N.S. komen eindelijk niet besluit over het station 'Nieuwland' 2? Tarieven hoger voor gas, water elektriciteit en GJLYE3 nv kuypers SCHIEDAM timmerlieden opperlieden Zonder overleg met gemeente! ïf V OPENDEURDÏENST Handt AREND in 't oog Apotheekdienst Geen krant ontvangen? LOKAAL LIJNTJE NAAR HOLY iaOPT NIET MET PLANNING Houthandel N.Y. v.d. Wetering bestaat 100 jaar Vrouw breekt been bij slippartij INBRAKEN VLAARDINGEN MOET ROTTERDAM VOLGEN KENMERK VAN GOEDE SMAAK Vau Ravens leidt Rapid-Mancbester-U Alblasserdam kan zondag hoger op ranglijst komen Belangrijke semi-derby in Maassluis Jan Bouman speelt vrijwel zeker niet mee Doorlichten van twee gemeentediensten Sjaak Hoogendijk werd kampioen bij Intiem Auto hangt met achterstuk boven water Niemve Haven vakbekwame en KOERIERSTERS vrijdag 10 januari 1969 - pagina 5 (ADVERTENTIE, Dobby-face voor gordijnen, die bet in elk interieur goed zullen doen, in maar liefst 20 kleu ren, verkopen wij op onze le etage. Dobby-face overgordijn stof, geweven met satin rug. Een luxe stof, die wi] verkopen per meter voor nog géén drie gulden. dobby-face met satin rug 20 mode kleuren 120 cm breed Op onze Gordijnen-afdeling verkopen wij deze luxe dobby- face gordijnstof, keus uit 20 kleuren, 120 cm breed, per meter Elke vrijdagavond tot9 uur open Ook maandagmorgen ópen Géén tel. of schrift, b est. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. In de Be- thelkerk op de hoek van de Nieuwe en de Oude Maasstraat wordt op zon dag 12 januari de eerste Opendeur- dienst van het nieuwe jaar gehouden, aanvang 10 uur. De promotor van het landelijke Opendeur-werk, de heer Cornell "Wismeijer, gaat in de dienst voor en koos als onderwerp „God ziet er wat in". Medewerking verlenen de Chr. Muziekver. „Harpe Davids' o.l.v. de heer A. L. Glotzbach en mej. T. v.d. Meiden, orgel. (ADVERTENTIE) BRIL NODIG? Erkend ziekenfonds* leverancier Hoogstraat 9t SCHIEDAM, vrijdag. Apotheek Jansen, Van Swindesingel 42, tel. 264917 neemt dit weekend, van vrij dag 18 uur tot maandag 8 uur de wachtdienst waar en eveneens gedu rende de volgende week de avond dienst. In. spoedgevallen zijn de huisartsen te raadptegen via de telefonische Boodschappendienst op nummer 206611. BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees buiten R'dam— Scbiedam kunnen 2ich wen den tot onze plaatselijke agenten. (DoorD, A. Buschkens) SCHIEDAM, vrijdag In het toekomstplan van. de Nederlandse Spoorwegen „Spoor naar "75" komt Schiedam ook ter sprake. Twee maal zelfs. Wat summier, doch verrassend concreet. Het nieuwe „voor station" Schïedam-Nieuwland zou in 1970 gereed moeten zijn (dat is dus volgend jaar!) en voor 1975 zou een nieuw lokaal lijntje dit station Schiedam-Nïeuwland moeten, verbinden met de wijk Holy in Vlaar- dingen. „Van die datum van 1970 in de planning weten wij niets af, daar zUn geen concrete onderhandelingen over gevoerd", zegt burgemeester H. Roelfsema, „maar verder zijn die plannen van de N.S. geen verrassing voor ons. Daar is al lang over gepraat. ,En in het Structuurplan Schiedam is ook al ruimte gereser veerd voor deze en andere plannen van de N.S." Allerminst een verrassende ontwik keling dus, maar wel een aanduiding dat de NS eindelijk, na zoveel jaren, eens wat concreter denken over de uitvoering van die plannen, althans van een déél van de vele plannen. Enige voorzichtigheid ten opzichte van de datering lijkt wel geboden: wan neer de NS nog niet eens tot afspra ken met de gemeente is gekomen in zake het te bouwen station Schïe dam-Nieuwland, dan wordt het, zacht gezegd, toch wel twijfelachtig of dit station al in de nieuwe dienstregeling van 1930 opgenomen kan worden. Dit station Schiedam-Nïeuwland ïs gedacht in de spoorlijn Schiedam- Vlaardingen, even ten westen van de Nieuwe Damlaan, Tenminste, zo staat het in de gemeentelijke plannen en ook in het Structuurplan aangegeven. Het stationscomplex zelf, met de aan- voerwegen, komt niet in de wijk Nieuwland, doch ten noorden daarvan te liggen. Eigenlijk dus Bijdorp. Parkeerruimte Gezien de laatste opvattingen bij de NS is het niet erg waarschijnlijk dat Schiedam-Nicuwland een groot sta tion wordt, althans geen groot ge bouw. Meer een soort halte met een bescheiden accommodatie, doch met 'n groot parkeerterrein voor auto's. Wanneer de NS het lokale vervoer met meer stoptreinen gaat bevorderen staat op de achtergrond echt wel de gedachte van de concurrentie met het wegvervoer. Wanneer over een jaar of tien, zoals verwacht wordt, de wegen geheel ver stopt zijn geraakt met auto's, zal het openbare vervoer een grotere rol moeten gaan spelen. Ook de spoorwe gen; met stadslijntjes maar ook met lokale stoptreinen. Deze kunnen dan een flink deel van het vervoer over nemen. Voetbaltreintje Deze tendens is al merkbaar bij het hoofdstation Schiedam-Rotterdam West. Wanneer Feijenoord een be langrijke thuiswedstrijd speelt, laten de NS nu al extra-treintjes lopen van Schiedam naar Feijenoord. Heel wat voetbal-aanhangers uit Amsterdam, Den Haag (en vul maar in) laten hun auto dan bij het station Schiedam staan on gaan met de trein naar Feijenoord. Dat wil na afloop van de wedstrijd wel eens een uur schelen, wanneer men met dc auto niet door de Maastunnel en over de verstopte stadsstraten hoeft. Doch de beperkte parkeerruimte op en bij het Stationsplein is dan ge heel gevuld. Het ligt dan ook in de lijn der verwachtingen dat hert ge plande station Schiedam-Nieuwland een gróte parkeerplaats krijgt. Doch de aanleg daarvan zullen de NS wel graag aan de gemeente willen overlaten! En daar is de gemeente niet zó gelukkig mee. Ook al is in het voorlopige (en summiere) „Bestem mingsplan Bijdorp" wel degelijk reke ning gehouden met ruime verkeers- voorzieningen. ginnen bij het station Schiedam- Nieuwland. Ook was sprake van een directe verbinding van deze „Nieuwlancllijn" met de lijn naar Delft-Den Haag-Am- s ter dam, waarbij station Nieuwland een rol zou spelen. De eveneens in het vooruitzicht gestelde halte Kethel- Noord wordt pas interessant wanneer de toekomstige wijken Woudhoek en Spaland zijn gerealiseerd. Zoals in het komende recreatiegebied Midden- Delfland is gedacht aan een halte voor recreatie-toerisme. Naar Holy De plannen voor het lokale lijntje van station Schiedam-Nieuwland naar Holy In Vlaardingen zijn veel vager. In het Structuurplan is al een tracé aangegeven voor „openbaar snelver- voer per rail", dat inderdaad loopt van het station Schiedam-Nicuwland naar Holy, doch dan wel als onderdeel van een railbaan van Rotterdam-Mar- coniplcin via het stadscentrum naar Nieuwland, Groenoord en Holy. Met nog drie haltes in Kethel-Groenoord en twee in Holy. Kennelijk hebben de NS op de uit voering vooruit willen, lopen door maar vast een lokaal spoorlijntje te beginnen tussen Nieuwland en Holy. Dat zal dan wel aantrekkelijk zijn voor de NS, doch het strookt aller minst met de planning van het ge meentebestuur, dat het van essentieel belang acht dat deze railbaan juist naai* het stadscentrum zal lopen. En daar praten de NS dan maar weer niet over! Het ziet er dus wel naar uit, dat er nog heel wat afgepraat zal moeten worden tussen NS en de gemeente Schiedam (maar ook met de gemeente Rotterdam, die belang heeft bij een stadsrailbaan naar het westen, een metro of hoe dan ook), vóór in 1975 die verbinding Ni mwland-Holy er zal zijn. In welke vorm dan ook. Meer planuen Nog dit. In „Spoor naar '75" bren gen de NS twee plannen voor Schie dam naar voren. Doch de NS hebben veel meer in petto. En daar wordt niet over gesproken. Zo is vorig jaar nog sprake geweest van een z.g. „Nieuw landlijn", een rail verbinding met de zuidelijke Maasoever via een spoor tunnel onder de Nieuwe Maas, naast de Beneluxtunnel. Deze lijn zou be- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag - Het is bijna zover: op vrijdag 17 januari herdenkt de directie van de N.V. Houthandel W, S. v. d. Wetering en Co. het feit, dat het precies honderd jaar geleden is, dat de voorvaderen van de Wetering clan ergens aan de Westzeedijk in Del/shauen het initiatief na men tot de oprichting van een simpele houtzagerij. Dat het mini-fabriekje daar in het voormalige Delfshaven inmid dels is uitgegroeid tot een be drijf met een massa-praduktie en de clientele in en om Rijnmond voorziet van een rijke schakering hout, kan voor de directie en haar gasten alleen maar aanlei ding zijn om op die vrijdag tij dens een receptie aan boord van het motorschip van de NV Spido „Prinsesseplaat" het schip zal voor deze speciale gelegenheid de Westerhaven invaren de glazen eens extra te laten vullen. En het eeuwfeest zal ongetwij feld nog meer glans krijgen als men weet dat de N.V. Houthan del v. d. Weteving en Co. de ver koop van complete keukeninrich tingen hand over hand ziet toe nemen, terwijl de directie sinds kort een afhaalloods in gebruik heeft kunnen nemen speciaal voor aannemers, die onmiddel lijk gebruik wensen te maken van houtsoorten en gereedschap pen. We duiken vervolgens even heel summier voor u in de ge schiedenis van het bedrijf. Na de voorzichtige aanlooppenode i?t Delfshaven vestigde de toenma lige eigenaar zich in 1879 in het dorpje Schoonderloo (niet ver van Delfshaven). In 1901 breidde de fabriek zich uit en zocht men een uitweg naar een grotere ruimte aan de Oostkousdijk, ter wijl kort daarop een, langdurige vestiging in Spangen volgde. Met het omzetten van de houthandel in een familie N.V. in 1929 kreeg het bedrijf zijn definitieve bestemming; Westhauen Schie dam. Aan het einde van de Nieuwe Maasstraat in Schiedam is nu een goed geoutilleerd bedrijf geves tigd, dat bovendien nog kan bo gen op een rondhoutzagerij, die nog maar op enkele plaatsen in het Rijnmondgebied te vinden zal zijn. Daags na de receptie aan boord van de Prinsesseplaat volgt een bijzondere (feestelijke) vergade ring van aandeelhouders, terwijl het personeel van cle N.V. Hout handel Van de Wetering en Co. op een nog nader aan te wijzen plaats op vrijdag 24 januari even eens in het feestgedruis zal gaan delen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Op de krui sing Nieuwe Damlaan - Vlaardingen ls de 25-jarige onderwijzeres A. van de W. Van R. gistermorgen met haar bromfiets geslipt, waarbij ze haar rechter onderbeen op drie plaat sen brak. Ze moest met de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis worden overgebracht. SCHIEDAM, vrijdag Vannacht is bij de Distillerderij v/h N.V. Simon Rjjnbende een inbraak gepleegd, waarbij men kans heeft gezien uit een kistje uit een niet-afgosloten bureau ln de kantoorruimte een bedrag van ongeveer 300 te ontvreemden. Ook ingebroken is bij de Woningin richting en Stoffeerderij N.V. Willems en Ernsting aan de Rotterdamse dijk. Daar heeft men voor een buit van zegge en schrijve twee dozen sigaren braakschade aangericht van ongeveer 150. (ADVERTENTIE) HERENKLEDING - HERENMODE ORANJESTRAAT 21 TELEFOON 268783 - SCHIEDAM SCHIEDAM, vrijdag. De Schie- damse scheidsrechter Lau van Ravens leidt op woensdag 5 maart in Wenen de tweede wedstrijd tussen Rapid Wien en Manchester United in het toernooi om de Europese beker voor lanskampioenen. Grensrechters zijn de heren Vau Geraert en Derks. ROTTERDAM, vrijdag. De kaarten by de Kqnmondclubs zijn nog lang niet geschud. Benjamin Alblasserdam gaat zich tenmin ste aan een ferme eindsprint wa gen die mogelijk zal kunnen lei den tot een hoge eindklassering. Het komende duel op Souburgh te-1 gen lijstaanvoerder RVC heeft aan in teresse gewonnen. Vorige week kwam Alblasserdam al uitstekend uit de verf tegen DHL, ondanks zes invallers, zo dat met de kracht niet valt te spotten. RVC ziet de strijd met angst en beven tegemoet. Bij winst is de achterstand op RVC nog maar drie punten. Ook Laakkwartier, dat zelf moeilijk met winst wegkomt van HBS, zal de Al- blasserdamse winst toejuichen. In de afdeling B van de tweede klas gaat het Berkeüe TOGB naar lijstaan voerder DCV. De mannen uit Krim pen a.d. IJssel zitten in een uitsteken de positie, alleen vreest het de kracht van TOGB. Ook daar zal het gaan spannen. In dezelfde afdeling ontlopen Zwijndrechfc en Spartaan '20 elkaar niet veel. In de eerste klas moet Fa- pendrecht in staat zijn om Gouda in de pijpenstand op verlies te zetten, de posities verschillen te veel van elkaar. Dubbeldam krijgt het na verlies te gen de Holtandiaan niet gemakkelijk tegen BCD uit Dordrecht, dat nog steeds op een kampioenschap loert. Bü Dubbeldams verlies ls de laatste strohalm om behoud in de derde klas vrijwel van de baan. In de vierde klas zal Hoek van Hol land zich niet laten verrassen door GDA, dat op negen punten ergens on der de middenmoot staat. t Lijstaanvoerder DDK (vier punten voor op Hoek van Holland, maar ook een wedstrijd meer gespeeld) rekent af met Delfia, dat onderaan staat. Het Oostvoornse OW is geen partij voor Xerxes, dat met grote stappen op het kampioenschap afstevent. Steeds Vol harden blijft echter na thuiswinst op Oud-Beijerland goed volgen. In Klaaswaal ziet men de strijd van 5SS tegen lijstaanvoerder Excelsior uit Maassluis met angst en beven aan komen. Het wordt opnieuw verlies en dus verder op de laatste plaats. In de zaterdag tweedeklas B ontvangt Rijs- oord het dit jaar prachtig spelende Quick Boys. Spijkenisse staat vier punten achter op leider Zuidland, maar kan nog inlopen. De eerste po ging wordt zaterdag gedaan tegen WGZ. Zuidland gaat naar TOGR. In afdeling B wint Barendrecht van Naaldwijk. VLAARDINGEN, vrijdag. De meeste Vlaardingse amateurs gaan be langrijke wedstrijden tegemoet. In de tweede klas probeert VFC tegen ODS fn Dordrecht zich aan de laatste stro halm vast te grijpen. Ondanks goede voornemens zitten de Geelzwarten in zak en as. Het elf- tal is voor de laatste kans drastisch gewijzigd. Op vier plaatsen krijger, nieuwelingen een kans in het toch ai wankele team. Grote belangstelling zal bestaan voor de semi-derby VDL-De HoJIan- diaan. De Maassiuizers hebben het er vorige week tegen Flakkee in een bik kelharde wedstrijd niet zo goed afge bracht, want het kwam met twee ge blesseerden terug, We zien de Vlaar- dingers een reële kans maken. De spi rit in het team, na de eerste winst te gen Dubbeldam» is groot. Het elftal wordt vanavond pas bekend gemaakt in verband met enkele zieken. Hel Haagse Texas heeft vorige weck het Vlaardingse RKLWIK dat zelf niet speelde van de leidersplaats ver drongen. Met bezoek van Flamingo's krijgen de Vlaardingse blauwwitten weer de kans de leiding over te nemen. De wedstrijd wordt gespeeld in 't Nieuwelant, Excelsior-Foi-tuna VI. VLAARDINGEN", vrijdag. Het is vrijwel zeker dat Fortuna Vlaardingen zonder aanvalsleider Jan Bouman de topper tegen Excelsior tegemoet gaat. Het duel vorige week met doelman Van Dieten van NO AD is zo hard aangekomen, dat de 30-jarige Vlaardinger er een flinke bloed uitstorting aan het linkerbeen, aan heeft overgehouden. Warmwartermassages bij dr. Kessler in het KNVB-centrum in Zeist hebben de afgelopen dagen niet geholpen. On danks de handicap is Fortuna vol ver trouwen. Het team is sterker dan ooit. Excelsior zal daar rekening mee moe ten houden: het weet dat de Viaardin- gers een grotere routine hebben en vooral op Woucfestem tot uitstekende wedstrijden komen. Trainer Jan Brouwer van Fortuna is van mening dat het gemis van Jan Bouman een grote prikkel zal geven in het elftal. De eerste maal dat Bou man geblesseerd raakte (hersenschud ding tegen Baronie) was voor Fortuna aanleiding de strijd tegen Roda JC in Kerkrade in zijn voordeel te beslissen. Invaller voor Jan. Bouman is Maar ten van der Zwan, die echter de half- plaats inneemt, omdat Pijl naar ach teren gaat en Jan Baksteen in de vuurlinie komt te staan. De opstelling is: doel Eikelenboom, achter Pijl, Schippers, Robbemond en Kramer, midden: Van der Zwan en C. Bouman, voor: Janse, Verweel, Bak steen en Hordijk- Scheidsrechter is de heer L, Ravens, H.I. AMBACHT. Het Hendrik Ido Ambachtse college van b. en w. wil twee gemeentelijke diensten laten doorlichten. Tenminste wanneer de gemeenteraad vrijdagavond daarmee akkoord gaat Het betreft hier een reorganisatie van de secretarie en de dienst ge meentewerken. Voor die doorïiehiins vragen b, en w. de raad een krediet van 10.000 gulden beschikbaar te stel len. Het centraal adviesbureau voor or ganisatie en documentatie van de ver eniging van Nederlandse gemeenten gaat de beide diensten „aan de mo derne eisen aanpassen". Reeds in de begeleidingsbrief bij de begroting van dit jaar kondigde het college de reor ganisatie aan. Nu de dienst gemeentewerken ls verplaatst en de secretarie die ruimte gaat innemen, wordt de doorlichting actueel, Nog dit jaar wordt het rap port van het adviesbureau venvacht Morgenavond wordt de raad verdei een krediet gevraagd van een kleine 65.000 gulden voor de aanleg van speelplaatsen. Met dat geld zullen in diverse wijken in Ambacht in totaal zeven speelplaatsen worden aange legd. VLAARDINGEN- Sjaak Hocgen- dijk heeft donderdagavond in de ge meentelijke turnzaal aan de Roode Kruislaan het clubkampioenschap van de tafeltennisvereniging Intiem, op zijn naam gebracht In de finale toon de hij zich de meerdere van Bob Mudde, die in twee sets (2116) en 21—12) werd verslagen. De derde plaats en prijs was voor Leen de Ligt. In de derde klasse gingen de prijzen naar Mar v. d. Zwan, Peter Pieijsier en Wim Huisman. In de vierde klasse waren het Kien Hoogendijk, Ton Groeneveld en Piet Hoos, die de be kers ontvingen en in de vijfde klasse werden Theo van Veelen, Koos Drop en Jan van Es gehuldigd. De prijzen werden uitgereikt door voorzitter M. v. d. Knaap, die de finalepartij had gearbitreerd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, vrijdag. Het voorstel om de elektriciteitsta rieven te verhogen is gisteravond door de raad ia de openbare ver gadering met algemene stemmen aangenomen. De verhoging van de tarieven voor gas en water (met 4% te verhogen) kreeg een verdeelder uitslag: 19 stemmen voor en 10 tegen. In het oorspronkelijke voorste] moest over beide genoemde ver hoging in een keer worden ge stemd, maar is op aandrang van de heer J. van der Linden (kath.) in tweeën gesplitst. Het besluit tot verhoging stond ove rigens vast omdat de gemeente nu eenmaal contractueel verplicht is de Rotterdamse tariefsverhogingen te volgen. Het was dan. ook niet deze materie die de gemeenteraad parten speelde, maar het waren de BTW-perikeles* die i aanleiding gaven tot langdurige discussies. Volgens het voorstel van b. en w. zouden de tarieven voor de le vering van gas en water ongewijzigd blijven. „Dit is onjuist", aldus de heer J. van. der Linden (kath.). Hij was het die de vinger op de BTW-wond legde. De tarieven voor gas en water mogen dan volgens het college onaangetast blijven, zei het katholieke raadslid, maar de verbrui kers moeten toch maar volgens de BTW vier procent meer gaan betalen. Hij stelde voor dat de gemeente dit bedrag voor haar rekening zou nemen. Volgens hem zijn de gevolgen van de BTW onbillijk, omdat juist de par ticulieren worden belast. De onderne mers kunnen immers deze belasting weer terugkrijgen. De heer Van der Linden stelde voor niet te spreken over groot- en kleinverbruikers, maar over particulieren en ondernemingen. Rechtvaardig De heer W. Kwakkelstein (prot.) legde in z'n maidenspeech uit welke maatstaven hij zal aanleggen bij het behandelen van raadsvoorstellen; uit gaan van twee polen, namelijk recht vaardigheid en doelmatigheid, waarbij duidelijk zal zijn dat het laatste niet is gebonden aan principiële nonnen. Het toepassen van de BTW is nu volgens hem zo'n rechtvaardige en doelmatige zaak. Het behoort tot de plicht van een gemeente een eenmaal aangenomen wet toe te passen. Van onbillijkheid, zoals de heer Van der Linden had gesteld, is volgens hem dan ook geen sprake. De heer F. de Graaf (soc.) had een rekensommetje gemaakt waaruit moest blijken dat dc (gedwongen) verhoging van de elektriciteitstarieven de gemeente op een meevaller van on geveer twee ton kwam te staan. De gemeente zou dit bedrag moeten be kostigen waneer zij de BTW van de particuliere verbruikers van gas en water wilde overnemen. De heer A. van der Veer (pac. soc.) eei principieel tegen de tariefsverho ging te zijn. De PSP wilde daarom niet deelnemen aan de besluitvorming. HU en zijn fractiegenoot J, Zoutendijk woonden de rest van de discussies bij vanaf de publieke tribune. „Ik betreur het dat de PSP niet de moed kan opbrengen in deze een be sluit te nemen. Een dergelijke handel wijze is. dacht ik, sinds de oorlog niet meer voorgekomen", aldus de heer H. M. J. Dubbeldam (lib.). Hij zei achter de tariefsvergghogingen van b. en w. te staan. Geen meevaller Wethouder E. P. van der Veen, die ondanks een griepaanval toch was ge komen om het voorstel te verdedigen, keerde zich tegen de gedachte dat het verhogen van de tarieven voor de elektriciteit de gemeente een meval- E. P. VAN DER VEEN ...griep en raad weerstaan,.. Ier van twee ton zou opleveren. HU ztte daar een verhoging van de loon kosten van twee ton tegenover. Hst opnieuw indelen van de ver bruikers in particulieren en onderne mers heeft een administratieve rompslomp tot gevolg, zodat hij wei nig ve-rtarouwen had in de suggestie van de heer Van der Linden. Ook voerde hij aan dat de tarieven voor de levering van. gas en water ver bene den de prijs liggen, die in buurge meenten wordt gehanteerd. De heer Van der Veen trachtte ver der aan te tonen dat hert overnemen van de BTW door de gemeente wel eens in een tekort op de gemeentebe groting voor 1969 zou kunnen uitlo pen. Hij sprak over een „heilloze weg" en deed een beroep op de raad het voorstel aan te nemen. Na veel geharrewar stelde de heer Van der Linden voor het voorstel in twee delen te splitsen. Dit had tot ge volg dart het voorstel om de tarieven voor de levering van elektriciteit te verhogen me algemene stemmen werd aangenomen. Het voorstel wat betreft de tarieven voor de levering van gas en water (die dus zullen wor den. verhoogd met 4 procent BTW - Red.) werd met 19 tegen 10 stemmen aanvaard. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Vanmorgen omstreeks acht uur heeft de 59-jarige A- H. N. directeur van een distilleer derij, bij de hoofdbrug aan de Nieuwe Haven een bang avontuur beleefd. Toen hij zijn wagen aan de waterkant wilde parkeren, remde hij te laat af, waardoor de achterwielen van de wa gen over de stootrand terechtkwamen Met een takelwagen moest de wagen later ïut deze precaire situatie worden verlost. Geboren: Jolanda C. M, d.v. F. G. MaK en M. vau den Bergb; Gerard us J. M, M. z.v J F J. J. Cools en M. J. J. Persoon. Overleden: A, M- Nij3 74 jr.; J. de Koude 67 jr; G. T. sterren berg 42 jr. e,v. J. P. van der Werf; J. Suttorp, 73 jr. Gevraagd: voor onderhouds- en verbouwingswerk zaamheden. Aanmelden Wesferkade 26, Schiedam. Foto, film en projectie PASFOTO'S Waai terwijl u wacht. Foto v. Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam. Tel. 266720. l,et op bet juiste adres. Personeel gevraagd Diversen Dg Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be zorgers (sters). Aanm. Hoog straat 76. Schiedam. Tel. 267279, 's avonds na 1 uur tel. 155360. S028 Butagaskachels ƒ85,-. Slede- en Ijsschaatsen. WAAK DAT WIEL DRAAIT. Hoogstraat 67-69, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2