met 2 jongen Hoogstraat 34 Groetvclaan Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vr. vaste BE ZORGERS (STERS). Aanm. HooKStr, 76. Schiedam, tel. 267279, 's avond* na 7 uur tel. 155960, R028 Onroerende goederen en woonruimte gevraagd Foto, film en projectie PASFOTO'S Klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. Tel 266720. Let op juiste adres. Diversen BIJ VERWARMING. Grote sor tering elektrische en Butagas kachels, Haerclglas en Mica, Waai- dat Wiel Draalt. Hoog straat 67—69, Schiedam. Tel. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Schiedam ma ken bekend, dat zij op 16 september 1968 krach tens artikel 132 van het reglement verkeersregels en verkeerstekens in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: op de weggedeelten in en rondom het zuidelijk gedeelte van het Johann Straussplein de navol gende verkeersmaatregelen te treffen, geldende van maandag 18 uur tot dinsdag 18 uur; 41 1. door plaatsing van borden 49 bijlage II RVV en onderborden ex art. 121 RW het parkeren te verbieden op de parkeervakken en op de oostelijke en westelijke rijbaan; 2. door plaatsing van borden. 12 en 13 bijlage Iï RW en onderborden ex art. 121 RW de zuidelijke en oostelijke rijbaan resp. in westelijk en zuidelijke richting te sluiten" voor alle verkeer, behalve voetgangers; 3. door plaatsing van borden 52 bijlage II RW en onderborden ex art, 121 RW het plaatsen van fietsen en bromfietsen op de voetpaden" van de oostelijke, westelijke en zuidelijke rijbaan te verbieden langs die gedeelten^ Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt gericht aah H. M. de Koningin, maar ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland te 's-Gra- venhage. Dit besluit is in afschrift verzonden aan de Hoofd ingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de Directie Zuid-Holland, de Hoofdingenieur-Di recteur van de Rijkswaterstaat, Directie Wegen de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond A N.W.B., de Koninklijke Nederlandsche Automo bielclub KNAC, de Koninklijke Nederlandsche Motorrijders Vereniging en aan het' College van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland. Het besluit ligt gedurende beroeps tijd ter visie ter gemeentesecretarie (afd. AJCV., Oude Kerkhof 19a). Schiedam, 18 september 1968. Burgemeester en wethouders voornoemd. - de secretaris M. J. Blok de burgemeester H. Roelfsema

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2