De gemeentelijke zorg voor het onderwijs Politie ziet meer heil in radar dan in Gatsometer TSF wint spannende strijd tegen 21 Up '3S Renovatie 'Eendracht' woningen SCHIEDAM opruiming GEEN SPEELLEERKLA8 VOOR DE MASTENBROEKSCHOOL Groot, geldbedrag uit hut tanker gestolen Draadeontrole gaat over boord Restauratie Museum-orgel ivas duurder Hoogbejaarde man overleden aan verwondingen ongeval Burgemeester Douma van Zwijndrecht opende niemu Oud-directeur Tak's berging overleden Bealbantl in busje OOK TWEEDE TEAM KLOPT SALAMANDERS reed sloot in gebouiv Explosie keuken: jongetje ernstige brandwonden Jongetje loopt onder auto: hersenschudding STOOMSLEEPZUIGER NAAR IRAK Gerrit Moerman tweede bij a-junioren 'Voor makelaars was 1968 een moeilijk jaar' Meer subsidie voor kincler- uitzendingen opruiming KOERIERSTERS maandag 20 januari 1969 - pag. 5 (ADVERTENTIE) Zuiver wollen japonnen (geen restantpartij van vorig jaar neen, een splinternieuwe fa- briekskoliektie) nu bij ler meu ten in de opruiming voor een prijs, waar U normaal een bloes je voor koopt. Zuiver wolfen Shetland japon in het modieuze button-down model, esn op en top vlotte japon voor de moderne vrouw. Deze pracht japon in een fraaie kwaliteit wol, met voorslui ting, kraag en manchetten met knoopjes afgewerkt, koopt U nu met een keus uit zes voor- jaarstinten, voor rog géén zes tien gulden. zuiver wollen Shetland Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze zuiver wollen Shetland japonnen, een slank afkledende jeugdige ja pon, in de kleuren bleu, mos groen, camel, roestbruin, licht beige en cerise, maten 38, 40 en 42, voor Duur van da opruiming 16 januari tot 6 februari Giert teL of schrift best (Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De Vereniging tot Bevordering van Chr. Onderwijs te Schiedam heeft de medewerking van dc gemeente gevraagd voor een experi ment met een speel-leerklas in het eerste leerjaar van de Mastenbroekschool aan de De Meesterstraat 40. Omdat hiermee de „normale eisen aan het geven van lager onderwijs" overschreden zouden worden, stellen b. en w. de raad voor deze medewerking te weigeren. Het bestuur van de Chr, Onderwijs- ver. wil met liet invoeren van deze spelleerklas de overgang van het kleuter- naar het lager onderwijs ver gemakkelijken, Nu zijn dergelijke speellcerklassen op de kleuterscholen gebruikelijk, doch by het lager onder wijs moet gewerkt worden met een leerplan. B. en w. nu zijn van mening dat bij een speel-leer-klas op een lagere schooi sprake is van een mengvorm van kleuter- en gewoon lager onder wijs, Een experiment in die richting was mogelijk geweest indien het schoolbestuur vóór 1 augustus 1968 een beroep had gedaan op het z.g. „experimenteerwetje", waardoor een gehele of gedeeltelijke bekostiging door het Rijk mogelijk zou zijn ge weest. De Mastenbroekschool is reeds eer der geheel mgevicht voor het geven van gewoon lager onderwijs; boven dien ontvangen de schoolbesturen een bedrag voor vernieuwingen. Nu er echter sprake is van een mengvorm van twee soorten onderwijs menen b. en w. dat de normale eisen, te stellen aan het lager onderwijs, zullen wor den overschreden. Medewerking (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De kosten van de restauratie van het orgel in de aula van het Stedelijk Museum zijn hoger uitgekomen dan aanvankelijk geraamd. Dit is te wijten, zo schrijven b. en w. aan de raad, aan de stijgin gen van de arbeidslonen en materiaal kosten, doch ook aan gebreken, die tijdens de restauratie aan het licht zijn gekomen. Op last van de deskun dige van de Rijksdienst voor Monu mentenzorg is daarop een wijziging in het restauratieplan aangebracht, die ook is uitgevoerd. De aanvankelijke raming van 37,948 is met rond 17.400 gestegen. Het ministerie van CRM en de pro vincie hebben voor resp. 40 en 10 pro cent bijgedragen in de aanvankelijk geraamde kosten. Door b. en w. is ge vraagd ook in de verhoogde kosten bij te dragen. Het miniserie heeft dit toe gezegd, van GS is nog geen antwoord. Aangenomen wordt, dat de gemeen te uiteindelijk de helft van de totale kosten, zijnde 27.670, voor haar re kening zal moeten nemen. (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam, maandag. l- 87-jarige heer P. van. Wijgerden, die °P 1 november van het vorige jaar voor zijn woning aan de Boerhaave- laan door een personenwagen was ge schept en waarbij hij twee gebroken benen en een flinke hoofdwond op liep, is het afgelopen weekeinde in het Gemeenteziekenhuis aan deze verwon dingen overleden. Wel zyn b. en w. bereid aan de Chr. Onderwijs-ver. een bedrag van 11.500 beschikbaar te stelleu voor de verdere inrichting met speel- en werk-materiaal en enig meubilair van de Mastenbroek-kleuterschool, die nu is gehuisvest in een houten gebouw nan dc Mgr. Nolenslaan 99a. Voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor verkeersonderwijs op de acht scholen voor lager onder wijs van. de vereniging. Ook met het aanschaffen van hulpmiddelen voor het onderricht in handenarbeid op de Pr. Julianaschool. De chr. kleuter school aan de W. H. Vliegenstraat 70 heeft een nieuwe ketel voor de ver warming dringend nodig. De gemeente zal daarbij bijspringen met een bedrag van ca. 3.700 in de kosten. Tenslotte een openbare school. Van de A.H. Gerhardschool aan de Burg. van Haarenlaan 952 is het terrein der mate verzakt, dat de toegang tot de school voor de leerlingen gevaar kan opleveren, terwijl ook het regenwater niet goed meer afvloeit. Het zal nodig zijn het terrein op te hogen. De kosten Verder willen b. en w. medewer king verlenen aan de Chr. School ver. worden geraamd op 21.000, ROTTERDAM, maandag. In de hut van de kapitein van de motortan ker Santos Vega, liggende op de werf Wilton 5 en oord is zaterdag ingebro ken. Dc inbreker heeft kans gezien uit een kledingstuk van de kapitein de kluissleutels te bemachtigen. Boven dien was aan deze sleutelring een briefje bevestigd, waarin in de Spaan se taal de cijfercombinatie van het kluisslot was te lezen. Uit de kluis heeft men ten slotte ƒ3000 aan bank biljetten. van 10, ruim 1800 Ameri kaanse dollarbiljetten, wat Brazi liaans, Argentijns en öhileens geld en een traveller-cheque buit kunnen ma ken. ROTTERDAM, maandag. Op de begraafplaats Crooswük is vanmorgen bet stoffelük overschot ter aarde be steld van de heer R. Uiterwyk, die tot 1966 directeur is geweest van W. A. van den Tak's bergingsbedrijf. De heer Uiterwijk overleed donder dag op 67-jarige leeftijd. Hij was ruim 45 jaar in dienst geweest van Van den Tak, waar- hij als kantoorbediende be gon en opklom naar de top. Hij was in het bijzonder belast met de zaken be treffende de drijvende bokken. De overledene is voorzitter geweest van de vereniging voor Nederlandsche Bergingsbedrijven. N haar kruistocht tegen de onachtzaamheid, de brutali teit, de onbeleefdheid en de „kan me niet schelen" houding van de weggebruiker zal de po litie in Schiedam binnenkort uit een ander, nog(!) radicaler vaatje gaan tappen. In zijn jaar rede (juister: kerstrede) heeft Commissaris Van der Haagen er reeds hij zijn staf op aangedron gen verkeersblunders door wie en hoe jong dan ook gemaakt, onder geen voorwaarde meer te accepteren. Wat gaat er zo onder meer gebeuren? Dit bijvoorbeeld: zo dadelijk een gepreciseerde datum ontbreekt nog zullen de automobilisten op de huiten- wegen naar deze stad (niet één keer maar met een redelijke frequentie) de borden met de volgende tekst te lezen krijgen: „De 'politie controleert met elektronische apparatuur". Juist: met 4c radarsnelheiflsmeter, omdat de doorsnee Scliiedamse auto mobilist zijn hand voor de huidige Gatsometer-controle niet meer om draait. Reden: de plaats en ook dik wijls het tijdstip van. controle is ge noegzaam bekend. Wist u overigens dat de meeste chauffeurs allang een trucje hadden verzonnen om op de Horvathweg en de Rofcterdatnsedijk op veilige af stand de aanwezigheid van de poli tiewagen te bevroeden? Dit bijvoor beeld op de Rotterdamsedijk: na het verlaten van het kruispunt Marconi- plein kan een doorgewinterde pen delaar bij de tweede kronkeling aan het begin, van de diijk tussen een rij boven en een rij lantaarnpa len door zien of op het stra tegische punt (ongeveer op de helft van de rijweg) de politiewagen aan wezig is. En dit trucje op de Horvathweg: net voorbij de afrit naar de Hogen- banweg wipt de chauffeur (mits hij op de rechter weghelft rijdt) even van zijn zetel, drukt het hoofd een fractie van een seconde tegen het dak van zijn wagen en hij kan de beruchte „blauwe wagen" bij het station ontdekken. En zo deze_ er mocht zijn dan heeft de automobilist bij een te hoge snelheid nog ruim schoots de gelegenheid om snelheid tc verminderen. Bij twijfel spender e men op een dag een klein half uurtje om tij dens de op de vaste plaatsen gehou den Gatsomeler-controle deze ta ferelen gade te slaan. Natuurlijk: de politie weet het ook. En omdat er bovendien nog andere tekortkomin gen aan de Gatsometer-controle kleefden, ziet men uiteindelijk toch veel meer heil in de radar. Welke waren die gebreken? Ten eerste: de politie kon het verkeer maar in één richting controleren. En dan nog alleen op wegen met rechte stukken van ongeveer tweehonderd meter, waarbij een gelijktijdige con trole van bromfietsen uitgesloten is. De radarsnelfteidsmeter kan men daarentegen op elke plaats en bo vendien op ieder geschikt moment gebruiken. Sn de kans op verontrei niging en beschadiging van het weg dek zoals bij de Gatsometer-con trole zal bij het radar-gebruik eveneens lot het verleden behoren. Zal deze krachtiger maatregel nu wel tot de gewenste effect sorteren? Commissaris Van der Haagen heeft me eens verteld, dat niet zozeer het gebruik van de radar zal afschrik ken, maar eerder de wetenschap dat deze er is. De chauffeur zal zo zegt de com missaris bij het ontdekken van de waarschuwingsborden intuïtief vaart minderen, omdat hij nu, in vergelijking met voorgaande jaren, op alle plaatsen en op elk tijdstip in zijn kraag gegrepen kan worden. Heeft de politie hiermee de psychologische oorlog met de snelheidsovertreders in Schie dam gewonnen? JAN D. SWART TAFELTENNIS Geen krant ontvangen? BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees builen R'dajn Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. ZWIJNDRECHT, maandag. Met het hysen van de drie sein vlaggen "WAY van de Internatio nale Seincode „Ik wens u een behouden vaart" heeft burge meester H. H. Douma zaterdag middag de nieuwe vestiging van Taselaar's Handel Maatschappij N.V. in Zwijndrecht officieel ge opend. Achttien maanden geleden sloeg zijn voorganger burgemeester C. Slob be op het industrieterrein aan de Lindtscdijk de eerste paal voor de nieuwbouw van Europa's grootste le verancier van watersportartikelen, tot dan toe gevestigd in verschillende panden in ÏJsselmonde. Het nieuwe bedrijf, dat ruim anderhalf miljoen gulden heeft gekost, omvat magazij nen, werkplaatsen en kantoren met een totaal vloeroppervlak van circa 3500 m2. Er is nog ruimte voor uit breiding op circa 1500 m2 aangren zend terrein en bij de bouw is reeds rekening gehouden met de constructie van een tweede verdieping op het pand. Er zijn circa 70 werknemers in dienst. Taselaar's Handel Maatschappij N.V., oorspronkelijk uitsluitend een bedrijf voor scheepsuitrustingen, heeft zich vooral na de tweede wereldoorlog ontwikkeld tot de grootste leverancier van artikelen voor de watersport in Nederland en sinds enige jaren in Eu ropa. Directeur A. A. Taselaar (36) voor ziet nog een sterke vergroting van de omzet in de nabije toekomst. Deze heeft de laatste jaren gelijke tred ge houden met de dynamische ontwikke ling van de watersport in binnen- en buitenland. Met dit perspectief voor ogen en mede gezien het feit dal de bedrijfsruimte in ÏJsselmonde reeds lang te klein geworden was, werd dit nieuwe pand gebouwd. De drie seinvlaggen WAY ik wens u een behouden vaart hebben voor Taselaar en vele zeelieden een historische betekenis. Schepen die naar zee gingen en langs ÏJsselmonde voeren, zagen op het dak van het be drijf de bekende vlaggen wapperen. Talrijk zijn de bedankjes en reacties welke Taselaar van schepen uit de ge hele wereld heeft ontvangen. De vlag gen zullen zich nu weer ontplooien boven het gebouw in Zwijndrecht. Directeur A. A. Taselaar en zijn staf werden zaterdagmiddag door honder den receptiegangers een „behouden vaart" gewenst. (Van onze correspondent) RIDDERKERK, maandag. Een afgeladen busje met beatmuzikanten en hun instrumenten is zaterdagmid dag in een brede sloot langs de rijks weg Rotterdam-Dordrecht gereden. Het busje met zeven inzittenden botste eerst nog tweemaal tegen de vangrail voor het in de sloot langs de baan naar Dordrecht terecht kwam. De auto was te zwaar beladen. Enkele instrumenten van de Breda se band werden door het water zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. In de keuken van de woning van de heer A, M. S. aan de Nieuwendamlaan heeft vrijdag een lichte explosie plaats ge vonden, waarbij het 12-jarig zoontje Cornelis vrij ernstige brandwonden aan het gezicht opliep. Het ventje had omstreeks half negen de kraan van de geiser omgedraaid en moet daarbij verrast zijn door een steekvlam. Met brandwonden is hij, nadat in eerste instantie een verpleegster van het be jaardentehuis Thuvïede eerste hulp had verleend, met de GG en GD naar de Dr. Noletstichting overgebracht. Men heeft het ventje tot nu toe nog niet kunnen horen. De GTB heeft een on derzoek ingesteld. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Op de hoek ParkwegBurg. Nolenslaan is de vijfjarige Petrus Ruigrok dezer da gen door een personenwagen geschept, nadat hui plotseling zonder te kijken de rijbaan was opgerend. Het ventje moest met een hersenschudding naar de Dr. Noletstichting worden overge bracht. Eveneens een hersenschudding liep de 19-iarige inpakster P. K. op, toen zij zaterdag op de kruising Juiiana- laanRubenslaan met haar bromfiets de weg overstak zonder een van rechts komende personenauto voor rang te verlenen. De 66-jarige heer A. Bakker stak zaterdag op de Broers- vest naast de voetgangersoversteek plaats de rijbaan over en werd daarbii geschept door een personen-wagen. De man liep een armfractuur en een her senschudding op en moest naar het gemeenteziekenhuis worden overge bracht. VLAARDINGEN, maandag. De Vlaardingse IJsclub heeft deelgenomen aan de provinciale wedstrijden op de Jaap Edenbaan in Amsterdam. Er waren tien Vlaardingers van de trai ningsgroep. Dc wedstrijden waren voor junioren tot en met 18 cn 16 jaar. Wim dc Graaff coachte de jon gens en Nico Olsthoorn was official. Bij a-junioren eindigde Gerrit Moer man op de tweede plaats in het eind klassement en bij de b-junioren over kwam Ludd Auguslinus dat ook. De Vlaardingse tijden waren: 500 meter dames: Corrie Koster 56.8. Joke Liebrechts 66.p, Irene Ver meulen 60.5, Petra van Cranendonck 62.7. 500 meter heren: Gerrit Moerman 48.5, Luud Augustinus _49-?< Daan Dijkstra 50.5, Patrick Hilarius 51.8, Bas Kap 54.9, Peter Onck 52.9, Gerrit Vinke 53.7. 1500 meter heren: Gerrit Moerman 2-33.2, Daar. Dijkstra 2.40.2, Luud Au gustinus 2.46,9, Patrick Hilarius 2.48.8, Gerrit Vinke 2.55.4, Peter Onck 3.08.G. Bas Kap 3.10.2, bij de dames reed al leen Joke Liebrechts (zuster van Rudi) de 1500 meter in een tijd van 2.25.5. De senioren zullen donderdag 30 ja nuari aan de provinciale wedstrijden deelnemen. Beging deze week vertrekt uit Rotterdam de stoomsleep- zuïger „Hillah" onder Neder landse vlag naar Irak met een bemanning van Wijsmuller aan boord. Het schip is gebouwd bij de l.H.C.-Hollandwerf Smit Kin derdijk en zal na aankomst ïn Basrah aan de „Iraqi Ports Admi nistration" worden overgedragen, Het RÏ0 meter lange en bijna 19 meter brede baggervaartuig is uitgerust met een „elektronisch brein" dat de bemanning In staat stelt op elk gewenst mo ment gegevens te verkrijgen over de bewegingen van het schip, de stoommachine-instal laties en het baggeren. De „Hil lah" heeft twee zuigbuizen waar mee tot 21.50 meter diepte ge baggerd kan worden. Het schip biedt accommodatie aan een bemanning van 81 kap pen en is bestemd voor zwaar, continu baggerwerk in de brede Shatt-EI-Arab rivier, die uit mondt ten zuiden van Basrah in de Arabische Golf. Met het baggerwerk wordt de ruim 50 kilometer lange scheep vaartroute tussen de Arabische Golf en do belangrijke haven- en handelsstad Basrah aanzienlijk verbeterd. ROTTERDAM, maandag. Tüdeus een nieuwjaarsbijeenkomst van 4e Rotterdamse en Dordtse makelaars in onroerende goederen constateerde de heer C. Wassenaar, dc voorzitter van dc Ermog, dat 1968, ondanks het feit dat tengevolge van een lichte verbete ring in de conjunctuur het aantal tot stand gebracht transacties bevredi gend kon worden genoemd, een moei lijk jaar is geweest. Dit vloeide voort uit het feit dat de gemeente voor grote kosten gestaan heeft voor het bouwrijp maken van de grond en dat voor de eengezinswoning en premie-woning slechts weinig grond beschikbaar kon worden ge steld. Teleurstellende achtte de heer Was senaar het feit, dat er zo weinig con tact met de overheidsdiensten bestaat. Hij meende dat het voor beide par tijen van belang is als hier snel verbe tering in komt. Spreker vestigde er voorts de aan dacht op dat ook voor de makelaars de bedrijfskosten steeds zwaarder worden. De bedragen, waarvoor de onroerende goederen van eigenaar wisselen, delen vrijwel niet in die stij ging, Het zal tenslotte onmogelijk zijn om de thans bestaande tarieven te handhaven, aldus de heer Wassenaar. SCHIEDAM, maandag. De jeide topteams van TSF hebben liet zaterdag uitstekend gedaan. Het eerste team versloeg in een enerverende strijd Twenty One Up uit Rotterdam met (i4, ter wijl de tafeltennissers van het tweede team met dezelfde cijfers de meerdere bleven over De Sa lamanders 1 uit Den Haag. Onder srote belangstelling: vond het treffen plaats in de hoofdklasse-pro- motlegroep tussen TSF 1 en Twenty One up. Deze semi-derby heeft de toeschouwers tot de laatst geslagen bai kunnen boeien omdat toen pas de balans definitief naar Schiedams voordeel oversloeg. Aanvoerder Cas van Koetsveld was gelukkig van de partij na zijn ziekte, maar zijn eerste partij tegen v.d. Aa deed de TSF-fans zich wel afvragen of hij al fit genoeg was, want met 13-21 en 8-21 ging de winst naar de gasten. Gerry Vaessen ging van start tegen de ex-Service-speler Dick Bussching en met goed technisch en voorat ook tactisch spel bracht hij met 21-14 en 22-20 de partij op zijn naam. Hans Kreischer deed deze avond op een wel zeer bijzondere wijze van zich spre ken, In zijn duel met Tuinenburg speelde hij trefzeker zonder onnodige risico's te nemen en dat vond zijn be loning in een twee-gameszege, 21-13 en 22-20. TSF 1 vergrootte zijn voorsprong tot 3-1 door een gewonnen dubbelspel (21-7 in de 3e game). Ook voor Gerry Vaessen bleek v.d. Aa een moeilijke tegenstander en met 18-21 en 19-21 bracht de Rotterdammer zijn team weer binnen schotsafstand (2-3). Na zijn falen in zijn eerste wedstrijd stond een herboren Van Koetsveld achter de tafel tegen Tuinenburg. De fore-hand aanval van TSF's aanvoer der liep veel beter en hij bracht de stand op 4-2. Het zwaar verdedigende spel van Bussching was voor Hans Kreischer ook dit keer te lastig al bood hij zeer redelijke tegenstand (stand 4-3). Bij na had Gerry Vaessen de voorsrpong voor zijn. team vergroot. Na de eerste game met 21-14 van Tuinenburg ge wonnen te hebben, lag een twee-ga mes-zege binnen zijn bereik. Enigszins onfortuinlijk verloor hij die tweede game met 22-24 en. de derde game werd de TSF-speler meer door ver moeidheid dan door zijn tegenstander geklopt. (17-21) Hiermee was de stand op 4-4 gekomen, met voor TSF nog twee moeilijke partijen voor de boeg. Hans Kreischer verloor de eer ste game van v.d. Aa met 17-21. Maar de TSF-speler vond het juiste tegen spel en zijn herstel werd bvestigd in de tweede en derde game, die hij met 21-13 en 21-16 won. Met een 5-4 voorsprong als morele steun moest van Koetsveld de slotpar- tij tegen Bussching spelen. De eerste game ging met 12-21 verloren, maar de tactiek van vertragend spelen ging hem steeds beter af. Met 21-18 won hij de tweede game. In die derde game was de spanning te snijden. De emoties liepen hoog op en toch nog vrij duidelijk won Van Koetsveld met 21-17. De TSF-overwinning was een feit. Op de tafel naast dit topduel speel de ZSF 2 tegen het Haagse De Sala manders. Ook hier was het een span nende aangelegenheid. Henk Eikmans haalde drie goede overwinningen. Nol Braak bracht twee winstpariijen op zijn naam, terwijl aanvoerder Dick Boer zich met een zege op Timotecff tevreden moest stellen. Een fraai re sultaat dat de TSF-reservcs stempelen tot een van de sterkere teams in deze o vc r ga ngs - promo liegroep Zaterdag a.s. gaat TSF 1 naar Roe- lofarendsveen om het op te nemen te gen de Treffers. Dit team degradeerde vorige seizoen uit de Ereklasse, de on derlinge krachtsverschillen zullen zeer gering zijn, TSF 2 gaat naar Hilver sum om daar Quick te ontmoeten, de grote kanshebber voor de titel, zoals velen menen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De Ver eniging voor Schicdamse gezondheids kolonies, die met een Delftsc vereni- j ging een koïonïehuïs ïn Voorlhuizen exploiteert, heeft de gemeente om een verhoging van de subsidie gevraagd. Dc vereniging heeft tot en met 1967 de exploitatie tekorten nog kunnen dekken, maar zit nu nagenoeg zonder middelen. (ADVERTENTIE) At had U nu juist Uw nieuwe hoed gekocht..... niets zeggen, morgen toch even naar ter meulen komenpassen en nóg een hoed kopen. Want wij verkopen exclusieve damesh'oedjes in diverse schat tige modelletjes voor pt/jzen, die het mogelijk maken een extra hoedje uit te zoeken. Chique dameshoeden van vilt, melusine en velours, merkhoe* den uit een grote monsterkoi- lektie luxe modellen, nu voor nog géén zes gulden. exklmieve monsterkoHektie dameshoeden Morgenvroeg om uur begint da verkoop van deze exclu sieve kollektie merkhoeden, in een veelheid van kleuren en materia ten, modieus en nu 33 Duur van de opruiming 16 januari tot 6 februari Géén tal. of schrift, best Ten einde een noodlijdend bestaan van de vereniging en het telkens ver zoeken om verhoging van de subsidie te voorkomen, geven b. en w. er de voorkeui' aan de subsidie met ingang van 1969 te bepalen op 40% van een redelijk aanvaardbaar bruto dagver- plcegpi'ijs, wat voor 1969 neerkomt op 2,40. Om het tekort van 1968 te dek ken wordt een subsidie verleend van ƒ8.500. Hoewel de plaatselijke afdelingen van landelijke verenigingen op het ge bied van de kinderuitzending niet hebben gevraagd om verhoging van de subsidie, willen b. en w. billijk heidshalve ook voor deze verenigingen de uniforme regeling invoeren. Voor alle verenigingen tezamen wordt dat voor 19G9 een bedrag van ƒ33.600, bij een geraamd aantal van 14.000 uit zenddagen. Esperanto-agendo SCHIEDAM, maandag. Merkre- don, la 22an de januaro klubvespero. Nipritraktos ian gramatikajon ce kdo H. Letsch Sr, Dirk Schaferplein 131. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De bouw vereniging „Eendracht" wil 48 wonin gen in Schiedam-Zuid gaan „renove ren", d.w.z. voorzieningen treffen voor achterstallig en buitengewoon onder houd en het herstellen van gebreken. De gemeente en ook het rijk zullen hieraan medewerking moeten ver lenen. Voor 24 woningen aan de Havendijk en dc Lekstraat (nummer 129 t/m 143) kan dat zonder meer, omdat ver wacht mag worden, dat deze wonin gen nog minstens 20 jaar gebruikt zullen kunnen worden. Bovendien zul len in deze woningen voorzieningen worden getroffen ter verhoging van het wooncomfort, waardoor de huur dan met 0.30 per woning per week verhoogd zal worden. De kosten wor den geraamd op 120.800. Voor 24 woningen van „Eendracht" aan de Rijnstraat cn Lekstraat (num mers 61 t/m 67c) ligt de situatie wat moeilijker, omdat niet helemaal zeker is, dat deze groep woningen niet voor tijdig afgebroken moet worden in ver band met de aanleg van de waterke- rende buitendijk. In het bestemmingsplan is die dijk wel zodanig geprojecteerd, dat deze woningen niet afgebroken hoeven te worden, maar zolang het plan niet is goedgekeurd, bestaat daar geen abso lute zekerheid over. Een volledige renovatie wordt niet verantwoord geacht en de te treffen voorzieningen worden beperkt tot het direct noodzakelijke. De kosten wor den hier geraamd op 75.248. Voor de totale kosten van ruim 196.000 zal geput worden uit onder- houds- en reservefonds, maar uit 's rijkskas zal een lening van 87.360, 84 aangevraagd moeten worden en uit het gemeenschappelijk fonds hier de goedkeuring aan te hechten, Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE ZORGERS (STERS). Aanmel den: Hoogstraat 76, Schiedam. Tel. 267270. 's Avonds na 7 uur tel. 155030. S028 Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Viiuren, Hoogstraat 106, Schiedam. Tel. 266720. Let op het juiste adres. S1S6 Diversen Butagaskachel ƒ85. Slede- en ijsschaatsen, waar dat wiet draait. Hoogstraat 6769, Schiedam,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2