'Je kunt in ons vak niet één keer chagrijnig zijn' i®§sm m 'Grondige wijziging op komst in c b. en w. Schiedam' kon niet op tegen snel H.P.V. HOND SLAAT WEER TOE ORE a SCHIEDAM loe heistek heet in de kroeg loe van florijn Nu drukke tijd voor vertegen woordigers in dranken sector. door Jan D. Swart Qui-vive Jeugd- Inzameling voor Nationale zorgfonds Geen krant ontvangen? Handbalwedstrijd ten bate van nieu we kapel imsw TSF3HAD MOEITE MET TOG 1: 6-4 Vragen van Vlaardingse raadsleden over Holy Krediet gevraagc'. Dr. F. J. KROP: Bedachtzaam orgelspel van André Verwoerd 'Gouden Jaar' voor geheel Maassluis Gemeente-secretarie langer open voor publiek Eervol ontslag voor directeur gemeentebedrijven Oud-Geervlieter voorgedragen voor onderwijzer in Brielle Jongen overleden na. aanrijding A. KUjNZ WON YAN GER ARD ZWIJGERS VERHOEFF VERMEUL café-restaurant-kelner KOERIERSTERS dinsdag 12 november 1968 - pag. 5' {Van onze korfbalmedcwCrkcr) In de kroeg is het doodge woon Loe. Loe van Florijn, al tijd goed voor een mieterse dijenkletser, altijd te porren, voor een „goeie" mop. Het immer opgeruimde hu meur karakteriseert een verte genwoordiger in de dranken sector. Hij moet wel. Immers, de persoon-in-kwestie weet dat zijn gezellige manier van doen in hoge mate bijdraagt tot de grootte van zijn omzet. Die Loc heet officieel vólgens iict bevolkingsregister Ludovi- 1 cus C. W. Heistek en is één van die vele, zéér vele tussen de- vinger-en-duim-experts in onze Jenevcrsiad. Hij is een krocg- lopcr van het eerste uur, maar liet is zijn vak. Met de talrijke feest- en borrel- dagen in het vooruitzicht leek het ons interessant u zo in grote trek ken iets te vertellen over Loe (zo maar één van de velen) en zyn werkzaamheden. "Want hoe vergaat het nu juist een Schiedamse dran ken vertegenwoordiger in deze druk ke tijd? „Beter dan tijdens cle Olympische Spelen", zegt Loe'Heistek (51), zuch tend. „Je ziet dan geen sterveling in de kroeg. Gelegenheid om met iemand een praatje te maken krijg je niet. Dat wordt nu anders: de winter is een fijne tijd voor gedistil leerd. De mensen gaan veel buitens huis eten, lopen eens gemakkelijker 'naar een etablissement of drinken thuis iets extra's. Daarom als ik ml een kroeg bin nenloop, blijf ik automatisch „han gen". Dat is mijn winst. De stamgas ten kennen je al. De kastelein groet je en sommige (reeds in schomme lende toestand verkerende) grappen makers zingen je toe: „Ha lijn, ha fijn..." Nou ja je kent het verder zelf wel. Uit principe neem ik altijd een kop koffie, een enkele keer een pilsje. Dan heb Ik al direct succes. 2e zeg gen „Je maakt ook geen reclame voor de zaak". Dat is mijn kans. Daarna gaat het vanzelf. Even de stemming proeven met een steen - goeie mop en zorgen de lachers op de hand te krijgen. Ja, ieder ver dient zijn brood op zijn eigen ma nier. Ik babbel een beetje over long drinks, etc. etc. Met toestemming van de kastelein laat ik zo eens een enkel keertje de leden van zo'n ge zellig groepje nippen aan een mon ster, Desnoods krijgen ze een mini- Loe Heistek; ,Het gaat om de kwali teit'. flesje mee. Zo kweek ik m'n good will. Als ze het goed vinden, komen ze vanzelf terug. En als het een beetje meezit heb ik de kastelein ervan overtuigd, dat hij naast zijn normale bestelling ook een voor raadje van dat nieuwe spul moet nemen." Loe, al tweeëntwintig jaar Horcca- man met een levendige mimiek, is er weer helemaal in. Hoeveel cafés, slijterijen en grossiers bezoekt hij per dag? „In deze tijd ruim twintig ovei- het gehele Rijnmond-gebied verspreid. Het is zonder meer hard aanpakken Ik heb in deze maanden ook sporadisch een avondje vrij. En als ik een keertje de beentjes onder de eigen tafel kan schuiven, ratelt de telefoon. En blijf dan in vredesnaam altijd vrolijk en vriende lijk. Want een chagrijnig antwoord kost klanten, sowieso. Dat een vertegenwoordiger in welke branche ook onderhoudend moet kunnen praten weet iedereen wel. Maar een vertegenwoordiger in de drankensector en vooral hij die kroeg-in kroeg-uit gaat moet weer een hele andere manier van mensen benaderen hebben. Je treft in cafés altijd een zeer gemêleerd gezelschap aan. De één wil over zijn moeilijkheden thuis praten, de ander weer over de sport en de derde over zijn zeer geslaagde maatschappelijke carrière. Begrijp je? En hoe later je op dedag komt hoe groter de kans is, dat de conversaties een zwaardere toets krijgen. Blijf dan altijd op jc qui-vive. Gewoon joviaal zijn is al tijd de enige oplossing." Wat denkt Loe Heistek, één van tien gesettelde vertegenwoordigers van de NV Distilleerderij Dirkzwa ger over de concentraties in dc dranken sector? „Onvermijdelijk!" zegt hij kort. „Ik vind dat je in ons vak met goedo, dus wat dure waar moet komen. Ais twee kleine bedrij ven samengaan kan dat alleen maar in het voordeel van de .drinker" zijn. Het gaat hem, hoop ik, toch Tiiet om de kwantiteit, maar om de kwaliteit." SCHIEDAM, dinsdag De vyf in Schiedam bestaande jetigdclubhufzen, te weten De JeUgdhaVCn Nieuwland, St. Jan, Diicdalf, Don Bosco en St. Jo ris Docle, zullen gezamenlijk hun me dewerking verlenen aan de in de week van 18 tot 23 november te hou den inzameling voor de Stichting Na tionale Jeugdzorg Fonds. De opbrengst van deze inzameling zal voor een deel ten goede komen aan de financiering van het landelijke jeugdzorg werk en voor een 'deel ten goede van de Schiedamse jeugdclub hulzen. Van maandag 18 november tot en met vrijdag 22 november zullen col lectanten met inzamelingslijsten aan de deur komen, terwijl de dag daarop zaterdag 23 november, tenslotte een buscollecte zal worden gehouden. De vijf jeugdclubhuizen in Schie dam denken voor deze inzameling on geveer vijfhonderd collectanten nodig te hebben. Liefhebbers kunnen zich aanmelden bij de hierboven vermelde clubhuizen, PROMOTIE SCHIEDAM, dinsdag. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is de oud- Schiedammer C. E. Vervoont cum lau- de gepromoveerd tot doctor in de so ciale wetenschappen op het proef schrift „Gezins- en schoolkeuze bij handarbeiders". Promotor was prof. dr. F. van Heek, hoogleraar in de so ciologie. Dr. Vervoort is sinds 1962 verbonden aan het Sociale Instituut van de Leitfse universiteit. BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13-54,30- Abonnees buiten R'dam— Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. >^AAAxvn*n/^XVV»vvAfWVA^lA«VW\/^✓^/\»'\A*, SCHIEDAM. Geboren: Andrics P.. z A. M. wesdorp en A. E. den Holland er: Ce lesta N P.. d v A. L. Guit en W. B. U, Jekkers, Overleden: C. W. Bruijns, SI jtr. wed. A, A. H. Sprengeis. ADVERTENTIE IN ALLE 21 FILIALEN VAN Tweede startschot Nolet-actie SCHIEDAM, dinsdag Ten bate van de nieuw te bouwen*kapel van de Dr. Noletstichting zullen de leden van het personeel van dit ziekenhuis vrijdagavond op het Martinitveld een handbalwedstrijd spelen, tegen een team, samengesteld uit personeel van Vroom en Dreesman. De wedstrijd begint om zeven uur en de loegangs-' prijs bedraagt 1,25, SCHIEDAM, dag. dins- Opniemv heeft Succes als enige van tic Schie damse korfbalteams winst behaald door een zege op het Rot.erdainse Ac tief. Schiedam en ODI, beide op ei gen terrein, lieten de eer aan de be zoekende teams, respectievelijk HPV en THOR. Tegon hel uitermate snelle HPV kon Schiedam aanvankelijk niet goed in zijn spel komen. Het enige juiste wapen waarmee de Rotterdammers bestreden hadden kunnen worden, goed plaatsen en balbezit, werden slecht gehanteerd, waardoor HPV, zij het met twee afstandsireffers, kans zag dq even vele treffers van Schiedam uit handen van Piet Bogaers en Freek Vear teniet te doen, zodat de rust met 22 inging. In de tweede helft lag het initiatief geheel in Schiedamse han den. maar hel duidelijke overwicht war.1 door een falende derde aanval niet in cijfers uitgedrukt. In het, meest kritieke stadium va-n de wedstrijd miste men zelfs een strafworp. Van dat moment af was het een verloren zaak. HPV zag uiteindelijk met een afstandslreffer kans de volle winst aan zich te trekken. Succes heeft zich tegen het vrij zwakke Actief niet volledig behoeven in 'te zetten. Bij een ruststand van 1 2 zagen de tegenstanders kans nog twee keer op een punt verschil te blij ven, Z3 en 34, naar daarna drukte tie effectieve blauwwitte doeJpunten- machine definitief het technisch over wicht uit in 3—6. Als dc Successers niet zo slordig hadden geplaatst, zou de overwinning nog veel groter zijn geweest. TAFELTENNIS VLAARDINGEN De leden van de Vlaardingse gemeenteraad. Jac. van der Linden (kvp) J. Madera (wd) en L. Sn aye: (peg) hebben zich met de volgende vragen gericht tot het college van burgemeester en wethouders te Vlaai-dingen: 1. Was het uw college bekend, dat, als gevolg van de aanleg van een re genwaterpersleiding ten behoeve van de wijk Holy schade zou worden toe gebracht aan boompartijen en andere groenvoorziening, met name aan de Mauri tssingel? 2. Zo ja. heeft uw college dan niet kunnen voorzien, dat door de desbe treffende werkzaamheden een wijzi ging zou worden aangebracht aan het karakter van de omgeving aldaar? 3.' Indien vraag 2 bevestigend wordt beantwoord, zouden wij gaarne verne men. of bij de uitwerking van de plannen voldoende is onderzocht, of deze werkzaamheden op een andere wijze hadden kunnen worden uitge voerd, zonder schade aan bestaand natuurschoon toe te brengen. 4. Is uw college bereid om alsnog op korte termijn die maatregelen te ne men. waardoor eventuele verdere schade aan de Mauri tssingel, resp. Burg. Verkadesingel. enz. kan worden voorkomen? 5. Is het college met ons van me ning, dat waar uw beleid gericht is op uitbreiding van de groenvoorzie ning binnen onze gemeente slechts bij hoge uitzondering dc reeds be staande begroeiing mag worden aan getast? 6. Is het college bereid te bevorde ren, dat in het algemeen het kappen van bomen e.d. 20wet door gemeente als particulieren aan nader vast te stellen regelen onderworpen wordt (kapverbod)? 7. Indien vraag 6 met ,ja' wordt beantwoord, is uw college dan bereid die maatregelen op korte termijn te treffen? SCHIEDAM, dinsdag. Van de TSF senior-teams in de Rotterdam se tafeitenniscompctUle hebben slechts vijf gespeeld. TSF 3 in dc le klas had- onverwacht veel moeite tegen TOG en won tenslotte met het kleinst moge lijke verschiP 64. Alleen Peter v. d. Broek bleef ongeslagen. Aan hel eind van de eerste helft van de competitie zetelt dit team op de tweede plaats. Ook het vierde team. in dc 2e klas, heeft tegen, de verwachting in slechts met 6~~4 gewonnen van K K maar blijft wel ongeslagen aan de kop van de afdeling. TSF 11 speelde 55 gelijk tegen Elan 9 en blijft op dc eerste plaats. Gelijkspel ook voor TSF 13 tegen In tiem 8. TSF 14 haalde een grote 10—0 overwinning op Feiienoord 5 en staat op een gedoelde eerste plaats. De zes junioren;earns hebber» wel alle gespeeld. De strijd van TSF 1 te gen concurrent TOGB 1 bleef onbe slist, zodat beide teams de eerste plaats blijven delen. Verder: TSF 2 TOGB 2 8—2. TSF 3—TOGB 2 8—2, SF 4Feijenoord 2 300, TSF 5- TE '68 3 30—0 en TSF 6—TE '68 4 3— (Van een onzer verslaggevers) BRIELLE. Burgemeester en wet houders van Brielle stellen de raad vanavond voor 122.550,75 krediet be. schikbaar ie stellen. Het bedrag is bestemd om grond aan te kopen in on voor de realisering van het bestemmingsplan .Groote- Zuurland'. VLAARDINGEN. De voorzitter van het centraal stembureau vooi' de verkiezing van de leden van rle saad der gemeente Vlaardingen, maakt be kend dat ter gemeentesecretarie is ne- dergelegd zijn besluit tot benoeming van de heer R. P. Remmerswaal, als lid van de gementeraad, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ont- slagnemen als zodanig van mevrouw J. Jungerius geb. Mulder. t ADVERTENTIE' Dobby-face voor gordijnen, die het in elk intérieur goed zullen doen, in maar liefst.20 kleuren, verkopen wij morgen als spe ciale aanbieding. Extra verkoop Dobby-face overgordijnstof, geweven met satinrug. Een luxe stof, die wij normaal verkopen voor 5.75, nu per meter voor nóg géén driegulden. aobbyL face niet satin jrug J Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze luxe dobby-face gordijnstof, keus uit 20 kleuren, 120 cm breed, A per meter De leden van de Schiedamse Dierenbescherming speuren al geruime tijd naar een hond, die de zwanen In het water van de Burgemeester Van Haarenlaan niet met rust kan laten. Dezer da gen sloeg de vierpoter weer toe op het grasveldje nabij de Park weg. Een zwaan werd hierbij zo gevoelig gebeten, dat het beest zich met veel moeite naar het water kon voortslepen. Op dc foto ziet u enkele leden van de Schiedamse Dierenbescherming bezig met het vangen van de ge wonde zwaan, die later zou wor den overgebracht naar het asiel, JAMMER genoeg had dc organist André Verwoord (van de Paulus- kerk) voor zijn gastconcert in de St. Laurenskerk gisteravond een pro gramma samengesteld van onderling weinig contrasterende werken, die merendeels in een wat sombere reli gieuze sfeer verwijlen, Bachs koraal- voorspel „Ach bleib bei und" en Pre lude en fuga in q uitgezonderd, uni verseel van expressie en conceptie als ze zijn. Eeveneens uit het genoemde kader sprongen de „Reeksveranderingen in vier secties" van de 68-jarige Cor Kce, maar dan in negatieve zin he laas: ze bleken dermate gezocht en ce- rebraal-serieel (we zijn heel wat be ters gewend van deze componist) dat ze niet eens onder een emotionele noemer te vangen waren. Van weinig oorspronkelijkheid en inventie getuig den o.i. ook de Variaties en fuga over psalm 116 van A. C. Schuurman. De eerste variatie hiervan toonladdertje op, toonladdertje af) deed nogal stu pide aan, de rest bewoog zich inciden teel op hoger peil. De andere heden daagse composities, nl. twee bewer kingen van Hugenotenpsalmen van Henri Gagnebin en drie stukken van Hermann Sebroeder vertoonden een heel wat spiritueler geluid cn eigener, al hield Verwoerd de tempi ook hier zeer bedaard. Een zeer serieuze opvatting van zijn taak toonde de organist echter tijdens het hele recital, dat verder nog Swee- üncKs Fantasie in C en koraalbewer- kingen van Scheidemann cn Hanff be vatte, alle vrij plechtstatig van karak ter. Jammer dus dat die ernst bij Ver woerd tevens een rechtlijnigheid van registratie, tempokeuze cn agogiek meebrengt waardoor speelse misieeer- drift aan dit spel goeddeels ontbreekt. Er waren bedroevend weinig toehoor ders.. S. NIEBOER MAASSLUIS I nhet NW-ge- bouw „De Kern" aan de P.C. Hooft- laan vierde afdeling Maassluis van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale haar gouden jubileum met een recep tie. Wethouder P. v. d. Snoek, die het gemeentebestuur vertegemvoordigde sprak van een „Gouden Jaar" voor Maassluis. In 1918 werden hier ver enigingen aan de lopende band opge richt. De beide voetbalverenigingen VDL en Excelsior en de harmonie Kunst na Arbeid waren ook daarbij. Dat waren echter ontspanuingsclubs, terwijl de ABC een sociale doelstelling had. Bondsbesiuurder L. van Hattem ging daar uitvoerig op in in zijn feli citatiewoordje. Hij wees er ook nog op dat juist in het Waterweggebied de vakbeweging, door de nog steeds voortgaande industrialisatie, zijn grootste kansen heeft gekregen. De heer S. M. Ewijk, voorzitter van dc afdeling Vlaardingon feliciteerde het bestuur met de vele jonge leden. Voorzitter G. Boer (splinternieuw ge meenteraadslid voor de PSP) vertelde nog dat de afdeling momenteel 140 le den telt van wie de meesten bij Key en Kramer werkzaam zijn. De afde ling telde vorig jaar meer leden, maar er werd een afdeling opgericht in Ro zenburg, zodat ondanks ledenwinst de afd. Maassluis toch in ledental achter uit ging. Van het bestuur maakte ook nog deel uit de heer.C. PM, Wil- lemse. Deze kwam vorige week in het nieuws dooi-'tijdens de gemeenteraads vergadering pamfletten uit te delen. Op deze pamfletten werden vele on vriendelijke dingen gezegd over het subsidiebeleid van het gemeentebe stuur t.a.v. van de jongeren in Maas sluis. ALBLASSERDAM Teneinde het publiek rncer service te verlenen heeft het gemeentebestuur besloten de cpen. s.ellingstijdeti van de gemeen te-secre tarie te wijzigen. Met ingang van 1 december zal de gemeente-secretarie voor het publiek op werkdagen zijn geopend van 8.39 to: 12,00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Deze maatregel biedt tal van perso nen die in continuedienst werkzaam zijn een ruimere mogelijkheid het raadhuis ie bezoeken. (Van een onzer verslaggevers) BRIELLE Burgemeester en wet houders van Brielle stellen de raad "anavond voor de heer J.L.H. van Beers, directeur der gemeentebedrij ven. me.' ingang van 1 maar 1969 eer vol ontslag te verlenen. Door de verkoop van het gas- en waterleidingbedrijf aan Rotterdam is deze bovengenoemde functie komen te vervallen. (Van een onzer verslaggevers) BRIELLE, Burgemeesteren wethouders van Brielle stellen de raad vanavond voor de heer B, Vrij (24) te benoemen tot onderwijzer in vaste dienst aar» de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de St. Ca.harijnehof. De heer Vrij komt uit Rh enen en is in Geervliet geboren. Zijn benoeming zou 18 november a.s. ingaan. ROTTERDAM, In het Diikzigtziekenhuis is vrijdag de 14-ja- -ige Cornetis Adriaan van Diggele van de Dorpsweg overleden. Hij was woensdag jl. op de kruising Wol-, phaertsboscht - Van Everdsjckstraat mot zijn fiets betrokken geweest bij een aanrijding. Met een zware sche- uelbasisfractuur en een scheur in hoi scnedeldak werd hij naar het Dijk- zigtziekenhuis gebracht. ROTTERDAM, dinsdag Naar de mening van de voorzitter van de CHU-fraetie in de gemeente raad zal de portefeuilleverdeling in het college van B en W na de vólgende verkiezingen in 1970 een grondige wijziging onder gaan. Zo is het onder meer de bedoeling te komen tot een „de partement" van cultuur, recrea tie en, maatschappelijk werk, Haar voorbeeld van de rijksover heid. Br F. J. Krop zei dit gisteravond tijdens een algemene ledenvergade ring van de CUristelijk-Hïstorische Unie (kamerkring Rotterdam) in het Groothandelsgebouw naar aanleiding van een vraag van oud-gemeente raadslid, de heer A. in 't Velt, of de mogelijkheid aanwezig is dat wethou der J. Reehorst ophoudt de.portefeuil le van financiën te belleren. En passant werd waardering toe- gekend aan de heer Reehorst voor de kundige manier waarop hij de ge meentelijke financiën beheert. Tege lijkertijd werd kritiek geuit op de wijze waarop zijn voorgangster, mej. mr J. Zeelenberg dat in het verleden heeft gedaan. Een van de onderwerpen die ter sprake kwamen was het openbaar li chaam Rijnmond. Dr Krop zei er over: „Langzamerhand is het beeld ont- staan, dat Rotterdam dg zwarte piet is die zorgt voor de luchtverontreini ging en dat Rijnmond Voorne er» Put ten wel even schoon zal blazen. Ho- peniijk zal, mede dooi- de keuze van een nieuwe voorzitter, dergelijke prietpraat worden voorkomen." De heer Krop bleek voorts van mening dat Rijnmond in de praktijk wel wat duur was. uitgevallen. Drs H. J. Viérsen, raadslid sinds: 1966, zei ten overzien van de haven dat „een nationaal bestuur juist zou zijn, maar tevens onbereikbaar. De landsregering kan de leiding van de haven van Rotterdam niet overnemen. Rotterdam bestuurt zelf een nationale haven. En wanneer er een uitbrei ding van de Rotterdamse haven aan de orde is, moet de Rotter damse gemeenteraad op de plaats van het parlement gaan zitten en zich onbezoldigd - bezinnen op conse quenties van zo'n expansie" VLAARDINGEN. Het toernooi voor blauwe en bruine banders voor junioren en senioren, dat zondag in de Vlaardingse sportschool Westwijk is gehouden, kenmerkte zich door de echte strijd en en een grote belang stelling. - Twee VÏaardlngers kwamen in het veld van 110 deelnemers uitstekend voor de dag. Bij de lichtgewichten versloeg A. Kunz in de finale de Vlaardinger Gerard Zwijgers (de Vlaardingse kampioen die kortgeleden op de Zuidhollandse kampioenschap pen als derde eindige). In de zwaargewicbtklasse kon Jan Werner het tegen de Hoogvlleter Van Kekum niet bolwerken en moest na een spannende strijd het loodje leg gen. Er waren rond 600 toeschouwers, die rondom de mat de wedstrijden goed hebben kunnen volgen. De: heer Rapmund van de DTC had de leiding. De tweede secretaris.van-de-Zuidhol.» landse bond, de heer J. Rademaker, deelde de prijzen uit. Veloursgordijnen verven j 3.75 p. m2 Mantel verven Kortsuèdejasje reinigen ƒ15.- Oostsingel 2. Tel. 268924 Textiel verven cn suède reinigen. HOTEL-CAFÉ-RESTAURANT „RIJNMOND" Nieuwlandplein 12, Schiedam, teL 264786, vraagt Aanmelden bij de directie. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter- dame Parool! vraagt vaste EEZOHGBHS(STEMS). Aanmcl- TcL 257279, "s avonds na 7 w tel. 155060. R028 N.V. Sportfondsenbad Schie dam. Burg. Knappert la an 245, Schiedam, vraagt voor de och tenduren een BADJUFFROUW voor schoonmaak werkzaamhe den. Aanmelden woensdag 19.0010.30 U. Tel. 269600. R028 Foto, film en projectie

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2