Gemeenteraad geeft de goedkeuring aan de Begroting 1969 Begrotings behandeling NIETSNUTTEN IN DUIVELSBRIGADE 3. In Passage: e? Geron zorgde voor een experimentele surprise M. REESE Adviesrapport winkelbouw Sliedrecht verschenen SCHIEDAM door D. A. Buschkens TOT SLOT DISCUSSIES OVER AANTAL KLEINERE PUNTEN Volkskerstzang in Grote Kerk Burgemeester te optimistisch met vestiging V D Geen krant ontvangen? Slippartijen ten gevolge gladheid Anlo met bevroren ruiten tegen trekker met oplegger OLIEBOLLEN ACTIE MET OUDJAAR Diefstal van uit hut schip geld Actie tegen NAVO- bijdrage Reinigingsrechten in Barendrechl omhoog? 13E SG- TONEELWEDSTRIJD Ventje met fiets frontaal legen auto KOERIERSTERS Gemeente Schiedam Gemeente Schiedam vrijdag 20 december 1968 - pag, 5 MET EEN STEVIGE klap van de voorzittershamer heeft burgemeester H. Roelfsema gisteravond de discus sies over de gemeentebegroting voor 1969 afgesloten. Na vier avonden vergaderen (met nog een „gewone" raadsvergadering er tussendoor) hebben de raadsleden een zucht van opluchting geslaakt. Het zit er weer op voor 'n jaartje. Met een feitelijke tekort van ruim 600.000 (te dekken uit de nog schaars aanwezige reser ves) is de financiële situatie niet rooskleurig. Maar toch ook weer niet 26 slecht, om er pessimistisch over te gaan doen, heeft wethouder J. Schcffers opgemerkt, die de niet eenvoudige taak had om als „nieuw komer" het financiële beleid te moe ten verdedigen. Hij heeft het bepaald niet slecht gedaan; doch de Raad heeft het hem ditmaal dan ook niet moeilijk ge maakt "Weth, Schcffers heeft het duidelijk gesteld: de tekorten moeten weggewerkt, omdat b. en w, er niets voor voelen met een ongedekte be groting afhankelijk te worden van „Den Haag", Dat één op de tien ge meenten in Nederland reeds zover is gezakt, werd geen voorbeeld ter na volging gevonden. De behandeling van de begroting heelt overigens aan nieuws niet bijs ter veel opgeleverd. Het zat er ei genlijk ook niet meer in, wegens de nieuwe werkwijze. Reeds by de aan bieding van de nieuwe begroting hebben b. en w., meer dan in voor gaande jaren gebruikelijk was, uit voerige informatie gegeven op tal van punten, die aan de orde zouden komen, maar maakt óók dat de frac ties minder stof tot debat hebben. OOK IS ER een verzoek geweest om de algemene beschouwingen ook inderdaad „algemeen" te houden en niet, zoals vroeger gebruikelijk, met eindeloze reeksen vraagjes te komen. Hoewel de Prot. Chr.-fractie bitter constateerde dat zij wél en de ande re fracties zich niet aan dit verzoek gehouden zouden hebben, viel het nogal mee. Het gaf een verkorting van de debatduur met ruim drie «ur! Doch het resultaat was ook, dat de discussie gisteravond als een nachtkaars uitging. De 21 sprekers hebben öf kleine puntjes aangevoerd, óf zij hebben het reeds behandelde nog eens her kauwd, Voonkiter burg. Roelfsema verklaarde zich content mest deze gang van zaken. „De algemene be schouwingen stonden op hoog peil", vond hij. „Er is "totaal geen nieuws ie behandelen, dus moest ik wel kort zijn", mopperde een fractie-voorzit ter. 't Is maar zoaüs je het bekijkt! Eigenlijk alleen de discussie over woningbouw en de toekomstige stadsplanning, aanvankelijk wat vin- gevoerd, beloofde interessant te worden. Doch in tweede termijn draaiden zowel de kritiek-leverende fracties als de wethouder bij en zij bleken bet tenslotte aardig eens ie 2yn, Enige resultaat: bezinning op een nieuwe aanpak voor de komende wijken Wbudhoek en Spaland. AI wet al is de behandeling van de Be groting 1969 «en weinig-opwindende affaire geworden. Tot slot moet ik iets rechtzetten. In een besehouwing naar aanleiding van heit aftreden van wethouder mr, P. van Bochove heb ik opgemerkt dat wethouder mr. M, J. M. van Kinderen zijn voorbeeld wel zou volgen bij de raadsverkiezingen in 1970, ïn de algemene beschouwingen beeft mevr. M, A, C, Taverne-van Campen als fraotde-voorzitster van 3e KVp <li't uitdrukkelijk tegenge sproken. „Deze conclusie wordt op dit ogenblik niet door de fractie ge deeld, mede in het belang van de ge meente Schiedam", zo zei ze. Welke nededeiing ik, met excuses, doorgeef. SCHIEDAM, vrijdag. Apotheek 't Gouden Hert, St. Lïduinastraat 58, tel. 268364 neemt dit weekend, van vrij dag 18 uur tot maandag 8 uur, de zon dagsdienst waar en gedurende de vol gende week ook de nachtdienst. In spoedgevallen zijn de huisartsen ■te bereiken via de telefonische Bood schappendienst op cummer 206611. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Na vier avonden vergaderd te hebben heeft de gemeenteraad van Schiedam gisteravond de begroting voor het dienstjaar 1969 goedgekeurd. Zonder hoofdelijke stemming; al leen liet volgens traditie de PSP aantekenen tegen enkele artikelen, de Dienst Bescherming Bevolking betreffende, gestemd te hebben, op principiële gronden. Voor wat de algemene dienst betreft is deze begroting met enige moeite sluitend gemaakt op een bedrag van 41.860.218; terwijl de kapitaalsdiensé sluit op een bedrag van 422.560.120. haar toezeggingen iets verder: ze wil deze zaak wel eens in de commissie voor jeugdzaken aanhangig maken, hoewel het advies van de verkeers- commissie niet gemist kan worden. Gespreksgroep Gemeente-secretaris mr M. J. Blok had afgeturfd, dat er in to taal 9 uur en 9 minuten over de begroting is gediscussieerd en wel precies 5 uur door de raads leden, terwijl de leden van het College van 8 en W maar 4 uur en 9 minuten nodig hebben gehad voor de beantwoording. Dat is aanmerkelijk minder dan verle den jaar toen er in totaal 12 uur en 13 minuten is gedebatteerd waarvan 6 uur en 40 minuten door de raadsleden en 5 «ur cn 33 minuten door het college. Raadsvoorzitter burgemeester H. Roelfsema stelde dan ook met vol doening vast dat besprekingen een vlot verloop hebben gehad, (hoewel het ook een kwestie van slijtage kan zyn geweest, zoals by interrumptie werd opgemerkt), waarbij fracties en college het in grote lijnen eens met elkaar zijn geworden, hoewel er ver schillen van opvatting bleven in de details. Op de laatste avond zijn er gis teren nog 24 sprekers aan het woord gekomen over tal van kleinere pun ten, ter aironding van de discussies. Speelstraten Mevr. W. ït, Drukker-Brink (pvda) kwam nogmaals terug op de kwestie van de „speelstraten" voor de jeugd, waar het College heel weinig voor voelt, om verkeers- en vooral par- keer-technische redenen. Doch mevr. Drukker vond dat de kinderen steeds minder kans kragen om op straat te speler» terwijl ook dc moderne wo ningen daar niet bijster veel ge legenheid toe bieden. Rn toch is spe len voor de kinderen bijzonder be langrijk. Belangrijker dan het parkeren van auto's althans, wat overigens naar haar mening toch niet helemaal ver boden hoefde te worden. Bij een on derzoek in een Rotterdamse wijk zou gebleken zijn, dat kinderen veel prijs stellen op het spelen op straat. Wet houder mej. G. D. de GraaEf ging met (ADVERTENTIE) DAMESHOEDEN MAGAZIJN brengt hot allernieuwste HOOGSTRAAT 60 V TELEFOON: 266728 (Van eer» onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Vele be kende kerstliederen zullen opklinken tijdens de Volkskerstzangbyeenkomst die zaterdagavond om 29 uur zal wor den gehouden in de Grote kerk, waar bij een ieder welkom is. De samen zang zal worden afgewisseld met koorzang. Het H.-X, Gcmongdkoor Laus Deo o.l.v. de heer J. A, M. Remmerswaal verleent medewerking. De begeleiding is in handen van de heer J. P. Bek kers, organist van de Grole kerk en van de Chr. Muziekver. Harpe Davids o.ï.v. dirigent A. L. Glotzbach, Burg. H. Roelfsema zal het kerstevangelie lezen. (ADVERTENTIE) BRIL NODIG Houdt AREND in 'toog Erkend ziekenfonds- leverancier Hoogstraat 91 Ook mevr. J. H. H. Gerding-Eggink (psp) hield een pleidooi voor de jeugd, maar dan voor dc wat oudere. Z(j wees op een bepaalde stroming onder de oecumenisch gerichte jonge ren die, buiten tic kerken om, maar met steun van geestelijke leiders, tot een „open gespreksgroep" vihen ko men en dit streven wilde mevr. Ger- ding door de gemeente gesteund zien. Wethouder mej. De Graaff, die meendo dat men in Schiedam nogal tevreden was met de gebruikelijke clubs, verklaarde het te zullen toejui chen wanneer deze jongeren inder daad tot zo'n gespreksgroep zouden komen. Bij de plannen voor de toe komstige bestemming van het Prove niershuis is inderdaad ook gedacht aan een ruimte voor zulke gespreks groepen. Het speet de wethouder dat de jongeren die zich daarvoor hadden geïnteresseerd, zich later om per soonlijke redenen hadden teruggetrok ken, zodat zij geen „gesprekspartner" meer had. De lieer G. P. Verhulsdonk (wd) informeerde naar de bestemming van het terrein waar nu nog de St Liöui- nakerk staat. Volgens een krantebe- richt zou gedacht zijn aan een. hotel restaurant Doch burgemeester Roelf sema kon daar geen inlichtingen over geven. De nieuwe eigenaar van het terrein, de NV Stadhuisplein, zou zelf nog met weten in welke richting zijn plannen gaan. Crèches Mevr. Drukker wees op de grote behoefte die er in Schiedam zou zijn aan crèches. Niet alleen voor kleine maar ook voor grotere kinderen, na melijk in de gevallen dat de moeders werken. Te vaak worden oudere kin deren van school gehouden om op broertjes en zusjes te passen. Wethouder M. Eykenaar gaf toe reeds eerder met deze problemen ge confronteerd te zijn en hij zag de noodzaak wel in. Doch ervaringen in andere gemeenten hadden geleerd, dat de gemeente, wanneer het op subsi diëren aankomt, toch goed moet uit kijken, waarvoor die crèches dienen. Als het gaat om kinderen van moe ders die eens rustig willen winkelen, vond de wethouder die subsidie niet zo nodig. Waar enkele dames-raadsle den het weer niet mee eens waren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. By zijn mededelingen in de raad over de be langstelling van de grootwinkelbedrij ven voor een eventuele vestiging in het geplande „city-winkelcentrum" in het hartje van Schiedam, is burg, Roelfsema te optimistisch geweest, voorwat betreft Vroom en Drcesmann. Aangezien de bestemmingsplannen nog met gereed zijn en zelfs niet te zeggen is wanneer met de grondtrans- acties begonnen kunnen worden, is het voor V. en D. onmogelijk om de plannen tegen 1972/73 rond te hebben. Het zal eerder 1975 worden. Zo deelde burg. Roelfsema gisteravond op ver zoek van de directie mede. „Ik heb, op goede gronden, de raad exact willen ilichien, maar ik had beter geen tijds aanduiding kunnen geven", betreurde burg. RoelfSema. AAaA^VAA^VWWWWWVVWVW1^ BEI VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13,54.30. Abonnees buiten R'dam— Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. V^/V^A^VV^A^.i^VliSVV^VAA^VVlA-VvVV'' SLIEDRECHT, vrijdag. In op dracht van burgemeester en wethou ders van Sliedrecht heeft de afdeling planologie van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf een adviesrapport uitgebracht over dc di> strlbutieve verzorging van 't winkel apparaat voor nu en In de toekomst van Sliedrecht. Het adviesrapport gaat uit van de gedachte, dat het woongebied van Sliedrecht in 1980 ten zuiden van de spoorlijn zal zijn volgebouwd en een imvonercapaciteit zal hebben van 35.000 zielen. Ook houden de advi seurs ernstig rekening met de moge lijkheid. dat na 3980 ook ten noorden van deze spoorlijn woonkernen zullen worden gerealiseerd cn dat Sliedrecht nog voor het jaar 2000 zal zijn uitge groeid tot een gemeente van ongeveer 70,000 inwoners. Het gemeentebestuur van Sliedrecht wil ten aanzien van de winkelplanning goed beslagen ten ijs komen. Alvorens de raad er bij te be trokken. heeft het zich terdege laten voorlichten, ook door de plaatselijk* middenstand. Het oog zal de komend» jaren vooral gericht moeten zijn op do kwalitatieve verbetering van het win kelapparaat wordt in het rapport ge steld. De kerkbuurt zal Sliedrechts toekomstige stadscentrum moeten worden met een groot hoofdwinkcJ- centrum. De uitbouw van dit centrum dient m fasen te gebeuren zijn de rap porteurs van mening. Het gemeente bestuur is van mening, dat de Slie- drechtse bevolking ten nauwste bij deze ontwikkeling moet worden be trokken. Het organiseert daarom van 19 december t/m 4 januari in „Do Rosmolen" een voorlichtingsexpositie van foto's, tekeningen, dia's en ma quettes, die een beeld zal trachten te geven van Sliedrecht nu en in de toe komst. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Tengevolge van dc gladheid zijn verschillende weggebruikers gisteravond en van morgen vroeg op verschillende punten in de binnenstad geslipt Zo liep dc 17-jarige scholier W. M. van H schaafwonden op nadat hij op de Rotterdamsedijk nabij' het ben zinestation met zijn bromfiets was ko men te vallen. Praktisch dezelfde ver wondingen had de 34-jarige koienwer- ker H. v.d, L., die gisteravond mei zijn bromfiets op de West-frankenland- sestraat slipte. Een hersenschudding en enkele bloeduitstortingen waren het gevolg van een slippartij, waarbij ■de 24-jarige kantoorbediende J. F. B. mt Rotterdam betrokken was. Dit ge val gebeurde vanmorgen omstreeks half tien op de afrit van de Rotter- damscdijk naar het Boerhaaveplein Mej. B. moest met de GG cn GD naar hst Academisch ziekenhuis Dykzigt in Rotterdam wonden overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag De 47-jarS- ge- R, E., directeur van een handelsonderneming uit Rotter dam, is gisteren met zyn personen wagen aan de Xomtniezenlaan tegen een geparkeerde trekker met oplegger aangereden. De chauffeur had dc op legger niet gezien, omdat dc ruiten van de personenwagen waren bevro ren. De wagen had vrij veel schade. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Geboren: Pieter J„ z. V. A. G. Bockfcom en S F. van Dijk. Herman, z. v. H. de Heer en N. Moret. Alice, d. v. B Zuiderent cn J. A. M. Bergen. Robert J., z. v. K. A. D. Maaswinkel en M. Kauwen. Casandra, d V J. J. de Laat en C, E. Alberg, Petra. d. v, J. Krommenhoek en S. C. E. van Dijk. Overleden: J. Verrijden, 72 jr. M. N. Ha- zendook, 82 jr„ echtg. D. Teeuw, H. Dirk zwager, 58 jr. G. van Dlejen, 75 Jr. C. Vo gelezang, 73 jr. V. de Kak, 52 jr. In „The devil's brigade" (De dui- velsbrigade) wordt overste William Holden met het probleem geconfron teerd; boe verander je een stelletje misdadigers, dronkelappen, verkrach ters cn onaangepaste viezeriken in korte tijd in gedisciplineerde vech tersbazen, die niet alleen een lust zijn voor het oog, maar tegelijkertijd een hron van grote vrees voor de toch lang niet kinderachtige Duitsers? Holden. speculerend op de men selijke naijver doet hel op een net te manier door 2yrt stelletje ongere geld uit te spelen togen een groep or delijke Canadezen, die voor het zelfde doel worden opgeleid. Zijn opzet slaagt volkomen: de com pete tiestrijd is bard en werpt goede soldaten, af. Niets wijst er intussen op. dat ocat ter sprake komft waarom er eigenlijk oorlog moet worden gevoerd; het enige belangrijke voor allen is kennelijk het gevoel van genot te be horen tot een duidelijk omlijnde groep. Wanneer de tijd rijp is. ont staat niettemin tussen beide partiien als bij toverslag een broederlijke baud: als één man slaan zij gezamen lijk een aaMal hinderlijke houthak kers en een heel café kort en klein. Toch heetst er nog even diepe ver slagenheid in de barakken wanneer het er naar uitziet, dat de brigade door enkele gevoelloze figuren op het Pentagon voortijdig wordt opgeheven.. Maar godzijdank bh]kt al gauw, dat er toch nog een mooie taak voor Holden en zijn mannen is weggelegd. In dit stadium knjgt de film een werkelijk beklemmend karakter. Regisseur An drew W, Maclagien, die een aantal aardige westerns heeft gemaakt, geeft er blyk van, dat het oorlogsbedrijf voor hom iets in de orde van een vro lijk indianen-avontuur is. dat van mannen kerels maakt en ook m ander opzicht bet beste in de mens wakker roept. Niet kan worden ontkend, dat „The devil's brigade" zeer behoorlijk in elkaar zit. „De Duivdïsbrigade" wordt in het Passagetheater vertoond voor 14 jaar en ouder. In de kindermatinees op zondagmiddag draait voor alle leeft ij den „Het eiland der blauwe dolfij nen". EEN van de leden van het Ameri kaanse deel van „De duivels- brigade" (Richard Jaekel) wordt door zijn kameraden op de schouders genomen, nadat hij een wedloop met een /id van het Canadese deel van de brigade heeft gewonnen- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag, Een „Olie- bollenactiie" op oudejaarsdag wordt ook dit jaar weer voorbereid door de Hervormde Gemeente en door de Rijnmondband. De opbrengst is be stemd voor het fonds voor het orgel in de Grote kerk, dat dringend vernieu wing behoeft en voor de Rijnmond- band. Direct na Kerstmis zullen in de ge hele stad duizenden bestelkaarten worden uitgezet door leden van de Jeugd-Rijnmondband. De oliebollen kosten een gulden de zes en ze wor den nog gratis thuisbezorgd ook op oudjaarsdag. SCHIEDAM, vrijdag. In het ka der van de handtekeningenactie van PvdA, PSP en PPR in Schiedam tegen de verhoging van de Nederlandse bij drage aan de NAVO met ƒ225 mil joen, zullen enkele leden van „De Morgenstad" zaterdagmiddag 21 de cember van 14 tot 16 uur op de Koe markt aanwezig zijn om de Schiedam mers alsnog de mogelijkheid te bieden de handtekening te zetten onder het petitionemeat. ROZENBURG, vrijdag. De raad van Rozenburg heeft er gisteravond in toegestemd om een perceel bedrijfs terrein aan de Oranjelaan te verkopen aan de firma Gordtane en Cie te Brussel. Dit bedrijf houdt zich bezig met de bemonstering er» de analyse van kolen en ertsen. Deze werkzaamheden zijn sterk gericht Op het Botlek- en Eurc- poortgebied. BAREND RECHT, vrijdag. Dc Barcndrcchlse raadsleden krijgen vanavond niet alleen het maken met een verhoging van de reinigingsrech ten, maar ook met een aanpassing van de walerieldingtarieven. Zo moet er alleen al in '69 en de ja ren daarna een kleine 500.000 gulden worden geïnvesteerd. Voor een trans portleiding naar Heerjansdam (kosten 155.000 gulden) en voox* de aanleg van een leiding langs de Tweede Baren- drechtseweg (175.000 gulden). Het resterende bedrag is gemoeid met het slaan van een. bron m Faddewei en een buitengewoon onderhoud van de watertoren. Met het rijksinstituut voor de drin- watervoorziening is het college van mening dat die werken, urgent zijn en zo spoedig mogelijk moeten worden uitgevoerd. Dan is men er nog lang niet, want voor de uitbreiding van een hoofdbuis in het bestemmingsplan Paddeweï en omgeving (noord-ooste- lijke gedeelte) moet nog eens een 55.000 gulden op tafel komen. Boven dien eist de doortrekking van de transportleiding naar het bedrijfster rein een spoedige uitvoering. Daar is dan weer 12.500 gulden mee gemoeid. Vandaar dat het college voorstelt de meterhuur met 40 pet (ƒ1,76) per jaar te verhogen en de waterprijs op to voeren met 20 pet tot 48 cent per kubieke meter. Die tarieven zijn ex clusief de (4 pet) nieuwe omzetbelas ting. Het voorlopig nadelig saldo (Van eon onzer verslaggevers SCKIE35AM. vrijdag De 35-jari- ge machinist P. M„ opvarende van het onder Liberiaanse vlag varende schip Dry ad, liggende op dc werf Wilton Fyenoord, heeft gisteren bij de politie aangifte gedaan van diefstal van. een hediag van ƒ280. Het geld moet zsjn gestolen uit zijn niet afgesloten hut. (ADVERTENTIE) élke! vrijdagavond ...lol 9 uur open Zij, dfe gesteld zijn op een klassiek, sfeervol interieur, zul len zeker deze aanbieding da mast 'waarderen. Luxe damast, het klassieke gordijn, gedistingeerd, soepel en als zijde glanzend. Dit import damast uit Italië en Frankrijk, in prachtige des sins en kleuren, 120 cm breed, verkopen wij' nu door elkaar per meter voor nog géén viar gulden. Import damast uit Italië cn Frankrijk Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van prachtig im port damast uit Italië en Frankrijk, in diverse dessins en kleuren, 120 cm breed, door elkaar per meter Vrijdag- en maandagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel, of schrift beft YOOR het begin van de eerste opvoering in het kader van de 13e Toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap, kon men gis teravond in Musis Sacrum al verwachten voor een verrassing te komen staan. De toneelwedstrijd is welhaast een vast verankerd instituut geworden. Ieder zich respecterend amateurgezelschap in Schiedam doet mee, om de traditie zo hoog mogelijk te houden. Negen van de tien keer gebeurt dat met een leuk hef blijspelletje, een thriller of een boulevardstuk. De zijpaden van het toneel worden nauwelijks bewandeldmede omdat succes juist dan een (onwelkome) onberekenbare factor sou worden Voordat „Geron" de I3e wedstrijd begon met het stuk „Nar cn. pro/eet" een bewerking van ,jKorczak en de kinderen" oan Erwin Sylvanus uias het doek al opgetrokken en kon men een blik slaan op een simpel, bijna mathematisch open decor met een hel lend grondvlak en de gedachte aan experimenteel theater drong zich op. Een uur later was het duidelijk dat „Geron" het had aangedurfd één der zijpaden te bewandelen. En het was overtuigend gebeurd, hetgeen op zich zelf al een verdienste mag worden ge noemd. Onder sobere maar straffe regie vanj Reinier Heideman kreeg de bezoeker, het verhaal van de Poolse én joodse: kinderarts Korczak, die in 1942 in het getto van Warschau zesenzestig wezen van de ondergang tracht te redden, gepresenteerd. Korczak heeft nog nooit gelogen. Een van. zijn laatste da den op het toneel 'is liegen. Tegen zijn weeskinderen, met wie hij, naar hij hun voorhoudt, vertrekt naar het Be loofde Land waar geen oorlog is en voedsel in overvloed. De reis gaat in werkelijkheid naar de gaskamer, op beveï van een volkomen, in het „Be- fehl ist Befehl" weggezonken Duitse officier. Een en ander geschied in opmerke lijke flashbacks. De medespelenden componeren het stuk op het toneel. Do rollen worden op het toneel verdeeld en steeds weer is er een heden als de „vertaalster" (die later de leiding uit handen genomen wordt) constateert dat een sccne al of niet goed werd ge speeld en een volgende aanpakt. Het is m het begin even wennen. Daarna wordt het een steeds boeiender vorm, naar amateur-maatstaven opmerkelijk goed uitgewerkt. Ik 20U nog op de vooral symbolische betekenis van de frequent op het toneel aanwezige vier kinderen kunnen duiden, die in he dendaagse, wat hippe kledij argeloos c.„i&. iici vwuu^ifj Mciutrug mijuu vragen en spelen, met alle oorlogsel- wordt geraamd op ƒ48.800. Dat be-j lende onder handbereik, Doch verder drag wordt teniet gedaan door de ver-' uitgraven is weinig zinvol, omdat hogingen. „Geron" er een lang nadenkertje van heeft willen maken en daaraan, zal ook ik meedoen. TV/"AT de spelprestaties betreft kon VY Mies den Hartog mij het meest imponeren. Zij speelde zeer direct, toonde een zuivere dictie en kweet zich met verve van de moeilijke taak om als „vertaalster" het stuk bij het publiek te introduceren. Mar Hemminga was als Duitse Offi cier geloofwaardig, al gaf hij soms de indruk met zijn rol niet helemaal raad te weten, wat echter weer gecompen seerd werd door onmiskenbaar talent. Voor de vertolking van Korczak had Koos de Groot gegokt op een wat moede, door het leven rijp geworden figuur, die uiteindelijk zijn aanstaand sterven bijna profetisch accepteert. Een gok die geen niet opleverde maar ook geen hoofdprijs. Daarvoor wist hij Korczak te weinig tragiek mee te ge ven. EUy van Eijk tenslotte leverde goed en gaaf werk, zonder meer. „Geron" is met een surprise begon nen. De andere verenigingen kunnen misschien volgend jaar ook eens (naar vermogen) een 2ijpad opzoeken. De Toneelwedstrijd zou er een duidelij ker imago door krijgen. FRANS HAFFEL. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Op de krui sing Lange Kerkstraat Huis te Ri viere weg Broersvest is gisteren de zevenjarige Berry Janse met zijn fiets frontaal tegen een auto gebotst. Het ventje had de personenwagen geen voorrang verleend. Met de GG en GD is hij naar het Gemeenteziekenhuis overgebracht. De v«rwoniddngen waren echter van dien aard dat hij na be handeling weer naar huis kon worden vervoerd. Diversen Grote sortering kerstboomver- lichting 7,50, butaigaskachefe 85. Slede- en ijsschaatsen. WAAR DAT WIEL DRAAIT, Hoogstraat 6789 Schiedam. De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be-' zorgerststers). Aanm, Hoog straat 78. Schiedam. Tel. 267279 avonds na 1 uur tel. 155969, Voor SCHAATSEN naar Fa. J. Mak ZnHoogstraat 125, Schiedam. Tó5, 267982. Dames kunstschaatsen, ijshockey- Noren, Komt u eens kijken. Personeel gevraagd Dieren en hun verzorging PASFOTO'S klaar terwijl wacht. Foto v, Vuuren, Hoogstr, 108, Schiedam, Tel. 2667Z0. Let op het Juiste adres. Spreekuur burgemeester De Burgemeester is verhinderd op de maandagen, 23 en 30 december a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. Schiedam, 18 december 1968, In het afgelopen jaar heeft het Gemeentebestuur een drietal contact-bijeenkomsten voor de burge rij gehouden, nl, twee in Groenoord en één in Oost. Verondersteld wordt, dat ook. in de andere wijken van de stad behoefte gevoeld wordt aan een rechtstreeks contact met het Gemeentebestuur en enkele zijner ambtenaren. Thans worden de bewoners van het zuidelijk stadsdeel (Schiedam-zmd) uitgenodigd voor een contact-bijeenkomst en wel op woensdag, 9 ja nuari 19 89, des avonds om acht uur, in het "Wljk- gebouw van de Ned, Herv. Kerk aan de Nieuwe Maasstraat 70. Burgemeester en Wethouders spreken gaarne de verwachting uit, dat zij met de bewoners van deze wijk, evenais dat in andere wijken het geval is geweest, een vruchtbare avond zullen hebben. Schiedam, 20 december 1968

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2