Daktuinen maken de woningen extra duur 12 Rond de sport GESCHENKEN ZEEMAN C^Q5E3 1 M. REESE Kerstvieringen Leger des Heils voor bejaarden dit jaar in Musis voor iedere man 10% SCHIEDAM Eerste optreden van Toneelgr. 'Groeton' 2770 HUIZEN IN 1968-'70, MAAR INZINKING IN 1969 Ouderavond van de Burg. Vcrveenscliool 00 Beelden op bruggen KENMERK VAN GOEDE SMAAK Leo van der Valk opent zijn derde zaak in Passage Mevr. M. Lems: 55 jaar in ivinkËjk j 11 Apotheekdiensten Hoogbejaarde man loopt tegen bromfiets GELDKISTEN SOLDEERSETS 6.95 Ml YfJl Mm GEREEDSCHAPTASSEN 9.50 21.75 3.85 62.90 28.20; 14.45 FEESTAANBIEDINGEN BROERSVEST 52 SCHIEDAM Spreekuur Burgemeester woningruimte in Schiedam BIJVERDIENSTE TE SCHIEDAM BEZORGERS gevraagd «I lij 1 3 3 i vrijdag 22 november 1968 - pag, 'IDVERTENTJEj BRIL NODIG Houdt AREND in 't oog Erkend, ziekenfonds- leverancier Hoogstraat 91 SCHIEDAM, vrijdag. Dc toneel groep „Groeton", in april van dit jaar opgericht als onderafdeling van de wijkvereniging Groenoord, geeft de eerste openbare opvoering vanavond in getouw Dc Rank in Kethel, Ver toond wordt het blijspel „Struisvogel' eieren" van André Roussin, vertaald door Alfred Pleiter. De regie berust bij de heer J. v. d. Slot; medespelenden zijn de Groen oord se amateurs Rtc van der Slot-Cle mens, Micke Meyer-Wijman, Loes Te roolen-Donker, Karei Prins, Alfons Hogen kamp en Ad van Mansum. Het spel begint om 20.15 uur pre cies; er ziitt kaarten verkrijgbaar aan de zaal. (ADVERTENTIE) Voor iedere auto hebben wij een plaid en in iedere Rotter damse auto kan nu ook zo'n gezellige sportieve autoplaid liggen, want wij gaan ze verko pen voor de helft van de nor male prijs. Leuke, gezellige autoplaids, in schotseruitmotieven, niet al leen voor de auto, maar ook als bankkleed of extra deken zijn ze ideaal. Schotse auto-plaids van fijne garens geweven in eer» flinke maat, 140 x 165 cm, ïn vier verschillende kleuren, voor nog géén zeven gulden- extra auto >plaids 140 x 16S cm Vrijdagavond om 6 uür begint da verkoop van deze auto- plaids, in vier verschillende kleuren, 140 x 165 cm, per stuk Ook maindasmaraen open Gién tel. of ssfirift, best. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. In de periode van 1960 tot en met 1967 zijn er in Schiedam 5.212 nieuwe woningen gereed gekomen, een gemid delde van 651 woningen per jaar. Verwacht wordt dat er in de jaren 1968 en '69 1.580 woningen gereed komen, of gemiddeld 790 per jaar.- En als de bestaande plannen ook inderdaad gerealiseerd worden ko men er in de periode 1968 tot en met 1970 2.770 woningen gereed, wat een gemiddelde geeft van 923 per jaar. Doch. voor het jaar 1969 zullen het er maar 361 zijn. Deze terugval volgeud jaar is te wijten aan het feit dat de thans in uitvoering zijnde woningen worden gebouwd in omvanrijke blokken hoogbouw, die een lange bouwtijd hebben. Zo als het A.B.P.-complex. Dc twee grote blokken met 240 woningen in Groenoord komen zelfs pas in 1970 gereed. Bovendien is met de uitvoering la ter begonnen dan verwacht, hetgeen mede ie wijten is aan 't wijzigen van 't bestemmingsplan en aan moeilijkhe den bij het onderhandelen met het ministerie. Zij blijkt uit de nota's bij cle aanbieding van de gemeente-be groting 1969. Door dit hiaat dreigt ook een verlo ren gaan van de continuïteit in het bouwen. Dit moet worden toegeschre ven aan het slechts in beperkte mate aanwezig zijn van bouwrijpe grond. Het „overstappen" van de ene naar de andere bouwplaats is dan niet moge lijk. Dit zou vooral wenselijk zijn wanneer er financieringsmoeilijkhe den komen bij de gesubsidieerde bouw. Inspraak De befaamde "kleine paraplu" een opvouwbare damesparaplu, die U altijd gemakkelijk mee kunt nemen, brengen wij bin nen het bereik van iedereen. Opvouwbare paraplu's van Westduits fabrikaat, die open geklapt een normale maat heb ben, met feilloos werkend blank stalen binnenwerk. Deze uiterst handige en solide paraplu, (een pracht van een Sinterklaascadeau) koopt U voor nog géén dertien gulden. Raadsleden pleiten voor een grotere inspraak van toekomstige bewoners bij de bouwplannen; ook voor het re kening houden met de wensen van de bewoners. In Rotterdam-lJsselmonde hebben gegadigden voor woningen wel een zekere inspraak bij de inde ling van hun toekomstige woning. B. en w, wijzen echter op de be perktheid van die inspraak. De bewo ners krijgen een keuze tussen enige varianten van de indeling van de wo ning, doch is de keus bepaald dan is een verdere wijziging onmogelijk. Wel streven b. en w. bij het realiseren van de bouwcon tingenten naar een groot mogelijke differentiatie, zo veel mogelijk afgestemd op de beheofte. Wat de concrete „inspraak" betreft, acht het college de betreffende raads- comissie de meest aangewezen instan tie. Eenzijdig (Van ccn onzer verslaggevers) SCIIIIEDAM, vrijdag Interessante vragen en discussies leverde de ouder avond op van de Burg, Verveenschool in Kethel waar mevr. J. Bootsma- Behrens een .inleiding hield over het onderwerp „Uw kind in zijn vrije tijd", zy benutte hierbij de uitkomst van een eerder over dit onderwerp gehouden enquête onder de leerlingen. Vele vragen -werden gesteld, wat re sulteerde in praktische wenken. Voor zitter ir. D. Reijnders deelde de ou ders nog mede, dat op 4 december voor de eerste keer een toneelgroep voor het voetlicht treedt. Voor het ko mende voorjaar staat boven dien een hengelwetislrijd op het programma. Een dia-reportage toonde het wel slagen van de onlangs gehouden vlie gerwedstrijd. Een groot succes. SCHIEDAM. Geboren: Cornelius, Bosch en. A. M .Meijer; Franciscus J. T„ zv 3. C. Crama en M. A. van Geereastein; Henriettfe C. M.. dv H, Zijderhand en H. M, .A G. Uutjnstee. Verder klagen raadsleden, dat de laatste jaren te eenzijdig in hoogbouw is gebouwd. Gevraagd wordt of b. en w. niet studie wijlen maken van nieu we woonvormen en die dan in Schic dam invoeren, Maar het college kan momenteel niets zeggen over hel aan tal eengezinswoningen, omdat de ste> debouwkundigc opzet van de komende stadswijken nog niet bekend is. Overt gens komt er binnenkort een nota over deze materie. Gevraagd wordt ook een proef te willen nemen met het aanleggen van daktuinen, vooral bedoeld als speel ruimte voor jonge kleuters. Zulke proeven zijn wel mogelijk bij nog te realiseren gebouwen, schrijven b. en w. Maar de woningbouw zal er aan merkelijk duurder door worden en het ministerie stelt daar géén gelden voor beschikbaar. Geluidshinder Wat tie geluids-isolatie betreft wordt gestreefd, maar dan binnen het kader van de toegestane bouwkosten, naar een zo gering mogelijke geluids hinder. Zowel bij de gesubsidieerde aTs de niet-gesubsidieerde bouw zijn daar voorschriften voor. Zo worden in de nieuwste com plexen woningwet-woningen geen hol le trapleuningen en ander hol hek werk meer gebruikt. „Wij trachten zo veel mogelijk de nieuwe vindingen, op clil gebied te volgen", schrijven b. en w. Alleenstaanden Alleenstaanden met-bejaarden wor den niet verwend in de nieuwbouw. Tussen 1 januari 1965 en heden zjjn wel twee-kamerwoningen gebouwd, doch die gingen alle naar bejaarden. In de complex-Elementumwoningen waren 36 twee-kamerwoningen; slechts twee zijn betrokken door al leenstaanden, de rest door bejaarden. In de twee grote flats in Groenoord- Noord (woningwet) cüe in aanbouw zijn, zUn 48 twee-kamerwoningen op genomen en in de premiesector worden drie blokken gebouwd, waarin zelfs 108 twee-kamerwoningen. Maar in' hoeverre deze woningen aan alleen staanden of aan bejaarden zuilen wor den' toegewezen, zal eerst later bij de uitgifte blijken. Daarnaast is er een plan in de pre miesector, voor 125 woningen aan de Nieuwe Damlaan, waaronder 35 twee-kamerwoningen. Aan de Puccinislraat zijn vier „aan gepaste" woningen voor gehandicap ten gereedgekomen en betrokken. Doch er zijn nog dertien aanvragen voor dergelijke aangepaste woningen, waarvan acht van invalide bejaarden, (ADVERTENTIE) dameshoedenmagazijn brengt- het oHernieuwste HOOGSTRAAT 60 TELEFOON 26672a Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze opvouw bare damesparapiu's, in diverse mode kleuren rtm (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMvrijdag. Is het plaatsen van beeldhouwwerken op moderne bruggen verouderd? Bnkele raadsleden menen van wel, zo blijkt bij Jtet onderzoek van de begroting. Bij sommige bruggen past het zeker nog wel, géén verouderde opvatting, wer pen b. en w. tegen. Bovenalen is bij de bojno van de bruggen (Proveniersbrug, Br ander sbrug) reeds geld gereserveerd voor deze versieringen en met kunstenaars zijn ook al contacten gelegd. 't fs veel zinvoller om de beeld houwwerken in de woonwijken te plaatsen, ter ver/raaiing. Boven dien worden de bewoners in wat nauwer contact gebracht met deze vorm van kunst, vinden de raadsleden. Wat door b. en w. niet wordt ontkend. (ADVERTENTIE) HERENKLEDING - HERENMODE ORANJESTRAAT 21 - TELEFOON 268783 - SCHIEDAM Met grote plannen voor de toekomst (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Joke (22) en Leo van der Valk (25) hebben in de Passage voor een nieuwe stunt gezorgd. Nadat zy in november '65 intrek namen in de naast de bioscoop gevestigde „Bar Le Passage" en aan het be gin van dit jaar hun „Sportzaak Leo van der Valk" openden, heb ben ze sinds heel kort eveneens de beschikking gekregen o een dameskapsalon. Wat voorheen dameskapsalon „Rudy" heette, heeft sinds gisteravond officieel de naam „Passage" gekregen. Hun nieuwe zaak is gevestigd naast de sportzaak en schuin tegenover „Bar Le Passage". Maar Leo van der Valk „ik ben een man die iedere minuut van de dag aan werken denkt" heeft nog meer plannen. Doch deze hebben betrek king op de verre, verre toekomst, wanneer hij eventueel zijn Bar gaat verkopen. „In de toekomst wil ik wel graag terug naar het dagwerk. In de bar is het immers voortdurend avond- en nachtwerk. Van origine is mijn vrouw kapster en ben ik sportman. Het is nu een klein rekensommetje om te weten in welke richting mijn plannen gaan. Het ligt in mijn bedoeling nog-, ma als ver in de toekomst om onder de sportzaak en de kapsalon, waar twee enorme kelders zyn, een ruimte voor een mdoortraining-lokaal, dou ches, kleedkamers en misschien een Turks bad te scheppen. Ik wil daar iets creëren dat momenteel in Neder land. nog niet vertoond wordt: een in- doorprogramma van elke sportman in optima forma. Ik geloof stellig, dat hieraan in onze omgeving meer en meer behoefte bestaat. Maar voor de laatste maal het is voorlopig allemaal verre toekomstmuziek. SCHIEDAM, vrijdag. De 15-jari ge Hilda de L. moest gisteren met een imker enkelfractuur in het gemeente ziekenhuis worden opgenomen, nadat zij bij een botsing met een personen wagen als duopassagier e van een bromfiets op de straat was gevallen. Haar zusje, de 16-jarige Paula de L„ die de bromfiets bereed, üep geen let sel pp. De botsing gébuerde op de kruising Lange Nieuwstraat-Westvest, toen een personenwagen ter plaatse keerde. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Dc kerst vieringen van het Leger des HeJIs- korps in Schiedam voor bejaarden zullen dit jaar in afwijking van de voorgaande zeven jaren niet plaats vinden in de kantine van de werf Wllton-Füenoord, maai in gebouw Musis Sacrum aan de Lange Haven. Majoor F. J. Zuidema, die sinds juni van dit jaar het bevel over het Korps In Schiedam voert, deelde ons gisteren mede, dat deze kerst vieringen zyn vastgesteld op maan dag 23 december. Majoor Zuidema hoopt op deze dag ongeveer duizend bejaarden in Mu sts Sacrum te ontvangen, verdeeld over drie kerstvieringen (om half elf, twee uur en 's avonds om zeven uur). „Indien wij ook dit jaar weer gebruik hadden gemaakt van de kantine van Wllton-Fijenoord", al dus majoor Zuidema, „dan hadden wij nooit de zeer vele aanvragen kunnen inwilligen". Naast de kerstvieringen voor bejaar den houdt het Leger des Heils ook kinderdiensten. Deze zullen worden gehouden op woensdag 18 december (voor niet-kerkelijken) en op twee de Kerstdag voor zondagsscholieren in het gebouw van het Legers des Heils aan de Lange Haven 27. Bo vendien zullen de heilssoldaten om streeks Kerstmis bezoeken, brengen aant de beide Scbiedamse ziekenhui zen (Dr. Noletstichting en het Ge meente Ziekenhuis) en aan daar voor speciaal door de Sociale Diens! aangewezen gezinnen. Om deze gehele kerstviering te kun nen financieren denkt het Leger dei Heilskorps 111 Schiedam ongeveer twaalf- tot dertienduizend gulden nodig te hebben. Volgende week zullen leden van het Korps een huis-aan-huis collecte houden, ter wijl op twee nog nader te noemen dagen de bekende kerstpollen in de s-ad zullen worden opgehangen. Majoor Zuidema zat nog voor één moeilijkheid. Om de bejaarden, die slecht ter been zijn op maandag 23 december naar Musis Sacrum te brengen, heeft men enkele vrijwilli gers nodig, die in het bezit zijn van een auto. Een. ieder die zich hier voor wil opgeven, kan zich aanmel den bij de heer Van der BouA Ol- denbarneveltstraat, telefoon 260772. SWHeraeies. is zonder meer een topper in Schiedam, Het belooft dan ook behoorlijk druk te worden. Se cretaris Cor de Vries laat de voet balliefhebbers weter., dat bij alle bekende voorverkoop-adressen in Schiedam kaartjes voor deze wed strijd te koop zijn. Ook in de kanti ne van SW kunnen de liefhebbers voor een kaartje terecht. 250e wedstrijd Voor aanvoerder Ton van Leeuwen is het zondag wel een bijzondere wed strijd. De 29-jarige Van Leeuwen, aan zijn zevende seizoen bij SVV bezig, speelt dan zijn 25Öe wedstrijd1 voor het top-team van SW. Via Germinal en het tweede team van Sparta is Ton bij SW gekomen en heeft hij er eigenlijk nooit meer aan gedacht daar weg te gaan. Deze trouw zal beloond worden, want voor de wedstrijd begint, zal Ton van Leeuwen voor he tfront van hot Scbiedamse publiek gehuldigd worden. Het publiek, dat al vroeg naar het sportpark Harga gaat, om verzekerd te zijn van een goed plaatsje, zal zich niet hoeven te vervelen. Om 13 uur begint er een wedstrijd tussen twee pu pillenelftallen. Doktoren - eterrem Vanavond zou, om zeven uur op het terrein van Martinit, een wedstrijd beginnen tussen de oude glorie van SVV en HermesDVS. De voetbal wedstrijd. ten bate voor de kapelak- tie van de Dr. Noletstichting gaat wel door, maar er is nu een team gevormd van oude SVV- en Hennes- spelers. Dit oude sterrenteam gaat het opnemen tegen een elftal van doktoren welke verbonden, zijn aan de Dr. Noletstichting. (ADVERTENTlEi Als U toch een portemonnee op Uw verlanglijstje heeft staan, kunt U er gerust een lederen portemonnee van ma ken Want op onze afdeling leder waren koopt men nu een rund- lederen portemonnee voor eert ongekend lage prijs. Een fraaie portemonnee met 2 portefeuille-vakken en met rits sluiting rond de 2 zilvergeld- vakken, U koopt 'm nu voor nog gWn drie gulden. rundleder Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze prachtig» rund lederen portemonnees met 2 portefeuille- en 2 zilvergeld* vakken, in bruin SW-topper Achtkampen Zondag beginnen weer door het gehe le land de regionale achtkampen ta feltennis voor de jeugd, junioren en adspiranten. Vijf jeugdige leden van TSP zijn voor deze wedstrijd uitge nodigd. Aad Broeren en Hans van de Broek spelen bij de jeugd in Den Haag. Van de junioren kregen Hans Stolk en Jan Landsbergen een uit nodiging. Wim van der Poort zal de TSF-adspiranten vertegenwoordi gen bij de achtkampen in het Tafel- tenniscentrum in Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers)*^»" f jj SCHIEDAM, vrijdag Een niet al- ledaags jubileum vierde gisteren j mevr. M. Lcms-Dijksboorn, eigenares- se van een levensmiödelenzaak aan de j Christiaan Huygensstraat 2. Het was», die dag 55 jaar geleden dat zij met?, haar echtgenoot deze zaak overnam en* later uitbreidde met een waterstokerij- Een mensenleeftijd achter de toon-;, bank in een buurtzaak waar tot voor,; de komst van de winkelsluitingswet f) dagen van 15 uren en meer werden! gemaakt, is geen kleinigheid. Na het;; overlijden van haar echtgenoot in-, 1954 zette mevr. Lems samen met;' haar oudste dochter de zaak voort. Ze; doet het nu wat kalmpjes aan. Ze is? de 78 gepasseerd hetgeen niet weg-Üi neemt dat mevr. Lems nog altijd di-* reet betrokken is bij de inkoop en de; bedrijfsvoering van haar zaak die in, het oostelijke stadsdeel grote bekend-,' heid geniet. SCHIEDAM, vrijdag. Apotheek' Jansen, Van Swindensingel 42, teL'. 268035 neemt dit weekend, van vrjj-ï dag 18 uur tot maandag 8 uur de apo~> theekdienst waar en gedurende de volgende week ook de nachtdienst. Tn spoedgevallen zijn de huisartsen- te bereiken via de telefonische Bood-, schappen dienst op nummer 206611 voor Ook rTMnctofmergtn opei Gtin t§l of Khrift bort. Scylla-lieren Met de nieuwe loot aan de Scbiedam se handbalstam, Scylla, gaat het heel goed. Sinds de oprichting twee jaar geleden hebben alleen dames voor Scylla gespeeld, doch het heeft weinig geseheeld of er zou een he renteam onder die naam aan de zaalhandbal-competitie hebben deelgenomen. Er zijn voldoende he ren-spelers, maar zij waren te laat voor de inschrijving. Alleen wan neer een ander team zich terug trekt kan het nog. Als de ledenwerf actie nog meer resultaten oplevert, dan is het heel goed mogelijk dat volgend jaar een Scylla-herenteam in de vekthandbalcompetiiie uit komt. Ursus-reiinie Ursus gaat op zaterdag 25 januari 1969 een reünie houden van oude leden, die dan met hun dames wel kom zullen zijn in het clubgebouw van Ursus. Enorm leuk, om de oude vriendschapsbanden weer aan te knopen en voetbalverhalen op te halen, de sterke van weleer. Maar veel van deze leden zijn al jaren uit de boeken van Ursus verdwenen en het bestuur kent van deze „oude knarren" de adressen niet meer. Daarom als zo'n oud-lid van de reünie hoort en belangstelling heeft, laat hij contact opnemen met bv. de heer J. M. C. van der Hoeven. Jo- hann Straussplein 299, tel. 159383, Want hoe meer zielen, hoe meer vreugd. DRZ-kalentler In de jaarlijkse vloed van kalenders, die omstreeks deze tijd los komt, gaat ook DRZ een plaats innemen met een prachtige linnen jaarkalen der. heel overzichtelijk en een sie raad aan dc wand. hobbyset I528B: robuuste S boormachine, poets- en pohjsinncht, 15 schuursctuj\en, lapsmathrf, slijpsteen, staaldrandborstel, komstaaldraadboestcl, rubber stcunsclnjf, tnessenshjpliulpsluk, Seiuliglngsas (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag, Met flinke wonden aan het hoofd moest de heer J. de L. (88) gistermiddag naar de dr Noletstichting worden vervoerd, nadat een bromfietser hem op het rijwielpad aan de Burg. Knappertlaan had aan gereden. De hoogbejaarde Schiedam mer was plotseling voor de bromfiets het rijwielpad opgestapt, waardoor de 20-jarige T. de B. niet meer in staat was te remmen. (Tijdelijk met gratis standaard a 15. met of zonder inzetbakje v.a. Primus propaan met losse vulling, voor verf branden, solderen en hard solderen, compleet SOLDEERBOUTEN SO LDEERRE VOL VERS zgn. roltassen, voor auto of brommer, 5- 20 vakkenv.a. TASSEN MET INHOUD 1.25 LEUKE KIST MET INHOUD 5-DELIGE STALEN KISTEN ZONDER INHOUD, NU NOG PROFITEER VAN ONZE SPECIALE Bovendien geven wij t/m 20 november een waardebon van van het bestede bedrag, in verband met de heropening van onze zaak GEMEENTE SCHIEDAM Het spreekuur van burgemeester Roeifsema zal op maandag 25 november a,s. niet van elf tot twaalf uur, maar van half twaalf tot half een ge houden worden. Schiedam, 20 november 1068. Aanstaand echtpaar zoekt Telefoon OIO -152203 voor ochtendblad (GEEN INCASSO) Aanmelden Hoogstraat 56, Schie dam. TeL 010—266844. Na 18 uur 150922. ijjlj Tllf Til

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2