Bestemmingsplan Industriegebied 's Gravel and Ba Centrum-scholen met te weinig leerlingen VERHOGING TARIEVEN WATER DE HOOGTE IN SCHIEDAM WALDO jong ambtenaar 'Onderaardse wateren' is neusje van de zalm Jubileum- j concert St. Ambrosius SCHIEDAM opruiming Geen krant ontvangen? FUNCTIE BIJ ONTWIKKELING ECONOMIE RIJNMOND-OOST Bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan Heerjansdammers kunnen waarschijnlijk in raad gaan meepraten Na Mathenesse- school nu ook Comenius A FILM EN TENTOONSTELLING VAN WERK SPELEOLOGEN 25,- duurteloeslag na wilde staking in Vlaardingen VERLOREN EN GEVONDEN KERKDIENSTEN Bevallen duurder m nieuwe gemeente-ziekenhuis SPLITSING VAN GENEESKUNDIGE TOP-FUNCTIES Opname radioconcert van Rijkspolitiekapel in gebouw Arcade KOERIERSTERS Openbaar Lichaam Rijnmond zaterdag 18 januari 1969 - pag. 5 (ADVERTENTIE) Zijn Uw oude vitrages eigenlijk niet meer zo mooi» kom dan naaf onze eerste etage om uit een grote partij luxe Terlenka marquisette Uw nieuwe vitra ges uit te zoeken. Deze Terlenka marquisette, eert fijn geweven marquisette van polyester garens, 90 cm breed, koopt U nu per meter voor nog géén zeven dubbel tjes. Maandagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze partij prachtige Terlenka marquiset te, geweven van polyester ga rens, 90 cm breed, A per meter. Ook maandagmorgen open Duur van de opruiming 16 januari tot 6 februari Ctên taf. of schrift, best. HEERJANSDAM, zaterdag. In zijn nieuwjaarsrede donderdagavond heeft burgemeester J. Ordelman de Heerjansdammers nu al een verhoging van de waterleidingtarieven in het vooruitzicht gesteld, die volgend jaar zal ingaan. De nieuwjaarsrede kwam echter te vroeg om over een andere zaak die de Heerjansdammers sterk bezighoudt, het tekort aan sportvelden, concrete mededelingen te doen. „Het is geen eenvoudige aangelegenheid". Vooral niet nu er voor de tweede keer binnen enkele jaren een oplos sing gevonden moet worden voor het sportveldenprobleem. Men werkt er echter hard aan. Bij de raadsvoorzit ter zijn de twijfels ten aanzien van de realiteit van het rangeerterrein Kijf hoek gebleven. Het college komt dan ook binnenkort op deze materie terug. Verder uitte burgemeester Ordel man zijn bezorgdheid over de bestrij ding van een eventuele tankerbrand op de Oude Maas bij Heerjansdam. Wie zal bij een ramp op de rivier het blussiugswerk voor zijn rekening ne men, vroeg hij zich af. Heerjansdam zou bij uitstek geschikt zijn om als uitvalsbasis voor een mini-blusboot dienst te doen. Rijkswaterstaat zou zo'n vaartuig dan beschikbaar moeten stellen. Die instantie is namelijk van plan voor rivierbranden blusbootjes aan te schaffen. Over de eigen brandweer, merkte de heer Ordelman nog op, dat uitbrei ding van het personeel welkom zou zijn. „De bezetting van het korps u voldoende, maar meer ook niet". BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees buiten R'dam Schiedam bunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Bij de Gemeenteraad is, ter goedkeuring tijdens de vergadering op 27 januari, door b» en w. ingediend het be stemmingsplan „Industriegebied 's Graveland". Dit gebied, begrensd door de spoorlijn Schiedam-Delft, de gemeentegrens met Rotterdam en een lyn bij Kethel-Noord van de gemeentegrens naar de spoorlijn, omvat en is in feite ook een uitbreiding van de bestaande industrie terreinen ten westen en ten oosten van de Schie. Het bestemmingsgebied dient een functie te vervullen ten gunste van de economische ontwikkeling van het oostelijk deel van de agglomeratie Rijnmond, schrijven b. en w. in de toelichting op het bestemmingsplan. Ten oosten en ten zuiden van dit be- stemmingsgehied zijn reeds op uitge breide schaal voorbereidende werk zaamheden In uitvoering voor de ver dere industriële ontwikkeling van het totale gebied, dat ruwweg wordt om grensd door de Schie, de spoorbaan Rotterdam-Delft en het tracé van de te verlengen Doenkade. Het gebied van het nu ter tafel ge komen bestemmingsplan omvat de randstroken van de West-Abtspolder en de Oost-Abstpolder, die gescheiden worden door de Polderwetering, het water langs de Polderweg. Vooral na de ontvening en definitieve droogma king van de Oost-Abtspolder om streeks 1885, zijn hier ai agrarische bedrijven en ambachtelijke-verzor- gende bedrijven gekomen, met arbei derswoningen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Tegen het onlwerp-bcstemmingsplan Industrie gebied 's Graveland, zoals dat door b. en w. aan de raad Is voorgelegd, is een bewaarschrift ingediend door het Technisch Bureau voor de Brandver zekering te Baarn, een stichting die zich ten doel stelt de brandpreventie bevorderen. Het bureau nu geeft vijf punten waarin het plan tekort zou schieten. Het betreft dan de plaats en de capa citeit van leidingen voor gas, licht en water, de hooggedruk gasleiding, par keerplaatsen voor voertuigen met ge vaarlijke lading, brandgangen, enz. Doch b. en w. stellen zich op het standpunt dat het bestemmingsplan juist flexibel gehouden moet worden, om de bedrijven, naar aard en omvang verschillend, niet bij voorbaat in de mogelijkheden te beperken. Met de gegadigden voor vestiging kan later over de veiligheid onderhandeld wor den. Daarbij wordt erkend dat de door adressant voorop gestelde belangen de volle aandacht verdienen. Aan de raad wordt voorgesteld het bezwaarschrift ongegrond te verkla ren. Ontwikkeling De verwerving door de gemeente Rotterdam van bedrqfsgrondcn in de Oost-Abtspolder en het voortschrijden van de industrie, stimuleren echter een omschakeling van de bedrijven langs de Polderweg tot specialistische agrarische bedrijven, zoals varkens- mestcrüen of zelfs industriële bedrij ven met een concentratie van be drijfsgebouwen. „Deze omschakeling kan de verwe zenlijking van een geordende indu striële bestemming van het gebied ernstig belemmeren," zo schrijven b. en w. „Mede rekening houdend met de vaak tijdrovende verwervingspro- ceclure en de thans urgente werk zaamheden tot bouwrijpmaken van industrieterreinen is de vaststelling van het Bestemmingsplan Industriege bied 's Graveland, met stringente voorschriften, thans dringend ge wenst." Wegen Dit Industriegebied 's Graveland, dat een oppervlakte krijgt van ca. 70 ka, zal nauw aansluiten op het nog komende Rotterdamse industriegebied In de Oost-Abtspolder. Het zal worden ontsloten door nieuwe wegen. In de eerste plaats de 's Gravelandseweg, die in noordelijke richting zal worden doorgetrokken naar de verlengde Doenkade (op Rotterdams gebied). Er komt ook een verbindingsweg met de Provincialewcg X5 (die vlak ten wes ten van de spoorbaan naar Delft ge legd zal worden) en. met het woonge bied van Kethel. Voor deze aansluiting met Kethel zal, na de opheffing van de Polder vaart, gebruik gemaakt kunnen wor den als onderdoorgang van het be staande spoonvegviaduct in de lijn Schiedam-Delft. Bij dit viaduct is (volgens het streekplan Rechter- Maasoever van de NS) het nieuwe station Schicdam-Kethel geprojec teerd. Er komt daar een pleinvormig centrum met een bebouwing, waarbij aan de dienstverlenende sector is ge dacht. Met een verbreding van de spoor baan naar Delft is rekening gehouden, voor een groot deel op gronden die reeds eigendom zijn van de NS, De groenstrook onder de bestaande hoog spanningskabels, tussen, spoorlijn en Fokkerstraat, zal naai- het noorden worden doorgetrokken, met een on derbreking voor het station Kethel. In het bestemmingsplan is uiteraard ook rekening gehouden met verkeers- voorzieningen; met wegen, fiets- en voetpaden, parkeergelegenheid. Daar naast is ook gedacht aan openbaar groen; aan parken en plantsoenen,' bermstroken, maar ook aan speelter- reintjes, hoewel in dit industriegebied zeer weinig woningen zullen komen. Flexibel In het ontwerp-bestemmlugsplan is overigens geen gedetailleerde verka veling van dc terreinen gegeven. Er is gestreefd naar een ruime flexibiliteit, welke uitgebreide mogelijkheden biedt voor de vestiging van naar aard en omvang sterk uiteenlopende bedrij ven. Terughoudendheid is betracht in het beperken van de gebruiksmoge lijkheden van de bedrijfsterreinen. HEERJANSDAM, zaterdag. Wanneer het socialistische raadslid C. Voorwinde zijn zin krijgt zullen de Heerjansdammers in het vervolg zelf hun zegje kunnen doen in de raad. Dat gaat dan echter wel na afloop van de vergadering gebeuren. Die sugge stie deed hij donderdavond in de ge meenteraad. In navolging van het voornemen van de burgemeester van een klein Gronings plaatsje, wilde heer Voorwinde de belangstellenden betrekken in de discussie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Als ge volg van dc ontvolking van het cen trum van de stad Schiedam wordt het bestaan van twee openbare lagere scholen in het centrum bedreigd. Van zowel de Mathcnesseschool aan het Oude Kerkhof 13 als de Comenius- school A aan de Singel 5 is het aantal leerlingen beneden de honderd ge daald, welk aantal in de Lageronder- ivüswet 1920 wordt vereist voor het instandhouden van de school. Toch wensen b. en w. beide scholen voorlo pig nog te laten bestaan, zodat aan de raad. wordt voorgesteld deze scholen voor nodig te verklaren. Bij de Mather.esseschool is het aan tal leerlingen reeds in 1965 tot bene den het aantal van 100 gezakt en dat is zo gebleven. De gemiddelde school- bezetting was in 1968 96%. In ja nuari 1966 heeft die naad reeds de in standhouding van deze school gevor derd en Gedep. Staten heeft daar de goedkeuring aan gegeven. De Mathen-esseschool is in het oude centrum de enige openbare school voor g,l,o. en heeft een. speciaal ka rakter, gezien ook de sociale structuur van de schoolbevolking. Van een vruchtbaar onderwijs op deze school kan alleen sprake zijn. als er zoveel mogelijk een individueel contact plaats heeft tussen onderwijzer en leerlingen. De minister van o. en w. heeft zelfs de aanstelling van een ex tra onderwijzer goedgekeurd. Deze situatie willen b. en w., zo enigszins mogelijk, gehandhaafd zien. Immers, bij opheffing van de Mathe- nesseschool zullen de leerlingen ver deeld moeten worden over andere scholen; dat zal aanpassingsproblemen geven, wat vermeden dierit te worden. Bij de Comeniusschool A ligt de si tuatie anders. In de nabije toekomst valt niet te ontkomen aan de ophef fing van deze school, schrijven b, en w. De bedoeling is om de Comenius- school A te laten samensmelten met de Comeniusschool A te laten samen smelten met de Comeniusschool B. Doch daarbij wordt de voorkeur gege ven aan een systeem van „uitster ving". Nadat dit reeds eerder was gebeurd met de eerste leerjaren, zijn ook in juli 1968 de leerlingen van de tweede klas geplaatst op de school B. Daar door is het aantal leerlingen (in ja nuari 1968 nog 112) in juli vorig jaar gezakt tot 68. Gemiddeld over het hele jaar genomen was het aantal 98. Dus onder de leerlingen-grens. De bedoeling van b, an w. is om elk jaar één leerjaar op te heffen, zodat er in de cursus 1971/1972 nog maar één klas over zal zijn. Dat maakt het echter nodig dat de raad nu verklaart de instandhouding van de Comenius school A voorlopig nog nodig tc vin den. SCHIEDAM. OndertrouwdJ. P. Blom, 22 jr. en M. van Roon, 20 jr.; A. L. Bred- dels. 22 jr. en V. P. van Buei 21 jr.; H. W. M, T .van Dorsten, 20 jr. en J. A. M.L. Oorschot, IS jr. K. G. Hoppen 24 jr. en M. L. Creemers, 21 jr. C. Jansen, 21 Jr en J. Schneider, 19 jr. J. H. van Katwijk, 23 jr en P. P. J. Schuurmans. 26 jr.; T. Kok, 2i jr. en S. J. Tintel 23 jr.; T. M. de Kort, 20 jr. en H. J. W. Oosterwaal, 22 jr., G. J. van der Lubben, 23 jr. en C. Schouwenburg. 20 jr.; R. van der Met)den, 22 jr. en C. J. Menke, 31 jr., J, H. Neuschwanger. 23 jr. en H. C. Langeweg, 31 jr.; J. M. A. Ro- djrigo. 2a jr. en A. A. Stolk, 21 jr.: P. A. de Rónd, 22 jr. en W. J. van Gerveti, 19 jjr.; A. A, M. de Vette. 21 jr. on M. F. O Is hoom, 20 jr. Gehuwd; C. G. van den Toorn, 24 jr. en W. J. de Bruijn, 22 jr.; M. Boele, 30 Jr. en T. J. Koster, 29 jr.; H. J. N. Verhoef 26 jr en J. C. den Outer, 24 jr.: J. v. der Kraan. 20 Jr. en E. Schneider, 20 jr.; H, van Vee- len. 23 jr. en L, van Vessem, 22 jr.; M. I». Reijerman, 37 jr. en J. v. Nielen. la jr. H. Knol, 65 jr. en C. Klein. 67 jr. Geboren: Esmeralda G. C. d. v. B. C. IVonsvoort en C. G. Burger; Petronella d. v. M. C de Jong en P, Uroer; Remco J. H. z.v. J. H. Beullnk en E. M. Kuil; Marcel C. A. z. v. L. J. Baartmans en J. Q- de Vette. Overleden: J. C. Brulnsel. 70 jr;J.C.W, de Haas 85 jr.; J. van der Graaf 74 jr. J. M. Diunond, 72 jr.; C. A. Markx 60 jr. echtg.G.W.J.verderSloot. (Van onze sociaal-econ. redactie) VLAARDINGEN, zaterdag. Met een wilde staking hebben 300 werknemers,bij de Eerste Ne derlandse Coöperatieve Kunst- mestfabriek gisterochtend een maandelijkse tegemoetkoming van ƒ25 afgedwongen als bijdra ge in de boven verwachting stij gende kosten van levensonder hond. De hele dagploeg van de ENCK leg de gisteren om negen uur het werk neer, om de eis kracht hij te zetten, dat het bedrijf tot 1 april, als de cao wordt vernieuwd, alvast een loonsver hoging van 4 procent moest geven. In overleg met vakbonden (die de staking niet steunden maar wel bemid deling verleenden), werkgeversorga nisaties en ondernemingsraad kwam de directie van de ENCK met de sta kingsleiders overeen niet de gevraag de 4 procent te geven, maar een voor allen gelijk bedrag van ƒ25 per maand tot 1 april. Na het bereikte ak koord hebben de stakers het werk in de middaguren weer hervat. Eerder dit jaar is bij de vakbonden en in werkgeversverenigingen overleg gevoerd over de vraag, of aan werk nemers die onder cao's vallen welke pas later in het jaar worden ver nieuwd, niet alvast een tegemoetko ming moet worden gegeven. Tot nog toe is dat overleg niet uitgelopen op maatregelen, wel zijn hier en daar in cidenteel tegemoetkomende uitkerin gen gedaan. In de bouw is het de laat ste dagen op verscheidene plaatsen in ons land wat onrustig, omdat de bouwvakbonden er niets voor voelen, vlak voor de officiële cao onderhande lingen, de aflopende cao open te bre ken, SCHIEDAM Te bevragen aan hoofdbureau van politie te Schiedam, dade lijks v. 9—57 u. behalve op zaterdag en zondag: tas. inh. badhanddoek e.a,; dames tas mot inh.; benzinedop van bromfiets; doos. inh. cakes; enveloppe, Inh. stempel; 2 bedsteunen; 3 autosleutels; rmg met 12 sleutels; ring met 2 «Heutefs; overall Post Kethel: sjaal; Kettinkje. Te bevragen b(l de vinders; broche, Le Pair, Van Oldenbarneveldtstraat 36; zegel ring, H. Deuiüoo. BOeurhaavelaan 92b; sjaal, Landsbergen. P.K.O.-l-aan 145b; badhand doek en zwembroek, mevr. Alebregtse, Huijsmansstr. '13; 4 kleureai ballpoint, W. v. d. Bout, Van Oldeharnevddtstraat 38; wandelwagentje. Koning, Boerha-avelaan 84b (tel. 260016); 1 paar kunstlederen da- meshandschoenen. v. Westrenen. Nieuwe Maasstraat 28; gewatteerde handschoenen (L), Elshout. Lekstraat 18a; suède heren- handschoenen (L), v. d. Graaf, Goudenxe- genlaan 13; tas met Inhoud, Sebrcchts, Lekstraat 16a; damesportemonnee met inh., Wlllemse», Marconistraat 53b: portefeuille met inh.. v. d. Knaap, Geervliotsestraat 3: portefeuille met inh., G. Hulseher, J. Ver- meerstraat 13b. Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat: bastaard collie, reu; Hollandse herder, reu; zwart hondje, toef. Verder: zwarte bas taard hond, reu. Zagwljn, Voltastraat 18b; bruin langharig hondje, teef. v. d. Lauw, Newtonstraat 35a; zwart hondje, reu, J. Brouwer. Plein 1953 181, Fendrecht (tel. 171017); parkiet, Huijsmana, Berkenlaan 7; zwarte poedel, reu, mevr. Baaitson, Burg. van Haarenlaan 548 (.tel, 268530). SCHIEDAM Ned, Hervormde Gem, Grote kerk; 10 uur da, J. G Jansen en 1 uur ds. J. C. Stelwagen (Delft). Bethel- kerk: 10 uur ds. H. A. C. Hüderink (Rot terdam), Opstand In gskerk10 uur ds, J. W. Zimmerman en 19 uur ds, A. le Coq, Vre- deskerk: 10 uur ds, H. J. Groenewegen (II. Avondmaal). llerv. Geni. Kethel, Dorpskerk: 10 u. ds, W, Vons en 19 uur ds. 0, Verwaal. St. Mar- tlnuskork: 9.30 uur ds, E Verwaai. Ned. Herv. Gcref. Evang, Gebouw Irene: 10 u. dhr. D. G. v.d. Hoeven (Benthuizen). Grote kerk: 17 uur ds, J. C Stelwagen (Delft) Ned. Prot. Bond. Wostvest 92: 1050 uur ds. A, D. Klaassen1. Evang. Lutherse Gom. 10 uur d: Stelnhart Oud-Kath kerk. Dam 28: 10 uur H. Mis, Leger des Hells. Lange Haven 27: 10 uui HelUgingssameiikomst en 1930 uur Verlos singssamenkomst. Hoogstraat: 18.30 uur Openluehlsatnenkomst. Alle bijeenkomsten o.l.v. majoor en mevr. F. J. Zufdema-Wil- lems. GereL kerk. Ooslerkerk: 10 u. en 17 ds, J C. van Veen, Dc Ark Kethel 9 i en 103. :0 uur ds J. J. van Wageningen. Magnalia Deikerk 10 u. en 17 u. ds. C. ,van Zuylen. De Goede Haven 10 uur en 17 uur ds .-je, H .Schuring, Julian aker k 10 uur dhenst en 17 uur ds. J. J. van Wagentagen, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De Schiedamse amateur-speleoloog Ed de Brabander (42) kwalifi ceerde de gisteravond in de bo venzaal van café-restaurant ,De Amstelbron" vertoonde kleuren film over druipsteengrotten als „het neusje van de zalm". Hy was er zelf even perplex van: „Man, man, als je dit toch ziet, dan zijn wij er nog lang niet. Wij kunnen onze mensen momenteel nog maar nauwelijks het mini mum aan veiligheid garanderen." Het ontstaan van de druipsteengrot ten, de verdere ontwikkeling, de klau- terpartijen en de glinsteringen van de druipsteenformaties, ziehier de voor naamste bestanddelen van de film „Onderaardse wateren". En voegt men daarbij het zuiver geologische en mi- neralogisehe aspect, dan kan men mis schien de verwondering op het gezicht van Ed de Brabander bij het aan schouwen van deze film een pri meur voor Nederland enigszins plaatsen. De film was slechts een onderdeel van deze bijzondere avond, door de Nederlandse Vereniging voor Speleo logie ter gelegenheid van haar eenja rig bestaan gegeven. Bovendien was er nog een rijke schakering koralen, kristallen, ammonieten, zee-egels, etc. etc. geëxposeerd, welke voorwerpen tijdens de in het afgelopen jaar ge maakte excursies dnor de verschillen de leden zijn gevonden. „Speleologie is een vorm van vrije tijdsbesteding, die voor de sport, maar nog eerder voor dc wetenschap beoe fend wordt." Op deze wijze definieer de de heer J. J. Peeters, oud-secreta ris van de Belgische spclcologenver- Ed de Brabander toont hier het resultaat van 1 jaar gratonder- zoek. eniging de moedervereniging van de Nederlandse zijn Lievelingssport. Ed de Brabander noemde speleologie een mengsel van vrijetijdsbesteding, moed en uitdaging. „Het is gebleken dat we met grotondevzoeklngen juist die jonge mensen opvangen die een zeer grote hoeveelheid moed bezitten. En voordat ze deze gaan botvieren op allerlei buitensporige dingetjes, moet onze vereniging deze jonge mensen Ln bescherming nemen. Bij ons krijgen ze de gelegenheid om onder deskundige leiding deze grote dosis moed recht matig te gaan gebruiken, We hebben bijvoorbeeld kortgeleden een groep van tien jongens gehad, die nu reeds naar de Belgen zijn overgeheveld. Re den: ik kon deze jongens niets meer leren." Ed de Brabander „wij hebben nog zoveel te ontdekken, waar we de eerste tien jaren nog niet aan toe ko men" zal aanstaande zondag (in navolging van verleden jaar toen onze verslaggever Frans Happel op uitno diging ook een afdaling heeft meege maakt) weer op de grotten-toer gaan in de omgeving van Dinant. En op nieuw zal De Brabander vergezeld worden door een aantal debutanten. (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Hoewel het nieuwe gemeente-ziekenhuis vol gens verwachting eerst op 1 april in gebruik zal komen, willen b. en w. nu al de nieuwe tarieven voor de kraam- afdeling vaststellen, voor opname zon der medische indicatie. DU in verband met het feit dat er reeds aanvragen binnenkomen, voor opname na 1 april. Deze tarieven worden weer hoger. De voorgestelde tarieven worden voor de eerste klas verhoogd „all out" van 74 tot ƒ90 per dag voor moeder en baby; voor de tweede klas all out van 72 voor 2A en 62 voor 2B tot 75 per dag voor klas 2 uniform; voor klas 3 „all in" van 47,50 tot 60 per verpleegdag. Het tarief voor de verloskamer blijft ƒ50 voor klas 1/40 voor de 2e klas en 45 voor klas 3. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Het openbare jubileumconcert vau St. Ambrosius deed in gebouw Arcade het oude zowel als het nieuwe moziektijd- perk herleven in een goed gekozen programma. Hierin was de bU dc har monie niet weg te denken pittige marsmuziek ruimschoots vertegen woordigd. Romantiek oit 1893, gevan gen in de „Impromptue Wals" van Montagne, een werkje dat 60 jaar ge leden eveneens op het feestprogram ma heeft gestaan, Voor het orkest stond ditmaal niet dirigent C. L. van Beurden. Ziekte maakte zijn aanwezigheid onmogelijk. Zijn plaats werd ingenomen door de heer J. de Winter uit Kortehoef, wiens Polka „Jong Wilskracht" als een ge schenk-partituur in het programma was opgenomen. Onder zijn bekwame leiding wist St. Ambrosius, dat steunt op een oude ledenkern doch waarin de jeugd sterk is vertegenwoordigd, een groot elan. op te brengen zodat de talrijke bezoe kers een goede muziekavond kregen voorgeschoteld. Een. gezamenlijk op- heden met de drumband, omlijst met dansende majorettes, besloot het con cert. Na de pauze kwam ook de Boe- rnnkapel, een graag geziene gast op aLle festiviteiten waarbij de „leut" de boventoon voert, zich nog even pre senteren. Een amusant cabaret-programma vulde de rest van de avond, die ge opend werd. door voorzitter Frans de Groot. Deze biecht hulde aan de oude garde, doch sprak tevens zijn vertrou wen in de jeugd uit die de laatste tijd over het algemeen genomen weer wat meer belangstelling toont voor de har- monie-muziek. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Dokter J. H. van den Berg, directeur vau de Ge meentelijke Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst en tevens directeur- geneesheer van het Gemeente-zieken huis zal op 3 juni van dit jaar 65 jaar oud worden en dan met pensioen gaan. Voor de ver vulling van deze vaca tures geven b. en w. de raad in over weging om na de pensionering van dokter Van den Berg bedde func ties niet meer door één en dezelfde arts te doen vervullen. Voor de functie van directeur van de G.G-. en G.D. dragen b. an w. voor dokter J. Stevens, thans controlerend geneesheer bij de G.G. en GJD. Ter voorziening van de vacatures van di recteur-geneesheer van het gemeen te-ziekenhuis zal later nog een aanbe veling worden gedaam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De Rijks politiekapel onder leiding van de ka pitein H. C. Hoogervorst heeft giste ren (tussen 11 en 15) in gebouw Ar cade de opname gemaakt voor een ra dio-lunchconcert, dat op donderdag 23 januari van 12 tot 12.39 uur door de AVItO zal worden uitgezonden. De nummers die tijdens het radio- luneheoncert zullen worden uitge voerd zijn alle opgenomen op de ste reo-langspeelplaat de vierde van de Rijkspolitiekapel die, ter gelegen heid van het twintig jarig bestaan van deze kapel in juni van dit jaar» bin nenkort op de platenmarkt zal worden gebracht. De opname voor deze stereo-elpee van de Rijkspolitiekapel, die is gefor meerd uit vijfentachtig in verschillen de plaatsen dienst doende Rijkspoli tiemannen geen Schiedammers is destijds eveneens gemaakt in het akoestisch perfecte gebouw Arcade. CITROEN AUTOMOBIELBEDRIJF Personeel gevraagd Werkplaats: Bokelweg 88-90; Quick-service; Singel 41-45, Schiedam DE SCHIEDAMMER (Het Rot terdarns Parool) vraagt vaste beaorgeis(stcrs)Aanmelden r Hoocgstraat 76. Schiedam, tel 257279, 'savonda na 7 uur tel 155960. Op afdeling I van het secretariaat van het Openbaar Lichaam Rijnmond kan geplaatst worden een voor werkzaamheden van redactionele aard. Gegadigden moeten ten minste in het bezit zijn van het ULO-diploma. De aanstelling kan geschieden in de rang van klerk of hoofd klerk. Salaris maximaal ƒ939,per maand, afhankelijk van leef tijd en ervaring. Bij gebleken ijver en studiezin goede voor uitzichten, Premie AOW/AWW komt voor rekening van Rijnmond. Gunstige regeling ter zake van studiekosten. Rijnmond is voor de ziektekostenverzekering aangesloten bij het IZA Zuid-Holland. Sollicitaties, vermeldende levensloop en referenties, binnen 7 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de secretaris van Rijnmond, Sta tionsplein 2, Schiedam. Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstr. 106, SCHIEDAM. Tel. 266720. Let op juiste adres. SISO Diversen GESCHIKT, 17.50. 1 de permanent. De meest ideale natuurlijke permanent J10. Gratis balen, en brengen per luxe auto v. permanent. Kap salon Hélène, Rembrandlaan Helderziende Aiwa PARAGNOST Wibauistr. 198II. A'dam, Spr.u. iedere maandag van 11-22 nur en iedere avond van 20-22 uur. Ook zondagavond v. 19-22 uur. Br. postbus 4350. A250

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 3