st. joris 1 Sleepboot bemanningen staken sinds vanmorgen I 1 'Het is Feijenoord goed gegaan in '68' m Behalve in Europoort Nieuwjaars concert in Laurenskerk Rotterdam distribueert dertig pet. meer erts Nieuwjaars concert van R.O.K. ROTTERDAM RIJNMOND „jHIJ JAAGT IEDEREEN TEGEN ZICH IN HET HARNAS W- nn Echtgenoot krijgt tien maanden voor steekpartij Schepen verkocht naar het buitenland Firma Van Straaten Bïocli opgeheven VOORZITTER GUUS COUWENBERG: Polleimis beste voetballer van België Vuyk ontving opdracht van nog vijf patent-onderlossers KANS OP HERSTEL VOOR DAMES VAN SCHUTTERS n.v. verzekerings maatschappij westblaak 22- r'dam tel. 010-110004* omzé$e&~&zpïa/ J:. pag. 4 - donderdag 2 januari 1969 (Van een oiizer verslaggevers) ROTTERDAM donderdag. Het uitvoerend bestuur van de OVB (Onafhankelijk Verbond van Bedrijfsorganisaties) heeft haar secretaris-penningmeester Leen van Os geschorst wegens „laakbare handelingen". De heer Van Os heeft zich na de oorlog meermalen bezig gehouden met het organiseren van stakingen in de Rotterdamse haven en bij de Rotterdamse taxi's. Op het ogen blik heeft hij de leiding van de sleepbootstakingdie vanmorgen in. de Rotterdamse haven is uitge roepen. Volgens "Van Os heeft het bestuur, dat hem afgezet heeft, geen recht van spreken, Dit bestuur zou op een le denvergadering tc Rotterdam zjjn af gezet. Volgens Van Os vertegenwoor digt hy thans het bestuur. H(j heeft een kort geding aangespannen tegen deze bestuursleden en bovendien het banksaldo (kwart miljoen) van de OVB laten blokkeren. De heer Van Os beschuldigt de OVB ervan steeds meer te worden ver scheurd door inwendige twisten. Vol gens hem trekken volgelingen van de Trotskyistische Vierde Internationale, die in Rotterdam onderdak hebben gevonden bij de PSP, ook in Rotter dam bij de OVB aan de touwtjes. Ook verzet hij zich, blijkens een verkla ring, die hij gistermiddag op een ver gadering van Rotterdamse sleepboot bemanningen aflegde, tegen het ont trekken van gelden aan de weer sta ndskas om een recreatie-oord te stichten. Nadat de ledenvergadering in Rotterdam en drie bestuursleden had geschorst, zouden volgens de ver klaring van Leen van Os, deze be stuursleden de schrijfmachine en le- denkartotheek uit het OVB-kantoor hebben weggehaald. Bovendien zou Van Oa met lichamelijk geweld zijn bedreigd. Volgens Van Os zou be stuurder P. Brehm hem hebben ge dreigd met een „doodklap". Controverses De heer Paul Brehm, administrateur bU de OVB, verzet zich he- vig/legen .de beschuldigingen van do r heer Van OaoJtk ben nu ongeveer een' jaar'ln dienst van de OVB, maar Van vOpjaagtiedereen tegen zich In hét v' harnas.'Er zijn veel zaken terug te «'^bréngen tot p er jo onl U ke controverses. r^pie ledenvergadering, waarop wü zo- „A: genaamd, zijn geschorst, telt natuurlijk helemaal niet ;mee. Dat was een toor- 'fcement bijeenkomst, waar wat mensen van de stadzslecpboten waren. Van Os heeft mefr"tUe mensen een voorlopig ■^bèitunrtje gevormd. Het komt er gc- woon op neer, dat Van Os zichzelf erg ^.belangrijk vindt. HU denkt, dat het OVB zonder hem niet kan blijven bc- jfstaan.'- HU beeft een slot ln het gebouw uitgehakt en toen hij de schrijfmachi ne niet kon vinden ons maar beschul digd, dat we die haddeh meegenomen. WiJ'hadden die spullen achter slot ge daan, omdat de voorzitter (Sparre- boom) moeilijkheden voorzag." Over de lichamelijke bedreiging, Brehm: „U :weat ik sta in Rotterdam bekend als £een gediplomeerd Judoka. Op een ze iken ogenblik rende hij naar me toe en riep „Sla me dan voor mijn gezicht". Toén heb ik gezegd: „Vent, ga' weg. Je weet, dat wanneer ik mijn geduld verlies en-je een klap geef, dat het je dood betekent". „Van Os moet alle eigendommen van de OVB, die hij nog heeft, terug geven". Ten slotte: „Ik ben beslist geen voor - stander van deze. staklngsaktle. Het geld van de OVB is geblokkeerd en die man geeft gewoon valse voorlich ting. Ik vind, dat het NBV beslist haalbare voorstellen heeft gedaan. Van Os beschuldigt ons van Trots ky isme, maar Wat hü doet is gewoon stalinisme. Zonder de gevolgen te overzien .ergens toe atm te zetten. Er zullen maar heel weinig bemannings leden recht op een uitkering hebben". {ADVERTENTIE) Zomaar, in het hartje van Rotterdam,een "echte" Engelse pub: de St JorlBtapperij in concertgebouw de Doe- len (ingang restaurant Harmonie). Waar man nen éven zichzelf kun nen zijn bij een verruk kelijk glas bier. Waar het darts-spel volgens de originele regels kan worden gespeeld.Waar ook üw favoriete whis ky wordt geschonken. Waar ('n noodzakelijke concessie) eveneens het voortreffelijke va derlandse gedistilleerd Jnkleine glaasjes klokt. Pub In hat Doalangabouw (In gang Harmonla) Telefoon (010) 132900 - Schouwburgplein S3 Rotterdam. Leen van Os, vanmorgen vraeg gewapend met een megafoon, de stakende sleepbootbemanningen toesprekend. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag, Vanmorgen om half zes is een algemene staking begonnen van de 550 opvarenden van de 70 havensleepboten», die in de stad Rotterdam dienst doen. Do staking werd gistermiddag op een vergadering onder leiding van stakingsleider Leen van Os uitgeroepen voor onbepaalde tijd. Vanmiddag vergaderen de be manningsloden v/eer over een voortzetting van de staking. Sta kingsleider Leen van Os gaf van morgen echter te kennen, dat de staking waarschijnlijk niet van lange duur zal zijn. De opvarenden van de 8 sleepboten in het Europoortgebied hebben van morgen geen gevolg gegeven aan de stakingsoproep. Het verkeer met do grote tankers van en naar de raffina derijen in het Europoortgebied vindt dus normaal voortgang. Hoewei een grote groep stakers zich vanmorgen per auto naar de vaste aanlegplaats van deze sleepboten in de scheurhaven begaf, deden de Euro- poortsleepboten deze aanlegsteiger niet aan en voeren, na hun sleep te hebben afgeleverd, direct weer uit De stakers probeerden seinend met auto lampen hun collega's tot andere ge dachten te brengen, maar zonder re sultaat. Op de Wlllemskade, waar zich een aantal slcepbootkantoren bevinden, werd vanmorgen heftig gediscussieerd tussen de stakers en plaatselijke be stuurders van de erkende Nederlandse Bond van Vcrvoerspersonecl, Volgens de daar aanwezige heer Van Eldik moet de NBV eerst de uitslag van een referendum onder haar leden afwach ten over het akkoord, dat door het be stuur met de werkgevers is bereikt. De staking is gericht togen het ak koord, dat de erkende vakbonden hebben bereikt met de Vereniging van Sleepbooteigenaren te Rotterdam. De Nederlandse Bond van Vervoersperso- neel houdt momenteel een referendum onder haar leden alvorens de cao te ondertekenen. De ongeveer 200 aan wezige bemanningsleden in. de verga ring lieten gistermiddag geen twijfel bestaan over hun afkeuring van deze overeenkomst. Zij willen de eisen ver wezenlijkt zien, zoals zij die gesteld hebben op de dag van de staking op 11 november en waar zij diezelfde dag het NBK-bestuur dwongen ei^rchter te gaan staan. y Volgens stakingsleider Leen van Os durfden de plaatselijke bestuurders van "de Nederlandse Bond van Ver- voerspersoncel hun overeenkomst niet op een vergadering met de bemannin gen verdedigen. Volgens hem zou de 2e voorzitter van het NVV, de heer A. de Boon, nog geprobeerd hebben om de plaatselijke bestuurders te bewe gen deel te nemen aan een vergade ring met de bemanningsleden. Deze bestuurders zouden dit geweigerd hebben. De. grieven van de sleepboot- bemanningen richten zich vooral te gen de grote verschillen, die blijven bestaan tussen de beloningen van ka piteins en matrozen, en. tal van secon daire verbeteringen, zoals arbeidstijd verkorting en. extra vakantie, die pas op langere termijn worden gereali seerd. Een grote groep stakers maakte vanmorgen een vergeefse tocht naar de vaste aanlegsteigers van de Europoort-sleepboten in de Scheurhaven. De sleepboten kwamen echter niet langs de kant en reageerden ook niet op de seinen van hun stakende col lega's. De indruk van de stakers was, dat de Europoortsleepboten direct WBer nieuw werk kregen, wanneer zij een sleBp hadden afgeleverd, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Dc Rotterdamse rechtbank heeft de 30- jarlge Rotterdamse losarbelder J< W. v.d B. op oudejaarsdag veroordeeld tot tien. maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk met af trek van voorarrest. Dc rechtbank vonniste conform de eis van de offi cier van justitie. V. d. B. werd schuldig bevonden aan het toebrengen van zwaar licha melijk letsel bij zijn vrouw, die hij tij dens een. echtelijke ruzie met een mes in de onderbuik, een arm en een pols had gestoken. - Tijdens de behandeling van de zaak 14 dagen gelegen stelde rechtbankpre sident mr. A, R. Jolles vast, dat het huwelijk na de steekpartij aanmerke lijk beter was gaah lopen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. De Rotterdamse sleepboot „Tyne" ei gendom van L. Smit en co is ver kocht aan Philippijnse kopers. Het schip zal in Manilla gaan varen onder de nieuwe naam „Stanford". Het stoomschip „Moordrecht' (20.350 ton) is door de N.V. maat schappij „Moordrecht" verkocht aan Eranse kopers. Het vaartuig, dat in 1955 le Vlissingen werd gebouwd wordt herdoopt in „Port Launay". N.V. verenigde Nederlandsche scheepvaart maatschappij in Den Haag heeft het motorschip „Benin- kust" verkocht aan Thai Mercantile Marine Ltd. in Bangkok. Het schip meet 4679 ton Deadweight en werd:in 1954 in Alblasserdam gebouwd. De nieuwe naam van de „Beninkust" wordt „Pichit Samut". TTET ZOU wel eens kunnen zijn, dat de situatie, zoals zij zich voordeed bij het Nieuwjaarsconcert, gisteren middag in de Laurenskerk, -niet zo heel veel verschilde van die uit vroe ger eeuwen in dezelfde ruimte bij de orgelbespelingen der toenmalige „mu ziekmeesters". Hoewel de -kerk bij de aanvang reeds welgevuld was, drup pelden er telkens nieuwe bezoekers binnen. Voorbijgangers kennelijk met speciale aandacht voor heit gerestau reerde gebouw, die bemerkend dat er zich binnen de muren een sfeervol muziekgébeuren afspeelde, daarvan graag getuigen wilden zijn. Het hoge artistieke niveau van de vertolkingen door. de organist Arie Keyzer en de blokfluitist Frans Bruggen noodde dan ook wel .tot luis teren, Voor Brtlggens ranke fluittonen bleek de Laurenskerk weliswaar te groot en vooral te onrustig da windvoorzienlng van het orgel stoorde evenzeer als het carillon en het trein verkeer maar desalniettemin heeft •deze grote kunstenaar weer geïmpo neerd met zijn verbluffende techniek en voornamemuslceertrant. Verba zingwekkend waren de verklankingen van enkele Fantasieën van Telemaim. Weinigen zullen op een blokfluit zo subliem de melodische en harmoni sche tonen van een ééstemmige melo die weten tc onderschelden als deze instrumentalist, Van grote charme waren voorts de aan Telemann voor afgaande Engelse werkjes met orgel begeleiding o.a, van Fa-rnaby en Byrd. In het concert in G van Handel wa3 "het blijkbaaT moeilijker, passende .timbres voor dé orgelpartij te vinden. Keyzer begeleidde uiterst delicaat, maar in het tweede deel toch nog iets te luid. In het' Allegro mengde de fluitstem van het orgel zich zozeer met die van de solist, dat het verschil soms nauwelijks was te horen. Als solist deed Keyzer zeer knappe dingen ln Bachs Toccata en fuga In d en in twee stokken van Bach beroem de voorgangers Buxtehu.de (Magnifi cat prixni toni)., en Böhih (Partita „Freu dich sehr, o medne Sèele"), ■Keyzers spel lijkt steeds fantasierijker .en vrijer te worden. Vermoedelijk ook Inspireerde het mooie transeptorgel hem bovenmate, want dat de Doelen organist, in diepste' wezen'een kerk organist ;is weten allen, die hem ken- „nen. ELLY SALOMé (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Op de traditionele oudej aars- bijeenkomst van de Havenvereni ging „Rotterdam" heeft burge meester Thomassen de cijfers van de Rotterdamse haven in 1968 be kendgemaakt. Het bleek, dat de goederenoverslag ter zee totaal met 10 procent was toegenomen tot 155 miljoen ton. Het aantal binnengekomen zeeschepen kwam op bijna 32.200, Een stij ging van rond 5 procent. Er werd in totaal 24 miljoen ton stukgoed overgeslagen, waarvan, in de eerste 8 maanden van het jaar 750.000 ton in containers. De erts-overslag be reikte in 1968 een nieuw record. „Rot terdam wordt steeds meer een' erts-dis tributiepunt", aldus de burgemeester. Er werd 23 miljoen ton erts overge slagen. Een groet van 30 procent ten opzichte van 1987. De kolenaanvoer daalde met 10 pro cent evenals de aanvoer vair graan. In 1967 werd in Rotterdam 7,2 miljoen ton graan aangevoerd en in het afge lopen jaar ongeveer 5,8 miljoen ton graan. Voor beide produkten viel op, dat de Amsterdamse haven het in dit opzicht beter heeft gedaan dan de Rotterdamse, haven. „Maar we moeten op dit punt de zon in het water kun nen zien schijnen", aldus burgemees ter Thomassen. De schepen worden ook steeds gro ter, blijkt verder nog uit de cijfers. Wanneer de schepen in 1952 het werk van 1068 hadden moeten doen, dan zouden er maar liefst 50.000 schepen nodig zijn geweest, De aan- en afvoer van minerale olie steeg. In het afgelo pen jaar met 10 procent. De binnen vaart groeide met 10 proeent tot onge veer 57 miljoen ton. Opvallende groei ook ln de cijfers van het spoorwegver keer. Het internationale vervoer per spoor steeg met 23 procent en de doorvoer uit het achterland steeg met 50 procent en naar het achterland met 30 procent, vooral dankzij de contai ners, Het grensoverschrijdend vervoer over de weg steeg met 15 procent. DE MASSALE opkomst van publiek bij het gisteravond in de grote Doelenzaal door het Rotterdams Ope rakoor gegeven „Nieuwjaarswenscon- cert" onder leiding van Piet Struyk meit medewerking van de zangeres Caroline Kaart bewees wel hoezeer dü,t ensemble, gevormd door de meest enthousiaste liefhebbers van'hefc bel cantogenre, kan bogen op een ruime goodwill. Met grote verlichte letters boven het podium (de beste wensen door 1Ö69) wend hett publiek welkom gehelen op d'Lt concert, dat na de pau ze nog een verrassings in de vorm van wensnummers in peifcto hield. "Voor de begeleiding waren strijkers van het Residentie Orkest en blazers en slagwerkers van de Mamierskapel geëngageerd, en zelfs de jonge organist set Aad .van der Hoeven, -de laatste o.a, voor eèn fragment uift Verdi's II Trovaiore; hun bijdragen schonken over heit algemeen veel. artistieke vol doening en men.iigtm.aal zelfs zeer veel, daar ai deze musici hun taken niet al leen met routine verrichtten .maar ook nog met kennelijk plezier voor het welslagen van zo'n avond meft,geliefde operamuziek. De hier en daar ietwat spichtige vioolklanken, met name in de begeleiding van de aria Moti coeur s'ouvre ta voix uit Saimt-Saëns* 'Samson et Dalilah wezen er wel op, dat de -repetities met orkest uiterst summier moeten zijn geweest. Het het bekende euvel overigens bij concerten als deze. Het zingen van het R.O.K, heeft onder Struyks animerende leiding weer kunnen ge tuigen van veel partijkennis en een energieke aanpak, te weinig markant vaak wanneer de mannen alleen aan het woord zijn, maar in zijn totaliteit toch zeex aannemelijk van expressie. De mezzo-sopraan Caroline Kaart dwong met haar fraaie stem (in de laagte mirt men echiter .weieens het nodige fond) en haar zin voor drama tiek veel respect af. Het programma vermeldde niet alleen aria's en ope ra-ensembles van o.a.Verdi, Bellini en Bizel, maar ook muziek van lichter genre (Strauss, Steffe, Schootémeijer). Een nieuwjaarea-errassing werd het deze publiek deze avond geboden in de vorm van een aantal verzóeknum mers, „willekeurig" gekozen uit pa piertjes waarop het publiek in de pauze wensen had ingevuld. Een en ander wend door Struijk in dichtvorm aangekondigd, van de bas Gert Lange- ler (Saratro-arle van Mozart), de te nor Peter Melis (Romania di Rodolfo uit Verdi's Luisa Miller) en het Penis Angelicus van Franck door Caroline Kaart met orgelbegeleiding, plus on vermijdelijke „Slavenkoor1'. S. NIEBOER (Van een onzer verslaggevers) Van ROTTERDAM, dinsdag. De firma Straaten Bloch In „Robes et man- teaux" is gisteren opgeheven. Sedert 190Ö heeft de firma vooral de dames uit de „hogere kringen" voorzien van nieuwe mode-creaties. Dat geschiedde tot 5 jaar geleden in he pand Witte de Wlthstraat 53 en daarna in een pand aan de Claes de Vrieselaan. De reden van de opheffing ;b dat de firmanten, de dames H. Becker en J.' Bakker, geen opvolgster, hebben kun nen vinden. De eerste'is )48 jaar en de tweede 38 jaar werkzaam geweest in het modevak. ("Van. onze sportredactie) ROTTERDAM, donderdag. „Het is Feijenoord goed gegaan in. 1968", Dit zei Guus Couwenberg, de voorzitter van de stadionclub, tij dens de traditionele nieuwjaarsreceptie in de kantine op het complex Varkenoord. Dc meesten denken alleen aan het eerste elftal, maar we moeten het in een breder vlak zien", zo vervolgde Feljenoords praeses. „We moeten er ook de pupillen, dc jeugd, de ama teurs en de honkballers bij betrekken. Wanneer we die fases overzien kun nen we vaststellen dat cr sprake is van een gezond leven. Daarbij wil ik ln het bijzonder noemen het grote succes van de honkballers, die onder leiding van Wlm Onderstal naar dc hoogste afdeling van Nederland zijn gepromoveerd". Guus Couwenberg, die voor de eer ste keer op deze jaarlijkse bijeen komst het woord 'voerde, zei over het hardere spel van Feijenoord: „In de transferperiode hebben we bewust naar meer body gezocht. Primair keken we naar kwaliteitsvoetballers uit, die daarnaast meer kracht bezaten dan men hier gewend is. Veel clubs zoeken het tegen ons in krachtvoetbal. We kwamen voor de keus te staan: öf mooi voetbal laten zien, met de kans dat we naar de vierde klasse zouden degraderen, óf trachten bij de top te blijven. Ook in het buitenland is het spel op kracht gebaseerd. We worden die kant dus opgedwongen. Overigens betekent hel niet dat wij het goede voetbal over boord gooien". De voorzitter van Feijenoord memo reerde voorts dat het afgelopen (jubi leumjaar ook in financieel opzicht bijzonder goed was geweest, „We heb ben gemiddeld meer dan 50.000 toe schouwers getrokken en het ziet er naar uit, dat de belangstelling dit sei zoen nog groter zal'worden. Daarvoor moeten we natuurlijk de resultaten continueren". Aan het slot van zijn rede zei de heer Couwenberg: „Nu verwacht u natuurlijk van mij te horen dat Feijenoord kampioen wordt. Ik kart u zeggen, dat als alle mensen heel hard zullen werken, ik er zeker van ben dat Feijenoord ook kampioen wordt". Guur Couwenberg; „Als alle men sen hard werken ben ik er zeker van dat Feijenoord kampioen wordt." Excelsior fAP de nieuwjaarsreceptie van Ex- celsior had voorzitter Henk Zon een verrassing voor dc 46-jarige ex- intcrnational Arie Vermeer, die nog altijd actief ls in het zevende elftal van de Kralingse ploeg. Zón overhandigde Vermeer een oranje shirt als herinnering aan de enige wedstrijd die hij in het Neder lands elftal heeft gespeeld. In november 1846 was Arie Ver meer de spil van de oranjeploeg die in Huddersfield met 82 van Engeland verloor. In die periode mochten de oranje-debutanten hun shirt nog niet behouden, Later is de bond in dit op zicht wat royaler geworden. Het is nu niet de bedoeling van de KNVB om al die vroegere internatio nals alsnog een oranje shirt te ver strekken, maar op verzoek van Henk Zon wilde men voor Arie Vermeer een uitzondering maken. Vermeer is namelijk een historische figuur in het Nederlandse voetbal. Hij was de laatste aanvallende spil van het Nederlands elftal. Na de debacle vhu Huddersfield schakelde men op het stopperspilsysteem over. Sparta BIJ Sparta gingen aan de nieuw jaarsreceptie twee voetbalwed strijden vooraf. De Sparta-veteranen verloren op het verharde veld van Nieuw Vreelust met 1—3 van.de Rot terdamse scheidsrechters en een jeugdploeg van Sparta won met 7—0 van Martinit. (Van onze sportredactie) BRUSSEL, donderdag Odilon Pölleunis van Sint Trui den is tot de beste Belgische voetballer van het af gelopen jaar uitgeroepen. Als beloning krijgt hij de „gouden schoen". Op de tweede plaats eindigde Semmeling (Standard), dorde werd Dokx (Racing White), vierde Devrindt (Anderlecht), vijfde Trappeniers (Anderlecht) en zesde de voor club Brugge uitkomende Zweed Kurt Axelsson. CAPELLE A/D IJSSEL, donderdag (ANP), Na de twee reeds eerder voor Gruen und Bilflnker GmbH te Hamburg gebouwde hydraulische pa tent-onderlossers, heeft deze firma vandaag opnieuw aan de werven Vuyk te Capelle a.d. iJssel opdracht verstrekt voor de houw van 3 stuks 650 m3 zeewaardige hydraulische pa tent-onderlossers. Ze zullen worden ingezet voor werkzaamheden in de Elbemond. Bo vendien ontving de werf een opdracht voor de Port authorities of Gothen burg voor twee patent-onderlossers van 400 m3. Ook voor deze firma bouwde de werf eerder twee onderlos- sers van hetzelfde type. 1068 is voor Vuyk en zonen een re cordjaar geworden voor wat betreft de bouw van hydraulische patent-on derlossers. In totaal werden dit jaar 16 van deze schepen in opdracht ge nomen, met een totale inhoud van 9000 m3, en een laadvermogen van. 17000/18000 ton. Het totaal aantal Vuyk-patent-onderlossers is hiermede tot 53 stuks gestegen. (Van onze handbalmcdewerker) HFflVTJWtf ROTTERDAM» donderdag. De dames van Schutters, die de laatste weken met wat tegenslag te kampen hebben gehad en mede daardoor van dc eerste naar de rijfde plaats Op de ranglijst zijn gezakt, krijgen zondag om twee uur In de Energiehal kans wat van het verloren gegane terrein te heroveren. Posterholt is zeker geen gemakkelijke tegenstander, maar we zijn er van overtuigd dat Schutters kans zal sien de volle winst in Rotter dam tc houden. In de distr. eerste klasse zal Snel- wiek wel een ruime zege op Westlan- dia behalen. Zondag om drie uur speelt Dynamo (overgangsklasse, bij de heren) tegen Were Di. De achter stand van de Groen-Witten op de Til- burgers en op EMM bedraagt vijf punten. Er zijn echter nog zeven wed strijden te spelen en het zou een goed begin van het nieuwe jaar zijn als de dynamo's hun eerste overwinning be haalden. Snelwiek kan er een steentje toe bijdragen dat de achterstand van de Dynamo's op EMM niet nog groter wordt, door in de Middelburgse sport- hal EMM te verslaan. ROTTERDAM, donderdag. Maandag 30 december heeft de bestel ler le klas M. J. v. d, Berg afscheid genomen van de PTT, na bijna 49 ja ren in dit bedrijf werkzaam te zijn weest. De directeur van het postbe drijf Rotterdam, de heer J, J. Lugte sprak de heer Van der Berg toe en bood hem een af scheidspenning en een fraaie kalender aan. Namens het personeelsfonds werden hem een si garettenaansteker en bloemen aange boden. 'ADVERTENTIFÜ Verpleging in klasse m nb na per Jaar per maand volw. kind volw. kind 268.- 161.- 23.90 14.36 350.- 203- 31.21 18.10 429.- 259.- 38.25 23.09 Voor een goede particuliere ZIEKTEKOSTENVERZEKERING kiest u dan het beste een polls van de RIJNMOND. 'Toeslagen bij hogere leeftijden: 55-60 jaar: 30%; 60-65 jaar: 50%; voor vrouw(en)-alleen tevens 30%. Per geztn wordt premie berekend voor hoogstens drie kinderen beneden I6jaar; voor studerende kinderen tot 27 jaar kinderpremie. In de verzekering is begrepen; verpleging in een ziekenhuis, sa natorium, psychiatr, inrichting, incl. bijkomende kosten, ziekenver- voer. Specialistische behandelin gen Inclusief medicijnen, röntgen foto's, laboratorium-onderzoek, enz. (eigen risico per jaar f 15.-) Huisartskosten kunnen, worden medeverzekerd. Vraagt uw assurantieman of rechtstreeks: k nil

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1