Overvaren 'Cherie' in de takels I I Uit het roer gelopen coaster bij Parkkade geramd door zandschip opruiming ROTTERDAM RU NMON D opruiming Ocean Steamship en P. and O. samen in nieuwe maatschappij Flip van der Burgt exposeert in Cycloop Raad Oostvoorne maandag bijeen A. J. M. Pijpers vierde 40-jarig zaken jubileum De vrijwillige brandweer Worst eten Zo had het Schielandshuis moeten zijn Toneel Muziek Ballet Cabaret Diversen Eet-tip 'Suriname' opent lijndienst op Amsterdam Hearing in stadhuis over nota van 'pressiegroep' peg. 4 - donderdag 18 januari 1369 Db Duitss kustvaarder „Cfterïe" ligt langs de Parkkade in da takels van twee drijvende bokken. De „Cfisrie* kort na de aanvaring, achtergebleven bemanningsleden hebben kans gezien het schip tegen de Parkkade te drukken. (ADVERTENTIE) Vadsr hoeft dezo schoenen niet te ontzien, htj kan er ge rust mee gaan vissen, in z'n tuintje werken of de auto schoonmaken. Oerdegelijke vinyl werkschoen, waterdicht, geheel gevoerd en rriet dikkenylon-rubber anti slip zool. Nu koopt U deze solide heren schoen voor een prijs waarvoor U Uw oude werkschoenen niet kunt laten repareren, voor nog géén zeven gulden. waterdicht Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze water dichte vinyl werkschoen, met sterke anti-slip zool, nu (om dat er kleine schoonheidsfout jes inzitten, die niet van In vloed zijn op de kwaliteit In zwart, maten 39t/m45 voor wren Géén laf, of schrift bast (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. De twee Britse scheepvaartmaatschap pijen Ocean Steamship. Co Ltd. cn Pe ninsular and Oriental Steam Naviga tion Co. hebben gezainonjyk een nieu we scheepvaartmaatschappij opgericht onder de naam „Fanocean Shipping and Trading Limited". Dit maakte de heer J. L. Alexander, directeur van Ocean Steamship Co Ltd. gisteren he kend tijdens een persconferentie in Londen. De nieuwe maatschappij zal zich bezighouden met het buiktransport van vloeibare lading over de gehele ■wereld. P. and O. and Ocean Steams hip nemen beide voor de helft deel in het aandelenkapitaal. De scheepswerf Cammed Laird an Co in Birkenhead zal opdracht krijgen voor de bouw van vier schepen van ca. 24.000 ton. deadweight. De opleve ring zal in 1972 zijn voltooid. De beer J, L. Alexander, die ook di recteur is van Panocean Shipping and Trading Limited, zei verder over deze nieuwe vorm van samenwerking: „Wij hebben een intensief marktonderzoek ingesteld en technisch speurwerk ver richt. We hebben de stellige overtui ging gekregen dat het wereldtransport zal blijven groeien in omvang, waar de, verschei denheid en technische problematiek. Onze nieuwe maat schappij is van plan een flink deel van dit transport, dat tot dusver door buitenlandse reders werd overheerst, voor zijn rekening te nemen" (Van ome kunstredactie) ROTTERDAM, donderdag. In de kunstzaal „De Cycloop" aan. de Burg, Melneszalaan opent mevr. Mary Zel- denrust-Noordanus een .expositie van werk van Flip van der Burgt, mor genavond om acht uur. Van der Burgt kwam onlangs in het nieuws, doordat het decembernummer van het NVSH-blad „Sextant" met op de achterpagina afdrukken van .zijn etsen in België verboden werd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag, Twee drffvendc bokken hebben de afgelopen nacht de Duitse kustvaarder „Cherle" boven water getakeld, die gisteravond door een zandsohlp op dc Nieuwe Maas was overvaren, en gedeeltelijk was gezonken, De „Cherle" met 9 opvarenden wbb gisteravond op weg naar zee toen het schip door nog onbekende ooi-zaak uit her roer liep. Het achterop komende binnenschip „Ricordio" uit Ouderkerk a. d. IJssel. geladen met 600 ton zand, kon de „Cherie" niet meer ontwijken en boorde zich in de midscheeps. De „Ri cordio" kon de reis zonder grote scha de voortzetten, maar de Duitse kust vaarder begon snel te zinken. Enkele havensleepboten en andere vaartuigen schoten te hulp en namen de Duitse kapitein Karl Reichel (46) uit Hamburg aan boord. Twee achter gebleven bemanningsleden drukten de „Cherie" naar de Parkkade waar het door de geringe waterdiepte slechts gedeeltelijk zonk. Twee bokken van Van den Tak's bergingsbedrijf, de „Kolossus" en de „Condor" hebben de met mais geladen „Cherle" getakeld. Hierna kon met lossing worden begonnen. Het is nog niet bekend waar de „Cherie" gerepa reerd zal worden. OOSTVOORNE, donderdag. Dc raad van Oostvoorne komt maandag 20 januari a.s., 's avonds om half acht, jo openbare vergadering bijeen, De agenda bevat o.m. de volgende punten: het benoemen van een lid van de raad in het bestuur van het recrea tiecentrum „Het. Kmininger Gors" ter voorziening in de J vacature vari de heer B. Lamgenxioen; voorster tot het verlenen van subsidie aan de schaak vereniging „Het Houten Paard" i.v.m. de organisatie van de Nederlandse schaakkampioenschappen voor de jeugd en een voorstel tot de bouw van 38 woningwetwoningen ln plan „De- dert". ROTTERDAM, donderdag. Van daag heeft de heer A. J. M. Pijpers, directeur van Van "Wijngaarden en co's handelmij N-V. te-Rotterdam zfjn 40- Jarig zakcnjubileum gevierd. Vanmorgen, werd de heer Rijpers op het kantoor van het bedrijf gehuldigd, waarbij hy o.a. werd toegesproken door mevrouw Schocvers (commissa ris) en zijn mede-dire.cteur, de heer J de Koster, die hem een jjersoonlijk ge schenk overhandigde' eri" namens dé vereniging van btfuwmaterialen-han- delax*en een oorkonde en'medaille. Het personeel bood de jubilerende directeur eveneens een geschenk aan. Het geschenk van de vennootschap bestond uit een filmprojector, een ca mera en een stereo-installatie, 's Mid dags word in het Hiltoiihotel qen re ceptie voor zakenrelaties gehouden. ADVERTENTIE Deza verrassing komt uit ons tuincentrum: 20 te zien een normale bloembol, maar,..,, zonder water geven, zonder ds bol .in de aarde te plaatsen komt er een mooie plant te voorschijn. Aronskelk (Aram cornótum), die U sis bol in de vensterbank plaatst en...., na enige tijd zal er 2lch een prachtige gele kelk met rode spikkels vormen. Deze bijzondere bol koopt U nu voor precies vijf kwartjes. Vrijdag en zaterdag verkopen wij in ons tuincentrum Arons* kelkbolien, die zonder water of aarde nodig te hebben zul len groeien en een prachtige kelk geven, Duur van da opruimmg 18 janutri ror 6 februari Géén taf. cf schrift bait Als de Rotterdamse vrjj- willige brandweer verdwijnt zal ik dat bijzonder betreu ren om do doodeenvoudige redenj dat ik het zo'n leuk instituut vind. Dat is natuurlijk helemaal geen argument in een pleidooi voor het behoud van de vry willi ge brandweer. Het gaat alleen maar om de vraag: doet de vrij willige brandweer het goed of niet. Uit de antwoorden op deze vraag kan ik niet goed wijs. In de kranten lees ik, dat a. vrijwillige brandweer lieden veelal niet meer (of veel te laat) komen als er brand is en b, dat uit de aanwezigheid van vrijwilligers bij grote branden is gebleken, dat de vrijwillige brandweer onmisbaar is. Tegen de deskundige argumenten dïe pleiten voor een beroepsbrand weer valt weinig in te brengen. Je kunt er alleen maar emoties tegenover stellen en dat houdt in, dat die emo- ties het op den duur verliezen. Een vrijwillige brandweerman is ie mand met een afwijking, maar een sympathieke. Een vrijwillige brand weerman is iemand die „Ha, brand!" roept, iemand die als hobby heeft het bestrijden van rampen, iemand die om welke ondoorgrondelijke reden dan ook er plezier in heeft iets voor de ge meenschap te doen. Als je een vrijwillige brandweer man zijn hobby ontneemt, ontneem je hern een stuk levensvervulling. 'Dat klinkt hoogdravend, maar heus het is waar. Deze hobby of hoe je het wjlt noemen dreigt te worden weggeorga niseerd. Dat moet altijd betreurd wor den. Ook als het gaat om een uitster vend raB en dat is de vrijwillige brandweer toch, Er zyn mensen die uit liefhebberij of uit idealen zich dienstbaar maken voor de samenleving. Het zijn de mensen die in de besturen zitten van woningbouwverenigingen, speeltuin verenigingen, buurtvereniging, wijk- comités, enz. De overheid ziet dat graag en de overheid zal geen gele genheid voorbit laten gaan op te mer ken, dat zij dit particuliere initiatief zeer op prijs stelt. De overheid zal er ook niet over piekeren dit emateur- werk te professionaliseren. Nu weet ik best, dat een vergelij- OHAvuii hVlu«*l«8i: t titti V'turen. TyORSTETEKS van. Rotterdam, hier is uw kans. Op vrijdag 17 janua ri wordt in Ruimtes Situatie Centrum aan de Gaüfeldwarsstraat een worst- eetwed strijd gehouden. De kam pioen-worst-eter krijgt duizend gul den. Volgens „Ruimte" zal de jury be staan uit doktoren en vakmensen uit het -levens'frilddelenbedrïjKomt al- Ien, er wacht u een verrassing. Aan vang 20.30 uii r. king met' de vrijwillige brandweer niet opgaat. Ook eèn vergelijking met EHBO-verenigingen, reserve-politie en het drenkelingen-reddingswezen gaat mank, zoals alle vergelijkingen altijd wel ergens mank gaan, Er is een overeenkomst: we hebben te maken met mensen die vrijwillig werkzaam willen zijn op terreinen die geheel of gedeeltelijk typische Over heidstaken zijn. Tegen alle zakelijke argumenten in, houd ik vol: deze mensen moet je als overheid —zo min mogelijk in de. weg leggen, ook als zoals b|j de vrijwillige brandweer niet alles zo goed loopt als wel zou moeten. ZO gaat het historische museum aan de Korte Hoogstraat eruit zien als de plannen van direc- teur C. J. du Ry van Beest Hoïlè en de Rotterdamse stadsarchi-' tect doorgaan. Zij willen name lijk het pand terugbrengen in de oorspronkelijke staat, zoals het ontworpenwerd door de 17e eeuwse architect Pi eter Post {leerling van Jacob van Campen en ontwerper van ï'o.a. de Waag in Gouda en het Mauritshuis in Den Haag). Het gebouw (het vroegere Schielandshuis) werd niet naar het ontwerp van Pieter Past uitgevoerd, maar haar dat van Jacob Loois, <üe goedkoper, was dan Post, maar die de con ceptie van Post vrijwel geheel overnam, (Eigenlijk zijn alleen de ramen anders). Monumenten zorg heeft een andere visie; zij wii het pand terugbrengen in de staat zoals het was nadat het; na een brand in de 18e eeuw werd gerestaureerd. ]VA twee weken Caesar en Cleo- 1patra in de Rotterdamse schouwburg, de komende tien da gen eengevarieerder programma. „De onbekende soldaat en zijn vrouw" van Peter Ustinov wordt door het NRT gespeeld op vrijdag 17 en zaterdag 18 januari. Regie: Jules Royaards. Medespelenden o.a, Martine Crefcoeur, Luc Lutz, Aart Staartjes, Gerard Hartkamp en Bas ten Batenburg. „Caesar en Cleopatra" komt zondag de 19e weer terug. In de titelrollen. Luc Lutz en Simone Rooslcens. Dinsdag 21 januari vermoordt Centrum een pianiste. De toneel groep Centrum met een zg. mee speel-thriller van Paul Förtner. Walter Kous maakte de vertaling en voerde de regie. Medespelenden: Ann Hasekamp, Piet Römer, Jules Hamel, Lou Steenbergen, Cor v.d. Brink en Cox Habbema. Drie blyspeRetjes in een in Neil Simon's „Pla2a suite", dat woens dag 22 januari door Enny Meunier en Pim Dikkers wordt gespeeld. Van „Alles voor de tuin" geeft de Nederlandse Comedie voor Rotter dam een reprise op donderdag 23 januari. De geschiedenis van een aantal wijkbewoners, waarvan het vrouwelijke deel het omwille van de bijverdienste het met de echtelijke trouw niet zo nauw neemt. In de hoofdrollen: Ank v.d. Moer, Elizabeth Andersen, Guus Oster en Maxim Hamel. Vrijdag 24, zaterdag 25 en zon dag 26 januari is de schouwburg weer voor het NRT met voorstel lingen van respectievelijk „De on bekende soldaat en zijn vrouw", „Caesar en Cleopatra" en „De prijs". Zondagmiddag 14.00 uur, onder auspiciën van 1'Academie Francaise, „l'Escalier" van Charles Dyer. Met Paul Meurisse en Ga briel Catt&nd. Het middeleeuwse programma van het NRT is op dinsdag 21 en zaterdag 25 januari te zien In het Piccolotheater. Regie: Eric Schnei der. Medespelenden: Rie Gilhuys, Rick Nicolet, Adolf Rijkens, Robert Sobels, Jules Royaards en Ed- mond Classen. De toneelgroep Cen trum trekt vier dagen in de Lanta ren aan de Gouvernestraat, nl van woensdag 22 tot en met zaterdag 25 januari met het programma „Trichloor", bestaande uit de on derdelen „Racket baby" van Sla- womir Mrozek, „Veilig in de kel der" van Jaap Sikkens en „The suecesful life of three" van Irene Forness. Medespelenden: Edda Be rends, Liesbeth Struppert. Cobi Stunneberg, Marius Crans, Jaap Hoogatra, Tom Jensen, Hugo Met siers, Wim de Meyer en Fons Ra- demnkers. In verband met de koopavond begint de voorstelling van vrijdag om 21 uur. T)E improvisatie-concerten door Arie Keijzer op het Doelenor gel beginnen langzamerhand grote bekendheid te krijgen. Zaterdag middag 18 januari te 15.00 uur in de grote zaal. Lee Luvisie geeft 's avonds in de gehoorzaal een pia norecital; werken van Schubert, Mozart en Beethoven, Jan Brussen leidt het Nederlands Studentenorkest maandag 20 ja nuari, met als solist hoboïst Wer ner Herbers. Op het programma: Sinfonia Voormolen; concert voor hobo en orkest Haydn; eerste symfonie Mendelssohn. Eveneens ln de grote Doelenzaal organiseert de Rotterdamse kunst stichting een harmonie- en fahfa- refestival, In de kleine zaal is op deze avond het Londense Allegri quartet te horen. Woensdag 22 januari wederom Arle Keijzer, nu met een lunchcon cert, dat om 12.45 uur begint, 's A- vonds in de kleine zaal het Kamer orkest Rotterdam o.I.v. Edo de Waart. Solist: cellist Harro Ruijse- naars. De wereldvermaarde en eeuwig jonge Wiener Sangerknaben zijn donderdag 23 januari in de grote zaal, Op het programma onder meer „Schlafe mein Prinzchen" Ank van der Moer speelt een hoofdrol In Albee's .Alles voor de tuin1' van Mozart en de „Kaiserwalzer" en „Tritscb-tratsch polka" van Strauss. Donderdag 23 januari in de kleine zaal voordrachten door leerlingen van het Rotterdams Conservatorium, en vrydag 24 ja nuari (onder auspiciën van de stichting Kunst voor de jeugd) concerteert het Nederlands Blazers ensemble. Dirigent: Edo de Waart. Bram Boelee geeft vrijdag 24 ja nuari een pianorecital in de her vormde kerk, aan de Kerksingei -te Berkcl. LTET Nationale Ballet voert. maandag 20 januari in de Rot terdamse schouwburg een ballet op Bach's Brandenburgs concert uit (choreografie: Simon André). Ver der staan „Passacaglia", „Door gang" en „Etudes" op het pro gramma. Begeleiding: Hel Neder lands Balletorkest o.I.v. André Presser. In de zaal van de Volksuniversi teit geeft de Werkgroep Danskunst op woensdag 22 januari (20.00 uur) de eerste van een reeks van drie filmavonden, getiteld „Een reis door de wereld van de dans". TN het Piccolo theater, iedere zon dagavond. het (Rotterdamse) cabaret „In Den Twijfelaar", met het programma „Sneu (voor) ve len". Medewerkenden: Louis Le- maire, Locs Vos, Herman Frank en Berius Nicodeem. Luxor: iedere avond acht uur (behalve 'smaandags): Aase Ras mussen, Donald Jones, Lily Kok en André van Duin. Zondags matinee. Het poppentheater „Kador" geeft iedere zondagmiddag (kin- der) voorstellingen in het Piccolo theater. Aanvang 14.15 uur. Hongaarse folklore zondag 10 ja nuari in De Doelen (grote zaal), waar het staatsensemble „Duna" optreedt. Dansers, zangers en een groot zigeunerorkest. In de kleine zaal zondag 26 ja nuari (20-00 uur) een programma, samengesteld door de vereniging Budldaja en de Indonesische am bassade. Gameianmuzlek, klassieke Javaanse, Balische, Soendase dans, Sumatraanse volksdansen, een midden-Javaanse huwelijkscere monie en een show van Indonesi sche klederdrachten. Alle bovengenoemde voorstellin gen beginnen, hetzij anders ver meld om 20.15 uur. Zondagmorgen-wandelaars in het Krahngsebos kunnen de eerste honger gaan stillen bij café-restau rant „De Big", nabij de Kralinger- hout-flat. 'Specialiteit: pannekoe ken in diverse variaties. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM,, donderdag. De Scheepvaart maatschappij Suriname zal op korte termijn een lijndienst op Amsterdam openen, ln samenwerking met de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij N.V. De SMS zal voor deze dienst een schip charte ren van de KNSM. Het contract, dat zojuist Is gete kend. omvat vier afvaarten door de KNSM en een afvaart voor de SMS. De eerste afvaart uit Amsterdam Is op 19 februari gepland, met ca. 3900 toh draagvermogen metende MS „The mis". Uit de ervaring moet blijken hoe de toekomstige afvaartverdeling tussen de beide scheepvaartmaatschappijen zal uitvallen. Dan zal ook worden be slist-af de SMS eigen schepen laat bouwen voor de dienst tussen ^Surina me en Europa. Als voorlopige havens zijn uitgekozen Amsterdam en Para- mHribo. Desgewenst wordt ook Trini dad, Nickerie en Wageningen aangelo pen (ADVERTENTIE) ■èvi ïfn/ttfeui 0r/ (ADVERTENTIE) (Van. onze kunstredactie) ROTTERDAM, donderdag. Naar aanleiding van de nota die ruim twee weken geleden door een zg, pressie groep van kunstenaars aan de wét- houder voor kunstzaken werd gezon- n« w°rdt op donderdag 20 februari te 20.00 uur een openbare hearing ten stadhuize gehouden. Het college van b. en w. zal de hea ring organiseren met de commissie vóór kunstzaken en de onderteken aars van de nota. Het college stelt voor de nota, tot de datum van de hearing, voor notificatie aan te nemap. Tot lid van de raad Rijnmond is be noemd verklaard de heer K, Post (53) uit Rotterdam. De heer Post zal deel uitmaken van de PvdA-fractie als op volger van de heer M. Frenk.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1