Joke Meeder is weer thuis Weinig scholieren toonden zich concert-gevoelig 1 Wt Huisvesting Turken op schip Rotterdam zon afgekeurd zijn Geluidshinder door vliegveld Zestienhoven overtrokken 1 SCHIEDAM Heimwee door Jan D. Swart Voornaam Vorderingen Huldiging en afscheid bij de brandweer Geen krant ontvangen? BEL VOOR 19.30 UUR Ruilbeurs van De Verzamelaar Onverwachte nederlaag SVC-dam.es Jan Roede in Galerie Punt 4 Burgerlijke Stand RAADSLID STELT VRAGEN Directie Ver. Glasfabrieken: Turken zoeken zelf onderdak Grote hoeveelheid vuurwerk in beslaggenomen Getuigen gezocht van ongeval op cle Blaak Wijkraad meent: vu DWL-direeteiir: 'kwaliteit van water zal nog minder worden' Architect Besemer onderscheiden Bleiswijk doet mee aan woonwageneentrum SCHIEDAM MSliKifcKSTEHS woensdag 18 december 19685 lA Nostalgische Joke Meeder, 25, ongehuwd, hoboïste van het Noors Operaorkest, pruttelt te gen. Heel kort overigens maar wel nors. Ze had zich het blïksem-bezoek aan haar ouder lijke woning in Schiedam-West anders voorgesteld. „Zonder muziek, zonder critici en zonder de op allerlei gekke toestanden beluste fotografen", zoals ze 2elf zegt. Ze wilde relaxen, zuiver al leen relaxen, een paar daagjes maar. Ze voelde dat 't nodig was. Hard nodig om op tweede kerstdag tijdens een radio-opna me haar muzikale driften, weer volop te kunnen, botvieren. Het enige waar ze wel verschrikke lijk veel behoefte aan had, was met haar ouders te praten. Zo maar over ditjes en datjes. Daarom kan ze niet bepaald jubelen over die steékneuzerrgheid van ons. Dat was ifcrouwens door de telefoon, bij het maken van de afspraak reeds duidelijk geworden. Het ging niet van harte ze probeerde zowaar de afspraak uit te stellen tot enkele wen voor haar vertrek naar Oslo. Haar terughoudendheid culmineert tijdens het gesprek bij het zien van de fotograaf. Terwijl haar grote blauwe ogen een bijna dreigende houding aannemen bijt ze hem toe „niet fotogeniek te zijn". Ze blijft een poosje virulent k'j- ken. Doch overigens niet zo conse quent, dat ze er zelf in gaat geloven. Want zodra ze inziet, dat haar argu mentatie niet bindend genoeg is, blijkt ze bereid stante pede haar houding te wijzigen en op de stoel achter de tafel heel gewillig de ge beurtenissen af te wachten. Ze wil nu zelfs met haar armen over elkaar voor de fotograaf model zitten. Er verschijnt inmiddels ook een on peilbaar glimlachje op haar ge zicht. Joke Meeder is weer op haar gemakgesteld eindelijk. Middenin een druk seizoen moest zij gitzwart haar met een opvallend afstekend wit coltrultje er even tussen, uit knijpen. Het was een dran'g die haar al weken en we ken achtervolgde, Zomaar even naar huis naar Holland. Waarom? „Een beelje heimwee misschien", zegt ze, verle gen. „Ik was nu meer dan een half jaar niet thuis geweest. Het enige contact dat ik met m'n ouders had was telefonisch. En dan kun je ook geen uren praten. Ik woon vrij eenzaam in Oslo. Een mooie kamer, dat wel, maar weinig contact, Weinig Nederlanders om eens over koetjes en kalfjes te kou ten. En dat heb je hard nodig. Ik ten minste wel. Want hele avonden in een vreemde taal over alle facetten van dc muziek discussiëren gaat op ket laatst ook de keel uithangen. Niet dan?" En terwijl ze tijdens de dagelijks controlebeurt van haar hobo de em bouchure heel voorzichtig langs haar fel rode menlonbroek strijkt, zegt ze •weer op dezelfde bitse toon van daarstraks: „Ik weet trouwens maar net wat vrije tijd is. Vrijwel iedere avond moet ik spelen. Het orkest heeft drie hoboïsten. Gelukkig be hoeven we doorgaans niet alle drie op één avond te spelen. Maar er zijn toch wel avonden dat dit wel ge beurt. En overdag is het studeren. En die sporadische vrije uren die er dan nog overblijven worden dan nog in beslag genomen door m'n radio en tv-sehnabbels. Ja, je wilt toch wel wat extra's verdienen ook." En zondags? „Ja, zondags ben ik vrij. Maar dat is nu weer net de eni ge dag dat ik lekker lang kan uit- dutten." Zullen de frequent terugkerende nostalgische gevoelens haar weer houden komende zomer het contract met de Noorse opera te verlengen? Na enig aarzelen: „Die mogelijk heid is er. Want ik kan moeilijk een contract afsluiten met de restrictie om de twee maanden even naar Hol land te kunnen reizen. Zo gek zijn ze nu ook weer niet. Maar het zou anders wel fijn zijn. Zomaar een paar daagjes." Ze telt er op haar vingers drie. „Mijn impressario probeert mo menteel ook contacten voor mij te Joke Meeder zoekt een werkgever in Holland. leggen in Nederland. Ook in Duits land trouwens. Want voordat ik naar Oslo ging, was ik werkzaam in Del- mond (Duitsland). Ik heb daar wel een fijne tijd gehad. Je had veel meer contact met de mensen. Ik zou desnoods best in Duitsland willen werken. Het is dichter bij huis cn het is absoluut aangenamer dan in Oslo." In de registers van de burgerlijke stand in Schiedam staat de telg uit de zeer muzikale Meeder-familie organist Stef Meeder is haar neef ingeschreven als Johanna Henclrika Autonja. Thuis om kort te gaan joke. Maar ze blijkt niet deze voor naam niet erg gelukkig te zijn. Vooral niet wanneer ze in het bui tenland verblijft. Waarom niet? „Omdat in feite alleen Duitsers het maar een normale naam vin den", zegt ze. „Engelsen beginnen direct al tc lachen en denken dat mijn optreden maar een „grapje" is. Maar het ergste: „Joke" betekent in het Noors iets schunnigs". Wat precies? Mej. Meeder zwijgt ze kleurt even. Ze ziet van een verdere analyse af. Ze zegt er al genoeg narigheid mee ondervonden te hebben. Daar om staat haar besluit vast. Met in gang van het nieuwe jaar een ande re voornaam: Roberte. „Ik heb mot die voornaam van me toch al modderfiguur na modderfi guur geslagen. Eerlijk waar. Overal waar je je naam moet zeggen of schrijven kijkt men me bezopen aan. Dc maat is vol. Die pesterijen van m'n collega's kan ik niet meer aan horen. Ik ben de laatste tijd toch ai zo geprikkeld." Joke Meeder, ondanks haar „naam"-handicap toch een gretig in het leven happende artiest^. „Et heb nu vijf jaar gezworven. Hei was gei nig ik heb veel gezien. Maar ik wil het nu toch dichter bij huis gaan zoeken." Ze wordt in dit streven ge steund door haar impresario, die volgens haar zeggen, al aardige vor deringen in Nederland maakt. Joke Meeder twee jaar Ulo en verder een voltooide .{zeven jaar) studie aan het conservatorium plus twee jaar „Music-Hochsehule" ir Detmond heeft voor haar buiten landse experimenten enkele jaartjes gewerkt als lerares aan de Schie- damse Muziekschool. Later ook bij dc Muziekschool in Bergen op Zoom. Tijdens haar leertijd in Duitsland heeft ze ook enkele solo-concerten gegeven in Nederland. Ze heeft dus naar wij aannemen het verschil in werksfeer tussen Holland en Noor wegen kunnen proeven. In haar onderbewustzijn heeft ze gekozen voor Holland. Waarom? Al leen vanwege nostalgie? „Min of meer is dit de belangrijk ste drijfveer", bekent ze in een mengsel van Hollands en Duits, waarbij ze vooral patent schijnt te hebben op het woordje „überhaupt". „Want als muzikant word je in Oslo verder bijzonder gewaardeerd. Dat komt natuurlijk hoofdzakelijk, omdat men in Noorwegen geen. con servatorium of soortgelijk oplei dingscentrum kent. In feite ben je van het eerste begin al erg „in". En voor de huisvesting afgezien van de eenzaamheid hoef ik ook bepaald niet te vertrekken. Bn ook het reizen is geen probleem. Ik stap bij wijze van spreken zo uit de deur de metro in- En deze rijdt recht streeks naar de opera. Ik zou het ook best kunnen lopen. Maar dat is er nog nooit van gekomen. Ik ben nog ai lui van aard. zie je." En voor het geld? „Ach, zoveel verdien ik natuurlijk niet. Ik geloof zelfs dat het in Hol land meer oplevert, ten minste als ik een goed contract zou hebben. Maar deze liggen nu eenmaal niet voor het oprapen. Want ik ben des tijds heus niet naar Noorwegen ge gaan 'voor een avontuurtje. Het geld speelt altijd een belangrijke, zo niet de belangrijkste rol, Daarom kan ik ook weer niet zomaar op de bonne fooi naar Holland terugkomen. Ik moet kunnen werken in mijn vak. Ik kan het niet laten. Ook als ik later getrouwd zou zijn het huwelijk en het „vak" moeten te combineren zijn." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de brandweerkazerne op vrijdagavond 20 december zullen een aantal zilveren jubilarissen gehuldigd worden, af scheid worden genomen van enkele functionarissen, terwijl ook rijks brandweer-diploma's zullen worden uitgereikt. ,-VWWyVWWWWVVWWWWV-^ TELEFOON 13.54.30. Abonnees buiten R'dam— Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. SCHIEDAM,woensdag. Op dc derde donderdag in december, dus op de 19c, houden dc afdelingen Schie dam cn Botterdam van de Ncd. Ver eniging „Dc Verzamelaar" de maande lijkse gecombineerde ruilbeurs in ge bouw Arcade, Lange Haven 71, aan vang 19.30 uur. Deze beurs mag zich in een toene mende belangstelling verheugen. Door het samengaan van dc tweo afdelin gen komen er meer verzamelaars en zo wordt de kans ook groter om „za ken" te doen en de eigen verzameling uit te breiden. Wat het' doel is van ie dere verzamelaar. Met de feestdagen voor de deur kunnen de verzamelaars de vele vrije tijd nuttig en aangenaam besteden. Het bestuur van de afdeling hoopt in 1969 op dezelfde voet te kunnen voortgaan, mogelijk met een uitbrei ding van de ruilbeurs. Er zijn ook plannen om in- I960 de ruilbeurs te combineren met een tentoonstelling, zodat men een idee krijgt wat er alle maal verzameld kan worden en hoe een ander de verzameling heeft inge richt. VOLLEYBAL SCHIEDAM, woensdag. Ge heel onverwacht heeft het eerste da mesteam van dé Scblcdamse Volleybal Club een 32 nederlaag geleden te gen AMVJ 2 uit Rotterdam, dat veel feller op de bal zat. De Schie nmse dames speelden zeer nerveus en bij zonder onsamenhangend. Het heilige vuur ontbrak en naar gelang de wed strijd vorderde zakte het zelfvertrou wen. De wedstrijd duurde 98 minuten, de setstanden waren: 12-15, 15-5, 11- 15,15-10 en 15-5. Dames 2 blijft op de goede weg. Delta 3 werd met een 3—0 nederlaag huiswaarts gezonden. Dames 4 deelde de punten (22) met Pendrecht 5. Het eerste herenteam draaide weer als vanouds. Een van de geblesseerde spelers was weer van de partij en dat betekende dat de coach over een vol ledig team kon beschikken. Delta 2 werd na een felle strijd met 2—3 ge klopt, Setstanden 12-15, 15-8, 15-6, 8-15 en 11-15. Heren 3 ten slotte speelde een leuke wedstrijd, doch moest toch met een 3—0 nederlaag te gen stadgenote IJVG 1 genoegen nemen. Zaterdag spelen -de eerste teams de laatste wedstrijden van dit jaar. Da mes 1 ontvangt om 15.30 uur WO uit Breda en heren I om 17 uur Matador uit Vlissingen. Beide wedstrijden in de benedenzaal van de school aan de Th. a Kempisstraat Schiedam. Schiedamse kunstwerken naar Amersfoort (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Kunst werken uit het bezit van het Stedelijk Museum Schiedam zullen in de „Zon nehof" te Amersfoort worden geëxpo seerd van 21 december tot en met 26 januari. Directeur J. Paalman zal de officiële opening verrichten vrijdag avond 20 december om 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In dc Galerie Punt Vier aan de Roitcrdam- sedijk 319 wordt een tentoonstelling van schilderijen cn tekeningen gehou den van Jan Roede, die op donderdag 19 december om half negen zal wor den geopend door de heer J. Paalman, directeur van het Sted, Museum Schiedam. Jan Roede, geboren in 1914, mkakte in 1943 kennis met het Zen-Boed- dhisme en hield op 1947 een een mans-tentoonstelling in Parijs. Hij werkte aanvankelijk non-figuratief, maar vanaf 1948 schildert hij „vcr- woordbare" onderwerpen, waarbij hij uitgaat van zuiver picturale waarden. SCHIEDAM. Geboren: Arnaud z. v. Kerdel en G. Hess; Marlies d. v. R, Veira en P. Gongricpt Ida d. v. W. -van de Vooren en H. A. Kooij; Jean P. R, z, v. C. Hamelink en G. G. van Duinen; WUhelmi- na H. P M. d. v. D, Okkeu en G. Mas- meljer: Marcel z. v. J. de Zwart en E. M. Bijloo: Maria D. d. v. F. Garcia Crcspo en C Carxasco Arteaga; Jeroen N. z. v, C. M. A van den Handel en M. J. Merbis; Antol- en: Silvia d. v. C. van den Berg en M. Kui ters; Michel z. v. C. de Jeu en M. de Vries; Elzclien R. d. v. L. P. van der Steen en E. C. Zwaan; Bianca d. v. J. van der Steen P. Brand; Davy z. v. W. R. Gonlag en Brugman; Maria M, E. d. v. A, J. de Rond cn E H. van den Elzen: Petrus J. z. v, P. J. Leenderts en G. M. Florijn; Lily R. d. R. A. van de Griend en E. Ffjnckam. Het gewestelijk orkest o.l.v. Bart van Bei nu m tijdens de eerste uit voering gistermiddag in de Mag na lia Deïkerk. konden moeite Sommige knapen concertuur maar doorkomen. SCHIEDAM, woensdag. Het pa rochieel gemengd vcoor van de kerk St. Jan de Doper aan de Mgr. NoJeus- laan 99 geeft o.l.v. Jan Remmers waal in de kerk een concert op zondagmid dag 22 december om half vier. Ted Remmerswaal begeleid op het orgel en verleent solistische medewerking, .De toegang is vrij. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het logiesschip „Botterdam" in dc Schiedamse Buitenhaven, dat, met een dependance-schip er naast, al gedurende vjjf jaar huis vesting verleent aan de Turkse gastarbeiders die in dienst zijn van de tegenover liet schip gele gen N.V. Ver. Glasfabrieken, is in opspraak gekomen. Een Rotter dams dagblad meldde dat de ac comodate op de „Rotterdam" zó slecht zou zijn dat de iogiesgele- genhcid afgekeurd was door de inspecteur van de Volksgezond heid, mei het gevolg dat de Turk se arbeiders naar een andere huisvesting moeten uitkijken. Dit artikel was aanleiding voor het Schiedamse raads drs. J .Bastiaans om vragen aau b. cn W. te stellen. Hij meent dat de werkgever niet alleen voor dc huisvesting moet zorgen, doch deze dient tevens zo aantrekkelijk tc zij», dat de buitenlandse werknemers geen beslag gaan leggen op bestaande woonruimte in dc stad. Verder vraagt hij om voor Schie dam een. logies-verordening vast te stellen, dit om te voorkomen dat „on gewenste woontoestanden" ontstaan. Tevens vraagt hij om een intensieve politie-controle op de werkvergunnin- gen, omdat volgens bedoeld krante artikel 25 tot 50 buitenlandse werk nemers bij de Ver. Glasfabrieken géén werkvergunning zouden hebben. Ander geluid Ia een door dc N.V. Ver. Glasfabrie ken uitgegeven communiqué zegt di recteur drs. G- M. J. Hcule deze publi- katie tc betreuren. „Helaas hebben kennelijk enkele van. onze Turkse werknemers bij de vakbond Sint Wil- Iibrordus een ander geluid laten ho ren dan bij ons". Dat de accommodatie op het logiesschip „Rotterdam" onge schikt zou zijn, acht drs. Heulc „slechts ten dele waar". Inderdaad bleek na een onderzoek door een vertegenwoordiger van de G.G.D., de arts van de Turkse ambas sade en onze bedrijfsarts, dat de ven tilatie van een gedeelte der hutten niet aan de eisen voldeed. Uiteraard werden onmiddellijk maatregelen voorbereid om dit euvel te verhelpen. Door de huidige stand van zaken kan daar onzerzijds niets meer aan wor den gedaan". Het huurcontract met de „Rotterdam" loopt n.l. op 31 december af en het schip zal uit Schiedam ver dwijnen. Toen vijf jaar geleden de eerste Turken aankwamen, bleek een goede begeleiding noodzakelijk, mede dooi de taalbarrière, de sociale verschillen, enz. De Ver. Glasfabrieken besloten toen zelf voor de huisvesting te zor gen, In overleg met het Gew. Arbeids bureau, de Turkse Ambassade en de Vreemdelingenpolitie werden twee passagiersschepen gehuurd, de „Rot terdam" met als dependance een klei ner schip. De beste Drs. Heule: „Deze accommodatie werd door de officiële instanties gekwalifi ceerd als een van de beste voor Turk se werknemers in Nederland. Het eten werd gekookt door twee eigen koks, de menu's werden zelf gekozen, ter wijl een eigen gebedsruimte werd In gericht, de enige in wijde omgeving". „Contractueel waren we gebonden zorg te dragen voor de huisvesting van deze Turkse werkenmers. Toen echter een petitie, ondertekend door 150 van de 180 Turkse werknemers, op tafel kwam met het verzoek (mede gesteund door de vakbond St. Willi- brordus) van cle betrokkenen om zelf voor hun huisvesting te mogen zorg dragen, hebben wij hierin uiteraard toegestemd", aldus het communiqué. Eind augustus is dit de Turken, schriftelijk en in het Turks, medege deeld. Zij hadden dus vier maanden de tijd om, al dan niet met bemidde ling van de werkgever een hieuw pension te zoeken. De betrokkenen is nog andere pensionruimte aangebo den, doch men wilde vrij zijn in de keuze. Tot nu toe zijn 25 Turkse werkne mers er niet in geslaagd zelf huisves ting te vinden. „Wij zullen alles in het werk stellen om hen, indien zij dit wensen, aan een nieuwe behuizing te helpen". Aldus drs. G. M- J, Heule. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Be paald lollig zullen dirigent Bart van Beinum cn de leden van het Gewestelijk Orkest de eerste twee (cn voorlopig enige) uitvoe ringen voor de Schiedamse schooljeugd niet gevonden heb ben. Dat kwam hoofdzakelijk om dat zij tweemaal een uur voor een volkomen ongeïnteresseerd jongerenpubliek moesten spelen. Slechts enkele tientallen van- de duizend gistermiddag in de Magnalia Deïkerk aanwezige scholieren hadden gehoopt er iets van op te steken. Maar ook zij werden in hun interesse-sfeer ruw gestoord door het geroezemoes en het om de haverklap terugkerende ge giechel van de overigen. Het minste geringste was voor de knapen variërend in leeftijd van 15 tot 17 jaar aanleiding om een halve draai in de bank te maken, iets zacht jes t.e fluisteren en vervolgens rood aan te lopen van plezier. Toch treft de Commissie Cultureel Contact, die na onderbreking van enkele jaren deze jeugdconcerten weer in ere heeft hersteld, geen ver wijt, Deze had immers omwille van een verantwoorde samenstelling van de jeugdgroepen in de kerk de scholen een formulier gezonden, waarop deze werden gevraagd mede te delen hoe veel leerlingen er naar dit concert zouden komen luisteren-. Dat de scho len zelf niet selectief te werk zijn ge gaan, is dan verder geen zaak meer voor de Commissie Cultureel Contact. Voor deze is het in feite alleen maar spijtig dat het zo gelopen is. Trouwens ook voor het Gewestelijk Orkest, dat in de figuur van Bart van- Beinum toch een redelijk vlotte representator heeft en ook voor de scholieren, die wel lering uit deze jeugdconcerten hadden willen trekken (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Twee met-bonafide handelaren in Schie dam-West zijn gisteren, door de politie geverbaliseerd wegens het bezit van vuurwerk. In. totaal werden 3500 stuks, waaronder Japans mitrailleur- vuur, donderslagen, astronaut'.u rotjes in beslag genomen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. - De 42- jarige mevrouw M. W. Breevaard uit Zwfr idreeht is maandagmiddag rond 5 uur op de rijbaan van de Blaak, bij de Hoofdsteeg, aangereden door een per sonenauto terwijl zij de weg overstak. Met een bekkenfractuur, eenhoofd wond en een hersenschudding is de vrouw naar het Academisch Zieken huis Dijlczigt gebracht. De politie zoekt getuigen van het ongeval (tele foon 143144 toestel 3263). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. - Een aan tal leden van dc wijkraad voor Hlllc- gersberg/Schiebroek vindt dc klachten over geluidshinder door het vliegveld Zestienhoven overdreven. Tijdens de openbare vergadering van de wi.jkraad, maandag in het voor malige gemeentehuis van Hillegers- berg, zei mevrouw M. C. W. Bessem- Steensma: „Het valt allemaal nogal mee. ïk kan daar het best over oorde len, omdat de vliegtuigen zo'n dertig meter boven mijn huis vliegen. Erger dan bij mü kar: net niet, maar ik heb meer last van dc bromfietsen dan van de vliegmachines'.'. Ook andere wijkraadsleden vroegen zich af of de geluidshinder van de luchthaven Rotterdam niet te veel wordt overtrokken. Voorzitter ir A. M. M. Barteïs ver telde, dat de wijk.-aad onlangs betrok- ken is geweest bij een gesprek over de geluidshinder do&r Zestienhoven, waarbij onder leiding van de .di recteur-generaal van de Rijks Lucht- vaartdienst uiteen gezet werd hoe men de geluidshinder wil gaan beper ken. Zo zullen de oefenvluchten met ver keersvliegtuigen niet gestaakt, maar wel beperkt worden. Met ingang van het volgend jaar zullen op zondag geen oefenvluchten meer worden gehouden. Ir Bartels merkte op, dat de lucht haven door de commerciële opzet, evenals alle dergelijke vliegvelden, verplicht is oefenvluchten toe te staan. Door strikte yeerwaarden te stellen aan de motor, zal op den duur ook het lawaaidoor sport- en reclame- vliegtuigen tot redelijke proporties worden teruggebracht. Wellicht zal in de toekomst het vlieg veld Ypenburg geheel gaan verdwij nen, waardoor het luchtverkeer voor Rotterdam geen rekening meer be hoeft te houden met de aanvliegroute van Ypenburg. Die Is er de oorzaak van dat de vliegmachines voor Zestienhoven over Rotterdam moeten. Wanneer Ypenburg vervalt kan de aanvliegroute voor de luchthaven Rotterdam noordwaarts verlegd worden, waardoor dc geluids hinder aanzienlijk teruggebracht zal worden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De smaak van het water is op het ogen blik minder dan de Rotterdammers gewend zijn. En volgens de directeur van de DWL, ir. C. Lugthart, zal dié smaak dc eerstkomende weken nog slechter worden. Dat de kwaliteit van het water weer dalende is, komt doordat de water stand in de rivier laag is: 8,5 meter. „Die waterstand daalt per dag met vijf centimeter. Dat komt doordat het in Duitsland nog vriest. Burgemeester Thomassen zei onlangs, dat de kwali teit van het water in Rotterdam tus sen de 6+ en 6schommelt, maar dat wordt nog wel een vijfje," aldus de heer Lugthart, ROTTERDAM, woensdag, De ar chitect bij de restauratie van de grote of Sint Laiirenskerk, de beer J. W.C. Besemer, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding is de heer Bese mer door burgemeester W. Thomassen uitgereikt. (Van een onzer verslaggevers) BLEISWIJK, dinsdag. De raad van Bleiswijk had gisteravond geen bezwaar om vijftien cent per inwoner beschikbaar te stellen om bij te'dra gen in de aanloopkosten voor de stich ting en exploitatievan een woomva- genccnitrum in Aphen aan den Rijri.; Hierover zijn reeds geruimte -tijd voorbereidende besprekingen gaande tussen vertegenwoordigers van - gen aantal gemeentebesturen in het rayon Gou-Ja-Alphen. J Indien het centrum zal worden ge realiseerd gaat de jaarlijkse bijdrage dertig cent per inwoner bedragen. vA ZWIJNDRECHT. Burgemeester en wethouders van Zwijndrecht :stël- lèn de raad morgenavond voor- da panden Onderdijkserijweg 141t/m 151 (oneven) aan te kopen. De aankopen zijn bedoeld om het bestemmingsplan Walburg II te kunnen realiseren. Foto, film en projectie Personeel gevraagd Pasfoto's klaar terwijl u wacht. Foto Van Vutiren, Hoogstraat 106, Schiedam. Tel. 266720. Let op juiste adres. R180 De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- zorgers(sters). Aanmelden: Hoogstraat 76, Schiedam, tel, 267279 's avonds na 7 uur tel. 155960. R028 Grote sortering KERSTBOOM- VERLICHTING, f7iru. Buta gaskachels i BS. Slede- en Ijs schaatsen. Waar Dat Wiel Draait. Hoogstraat 67-69. Schie dam. Riga Onroerende goederen en woonruimte aangeboden Diversen; Te huur aangeboden een etage voor net echtpaar zonder kin deren. Br. and. nr. S 2024, de Schiedammer. Hoogstraat 70, Schiedam. VOOR' SCHAATSEN naar Pa.: J. Mak en Zn.. Hoogstraat 125, Schiedam. Tel. 267932, Dames kunstschaatsen. ijshockey cn noren. Komt u eena kijken.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2