TSF nam de sprong naar hoofdklasse EBomxa SI J V-secretaris Wessel voelt zich door gemeente bestuur gepasseerd Meer spoed gevraagd met bouw regionaal verpleegtehuis Wmmm WÊÊÊM S.O.S. speelde met sinterklaas actie cpiitte Ijsbanen open De eerste kerstbomen zijn er al lÈÈèëïSsÊÈIÊm Schaatsers krijgen meer kansen op stadsvijvers SFEER BEPAALT HET KARAKTER EN DRAAIT, NA DE FUSIE MET SERVICE, TOCH GOED MEE KLEINE WINST SVC-IIEREN volleybal Kerstconcert van Chr. Mannenkoor Geen krant ontvangen? Burgerlijke Stand Overleg over reorganisatie brandweer KERSTSTERWINT VELD KRITIEK YAN KVP-FRACTIE Gezwicht 3 Zeven dagen Kans woensdag. 11 december 1968 - pag, 5 (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het is gelukt. De beide teams van TSF, die in de landelijke taieltenniscompetitie uitkomen, zullen in de tweede helft van. de competitie in de promotieafdeling mogen spe len. In het begin van de competitie zag het er zeker niet naar uit, dat TSF, landelijk spelend na de fusie met Service, zulke hoge ogen zou gaan gooien. Immers, Nico van Slobbe en Bussching hadden het team verlaten en gingen ergens anders spelen. Eykmans en Krei- scher, spelers van het tweede team, dat juist gepromoveerd was naar de landelijke overgangsklasse, moesten met aanvoerder Cas van Koetsveld het eerste team completeren. Dat eerste speelde hoofdklasse, dus was het voor jongens die zo uit de eerste klasse van het district Rotter dam kwamen, een moeilijke opgave. Toch draaide het eerste team. van TSF goed mee. Naar gelang: de competitie vorderde zelfs steeds beter ep het sloot die eerste helft zelfs af als lijst aanvoerder. Aanvoerder Cas van Koetsveld is met zijn 20 jaar de jongste van het team. Cas heeft altijd opgetrokken met Nico van Slobbe en zou zeker tn de top van hot Nederlandse tafeltennis zijn gekomen, andten hij zijn studie aan de HTS met veel belangrijker vond. Cas ait d'it jaar voor zijn eind examen. en kan dan ook geen tijd vin den om te trainen. De centrale A trai ning van bondscoach Togerman heeft hij ook af moeten zeggen. Ondanks het iwet-trainen speelde Cas toch nog een percentage van 83%. Kleurentelevisie viel op lot 2617 (Van ccn onzer verslaggevers) SCHIEDAM» woensdag. De heer F. Sterenbcrsr, voorzitter van de Stichting; Opbouw Schiedam, heeft gistermiddag: In het gebouwtje van do Schiedamse Gemeenschap aan de Plantage een miniatuur-kleurentelevi sie (bij afwezigheid van de echte) uit gereikt aan de winnares van de sln- teridaas-actle, mevr. F. J. Franke» woonachtig aan de Burgemeester Van Haarenjaan. Mevr. Franke, die met haar drio dochtertjes Addie (9), Bettie (11) en Jolie (5) en baar 0-jarig zoontje Hans de laatste voorstelling van de Swic- bertje-show zaterdagmiddag in de sporthal bijwoonde en aldaar vernam dat de kleurentelevisie op lot nummer 2617 was gevallen, zal nog deze week haar prijs thuis bezorgd krijgen. De heer Sierenberg deelde gister middag tevens mede dat de Stichting Opbouw Schiedam met de sinter- klaas-actie, waarin een bedrag van i 7400,— was geïnvesteerd, quitte heeft gespeeld. „Er zijn in de weken vóór de Swiebertje-show (ook door veie zaken die anders nooit zegelen) ongeveer anderhalf miljoen Schie- dam-zegeltjes uitgegeven" .aldus de: heer Sterenberg. SCHIEDAM, woensdag. Slechts twee teams van de Schiedam se Volleybal Club kwamen in het strijdperk. Heren Z werd geheel vol gens de verwachting met 3—0 geklopt door Orawi 3 uit Dordrecht. Het eer ste herenieam heeft door blessures, studie en militaire dienst slechts G van de 10 beschikbare lopspelers over, wat voor de coach bij de soms nodige wis sels grote moeilijkheden oplvcrt. Niettegenstaande deze handicap blijven de Schiedammers göed door vochten, ditmaal met wisselend resul taat. Het bezoekende Concordia 2 uit Rotterdam wist op het nippertje een 3—2 overwinning te bevechten. Het werd een gelykopgaande strijd, door de gelukkigste gewonnen. Op vtsvte bij stadgenoot Juliana 2 bracht het SVC-team de balans weer In evenwicht door de Juli ana -reserves Met 2—3 te kloppen. De setstanden: 16-14, 9-15,15-1, 7-15 en 12-15. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het Schie dams Christelijk Mannenkoor geeft op vrijdag 20 december een kerstconcert in de Gereformeerde kerk (Vrijge maakt) aan de Westvest, aanvang 20 uur, Medewerking verlenen Feike Asma op het orgel en Bernard Ver- steege, bas. Kaarten k ƒ2,50 zijn verkrijgbaar bij de heren J. Poot, Nassaulaan 51; H. J. Ti oost, Aleidastraat 23; M, Kop- mels, B.K.-Zaan 274 b; G. Huisman, Mgr. Nolenslaan 189 en "W. Punt, Burg. Honnerlage Gretelaan 343 en op te avond zelf aan de zaal. BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees bulten R'dam Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. ,4&,y" 'vte'ï vv - Schledatn: Geboren: Peter, z.v. M- Peter* oroere en M. M. Gouka; Lambertus J. A. f U A. M. van de Water en H. T. M S®cns; Adriana J. d.v. G. Boes en A, J. «"RDbendam; Juliette d.v. W. Rrauekmctnn Ojiwges; Karin M. d.v. T. M. Breur WW, Rjjke. ^Overleden; A. N. Ctno, 63 Jr.: P. Stolk. 84, De spelers Henk Ëykmans, met 27 jaar de oud ste van het drietal eu de enige die ge huwd is. Ook de tralnlngsmogelijkhe den van Henk zijn beperkt. Hij is elektrotechnisch tekenoor en is door zjjn werkgever gedetacheerd bij de Hoogovens. Dat betekent voor Henk iedere morgen om half zes uit bed en pas tegen, half zeven 's avonds weer thuis. Hij bezoekt wel de traimnigsuren, maar begrijpelijk is, dat na een lange werkdag de animo tot trainen mot groot is. Twee jaar geleden leek Henk voor het tafeltennis verloren. Een her niaoperatie hield hem een seizoen lang van de tafel. Eykmans vocht zich ech ter terug en niet in het mkist aan zijn spel as het te danken, dat Service II het vorig seizoen promoveerde. Hu haalde nu een percentage van 55 Hans Kreischer tenslotte, metaalbe werker en 24 jaar, blijkt een knaap met een echte sportieve inslag. Twee jaar geleden nam hij heit 2onder mok ken, dat de technische commissie hem terug zette naar het tweede team. Mo reel is hij een beetje zwak en mist de nodige vechtlust; want als het niet mear nodSg is, kan hi] riet de moed en inspiratie vinden om wins,t te boeken uit zijn partijen, Hij kwam tot een percentage van 4G°/o- Wijziging Ondanks het zo succesvol afsluiten van de eerste helft, zal het team dat aan de promotiewedstrijden begint worden gewijzigd. In het tweede team namelijk speelt de van Maasbree over gekomen ir. G. Vaes^n, werkzaam bij TNO in Delft en wonend in Schiedam. Ger Vaessen heeft in het tweede *eam wat moeten acclimatiseren en dat is goed gelukt. De dertigjarige kwam tot een percentage van 94%, al moet gezegd worden, dal hij niet de hele competitie mee heeft gedaan, (terry Vaessen zal in de tweede helft van de competitie ruilen met Ëyk mans, die dus in het tweede gaat spe len. Dat tweede team is zaterdag op het nippertje door een overwinning op het Gispen in de promotiegroep doorge drongen. He,t team heeft dat vooral te danken aan. Nol Braak, die met een percentage van 75% bewees in de overgangsklasse heel goed mee te minnen komen. Bij Noad was Nol, 37 jaar oud, al afgeschreven voor de overgangsklasse. Hij moest in het tweede team, dat eerste klasse speelt. Met de overgang naar TSF en zijn uitstekende spel revancheerde hij zich op zichzelf en op Noad, Hij bewees, dat al is hij dan 37 jaar heus nog niet onder hoeft te doen voor de aanstor mende jeugd. Dick Boer, aanvoerder, is de derde man van het tweede team. Hij speelt vanaf zijn jougtf. bij Service. Een kans De oud voorzitter van Service, nu vice-voorzitter van TSF, W. de Raay» dacht dat er bij de promotiewedstrij den toch wel een kans voor, TSF was. De teams ontlopen elkaar niet veel in kracht, dus waarom zou er geen kans zijn lot promotie? Het hangt van zo veel factoren af en een beetje geluk moet je toch hebben". Bij hot tafeltennis veranderen spe lers net zo makkelijk van club als een kameleon van kleur. Voor een paar honderd gulden kan een club zich verzekeren van een goede speler. Hierover pratend zei Hans Degreef, voorzatter van TSF: De teams die uit komen in de landelijke competitie draaien geheel zelfstandig, wat de fi nanciën betreft. De uitgaven voor die team6 gedaan" -drukken met op de kas van TSF. Als een goede speler zich bjj ons aanmeldt, kan hjj komen. De man of vrouw zal echter geheel in onze sfeer moeten passen, want juist die sfeer bepaalt het karakter van TSF, waar van de afdeling tafeltennis een onder deel Is. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Indien tic zon vanmiddag niet te veel nadelige invloed uitoefent, zal vanavond om half acht zowel de ijsbaan Spierlngs- hoek als dc Ijsbaan Van Vliet (Stad- houdcrslaan) voor het publiek worden opengesteld. ROTTERDAM, dinsdag Volgens een officiële mededeling van de ge- meerite Rotterdam hebben vertegen woordigers van het college van hoofd lieden van de brandweer, de Rotter damse brand vereniging „Vriendschap zij ons doel", de vereniging van on derbrandmeesters, bet college van brandweerofficieren en de samenwer kende bonden van overheidspersoneel en de directeur van de brandweer on der leiding van de wethouder voor economische aangelegenheden gisteren besprekingen gevoerd. Zij hebben gezamenlijk overleg ge pleegd over de verschillende punten, die verband houden met de organisa tie van de brandweer. Het overleg is in alle openheid gevoerd. In hoofd zaak is aandacht besteed aan de alar« mering en de bevelvoering. Het overleg zal worden voortgezet op 8 januari. SCHIEDAM, dinsdag Nauwelijks is Sinterklaas achter de rug of de win keliers en warenhuizen maken zich weer op om de drukte voor de ko mende kerstdagen en de jaarwisseling op te vangen. De viering van Kerstmis en de overgang van oud- naar nieuw jaar zü« hoogtijdagen waarin licht en bloemen met dennengroen een belang rijke plaats innemen. Wat het dennen groen betreft zijn dc eerste kerstbo men weer op straat verschenen. Een kleine marktverkenning leert ons dat het aanbod ook dit jaar weer ruim voldoende zal zijn. De prijzen liggen ongeveer gelijk aan die van vo rig jaar. Volle kwaliteitsbomen ko men uit Luxemburg, hoewel van eigen bodem ook fraaie bomen van diverse hoogten verkrijgbaar zullen zijn. De zo gewilde blauwe spar is voor het me rendeel uit Denemarken geïmporteerd. Takken hiervan lenen zich bij uitstek voor wandversiering en het opmaken van kerststukjes. De prijs van hulst zal afhankelijk zijn aan de voor ons Langs de Lange Haven, bij de Korte Dam liggen de stapels kerstbomen al op de kopers te wachten. land beschikbare hoeveelheid. Takken van deze bessendrager zijn overigens van oudsher zeer gewild en daaiom vaak aan d prijzig kant. Bloemen Het aanbod van bolgewassen, zoals hyacinten en kersttulpjes, zal dit jaar weer bijzonder groot zijn nu biervoor geen teelt-beperkingen meer bestaan. De eerste voorlopers verschenen In middels in de bïoemhandel. Hoe de prijzen tegen Kerstmis zullen liggen hangt af van dc hoeveelheden welke de overige Beneluxlauden hiervan gaan afnemen. Nu reeds treft men in de bloemza ken de Poincetta (Kerstster) aan, een hei-rode bloem, stervormig met onge lijk e bladafmeting. Deze Pomcettia is bijzonder decoratief en wordt dan ook veel gekocht. Doorgaans is de levensduur van kerstbloemen vrij kort. Met deze kerstster' ligt het anders, sinds een bekende Deense kwekes er in is ge slaagd door middel van kruisingen een ras te kweken waarvan de levens duur mot enkele maanden is verlengd De prijs is zodanig dat het aanschaf fen binnen ieders financieel bereik is komen te liggen. cussies af te sluiten, 2odat met spoed de volgende stap gezet kan worden", was de mening van de heer Dijkstra. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het feit dat de plannen voor de bouw van een verpleegtehuis voor langdurig somatische zieken en demente bejaarden in Schiedam, ondanks de aankondiging vorig jaar van wethouder M. Eykcnaar dat er haast mee gemaakt zou worden, nog steeds niet van de grond zyn gekomen, zijn aanlei ding geweest voor kritiek in de Schiedamse gemeenteraad bij de algemene beschouwingen. „Teleurstellend", vond mevr. M. A- C. Taverne—van Campen (kvp) deze gang- van zaken en zij meende dat de wethouder „fle urgentie van het ver pleegtehuis niet Inziet". Zij gaf het bestuur van de R,K.-stichting» die me dewerking had toegezegd mits er voortvarend aan de plannen, werd ge werkt, gelijk wanneer de stichting zich zou terugtrekken. Ook de heer J. Dijkstra (pvda) drong op grotere spoed aan. Als oor zaak van het uitstel wees hij o.a. het feit aan dat het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid plotseling met het oordeel kwam dat dit ver pleegtehuis een regionaal karakter zou moeten krijgen, dit in samenwerking met de gemeenten Vlaardingen, Maas sluis, het Interparochieel Charitatief Centrum en Het Zonnehuis Vlaardin gen. Daardoor was het werk van de Schiedamse gemeentelijke studiecom missie, die zich al geruime tijd had bezig gehouden met opzet, plaats, in richting en exploitatie op losse schroeven komen te staan. „Het wordt hoog ti]d om dat voorbereidende dis- JVIaar mevr. Taverne was bang dat de wethouder gezwicht was voor dc gemeente Vlaardingen, die de voor keur geeft aan een gemeentelijke in stelling, terwfjl de Schiedamse studie commissie de voorkeur geeft aan ecu particuliere stichting als beheersvorm boven een gemeentelijke. „Ik vraag mij af of Vlaardingen wel zo'n zware stem in het kapittel heeft. In Vlaardin gen beschikt men al over 258 ver pleeghuisbedden en Schiedam heeft er géén!" De Baad voor het Bejaardenwerk in Schiedam, deelt de mening van de studie-commissie, mede omdat alle bejaardentehuizen m Schiedam parti culiere stichtingen, zijn. Deze bejaar dentehuizen zouden dan tot een- vorm van samenwerking moeten komen, op dat de bejaarden die niet langer in een. pensiontehuis verzorgd kunnen worden, overgeplaatst kunnen worden naar de verpleeginrichting. (Van een onzer verslaggevers) Arie Wessel, secretaris van de ledenarme Schiedamse IJsvereni ging, geeft toe met enige verbijs tering kennis genomen te hebben van de plannen van het gemeente bestuur voor de aanleg van een landijsbaan in Kethel. Niet omdat Arie Wessel een tegenstander is van een dergelijk initiatief, in tegendeel zelfs, maar wel omdat hij zich na zoveel bemoeienissen in deze zaak voorbij gelopen voelt. De verbijsterde reactie van Arie Wessel heeft dus geen'diepe achtergrond. Veertien jaar geleden werd de Schiedamse IJsvereniging op non- actief gesteld omdat de Spierings- hoek-ijsbaan terwille van de nieuwbouw moest verdwijnen. Een vervelende situatie, die tot aan de dag van vandaag nog steeds onveranderd is. Maar de twee enig overgebleven repre sentanten van de jjsclub, penning meester Mak en Wessel, hebben in die veertien achter ons liggende jaren desondanks verwoede pogingen on dernomen om de gekreukte image van de SlJV te herstellen. Met tussenpozen van wellicht jaren hebben zij onderhandelingen gevoerd met het gemeentebestuur over (voor zichtig gesteld)de eventueel aan wezige nieuwe mogelijkheden voor een ijsbaan. De voornaamste ingre diënten van zo'n bespreking waren de voorstellen. Die waren er volgens "Wessel telkens weer in overvloed. Maar of de duvel ermee speelde, de voorstellen waren keer op keer voor de Schiedamse IJsvereniging onaan vaardbaar. Arie Wessel, 58 kan zich er nog één herinneren. Van gemeente-zijde deed men namelijk eens de suggestie de nieuwe ijsbaan ïn het Prinses Bea trixpark te stationeren. Nog steeds benadert Arie Wessel dit plan met een schouderophalen, een sarcastisch lachje en een onvervalst gemelijk kuchje. Hij protesteert ver volgens met een gezicht, alsof het plan opnieuw een hangijzer van de vergadering is. „Die vijvers van het Prinses Beatrixpark zijn 1,40 mtr diep. Eer deze toegankelijk zijn voor kinderen is de vorstperiode allang weer voorbij. - Y/ A A" -• yi Een plaatje uit vervlogen jaren. Op de achtergrond de kantine op de Spieringshoek-ijsbaan, die door de jeugd volledig werd ver nield. »VA; Arie Wessel, secretaris van een club zonder leden. er ge en andere uitweg over dan van het plan af te zien". Arie Wessel heeft ons eerder op de avond aan de hand van een 2elf bij gehouden weerstatistiek voorgere kend dat iedere winter gemiddeld ze ven ijsdagen telt. Nee, om precies te zijn zeven en een halve dag, maar Arie "Wessel wil niet bekrompen zijn en verwaarloost de halfjes. Wij konden dat risico toendertijd met nemen. Dan maar weer met lege han den blijven staan. Het doel van een IJsvereniging is immers te zorgen voor volstrekt veilig ijs en aangezien wij aan deze primaire eis destijds op de vijvers van het Prinses Beatrix park zeker niet konden voldoen, bleef Hij maakte dit rekensommetje om ons er in de eerste plaats aan te herinne ren dat die zeven Spienngshoek-ijs- dagen (de uren van de polkabrokken, de dof gekleurde en lobbige plusfours en de Friese doorlopers) altijd weer opnieuw tot ongekende hoogten ste gen, maar ook om ons er nog eens nadrukkelijk op te wijzen dat die vij vers van bet Prinses Beatrixpark geen haalbare kaart zijn. „De enige reele oplossing is en blijft een stuk ondergelopen land. Desnoods legt de gemeente een terrein aan, dat gedurende die zeven dagen gebruikt kan worden als ijsbaan en gedurende de overige tijd dienst doet als voet- baltorrein. Dan behoeft de aanleg echt geen tienduizenden te gaan kosten". De plannen van het gemeentebestuur blijken overigens echt niet in de rich ting te gaan van een met allerlei hy permoderne snufjes voorziene land- ijsbaan. Het zal daar in Kethel slechts een summier baantje worden, waarvoor de gemeenteraad destijds een. bedrag van f 3Q.ÖQQ.— heeft ge voteerd. Maar hoever de plannen van liet ge meentebestuur 2ioh inmiddels ook hebben uitgestrekt, de Schiedamse IJsvereniging is met over de gang van zaken ingelicht. Arie Wessel vindt dat bijzonder spijtig, omdat hij er na al die jaren nog immer van overtuigd is, dat er coüte que coöte een ijsvereniging in Schiedam be hoort te zijn. Waarom? „Omdat een vereniging nooit, zoals de exploitanten van de tennisparken, uit commercieel Oogpunt te werk gaan", zegt Wessel, „Als vereniging behoor je dc leden iets aan te bieden. En dat konden wij vroeger ook. Als er een strenge winter was, bereikte het aan tal leden de duizend. Zo'n verschrik kelijk boog aantal liegt er, dacht ik, toch niet om. Maar er was ook van alles: wedstrijden (zelfs voor scholieren), een prima - controle van het ijs, een permanent aanwezige EHBO'er en een sfeervolle kantine. We waren nachten in de weer. Schoonspuiten en scheuren dichtmaken. En dat op een lap ijs van circa 30.000 vierkante meter, ik geef het je te doen". Die kantine is weer een heel ander cha piter. Als Wessel daar over begint kan hij nog boos worden. „Die was eigendom van de vereniging", zegt hij, „Met naar schatting toch altijd nog oen waarde van f 40.000.—. Het was werkelijk een pracht amg. ,Maar toen er in 1954 plots de klad in kwam en wij ook niet zo eenvoudig meer mensen konden vmden, die voor het onderhoud van de kantine konden zorgen, heeft de jeugd zich meester van het gebouwtje gemaakt. In een ommezien van tijd was er dan ook niks meer van over". Bestaat er toch nog een redelijke kans dat gelijkertijd met de komst van die nieuwe landijsbaan in Kethel de Schiedamse jeugd een wedergeboorte van de IJsvereniging zal meemaken? Arie Wessel gelooft er niet in. Hij zegt: „De jeugd is niet zo erg op een reorganisatie. Die wil altijd alles van a tot z voorgeschoteld krijgen. En je kunt toch moeilijk verwachten dat Mak en ik weer zitting gaan nemen in een nieuw bestuur. Een beetje assisteren in de beginfase zou zo erg nog niet zijn. De jeugd mag natuurlijk een beroep op ons doen. Ondanks de teleurstelling die wij nu eerlijk gezegd van het ge meentebestuur moeten slikken, staan we nog altijd voor iedere redelijke suggestie open". Arie Wessel is opgelucht. Hij is het kwijt Van nu af lacht hij weer zijn lachje. Of het nu vriest of dooit Rendabel Mevr. Taverne deelde de zorg van de wethouder inzake de stlchtingskosten niet. „Het tehuis wordt een volkomen rendabele investering", was haar me ning. De kosten van verpleging kome» volledig voor rekening van de alge- men wet bijzondere ziektekosten. En als het een regionaal verpleegtehuis wordt, is zelfs een provinciale garan tie mogelijk op de lening voor de fi nanciering van de bouw. Het verpleegtehuis geeft 2elfs een besparing voor de gemeente, meent mevr. Taverne. Het komt namelijk voor de patiënten langer in het zie kenhuis blyven, omdat er geen plaats is m een verpleegtehuis. De zieken fondsen betalen met, zodat de ge meente voor de kosten .opdraait via de Alg, Bijstandswet. SCHIEDAM, woensdag Nu de winter voor dc deur staat en de tijd voor het schaatsen lijkt aangebroken, gaat de gemeente meer aandacht schenken aan de vele singels en vij vers in Schiedam die grote mogelijk heden bieden aan de schaatsers, voor al aan de jongeren onder hen. Meer zorg aan het ijsvlak, meer controle op het''gebruik. In principe blijven alle vijvers en singels vrij voor het schaatsen. Maar het euvel is dat in een vroeg stadium van de vorst de jeugd gaat „Ijsje pie pen" of „Ijsjes brouwen", waardoor het ijsvlak wordt gebroken, terwijl er ook baldadig allerlei rommel op het Ijs wordt geworpen. Waardoor weer de andere jonge schaatsliefhebbers in het gebruik van singels cn vijvers worden gehinderd. De Plantsoenendienst wil in overleg en samenwerking met de politie hier iets aan gaan doen. De ijslaag wordt gecontroleerd en als deze dik genoeg is zullen de vijvers en singels voor gebruik worden vrijgegeven. Zolang dit niet het geval is zullen de vijvers, die gevaar opleveren voor het schaat sen, voorzien worden, van een bordje „gevaarlijk ijs". En dat zal, zover doenlijk, worden gecontroleerd ook. Bovendien zal het ijs, zoals afgelopen winter ook is gebeurd, machinaal worden geveegd bij de daarvoor in aanmerking komende vijvers. Het zal echter nauwelijks mogelijk zijn om het hinderlijke en ook niet ongevaarlijke „ijs brouwen" geheel tegen te gaan. Want het is niet de be doeling om een speciale „bewakings dienst" in te stellen. Maar een. beetje toezicht komt er wel. Yoor de andere en meer ervaren schaatsers is de grote vyver in het Pr. Beatrixpark van belang. Er zijn nu brandkranen aangebracht, zodat hot mogelijk Is door bespuiting het Ijs te vërbeteren en scheuren te dich ten. Een hier uitgezette baan wordt regelmatig geveegd en als er gereden kan worden komt er ook een verlich ting. Personeel gevraagd De Schiedammer (Bet Rctter- ciams Parool) vraagt vaste be- zorgers(sters). Aanmelden: Hoogstraat 76, Schiedam, tel, 267270 's avonds na 7 uur tel, I5596C, SO28 Foto, film en projectie Foto Van Vuuren, Hoogstraat 106. Schiedam. Tel. 266720. Let op juiste adres. S180 Diversen VOOR SCHAATSEN naar Ta. J. Mak en Zn., Hoogstraat 125. Schiedam. Tel, 267S82. Datnes- kunstschaatsen, Ijshockey en noren. Komt u eens kijken. Grote sortering KERSTBOOM- VERLICHTING, 7,50. Buta gaskachels f 85. 'Slede- en ijs schaatsen. Waar Dat Wiel Draalt, Hoogstraat 67-69. Schie dam. S100

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2