Theo Moens (75) in de volop running. Stakers wachten eerst uitslag referendum O fm Coen Poulus nog altijd in conflict met Cam buur ROTTERDAMS DAGBOEK- Erasmus jaar Tk hen no ROTTERDAM RIJNMOND Rollende Frans Happel Dirk Reese Onderscheidingen Friezen verlangen - fors - bedrag voor overgang naar Overmaas Toekomst Sirenelunch Kunst in vrije tijd Gymnastiek Politie 'Pionier' stelde wielerploeg samen BI indedarmoperatie Mr. K. Staab stelt vragen over brandweer pagina 4 - zaterdag 4 januari 3 fHEO MOENS. Wie kent hem eigenlijk niet in Rotterdam? Generaties is hij vooijegaan in het feestvieren. Als balleider, conférencier, organisator en zanger. In het Kurhaus, het voormalige Seheveningse Palais de Danse, De Doelen, op de Pier in Amsterdamse zalen en üiea- ters en natuurlijk blijft de naam van Theo Moens onverbrekelijk verbonden aan Pschorr, het nu al legendarische amusements huis dat tot aan het Duitse bom bardement op de Coolsingel stond. Theo Moens wordt dinsdag vijfenzeventig jaar. „Ik hoop het te worden", zegt hij door de telefoon, na zijn toestemming te hebben gegeven voor een inter view. Tegen de man die de deur van het pand Schepenstraat 18e opendoet is echter meer te zeg gen dan het bekende cliché dat handelt over leeftijden die men niet aanziet. Het is een zeer kwieke baas. Heldere, beweeg lijke^ ogen, het zilverwit haar keurig gekamd en een manier van spreken en gebaren die voor dames reden zal zijn om op te merken dat Theo Moens nog steeds een bijzonder char mante man is. Hij Stelt direct en nadrukkelijk, dat men niet moet denken dat hij oud is. „Ik ben voorlopig nog volop in de running. Als men mij voor een zaal zet met tweeduizend mensen en het gordijn gaat opendan maak ik stemming, dat is m'n vak". Het is onvermijdelijk bij een vijf enzeventigste verjaardag: terugkij ken, de levenstoop. In korte trekken: Theo Moens ■wordt op 7 januari 1894 in de Belgi sche stad Gent geboren. Ztjn vader en moeder hebben een cabaret en zo verwondert het niefnand dat tien jaar later in een revue een kabou tertje optreedt met de voornaam Theo. Van het een komt het ander, totdat de Eerste Wereldoorlog het re gelmatig opklimmen verstoort, Moens, 18 jaar, wordt opgeroepen voor militaire dienst, hanteert ech ter geen geweer, maar wordt naar een van de grootste hospitalen in Parijs gezonden ter opbeuring en vermaak van de patlëhten. „Ik organiseerde er concerten met de grootste pianisten en de grootste artiesten von Parijs", zegt Moens. ""'„Later ging ik naar het Belgische front, waar ik als Vlaams zanger deel uitmaakte van een groepje ar tiesten dat zich „Les Chassonniers de l'-Armée" noemde en koningin Eliza beth als beschermvrouwe had. Ik heb met de koningin altijd bijzonder prettige contacten mogen hebben. Kort voordat zij stierf stuurde zij "-mij nog een gelukstelegram voor mijn zestigjarig artiesten jubileum, in 1965". Met trots laat hij de koninklijke „felicitatie lezen en verhaalt vervol gens van zijn komst naar Nederland. „In het Londense Hippodrome dat was In 1922, ik was toen erg be kend in Engeland stond ik in een profimma met de beroemde Neder landse acrobaat Richard Denis, die me in contact bracht met impresa rio Max van Gelder. Optreden in het Amsterdamse Centraal-theater met o.a. Louis Davids, Piauisses en Speenhoff en in 1923 verhuisde ik naar Scheveningeo, het Palais de Danse." Dirk Reese haalt Moens in 1923 naar Pschorr, voor een gastheer schap dat achttien jaar zou duren. Tweede Wereldoorlog. Als het oor logsgeweld ten einde is, bestaat Pschorr niet meer en Moens wordt muziekchef van Heck's lunchrooms. Moens: „Dat heb ik een tijd ge daan, hoor. Tot een paar jaar gele den. Toen nam Zwolsman het «pul over en ben ik er mee gestopt. Er is ander werk voor in de plaats geko men. Ik heb nog steeds genoeg te doen, Feesten die stijl en klasse heb ben, ik verzorg ze". rpHEO Moens aanhoren, doet sterk -*■ denken aan Alex de Haas, die in zijn Schuifla immer grote artiesten en grote sterren besprak. Ook Moens maakt van het bijvoeglijk naam woord „grote' met een rollende „r", veelvuldig gebruik en schuwt even eens het Frans niet. „Als „maltre de plaisir" ben ik nog dikwijls in de weer", zegt hij bijvoorbeeld. De zwierige aankondiging klinkt er in door. Al zijn verhalen beginnen en ein digen in feite steeds weer op de Cool- oorlog, singel van Pschorr THEO MOENS: „Men moet niet denken dat ik oud ben. Ik ben nog volledig in de running". bij „Als u de naam Pschorr noemt, denk ik: de mooiste jaren van mijn leven- Er moet toch nog eens iets als Pschorr terug komen. Er waren al tijd de grootste orkesten en de groot ste artiesten. Het orkest van Jack Hilton, van Bert Ambrose. Ik heb Vera Lynn naar Pschorr gehaald, ze was toen achttien jaar. Het was een bijzonder mooie tijd. De Oranjeboom Brouwerijen, waarvan ik overigens niets kwaads wil zeggen, hebben op plaats waar vroeger Pschorr .stond de dancing Bristol gebouwd. Op de plaats waar ik achttien jaar lang ge staan heb. Als ik er langs loop, vind ik het altijd weer erg. Want, wat is Bristol?" „Het gebeurt vaak dat ik ergens optreedt en dat er publiek van de oudere garde in de zaal zit. Men komt dan naar me toe om te praten over Pschorr. Ze smeken me wel eens of Pschorr nu niet meer terug kan komen. Meneer Moens, zegt soms een dame, ik heb nog eens met je gedanst in Pschorr, weet je nog? Maar ja, Pschorr is voorbij en geen enkele gelegenheid van nu kan er mee vergeleken worden". aUeen Pschorr staat Theo Moens bijzonder na, maar oo1" de inmiddels overleden directeur Dirk Reese. „Naar die ma» moeten ze nog eens een straat of een plein noemen in Rotterdam. Reese mos de koning van het amusement, Reese heeft mij de kans gegeven om iets te wordenIk heb een boek geschreven over het leven van Reese, vanaf 192toen Ik bij Pschorr kwam tot zijn overlijden. Of ik het ga publiceren teeet ik nog niet". Vijfenzeventig o£ niet, Moens gaat door, Zo'ils in Hengelo wear hij en kele maanden voor duizenden perso neelsleden van Stork een program ma presenteerde, waaraan zeer vele bekende Nederlandse artiesten mede werkten, Moens: „Dan sta ik daar en ben ik nog altijd het mannetje van achttien, zo jong voel ik me. Ik zou nu graag twintig jaar jonger willen zijn, er zijn zoveel mogelijkheden. Het Is momenteel niet zo moeilijk om be kend te worden en veel te verdienen nee, ik ben niet rijk, integendeel al hebben we maar weinig grote sterren. Toon Hermans en Wim Son- neveld zijn geweldig. Ik volg die mensen steeds, houd ze in de gaten. Jasperlna de Jong is groot en Adèle Bloemendaal kan, als ze de kansen krijgt, nog groter worden". „Als ik twintig jaar jonger was, zou ik toch geen Pschorr meer gaan doen, geloof ik. Dan zou ik gaan zin gen, internationale chansons, la Chevalier. Moeilijkheden om met het moderne amusement mee te gaan heb ik trouwens ook niet. Onlangs was ik op een grote avond in De Doelen, met onder meer een vijfhon derd van die hippie-meisjes, u weet wel, met van die korte rokken, 't Ging geweldig". "pEN foto maken mag, zegt hij. Wil de fotograaf er wel voor zorgen dat hij er niet zo oud op komt te staan? Met (lees) bril is hij jonger, uindü hij. Fotograaf vindt van niet. Wat aarzelend gaat de bril af. Als hij zirh iets mag wensen voor zijn verjaardag, wat zal dat zijn? „Een wens? Ik Lsb een zieke vrouw. Dat ze maar gauw beter mag worden en dat ik ze nog heel lang naast me mag hebben. En één van mijn twee dochters woont in Canada. Ik wens dat ik haar nog eens kan te rugzien. Succes hoef ik niet te wen sen, een come-back ook niet, want ik ben nog steeds „back"." „Cf ik succes niet belangrijk vind? Natuurlijk wel. Overal succes boe ken is mijn grootste plezier. Het leukste is het als je een avond be gint in een zaal waar niemand je kent. In Brabant maak ik dat wel eens mee. En als het dan afgelopen is, dragen ze je de zaal rond, dat is geweldig", Theo Moens heeft zich in al zijn artiesten] aren meer dan eens ingezet voor liefdadigheid. Hij organiseerde acties voor blinden, minder-validen en zieken („Zingen in ziekenhuizen, dat is mooi werk. Zou ik mijn jonge re collega's willen adviseren om ook eens te doen."). De E'55 was voor acties een vruchtbaar terrein en hij organiseerde het een na het ander. Een ander chapiter: Theo Moens koestert een warme liefde voor zo wel het Nederlandse als het Belgi sche vorstenhuis. Hij zegt: „Een paar weken geleden zag ik in Gent bij de opening van het nieuwe kanaal van Terneuzen naar Gent de ontvangst van koningin Juliana (Foto: KEES WEEDA) en koning Boudewijn bij het stad huis. Dat wag in één woord gewel dig, zoveel spontane hartelijkheid. Ik stond met tranen in mijn ogen". TJTJ haalt een klein doosje tevoor- schijn, maakt het open en toont de Inhoud: de drangpenningen van niet minder dan elf onderscheidin gen. Hij somt de belangrijkste op: Officier in de Orde van Leopold II met palmen, Groot Leopold's Orde met palmen, Kroonorde van België met gouden palm, Ridderorde van Willem II, Officier van de Franse Academie, het Vuurkruis en het Ne derlandse Mobilisatiekruis 1040—'45 voor de gelden die hij hielp inzame len ter ondersteuning van nabe staanden van gesneuvelden in het verzet. Hij zegt: „Ik draag ze bijna nooit, alleen op gala-feesten van dc lucht macht. De officieren stellen er altijd veel prijs op. De grote medailles zijn trouwens by de zoon van mijn andere dochter, die hier in Rotterdam woont. Theo Hunter-Moens, mijn kleinzoon dus, heeft op zijn kamer een soort mu seumpje ingericht, waar allerlei din gen hangen die ik in de loop der ja ren gekregen heb. Kan je wel eens gaan kijken. Zeg maar dat ik het goed vind". Is hij trots op zijn onderscheidin gen? Hij kijkt naar het doosje, naar de kleurige lintjes en zegt: „Ja wel. Ik bewaar ze dan ook zui nig voor mijn kleinzoon. Hij krijgt ze allemaal Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. - Op een openbare bij vlagen rumoerige ledenvergadering van de Nederlandse Bond van Vervoerpersoneel gistermiddag in Rotterdam heeft bet bestuur met de stakende sleepbootbe* manningen afgesproken eerst de uitslag van het referendum af te wachten over de reeds ingedien de voorstellen en dinsdag, wan neer de uitslag ongunstig is, weer tc vergaderen in Rotter* dam. De 6tnking blijft voorlopig gehandhaafd. Deze uitspraak werd als bet ware afgedwongen door de stakers en de eveneens aanwezige stakingsleider Leen van Os. Met gejuich begroetten de sta kers de mededeling van NBV-be- stuurder W. Hulsker, voorzitter van de bedrijfsgroep havens van de NBV, dat geprobeerd zal wor den de sleepbootbemanningen onder tc brengen in de c.a.o. voor havenarbeiders. Dit is een lang gekoesterde wens van de sleep bootbemanningen. Intussen is de situatie er niet duidelijker op ge worden, nu de werkgevers expli ciet hebben laten weten beslist niet weer water in de wijn te zul len doen. Het is vrijwel zeker, dat de bemanningen het referendum zullen afkeuren. De Nederlandse Bond van Ver voerspersoneel zal iets bij de werkge vers moeten bereiken willen de sta kers weer aan het werk gaan. En het lijkt, dat de zaak daarmee voorlopig vast zit. Hoewel dus officieel de erkende vakbonden de staking niet steunen is het wel duidelijk hoewel daar offi cieel geen commentaar op gegeven wordt van vakbondszijde dat de le den in feite al een uitkering uit sta kingskassen is toegezegd over de pe riode, die zij nu al „wild" gestaakt hebben. De vergadering gistermiddag in Rotterdam werd door vrijwel alle per soneelsleden van het stadssleepboot- bedrijf bezocht. Ter vergadering wer den aan adres van de bestuurders van de Nederlandse Bond Vervoersperso neel vele bittere opmerkingen ge maakt Met name de bestuurders van de vakgroep binnenvaart moesten het ontgelden. Voorzitter G. J. Alink zeg de de stakers toe, dat hij zich achter het voorstel zou plaatsen om de sleep bootbemanningen onder te brengen bij de havenc.a.o. Hij en de andere bestuursleden weigerden echter antwoord te geven op de vraag zich achter de staking te stellen. Volgens enkele stakers hadden zij deze toezeg ging wel vooraf gedaan in de coulis sen. van gebouw Odeon. De staking zelf verloopt tot op he den vrij rustig ai raken de stakers wel geprikkeld door particuliere sleep boot-eigenaren, die probereu van de situatie gebruik tc maken. Zij waoh- ten nu In feite op dc vergadering van dinsdagmiddag en op wat het bestuur van de NBV dan denkt te doen om uit deze impasse te raken. Zaterdag. Het bestuur van de vrouwenbond Partij v.d. Arbeid, fede ratie Rotterdam, zal op zaterdag 18 januari haar secretaresse, mevr. A. L. M. Tamboer-Andes, ter gelegenheid van het feit dat zij na meer dan 30 jaar afscheid neemt van de bond, een receptie aanbieden. De afscheidsre ceptie vindt plaats van drie tot vijf uur in het buurthuis Pendrecht aan de Schuddebeurastraat 2. Rfnua Israël VOOR de eerste keer in deze competitie zijn de verhou dingen in ons voetballersklas sement tuat scheefgetrokken. - Afgehpen weekeinde kwamen alleen Feijenoord, Hermes DVS en Fortuna Vlaardingen in ac tie. Twee spelers van Feijen- oordt Rimis Israël en Wim van Hanegem, hebben geprofiteerd van het niet spelen van hun concurrenten. De eerste liep wat uit de laatste wat in op Jan van Beveren, de doelman van Sparta. Het klassement ziet er nu als volgt uit: 1. Israël (Feijenoord) 7,71 131 uit 17); 2. Van Beveren (Sparta) 7,50 f120 uit 16); 3. Van Hanegem (Feijenoord) 7,24 (123 uit 17); 4. Eikelenboom (Fortuna) 7,19 (115 uit 16); 5. W. van Beveren (SVV) 7,15 (93 uit 13); 6/8. Koudijzer (SVV) 7,- (112 uit 16); Hordijk (Fortuna) en Pieters Graafland (Feijenoord) beiden 7,~ (119 uit 17); 9. Rijke (Hermes DVS) 6,92 (90 uit 13); 10/11, v. d. Roer (SVV) en J. Bouman (Fortuna) beiden 6,94 (111 uit 16); 12. Eijkenbroek (Sparta) 6,93 (104 uit 15); 13. Kwakkernaat (Excel sior) 6,92 (90 uit 13); 14. Geilman (Excelsior) 6,88 (110 uit 16); 15. Bassant Excelsior6,87 (103 uit 15); v. d. Meer (SVV) 6,85 (89 uit 13); 17. Warnaar (SVV) 6,80 (102 uit 15); 18. Janssen (Feijenoord) 6,76 (115 uit 17); 19/21Kleingeld (Excelsior) 6,75 (81 uit 12); G. den Butter en Libregt (beiden Excelsior) 6,75 (108 uit 16). i Coen Poulus (24): „Sinds juli heb ik niet meer ge speeld". de spelers, die aan het begin van. het seizoen voor een opval lende versterking voor dc amateur eerste klasset Overmaas zorgden, behoort ook Coen Poulus, maar in tegenstelling tot de vijf andere oud-semi-profs is de 24-jarige Schiedammer nog niet een maal bij zyn nieuwe club in actie geweest. Oorzaak daarvan is een conflict met het bestuur van de SC Cam- buur, de vereniging waarvoor Coen Poulus, zoon van de bekende oud-speler van Hermes DVS, het afgelopen seizoen is uitgekomen. Het ia allemaal begonnen aan het einde van het vorige seizoen, toen Coen Poulus een nieuw contract bij Cambuur weigerde. „Het salaris van manager Wcstra ging omhoog, maar alle contracten van de spelers wer den minder", zo begint de man, die eerder voor Xerxes en Hermes DVS speelde, wat bitter zijn relaas. Hij vervolgt: „Het nieuwe contract was de helft lager dan het vorige- Het is dus te begrijpen dat ik er met mee akkoord ging. Cambuur heeft toen geprobeerd me te verkopen. Er zijn contacten geweest met SVV, Hermes DVS, DEC, Fortuna Vlaar dingen en nog andere clubs, maar die zijn op niets uitgelopen- Ik heb Cambuur ook nog voorgesteld om te proberen mij te ruilen met een voor- hoedespeler, maar dat is eveneens niets geworden-" De moeilijkheden ontstonden pas goed, nadat Coen Poulus opgebeld werd door zijn vroegere werkgever de firma Saon, handelaar in auto materialen. Deze bood hem de zaak op de grens van Rotterdam en Schiedam ter overname aan, op welk voorstel Coen. Poulus onmiddellijk inging. TjAT doe ik achter elkaar, zei Ik toen", aldus de Schiedammer, „De toekomst is tenslotte veel be langrijker, Ik heb dat ook tegen mijnheer Westra, de manager van Cambuur, verteld, maar die zei: ik heb met een positieverbetering niets te maken; ik ben hier dc man die al leen maar centen binnen moet bren gen." Het verzoek van Coen Poulus om als amateur over te gaan naar Overmaas werd door Cambuur ge weigerd, maar later na de tweede transferperiode kwam de Friese eerste divisievereniging hier toch op terug. Poulus kreeg te horen dat hij Burgemeester Thomas sen heeft een groot deel van ztjn nieuwjaarsrede gewijd aan de komende herdenking van Er asmus. Dit jaar is het Erasmus- jaar, zoals u weet, De gemeente raad heeft al zijn toestemming gegeven voor een krediet van 600.000. Voor de viering van de vijfhonderdste geboortedag van Erasmus. Misschien fronst u nu de wenkbrau wen: zes ton voor een herdenking? Is dat niet wat veel? U vraagt zich wellicht af of voor die zeshonderddui zend gulden geen nuttiger dingen ge- gedaan? Een congres van historische nen, sportvelden, wijkgebouwen, groenstroken- Wat wordt er voor die zes ton gedaan6 Een congres van historische verenigingen, opvoering van een to neelstuk, een vertaalwedstrijd, open- luch (tentoonstelling op het Schouw burgplein, opvoering van fragmenten uit de Colloquia, tentoonstelling in Mu seum Boymans, een historisch congres, uitreiking van de Erasmusprijs, steun aan de uitgave van de verzamelde wer ken van Erasmus, een feestelijk con cert, een compositieopdracht, het slaan (en verkopen) van een Eras inuspenning. Een indrukwekkend programma, maar waarschijnlijk gaat het u, bij het bestuderen van dit overzicht, net als mij: het overgrote deel van het programma is bestemd voor de intimi, voor „officieel Rotterdam", voor de happy few. Goed, die tentoonstellin gen zijn dan voor het „grauw" ook in teressant en leerzaam, maar de her denking zal toch voor alles een zaak zijn van een klein groepje Erasmus- supporters, Burgemeester Thomassen heeft in zijn nieuwjaarsrede een poging ge daan Erasmus te plaatsen in een wat ruimer, volkser kader. Hij deed dat met de volgende zin: „Wie Erasmus vóór alles ziet als dicht er, filosoof en theoloog dreigt de sttnjdcr, de pamflettist, de felle paci fist uit het oog te verliezen. Erasmus was intellectueel én volksman. Daar om. is het Erasmtisjaar 1969 niet cl- leen een zaak van geleerden, maar van ons allen. Het scherpe geschrift .Julius Exclu- suswaarin Petrus de oorlogspaus buiten de hemelpoort houdt, wordt hem toegeschreven". En nu hollen natuurlijk duizenden Rotterdammers naar de Gemeentebi bliotheek om „Julius Exclusws" te le nen. Burgemeester Thomassen zegt; „Erasmus heeft Rotterdam een we reldnaam bezorgd". Natuurlijk, vraag maar aan de eerste de beste man in de straat in het eerste het beste buiten land wat hij van Rotterdam weet, hij zal prompt antwoorden: Rotterdam is de stad van Erasmus. De werkelijkheid Is, dat Erasmus 99 van de honderd Rotterdammers niets zegt. Men kent zijn naam, men weet dat zijn standbeeld in Rotterdam staat. Meer niet. Dit alles is natuurlijk geen. reden om Erasmus niet te herdenken (al vind ik, dat herdenkingen van mensen die al eeuwen dood Zijn altijd iets naïefs hebben) maar een herden- kingsprogramma voor de intimi, dat dan nog gepresenteerd wordt als voor heel het volk is ietwat potsierlijk. 71/TAANDAG 6 januari wordt de eer- ste Sirenelunch van 1969 gehou den. De heer A. SOETENDORP Jr., rabbijn van de Haagse Liberale Jood se Gemeente zal spreken oVer „Een Joods Pleidooi voor de revolutie". De sirenelunches worden gehouden in de bovenzaal van de Remonstrantse kerk aan de Westersingel-hoek Ma- thenesserlaan op elke eerste maandag van de maand van 12.30 tot 13.30 uur. Meegebrachte lunch kan met door de kerk gratis ter beschikking gestelde koffie worden genuttigd. Om 12.50 uur krijgt de spreker van de dag het woord en na diens Inleiding volgt een discussie. "UXPOSITIES van werken van ama- XJ teurkunstenaars komen steeds meer in trek, Van 8 tot en met 16 ja nuari krijgen de zondagsschilders e,d, in Schiebroek de kans hun werken te exposeren. De tentoonstelling wordt gehouden in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan het Kastanjeplein. Dins dag 7 januari te 20.00 uur zal ir. A, Raad, voorzitter van de Stichting Schiebroekse Gemeenschap de ten toonstelling „Kunst in vrije tijd" ope nen. rein gemaakt. Toen de politie tijdens de surveillance langs kwam was het gauw afgelopen met de pret. Dat had allemaal kunnen worden voorkomen, als men van te voren overleg bad ge pleegd met de politie. TN het blad Chauffeurswereld is kri- -*■ tlek geuit op de vermaarde „De Pleisterplaats" van Van Kekem aan de Rijksweg Rotterdam-Dordrecht, 'Een beroepschauffeur schreef, dat de toiletten voor verbetering vatbaar waren. De heer Van Kekem reageert daarop, dat het de chauffeurs wellicht niet bekend is, „clai wij buiten het be kende herentoilet nog twee toiletten en een douchecel beschikbaar hebben. In beide laatstgenoemde toiletten is zeer zeker voldoende ruimte voor de bijbehorende gymnastiek" T)E heer H. Mast, voorzitter van de Stichting Rotterdamse Centrale voor het Buurtverenigingswerk heeft In zijn nieuwjaarsrede de leden-orga nisaties op het hart gedrukt toch vooral samen te werken met de poli tie. Dit o.a. in verband met de door de politie verstoorde kinderspelen in d« Josephstraat. De betrokken buurtver eniging had, zonder de politie erin te kennen, genoemde straat tot speelter- (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag. De handelsonderneming Pionier uit Krimpen aan de Ussel heeft haar wielerploeg voor het komende seizoen definitief samengesteld. De formatie bestaat uit negen renners, die op za terdag 18 januari door ploegleider J. Rook aan de pers zullen worden voor gesteld. De ploeg bestaat uit: Jan v.-d. Haar (Moordrecht), Ce es van Straten (Schiedam), Bertus Slings (Alblasser- dam), Bert den Hoedt (Siikkerveei"), Peter Nobel (Krimpen a.d. Lek), Frank v. d. Goes (Rotterdam), Jaap Schelling ('s-Gra vend eel), Cces Maas kant (Zoetermeer) en „good-old" Ma nns Brinkman uit Rotterdam. in Rotterdam mocht gaan spelen en het wachten was alleen nog maar op een schriftelijke bevestiging. Deze zou afgelopen week afkomen. Ei- bleek echter nog een adder on der het gras te schuilen. Toen de be wuste brief maar niet verscheen nam Overmaas-voorzitter Paul Tho mas contact op met manager Westra, die liet weten alleen met een over schrijving in stemmen als de be trokkene een bedrag van 1107 gul den voor gemaakte hotelkosten zou terugbetalen. Coen PouUn: „Toen ik bij Cam buur kwam was ik pas getrouwd. Het huis, dat ik zou krijgen, was nog niet klaar en daarom zou ik tijdelijk een inwoning krijgen. Toen ik echter met al mijn spullen in Leeuwar den aankwam kreeg ik te horen dat de man, bij wie we in huis zouden komen, erg ziekelijk was. Ze vroegen me toen of ik er bezwaar tegen had om een weekje in een hotel door te brengen- Dat bad ik natuurlijk niet- Het werden twee weekjes en Cam buur nam de kosten voor zijn reke ning. En nu willen zc dat geld terug hebben. Dat kan toch zo maar niet? Ik heb er met Dirk Nijs over gespro ken en die zei dat hij het immoreel vindt. Ook manager Brox van Feijenoord vertelde dat hij nog nooit zo iets had gehoord. Ik wacht nu maar op de brief, waarin Cambuip ziïn eisen bevestigt. Daarmee ga ik dan naar de KNVB." GINDS Coen pouïus van Xerxes naar Cambuur overstapte („Ik was evenals Piet Kriesch en Ton Pansier niet zo gezien bü trainer Kurt Linder") Is hij weinig actief geweest. Eerst moest hi) een blinde darmoperatie ondergaan en toen hij daarna „als een bezetene ging trai nen" liep hö een ontsteking ia zön lies op. Coen Poulus kwam echter terug en de laatste maanden bij Cambuur ging het volgens eigen zeggen bij zonder goed. Toen ontstond het be gin van een lange reeks moeilijkhe den. die er toe geleid hebben dat de blonde Schiedammer 2ijn carrière moest onderbreken. „Sinds juli heb ik niet meer ge speeld, alleen maar getraind", stelt hij somber vast. „En dan te weten dat het voetballen mijn lust en mijn leven is. Ik ben dan ook altijd blij als de zondagmiddag voorbij is. Ik heb namelijk geen rust. In elk geval beschou wik dit seizoen helemaal als verloren. Ja, heel spijtig- Je vraagt je af: waarom gebeuren deze dingen allemaal?" De vraag moet onbeantwoord blijven, want de heer S. Westra, de manager van Cambuur, rea geerde telefonisch met: ,,Ik heb op de visie van Coen Poulus geen commentaar". HANS REISMANN (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. De li berale fractievoorzitter in de gemeen teraad mr. K. Staab, heeft het college van b. enw. schriftelijk gevraagd of het bereid is de (waardevolle en ge waardeerde) medewerking van de vrijwillige brandweer zoveel mogelijk te bevorderen. Hij wil voorts weten welke maatregelen b, en w. in dit ver band denken te nemen. Hij vraagt verder of 't college eventuele ontslag aanbiedingen wil beantwoorden met een verzoek hangende het overleg aan te blijven. Ten slotte wil hij weten of burgemeester en wethouders zonodig bereid zijn een aanbod van een com missie van goede diensten en tot een goede oplossing te komen, wil aan vaarden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1