Het leven in onze stad in beelden gevangen Minister bereid gemeenten weer 'n stem te geven in Rijnmondkoor FOTOBOEK 'SCHIEDAM NU' moftkts Dr. de Visserschool bestaat veertig jaar j» KOERIERSTERS boeiend journalistiek Kunst in de feestdagen DAKKERS4P f 8,85 SCHIEDAM Reparatie slooppand plicht VERSLAG VAN HET HEDEN 13,95 Geen krant ontvangen? Biü'gerlijkè Stan< ver Dependance van ïeao-school in verlaten pand Veertienjarige jongen pleegde aanrandingen WINST VOOR SVG-DAMES Eerste paal geslagen voor r.k.-kleuter- scliool Vrouw overleden door kolendampvergiftiging Administrateur verduisterde 13.000 VRIJ DANSEN BIJ JANSEN IEDERE ZATERDAG- en ZONDAGAVOND AANVANG 8 UUR THE BUTS woensdag 4 decmber?1968 - pag. 5 (Door D. A, Busehkens) SCHIEDAM, woensdag Het bij de Europese Bibliotheek te Zalt- bommel verschenen fotoboek „Schiedam nu" is en wil niet meer zijn dan een vlot verslag, primair fotografisch maar ook tekstueel, van het leven van vandaag in Schiedam. Van de stad en vooral van de be woners van die siad. Een heel boeiend verslag en ook heel interes sant voor de mensen die vandaag de stad bevolken, waarvan een niet gering deel zich zelf kan terugvinden in het boek. Doch tegelijker tijd betekende de opdracht aan de samenstellers, Hans van der Sloot voor de tekst en Robert Colette voor dc foto"s. een beperking voor wat de tijd en de plaats betreft: Schiedam nü! Daarbij is het van belang Ie weten dat de 24-jarige auteur Hans van der Sloot een journalist is, een tekenaar en een verdienstelijk amateurhisto ricus. Die drie elementen zUn name lijk bepalend voor de tekst. Als teke naar is hü een geoefend „waarnemer" die de opmerkingen haast visueel neerschrijft, als journalist is h(j een gezellige babbelaar die veel weet van de stad, waar hij zich. kennelijk mee verwant voelt en waar hy even ken nelijk trots op is en zijn belangstel ling voor de historie verklaart het herhaaldelijk teruggrijpen tn de ge schiedenis. „Schiedam nu" is dan ook min of meer het logische vervolg op het eveneens door Hans van der Sloot geschreven fotoboek „Schiedam rond de eeuwwisseling", dat begin vorig jaar bij dezelfde uitgever verscheen en dankbaar in Schiedam is ontvan gen. Maar Van der Sloot krijgt het nu wel moeilijker. Het eerdere boek kon hij afstemmen op dc nostalgische her inneringen van de oudste Schiedam mers, terwijl bij het recente boek de tijdgenoten hem kritisch op de vingers kunnen kijken. En. eerlijk gezegd, zij (ADVERTENTIE) Een van de laatste nieuwe Dankers-LP's met volks liedjes uit Israël, vertolkt door RiKA ZARAl In prachtige 4-kleurenhoes met beknopte vertaling van de Hebreeuwse teksten. STEREO/MONO (winkelwaarde 18,50) ALLEEN BIJ DANKERS VERKRIJGBAAR Letook op andere Dankers- platen l Er zijn er tientallen l in alle genres, reeds vanaf Coolsingel w bij metrostation Stadhuisjj BOTTERDAM, dinsdag. Bij een botsing tussen een bromfiets en een personenauto op de Oudelandstraat is gistren de 16-jarige scholier J. A. Klop berijder van de brommer, ge wond geraakt. Met een beenfractuur is de jongen naar het Zuiderzieken huis gebracht. BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees buiten R'dam Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. VvvAA*VvA/V\AArvvvVWVVAft«'\/WV',VV»> kunnen makkelijk argumenten vinden voor die kriti-v'l Vooral mensen Ik had deze recensie eigenlijk moe ten beginnen met fotogTaaf Robert Coletle. "Want in dit bock zfin dc foto's belangrijker dan dc tekst. Maar foto's moet je zien en niet beschrijven. Daar om maar deze korte toelichting. Ook Colette is, als persfotograaf, een uitnemend waarnemer, met groot gevoel voor het uitzonderlijke detail. Hetzij fraai, hetzij triest of geinig. Het zijn overwegend „persfoto's", scherp, helder, met een neiging tot „mooi-kickerij". De opnamehoek was belangrijker dan de sfeerscheppende versluiering. Colette stelt de mens centraal. De Schiedammcr-van-nu in zijn werk, in zijn ontspanning, de sport, de cul tuur en de mens in zijn stad; treffend weergegeven in 190 foto's. Colette heeft vertier een aversie tegen dc nieuwe stad en zoekt het hoofdzake lijk in de oudere en oudste stadswij ken; triest, rommelig en heel schilder achtig. Persoonlijk r;0mm Wwmmè. imm (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Me vrouw C. Verveen-Krabbendam heeft beroep aangetekend bitf de gemeenteraaad tegen de els van de gemeente dat ztf voorzieningen treft aan haar pandje Roosbeek ïa. Een loshangende dakgoot werd verwijderd, waardoor het regenwater vrij op straat stroomt en dakpannen op straat kunnen vallen. Bovendien ontstond er een lek in het dak. Mevr. Verveen vindt het dwaas om nog kosten te moeten maken voor een pandje dat in het sane- ringsgebled ligt eh gesloopt zal worden. Bovendien zou het lek zijn ontstaan door het eigenmach tig ingrijpen van de huurder. Zij wil de verbeteringen wel aan brengen mits zij de verzekering krijgt dat het pandje nog min stens vijf jaar blijft staan. De beroepscommissie Bouwver ordening stelt do raad voor het be roep af te wijzen. Een pand moet „regenwerend" zijn en dus moet er een dakgoot zijn. En de eige naar is verantwoordelijk voor het pand, ook al wordt een lek door de bewoner veroorzaakt. De vraag of de kosten van de te treffen voorzieningen lonend zijn, is niet ter zake. De commissie kan geen toezegging doen dat het pand er riog vijf jaar zal staan, maar neemt aan dat het een heel eind in die richting zal komen. SCHIEDAM. Geboren; Ingrid J. C. M. d. v. j. G. M, van Dijke en B. W. A. van Koert, Monique E. d, v. M. J. van Hulst en I. H. van der Velden, Jannetje A. S. d. v S. C. Bronwasser en J. van der Gaag, Overleden: T. M. van Bodegraven, 73 jr. G. Dijkstra, S3 jr. Zo persoonlijk als dc fotografische Inbreng is van Colette, zo persoonlijk is ook de tekst van Hans van der Sloot. Een eigen mening, waar niet iedereen het mee eens zal zijn; een keuze in dc stof. waar men 2ich over kan ver bazen. Het is duidelijk Hans van der Sloot die aan het woord is. Hij besteedt ruime aandacht aan de ontwikkeling van Schiedam, dat aan het eind van een vorige eeuw „een exceptie was, een stad in de rij van Maassteden die zich zelf had geïso leerd door haar bedrijf en afwijkende mentaliteit" tot „Schiedam is niet uitsluitend een werkstad en ook niet alleen een woonplaats. Ze is beide en daardoor een gemeenschap die voort durend in beweging blijft. Een leef baar middelpunt, in die zin dat even wicht gunstig doorwerkt in het leef klimaat". Hij hamert er voortdurend op dat Schiedam een twee-deligc stad is, met een oud centrum, dat geen aan sluiting heeft gevonden in de nieuwe wij kon. Oude stad In die oude binnenstad voelt Hans v, d, Sloot zich goed thuis. IIU geeft een boeiende, haast technische bC' schryving van het slopen door de jeugd van de Nieuwe Buurt en komt ook met een aardige (maar aanvecht bare) karakteristiek van „de Schie- damse jeugd", waarvan de jongeren sterk vakgebonden zouden zijn, met merkbare verschillen tussen de kin deren uit de oude en de nieuwe wij ken, terwijl dc oudere jeugd is „pre cies eender als dc jeugd in de andere steden van het westen, nauwelijks meer verbonden met de eigen stad' Van der Sloot is trots op zijn stad. Tal van plaatselijke industrieën weet hij „uniek" te verklaren, met een exacte vermelding van de plaats in de rangorde in Nederland naar groot te of betekenis. Hij wordt kribbig op „de meneer uit Den Haag" die werf Wilton „alleen maar mogelijk in de Rotterdamse haven" vindt, terwijl hij zelf nauwelijks aandacht besteedt aan Wilton Fijenoord. Want Werf Gusto is veel „unieker" in de wereld. Gezellig Als „stads-flaneur" keuvelt Hans v. d. Sloot er gezellig en kritiekloos op los, waarbij hij zich nogal bindt aan de actualiteit. H(j praat uitvoerig over de bijna weer vergeten acties voor Brandersbuurt, over de rellen in het Sted. Museum en gaat uitvoerig iö op Sigma Rijnmond. Wie weet nog wat dat fs? Hij is trots op de vele honderden verenigingen die de S.G. onder de hoede heeft (zonder te vertellen hoe veel ervan alleen op papier bestaan), beschrijft het café De Ster, maar ver meldt nauwelijks de grote rol van de sport in dc stad. Wel worden de en kele in Schiedam woonachtige kun stenaars met name genoemd en de rol van Sted. Museum en galeries uitvoerig omschreven. Géén toekomst Maar laten we niet gaan diep-gra- ven. Want dat is immers ook niet de bedoeling van een fotohoek. Daarin mag men geen economisch overzicht van de stad, geen sociale plaatsbepa ling en nauwelijks een sledebouwkun- dige omschrijving verwachten. Wel valt op dat Hans van der Sloot nau welijks de komende structuurwijzi gingen aanstipt en geen woord wijdt aan de verdere toekomst van Schie dam. Wat voor burgemeester H. Roelfse- ma aanleiding was om in zijn voor woord te pleiten om de nu bestaande Schiedam-serie te doen uitbouwen tot een stads-trilogie: naast de beschrij vingen van (recent) verleden en het heden, óók een boek over de toekomst van de stad. Dat komt mogelijk nog. Voorlopig is „Schiedam nu" een dui delijke aanwinst voor de Schiedam mer die belangstelling heeft voor zijn stad. Deze foto van Robert Colette is gemaakt voor het boek „Schie dam nu", maar heeft er uitein delijk geen plaats in kunnen krijgen. Het ïs echter een zeer goed voorbeeld, voor de opvat tingen volgens welke Colette te werk is SCHIEDAM, woensdag De toe loop van leerlingen naar het openbare l.e.a.o. (lager economisch en admini stratief onderwijs) in Schiedam is zo groot dat de school aan het Oude Kerkhof 13 de leerlingen niet alle maal kon bergen. Er zijn thans 214 leerlingen verdeeld over tien klassen. Daarom is In het gebouw aan de Zwartewaalsestraat 16 van de inmid dels opgeheven Klaas de Vricsschool A een dependance gevestigd voor de l.e.a.o.-school. Het zijn vier klassen voor hel eerste leerjaar en een vak lokaal. Voor de uitbreiding van de school aan het Oude Kerkhof is een urgen tieverklaring gevraagd aan de staats secretaris van O. en W., aanvankelijk voor drie en nu voor vijf lokalen. Doch het onderwijs kan niet wachten op het afkomen van de verklaringen, van de financiering en van de realisering. Daarom stellen B en W de raad voor om het gebouw aan de Zwartc- waalsestraat te verbeteren in verband met de tijdelijke huisvesting. Dit komt de gemeente op 15.000 te staan. ROTTERDAM, De ze denpolitie heeft vanmorgen in de om geving van de Karei Doormanstraat een 14-jarige scholier aangehouden, die de laatste tijd een reeks aanran dingen heeft gepleegd. De jongen heeft tijdens de afgelo pen weken in de vroege morgenuren een aantal vrouwen en meisjes in de buurt van de Westblaak aangerand Hij is in bewaring gesteld. SCHIEDAM, woensdag. Hei eerste damesteam van de Schiedamse Volleybal Club zorgde voor de vijfde achtereenvolgende maal voor winst. CU legen Delta 2 werd een 31 zege bevochten. De SVC-dames speelden echter niet best. Aangezien Delta 2 nog slechter speelde, kwamen beide punten bij het SVC-team terecht. Set standen: 9—15, 11—15, 15—13 en 5 15. Ha; eerste heren team kreeg teleur stellend met 03 klop van het bezoe kende Sifrak uil Breda. De Schiedam mers kwamen in alle sets voor te slaan, in de 2e set zelfs met 6 punten en dachten kennelijk dat di.t al winst betekende. Te nonchalant spel me: voel onnodige fouten resulteerde in een o3 nederlaag. De setstanden waren: 1215.12—15 en 1115. Dames 2 klopte Sliedrecht binnen een half uur met 30 terwijl hst dor de damesteam onverwacht verloor van Spirit 1. Hier werd de eind uitsla. 3—1. VLAARDINGEN. woensdag. Voor de bouw van de rooms katholie ke kleuterschool aan de Lorentzstraat in de Westvvijk, Is dinsdag de eerste paal geslagen. De bouw van deze school (seholenstrook Lage Weide), zal onder architectuur van het archi tectenbureau voor seriesysteembouw te Vlaai-dingen, worden uitgevoerd door het aannemersbedrijf J. van den Tempel en Zn. N.V. te Schiedam, vol gens het systeem Simplex. De school zal onder meer twee speelwerklokalen omvatten. Deze kleuterschool is de eerste van de twee in de Westwijk te bouwen kleuterscholen voor de stichting ka tholiek onderwijs le Vlaardingen. Met de bouw van de tweede kleuterschool, aan de Melis Stokelaan (Hoogkamer), zal binnen afzienbare tijd worden be gonnen- SCHIEDAM, woensdag De (her vormde) Dr de Visserschool aan de Westfrankelandsestraat 152 bestaat op 10 december veertig jaar. Het is het eerste gebouw voor christelijk onder wijs In Schiedam, dat is opgericht on der werking van de Lager Onderwijs wet van 1920 en het is nog steeds de grootste school van de Ver. tot bevor dering van Chr. Onderwijs in Schie dam. Gebouwd in de tijd, waarin nog maar net en moeizaam de financiële gelijkstelling voor het bijzonder on derwijs was verkregen, is de school uitgegroeid tot de huidige vorm. Door de ruime bouw van toen was het mogelijk om er de moderne voorzie ningen aan te brengen. Nog maar wei nig dingen herinneren aan de tijd van 1928. De kleuren van destijds hebben plaats gemaakt voor frisse, lichte tinten. En de ouderwetse school banken zijn al lang vergeten. Maar ook de werkwijze op de school Is gewijzigd, dank zij de toe wijding van bestuur en personeel. „Het onderwijs is gelukkig niet star, maar vol beweging en ook het christelijk onderwijs haalt datgene uit nieuwe en moderne ideeën, dat haar nuttig lijkt in de scholen", zo wordt opge merkt in het schoolblad. „Maar het karakter blijft gelijk: hot christelijk onderwijs blijft zich baseren op Gods woord en stelt zich ten doel vanuit dat Woord haar leerlingen te bena deren". Het jubileum wordt gevierd op vrij dag 13 december in gebouw Irene. Uitsluitend voor de kinderen, de klein tjes 's morgens en de ouderen 's mid dags. Er komt een clown, een gooche laar, een muzikant en een poppekast. Overwogen is wel om de kinderen zelf in te schakelen, doch de tijd tus sen grote vakantie en kerst is te kost baar voor het onderwijs zelf. Voor de ouders komt er op 10 de cember een ouderavond, waarbij ook afscheid genomen kan worden van de heer H. den Ottolander, die op 1 ja nuari met pensioen zal gaan. Zijn plaats zal worden ingenomen door mej. Van der Sijde uit Vlaardingen. jQER traditiegetrouw heeft Gaïe- rie Punt 4 aan de Rotterdam- sedijk rondom de feestdagen geen vaste exposant. In plaats daarvan een uitgebreide collec tie fijne prenten voor betrekke lijk weinig geld (voor f30. en meer neemt men al iets mee naar kuis). Baardige Cees van der Geer, de onvermoeibare runner van deze galerie, zegt er zelf van: het is teveel om op te noemenEn: het is een hele kunstmarkt. Bij zegt dan geen woord teveel. De geregelde be zoeker zal er oude bekenden terugvinden, maar ook nieuwe gezichten. Zijn feeststemming zal er bij het rondkijken zeker door groeien. Galerie de Graaff aan het Oude Kerk hof zet daarentegen de lijn conse quent voort. De Rotterdamse kunste naar Wally Blenbaas exposeert daar kleuren-ttiho's, een genre waarin hij zich öhuisvoelt en waarin hij voortreffelijke resultaten weet te bereiken. Bij hem is bijna altijd sprake van een lyrische instelling, die er op is gericht de relatie tussen ■mens en kosmos voelbaar te maken. Daarin zitten duidelijk ludieke en •nostalgische trekjes, het verlangen naar vrijheid. Zijn kunst is uitge sproken Idealistisch. Voor hem ls het dansen in de zon belangrijker dan het dagelijkse werk, zijn spe lende kinderen lieflijker dan machi nes, zijn tuinen en vogels ontroe render dan stadswijken. Een gitaar speler verdroomt zijn dagen en een koorddanser balanceert tussen boom en kerk. Een kunst van harmonie en tveemoed, een kunst waarin „alle mensen broeders worden", zichtbaar gemaakt in klare drukken. De Schiedammer Cees Bouw liet zich als een Jan Cremer op zijn moped fotograferen. Die foto siert de om slag van de eenvoudige catalogus, die het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat naar aanleiding van zijn expositie liet verschijnen. Op die moped ziet hij er nogal luidruchtig uit, maar op zijn expositie ver dwijnt het (denkbeeldige) lawaai van de kna-lpofc op slag en wordt h&t heel stil. Hij behoort tot een van de vele koele en abstracte jongens, die de vorm tot het allernoodzakelijkste beper ken en primaire kleuren onmiddel lijk laten spreken. Het zijn schilde rijen op triplex en glas, waaruit een aangeboren zin voor orde blijkt. Nomen est omen en dus zouden we kunnen zeggen; een bouwer, die Bouw. Geen slechte bouwer. L, W. SCHMIDT ROTTERDAM, De 77- jarige mevrouw J. H. Gonlag-Haak ïs in haar woning aan de 1ste Middel- landstraat onwel geworden en later in het Academisch Ziekenhuis Dijkzigt overleden. De oorzaak is vermoedelijk kolendampvergiftiging. Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, woensdag. .,Uit de benoeming van de heer W. A. Pibbe tot voorzitter van het openbaar lichaam Rijnmond moet geen conclusie worden getrokken ten aanzien van mijn standpunt over de toekomstige structuur van Rijnmond." Minister mr. H. K. J. Bcemink van binnenlandse zaken heeft dit dinsdag middag meegedeeld in de vergadering van de Tweede Kamer in antwoord op mondelinge vragen van het Rotter damse Tweede Kamerlid drs. A. J. Lems (pvda). De minister zot voorts, dat bij de benoeming van de aniti-revolutionaire heer Fibbe een belangrijke overwe ging is geweest dat-de commissaris van de koningin in Zuid-Holland; mr, J. Klaasesz, de burgemeester van Schiedam, H, Roelfsema, en de burge meester van Rotterdam, W. Thomas sen, een. anxïere politieke kleur heb ben. Deze functionarissen staan poli tiek aan de kant van de partij van de arbeid. Inspraak „De heer Lems verstaat onder „in spraak" zeker, dat aan. de regering een bindende voordracht wordt gege ven", zei de minister enigszins mis prijzend. Volgens hem is die opvat ting in. strij'd met de eigen verant woordelijkheid van he>t kabinet bij dergelijke benoemingen. De procedure bij dc benoeming van de heer Fibbe was als volgt. Op 12 augustus heeft de commissaris van de koningin op verzoek van de minister het dagelijks bestuur van. Rijnmond gehoord. Op 16 augustus kregen de fractievoorzitters uit de Rijnmondraad gelegenheid om hun wensen kenbaar te maken. Medio oktober werd een delegatie van# de gemeentebesturen door de commissaris ontvangen. Op 20 november wend aan de fractievoorzit ters de kandidatuur-Fibbe voorgelegd. Daarbij bleek, dat een meerderheid tegen een benoeming van de AH, Fib be was. Tijdens het debatje in de Tweede Kamer weigerde minister Beemink over de inhoud van de ver schillende hearings mededelingen te doen. Hij zei ze als vertrouwelijk te beschouwen. "Wel een vraag van de heer Lems of misschien het advies van de gemeentebestuurders in Rijn mond „enkele burgemeesters") zwaarder had gewogen bij het'kabi net, dan het advies van. de gekozen le den van de Kijnmondraad-, ging de minister uit de weg. Overvallen AI weigerde minister Beemink op vragen hierover in. te gaan, vest staat, dat de naam van de heer Fibbe in au gustus tijdens de eerste hearings niet is genoemd. De meeste fractievoorzit ters werden er min of meer door overvallen op de 20-ste november, toen zij voor de .tweede maal werden gehoord. Het gevolg daarvan is geweest een protestbrief van de fracties van PvdA, PSP en CPN samen aan de mi nister. De heer Beemink deelde giste ren mee, dat inderdaad was gebleken, dat 44 leden van de Rijnmondraad te gen een benoeming van de heer Fibbe- waren, wegens diens politieke kleur, en 37 leden ervoor. Hierover aan de tand gevoeld door enkele kamerleden, vertelde mr. Beer nink dat het kabinet meende de vrije hand te hebben, aangezien de in spraak van de raad voor Rijnmond niet had geleid tot een duidelijk door vrijwel iedereen naar voren geseho ven kandidaat-voorzitter. Over de inspraak bij benoemingen in het algemeen zei de heer Beernink, dat de inspraak van de raad voor Rijn mond verder is gegaan, dan „ik in al gemene zin ten aanzien van de in spraak bij de benoeming van burge meesters mogelijk en verantwoord acht." Positieve bijdrage' Het enige algemene verlangen van uit de Rijnmondraad was volgens mi nister Beernink, dat de nieuwe voor zitter gedurende een periode van acht tot tien jaar leiding zou kunnen geven aan de opbouw van het gewestelijke Rijnmondbestuur. De minister verwachtte, dat de heer Fibbe een „zeer positieve bijdrage" aan die opbouw zou kunnen leveren. Hij doelde hierbij op het voorstel van de heer Fibbe, gedaan tijdens een in terpellatie in de Rotterdamse gemeen teraad, om te komen tot twee raden: ee raad voor het gewest, rechtstreeks te kiezen door de ruim een miljoen inwoners van Rijnmond, en een be- sturgnraad, samen te stellen, uit verte genwoordigers van de 23 rijnmondge meenten. Beide raden zouden dezelfde Drs. A. j. Lems voorzitter en hetzelfde dagelijks be stuur moeten hebben. Beide zouden zij ook moeten beslissen over de voor- stollen van het dagelijks bestuur. Amendement Na afloop van het „vragenuurtje" in de Tweede Kamer (waaraan behalve de heer Lems nog dertien kamerleden deelnamen en dat ruim twintig minu ten. duurde) wilde de heer Beernink wel toegeven: „Het voorstel van de heer Fibbe heeft de bedoeling om de gemeentebesturen meer rechtstreeks te betrekken bij het bestuur van Rijn mond. Dat spreekt mij aan." Gezeten in de ministerskamer in het gebouw van de Tweede Kamer vertelt de heer Beemink, dat hij destijds als kamerlid voor de CHU heeft gestemd tegen het amendementElfferieh. Door aanneming van dit amendement in 19G4 viel de stem van de gemeenten weg uit de Rijnmond wet. In het ont werp van wet stond, dat eenderde van de 81 leden tellende raad voor Rijn mond zou worden gevormd door ver tegenwoordigers van de gemeentebe sturen. Het amendement—-Elfferieh bewerkstelligde, dat alle leden recht streeks door de bevolking worden ge kozen. „Ik heb destijds tegen dit amende ment gestemd," aldus mr. Beernink, „omdat ik een waarborg wilde heb ben, dat elke gemeente uit het gebied in de raad voor Rijnmond zou zijn vertegenwoordigd," Hij voegt er ech ter aan toe: „Uit mijn standpunt van toen, mag u geen conclusie trekken voor wat betreft mijn opvatting van •nu. Ik vind he onjuist, als ik nu mijn persoonlijke mening over de inrich ting van het streekbestuuT in Rijn mond zou geven, omdat ik de commis sies die hierover studeren niet wil beïnvloeden." Een sinds de inwerkingtreding van de Rijnmondwet vaak gehoorde klacht is inderdaad geweest, het ontbreken van de stem van de gemeenten in het Rijnmondkoor. Indien de studiecom missies als een apart punt naar voren brengen het bij de wet regelen van deze inspraak van de gemeenten, dan is minister Beernink bereid deze zaak bij voorrang te behandelen. „Maar dan moet dat inderdaad van uit Rijnmond zelf naar voren worden gebracht als een afzonderlijk punt," herhaalt mr. Beemink nadrukkelijk. Hij onthoudt zich. van. elke stand puntbepaling in het openbaar. Dat blijkt ook als hij over gewestelijk be stuur in het algemeen zegt: „Ik vind •niet, dat elk sfcreekbestuur wettelijk geregeld moet worden. Als men het in een streek onderling met elkaar eens kan worden over streekbestuur, is een wettelijke regeling niet altijd nodig," Over de door „Saks", zo gekritiseer de benoeming van de heer Fibbe zegt hij nog: „Ik houd er rekening mee, dat men bij de installatie van de niemvc voorzitter op 16 december in de Rijn mondraad nog wel kritische geluiden zal laten horen. Maar misschien kan dat ook achterwege blijven, want de heer Fibbe verdient een goede entree. Tenslotte moet men raet hem werken nu hij eenmaal is benoemd". BOTTERDAM, De 28- jarige administrateur A. H. A. P. is voor de officier van. justitie geleid na dat hij werd gearresteerd op verden king van verduistering van 13.000 gulden. De man was in dienst van een groothandel in dranken. Half novem ber werd bij ontslagen. Van het verduisterde geld is niets meer over. De man heeft het opge maakt met uitgaan. m.m.v. het orkest (uit Leiden) VIJVERHOFSTRAAT 116-118, R'DAM (vlakbij de Bergweg) Telefoon 24 42 81 Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- zorgers(sters). Aanmelden: Hoogstraat 76, Schiedam, tel. 2G7279 's avonds na 7 uur tel. 155960. SO 28 Foto, f ilm en projectie Diversen Zaklantaarns ƒ1 tot 39,50. Al tijd verse batterijen. Waar dat wiel draait. Hoogstraat 6?69, Schiedam. Tel. 2B813Ö. S250 Fa.. J. Voor schaatsen naar F Mak en Zn, Hoogstraat Schiedam. Tel, 267982. Dames kunstschaatsen, IJshockey en noren. Komt u eens kijken, V S250

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2