Het Volkspark wordt verbeterd en met het Sterrebos uitgebreid VOLKSGEBOUW OPGEHEVEN De naam, 'Sterrebos' zal gaan ve BOMEN ROOIEN EN 250.000 NIEUWE PLANTEN Maarten Kemper begaafd kunstenaar De beweging stelt er geen prijs meer op SCHIEDAM SCHIEDAM ©8 Rijnbende gaat Lang's Whisky importeren SVV moet tegen Sparta een punt ivegslepen i Burgerlijke Stand „Musica da Camera*' in Sted. Museum BEGROTING HEERJANSDAM IS SLUITEND Tsjechische Dieren beschermers in Vlaardingen krijgen hun vergadering vrouw van paspoort beroofd Per dag 16000 auto's te weinig Den Briel heeft nu aardgas KOERIERSTERS woensdag 6 november 1968 - pag. 5 O s (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De N.V. Distilleerderij v/h Simon Rynbendc eo Zn gaat In nauwe samenwerking met de Coöperatieve Handelsvereni ging „Drako" te Eindhoven Lang's Whisky (sinds 19G5 ccn onderdeel van dc bekende Schotse Robertson Bax ter Groep) importeren. Een dergelijke samenwerking van een importeur met een gesloten groep van groothandelaren (in de dranken sector) voor de verkoop van een geïmporteerd artikel is uniek in Ne derland. De djrecteur van Rijnbende en Zn, de heer A. van der Poel. was van me ning dat men alleen door een hechtere band de markt van morgen kan ver overen. „We zijn allen gezonde kleu ters, die graag groot willen worden. En om volwassen te worden zullen we meer en meer moeten gaan samen werken. Zo niet dan stagneert onher roepelijk de groei van de kleuter". •Tijdens de gisteren gehouden intro ductiemiddag werden de contracten tussen Lang's Whisky, Rijnbende en Drako getekend. „Als een grote groep krirg je op den duur alle troeven in handen", besloot de vertegenwoordiger van de „Drako", de heer Prins. „Momenteel kunnen we van deze samenwerking de draagwijd te nog niet overzien, maar het geeft beslist perspectief voor de toekomst". (Van een onzer verslaggevers) nrpsTqrnrm schiedam, woens- M2J3Ü13 dag. SVV zal voor de tweede ronde van dc KNVB-bekcr aanstaande zondag spelen tegen het Rotterdamse Sparta. Dc Schiedam mers zullen met hetzelfde elftal bin- nen de lijnen komen als afgelopen weck tegen Willem II. SW-secretaris Cor de Vries hoopt niat dat de bekerstrijd legen Sparta een herhaling wordt van Oudejaars dag 19G7. Toen verloren de Schiedam mers namelijk met 4—0 van Sparta. Voor de leider in de eerste divisie is het uitermate belangrijk zondag één puntje van het Kasteel weg te slepen. Immers, twee nederlagen achtereen zouden eventueel van invloed kunnen zijn op hot verdere verloop van de competitie. Het B-elftal van SW speelt zater dagmiddag tegen Haarlem uit. Aan vang half drie. Eveneens om deze tijd speelt het B-elf tal van Hermes DVS thuis de interessante wedstrijd tegen Feijenoord-B. Hot eerste team van Hermes DVS zal op de vrije competi tie- en bekerzondag geen andere oe fenwedstrijd spelen. Geen krant ontvangen? BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees bullen R'dam— Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. AAMA^VVVWVVVV> SCHIEDAM Geboren: Michaël H. J. H, j. van dor Poort en C. A. M. Joore: Astrid, dv P. de Leeuw en A. W. A. H. Phtiippa; Bianca, dv H. L, Scholte en M. C. van der Horst: Sylwa M.. dv J. A. A. van Veen en C. A. M. Klein; Johan W. G.. zv J. beters en H. C. van Bruggen: Willemiena A. O., dv J. A. Herlaax en W. O. Ritter; Marianne, dv A, Jongste en A. J. van EJjk; fMfc W. R., zv W. E. Skoda en F. A. E. yangei; Hllde tV„ dv J. van Wensveen en A. W, Troost; Robin C., »v C. Brabbel en Schenkel; Pieter, zv S. J. C. van der Plu0m en M. S. M. Dalhulsen. {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In de komende tijden zim in het Volkspark de draadzagen van de houthakkers snerpen en vele vol wassen bomen zullen daarbij sneuvelen. Dat zal vooral het geval zijn in het westelijke deel van het park, ook wel aangeduid met „Sterre bos", of, hij de „kop" van de Julianalaan, met de oude term „bosrand". De omwonenden en ook vele andere Schiedammers zullen het met lede ogen aanzien. Daarom, vóór zij gaan protesteren, de mededeling dat het rooien geschiedt in het plan voor de algehele restauratie van het Volkspark. Een plan dat vele tonnen zal kosten, doch dat van het Volkspark ccn mooi en aan de behoeften aangepast „recreatief bos achtig park" zal maken. Het plan voor het nieuw aan te leggen gedeelte van het Volks park. Het wordt begrensd door de WestfranKelandsedijk {straat èn dijk) in het zuiden, door de Julianalaan in het noorden en de Adm. de Ruyterstraat in het oosten. Geheel links ziet men het geplande nieuwe verkeers plein met Vlaardingerdijk, Burg. van Haarenlaan, Burg, Knappert- laan en de nieuwe weg. De Ju lianalaan zal niet op het plein aansluiten. Wat het park zelf betreft zijn de donkere vlakken de bossages met losstaande bomen als cir kels. De witte vtekken zijn de speelweiden, die van eikaar ge scheiden zijn en toch verbinding hebben. Het grootste vlak rechts is de huidige „zandvlakte", die wel een heel ander aanzien zal krijgen. Aangetekend moet worden dat de Westfrankelandsedijk als straat niet zo breed wordt als het op de tekening lijkt. Want wit is ook gelaten het eigenlijke dijkiichaam dat „groen" wordt gehouden en zo als grasveld bij het park aansluit. De aanleiding' Is bekend. De aanleg van dc nieuwe waterkerende West frankelandsedijk ,.op Delta-hoogte" heeft het Volkspark zwaar aangetast cn van het Oude Sterrebos, dat toch al sterk had geleden van de uitbreidende industrieën, -vrijwel weinig overgelaten- Bovendien is dc „waterhuishouding" in het park geheel in dc war geraakt. De grond verzakte en werd drassig, zodat bomen en planten stierven. Daarom heeft het gemeentebestuur, op aandrang van de raad en van de bur gerij, besloten in te grijpen en tot een algehele restauratie van het park over te gaan. Het (toekomstige) Volkspark be staat uit twee delen, gescheiden door do Admiraal de Ruyterstraat. Het oos telijk deel, tot aan de Willem dc Zwijgerlaar» (het eigenlijke Volkspark dus) zal wel worden verbeterd, doch in grote lijnen in de huidige toestand (verkleind door de dijkaanleg) ge handhaafd blijven. Er is reeds een mooie, gevarieerde boombeplanticg. Zandvlakte Het westelijk deel echter, de vrij smalle strook tussen Adm. de Ruyter straat en de Vlaardingerdijk, meest aangeduid met „Sterrebos" of ook wel „zandvlakte", wordt geheel herzien. Dat mag ook wel, want de „zandvlak te" Is een barre modderpoel. De tra giek is echter, dat juist het beste deel van dit stuk terrein, de aardige be planting met een. speelluintje aan de Julianalaan, bet eerst zal sneuvelen. Want daar moet de Westfrankelandse dijk als „zuidelijke randweg" over aangelegd worden. Wat zijn de concrete plannen? Deze zijn vervat in een eenvoudig doch aantrekkelijk verzorgd boekje dat door de dienst Gemeentewerken is uitgegeven, als voorlichting aan de burgerij. „Als antwoord op de klach ten die onvermijdelijk zouden komen als de bomen gekapt worden", zegt ir. J. C. Broeyer, directeur van GW, die, bijgestaan door het hoofd van de Plantsoenendienst, de heer J. A. Over zet, een toelichting gaf. Het westelijk deel, hot restje Ster rebos met de zandvlakte dus, moet een flink stuk worden opgehoogd, ge lijk met het doortrekken van de West frankelandsedijk (als straat). Dit deel ligt in een kom zodat het grondwater steeds te hoog staat. De bomen, over wegend populieren en heesiers wor den gerooid. staande Volkspark dus, zal de popu lier verdwijnen. Deze boom wordt maar 4050 jaar oud en levert, we gens de kans op omvallen bij harde wind, gevaar op in een bos. Overigens zal ook in het bestaande Volkspark de beplanting worden verjongd. Het evenwicht tussen boom-, heester- en hruidlaag zal worden hersteld. Bij de komende restauratie een eerste dun ning, die elk jaar wordt voortgezet. De bestaande waardevolle bomen, vooral de eiken en beuken, zullen zorgvuldig worden gespaard- goed hebben". Door een voorzichtige opbouw van het „kruidbestand", de kleine plantjes die vanzelf onder de bomen komen groeien, hoopt men de vogels tc trekken. Maar vooral in de nieuwe aanleg zal dal moeilijkheden geven. Do nieuwe dijk, met gras beplant en groon gehouden, speelt ook een rol in het hernieuwde park, zij het een heel kale. Op de dijk mag wel gespeeld en gelopen worden, doch niet geplant. Tot tien meter van de dijk-teen af! EEN bijzonder fijne expositie van aquarellen is thans te zien in Galerie De Graaff aan het Oude KerkhofZe is van de Rotterdamse kunstenaar Maar ten Kemper, een talentvolle jongeman van 24 jaar,- -wiens werk al zeer gezocht is en van ■wie wij ongetwijfeld nog veel mogen verwachten. Maarten, zoon van Charles Kemper, die ook al als aquarellist bekend heid geniet, toont ditmaal, be halve enkele stillevens en Bel gische en Franse stadsgezichten, een reeks voortreffelijke por tretten. Er ligt een herfstachtig karakter in zijn kunst, lets van bezonnenheid en melancholie en iets van betrekke lijkheid. Misschien komt het door de stillevens met rozen en droog bloemen, waaraan het vergankelijke zich reeds heeft vastgehecht, maar het is dezelfde sfeer waarin ook de stadsgezichten cn portretten zijn ge drenkt.* Hij is knap, deze Maarten, zowel in technisch als ln artistiek opzicht. Met een onbegrijpelijk gemak vat hij een ingewikkeld onderwerp aan als het Parijse Gare du Nord met de vele rails, de seintoestellen, elektri sche geleidingen, een loopbrug en daarachter de huizenblokken van de metropool. Het staat er allemaal op in een compact gegeven, een beetje grauw en een beetje triest, een on wezenlijk voorbeeld van menselijk technisch kunnen. In Ougrce en Seraing zag hij de hui zenblokken in de nabijheid van. fa brieken. Slechts hier en daar een accent, die de eenzaamheid bijna dramatisch benadrukt en ook deze aquarellen vervullen ons met een herfstig gevoel. Hoogtepunt voor mij zijn de portretten. Ik zag er al eens eerder een, maar hier. zo'n ze ven bijelkaar. alle van jonge men sen, gaat er iets dwingends van uit, ■vr--.-?n wij ons niet kunnen ont trekken. Naast de flnra ook belangctclüiur voor tie fauna in het park. Vooral voor de vogels. „Vrijwel allr soorten vogels zijn in het Volkspark aanwezig. Dat is een bijzonderheid cn dat willen we zo houden", verklaart ir. Broeyer. Het probleem zijn de voedselplanten. „Brandnetels zijn geweldig voor vo gels, maar die kunnen we t cl» niet ■mr Het is niet de bedoeling om in hct! V OgeJzorg park theehuisjes of kiosken neer te zetten. Dat neemt te veel plaats in en tast de bestemming aan. Ook geen ge legenheid voor paardrijden en hele maal geen man.'ge, hoewel er onge- Hv jfeld «T.-ag naar is. i En toch, eigenlijk zijn ze heel simpel van opva'ting, groot gezien, zonder details, markant en typerend van lijn. Maar tegelijkertijd zijn ze heel broos, ietwat vergeestelijkt, deze Inge, Pauli, Thea en hoe ze allemaal n-f' 'pn hfe'ten, en zonder de bravoure die wij van hippies mogen ver- Kiosken wachten, eerder wat verbaasd, pein- I zend cn ernstig. Ik heb ze meegeno men in mijn geheugen. Zulke beel den raakt men niet kwijt. Tot 21 november a.s. L. W. SCHMIDT Hot bestaande complex tennisbanen,, dat eigenlijk met in het park hoort, is al uindcrhjk genoeg. Het geplande' Z -embad-Zuid heeft wel een plaats -ii I- t ni ie park gekregen. Daarna kan het park nieuw worden aangelegd, met een karakter aanslui tend op dc rest van het Volkspark. „Over vijf jaar is het toonbaar met struiken en boompjes van een paar meter hoog. Over tien jaar lijkt het al op ccn bos", verzekert de heer Over zet, die als voorbeeld van snelle groei kan wijzen op het Pr. Beatrixpark. De nieuwe aanleg krijgt dus het ka rakter van bos. Maar dan één door sneden met wandelpaden, en voorzien van speelweiden. Gelegenheid dus om te wandelen met afwisselende beelden van beslotenheid en ruimte, maar ook om te spelen. B; ietje trappen en ten ten bouwen voor de kinderen. Géén speelwerktuigen, wel veel zitbanken. Door de bomen het bos blijven zien, is de opdracht aan de heer Overzet, die verder moet zorgen dat het park- in-aan leg al snel „oogt". Daarom sul len op het 2 Vz ha grote terrein in to taal 25.000 boompjes en heesters in veertig soorten worden geplant. Waaronder vijfduizend elzen. De els, de grote bondgenoot van de bosbou wer, groeit erg snel, is bestand tegen de wind en biedt zo beschutting aan de andere soorten. Maar de elzen zul len weer moeten verdwijnen binnen vijf jaar, zodal de andere bomen en heesters, inmiddels opgeschoten, hun plaats kunnen innemen. (Van een onzer w slaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Van het Sterrebos, eens tot in verre omgeving vermaard, zal de naam binnenkort wel geheel verdwenen zijn. Het kleine stukje dat van dit „bos" nog over is, zal worden gerestait- reerd en dan onder de naam Volkspark voortleven. De oudere Schiedammers, die zoete herinneringen hebben aan het Sterrebos, zullen dit betreu ren, maar in feite heeft het Sterrebos de bestemming ge vonden. Het Sterrebos werd omstreeks 1906 aangelegd, met het doel de griend- Bos-karakteï" gronden langs de Maas te bescher men. en het geschikt te maken voor eventuele industriële vestiging. Het feit dat het bos bestond uit wilgen en vooral populieren, geen sterke boom met een beperkte levensduur, wijzen ai op het tijdelijke karakter. Uitdunnen Van de 10.000 bomen en struiken per ha, zullen na geregelde uitdunning een 600 a 800 ha overblijven. Dit zijn soorten die in ons klimaat passen; eik, beuk, es, meidoorn, gelderse roos, vo gelkers, lijsterbes, enz. Maar géén po pulieren! Ook in het oostelijk deel, het be- Maar dit Sterrebos, zo genoemd naar de paden in stervorm, waarvan het centrum lag ongeveer op de plaats van de nieuwe hoofdingang van Wilton Fijenoorö, werd bijzonder populair in Schiedam en omgeving. Het werd een groot wandelpark met recreatietuinen. Deze laatste dan in tegenstelling tot het complex volks tuinen (een van de eerste in Ne derland!). Vermaard werd het z.g. „kilometerlaantje", een vrijerslaan tje bij uitstek, en ook het „bos" aan de Maaskant, aanvankelijk de kweekpalats, waar de grootste bomen stonden. Volkspark Gezien de belangstelling bij de bevol king besloot de gemeente het park te verbeteren en zo ontstond het Volkspark, door burgemeester Hon- nerlage Grete op 1 juni 1916 offi- deel geopend. Dit Volkspark kreeg een aanmerkelijk grotere varict:" van beplanting. In de laatste oorlog is ontzettend ge kapt in dit park. De bomen ge bruikte men als brandstof! In 1945 werd snel besloten met herbeplan- ting, doch omdat men snel grote bo men wilde hebben, werden populie ren gekozen. Die moeten er nu weer uit! Maar de aanvankelijke bestemming van de terreinen was dus industriële vestiging. Het Sterrebos heeft nu dan ook vrijwel geheel plaats moe ten rmken voor bedrijven. Ook op het Volkspark zijn diverse aanval len geweest. De grote klap kwam in 1950 toen het Sterrebos en een. deel van het Volkspark aan werf W'.lton Pij en oord werden verkocht voor de nodige uitbreiding van het bedr.jf. De verkoop is doorgegaan, maar in de gemeenteraad werd met klem aan gedrongen geen recreatiegebieden meer te offeren. In ruil voor het verloren gegane Sterrebos zijn toen gekomen de Maasboulevard, het Pr. Beatrixpark met de sportcomplexen Harga en Thurlede en een volkstiu- nencomplex. De laatste aanslag op het park was weer de aanleg van de nieuwe wa terkerende buitendijk, waarvoor weer bos en grond geofferd moest worden. Hopelijk voor de allerlaat ste maal. SCHIEDAM, woensdag. Op vrij dag 15 november zal in öe aula van het Stedelijk Museum te Schiedam een concert gegeven worden door bet Amsterdamse Barok ensemble Musica da Camera. Dit ensemble, bestaande uit vier jonge muzici Ku Ebbinge, blokfluit en hobo, Lucy van Dael, viool. Jaap ter Linden, cello en Ton Koopman, or gel en klavecimbel specialiseer; zich in het uitvoeren van kamermu ziek uit de baroktijd. Ton Koopman, de klavecinist van het ensemble, behaalde in augustus 1968 bij het internationaal klavecim belconcours in Brugge de eerste prils voor basso continuo. Hij is het ook. die door onderzoekingen in bibliothe ken, in oude boeken en manuscripten, muziek uit de barok aan de vergetel heid probeert te onttrekken, muziek die vaak alleszins de moeite waard is om gespeeld te worden (als voorbeeld de muziek van Hellendoal en van Hacquart). Het enthousiasme van Musica da Camera voor barokmuziek doet de af stand tot deze tijd voor de luisteraars gemakkelijk overbruggen. Uitgevoerd zullen worden werken van o.a. Tele- mann, Handel, Stanley en Hacquart. Aanvang van het concert' 20.15 uur. Afgelopen nacht ziin aangehouden de 30-jarige J. O., zonder vaste woon plaat en de 62-jarige bankwerker W. T. ui! Rotterdam. Zij worden verdacht van diefstal van een scheerapparaat en zonnebril uit een aan de Baan ge. parkeerde auto. HEERTANSDAM, woensdag. - Voor het eerst sinds Jaren is dc Heer. jangdamsc gemeen'ebegro'ing slui tend. Zelfs hebben b. en w. nog kans gezien een kleine 7500 gulden »e re serveren voor onvoorziene ul'gaven. zonder da' weer een verhoging van de gemcen'eJJjke belas ingen nodig was. Had men in vorige jaren al kans ge zien het onTpllend hoge begro'Ings'e- kort van 125.000 ie reduceren to* slech's 18.000 gulden. Voor de begro ting over hef diens'jaar '69 is elk 'e- feorf dank zij een zuinig beleid geheel verdwenen, Fen en ander bliik' ui' de aanbiedingsbrief bjj de Heerjansdam- se gemeen'ebegro'ing. Om het begrotingstekort weg te cij feren heeft men in Heerjansöam lerlei wenselijke zaken onuitgevoerd moeten laten. Stechfs de allernoodza kelijkste werken heeft bet college kun. nen uitvoeren. Dat enerzijds en an derzijds de verhogmg van de algeme ne uitkering uit het gemeentefonds vanwege de stijging van hef aantal inwoners met een bedrag van 40.000 oefende voor de gemeente een gunstige invloed op de begro ting uit. Daarbij komt nog dat ook het GEB Dordrecht met een 6000 gul den hogere uitkering kwam, terwijl uit het gemeentefonds nog eens meer uitgekeerd werd voor het lager onder wijs, ïn het komende begrotingsjaar valt waarschijnlijk aan een verhoging van de drinkwaterleidingtarieven niet te ontkomen, schrijft het college in de aanbiedingsbrief. Temeer daar per 3 januari de belasting toegevoegde waarde op de levering van water toe passelijk is. Bovendien is er een nieuw contract met de gemeente Ba rend recht over de waterlevering in de maak. Staat een verhoging van de water leidingtarieven nog op losse schroe ven, een huurverhoging per 1 januari van het komende jaar staat vast. In de loop van het komende jaar wil het college verder overgaan tot het bouw rijp maken van grond in het bestem mingsplan noord. Ook op cultureel ge bied heeft men voor het komende jaar diverse plannen. Zo wordt de exposi tie van de caroluricring een jaarlijks teru gkerende beel dent entoonstelling in Heerjansdam. In do aanbiedingsbrief staat verder nog dat men doorgaat met het geven van sexuele voorlichting aan de kin deren van de vierde, vijfde en zesde klas van de Koningin Julianaschool, buiten de schooluren. Opbrengst collecte voor geestelijk gehandicapten (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De vori ge week in Schiedam gehouden collec te ten bale van de sociaal-pedagogi sche zorg voor het geestelijk gehandi capte kind heeft in totaal 9.969,38 opgebracht. De organisatoren brengen dank aan al diegenen, de collectanten, de drumbands en muziekkorpsen die medewerking hebben verleend voor het doen slagen van de collecte. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De Vereniging „Het Volksgebouw* heeft op een spoedvergadering het heel moeilijke besluit geno men om dit bekende zalencen trum aan de TuinTaan 50, sinds de opening in 1915 het centrum van de socialistische acüvitciten in Schiedam, te verkopen. Per 3 januari 1969 zal het Volksgebouw gesloten worden. Reden: de Par tij van de Arbeid en het NVV stellen niet langer prijs op het gebruik van dit gebouw! Daar de koop formeel nog niet Is geslo'en, kan dc naam van de koper niet worden bekendgemaakt. Maar het is een bedrijf dat van het Volksge bouw een opslagplaats van goederen wil maken. Het pand js eigendom van de Ver eniging „Het Volksgebouw", die ge heel zelfstandig staat van partij en vakbeweging. De vereniging exploi teert het gebouw en verhuurt de zes aanwezige zalen (in capaciteit varië rend van 10 tot 240 personen) aan ge gadigden voor vergaderingen, recep ties, repetities, toneel- en. dansavon den. Aan iedereen, maar bij voorkeur aan socialistische organisaties of ver enigingen. Maar men heeft blijkbaar het Volksgebouw niet meer nodig! De vakbeweging houdt er geen bijeen komsten meer en in steeds afnemende mate vergaderingen en cursussen. De PvdA geeft voor het houden van poli tieke bijeenkomsten de voorkeur aan zalen elders in de stad, op neutraal terrein. En de ANMB, die gedurende vijftig jaar kantoor heeft gehouden in het Volksgebouw, heeft het kantoor verplaatst naar Rotterdam. ExpJoitati<? De exptol'aric is al jaren een bron van zorgen. De verhuur neemt af en de kosten van onderhoud s'Ufien, Hoe wel het pand nog ln goed-bruikbare s'aat is. kunnen repara'ics niet uit blijven. Een nodige verf beurt van he' gebouw komt op ongeveer 10.000 te s'aan en dat kan de vereniging nu niet meer opbrengen. Van het bestuur is oud-wethouder H. Sabel de voorzitter, de heer J. Oostlander de secretaris en de heer P. Meyer de penningmeester. Zij zijn het al gedurende vele jaren. Al enige tiid werd er over gesproken het Volksge bouw te verkopen. Toen na geruime tfjd van onderhandelen het bod kwam van meer van 100.000 heeft men ge meend maar „ja" te moeten zeggen. Nu kan het nog ,zonder kleerscheu ren; over enkele jaren, met stiigende tekorten op de exnloi'atie, waar- schiinliik niet meer. Zo heeft de ver eniging uiteindelijk maar besloten om het pand te verkopen en het Volksge bouw als instituut op te heffen. Het zal vooral de oud-gediende»» in „de beweging" aan het hart gaan. Fr is reeds zo véél verdwenen: de eigen toneelgroep, het muriekkorns. de jon- gerenclubs. de l-mei-vier'ng, noem maar op. En nu gaat ook hef cen'rale punt, het „rode bolwerk" gedurende een halve eeuw, verdwijnen. Het Volksgebouw is bepaald niet fraai van architectuur, evenmin erg doelmatig van indeling, met de smalle trappen en de vele zaaltjes boven. Maar het had sfeer. En er hangen voor zeer velen goede herinneringen aan, (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag. Het hoofdbestuur van de Ncderlandsche vereeniging tot bescherming van die ren heeft voor öe leden van de afde ling Vlaardingen e.o. een algemene le den vergadering uitgeschreven. Deze wordt gehouden op vrijdag 22 novem ber, 's avonds om half acht, In zaal Muzanda. Het hoofdbestuur heeft deze bijeen komst uitgeschreven in zijn hoedanig heid van afdelingsbestuur Vlaardin gen e.o. het door de leden gekozen af delingsbestuur is onlangs door hei hoofdbestuur geschorst. De reden daarvan was de door het afdelingsbe stuur uitgeschreven vergadering, waarin het punt naar voren zou ko men om zich als afdeling van de ver- eenigïng los te maken. Die gesonlëddö na allerlei verwik kelingen waar zelfs een kort geding voor moest worden gevoerd. In kringen van het geschorste Vlaardmgse afdelingsbestuur bleek voor de bovengenoemde vergadering geen uitnodiging te zijn ontvangen. Voorzitter Klesser uit Den Haag ver klaarde hierover dat dit dan moest berusten op een .misverstand' in het kaartsysteem. ,Er is beslist aan alle leden en ook aan het geschorste be stuur een uitnodiging verzonden. Het kan echter wel zijn dat door verhui zingen die niet aan ons zijn doorgege ven iemand geen uitnodiging heeft ontvangen. Overigens is elk lid op de bijeenkomst welkom'. (Van een onzer verslaggever*") ROTTERDAM, woensdag. De Tsjechische weduwe Ylona So botkova (42) heeft deze week bij de Rotterdamse politie aangifte gedaan van diefstal van haar paspoort. Mevrouw Sobotkova bracht een bezoek aan een fami lie op de Mathenesserlaan toen een dief via het geopende raam haar tas ontvreemdde. Zij is daardoor ernstig gedu peerd want zij heeft twintig jaar op haar paspoort moeten wach ten. Behalve geLd zat ook haar vliegticket in de tas. De KLM heeft intussen voor een vervan gend plaatsbewijs kunnen zorgen. Mevrouw Sobotkova was in Nederland om haar zoon TLbor een internationaal bekende wa- terpolospeler te bezoeken die voor de Russische inval naar Amsterdam was vertrokken. Om dat Tibor niet meer terugkeerde naar Praag wordt hij in Tsje- choslowakije als een deserteur en vluchteling beschouwd. Hij werkt als kelner in Krasnapolsky. In Tsjechoslowakije is men bij zonder selectief bij het uitreiken van paspoorten. Ze heeft twintig jaar moeten wachten voordat ze er een kreeg. Mevrouw Sobotko va, die de redactie van onze krant verzocht het bericht over de diefstal te publiceren om de dief tot inkeer te brengen, heeft ook het adres opgegeven waar het paspoort is te-nig te bezorgen: fam. H. Leijdesdorff. Stadionka de lila, Amsterdam- Donderdagmorgen as. vertrekt ze. terug naar het Wenceslasplein ln Praag waar ze woont. Van de Rotterdamse politie heeft ze nog geen bericht ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM/SCHIEDAM, woens dag. Ondanks de belangrijke sta ging van het verkeersaanbod voor de Be.ieluxtunnel is voor de exploiterende NV de opbrengst van de tolgelden niet voldoende o.m. in de komende jaren de financiële verplichtingen uit eigen middelen na te komen. Het jaarlijkse tekort wordt geraamd op zeven 4 acht miljoen gulden. Directeur C. A. van Eendenburg van Benelux-tunnel NV vertelde van morgen. dat 26000 voertuigen per dag de tunnel moeten passeren, wil de NV de lasten uit eigen middelen kunnen voldoen, „Als we 26OO0 auto's per dag kru'gen, zijn we met vijftien jaar uit de financiële zorgen, aldus de heer Van Eendenburg. Het verkeersaanbod bedraagt thans ruim tienduizend voer tuigen per dag. De Benelux-tunnel NV heeft met de rijksoverheid een ge sprek geopend, dat moet leiden tot een aangepaste regeling van de financiële verplichtingen. DEN BRIEL, woensdag. - De ves tingsla d Den Briel heeft aardgas. Gis termiddag (5 november) heeft loco burgemeester H. Veg'ër van dit stadje (burgemeester H. van Es was wegens ziekte verhinderd) de laatste gas-aan- sluiting verricht. Dit was notabene bij een kolenhandelaar, L. Kwanten aan de Brielse Turfkade. De Rotterdamse wethouder voor nutsbedrijven de heer J. Jettinghof was speciaal hiervoor uit Rotterdam gekomen omringd door liefst zeven adviseurs! Ook de directeur van het vroegere Brielse gasbedrijf de heer j van Beers was aanwezig. Een gasfornuis werd door de Brielse loco-burgemeester officieel aangesto ken. Mevrouw Kwanten kreeg een boeket bloemen van de ,heer Jettfng- hof die o,a. opmerkte: „Ik speel de hele dag corned ie, ik doe niet anders! In het Brielse stadhuis werd hel glas geheven op de komst van het aardgas. VLAARDINGEN. Het eerste tiental van de schaakvereniging HVO heeft haar afgebroken wedstrijd tegen het westen Regina (33) omgezet in een 5V»4% zege. Personeel gevraagd t>E SCHIEDAMMER (Het Rotterdamsch Parool) vr. VASTE BEZORGERS'STERS). Aanmelden: Hoogstraat 76, Schiedam, tel, 267279. 's avonds na 7 uur, tel. 155960, R0Z8 Rojiti en profi'i-ite PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 105 Schiedam. Tel. 266720. Let op juiate adres. Diversen ZAKLANTAARNS S1.— tot ƒ30,50. Altijd verse batterijen. Waar dat wiel draait. Hoog straat 67-69 Schiedam, tel. 268433. R250

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 3