Jan in 'tVeld ver.,-90s Israël boven de 's Nachts geen lesvliegtuigen in de lucht •ROTTERDAMS-DAGBOEK Uit goed voor u. maar wel duur Vrij willigers nemen per 1 april ontslag ROTTERDAM IS GEEN LICHT... Industrie moet Biafra helpen ROTTERDAM RIJNMOND COUZY 'HET GAAT OM HET V/EZENLIJKE CONTACT' Verbeteren Bert van Polen Waarde C. de Koning overleden Rijksluchtvaartdienst besluit: KLEURENTELEVISIE Begrijpen Substituut-officier niet discriminerend tegenover woonwijk en ,De Jeugdhaven' Pressiegroep belegt bijeenkomst over kunstbeleid Poëzie De bevers Fietsen Rabbijn Soetendorp Voldoening en teleurstelling bii de RSC pagina 4 -.dinsdag 1 januari 1969 £N alweer gaat er iemand naar Israël. Jan in 't Veld (42), actief in kerk en staat, legt zijn baan bij het passagekantoor Kuy- per, Van Dam en Smeer neer en wordt volgende maand bedrijfsleider van de Nederlandse nederzet ting van christenen Nes Ammim in Galilea. Van het scheerwol naar het khaki. Een idealist? „Positief bezig zijndat vind ik belangrijk. Het gaat om de verhouding jood-christen. Als christen wil je solidair zijn met de jood. „Wat ze hebben gepresteerd dat is wat Niet dat het een ideaal land isniet iedereen reageert er op de juiste maniermaar wat ze dtiar doen om. bijvoorbeeld een boompje te laten groeiendaar heb ik grote bewondering voor. „En dat onder arak van buiten. Dan denk je: het raadsel Israël... een volk dat door de loop van de geschiedenis eigenlijk helemaal niet meer had mogen bestaan. Maar 't leeft Een herboren volk. Een boeien de zaak." „Maar er zijn nog altijd misver standen, Daar gaat het om. Die mis verstanden moeten worden opgehe ven. Het gaat er niet om de joden te bekeren, het gaat er om dat ze de christenen anders gaan zien, dat er contact komt 't Gesprek"wel ke invloed het ook heeft... het werkt altijd iets uit Begrip." Hij had (door het vertrek van Fibbe naar Rijnmond) raadslid voor de AR kunnen worden. Geen spijt? „Ik had de beslissing naar Israël te gaan juist genomen toen dat punt aan de orde kwam. De politiek ja,-dat is wat me nog het meeste spijt Maar ja, je moet een keus ma ken. Het nog Intensiever betrokken zijn bij een groep, dat is een uitda- „Ergens voor gaan staan... dat boeit me. Je kunt wel ergens op een plaats gaan zitten en denken: m'n baas betaalt welmaar er zijn al zoveel mensen die alles lijdelijk over zich heen laten gaan. T^R wordt zo ontzaglijk veel ge- -*J sproken over: je moet de wereld verbeteren. Maar wat gebeurt er? Als je het aandurft „Of je nu de leiding hebt van een pasBagekantoor of van een bedrijf primair verschilt er niet veel. Daar komt nog bij dat het toerisme straks in Nes Ammin ook een rol gaat spelen, tenminsteals er vol doende geld komt." „Ik verwacht er wel toeristen. Vo rig jaar is er al een groep van veer tig man geweest. Ze sliepen, er in barakken. Ja, zodra er een ideolo gische verbondenheid is, accepteer je alles." „De accommodatie voor de toeris ten kan nog groter worden door nieuwbouw voor de bewoners. Een actie van het dagblad Trouw heeft daarvoor veertigduizend gulden op gebracht. Toerisme dus. En zo heb je toch weer een zeker verband, met m'n huidige baan." Maar toerisme is lang niet de hoofdzaak van het economische le ven in Nes Ammin. Er iB landbouw, er is rozencultuur. Met de huishou ding mee zo'n veertig man, de mees ten Nederlanders, verder een paar JAN IN T VELD wil positief bezig zijn Amerikanen, een paar Duitsers, een Zwitser. TpEN semi-collectief bestaan. Hoe -®-J zal hij met zijn vrouw en drie kinderen (zeven, tien. en elf jaar) daarop reageren „Het zijn óók mensen, daar. En bovendien: je hebt een. beslissing genomen. Je weet zo'n beetje wat je te wachten staat. Je hebt je er op voorbereid." „De reële waarde van het leven -wat geef je daarvan op? Hier moet ik een stropdas en een net pak dra gen. Is dat een wezenlijk iets? In Istaél loopt iedereen in korte broek. In Israël gaat het over het algemeen een tikkeltje democratischer toe dan in Nederland." „En wat ik hier moet opgeven ik geef natuurlijk wel iets op. Maar ik vind het belangrijk een goed boek te lezen. Dat kan ik daar toch ook? En ik hou van goede muziek. Maar ik ga hier toch ook niet iedere avond naar de schouwburg? Nee, ik kom daarginds heus wel aan mijn trekken." „Er staat bijvoorbeeld tegenover: je hebt daar een geweldige openheid jn bet gesprek. In Nederland komt het ook vaak voor dat je in een klein kringetje rondloopt en geen wezenlijk contact heb. Ik heb de menselijke contacten altijd veel be langrijker gevonden dan de uiter lijke manifestaties," (Foto: Kees Weeda) Een beetje avontuur vind ik niet erg. Je neemt er altijd iets van mee. Ik zeg tegen iedereen: ga es naar het buitenland. Ga dan niet alleen zon nen maar kijk ook hoe de bevolking is, hoe ze ïeageert. „Ik zelf heb ook overal rondge zworven. Afstanden bestara voor mij niet. Voor mijn werk ben ik overal geweest: Japan, Zuid-Afrika, Thailand bijvoorbeeld. En in Indië heb ik als pelotonscommandant met een pelotonnetje pantserwagens een beetje rondgereden. Daar heb ik m'n vrouw ontmoet. Ze was verpleegster. Zij kent" de wereld dus ook een beetje. Het trekt haar aan naar Israel te gaan." De spanning in het Midden-Oosten doet hem niets? „Israël denkt rechtuit Ze denken: ze pesten mij, dan slaan wij terug. Jn Athene was er een dode, in Bei roet niet. Wat is nu belangrijker? Geen doden of één dode? Maar ja, in Londen moet Lloyd's nu de scha de van die dertien gebombardeerde vliegtuigen betalen." „En de VN? De Verenigde Na ties zullen ook de terreuracties van de Arabische wereld moeten veroordelen. Maar de VN zijn bang. Ze doen. vaak geen recht. Mijn rechtsgevoel wordt zeker niet bevredigd door het optre den van de VN." Shalom. ROTTERDAM, dinsdag De crisis binnen de Rotterdamse brandweer zal leiden tot massaal ontslag van vrijwel alle vrijwil lige brandweerlieden. De vrijwilligers, ruim driekwart deel van het brandweerkorps, hebben besloten niet meer gealarmeerd te willen worden. Alleen b|j grote cala miteiten zullen zij tot 1 april beschik baar blijven. Op die dag zullen zy zich definitief uit de brandweer terugtrek ken. De moeilijkheden in het Rotterdam se brandweerkorps zijn ontstaan na dat de wethouder voor economische aangelegenheden (J. Worst) reorgani satieplannen in zijn beleidsnota be kend had gemaakt. De wethouder wilde afschaffing van het klein, alarm voor het vrijwillige gedeelte van de brandweer. De vrij willigers kwamen daartegen evenwel in verzet. Zij voelen zich niet meer daadwerkelijk bij de brandbestrijding betrokken wanneer zij bij klein alarm niet worden opgeroepen. De vrijwilli gers voelen zich door de reorganisaiie zoals de wethouder zich. die voorstelt, achteruit gezet. Ze weigeren „de loop jongens van de beroepslieden te zyn en alleen slangen op te ruimen". Op deze massale bijeenkomst in no vember maakte wethouder Worst de vrijwillige brandweerlieden duidelijk, dat hij nog open stond voor overleg, Veel vrijwilligers zijn er toen vanuit gegaan dat er met de wethouder te praten zou zyn over het behoud van het klein alarm, ünlans hebben ver tegenwoordigen van verschillende brandweerorganisaties met de wet houder een gesprek gehad, dat mor gen (8 januari) voortgezet zou wor den. Zij hebben, nu bekend gemaakt niet meer over de problemen met de wet houder te willen en te kunnen praten. Tijdens het onderhoud hebben zij in zage gekregen van de nieuwe verorde ning voor de brandweer. Zij vinden die onaanvaardbaar. Over het klein alarm valt niet meer te praten, zo zeggen zij. Alle hoofdlieden, hoofdbrandmees- ters, leerling-officieren, brandmees ters en on der brandmeesters hebben nu besloten ontslag te nemen. Zeker negentig percent van alje manschap pen zou hen daarin volgen. Gisteravond zijn manschappen en bevelvoerders van de verschillende bluseenheden bijeen geweèst om zich over de situatie te beraden. Donder dagavond zal er een (niet openbare) vergadering in gebouw Palace plaats hebben, waarbij de vrijwillige brand weerlieden de zaak nog eens uitgelegd krijgen. ROTTERDAM, dinsdag. Donder dag 9 januari a.s. zal het stoffelijk overschot van de heer Cornells de Ko ning worden bijgezet in de familie grafkelder op de Algemene Zuiderbe graafplaats aan de Slinge, Vertrek vanaf Noórderhagen 57 om half twaalf. De heer C. de Koning overleed zondag jl. in de ouderdom van 76 jaar. Hij is oprichter van C. de Koning be ton vlechtwerken N.V. De overledene Hgt opgebaard In de rouwkamer Goe- reestraat 10, Rotterdam. Rouwbezoek aldaar op woensdag van 8 tot 8.30 uur mm. (ADVERTENTIE) Voor hen die nu of binnenkort een nieuwe woning krijgen of zo maar nieuwe gordijnen wil len hebben k deze aanbieding, bedoeld.' Prachtige filmdruk overgor- dijnstof, 120 cm breed, in vier goed verkochte kleuren. Een le keus stof uit de betere series nu per meter voor nog géén drie gulden. silmdruk o vergor dig ns taffen 120 cm breed Morgenvroeg om 9 uur begint op onze gordijnafdeling eerste etage de verkoop van deze filmdruk gordij'nstof, 120 cm breed, in de kleuren goud, beige, rood en groen, per meter voor Ook maandsgmorgtn opan Géén tel of schrift fcsjt (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Met ingang van 1 januari van dit jaar zijn de lesvluchten met lijnvliegtuigen. vanaf Zestienhoven in verband met de geluidshinder voor omwonenden van de Rotterdamse lucht haven verboden tussen 11 uur 's avonds en 7 uur 's morgens. Op zon dagen raag helemaal niet meer worden gevlogen. Bovendien moet voor lesvluchten tussen 10 en 11 uur 's avonds toestemming van de havenmeester te Rotterdam worden gevraagd, die elk geval afzon derlijk zal bekijken. Deze maatregelen zijn vermeld in. een brief van de directeur-generaal van de rijksluchtvaartdienst aan het dagelijks bestuur van het openbaar li chaam Rijnmond. Rijnmond heeft de geluidshinder door vliegverkeer in de Rotterdamse agglomeratie aanhangig gemaakt na schriftelijke vragen van het Vlaardingse lid mevrouw L. van Duijn-Spruijt (PvdA) van de Rijn- mondraad* De vragenstelster herinnerde aan kranteberichten, waarin werd ge meld dat opstijgende vliegtuigen van de luchthaven Zestienhoven een zoda nig lawaai veroorzaken, dat bewoners van Schiedam en Vlaardingen daar ernstige hinder van ondervinden. De vragen zijn voor het dagelijks bestuur van Rijnmond aanleiding ge weest om in overleg te treden met de gemeentebesturen van Schiedam. Rot terdam en Vlaardingen. De direc teur-generaal van de rijksluchtvaart dienst is ook ingeschakeld. Deze heeft in een brief maatregelen opgesomd die daadwerkelijk zullen bedragen tot vermindering van mogelijke geluids hinder. Alarmknop ingedrukt Burgemeester Thomassen spreekt over medische faculteit in Twente (Van onze correspondent) ENSCHEDE, dinsdag. Burge meester W, Thomassen van Rotter dam zal op 14 januari een van de vier sprekers zyn die tijdens een massa meeting op de technische hogeschool Twente het woord zullen voeren over de vestiging van. de 8e medische fa culteit in Twente. Burgemeester Tho massen, oud-burgemeester van En schede, is hiervoor uitgenodigd door een actiegroep Stichting medische fa culteit in Twfente die onder voorzitter schap staat van dr. W. T. Kroese, de directeur van de koninklijke textielfa brieken Nijverdal ten Cate te Almelo. De heer Thomassen was een van de grote pleitbezorgers toen tien jaap ge leden de strijd ontbrandde om de ves tiging van een technische hogeschool. Niet in de laatste plaats dank zij zijn stimulerend werk werd aan Twente m het begin van de zestiger jaren de T.H. toegewezen. Vandaag viert de heer P. L. Wa pen aar zijn 40-jarig dienstjubileum bij Rijnmond bakkerijen N.V. Hij is als verkoop-medewerker aan het be drijf verbonden. Zoals gebruikelijk is de heer Wape naar thuis gehuldigd door directie, staf en collega's, waarbij tevens de gebruikelijke envelop is overhandigd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Twaalf firma's die zich bezig houden roet de Installatie van lichtreclames hebben zich verenigd in de Kontaktgroep Bui tenreclame. De firma's z|jn van me ning, dat de steden in Nederland slecht z|jn verlicht. Rotterdam is geen uitzondering. Daarom heeft de Kontaktgroep Bui tenreclame aan de Vereniging "Win- keipromenade Lijnbaan het aanbod gedaan om een plan te ontwerpen voor een blijvende versierende ver lichting voor de gehele Lij'nbaan tegen kostprijs. Met dat plan wil de groep laten zien hoe het óók kan. Daarbij heeft men de voorbeelden voor ogen als de centra van Parijs en Brussel. „Rotter dam moet naast „wereldhaven" ook ,wereldlichtstad' worden", vindt de Kontaktgroep. De groep heeft aan de directie van het gemeentelijk Energiebedrijf een brief geschreven, waarin wordt ver zocht om een ander lïchtbakken-be- leid. Op de Coolsingel mag bijvoor beeld slechts om de 60 meter een lichtmast van reclame worden voor zien. De groep wil reclame aan eike mast. „Tevens geven wij u in welwillende overweging de thans geldende huur prijzen van deze lichtmasten meer te willen aanpassen aan de beurzen van de middenstanders, aangezien de meesten hiervan de huurprijzen te hoog vinden", aldus de brief van de Kontaktgroep Buitenreclame aan het Energiebedrijf. Aan burgemeester en wethouders heeft de groep een brief gestuurd. Hierin wordt verzocht om inspraak van de lichtreclame-deskundigen in de verschillende welstandscommis sies van Rotterdam. De brieven zijn begin december verstuurd. Op een persconferentie in Bellevue deelde de voorzitter van de groep, P. van Vendeloo, gisteren mee, dat op nog geen van de brieven een antwoord is ontvangen. (ADVERTENTIE) Of RUIME KEUZE EN GOEDE SERVICE KUNT U.REKENEN DtJ •AERT'V.: NESSTRAAT 38-- 1.GiMJDÖELLANDSTR. 72 TEL: 1:1881J.-Ï3S327V 1 EEN van de eerste dingen die hij gaat doen is Hebreeuws Ieren, En hij niet alleen. De andere kolo nisten moeten het ook Ieren, 't Is één van de belangrijkste dingen, vindt hij. Hoe kan men elkaar an ders leren begrijpen. En de jongeren, die er één of twee jaar blijven? Een moeilijk punt, maar het zal zoveel mogelijk moeten. H|j zegt bewondering voor die jongeren te hebben. Ook al komen ze niet al leen uit idealisme maar ook uit avonturisme. Geen maatregelen minister: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Minister mr. C, H. F. l'olak van justitie ziet geen aanleiding maatregelen te nemen tegen een substituut-officler van jus titie SU de Rotterdamse rechtbank wegens bepaalde uitlatingen over een Rotterdamse woonwijk en de clubhui zen die behoren tot de 8 lichting Club huizen De Jeugdhaven. Het Kamerlid drs. A, J. Lems (pvda) had de minister gevraagd te onderzoeken of de uitlatingen van de officier discriminerend konden wor den geacht ten opzichte van de woon wijk en de jeugdhuizen. Minister Polak antwoordt ontken nend: ln zijn requisitoir heeft de offi cier slechts gewezen op de naar zijn mening ongunstige woonomstandighe den in de wijk en de daardoor veroor zaakte groepsvorming van de jeugd die soms aanleiding geeft tot wange drag. Hij heeft daaraan toegevoegd (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, dinsdag. De pres siegroep van kunstenaars die zich on langs met een nota tot gemeenteraad richtte, belegt zaterdagmiddag 11 ja nuari te 13.00 uur een vergadering in de kunstenaarssociëteit aan de Boom gaardhof. De vergadering wordt georganiseerd voor alle in Rotterdam en omringende steden werkende kunstenaars ook niet-leden van de sociëteit en is be doeld om het streven (democratisering van het gemeentelijke kunstbeleid) van de pressiegroep een zo breed mo gelijke basis te geven. dat deze ongewenste groepsvorming zich ook voordoet in clubhuizen en daar niet kan worden voorkomen. De officier heeft, aldus minister Po lak, deze opmerkingen positief be doeld en slechts op een zijns insziens bestaande misstand willen wijzen. Er is dan ook geen sprake van, dat hij zich op discriminerende wijze heeft geuit. LS u dit jaar nog geen a*- bezoek heeft gebracht aan enig horecabedrijf wil ik u waarschuwen. De prijzen zijn gestegen. Dat wist u. Maar dat het zo erg is, wist u mischien niet. Hoe erg? Een voorbeeld: ie mand kocht in een cafetaria in het centrum van Rotterdam een saté (saté is een stokje met drie stukjes vlees eraan) en moest daarvoor betalen f 2,90. Deze prijs was voor 1 januari ƒ2.25. Dat is een verhoging van bijna 25 procent! In een café in het centrum van Schiedam betaalde iemand voor een glas bier 1,65. Voor 1 janua ri betaalde hij een gulden. Zelf betaalde ik het afgelopen weekeinde voor twee koppen kof fie en twee ballen gehakt een be drag van vier gulden. Dat was in een gelegenheid ver buiten de grenzen van Rotterdam; in een dorp, een vlek in de Rijnmond. Vroeger kostten genoemde con sumpties da*r 3,25. Het is gelukkig niet overal zo erg. Sommige horeca-mensen hebben klaarblijkelijk besloten hun klanten niet weg te jagen met waanzinnige prijzen. In een eenvoudige kroeg in het hart van Rotterdam is de prijs van een borrel en een kleine pils gestegen van 0,55 tot 0,65. Dat blijkt ook te kunnen. Het komt allemaal door de BTW, maar niet alleen daardoor. Sommige zaken zijn ook overge gaan tot het berekenen van be- dieningsgeld, wat ze voorheen niet deden. Zo kunnen verhogin gen van twintig en meer procent ontstaan. De heer M. Mulders, secretaris van de afdeling Rotterdam van Horecaf heeft het mij nog eens voorgerekend. De prijsverhoging als gevolg van de BTW kan variëren van zes tot tien procent. Dat hangt af van dc klasse van het horecabedrijf. Een café of tana dat voorheen geen bediening kende, kan zijn prijzen verhogen met 15 pro cent plus zoveel procent BTWDat kan dus maximaal 2b procent bedra gen. Hoe dart een pils (zie bonen) van een gulden op fl,65 kan worden ge bracht is mij een raadsel. Een en ander zal het bezoek aan horecabedrijven niet animeren, It-kfc me. „Hit" mag dan goed voor u zijn, maar als het zo duur wordt zullen ve len liever thuis blijven. Iemand vertelde mij, dat hij en op oudejaarsdag en op nieuwjaarsdag m hetzelfde Chinese restaurant, hetzelfde gerecht had gegeten. Op 1 januari had hij er twee gulden meer voor betaald. Die man gaat voorlopig niet meer. Ik heb mij voorgenomen met langer zo maar een café, tarla of restaurant binnen te lopen. Eerst buiten op het raam kijken wat het kost, een wat onwelvarende handeling, maar er zit weinig anders op. OH ja, in- en ex clusief bestaat niet. Een consumptie heeft nog maar een prijs. TWEfi vrienden op een havenhoofd J- die schreven, voor hun vuur uit dooft, dit bundeltje gedichten, tijd liet de stroom nooit droombe- roofd Aldus dichtte Vlaardingse poëet Cor Don in het zojuist verschenen bundeltje, „Twee vrienden op een ha venhoofd" uitgegeven door boekhuis Den Draak te Vlaardingen. Die andere Vlaardingse vriend is Jaap van IJperen. Jaap en Cor laten zich ln hun verzen vooral Inspireren door Vlaardingen. Heus, dat kan! Af en toe gunnen ze de lezer ook een blik in de diepste roerselen van hun ziel, 2oals dat dichterlijk heet. Zo dicht Jaap bijvoorbeeld: „Ik heb mijri plaats weer ingenomen vlak bij de toren op de trap van het stadhuis, straks gaat het ko men tot luisteren zet ik mij schrap". Wat gaat er komen? Carlllonspel, te produceren door die andere Vlaar dingse poëet die toevallig ook nog beiaardier is. Cor goeie Cor, wijdt op zijn beurt een vers aan Jaap. Dat gaat zo: ,Jij hebt de weemand van mijn ziel ge peild, door de verzen de hunk'ring meer ontstoken, 'k Zwoer trouw aan de zee en heb die eed gebroken maar in jou lied ben ik weer uitgezeild". En zo gaat het de hele bundel door, want zolang er nog rijmwoorden zijn blijven Cor en Jaap wel gaan. Een vers van Jaap wil Ik u echt niet onthouden: „Hoelang zal deze hand nog kunnen schrijven Er komt een dag, die dag komt vroeg of laat, dat deze hand in doodskramp zal ver stijven nog voor het laatste woord geschreven staat. Dan zal ik in mijn verzen bij je blij- ven terwijl het lichaam snel tot stof ver gaat. Aaaahhoeee. zei Bar de Wolf, ik toil niet tot stof vergaan. Inderdaad, geef mij de fabeltjeskrant maar. UWER de fabeltjeskrant gesproken. Ik ben er nog niet achter over Willem en Eduard Bever, de naarstige dieren die de beschaving komen bren gen in het grote dierenbos. Zijn dat nou Rotterdammers of niet, 2e spre ken met een wonderbaarlijk accent, dat het midden houdt tussen Rotter dams en Haags. Maar wat is het nou? De door het RK meisjeslyceum Ma ria Virgo aan de Breltnerstraat ge starte Helsenaclie voor Biafra krijgt steeds meer succes. Op diverse scho len worden thans geldinzamelingen gehouden voor het kopen van fietsen voor Biafra. Elf fietsen werden Inmid dels met het bekende kerstschlp ver scheept. De actie duurt voorlopig tot eind januari. Dan zal ook een demon stratie, uiteraard op de fiets, worden gehouden door scholleren. Kethel BU starts in zuid-westelijke richting wordt aan alle lijnvliegtuigen die les vluchten uitvoeren en zoveel mogelijk aan de overige lijnvliegtuigen opgCdra- gen om zo vroegtijdig mogelijk in noordelijke richting af te buigen. Het overvliegen van Kethel wordt dan voorkomen. De mogelijkheid om deze maatregel toe te passen ls belangrijk vergroot nu het militaire vllcgpro- gramma van de vliegbasis ïpenbqrg drastisch is verminderd. De directeur-generaal, wijst er op dat het bij oostelijke winden onver mijdelijk ts, dat Kethel op baan 06 landende vliegtuigen wordt overvlo gen- De directeur-generaal deelt voorts nog mee, dat de zogenaamde lesvluchten geen vluchten zijn met leerlfng-vliegers doch met volledig ge routineerde piloten. „Het lesgeven is even veilig als het gewone lynver- keer", aldus de brief. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Rabbijn A, Soetendorp Jr. van de Haagse Li berale Joodse Gemeente heeft gisteren een beroep gedaan op de Nederlandse Industrie zich in te spannen voor de „actie Biafra". Hij deed dit tijdens de sirenelunch van de Remonstrantse Ge meente in Rotterdam. „Laat één van de topmensen uit de industrie zich belasten met de organi satie van een hulpactie voor Biafra. Dan zullen er niet meer zoveel fouten worden gemaakt. Het is schandalig, dat er nu voedsel niet op de juiste plaats komt", aldus rabby'n Soeten dorp. De rabbijn vond het onaanvaardbaar dat van al de organisaties die zich be zighouden met hulp aan Biafra er niet één beschikt over een eigen kantoor met telex en secretaresse. Het wordt volgens hem tijd voor de industrie hier iets aan te doen. ROTTERDAM, dinsdag. De Rot terdamse speeltuin centrale hield gis teravond in de Groote Schouwburg haar jaarlijkse nieuwjaarsbijeen komst. De avond werd ingeleid door dc voorzitter van de R.S.C., dc heer A. Niclaas, die als spreker dr. H. J. van Zuylen, voorzitter van de raad voor lichamelijke opvoeding, verving, om dat deze door ziekte verstek moest la ten gaan- In een terugblik op het jaar 1968 gaf de heer Niclaas zijn voldoening te kennen over het feit, dat de speeltui nen aan het Hordykerveld en Rij eroord gereedgekomen waren, terwijl de speeltuinen in Rotterdam-noord en IJsselmonde verplaatst werden In de loop van dit jaar zal ook de speeltuin Varkenoord verplaatst worden en zal voor de speeltuin Kreekhuizen een voorziening getroffen worden- Zeer teleurstellend vond de heer Niclaas, dat het clubhuiswerk van de R.S.C. nog altijd ongesubsidieerd is. Hij noemde dit in zjn toespraak „een onrechtvaardige zaak" en kondigde aan zich in het nieuwe jaar hiervoor volledig in te zullen zetten. Na het meer officiële gedeelte van deze avond konden de aanwezigen ge nieten van de Mountics show „Every body happy".

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1