Wij bouwen geen dorp, maar een stadswijk! Actie tegen scholen op het Baehplein t Laatste plan voor Groenoord KREUGER Omzet Esso Nederland meer dan een miljard win kei-/magazijnbediende SCHIEDAM Burg- H. Roelfsema en weth. mr. M. J. M. van Kinderen geven hun visie over opzet van wijk Groenoord KRITIEK IS BEGRIJPELIJK, WACHT MET OORDELEN TOT GROENOORD VOLTOOID IS Geen krant ontvangen? VEEL WINST VOOR TSF RUIMT OP!! Rotterdam uitgebreid met 22.000 nieuwe telefoonaaii sluitingen Fïlmkring met La guerre est linievan Alain Resnais AH opende in Hiïlegersberg supermarkt met slijterij Man wilde café in brand steken 65 jaar getrouwd SCHIEDAM UNIQUE N.V., dinsdag 21 januari 1969 pag. 5 (Door D. A. Buschkens) SCHIEDAM, dinsdag. De laatste tijd wordt er, veeal scherpe, kritiek geleverd op de woningbouw en meer in het bijzonder op de planning van Groenoord. Het bestuur van de wijkvereniging „Groenoord" is druk bezig met het aandragen van. de punten voor kritiek, de bewoners van die wijk hebben op contactavonden met het gemeentebestuur de grieven en de klachten niet onder stoelen en banken gestoken, enkele andere kranten hebben zich negatief in deze strijd gemengd. Ten slotte 2ijn er in de Gemeenteraad bij de behandeling van de begroting bittere woorden gevallen over Groenoord: „Je schrikt als je het ziet!" Zijn deze grieven terecht? In een gesprek met burgemeester H. Roelfsema en de wethouder voor de Woningdienst mr H. J. M. van Kinderen hebben, zij hun visie willen geven. „Die kritiek is wel begrijpelijk," zegt burg. Roelfsema. Na de oorlog was, in verband met de woningnood, het streven zo veel mogelijk, zo snel mogelijk en zo goedkoop mogelijk woningen te bomvcm „Nu de ergste woningnood voorbij is en de weivaart gestegen, nu gaat men hogere eisen stellen aan de woning. Nu verlangt men.naar nieuwe woonvormen. Dat Is «iet alleen In Schiedam en in Nederland zo, maar datzelfde hoor je ook in veie andere Europese landen." Mr Van Kinderen: „Het ideaal van velen, begrijpelijk, is een huis-met' een-tuintje. Maar wij bouwen geen dorp, doch een stad. Hoe pas je daar dat huis-met-dat-tuintje in? Dat kan niet. En die nieuwe woonvor men waar men ons om vraagt, waar zijn die dan wel gerealiseerd in Ne derland? Nog nergensl Althans niet voor betaalbare prijzen volgens de woningwet!" „Stel, dat we hadden gekozen voor de laagbouw," zegt tnr Van Kinderen, „en dat we Groenoord hadden vol gebouwd met eengezinswoningen. Je moet je dan niet veel voorstellen van die tuintjes. Piepklein. Maar dan hadden we ook heel veel wegen naar die huizen moeten aanleggen. En dat op die slappe grond van Ke- thelt Man, dan was Gemeentewer ken constant aan het werk geweest om die wegen te herstellen. Van enige groenvoorziening in die wijk was dan niets terecht gekomen." „Dat is het voordeel van hoogbouw en daarom hebben we ook gekozen voor hoogbouw. Dan kan je ruime wegen en parkeerterreinen ontwer pen; speelplaatsen voor de kinderen, met singels en veel groen. Een open wijk. Over de kosten praat ik dan maar niet, want die hangen af van de wijze van financieren." Nieuwland de grond inging, was men al blij wanneer er steeds moge lijkheden waren om de woningbouw in complexen te realiseren. Nieuw land is bij stukjes en beetjes ont staan, een alles-omvattend plan was er niet. Het is aan het grote talent en de vooruitziende blik van de on volprezen gemeentelijke stcdebouw- kundige, wijlen de heer Horvat te danken, dat Nieuwland toch nog tot de heer Horvat heeft, vaak onder protest, heel wat water in z'n wijn moeten doen en telkens zijn plannen moeten wijzigen. Om een enkel voorbeeld te noemen. Nieuwland dankt het „gezicht" voor een belangrijk deel aan de Burg. van Haarenlaan, de mooiste „boule vard" van Schiedam. Maar in 1952 was er geen sprake van dat de Burg. van Haarelaan naar het station, en met een snelweg naar Rotterdam zou lopen! In feite heeft de alg. Technische School aan de Mgr« No- lenslaan, het oudste gebouw van Nieuwland, jarenlang de Burg. van Haarenlaan als adres gehad! Even min is voorzien dat de Burg. Hon- nerlage Gretelaan de „scholen straat" van thans zou worden; dat is gewoon een uitweg geweest. Visie Hoogbouw dus voor Groenoord. Dat kon haast niet anders. Zoals alle an dere steden In de Randstad voor hun stadsuitbreiding: hebben geko zen voor hoogbouw. Docli bet merk waardige feit doet zich voor dat bij de kritiek in de gemeenteraad de raadsleden opmerkten.- Nieuwland is wel aardig, maar Groenoord néé! „Het zijn onvergelijkbare groothe den", vindt burg. Roelfsema. „Het bezwaar is dat Groenoord nog niet afgewerkt is en Nieuwland is ge setteld. Die wijk is door de bewo- neers al leefbaar gemaakt. In Groenoord moet het allemaal nog gebeuren. Wij willen juist graag Groenoord zo snel mogelijk afwer ken, zo prettig mogelijk aankleden, met veel groen, planten, bomen, ga zons, met speelweiden en wandel paden. Ban wordt alles veel, aan trekkelijker. Maar juist daarvoor wordt ons het geld outhouden. Laat de mensen eerst oordelen over de wijk, wanneer die voltooid is! Maar ik besef wel dat dit erg veel geduld zal vragen. Daar kunnen we ook zo weinig aan doen" Geen planning Dat een vergelijk tussen Nieuwland en Groenoord ook anderszins in het nadeel yan de laatste uitvalt is on redelijk- Want Groenoord is stede bouwkundig gezien veel beter ont worpen dan Nieuwland. In feite is Nieuwland nauwelijks gepland, ter- Wyl aan Groenoord een visie ten grondslag heeft gelegen. Dit wordt niet gewaardeerd, niet eens begre pen, Toen in het voorjaar 1952 de eerste paal voor het eerste flatblok in BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13,54.30. Abonnees bulten R'dsm— Schiedam kunnen zich wen den tot ouze plaatselijke agenten. Geboren: Sylvlo 2.v, T. J. Lingnjont en J. Nieuwetratun; Simone d.v. S. van der Ma- v -f*1 U. van Dunschoten; Anna A. d.v. C. A- H- Nagengast; Abrnm, z.v. X n RU on J. van Wezel. Overleden: C, H. Mohlman, 50 jr eebtg. V' V£U? Btóschbach; H. Demente 57 jr; T. N. Leenders 75 jr; T. A. van Horssen, 85 jr; f J; Brinks. 7a jr, echt. N. W. Ooostrum; A- A.BJedtfk, 76 jr. Een maquette van het laatste ontwerp van de wijk Groenoord. Er staat al op aangegeven dat de Mozartlaan gedacht is als onderdeel van de belangrijke „rondweg" in Kethel, waar de Churchillweg op zal eindigen. Het blijkt óók dat de Ed, v. Beinumlaan de functie van belangrijke toe gangsweg voor een deel zal verliezen. Ook blijkt dat de Laan van BoPes naar VSaardingen wordt doorgetrokken, onder de Zoomweg door. Op het Baehplein staan de zes scholen plus gymnastiekzaal aangegeven. De boog boven hoort niet bij Groenoord, maar is al Woudhoek-Zuid. De brede weg {naar Vlaardingen) is de grens. De boog wordt gevormd door het gedachte tracé van de „metro-baan" of stadsspoorbaan, die hier staat getekend als een hoge baan op pilaren. Zichtbaar is dat er ook in Woud hoek een hoge bebouwing in een bijna gesloten cirkelvorm komt, waar binnen de laagbouw. In Woudhoek is ook gedacht aan drie toren flats met 20-etages een is uit Groenoord verschoven). ij l-.i Groenoord daarentegen, is wél met een V ergeiJjK zekere visie opgezet. Afgezien dan van het zuidelijkste deel (tot aan de Laan van Bol'cs) dat in alle haast •/.onder planning in Nieuwland-stijl is opgetrokken. Daar ook vindt men de blokken iu vier-hoog op onder bouw zonder lift, het standaard type in Nieuwland, uitgevonden omdat zó de woningen het goed koopst zijn. Terecht heeft de raad zich tégen deze stijl uitgesproken. Jn Groenoord vindt men deze vier- hooffbouw niet meer terug, afgezien van Elementum-woningen rond het Jobann Straussplem. „Groenoord is goed ontworpen", meent burg. Roelfsema, „Juist de afwisseling van driehoog tot 12- hoog is aantrekkelijk". "Weth, Van Kinaeren is het daar niet helemaal mee eens. „Doordat Nieuwland hoofdzakelijk in vier-hoog is ge bouwd is de stijl rustiger en daar door ook aantrekkelijk. Ja, mis schien wat saaier ook. Maar Groen oord is door de afwisseling in hoogte onrustig". Afsluiting In zijn kritiek maakte het raadslid ir C, Boerman vooral bezwaar tegen „de gebergten van beton", waar mee hij bedoelde de blokken 12- hoog die voor het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds in aanbouw zijn in een soort eenheid is geworden. Doch het westen langs de Beneluxweg en dc Eleinentblokken 9-hoog rond het Baehplein. Vooral de S-vormlge ABP-flats, enorme gebouwen, vor men een afsluiting van de wijk naar het westen. Op de Peter van An- rooylaan rijdende, schrik je er van. Een vergissing? „Welnee", zegt burg. Roelfsema, „die flats zijn prachtig gesitueerd! Maar je moet wel even wachten mot een ooi-deel tot die hoge flats ook ge reed zijn'. Men maakte vroeger be zwaar dat dc nieuwe wijken zo open lagen; met die hoge flats hebben wc een afsluiting gewild. Men. vraagt toch om een besloten, een knusse wijk? En tussen die flats en de Pe ter van Aiu-ooylaan ligt wel degelijk afstand, al valt het in dit stadium niet op. Er komen singels en rijen bomen langs. Heus, het wordt best veel aantrekkelijker. En. een pracht uitzicht dat je uit die hoge flats zult hebben!" „Die S-vormige ABP-flats zijn zó ingeslagen", zegt mr Van Kinderen, „dat we voor de noordelijke rand van Groenoord, achter het Strauss- plein het plan hebben gewijzigd. Van drie plaat-flats zijn het twee hoge S-fiats geworden. In het aan grenzende deel van de komende wijk Woudhoek krijgen we hetzelf de. Hoge gebouwen in gebogen vorm, waar binnen de laagbouw. Ook d&ar een afgerond besloten ge heel". Scheiding Het nieuwe element en ook het aan- irekkeiyke in het ontwerp van Groenoord is de scheiding tussen rij- en voetgangersverkeer. De auto's hebben, enkele wegen, tot hun beschikking, verder moeten zij het doen met pleintjes waarop ruime parkeergelegenheid tussen de wo ningblokken. De ingangen 'zijn vaak heel moeilijk te vinden. Verder is dc voetganger oppermachtig. Die kan vrijwel door de licle wijk lopen en daarbij slechts een enkele maal een rijweg hoeven over te steken. Deze opzet wordt, gehoord de klach ten, niet begrepen of gewaardeerd. „Ja, hoe gaat het", merkt weth. Van Kinderen op. „Men wil wel de eigen auto voor de deur hebben, doch niet die van de buurman. Men wil par keerruimte hebben dichtbij^ maar ook speelruimte voor de kinderen. Dat kan niet allemaal tegelijkertijd. Wij moeten bet gemiddelde van de wensen nemen". „Zowel hel een als hét ander", vindt burg. Roelfsema. „Maar de pleintjes met parkeerplaatsen horen bij de woningbouw en 2ijn direct gereali seerd. De speelgelegenheid ligt bij het net van voetpaden, die zijn nog niet alle klaar. Overigens, met de bruggetjes over de Oreliosingel is begonnen. Ook hier geldt; het oor deel opschorten tot alles gereed is". Hoofdweg Een steen des aanstoots voor velen is de Eduard van Beinumlaan met vrü druk verkeer. Er liggen twee scholen aan, gevaarlijk voor de kin deren bij het oversteken. Het wach ten is echter op het doortrekken van de Churchillweg tot aan de Zwaluwlaan, mogelijk volgend jaar. Deze verbinding zal dan, naar ver wacht cn gehoopt wordt, hoofdtoe- gangsweg" worden en veel verkeer wegtrekken van de Ed. van Bei numlaan. Maar niet de kus. „Een busverbinding hoort óók tot het .leefbaar' maken van een wijk", vindt weth. Van Kinderen. „Als de bus niet meer over de Ed. van Bei numlaan rijdt, klagen weer andeven dat ze 2over moeten lopen naar de Churchillweg. Zo blijf je klagen". Winkels De laatste en biet de minste grief vau dc Groenoord-bewoners; het gebrek aan winkels in de wijk. Hier buigen de stadsbestuurders het grij ze hoofd. „Ja, dat is inderdaad een tekortko ming", erkent burg. Roelfsema. „We hadden de winkelvoorziening van Groenoord afgestemd op het ge plande grote winkelcentrum voor Kethel aan de Zwaluwlaan—Chur chillweg. Maar dat centrum komt niet van de grond. Vergeet niet dat de bouw daar door particulieren moet geschieden en dat het hoge in vesteringen zal vergen". „De bouw van het winkelcentrum aan de Borodinlaan, thans in aanbouw had een jaar eerder gerealiseerd kunnen worden", verklaart weth. Van Kinderen, „Voor Muwi was het een kleinigheid geweest om dat win kelcentrum ,even mee te nemen' bij de andere bouw. Maar dan had de middenstand gezegd: de gemeente bouwt maar en wij hebben geen in spraak in onze eigen winkel Wel, die inspraak hebben we nu gegeven, doch het heeft de bouw erg opge houden. Alleen al het maken van de keus voor de toewijzing_uit honder den gegadigden heeft maanden ge vergd! Inspraak is mooi, ook wel nuttig, maar vergt erg veel tijd". Comfort Samenvatting. De kritiek, vooral van de bewoners, op de opzet V3« de wijk Groenoord is we] begrijpelijk, maar in dit stadium niet gerecht vaardigd. Het is wel spytig, maar men moet echt wachten tot de wijk afgewerkt is, vóór men een gerecht vaardigd oordeel kan vellen, En een vergelijk met Nieuwland gaat vol komen mank. „Nieuwland is nü wei aantrekkelijker, doch Groenoord biedt veel meer comfort", conclu deert weth. Van Kinderen. „Niet voor niets dat zoveel Nieuwlanders naar Groenoord verhuizen!" (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De TSF- teams zijn de tweede helft van de ta- feltennis-competitie bijzonder goed gestart. Bij de senioren werden tien wedstrijden gewonnen cn vier verlo ren, terwijl de junioren zes wedstrij den wonnen en slechts één gelijk werd gespeeld. In do eerste klas van de afd. Rotter dam is TSF 3 goed gestart in de pro motie-competitie met een 8—2 over winning op BTT C 1, te meer waar BTTC te kennen heeft gegeven niet te willen promoveren naar de landelijke competitie. In de tweede klas echter is TSF 4 daarentegen slecht begonnen met een onverwachte 73 nederlaag tegen Stad Rotterdam 1, al is dat dan ook de sterkste kandidaat voor promotie, TSF 5 deed het in de degradatie-groep be ter door met 6—4 van Wildert te winnen, zoals TSF 6 Key en K sloeg met 7—3. Verder in de 3 e klas; TSF 7Con tact 2 8—2; TSF 8—Unilever 2 4—6; TBSM 3—TSF 9 2—9. Vierde klas: TOG 5—TSF 10 9—1; WTV 1—TSF 11 4—6, TSF 12—Gakara 2 6—4 en Borsje B—TSF 13 4—6. Vijfde klas: TSF 14—-Intiem II 010. Bij de junioren speelde alleen TSF 2 gelijk tegen TOG 1; alle junioren- teams wonnen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Door bewo ners van het Baehplein in Groenoord is een adres gericht aan de gemeente raad, waarin bezwaar gemaakt wordt tegen het plan om drie lagere en drie kleuterscholen plus een gymnastiek lokaal op het Baehplein te bouwen. Vele honderden hebben dit adres met hun handtekening bekrachtigd. Als argument wordt aangevoerd dat door de bouw van zó veel scholen er weinig speelruimte op het plein over blijft voor de kleine kinderen. Ge vreesd wordt voor geluidshinder, om dat het lawaai van de schoolkinderen zou resoneren tussen de hoge flatge bouwen. Dit laatste zou vooral ook gelden voor het gebruik van het gym nastieklokaal in de avonduren, wan neer de jeugd met knallende brom fietsen komt om te sporten. Ook wordt het grote parkeerterrein op het plein gevaarlijk geacht voor de kinderen. Onprettig vinden adressanten, dat de plannen inzake de scholenbouw zijn gewijzigd, zonder dat men daar van de hoogte is gesteld. Men had em .nspraak van de buurtbewoners gewud. Bovendien is er voor die scho len ook wel ergens anders plaats te vinden, meent men. DAT ZEGT ALLES l BROERSVEST 6 SCHIEDAM TEL. 26.82.06 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Het af gelopen jaar is bet aantal telefoonaan sluitingen in Rotterdam gestegen met ruim 22.000 tot 267.000. Er kwamen 43,400 nieuwe aansluitingen bjj, ter wijl er 21.400 werden opgeruimd- Het aantal aanvragen om telefoon bedroeg rüim 40.500 tegen 32.800 in 1967. De lijst met wachtenden liep te rug van 27.100 op 1 januari 196S tot 21.500 op 3ï december "1968, aldus deelt de telefoondienst in het district Rotterdam mee. De nummercapaeiteit van de geza menlijke centrales werd uitgebreid met 23,600 aansluitmogelijkheden tot een totale capaciteit van ruim 315.000 nummers. Het aantal toestellen, ge plaatst bij abonnees, steeg van 369.000 tot 398.300, In 1968 werden, de volgen de aantallen gesprekken gevoerd. Lokale gesprekken 246790000 (218 milj.) Weerberichten 3164000 2.0 milj.) Tijdmeldingen 13784000 12.4 milj.) Automatisch internationale gesprekken 101810000 91.5 milj.) Nationale gesprekken 3881000 3.1 milj.) interlokale gesprekken via de telefoniste 500000 0.54 milj.) De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn die van 1867. Onbegrijpelijk „Merkwaardig", is de eerste reactie van mr M, J. 51. van Kinderen, de wethouder voor de Woningdienst. „De plannen z{jn helemaal niet gewijzigd. Het heeft altjid in de bedoeling ge legen dat er op bet Baehplein zes schA len met gymnastiekzaal zouden ko men. Dat staat ook duidelijk in het Bestemmingsplan. Wanneer de nu protesterende bewoners even naar de Woningdienst hadden gebeld, dan had den ze het vooruit kunnen weten!" „Ik begrijp die bezwaren niet. Het zijn toch hun éigen kinderen die op die scholen gaan?! Die komen toch niet van Schiedam af? Juist voor het gerief van de Ëachplein-bewone/s zijn die scholen daar geplaatst. Als we 2e ergens anders neerzetten, dan klagen ze dat de scholen zo vér liggen en dat de kinderen drukke straten moeten oversteken. En met het lawaai zal het heus wel loslopen. Het Baehplein is ruim genoeg. De andere bewoners van Groenoord klagen ook niet dat er een school vlak bij staat." „Bovendien, ais ze een plaats elders weten voor de scholen, dan moeten ze maar eens aanwijzen waér, Er moet ook plaats worden gevonden voor méér .bijzondere bebouwing' in de wijk! Ik had juist gedacht dat men het wel prettig zou vinden, de school zo vlak bij. En dat grote lege plein wordt met die scholen juist aardig opgevuld." SCHIEDAM, dinsdag De Schie- datnsc Filmkring vertoont vanavond iu de aula van de Rijks-scholenge meenschap, Hugo dc Grootstraat 4, de film „La guerre est finle" van Alain Resnais, met in het voorprogramma de korte film „Eve sans tréve", In „La guerre eat finie" behandelt Resnais dezelfde thema's die hem ook bezighouden in andere films als „Hi roshima mon amour" en „Mariënbad": de mens en zijn plaats in het leven, de mens die leeft in een bepaalde tijd in een bepaalde situatie, maar wiens ideeën, idealen en gevoelens bepaald zijn doOr zijn veiieden. Ook het poli tieke engagement van Resnais is ook nu weer aanwezig. Yves Mon tand speelt indringend de 40-jarige Spanjaard, die na de neder laag van de revolutionairen tegen Franco naar Frankrijk is gevlucht en daar deel uitmaakt van een groep die droomt van een grote revolutie, om Spanje te bevrijden van Franco. Na een illegale reis naar Spanje om een bedreigde medestrijder op te sporen, komt hij terug in Frankrijk. De film geeft dan de drie dagen die daarop volgen, tot hij besluit om met zijn vrouw (Ingrid Thule) weer naar Spanje terug te keren. Een man, die door een bepaalde situatie in het ver leden, zich zelf zoekt en zo een be slissing over zijn toekomst neemt. Het programma van de Filmkring vermeldt voor de rest van het seizoen op 25 februari „Blow-up" van Michel angelo Antonioni (van La notte, La dolee vita); op 15 april „Cul de sac" van Roman Polanski (van „Een mes in het water"), met tot slot op 20 een pretentieloze Engelse humorfilm „Mur der, she said" van George Pollock. ROTTERDAM, De 28-jarige vorkheftruckchauffeur A. Stijl uit de Delistraat schrok zaterdag avond op de kruising Maashaven N.Z. Silostraat zo van 'n van rechts komen de personenauto, dat bij plotseling naar links uitweek en met zijn auto te gen" de gevel van de silo tot stilstand kwam. De auto werd zwaar bescha digd. De man zelf is met een kaak- fractuur, wonden in het gezicht en een hersenschudding naar het acade misch ziekenhuis Dijkzigt gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Es- sa-Nederland N.V. heeft voor het eerst een eigen jaarverslag gepu bliceerd. Hieruit blijkt, dat de to tale omzet van Esso-Nederland inclusief export 1.043 miljoen bedroeg. Esso-Nederland verwacht, dat door uitbreiding van de raffinagecapaciteit in Rotterdam, de export zal stijgen. De Esso-raffinaderij te «otterdam verwerkte in het afgelopen jaar 7,6 miljoen ton ruwe olie. Van de produk- tie werd 48 procent (ter waarde van 233 miljoen) geëxporteerd. De bevoorrading verliep goed. In Europoort werden 76 schepen ontvan gen, die de ruwe olie ontvingen. 60 procent kwam tut het Midden-Oosten, vrijwel geheel via de Kaapvaart. Eind 1968 was de uitbreiding van de raffl- nagecapaciteit voor 4ö procent be reikt. De totale capaciteit zal uiteinde lijk 16 miljoen ton bereiken. Deze mededelingen werden gedaan door de heer C. R. Smit, president-di recteur van Esso-Nederland NV m zijn nieuwjaarsrede. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De beer A. Heijn jr. president-directeur van het gelijknamige kruideniersconcern heeft gistermiddag een van de groot ste supermarkts van Nederland in Rotterdam-Hlllegersberg geopend. Als eerste Albert Heijn-vestigjng in Nederland beschikt deze supermarkt over een „Alberto" slijterij, waar Al- bert Heijn nu ook gedistilleerd (onder meer witte jenever) gaat verkopen. Het is de 127ste supermarkt van Al- bert Heijn in Nederland en volgens de heer Heijn is de nieuwe vestiging aan de Streksingel in Hiïlegersberg de eerste echte goede supermarkt, die se dert 1963 in Rotterdam door Albeit Heijn is geopend. De nieuwe zaak heeft een totale vloeroppervlakte van 1957 vierkante meter, waarvan 1425 vierkante meter voor de verkoop beschikbaar is. Be halve kruidenierswaren worden ook groenten, fruit, drogisterijartikelen, textiel, huishoudelijke artikelen, ver pakte bloemen en bollen, pockets en tijdschriften in de bijzonder groots opgezette ruimte, verkocht. De supermarkt is vanaf vanmorgen voor het publiek geopend. ROTTERDAM. Zon dagavond trachtte de 42-jarige N. H. brand te stichten in een cafe aan de Mathenesserweg, omdat men had ge weigerd hem te tappen. De man goot benzine langs de pui en in het portiek van het café. Voor hij dit in brand kon steken, werd hem dit belet door een kelner. X 7 AND A AG is het echtpaar Stoppe lenburgBouman to Alblasser- dam 65 jaar getrouwd- Het echtpaar Stoppelenberg woont sinds de opening in het bejaardentehuis Huize de Waard aan de Blokweerweg te Aï- blasserdam. De heer Stoppelenburg werd in. 1884 geboren te Alblasserdsm en mevrouw Stoppelenburg in 1883 in Oud Alblas. Het echtpaar woonde vijftig jaar itx de Oranjestraat en de meeste jaren heeft de heer Stoppelenburg zijn werk ge vonden in de Nederlandse Touwfa- brleken te Albalsserdam. De heer en mevrouw Stoppelenburg hebben zeven kinderen, eenenveertig kleinkinderen en vierenzestig achter kleinkinderen. Automobielbedrijf garage Burg. Knappertlaan/hoek Nieuwe Haven, Schie dam, vraagt voor haar afdeling motoren Leeftijd ca. 20 jaar. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties aan ons adres Stationsplein 2, Schiedam Tel. 156277. Veloursgordijnen verven 3.75 p. m2 Mantel verven f 15«— 9 16*— Korf suèdejasje reinigen ƒ15*— VERHOEFF VERMEUL Oostsingel 2. Tel. 268924 Textielverven en suède reinigen. Foto, film en projectie Personeel gevraagd PASFOTO'S klaar (erwijl u Wacht. Foto Van Vu uren, Hoogst*. 106, Schiedam. Triet. 266720. Let up het juiste adres, SISO Dc Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE ZORGERSISTERS). Aaum. tel, 2sra?9 "s avonds 7 uur tel. 135860. &0Z3

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2