Arm Holland Sport was geen partij voor Feijenoord, 0-6 GEHANDICAPT SVV WON FORTUINLIJK Post Mortem ■pbm EXCELSIOR NAM REVANCHE OP HEEREN VEEN, 2-1 'FEIJENOORD IS LIEF VOOR ONS GEWEEST' geels, kindvall en van hanegem scoorden elk twee keer half uur overspeeld HAGENAARS in eerste EHB22BSESS Hermes DVS capituleert na rust, 2-0 B Houtkoper van De Volewijckers naar Haarlem Van Meeleren besliste hard duel met DFC, 3-2 Bondsrickler Dirk Nijs: NRC iverd door Saturnus van kop verdrongen Feijenoord nog een punt voor maandag 9 december 1968 pag. 7- (door Dick van den Polder) ROTTERDAM, zondag Zo geconcentreerd en geïnspireerd als Feijenoord in Let eerste half uur tegen het arme Holland Sport speelde, zo zouden dc Rotterdamse supporters hun ploeg altijd wil- lenzien. Met flitsend en geraffiner*- J aanvalsspei, werden de Hage naars volkomen overrompeld. Voordat xc het goed en wel beseften hadden'ze een 05 achterstand opgelopen. Met die verrassend hoge en snelle score was niet alleen de doel- puntenhonger van Feijenoord gestild, maar ook die van het meren deel der 36.500 toeschouwers. Gelaten en verkleumd hebben ze na de rust aangezien hoe Feijenoord naar een lagere versnelling terugscha kelde en met nog slechts een treffer genoegen nam, 6—0. Feijenoord wilde kennelijk green herhaling: van de vertoning van veer tien dagen temer toen de spelers na de 2—0 zege op DOS door hun eigen sup porter» waren gehoond en uitgefloten. In het KNVB-centrum in Zeist, -waar de ploeg zich. vrijdagavond al had te ruggetrokken, hadder. manager Brox en trainer Peeters er op gehamerd, dit FeUcnoord niet alleen met een overwinning kon volstaan, maar zijn Itjtoen nu ook eens van goed spel ao«t laten genieten. De woorden van Brox en Peeters hebben hun uitwerking niet gemist. De spelers kwamen geprikkeld binnen de lijnen en pakten, de zaken na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Boosten. meteen energiek aan. Nu moet onmiddellijk gezegd -wor den dat het op eerherstel beluste Feijenoord zich geen betere tegenstan der had kunnen wensen dan Holland Sport. De Hagenaars kwamen niet al léén gehandicapt Roggeveen en Van Maurik ontbraken maar ook duidelijk geïmponeerd de arena van De Kimpe binnen. En, de verdediging, waarin Kronshorst als „Ausputzer" moest optreden, heerste meteen al on rust, niet in het minst dooi' het bijzon - dor zwakke optreden van doelman Van Vianen, die op lage schoten veel le laat reageerde en bij hoge ballen allerminst klemva&t bleek. Pas na een uur zagen we hem bij een kopbal van Geels voor het eerst iets goeds doen. Holland Sport had nog meer- zwak ke spelers, de kleine linkshalf Kloor bijvoorbeeld. In de vijfde minuut stond hij in de linkerhoek van het veld 20 te klungelen dat Kindvall hem de bal afhandig kon maken. Uit de voorzet- van - de Zweed loste -Geels* ogenschijnlijk een ongevaarlijk schot, maar doordat de bal via de voet van Kronshorst een meter omhoogwipte moest de uit balans zijnde Van Vianen rich toch gewonnen geven, 10. Feijenoords tweede treffer in de 11e minuut was van heel tvat bete re kwaliteit. Moulijn lanceerde vanuit fe middencdrkel de naar links uitge weken Geels en uit diens voorzot kop te de naar binnen gekomen Kindvall meteen in. Een schitterende aanval, maar een betere doelman dan Van Vianen zou de bal uit de benedenhoek hebben getikt. Wim van Hanegem met Rinus Israël weer de beste Feijenoordev legde in de 16e minuut de bais voor dc derde treffer. Met de bal aan de voet zigzagde hij tussen vier tegen standers door en gaf daarna met een haarzulvere pass aan Kindvall de kans om zijn tweede doelpunt te maken, 30. Meesterschap 7ES minuten later bewees Van Ha- negem opnieuw zijn meesterschap aver de bal Na een combinatie tussen lansen en Geels maakte hij zich met jen „kapbeweging" los van zjjn bewa ter v. d. Bol en joeg de baL van do iHtiemneterlijn af in de rechterbene denhoek, 40. Hoe zwak de afweer van Holland Sport was, bleek nogmaals in de 30ste minuut. Na een een—twee combinatie met Moulijn strandde Geels eerst op de uitgelopen doelman Van Vianen, maar daarna kreeg hij alle tijd om zich opnieuw meester te maken van de bal en uit een scherpe hoek in te schieten. Over de voet van een terug- gerende Haagse verdediger verdween de bal in het net, 50. Het ontredder de Holland Sport kon er in de eerste helft slechts een schot van Reijers. dat FG tot hoekschop verwerkte, tegen over stellen. Na dc rust hebben de toeschouwers pas goed gevoeld hoe koud het was. Feijenoord miste de inspiratie Om door te gaan en Holland Sport bepaal de zich tot het beperkt houden van de schade. In die opzet slaagden de Ha genaars tot de 86ste minuut. Toen bracht van Hanegem met een laconie ke, maar tegelijk meesterlijke boogbat over de uitgelopen Van Vianen heen de stand op 60. s.' (Van onze correspondent) HEERENVEEN., zondag. Voor de ogen van 3000 verkleumde be zoekers startte Excelsior tegen Heerenveen als een kampioen. Dit offensief leidde meteen al tot een voorsprong van 2—0. Eersb daarna kon Heerenveen meer aandacht besteden aan de opbouw van de aanvallen en nog voor de rust kon.het de achterstand redu ceren tot een doelpunt. In de tweede helft werden de Friezen ster ker, maar de verdediging van Excelsior groeide in het verzet naar grote hoogte en ze kon de gehaaste en driftige voorhoede van Hee renveen op afstand houden. Het bleef tot afloop 12. Goede combinaties en sluitende aan vallen van Excelsior vergden on middellijk alles van de Friese ver dediging, die verbaasd opkeek van de ongebreidelde aanvalsdrift van de Rotterdamse ploeg. Voorlopig kon de achterhoede van Heerenveen overeind blijven, maar het was le dereen wel al duidelijk, dat het overwicht van Excelsior tot doel punten moest leiden. Van der Heij den en Libregts, sterke spelers op het middenveld, schokten met uit stekende doelpunten het zelfver trouwen van Heerenveen, 02. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, zondag. Twee doelverdedigers zullen volgende weck by een andere Vereniging onder de lat staan. Houtkoper van De Volewijc kers, die zijn plaats in het eerste elftal heeft moeten afstaan aan Duits, Is voor 10.000 aan Haarlem verkocht Eindhoven, dat vandaag ook zijn re serve-doelman Bekkering geblesseerd het veld zag verlaten, heeft voor een niet genoemd bedrag Pinckers van Roda JC gecontracteerd. Het bestuur van De Volewijckers heeft belangstelling voor de uit Ame rika teruggekeerde ex-ADO speler Lagendijk en voor zijn oudspeler Van Wijk, die het hem aangeboden con tract bij Telstar weigert te tekenen- Engelsma van de Volewijckers, voor wie RBC belangstelling toont, heeft zich voor de vraagprijs van 10.000 op de transferlij st laten zetten. Hans Dorjee kan niet voorkomen dat zijn vroegere ploegmakker Wim van Hanegem het vierde doelpunt voor Feijenoord scoort. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zondag. DFC-trainer Hans Kraay kon na afloop van de spannende, te harde wedstrijd SVVDFC (32) de redelijk heid van de uitslag maar heel moeilijk inzien. Temidden van zijn eveneens teleurgestelde spelers klaagde bij: „Wat speelt SVV eenzijdig en opportunistisch voetibal. De backs gooien de bal maar hoog voor het döel en die twee boomlange spitser moeten samen maar voor het gevaar zorgen. In feRe hebben ze de halflinie en de buitenspelers niet eens nodig." Dc opmerking van Kraay over SVV's eenzijdige aanvalspatroon was gerechtvaardigd. Inderdaad bleken al leen Koudijzer en Van Meeteren, na verre trappen van de achterhoede, in staal verwarring te stichten in de Dordtse verdediging. Maar op de kracht van deze twee spitsspelers had trainer Rinus Gosens juist gegokt, nu „Spielmacher" Van Be veren (nog steeds geblesseerd), linksbuiten vxl. Meer en centrum ver dediger Warnaar (beiden militaire dienst), afwezig waren. Koudijzer was ook volgens Kraay één van de gevaarlijkste spelers. Waarom hij zo inconsequent „geschaduwd" werd door zijn bewa- Doelman Van Vianen van Holland Sport maakte in het stadion een bijzon der zwakke indruk, maar hier kan hij Ruud Geels toch'van een doelpunt afhouden. ■ADVERTENTIE! CHAtCLEVILLE, zondag (ANP). üe Duitser Rolf Wolshohl heeft zon- jv* in de omgeving van de Belgische Ptóats Charleville een wielercross over feu afstand van 20 km gewonnen. De Mnnaar reed de rit in zevenenveertig nimuten en twintig seconden. Tweede werd de Nederlander Huub ®^ngs op twee minuten en tien se inden en de Fransman Tescbke legde «slag op de derde plaats met bijna We minuten achterstand op Wolfs- (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zondag. Als .beloning' voor hun goede prestatie te gen Holland Sport boeven de spelers van Feijenoord volgende week voor de uitwedstrijd tegen Telstar niet naar Zeist. „We gaan alleen als het nodig is," zei een tevreden kijkende manager Guus Brox na de 60 overwinning op de Hagenaars. Voor liet grote duel met FC Twente op 22 december neemt Feijenoord geen risico. „Dan gaan we in ieder gevaï naar Zeist", vertelde Brox. De technische leiders van Feijenoord bleken niet teleurgesteld over het feit dal hun ploeg in de tweede helft aanzienlijk minder goed had gespeeld dan voor de rust'' EEN voetbalspeler uit Vancouver miste onlangs, o. 't kan niet droever, een kans om van te watertanden, waardoor zijn vreugd totaal verzandde; de ongelukkige heeft later zich zelfs verdronken in diep water; een week nadien, ja, treurig is heeft men zijn lijk pas opgevist. IK weet dat men tot veel in staat is wanneer men eens ten einde raad is, doek hoop oprecht, m'n beste vrinden, dat dit geen navolging zal vinden, want als dit tot gewoonte ivordt heeft men straks kerkhoven tekort. PHÏDA WOLFF „Dat is een normale reactie", vond trainer Ben Peeters. „In de rust heb ik de jongens gevraagd om door te gaan, zodat dc toeschouwers dc kou zouden vergelen, maar als je met 50 voorstaat is de inspiratie na tuurlijk weg". Bij Holland Sport was men niet al tc zeer geschokt door de zware neder laag. „Feijenoord is in de tweede helft lief voor ons geweest, zoals wij in het eerste half uur lief voor Feijenoord zijn geweest", zei de kersverse bondsridder Dirk Nijs. Trainer Cor van der Hart: „Dat we hier zouden verliezen, had ik wel verwacht, mar ik had niet op zo'n zware nederlaag gerekend. Feijenoord is sterker dan FC Twen te. Het heeft meer klasse en meer routine". Oud-Xerxaan Hans Dorjee over zijn vroegere ploeggenoot Wim van Ha negem: „Daar is geen kruid legen gewassen. Ais Feijenoord nog meer over Van Hanegem gaal spelen, zal het nog beter gaan". Holland Sport's voorzitter en financier Luc Kroesemeijer was evenmin ont goocheld. Voor dc wedstrijd voor spelde hü in de koffiekamer: „Dit wordt een goedkope middag voor Holland Sport: geen overwinnings premie en geen dineetje voor de (Van onze correspondent) DOETINCHEM, zondag. Hcrnies DVS heeft in het sportpark De Vijver berg een goede eerste helft gespeeld, maar zich daarna laten intimideren door snelle successen van De Graaf schap, waarbij het tweede doelpunt tot stand kwam na fomen van de Schicdamse verdediging. Dc samenwerking in de voorhoede van Hermes DVS was onvoldoende om de hechte verdediging van De Graafschap in ernstige moeilijkheden tc brengen, al hebben Stuivenberg en Van Kooien niets onbeproefd gelaten om de achterstand weg te werken. Voor rust deed Hermes DVS niet onder voor De Graafschap. Na veelbe lovende schoten van Teuling en Van der Griend werden de aan-vallen van De Graafschap talrijker cn Spermon. die Ruts verving, moest zijn be kwaamheden bewijzen, Dat lukte mede doordat de schoten van De Graafschap allerminst indrukwek kend waren. Aan de andere kant kwam Van Kooien eenmaal los van zijn waakhond maar hij strandde op doelman Doornebosch. De tweede helft begon met een her nieuwd offensief van De Graafschap. Na acht minuten leidde een slordig heid in de Schiedamse verdediging een aanval van Melaard in. Behalve enige Schiedammers miste ook Miiliers de voorzet grandioos, maar Barielink was attent en op diens schot had Spermon geen verweer. 1 —0. In de twaalfde minuut kwam De Graafschap terug. Een voorzet van Bruil veroorzaakte algemene verwar ring in de verdediging van Hermes DVS waarna Monster gehinderd door andere verdedigers de bal in eigen doel kopte: 20. Dit was de genadeslag: wel hebben Van Kooien en Stuivenberg van alles geprobeerd om de wedstrijd in betere banen te leiden maar De Graafschap was nu de beter combinerende ploeg en behield het initiatief. Van Kooten was eens met een ferme kopbal dicht bij een tegenpunt maar ook Spermon heeft nog menigmaal moeten ingrijpen om een grotere nederlaag te voorko men. Bij Hermes DVS werd kont na rust Flaes vervangen door Bakkes. ker Rüseler is voor de 3500 toeschou wers een raadsel geweest. Dat Koudij zer toch maar bij machte bleek één doelpunt te scoren en één voor te be reiden komt omdat zijn vorm de laat ste weken achteruit is gegaan. Scheidsrechter Hoppenbrouwer heeft nog voor wat sensatie gezorgd. Achter drie van de vijf door hem toe gekende doelpunten moet een groot vraagteken geplaatst worden. Zo ap pelleerden de Schiedammers in dc 19e minuut terecht, toen Kemper naar de in buitenspelpositie staande Vermolen passte en deze zonder al te veel moei te de uitgelopen doelman v.d. Roer passeerde, 01. Maar even zo goed was de gelijk maker van Maarten van Beek even later een cadeau van de scheidsrech ter. De rechtsbuiten behoefde ook in buitenspelposilie maar te knik ken, nadat Koudijzer volkomen on verwacht met een half-achterwaartse beweging de bal voor de doelmond had gelepeld, 11. En ook bij het allerlaatste doelpunt waren felle protesten hoorbaar, deze keer weer van de zijde van DFC. In een onoverzichtelijke situatie onge veer een kwartier voor het einde moet middenvoor Van Meeteren tijdens het opspringen de bal met de hand in het doel hebben gewerkt. Maar hoe DFC-aanvoerder De Blok ook bü de heer Hoppenbrouwer protesteerde, scheidsrechter bleef van oordeel dat er geen enkele overtreding was be gaan. Zo beleefden beide ploegen in feite alleen aan de twee doelpunten van Koudijzer (21) en Vermolen, (2—2) beide even na de rust gescoord plezier. Het dertiende doelpunt van Koudijzer in deze competitie kwam tot stand, onmiddellijk nadat DFC- doehnan Do Jong een effectvol schot van deze „goaltjesdief" tot hoefschop had verwerkt. De eveneens di*aaiende hoekschop van invaller Rijkuiter le verde spil Joncic zoveel moeilijkheden op, dat hij de bal voor de voelen van Koudijzer plaatste. Deze bedacht zich geen moment en schoot tussen de graaiende handen van De Jong raak. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zondag. De maand december zal door de competi tieleider hoofdzakelijk worden ge bruikt om de kromme Itfnen wat het aantal gespeelde wedstrijden betreft wat recht te trekken. Daarom kwa men ideze week in elke afdeling van dc eerse klasse slechts vier clubs bin nen de lQnen. Het belangrijkste resul taat werd in IA geboekt, -waar Satur nus de leiding van NRC overnam. Dat kwam omdat DZB bet bestond NRC op 2—2 te houden, terwijl Satur nus voor een goed resultaat zorgde door in Hellevoetsluis met 42 van Hellevoetsluis te winnen. In IB gebeurden minder schokken de dingen. Eurosport passeerde hier SVDP op de ranglijst door er met 31 van. te winnen. Roc".an.je verloor met 13 van VOB en komt hierdoor bin nen bereik van hekkesluiter Groen Witten. Het Noorden deed goede zaken in IC. Het had aan gastheer WF welis waar de handen vol (2—3) doch daar mee kwam het op de tweede plaats achter WRW op drie punten en een wedstrijd minder gespeeld. Dilettant miste de boot door met 23 de winst aan. Martinit te laten waardoor het van de tweede plaats verdween. Maarten van Beek, die hier de paal omklemt, heeft het eerste doelpunt van SW gescoord. Doelman De Jong van DFC slaat de bal wel weer het veld in, maar scheidsrechter Hoppenbrouwer heeft geconstateerd dat deze achter de doellijn is geweest. Er kwamen meer mogelijkheden voor Excelsior vooral door het onzekere spel van Eier, maar niemand in de Rotterdamse aanvalslinie was meer in staat de juiste richting'te vinden. Na 20 minuten vond Heerenveen eindelijk het juiste ritme en maat gevoel in de benen en het ging tot de aanval over. De laatste linie van Excelsior werd op snelheid en anti cipatie vermogen getest, doch veel vuldig en gaarne liet ze zien, waar toe ze in staal was. Sleehts één keer kon de voorhoede van de Friezen een bres slaan in de solide en hechte verdediging van de Rotterdammers en vervolgens liet Prinsen een schot los, waarop doel man Geilman tevergeefs dook. Rust stand 12. Ook in de tweede helft duurde het of fensief van Hee ren veen voort. Ex celsior legde meer en meer het ac cent op de verdediging, die uit be ton was opgebouwd en voor Hee renveen was er nauwelijks doorko men aan. De uitvallen, die Excelsior dartel en elegant opbouwde, waren •dikwijls gevaarlijk, maar de stoot kracht liet in deze periode te wensen over. Heerenveen bleef verlangen naar op z'n minst een gelijkspel en gesteund door de aanmoedigingen van de be zoekers viel het verwoed aan. Het heef: allemaal niets geholpen. Het Rotterdamse verzet werd niet ge broken, zodat een gelukkig Excel sior de douches, kon opzoeken. De nederlaag in het bekertoernooi was gewroken. B-ELFTALLEN (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zondag. De voor sprong van het B-elftal van Feijenoord is zaterdagmiddag tot een punt ingekrompen. De reserves vn de stadionclub kwamen op Houtrusi te gen Holland Sport niet verder dan 0 0 terwijl concurrent DFC op eigen veld met 2-I van SVV won. SW, dat door blessures en schor singen met zes invallers moest aantre den, nam tegen DFC door Zoetmulder een voorsprong, maar nog voor de rust stond de eindstand op het score bord, 21. Sparta kwam tegen ADO eveneens verzwakt binnen de lijnen, maar dankzij een treffer van Henny Wijs legden de Spangenaren toch beslag op de volle winst, 10. Verdedigingsfouten kwamt,i Excel sior tegen Telstar in de eerste helft op twee doelpunten te staan. Na de rust vielen de Kralingers verwoed aan. Zij kwamen echter niet verder dan een treffer van Piet Luck uit een straf schop, 12. Gooiland en Hermes DVS bleven in een redelijke wedstrijd op 0—0 staan. Feijenoord DFC SVV ADO Telstar DOS Excelsior 16—27 Sparta 162S Ellnkwijk 16—23 Gooiland 16—23 HVC 16—20 Fortune VI. 16—20 HDV5 16—19 Velox V

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 4