OUD EN NIEUW KETHEL Frederik van Frijtom en zijn.Delfts blauw Hokkenshow van C.C.R. Brand in ruim van tanker SCHIEDAM Juliana zakt verder terug Belangstelling zeer groot voor scliooltoemooi tafeltennis RESULTATEN HOMETRAINER VERLOREN EN GEVONDEN Brand in zonnescherm Grote dekzeilen verbrand Dronken chauffeur rijdt auto aan Kippen gestolen Natuurgenot Groenoord Mime-groep I Beeldende kunst, in Rijnmond Hoge kwaliteit Detaillering Tweejarig kind omgekomen bij brand in woning Bontmanteldief gepakt Wijzigingen in routes lijnen 54, 56 en 59 Tien-rittenkaart voor lioly-bus Gemeente Schiedam maandag 23 december 1968 -"pag. 5 m Afs men, komende van de Kerklaan, de vijfsprong in het oude Ketbel nadert, heeft men een duidelijk gezicht op de modernisering van Kethel. Op de voorgrond de eeuwenoude gebouwtjes met de kerk en op de achtergrond de hoge flatgebouwen van Groenoord. In het voorbij gaan zag ik dat men op de molenwerf van Van der Loo bezig Was met het vervaardigen van de kap van de molen te Maassluis, die enige jaren geleden zwaar werd beschadigd. Deze restauratie is een verheugend feit, want over enige tijd za! de molen op de dijk-te Maassluis weer fier staan te pronken. OCTAVE DECONiNCK SCHIEDAM maandag. Aanstaan de vrijdag: ca zaterdag worden in de Koopmansbeurs de (jaarlijkse) seüo- Ilerenkampioenschappen tafeltennis verspeeld. De belangstelling: hiervoor is al jaren in stijgende lijn. doch de inschrijving overtreft dit jaar wd 3lle verwachtingen; niet minder dan 486 meisjes en jongens nemen deel! Het vorige jaar was dit aantal 297. De wel zéér grote stijging vindt voor een goed deel zijn oorzaak irt een Uitbreiding die de organisatoren, (de Centrale SehooLsportcommissLe) aan deze tafeltemiiskampioenschappen heelt gegeven. Het toernooi is nl. uit gebreid met een groep „6e klassen voor hot gewoon lager onderwiis". Dat dit in de smaak valt, blijlct uit het aantal insehrijvingen: 173 (130 jon gens en 43 meisjes). En dat voor de voor de eerste maal deze groep wordt uitgenodigd! Bovendien steeg ook het aantal insehrij vingen van scholen boven het gJ.o. opnieuw; van 297 naar 313. Om deze massale inschrijving te kunnen verwerken in twee dagen wordt het aantal tafels waarop ge speeld wordt verhoogd van zes tot 8 of 9. Ook den echter is de schikba re tafelcapaciteit nauwelijks voldoen de. Daarom hoopt de wedstrijdcom- missie (gevormd door leden, van tafel tennisvereniging T.S.F.) dat de bijna 50D deelneemsters en deelnemers alle medewerking zullen geven om het tijdschema te kunen aanhouden. Die medewerking moet dan bestaan uit tijdig aanwezig zijn in de Beurs (de ingeschrevenen ontvangen maandag of dinsdag een persoonlijke aanschrij ving) en een vlot verloop van de hon derden wedstrijden zoveel mogelijk in de hand werken. ffet toernooisysteem is hetzelfde als vorige jaren. Er wordt gespeeld m groepen en naar leeftijd om het indi vidueel kampioenschap et> bovendien is er de strijd om de school-wisselbe- Scer, die het vorige jaar werd gewon nen door de Willem de Zwijger II- ULO. In verband met de beperking in de Inschrijving die aan de g.l.o.-scho- ien moest worden opgelegd (anders zou de Beurs het toernooi in enkele dagen zéker niet hebben kunnen ver werken) is er voor deze groep een aparte, tweede schoolprijs. De wedstrijden beginnen zowel vrij dag 27 als zaterdag 28 december smorgens reeds om 8.30 uur. Vrijdag wordt gespeeld tot 18 uur, zaterdag zullen omstreeks dezelfde tijd de hal ve finales en finales plaatsvinden mot Qe prijsuitreiking om 20 uur. Ouders, onderwijzers en andere belangstellen den zijn natuurlijk welkom in de Koopmansbeurs. SCHIEDAM, maandag. Nieuwe ling Haas Rietkerken van de Renners club Schiedam, reeds kampioen op de hometrainer van Schiedam cn Rotter dam, is er net niet in gestaagd ook de tit1;! van Zuid-Holland te grijpen. Hü werd met 0,8 seconde verschil versla gen door Nico de Haan uit Rotterdam en eindigde na Harry Hoevers uit Poortegaal op de derde plaats, wat in fet sterke gezelschap zeker niet slecht n, Phn y.d, Werf uit Schiedam eindiff- oe als zevende. Bij de amateurs was de Schiedam mer Trits van Duivenbode favoriet, inaar de Rotterdammer H. van Dalsen klopte hem. royaal, zodat Frits als ^tweede eindigde. (WAA*VI^/Vv/V^A^V\WV*VVV\^VVVIWV\ Geen krant ontvangen? BEI VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees buiten R'dam— Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Van vrij' dagavond tot zondag bevolkten bijna vijfhonderd postduiven Musis Sacrum voor de jaarlijkse hokkenshow van de Concours Combinatie Rotterdam waarbij ook de twee plaatselijke ver enigingen van de Nederlandse Alge mene Bond, „De Vryheid" ex „Union", zijn aangesloten. Elk hok be vatte één oude doffer met duivin en één jonge doffer met duivin. Hieron der waren, vogels die in het afgelopen vliegseizoeu tot grote prestaties zijn gekomen. In het persoonlijke klassement ging de le prijs naar het hok van de heer P. van Oeveren van de P.V. „De Ade laars" uit Vlaardingen. Op de tweede plaats eindigde mevr. A. Lems-v.d. Hoeven van P.V. „Union"; 3. Me vrouw Niessing P.V. Het zevende Wijk, B leis wijk; 4. A. de Heus, Rotter dam; 5. K, Metselaar, Berkel. Verem- gings-klassement: 1. P.V. „Het Zeven de "Wijk" R'dam; 2. P.V. „Luchtsport", R'dam; 3, P.V. „Union", R'dam; 4. P.V. „de Adelaar". Vlaardingen; 5. P.V. „de Vrijheid", Bergschenhoek. Schoonste oude doffer: A. Hagen, Ber kel; oude duivin J. Struis, Vlaardin gen. Schoonste jonge doffer K, Metse laar, Berks!jonge duivin A. Grezee, R'dam. Zaterdagavond vond de huldiging plaats van de kampioenen en weiden tevens de prijzen uitgereikt welke verdiend waren in het afgelopen viiegseizoen. Zondag kregen de duiven melkers een interessante film t'e zien met beelden opgenomen bij bekende duivcncracks in Nederland en België. Aan hert slot werd ook <±e grote kerst boom, d!ie tijdens de tentoonstelling als zaalwersaerisijg was opgesteld, open baar verkocht. Eigenaar werd de heer L, Lems, d'ie hem schonk aan de Dr. Noletetichting cn hem hier persoonlijk bezorgde. SCHIEDAM Te bevragen aan het hoodbureau van politie te Schiedam, dage lijks van 9—17 uur, behalve op zaterdag en zondag: mohair sjaal: hondenketting; post- duit; schaatsbeschermeri schöatsbescher- mcr (wit); sehaatsheschcwer (wit); schaatsbeschermer (zwart); klnderschaats- t>: 1 paar handschoenen; bromfietsplaatje; romfletsp laatje: ring met 5 sleutels; fiotssleuteitjc; ring met 3 sleutels; fietó- sleuteütje-, etui iüh. Upssleutel en kaart: ring met 4 sleutels; ring met 4 sleutels: porte monnee met inhkinderportemonnee met inh. Te bevragen, bij de vinders: Marokkaanse portemonnee. Oranje, L. Nieuwstraat 171; tas, inh. trui, broek, etc., H. van Drente. Van Hoogendorplaan 100 te Vlaardingen; portemonnee met inh., Kluin, Jan Oude geeststraat 100 (tel. 260612; portcmonnc* met Inh.. Postkantoor, Lange Nteuwstraat; schooltas met inhoud, H. W. V d. Velde, Van Lecuwenhoeckstraat 63: Upssleutel, Van 't Hof, Valerlusstraat 86, ring met 3 sleutels, Jansen, Joh de WHtelngol 155; sleutel, Verschalk, W. Pastoorsstraat 28; ballpoint, Postkantoor, Lange Nteuwstraat. kinderwant (suède), v. d. Plas, W, Brou werstraat 29a: damesglacé, v. Ditto, Bolgi- schestraat 15 te Rotterdam; kinderwantje, v. Hees, St. Liduinastraat 2Sa; want, a, Wessel, Or. Zamenhofstraat 33; kinderwan tjes <1 paar). Belastingen, Lange Nieuw straat 195: 1 paar herenhandschoenen, H. Ottallnl, Prof. Aalberselaan 14; kinder wantje, mevr. Bergman, Obrechtstraat 17; kinderwant, mevr. Hitman, Pclflandseweg 22-jl paar handschoenen, J. Voorend, Mo- lensingel 7D: dameshandschoen (r), Jong bloed, Spieringshoekflat 1358; heren glacé, Busscher, Markstraat 78a; 1 paar dames- Velen. Hoek's Zuurstoffemabrl- straat 19; bijbeltje. Sormevelcl, F. H.-laan 221; sjaal. Voorend. MolcnsirtgCÏ 79; sok, Vergoesen. F. H.-laan 35; zegel-' J Bosch, AH>. Cuijpstraat I2b dameshorloge, v. Gelder, Lange Haven 103 (tel. 263120): bankbiljet. C. A. Weure, Sim. Stevinstraat 10b; oorbel, drogist Maltha. Hoogstraat 14; kinderhorloge, W. P, v, d. Helden, Diepenbroekstraat 100 (tel. 260108) herenhorloge, G. Alfrink, Newtonpleln 16b: bankbiljet, C. Olsthoom, B, Verveenstraat 5; muntbiljet, Klaasse. Goereesestraat 8', kettinkje met medailles, RuigroK. Parkweg Dierentehuis. Sint Anna Zusterstraat: zwarte poedel, reu; zwarte bastaard, teef. Verder bruin hondje, teefl, H. Valken, Lek straat Ha: zwart-wit hondje, Waasdorp. BaUeystraat 33: groenkleurige papegaai, de heer Spcrmon, Diepenbroekstraat CB. EsperantO"(tgendo SCHIEDAM, maandag Merkredon, la 25an de clecembro klubvespero, Pro la kristnasko-festo ne okazos nia kun- veno. La estraro deziras al vi ciuj prospe- ran novjaron kaj atimulon por Espe ranto. VOLLEYBAL- SOHIEDAM, maandag. Het eerste he'renteam van Juliana, dat de laatste weken duidelijk van slag af is, is er ook tegen het Haarlemse H.V.S. niet ia geslaagd de oude vorm te her vinden. Binnen het uur werd Juliaha met een 30 nederlaag naar de kleedkamer gestuurd. Vooral in de eerste twee sets( 15 8, 15—4) had H.V.S. geen* enkele moeite met een Juliana, dat zonder zelfvertrouwen en inspiratie speelde? "'Alleen in de derde set wist Juliana H.V.S. enigszins partij te geven, maar de Haarlemmers wisten ook deze set te grijpen. Door deze nederlaag is 'Ju liana teruggewezen naar de onderste regionen van de ranglijst. Het 2e herenteam van Juliana deed het heter. De Juliana-reserven be haalden hun derde overwinning in dit seizoen op een fel maar weinig be heerst spelend Bermi. (3—1). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Van de firma Bertels aan de Broersvest is za terdagavond een zonnescherm aan dr gevel in brand geraakt. Oorzaak Was kortsluiting in een neonverlichting. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag In het ruim midscheeps van de Noorse tan ker „Jaranda", die voor reparatie ligt hjj de werf WÜten-Ftjeiioord in Schiedam is zondag omstreeks 12 uur brand uitgebroken. Branders waren daar aan het werk met aangekoekte olie op de huid van het schip, die daarbij in brand geraakte. Aanvakelijk heeft men getracht met eigen middelen hei vuur te blussen, doch toen dit met lulcte is de Schie damse brandweer te hulp geroepen onder leiding van hoofdbrandmeester J. C. Putter, die met twee wagens uit rukte. Later werd de assistentie van een blusboot van de Rotterdamse brandweer gevraagd om de scheeps huid van buiten af te koelen. De scha de is gering. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Bij de Werf Gusto in Schiedam zijn zestien grote dekzeilen met een totaal opper vlakte van meer dan duizend vierkan te meter, verbrand. Deze zeilen zaten gewikkeld om een in aanbouw zijnde kr.iantoreu, waarbij verwarmingsele menten waren aangebracht tussen to ren en de zeilen. Vermoede!ijk door de wind Is een van de zeilen tegen zo'n clement aangewaaid ep heeft viam ge vat, gevolgd door aUs andere zeilen. De schade loopt in de duizenden gul dons. Hot vuur werd gedoofd door de be drijfsbrandweer o-n'dev lending van de heer B.- Leroson; de Schiedamse brandweer werd wel gealarmeerd, doch hoefde geen dienst te doen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag De 38-ja- rige Schiedamse beroepschauffeur C H-, diè onder invloed van sterke drank verkeerde, heeft zondagmorgen om 3.30 uur op de Burgemeester Knappertlaan met zijn wagen twee geparkeerd staande auto's aangereden De wagen van de toneelkapper S. van -.EL werd geheel vernield en de auto "van de leraar J, L. J, D. zwaar be schadigd. De eigen wagen liep ook schade op, doch veel minder. Do chauffeur H., die niet verzekerd was en ook zijn motorvoertmgenbelasting niet heeft betaald, is in het politiebu reau opgesloten (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Van de veehouder L. H. van V. aan de Harre- weg zijn 8 kippen gestolen, die ter plaatse zijn geslacht. Alleen de kippe- koppen bleven op de plaats van cle misdaad achter ATATUURGENOT iQ Huis" de Schiedamse aquariumvereni ging maakt m het eenvoudige, 'maar altijd met veel zorg samengestelde maandblad bekend dat in het komen de jaar 1969 alwéér pen bijeenkom sten zijn vastgesteld, lezingen met dia's of films, vergaderingen, onz. De eerste op 7 januari in gebouw Arcade. Tien lezingen in één jaar voor een vereniging met 65 leden is veel; het getuigt van een zeer actief bestuur. Dal het verenigingspad toch niet al tijd over rozen gaat (of moeten we in dit geval zeggen „over waterplan ten?") blijkt uit de verzuchting van voorzitter J. F- Bakkeren: Hoe moeten wij het nu in het vat gieten om het de leden geheel naar de zin te maken. Het bestuur probeert van alles, verlo tingen o.a en dan de veel tijd vergen de buiskeuringen. En het resultaat? Vijf aanmeldingen! „Daar sta je dan als voorzitter, heel verlaten en heel klein, achter de groene tafel. Heeft het nog wel zin dat ik hier sta! Kan ik m'n tijd mot beter anders besteden?!" Natuurgenot in Huis levert dus niet alléén genot op, kennelijk. TIE nog jonge wijkverenigmg Groen- oord kan op een actief jaar terug 2ien, zo blhkt uit een „Terugblik" van voorzitter K. Vlug ln het wijkblad „Groenoord-Akkoorden". De kaart- en de schaakvereniging bloeien, de kin dercrèche is na een moeilijke start van de grond gekomen, de toneelver eniging heeft met veel succes de eer ste opvoering gegeven, de indoor-trai- mng voor dames en heren is volge boekt. de postzagelruilbeuïs voor de jeugd is een vast trefpunt geworden en het schoolvoetbaltoerciooi was zon der meer een daverend succes en niet alleen voor de kinderen. Maar bij gebrek aan goede ruimte waren de hobby- en foto-filmclub minder succesvol. En de sociëteits commissie staat te trappelen van on geduld, maar kan nog steeds niet aan de slag ln boerderij Landvreugd. Het wachten is op de samenstelling van en beheerscommissie voor dit wijkge- bouw. Al bij al geen geringe activitei ten daar in Groenoord, Alleen het feit al, dat twee keer per maand een eigen wijkblad wordt uitgebracht, steeds leesbaar, is een prestatie. 'T'IJDENS een jeugddienst in no- J vcmber heeft een mime-groep van dc Herv, Jeugdraad een spel ge bracht. Er kwamen enthousiaste reac ties op. Daarom wil de groep op de ingeslagen weg voortgaan en weer een spel opvoeren tijdens een jeugddienst. Doch dan zijn er méér spelers nodig. Speciale kennis is niet nodig, wèl een bereidheid om naar anderen te luiste ren en met anderen samen te werken. Belangstellenden kunnen zich melden bij mevr. Kersten, tel. 269852, HET museum Boymans-van Beuningen sluit een jaar af van grote activiteiten. Vooral tiit najaar is de ene tentoonstelling na de andere van stapel gelopen en het waren zonder enige uitzondering belangrijke tentoonstellingen. Noemen wij Moore en Marisol, nu nog de stu dies van Manzu voor de bronzen deuren van de Sint Laurens en de Hollandse landschapteke ningen, inmiddels gevolgd door het werk van de Delftse plateelschilder Frederik van Frijtom met zijn landschappen in blauw. Het is geen grote expositie geworden, wel een ex clusieve. Ze vult de grote turnzaal en de belendende hoekzaal geheel: Aanleiding er toe vormt het ver schijnen van het boek „Frederik van Frijtom", samen gesteld door de bekende in 1956 overleden kunst handelaar A, Vecht. Vrijwel alle werken die tot de groep Frijtom gerekend worden, zijn daarin afgebeeld. Het moet een moeilijk en tijdrovend onderzoek zijn geweest, want over Van Frijtom als schilder en als plateelschilder is weinig bekend. Zeker is dat hij in Delft woonde, daar in. 1058 werd ingeschreven in de burgerlijke stand als komende „Van buyten" en dat bij in 1702 overleed. Zijn naam komt niet voor in het Sint Lucasgilde, wel wordt hij in het testament van zijn. tweede vrouw Elisabeth Versehouw genoemd als „gildeknecht van het Sint Lucasgilde te Delft". Dit is in 1605, wanneer hij zeker niet meer tot de jongeren behoort. Met Lambertus Cleffius (ln 1667 als meester- plateelbakker ingeschreven in het Sint Lucasgilde en eigenaar van de plateelbakkerij De Metalen Pot) be stond een zakelijke en misschien vriendschappelijke relatie. Dit zijn vrijwel de enige zekere gegevens. HF, expositie, die waardig pendant is van de ,37e eeuvse landschaptekeningen uit de rijke ver zameling van Frits Lugt, telt ruim negentig nummers, waaronder tegels en borden, schotels en plaketten, een kan met zilverbeslag, een broocbnatidje enz. Ik kan mij levendig voorsteilen dat verzamelaars voor deze objecten warm lopen. Ze zijn van een voor treffelijke kwaliteit en in een techniek die scherp af steekt bij wat tegenwoordig onder Delfts blauw door gaat. Het blauw van Van Frijtom is zacht en doorschij nend; hij laat de plans wijken en hult ze in die ijle. enigszins nevelachtige atmosfeer die zo kenmerkend is voor het Hollandse landschap. Tegenwoordig is dat allemaal keihard, tenzij wij moeten aannemen dat de orspronkelijke kleur door de ouderdom enigszins is teruggelopen, wat ik niet geloof. Een vakman dus, deze Van Frijtom, en een tekenaar die er zijn mag, een van die vele talenten die de zeventiende eeuw in zo grote getale heeft opgeleverd. Als vroegste werken, worden beschouwd de land schappen in Italiaanse trant, fantasie-landschappen met steden en Romeinse mine's, met fonteinen en beelden in half ronde nissen, met watervallen en rots partijen. Daarbij horen ook de heuvellandschappen, die vermoedelijk zijn geschilderd in de buurt van Bentbeim of van Nijmegen. Van Frijtom: Plakette met landschap (detail) TIE Hollandse landschappen zullen wel het meest aanspreken, landschappen die in de buurt van Schipluiden of Kethel „van Ouderkerk aan den IJssel of Overschie zijn ontstaan en die zo treffend het idyl lische karakter weerspiegelen. Er is bijna altijd water en er zijn boerderijen, rustieke bruggetjes, kronke lige landwegen. Hij stoffeert ze mat boerenvolk, met ruiters, vissers "en jagers. En dan zijn er altijd weer de bomen, meesterlijk getekende bomen, die hoog op rijzen en waarvan de takken en het gebladerte met een sterk gevoel voor de structuur zijn afgebeeld. De details vormen een belangrijk punt bij Van Frijtom. Van enkele stukken werden fotografische vergrotingen vervaardigd om de fijne detaillering nog eens extra te benadrukken. Merkwaardig genoeg zijn slechts vier gesigneerde werken van deze plateelschilder tot nu toe bekend, twee hiervan dragen het jaartal 1692, De vraag is dus: zijn al die andere stukken nu ook van hem? Die vraag meent men met grote stelligheid te kunnen be antwoorden. Men baseert zich namelijk op de in het oog vallende overeenkomst in stijl, uitvoering en ver fijning van de tot nu toe'gevonden objecten, een over eenkomst die trouwens ook voor de leek niet verbor gen kan blijven. Het vergelijken is dan ook een boei ende bezigheid op deze expositie, die tot 3 februari a.s. geopend blijft. L. W. SCHMIDT De Algemene Bank Nederland is in Schiedam tijdelijk „mobiel" geworden. Het bijkantoor van de ABN aan de Koemarkt wordt na melijk vrij ingrijpend verbouwd en daar heeft men het bankper soneel niet bij nodig en de be zoekende klanten nog veel min der. Vandaar dat de bank nu een „rijdend kantoor" heeft gestatio neerd aan de overkant van de Lange Haven op het pleintje, te genover het vaste bijkantoor. Daar kan men dus de bankzaken blijven afhandelen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. - De ï- jarige Izaak Lodewijk Antonius Pojjer is vanmorgen omstreeks half 9 in de ouderlijke woning aan de Hugo Mole- naarstraat verbrand Ju zijn bedje. De brand in de woning ontstond tijdens een spelletje met brandende kaarsen van zijn vijfjarige broertje Peter en zijn driejarige zusje Jacqueline. Mevrouw Poljer wist nog wel haar oudste kinderen de trap af te brengen, maar voor haar jongste zoon, die in een zijkamertje lag te slapen, kwam zij tc laat. Toen de brandweer arri veerde stond dc bovenverdieping, cüe de familie Polje-r sinds een half jaar heeft gehuurd, al in lichterlaaie. De vader van het gezin een schipper was afwezig (Van een onzev verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De 3 6-ja rige Amsterdamse elektrisch lasser J. S., die tijdelijk in Schiedam verbleef, is door de politie aangehouden, ver dacht van diefstal van een mantel van lamsbont, eigendom van mevrouw M. M.-van V, uit Rotterdam. De mantel werd ontvreemd in een café aan de Hoofdstraat en is later te ruggevonden in de tijdelijke verblijf plaats van S. ROTTERDAM, maandag Om verkeerstechnische redenen wordt met ingang van morgen een aantal wijzi gingen in de routes van de autobuslij nen 54, 5G en 59 van de RET aange bracht, Lij'n 54 (station Sehiedam- Nieuw)and-Station Schiedam) zal in de richting Nieuwland niet meer rij den via de prof. Kamerlingh Onnes- laan, de Van Swindenstraat, de Van Swindensingel, enz; maar via de prof. Kamerlingh Onnes!aan, het Lorenïz- plein, de Boerhaavalaan. de Snellius- sïngel, de Van Swindensingel en ver der via de bestaande route. Lim 56 (Station Vlaardingen.-Vlaar dingen, wijk Holy) zal in beide rich tingen de Kethelweg vermijden. De route wordt als volgt: Van Hogendorp- laan. Van. Linden van d,en Heuvel- suigel, Sportlaan, Burg. Verkadesm- gcl, en verder weer via de bestaande route. Lijn 59 (centrum Schiedam-Vlaar- dingen-west) zal m de richting Schie dam niet meer via de Dirk de Derde- laan de Van der Werffstraat, enz. rij den. maar vla de Dirk de Derdelaan, de Floris de Vijfdelaan, de Philips de Goeóestraat, en via de Van der Werff straat verder langs de bestaande rou te. De indeling van de haltes zai over eenkomstig de wijzigingen in de rou tes worden aangepast. MAASSLUIS. Na 1 januari a.s. kunnen de passagiers van de autobus die door het gemeentebestuur geëxploi teerd wordt en een directe verbinding onderhoudt tussen enkele halte-plaat sen in Maassluis/Maasland en het Ho- lyziekenhuis te Vlaardingen v.v. ge bruik maken van z.g. 10-rittenkaart of 5-retourkaart. De prijs van deze kaart is vastge steld op 6.50 hetgeen neerkomt op een reductie van 0.25 op het normaal geldende enkele reist arief. Bij de chauffeur van de autobus zijn de lO-rittenkaarten niet verkrilg- baar. Zij kunnen uitsluitend worden gekocht aan het kantoor van de ge meenteontvanger Govert van V/ijnka- de 30 en aan hert WV kantoor Zuid- dijk 16. In dt bus worden slechts kaantjes voor een enkele reis of een retourrit verkocht. Sluiting gemeentelijke bureaus en diensten Op vrijdag 27 december 1968, zullen de gemeente lijke bureaus (afd. bevolking ook 's a- vonds) en diensten voor het publiek geslo ten zijn. Het bureau voor de burgerlijke stand (Nieuwstraat 26) zal op vrijdag 27 december 1968, van 912 uur geopend zijn. Het bureau huisvesting zal op maandag, 23 de^-mber 1968 en dinsdag, 24 december 1968 de gehele dag gesloten zijn. Het Stedelijk Museum zal op de le en 2e kerstdag geopend zijn van 12.1317 uur. Op vrijdag 27 december 1968, zal het museum op de gewone uren voor het publiek geopend zijn. Op de Nieuwjaarsdag zal het museum gesloten zijn. Bureau vleeskeuringsdienst De dienst van het bureau van de vleeskeu ringsdienst zal worden uitgevoerd zoals op zon- en feestdagen- De veehouders wordt aangeraden om op dinsdag 24 december 1968, vrijdag 27 december 1968 en donder dag 2 januari 1969 tijdig aangifte te doen van destructiemateriaa!, in elk geval tussen 6—13 uur. Gemeentelijke vervoer-, reinigings- en onlsmettingsdienst Op vrijdag 27 december 1968 2al geen huis- en bedrijfsvuil worden opgehaald. De stort plaats zal op die dag ook gesloten zijn. Gemeentelijke leeszaal en bibliotheek De bibliotheek en haar filialen zullen op dinsdag avond 24 december 1968 gesloten en op vrijdag 27 december 1968 op de gewone uren geopend zijn. Schiedam, 19 december 1968. Personeel gevraagd Diversen De Schiedammers (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE- ZORGERS(STERS). Aanmel den: Hoogstraat 76. Schiedam. 1 <*1. 267278, 's Avonds na 7 uur. Tel, 155960. S028 Voor SCHAATSEN naar fa. J. Mak en Zn-, Hoogstraat 125, Schiedam. Tel. 287982. Damcs- Foto, film en projectie Noren, Komt u eens kijken. S250 Grote sortering KERSTBOOM- PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoog straat los, Schiedam, Tel, z66720. Let op het juiste adres. kachel 85. Stede- en Ijs schaatsen. waar dat Wiel draalt. Hoogstraat 67—60. Schiedam

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2