Hein de Koster wil de kinder straat spelen in Schiedam doen herleven 3 - Bibliotheek-filialen slecht gehuisvest- I FIETS WORDT ACHTERGESTELD BIJ DE AUTO! GULOEN VOORGEEL GOURTELLE OUSTER 1 mm Pander neemt Eckhart over Feestelijke optochten vanavond Plannen voor verbetering in Nieuwland-0 en het Oosten Wijnfeest in 'Concordia5 Aiblasserdam -M SCHIEDAM f26.95 "V" Ontslag voor 40 man NOAD denkt aan jubileum Jan van der Zee in Sted. Museum L. Schutting bedankt weer als C.O.V.S.- secretaris Man plotseling onwel en valt met bromfiets ...neem een half jaar de'proef j® 40 -r>- RUKENsqe LANGE Oriëntatie Mej. R., G. P, Visser verlaat Gemeente Bibliotheek D. M. Schippers gehuldigd Delegatie gemeente- bes tuur Spijkenisse naar Engeland Tè vol Cijfers K. G. Vos gemeente secretaris van Öostvoome Cees Verkerk betaalt 2000.- aan fanmail Gevarieerde show hij Reese mevr. DB 4 KOERIERSTERS A woensdag25september 1968-pag.5 ADVERTENTIE/ op deze luxueuze, koesterend warme met modieuze garnering, U kunt kiezen uit 2 modellen: knoop- of ritssluiting, In 6 moderne kleuren. overal f 34.95 nü tijdelijk IN ALLE 21 FILIALEN VAN FOUNDATIONS LN (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. - De meu belfabriek C. H. Eckhart is door Pan der Zn. woninginrichting in Den Haag opgekocht. De circa 40 perso neelsleden van Eckhart'6 bedrijf zul len worden ontslagen. Over hun ont slag Is met de vakbonden overleg ge pleegd. Er Is een passende afvloeiings regeling ontworpen, waarbij bijzonde re aandacht aan een aantal oudere werknemers van boven de zestig jaar is besteed. Door deze transactie is de fabriek van Eckhart aan de Schiedamse "Wil lemskade overbodig geworden en 2al worden gesloten. Bij het gewestelijk arbeidsbureau Waterweg-Noord was vanmorgen nog geen ontslagaanvrage voor de veertig personeelsleden ontvangen, maar die wordt wel spoedig verwacht. Een woordvoerder van het arbeidsbureau gaf als zün mening dat het geen groot probleem is de ontslagen werknemers elders onder te brengen. In de meu belbranche zou een grote vraag naar personeel zijn. (Van een onzer verslaggevers) De SCHIEDAM, woensdag Schiedamse tafeltennisvereniging NOAD, die reeds voorbereidingen gaat treffen voor het 20-jarig- bestaan hei volgend jaar, heeft zijn teams voor het komende seizoen bekend gemaakt. Het eerste team, dat ln de hoofdklasse uitkomt, bestaat uit J. Baayings. J. Buik, R. Schewe en F. Suttorp, Het tweede team (uitkomende in de eerste klasse); J. Vis, J. Meuldijk en N, Almerdinger. En het derde team (eveneens eerste klasser): A van Dijk, D. y.d, Oever en C. Marijnen. Alle teams in totaal elf zullen hun thuiswedstrijden op de vrijdagavond spelen. Het zesde team maakt hierop een uitzondering en speelt op de dins dagavond. De lustrum-commissie van NOAD maakt tevens bekend, dat er op vrij dag 27 september, aanvang 21 uur, een Bingo-avond wordt georganiseerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, In het Stedelijk Museum Schiedam zal tot 20 oktober een tentoonstelling worden gehouden van schilderijen en grafisch werk van Jan van der Zee. De ope ning heeft plaats op zaterdag 28 sep tember om 16 uur. De kunstcriticus Dolf Welling zal de tentoonstelling in leiden. SCHIEDAM. Geboren: Jan W. z. y Pols en w. Vermaat.Petrus A. z. v. verheul en J C. Boomsma, Johannes B t-v. P, Touw en C, T, Mols. José V. d. Harms en K. Flambeck, Willem A. 2. P.. van der Wind en A. R. Wolff. Edward M. A. z. v. A. P. Hefasbrock en M. T. van H»aU. Maolito z.v, R. van Soest en E, H. Smit, Overleden: A, A. Peterbroers. M jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, Hein de Koster, één van de drie verte- genwoordigers van KUBO (Kuituur Bouw), heeft gisteravond in het clubhuis St. Joris Doele in het hjjzijn van enkele bestuursleden van verschillende Schiedamse wjjkverenlgingen zijn informele plannen met betrekking tot „een Schiedam Speeldag" bekend gemaakt. De bedoeling van deze Speeldag, die na gebleken succes zou kun nen worden gecontinueerd, is hoofdzakelijk de kinderstraatspelen een nieuwe injectie te geven. „Want", zo redeneert Hein de Koster, „door de intensiviteit van het verkeer en het verdwijnen van de bomen, die doorgaans een belangrijke rol bij de kinderspelen hebben, ziet men het kinderstraatspel gelijdelijk aan verdwijnen". Gisteravond werden er reeds enkele suggesties door de verschillende ver tegenwoordigers van de aanwezige wjjkverenigingen gedaan wat betreft de plaats waar de kinderstraatspelen eventueel zullen worden gehouden. Voorlopig ligt het ln de bedoeling mits men toestemming krijgt van de gemeente - dat rond de herfstvakan tie het Nieuwe Raadhuisplein de plaats waar de kermis wordt gehou den op een zaterdag, desnoods op een woensdag, zal worden gereser veerd voor de „Schiedam Speeldag". Maar men houdt even goed rekening met de mogelijkheid, dat deze spelen zullen plaats vinden op het Schutters veld of op het Plantageplein. Hein de Koster, die in zijn overi gens te prijzen enthousiasme weieens tc licht over een aantal organisatori sche punten heenstapt, stolt zich een dergelijke speeldag als volgt voor. Van 's morgens tien uur tot 's middags vier uur spelactiviteiten in een grote tent, die do kinderen moet bescher men tegen de in de maand oktober te verwachten slechte weersomstandig heden. Om het geheel der spelactivi teiten aantrekkelijk te maken, heeft men een bepaald beloningssysteem in het leven geroepen. De beloningen worden op het eind van de dag opge teld en wie de meeste in haar of zijn bezit heeft, wordt to,t Speelprinses 'of -prins gekozen. Om een dergelijke jeugdmanifesla- tie te kunnen verwezenlijken, heeft de KUBO hulp nodig van leiders en leid sters van de verschillende deelnemen de wi.ikverenigingenIedere leider of leidster neemt dan op deze dag een bepaalde spelactiviteit, zoals bijvoor beeld hoepelen, knikkeren of diabo loën, onder zijn hoede. Hein de Koster, die een dergelijke 'Schiedam-speeldag' niet wilde verge lijken niet een 'Jeugclfestijn' vanwege het feit dat het hier zuiver alleen straatspelen betreft, deed ook een suggestie om de bejaarden bij deze dag in te schakelen. De kinderen zou den namelijk deze ouden van dagen overdag met het doen van boodschap pen kunnen helpen, waardoor zij weer gelijktijdig in aanmerking komen voor een beloning. Koster ontvouwt zijn plannen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Nu van morgen de tweede zoon van prinses Beatrix is geboren, zal vanavond ook in Schiedam op bescheiden wijze feest worden gevierd. Om stipt 19 uur zul len in negen wijken feestelijke op tochten worden gehouden, met mu ziekkorpsen en drumbands, met vlag- gengrDepen van meewerkende gym nastiekverenigingen. Daarachter bun nen de kinderen, zoveel mogelijk voorzien van lampions en vlaggetjes, zich aansluiten, De opstelplaatsen voor de optochten zijn: het Rozenburger plein, het Frans Halsplein, de Westfrankeiandsestraat bij de Aleidastraat, de Broersvest, het Èdisonplein, het Dr. Wibautplein, de Schimmelpennickstraat en in Kethel de ventweg langs de Laan van Bolnes en de schooi aan de Vlaardingerweg. (Van een onzer sprtverslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De heer L. Scbotting uit Schiedam, kort gele den gekozen als landelijk secretaris van de Centrale Organisatie voor Voelbalscheidsreehters, heeft op me disch advies voor de functie moeten bedanken, nog voor hj) zijn werk' 7,aambeden is begonnen. De hoer Schot ting, voorzitter van de Sc.-iiedamse Schoidsrachiersvereni- glng, is een poosje ziek geweest. Hoe wel hij zich nu weer fit voelt, heeft hij van zijn arts het advies gekregen het wat kalmer aan tc doen. Hij beeft toen resoluut de knoop doorgehakt en hel secretariate; teruggegeven aan de covs. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De 53 ja rige fabrieksbaas G. D. werd gis eren, r'idende op zijn bromfiets op de Sportlaan, plotseling onwel waardoor hij in de grasberm viel. Hij werd mei de GG en GD naat* het Holy-zieken huis in Vlaardingen overgebracht. (ADVERTENTIE) met deze fonkelnieuwe flippen-Menuet,,,. een rijke toon.... een prettige speelaard..,, een sierlijk; model en een aantrekkelijke prijs; Door ons "plano-preludeer-systeem" kunt U een tijdlang de proef nemen en dén pas over eventuele aankoop beslissen. Vraag onze volledige documentatie. KORTE LIJNBAAN 28 ROTTERDAM TELEFOON 119400 De bijeenkomst had gisteravond in feite slechts een oriënterend karakter. "Wel is er reeds gesproken over de fi nanciering van een dergelijke speel dag. Hein de Koster denkt hier wel simplistisch over. Hij vertelde: „De KUBO is van me ning, dat een ieder, die een gedeelte van de organisatie op zich neemt, dit zelfde deel ook best kan financieren." Waarbij hij echter de mogelijkheid niet uitsluit, dat ook andere organisa ties. die welwillend tegenover zijn plannen staan, een geldelijke steun kunnen toezeggen. Bovendien zal ie dere jeugdige bezoeker van deze „Schiedam-speeldag)' een symbolische toegangsprijs van één kwartje moeten betalen. In de avonduren zal de wat oudere jeugd gebruik kunnen maken van de tent. Het ligt namelijk in de bedoeling van de organisatoren, dat er dan ter plekke een beatbanri zal optreden. De opbrengst in de avonduren komt ten goede aan de „Schiedam-speeldag" in zün totaliteit. De KUBO, met als vertegenwoordi gers Hein de Koster, Albert Warden burg en Ad Kleingeld alleen de laatste liet gisteravond verstek gaan heeft met deze speeldagen reed3 veel sympathie ondervonden in de Rot terdamse wijken Chariois, Crooswijk en Het Oude Westen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag -De direc tie van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek in Schiedam, mej, R. G. P. Visser, zal Ma ruim dertig jaar aan deze instelling verbonden te z\jn ge weest, de bibliotheek per 30 septem ber verlaten. Z(j is docente geworden aan de Bibliotheek- en Documeatatie- school te Amsterdam. RIDDERKERK, woensdag. Bij de scheepswerven Piet Hein NV v/h Schram in Bolnes is gistermiddag de 55-jarige D. M, Schippers gehuldigd voor zijn veertigjarig ononderbroken dienstverband bij de werf. Loco-burgemeester A, C.- Boer speldde daarna de jubilaris de bron- tan eremedaille», behorende bij de ver sierselen van de orde van Oranje- Nassau, op. De heer Schippers is onderbaas bij Piet Hein. Hij woont aan de Willem straat 58 in Slikkerveer. MAASSLUIS. Zaterdag a.s. zal de Maassluise basketballvereniging, „The Green Eagles" een competitie wedstrijd spelen in de Olympi&hal, Om 19.15 spelen de dames en om 20.30 uur het eerste team. (Van een onzer vers :gm;cvc,sj SCHIEDAM, woensdag. De fietsnog steeds het meest gebruikte en daarom hèt typi sche vervoermiddel in Neder land, al dan niet gemotori seerd, wordt gediscrimineerd! Ons trouwe „stalen ros" w or dr nog steeds (nee beter: in steeds sterkere mate!) achter gesteld bij de sterk in opmars gekomen auto. Ons rijdende stntus-blik geeft grote problemen, wanneer hij rijdt moe ten er brede wegen komen; als stil staat parkeerplaatsen. Maar wel eens gehoord van een „Rijks-fiets- paden-plan" waarvoor honderden miljoenen guldens gereserveerd worden? Wel eens gehoord van het wegbreken van oude binnensteden om de fiets ruimte te verschaffen? Welnee, onze fiets is een geduldige, weinig eisende dienaar. En dan wordt makkelijk, ook door de overheid, vergeten dal er nog altijd méér mensen fietsen dan autorijden. Ok, dat de auto vee! meer ruimte vraagt dan de bescheiden fiets. In feite is de auto een a-sociaal ver voermiddel. Let maar op, langs de drukke verkeerswegen. In veel meer dan de helft van de langs-ra- zende personenauto's zit maar één mens. in bijna de rest van de geval len twéé. Dx*ie en meer personen in één auto is afgezien van het verkeer in het weekend, een uitzondering. Doch de auto eist veel meer ruimte en zorg dan twee fietsen. Stationsplein Deze vorm van discriminatie tegen de fiets, de brommer incluiswordt ge demonstreerd bij het onvolprezen en fraaie Stationsplein. Vier officiële parkeerplaatsen voor auto's, waar van én aan de Horvathweg, Alle gratis.' De fietsers en de bromfiet sers worden verwezen ntiar de offi ciële rijwielstalling onder het sta tionsgebouw. Doch daar moet be taald worden Goed, er zijn op het Stationsplein be neden en aan de Horvathweg boven beugels geplaatst. Maar het zijn er niet zo bar veel. Wel een dreigend bord „Verboden fietsen te plaatsen, anders dan in de beugels". Of een verbod om die fietsen daar tussen 8 en 9 uur te plaatsen, wat lang-stal- len dus weer onmogelijk maakt voor de werkers, die per trein verder trekken. Er wordt, wel haast vanzelfsprekend, de hand gelicht met het verbod. Want ln de rij van de beugels wor den meer fietsen neergezet. Of an ders in de verdere omgeving van het Stationsplein, tot groot ongerief van de bewoners. Maar verder wordt het Stationsplein goed „schoon" gehou den van slortl.j nc-vflez.Uc en brommers. Daar Ut de wel op. iiLtscn; pjlitvJ i ie/1 voor een Het is een onbevredigende zaak. Waarom mogen auto's gratis parke ren en waarom worden de fietsers eigenlijk min of 'meer gedwongen te betalen voor de stalling? Vooral voor de fietser, die maar korte tijd op het station moet zijn, is bet be paald onbevredigend, dat hij zijn /iets nergens even kioyt kan, anders dan in de stalling en voor een kwartje. Op de gratis parkeerplaats van één auto, waarmee doorgaans maar één persoon wordt aangevoerd voor de trein, kunnen makkelijk tien tot vijftien fietsen worden geplaatst. Het zou niet onredelijk zijn, wan neer van een van de vier parkeer plaatsen een deel wordt bestemd voor gratis stalling van de fietsen. Liefst daar waar de altijd wat rom melig uitziende stalling wat uit het gezicht ligt. Op de ruimte tussen Horvathweg en spoorbaan bijvoor beeld. O! op de parkeerplaats langs de Horvathweg, voor het deel dat zo mooi tussen het groen verborgen ligt. Het zal ten koste gaan van de toch al volle autoparkeerplaatsen. Doch er is toch nooit voldoende parkeergele genheid, En een groter deel van het treinreizende publiek zal er mee ge baat zijn. Nog afgezien van het feit, dat de discriminatie autofiets dan wat verzacht wordt. SPIJKENISSE. -- Een delegatie van hel gemeentebestuur van Spijke nisse, hes.aande uit burgemeester P. J. Bliek, wethouder H. A. Veldhuijsen, wethouder J. J. Visser, gemeentese cretaris fA. H. Izebo-ud en de directeur gemeentewerken W. F A. Vermaak, zal op 2, 3 en 4 oktober a.s. deelnemen aan de bouwdag in Tbetford (Enge land). Aan deze bouwdag wordt even eens deelgenomen door de gemeenten Hürth (West-Duitsla nd) en Boo (Zweden). Deze 2-jaarlijkse bouwdag werd voor het eerst gehouden tn Spij kenisse in 1966. Het thema van deze bijeenkomst is het probleem van de gemeente-finan- ciën, Namens de gemeente Spijkenisse zal de wel houder van financiën, de heer ,f J. Visser, een lezing houden over „de financiële problemen van een snelgroeiende stad." Het gezelschap vertrekt maandag avond 30 september en wordt terug verwacht vrijdagavond 4 oktober. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Over het algemeen gesproken voldoet de huisvesting van de vijf gemeenschappelijke filialen van de Gemeentelijke Openbare Bi bliotheek en van de R.K. Openba re Bibliotheek niet meer aan de eisen die gesteld mogen worden. Zeker niet waar het hier gaat om een „dubbele representatie". Zo wordt opgemerkt in het jaarver slag 19G7 van de Gem. Openb. Bi bliotheek. Het ergst is het filiaal Parkweg, dat zéér krap is behuisd. Er zijn echter plannen in vergevorderd stadium om aan de Mn. Donkerstraat een nieuw filiaal-gebouw neer te zetten. Ge meentewerken is reeds bezig met een schetsontwerp, maar wanneer met de realisering kan worden begonnen is nog niet te zeggen, heeft wethouder mej. G. D. de Graaf verklaard. Dit nieuwe filiaal zal dat aan de Bark weg moeten vervangen, doch ook een uit weg bieden aan de lezende kinderen uil xmuwland-Wcs Ook voor Schiedam-Oost is n:euw- Vuw dringend nod'ig, vooral voor de volwassenen. Ook hier heeft de wet houder aan gedacht en een plan voor de vrrdïrs toekomst is in uitwerking. De jeugd is in het filiaal in de Rosa- school nog goed gehu'svest, maar als er toch een nieuw filiaal komt. dan zou h? wel zo makkelijk zijn wanneer ouderen en jongeren weer gezamen lijk worden o ntvamgen. Kethel heeft in januari 1967 een nieuw filiaal gekregen, voor beide bi- bNo'heken. Een semi-permanent ge~ bouw'je aan de De Biesstraat. Docb de verwachte toeloop van de wijkbe woners is zó groot, dat het niet lang meer zal duren of ook dit verder aan trekkelijke gebouwtje zal te klein zün geworden. Het een-na drukste filiaal is dat aan het Dr. Wibautplein in he'. Wijkcen- !rum. De zeer kleine jeugdafdeling kan de talrijke jeugdige lezers niet meer bergen en uitbreiding binnen hst gebouw is on moge-lijk. Alleen bet filiaal in Schiedam-Zuid. nog n'e; zo lang geleden uitgebreid en ..verjongd", kan nog voldoende service bieden in deze, naar verhouding kiel ne. wijk. Enkele cüfers per 31 december 1967. Dc centrale bibliotheek aan de Lange Haven cti de centrale jeugdbibliotheek aan de Westmolenstraat hebben in to taal 45.421 boeken ia bezit; met 4.295 ingeschreven lezers die 150.089 boeken leenden. De gemeenschappelijke filialen (me; de R.K. Bibliotheek) beeft 54.241 ban den, met 6.382 ingeschreven leden, die tezamen 211.185 boeken leenden. De totale Schiedamse openbare biblio theekvoorziening is 112.643 boeken, met 11-867 ingeschreven lezers "(dat is 14% percent van de bevolking!), die 456.326 maal een. boek leenden. De uitgaven van de Gem. Openbare Bibliotheek bod roegen in 1967 515.057,72. waarvan de personeels kosten met 340.000 de belangrijk?'e post is. De belangrijkste inkomt en zijn de exploitatie-subsidies van ge meente (ƒ241.000), van provincie 19.000) en rijk 91.000), plus de bijdrage van 142.322 van de R.K, fi- li alen. (Van een onzer verslaggevers) DEN BRIEL. De heer K. G. Vos is benoemd tot gemeentesecretaris van Öostvoome als opvolger van de heer Bolwidt, die burgemeester van deze gemeente is geworden. Hy stond als eerste op de voordracht. De nieuwe gemeentesecretaris is administrateur van het gemeentelijk grond- en wo ningbedrijf te Öostvoome. ALBLASSERDAM, woensdag, Naast andere instellingen, ver vult ook de stichting NVV-ge- bouw „Concordia" een belangrij ke rol in het maatschappelijk le- ven in. Aiblasserdam e.o. Dit kwam duidelijk tot uiting in het zeer goed opgezette en volledig gvdn 3de wijnfeest, clat in op dracht van genoemd stichtingsbe stuur in het verenigingsgebouw plaats vond. In zijn openingswoord betrok dc voorzitter, de heer T>. de Graaf, met name het burgemeestersechtpaar van Aiblasserdam, dat tot grote voldoe ning van het bestuur aan de uitnodi ging gevolg had gegeven. Deze be langstelling van de kant van het „hoofd der gemeente" noemde üe heer De Graaf daarom zo verheugend, om dat de stichting zo gaarne eens con creet wilde tonen, welke doelstellin gen zij nastreeft. De stichting „Con cordia" acht het een taak voor zich zelf, maar ook voor de andere soort gelijke instellingen ter plaatse, om naast en met het gemeentebestuur te werken aan de oplossing van diverse j eugdproblemen. Een nadrukkelijk woord van waar dering en dank richtte spreker tot het bcheerdersechtpaar Van der Zouwen, dat niet alleen voor deze avond al ja renlang met niet aflatende ijver en enthousiasme de .zaken van het ge bouw behartigt. Niet in de laatste plaats wilde spre ker ook hulde en dank betuigen aan een kern van „trouwe vrienden van de stichting", die geheel belangeloos vele uren offeren voor het onderhoud van het gebouw. Hierna droeg de heer De Graaf de leiding van het feest over aan de heer K. P. M. Lucas van slijterij en wijn handel „Kinderdijk". Onder diens' deskundige leiding was de zaal omge toverd in een sfeervolle „Weinstube" met lampions, kaarslicht, enz., terwijl een smaakvol ingerichte „stal" een keur van wijnen aan de gasten toonde. De heer Lucas verklaarde in kernach tige bewoordingen en gebaren het we zen en de betekenis van wijn, perste eigenhandig een tros druiven uit, ver nietigde demonstratief een fles gedis tilleerd en liet daarna in ijltempo het feest beginnen. De feestgangers kon den naar harte'proeven van vele soorten wijn. tarneerd met een smakelijk bapy it geheel werd ge completeerd door passende dans- en amusementsmuziek, gebracht door he' voortreffelijk orkest J. de Raad uit Dordrecht. ALBLASSERDAM, woensdag. -7 Schaatsfenomeen Cees Verkerk heen maandagavond in het Wapen van Ai blasserdam voor een tot de laatste plaats bezette zaal met een praatje en een plaatje zijn wedervaren tydens zyn schaatscarriére verteld. Hij deed dit op een. bijzonder leuke manier en bleek daarbij een vlot causeur. In da eerste plaats vertelde de heer Verkerk over de trainingsmethode van het begin, tot het eind. Hieruit bleek wel welk een enorme inspanning het kost om tot de top door te dringen- Ook de begeleiding speelt daarbij een belangrijke rol. Voorts sprak de heer Verkerk over het bezoek van zijn Scandinavische vrienden Guttormsen en N"Lson aai. Nederland en zün va~ <can.ifcre.s naar het noorden. Een en ander werd aangevuld met fraaie dia's vooral van de rendieren sn klederdrachten in Noorwegen. Een ander puwt dat de heer Verkerk aanroerde was de fanmail, welke hem jaarlijks zo'n dikke tweeduizend gul den kost. De supportersvereniging welke leden heeft in het gehele land, Ln totaal een zeshonderd zorgt ech ter voor de middelen die het mogelijk maakt om alle briefschrijvers en schrijfsters van antwoord te dienen. -*-* Vt ■(ii een hoed staat altijd char mant (Van een medewerkster) ruim halve eeuw vakervaring van mevrouw M, Reese resulteer de gisteren wederom in een gevarieer de hoedenshoio, die 's morgens en 's avonds in de Schiedamse Warande werd gehouden. "Wij hebben geen klimaat om als vrouw, goed gekleed, maar bloots hoofds over straat te gaan. Niets zo treurig als een verwaaide haardos of een hoofddoekje. Een hoed, mits met zorg vervaardigd;,èn uitgekozen, staat altijd charmant", .is" hét devies van mevrouw Reese,' dié vertelde zich wel iswaar te laten leiden door d® „grote" hoedenmode, maar daarbij wel dege lijk rekening te hou,den met het feit dat Schiedam of Rijnmond geen Parijs is. Een en ander spiegelde zich duide lijk af in de getoonde modellen, die deels door haarzelf en haar al 32 jaar trouw terzijde staande assistente mej. A, Sehimmer in eigen atelier vervaar digd waren. De kleuren lagen voornamelijk bin nen het voor dit seizoen voorgeschre- van modetinten: barnsteen, marine, bruin, zwart, donkerrood en groen, dat deze winter pini heet. Antilope en jer sey bleken de meest benutte materia len, terwijl ook bont en velours chif fon veel verwerkt zijn. De modellen, variërend van een bi vakmuts (van toseaans lam afgezet met trieotband) voor op fiets of brom mer tot de "bruidsmoederhoed" en nertshoeden van bijna driehonderd gulden, tendeerden veelal nu al enigs zins naar de hoogopgewerkte bollijn, die,men het volgend seizoen in mode kringen als silhouet voor hot hoofd deksel verwacht. Behalve herstelwerkzaamheden aan de Koningin nebrug zullen ook herstelwerkzaamheden worden ver richt aan de spoorbrug. Na de brugopening van 07.00—07.20 uur zal op zondag 6 oktober 1968 geen bnigopening verleend wonden tot 14.40 uur. Personeel gevraagd De Schiedammer (Hot Rotter dams Parool.) vraagt vaste BE ZORGERS (STBRS). Aanmel den: Hoogstraat Tc. Schiedam. TeL 2672T8 's avonds na 7 uur tel. 1559G0. rozs Foto. film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht, foto Van .Vuuren, Hoogstraat Diversen Zaklantaarns fl-tot ƒ3350, A> tijd verse batterijen. Waar Dat Wiel Draalt, Hoogstraat 67—69, Schiedam. Tel. Zeiss. ---- VLAARDINGEN. woensdag. Ter gelegenheid van de geboorte van ds prins spelen de Vlaardingse muziek korpsen marsmuziek op de markt. De burgemeester houdt een toespraak. Aanvang half negen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2