Henk Rietkerker ook m Schiedam op home trainer ongenaakbaar Wetli. De Graaff opende kerst expositie Museum J Nico Fillekes bij open-titel strijd slechts een figurant DRZ maakt goede kans op promotie Hoogovens' nieuwe cao voor drie jaar: 6,5 en minstens 2 maal 4 KERSTBOOM OP KOEMARKT Begin uw wintervakantiereis bij Mees Hope Mees Hope Geslaagd kerstconcert SCHIEDAM HINDER VAN ZESTIENHOVEN Nieuwjaarsreceptie Burgemeester Contact met Schiedam-Zuid SCHIEDAM V- V I 31,000ste schip Sterke concurrentie tussen graanliavens KOERIERSTERS D. A. Buschkens (Van onze sportmedcwerker) SCHIEDAM, donderdag Nadat hij zondag in Rotterdam het kam pioenschap in de B-klasse hehaald had, lukte het Henk Rietkerken gisteravond tevens de Schiedam- se titel op de home-trainer in de wacht te slepen. De open kam pioenschappen van Schiedam werden verreden 111 gebouw Irene aan de Nieuwe Haven en waren georganiseerd door de Renners vereniging Rotterdam. Een groot aantal toeschouwers heeft het fascinerende spel van wijzers en renners met veel be langstelling gevolgd. Luidkeels werden de renners door het pu bliek aangemoedigd om de rol len onder de wielen steeds snel ler en sneller te laten draaien. Met verbeten gezichten werd er door de renners gestreden en men kan begrijpen dat het aan spanning niet heeft ontbroken. Nico Fillekes, die verleden ivcek het kampioenschap van Vlaardingen won in de B-klasse, kwam gisteren met een tolaaltyd van 63,3 sec. niet verder dan een vierde plaats. Jantje Brinkman, directe tegenstander van zijn clubgenoot Fillekes, kwam tot een totaaltij d van 60,3, waarmee hij een tweede plaats opeiste. Derde in deze categorie werd de renner van Apollo, die de tweemaal 750 meter on der de vollen wegdraaide in 60,5 sec. B. v. d. Velden werd met 63,5 sec. vijfde in de B-klasse. De A-klassevs, die duizend meter moes ten trappen, waren niet sterk verte genwoordigd. Er hebben slechts zes renners acte de presence gegeven. Van de Torre van de Rotterdamse Leeuw (verleden jaar nog kampioen van Zuid-Holland) moest in dit gezel schap genoegen nemen met een vierde plaats. Zijn tijd was 79,6 sec. Zijn clubgenoot Frits van Duyvenbode deed het veel beter. Hij maakte een tijd van 73,8 sec. en kon door niemand verbeterd worden. De tweede plaats v/as voor J. van Tilburg (Rotterdamse Leeuw) met een tijd van 76,5. Vijfde werd „good-old" Manus Brinkban met 83,8 sec., terwijl dc Hagenaar K. Trom- pert een tijd van 78,2 sec. liet aante kenen. Gelachen is er gisteravond in gebouw Irene ook. De Rennersclub Schiedam had namelijk in de pauze voor een lollig intermezzo gezorgd door journa listen uit Rotterdam en Schiedam te gen elkaar te laten strijden. Wordt de fiets doorgaans door twee sterke ar men vastgehouden, bij de heren jour nalisten moesten er zelfs vier aan te pas komen. En dan nog wilde de fiets van de rollen schieten. VARA-reporter Daalmeijer overtroefde zijn collega's bij dit treffen op geniale manier, ter wijl Van Schellenbeek (HVV) gister avond zo los in hot zadel bleek te zit ten, dat hij genoegen moest nemen met een laatste plaats. Uitslagen adspiranten: 1 J. Hiemstra, Feijenoord, 44,5 sec.; 2 A. van Herk, Rotterdamse Leeuw, 45,9 sec.; 3 R. Lewis, Rotterdam, 46,6 sec.; 4 H. Lin- aonhof, Pedaalridders, 47 sec.; 5 R. Aversteeg, Rotterdam, 47,1 sec. Uilslagen veteranen: 1 W. Top, 39,5 sec.; 2 C. Cillekes, 40,8 sec.; 3 Capitein 42,1 sec.; 4 Meijer, 42,2 sc.; 5 Cordes, 45,1 sec. Allen lid van de veteranen vereni ging Sportief. (Var een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag, Op Nieuwjaarsdag woensdag 1 januari zulien de burgemeester van Schiedam en mevrouw M. A. Koelfsema-Poelstra als gebruikelijk recipiëren in de aula van het Stedelijk Museum. Gezien de grote belangstelling in de voorgaande jaren is deze receptie met 1 uur verlengd en zal 20 duren van 15.30 tot 18 uur. Verwacht wordt dat de bezoekers niet zo lang meer behoe ven te wachten. Geen krant ontvangen? BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees builen K'dain— Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. Henk Rietkerken klaar voor de beslissende ronde (Van een onzer sportverslagge vers) E5TÏTTT1 SCHXE- DAM, donder dag. DRZ, spelend in de twee de klasse van de afdeling Rotter dam is een van de weinige voet balclubs in Schiedam, die kans op de titel maakt. Een kampioen schap, met dc daaraan verbonden promotie, moet dit seizoen moge lijk zijn voor De Roode Zon. Twee seizoenen achtereen heeft het vergeefs op dc deur van de eerste klasse geklopt. „Het is nu of nooit. Ik reken er tenminste op" aldus de lieer Klepke, secretaris van de vereniging. „Het loopt allemaal uitstekend in het eerste elftal.en tot nu toe is er nog niet één wedstrijd verloren. Twee verliespunten hebben we, door de ge lijke spelen tegen SCO, onze grootste concurrent en Eureka. Met Den Blin ker, Rudy Slavenburg, De Munnik en Grootvela hebben we een voorhoede die weet wat doelpunten maken is. Tot nu toe is Den Brinker topscorer, maar Slavenburg zit hem op de hie len. Het is een jonge ploeg, waarin aanvoerder Muilwijk met 2ijn 35 jaar de oudste speler is". De heer Klepke vertelde verder, dat de aanvoerder bij DRZ meer doet dan alleen de scheidsrechter een handje geven. Muilwijk heeft een taak in het veld en hij vervult die uitstekend. On der leiding van trainer Aad van der Vlisl is het team aanmerkelijk vooruit gegaan en de secretaris dacht, dat ge zien het vertoonde spel, zijn club be slist in de eerste klasse thuis hoort. „De sfeer in het team is uitstekend en er zijn dan ook maar weinig spe lers, die niet twee keer in de week komen trainen. Alles bijeen zie ik de tweede helft van de competitie opti mistisch tegemoet. „Zondag gaan we naar Roga, dat we thuis met 112 klopten, Zo'n grote overwinning zal het nu niet worden, maar winst zie ik cr toch wel in, al moet je altijd blijven denken dat een bal rond is en heel raar kan rollen. Normaal gesproken, moeien we echter winnen." Tot zover de heer Klepke van DRZ. Programma Wanneer dc weergoden voetbal toe zullen staan» krijgt in dc KNVB DUS bezoek van koploper DCV, ontvangt Excelsior '20 liet Haagse Spoonvyk en krjjgt SVDPW dc kans om tot een overwinning te komen op hel bezoe kende DJS. In de afdeling gaat Demos op be zoek bij Saturnus. SFC ontvangt Hei- levoetsluis. Schiedam gaat naar de al tijd moeilijke tegenstander Bolnes. VOB is de gast van Ursus en zal Het de Ursionen zeker niet makkelijk ma ken. WF gaat uit naar Dindua. In de tweede klasse RogaDRZ en 'daar naast Aclivitas—Schicdamse Boys. In de dorde klasse SporüefiaFEN. In het zaterdagvoetbal spelen de beide KNVB clubs uit. HBSS gaat naai- RVVH en PPSC naar Rotterdam Zuid voor de wedstrijd tegen TOGR, In de afdeling krijgt GTB bezoek van Nelsen en GSS zal gastheer zijn voor cco. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het ge meentebestuur gaat voort met het honden van een contactbijeenkomsten met de burgerij in de verschillende stadswijken. Na Groeuoord en liet oosten van de stad, is nu Schiedam- Zuid aan de beurt. Op woensdag 8 ja nuari zal deze- contactbijeenkomst worden gehouden in het wijkgebouw van de hervormde kerk aan dc Nicu wc Maasstraat 70, aanvang 20 uur. Op die avond kunnen de bewoners vrijelijk de wensen en ook de klachten naar voren brengen, waarop dan de leden van het college van b. en w„ bijgestaan door hoofdambtenaren, zul len reageren. Hoewel op de vorige bijeenkomsten de opkomst niet over weldigend was, is er een vruchtbaar contact geweest, menen b. en w. ROTTERDAM, woensdag. Omdat hij zijn 36-jarige vriendin vannacht met een mes heeft bedreigd, is de 21- jarige verkoper B. L. uit Rotterdam gearresteerd. De vrouw wilde de om gang met hem verbreken, waarop L. haar een mes op de keel zette en «iep „Ik snij je kop eraf". (Van onze sociaal-economische redactie) IJMUIDEN, Ook bij de Hoogovens is overeen stemming bereikt over een nieuwe cao. Int tegenstelling tot de eenjarige cao voor de grote metaalindustrie is dc Hoog ovens-cao een 3-jarige, die geldt voor zowel de Hoogovens als de aangesloten bedrijven te IJmuïdcn. De overeenkomst krijgt een loop tijd van 1 januari 1969 tot 31 december 1971, De nieuwe cao betekent voor' de Hoogovens een loonkostenstijging van ruim 30 procent in drie jaar, en omvat: Een contante loonsverhoging van 6,5 procent per 1 januari 1969, 4 procent per I januari 1970 en 4 pro cent per 1 januari 1971 ft Een „bijsturing" op basis van de ontwikkeling van de kosten van le vensonderhoud van ten hoogste 2 procent per 1 juli 1970 en 2 proceot per I juli 1971. Van deze bijsturing zullen dc kosten worden afgetrok ken, die In het betreffende jaar voor Hoogovens voortvloeien uit structu rele veranderingen In de sociale wetgeving.. Verkorting voor alle werknemers van de huidige wcrklyd boven 40 uur per week één derde van dat meerdere per 1 januari 1970. Verhoging van de vakantierechten met 1 dag per jaar per 1 januari 1971. Een minimum- vakantietoeslag voor werknemers van 23 jaar en •ouder, over een vol jaar berekend, van 720, met ingang van 1 januari A Verbetering van de reeds ingegane weduwen-, wezen- en ouderdoms pensioenen in 1969, 1970 en 1971 met telkens 3 procent per jaar. Voorts zal .jvoor de pensioenen een eindloonrcgeling gaan gelden onaf hankelijk van het bedrijfsresultaat. Voor de financiering van deze eind loonregeling zal Hoogovens gedu rende zes jaar, elk jaar ƒ4 miljoen in het pensioenfonds storten. Tevens zullen de werknemersbijdrage en de bijdrage van Hoogovens aan het pensioenfonds gedurende de con tractperiode worden verhoogd. De Hoogovens directie èn de metaal- vakbonden betoonden zich vanoch tend eensgezind tevreden over het resultaat en de wijze van onderhan delen, Ir. W, H. Schoenmaker, lid van de raad van bestuur van Hooi ovens; „Deze overeenkomst is ons niet afgedwongen door een eventue le stakingsdreiging. De onderhande lingen zijn wel moeilijk geweest, maar de sfeer was nooit onaange naam. De vrfje-loonpolitiek is hier behoorlijk beproefd." De metaalvakbonden vinden de ioon- cijfcrs die uit de bus zijn gekomen „zeer behoorlijk, wellicht -het beste resultaat voor de vakbonden sinds de oorlog," zo zei bestuurder Baarda van de NVV-metaalbedrijfsbond. donderdag 19 december 1968 - 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De voorzitter van de Commissie voor het Stedelijk Museum, wethouder mevr. G. D. de Graaf!, heeft gister avond tijdens de opening van de kerstexpositie (dit jaar moderne kunstnijverheid uit de collectie van het Museum Boymans-Van Beu- ningen en sieraden van een aantal edelsmeden) traditiegetrouw deze keer heel summier overigens heden, verleden en toekomst belicht. srniAauto is J» tv f* - «4- I HENNES 1 fg PfyerI v 'O-, Ui' - - - - r. 1 -.* ÖRIËSSE^ CADRO'S in navolging van de buursteden heeft ook Schiedam sinds giste renmiddag in het hartje van zijn stad een kerstboom. Traditie- getrouw een schenking van de NV Sanvik Staal uit Zweden. De boom is geplaatst door de firma Aleman en de plantsoenendienst. 'ADVERTENTJEi (de batik waar u ook gemakkelijk kunt parkeren) Alle financiële kanten kunnen dan in één keer worden geregeld. Zoals buitenlands geld dat u nodig hebt. Of reischeques, wanneer u geen voorstander bent van veel contanten. Verstandig om ook meteen een, bagage- en relsongevallenverzekering bij ons af te sluiten. Het kost u weinig aan premie, het kan u veel narigheid besparen. Laat u nog voorwerpen van waarde achter? Wij bewaren ze graag voor u in onze kluis. Het veiligste onderdak voor uwdokumenten, juwelen en andere waardevolle thuisblijvers. Stap dus even bij ons binnen voor u vertrekt. Dan kunt u met een gerust hart op reis gaan. BANKIERS SCHIEDAM NIEUWE HAVEN 133 (HOEK B.K.UAN) TEL. 010- 269036 OOK GEOPEND DONDERDAGMIDDAG VAN 17.00-t9.00 UUR Zij karakteriseerde het Museumjaar '68 bijvoorbeeld als „een rustig jaar". Rustig zeer zeker niet vanwege het gebrek aan activiteit, (denk in dit verband aan de twintig georganiseer de exposities), Nee, z|j wilde met dat „rustig" in feite alleen het typerende verschil lussen het jaar '67 en '68 tot uitdrukking brengen. „Immers, aan het einde van het vo rige jaar was er nog al wat rumoer, en onrust rond het Stedelijk Museum ontstaan. En daarom is het misschien ook wel prettig, dat men nu eens een rustig jaar heeft meegemaakt", aldus mevr. De Graaff. Toch trok de wet houder even later zelf in twijfel of het voor een Museum nu wel zo goed is dat alles echt zo heerlijk „rustig" ver loopt. Bijzonder veel waardering had mevr. De Graaff voor de educatieve lessen die in het Museum worden ge geven. Ze zei alleen; „Het endgé "waarover wij het nog niet eens. zijn ook niet nadat we hierover met de hoofden van de verschillende scholen hebben gesproken is, of de scholieren het bezoek aan het Museum zien als een verademende onderbreking van de schoolsleur of als een echt leerzaam intermezzo. En in feit is ook dat ene bezoekje aan het Museum niet van belang, maar juist de voorbereiding en de nazorg. Er moet eens op de soholen nagebabbeld kunnen worden. Wij op onze beurt hebben de school hoofden van het nut hiervan trachten te doordringen. Wellicht heeft dit suc ces gehad en zal die „voorbereiding en nazorg" in het komende jaar meer en meer worden doorgevoerd". De komende zeventigste verjaardag van het Stedelijk Museum (24 oktober '69) vormde het belangrijkste ingre diënt van haar toekomst-visie. Even leek het erop of mevr. De Graaff het bekende verhaal van het oude manne tje en de zo broodnodige rust van het bejaardencentrum wilde gaan vertel len, maar zij had dit afgeslepen cliché op eigen initiatief zo gewijzigd, dat de opmerking „het Museum is al op zeer jonge leeftijd naar het bejaardencen trum gegaan, doch is juist daar jonger en jonger geworden" het nog aardig deed. Zo rondom de maand oktober zal ter gelegenheid van het 70-jarig be staan een „Feestelijke tentoonstelling" worden gehouden van alle werken, die hat Museum in de loop der jaren heeft aangekocht en ten geschenke heeft ge kregen*. Eerder in het jaar zal ook Ka- rel Appel in het Museum exposeren. Grote bedachtzaamheid raadde mevr. De Graaff aan bij het aankoop beleid '69. „Met een budget van ze ventienduizend guldon kunnen we ons geen abnormale bokkesprongen ver oorloven", aldus wethouder De Graaff. „Vooral niet in de richting van de mo derne kunst, omdat hier de interesse altijd zeer gedifferentieerd is". Zij prees overigens het aankoopbe leid in de afgelopen jaren en sprak de wens uit, dat het Stedelijk Museum in Schiedam het „eigen gezicht", dat het met zoveel zorg en zoveel ijver van de heer Paalman en zijn staf hoeft weten te verkrijgen ook het komende jaar behouuen zal blijven". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Van- morgen is het 31.000ste schip in de Rotterdamse haven binnengekomen. Het is de Changpaishan, een schip van Engelse nationaliteit, die in de Bea- trixhaven bij Pakhoed ligplaats heeft gekozen. r> UIM vijfhonderd personen hebben met grote aandacht geluisterd naar het kerstconcert, zoals dat woensdagavond werd verzorgd dooi leerlingen van het studentencollege Leetiwenhorst uit Noordwijkerhout. In de H. Geestkerk aan de Van Ho- gendorplaan 6e Vlaardingen zongen de 50 sopranen en alten en 25 tenoren en bassen meerstemmige motetten uit de tijd der polyfonie, van Palestrina, Gallus en Casciolini. Dirigent Ruua Knijpers, die de algehele leiding in handen had, gaf telkens toelichting op de werkjes waarbij hij terecht op merkte, dat eigenlijk meer sprake was van een kerstviering dan van een kerstconcert. Aan variatie ontbrak het niet en in tegenstelling tot de uitvoering van het 5-stemmig motet van Jacob Handel (1550-1591) klonken de Franse, En gelse, Italiaanse en Spaanse kerstlie deren heel wat pittiger. Vooral het Spaanse kerstlied „Baile de ndal" was vrij modern. Twee Duitse kerstliederen klonken nogal somber, maar vermoedelijk we] volgens de bedoeling van de componist Michael Pratorius (1571—1594). De kleine Weihnachtskantate voor tenor solo, klein orkest, klein koor en orgel, klonk helaas niet zo overtuigend. De negro-spiritual Mary had a baby in een bewerking van de diligent, werd een groot succes en pas daarna klonk voor het eerst applaus in het kerkge bouw. Voor Ruud Kuij pers vormde dit voldoende aanleiding om na de laatste samenzang dit lied nogmaals te bren gen. GemRotterdam ROTTEEDAMM, woensdag (ANP). De havens van Amsterdam, Ham burg, Antwerpen en Tilbury voeren tegen Rotterdam een deeds sterkere concurrentiestrijd op het punt van het graantransport, zo verklaart de Graan Elevator IMUjj (GEM) N.V. in Rotter dam. Dit jaar zal de overslag van graan in Rotterdam ongeveer een half mil joen ton lager zijn dan in 1967, toen voor het eerst de 10 miljoen ton werd overschreden (10.278.000 ton). De GEM nam hiervan 93 procent voor haar rekening. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- ?.orgers(STERS). Aanmelden Hoogstraat 76, Schiedam. Tel. 287279. 's avonds na 7 u_r tel. 15*5960. S02Ü Foto, film en projectie Pasfoto's ktanr terw(Jl u wacht. KOTO Van Vuuren. Hoogstraat 100. tel. 206720. Ut op juiste adres. S1B0 DE LEDEN VAN de (Rotterdam se) Wijkraad voor Hillegeïs- berg/Sehieb-roek vinden de klachten over de geluidshinder door hef (Rot terdamse) vliegveld Zestienhoven overdreven en overtrokken. Zo viel gisteren op deze pagina te lezen. De wijkvereni-girug Groenoord. en de be woners van die wijk zullen het met daze uitspraak niet eens zijn, Groen- oord ligt namelijk in de aan- ert uit-vliegroute van Zestienhoven en de bewoners van die wijk kunnen dat vele malen per dag ook heel dui delijk horen. Over deze kwesties zijn reedis vra gen gesteld door leden van de Schie- darnse gemeenteraad waarop het antwoord nog moet komen. Maar weth. Van Kinderen heeft duidelijk gemaakt dat er reeds een groot aan tal commissies bestaan die zich „ern stig beraden" zoals dat heet op die gehiidshinder. Het wijkraadslid mevr. Bessem- ■Steensma mag dan van mening zijn dat zij over die geluidshinder kan oordelen, omdat de vliegtuigen bij haar „op dertig meter boven het dak vliegen" (wat uiteraard niet waar is), doch die dakvliegers zijn de kleine toestellen. In Groenoord/Ke- thel heeft men juist last van de gró te toestellen, waaronder straaljagers, diie in westelijke richting opstijgen en dalen. En die geven heel wat meer lawaai. Interessanter is de mededeling van wijkraadvoomttóer ir. Bartels, dat de oeffnvluchten weliswaar niet ge staakt, maar wel beperkt worden. Geen geoefen op zondag meer, met ingang van volgend jaar. Ook zullen er striktere voorwaarden komen voor de reclame-vliegerij. Dóch het Inte-ressa-mst is wel de mededeling, dat wanneer het vliegveld Ypenburg gaa>. verdwijnen, de aanvliegroute naar noordelijke richting kan wor den verplaatst. Dit zal althans enige' verbetering geven voor Groenoord. Aan de andere kant is het over dreven om te verwachten dat alle geluidsoverlast van Zestienhoven zal. verdwijnen. De Schiedammers en dus zeker ook de Groenoorders zul len eenvoudig de tol moeten blijven betalen voor het voorrecht; in het Waterweg-gebied en in de Rotter damse agglomeratie te wonen, Daar horen nu eenmaal de verontreinigde lucht, de stank van Pernis en het la waai van Zestienhoven bij. Het enige waar naar gestreefd kan worden, is om deze hinder zo gering mogelijk te houden. Een taal voor de raadsleden.de wijkverenigingen, de politieke partijen, maar ook van de gewone burger om daar op toe te zien. Deze laatsten kunnen altijd hun (gegronde) klachten voorleggen aan de Centrale Meld- en Regelka- mer Luchtverontreiniging van', het openbaar lichaam Rijnmond, welke kamer in Schiedam zal worden ge vestigd in de Rijnmondflat bij het station. Het kan telefonisch geschie den op nummer 262626., Maar het gemeentebestuur van Schiedam maakt zich enige zorg over de toekomstige 'werkvoorzie ning. De industriële sector biedt weinig mogelijkheden meer, Schie dam moet daarom hei. oog gericht houden op de „dienstverlenende sec tor" en daarbij heeft de stad hét vliegveld nodig als „verkoopargu ment". Zestienhoven ais onmisbaar kwaad dus.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2