Van de Griends tegen de is voorbij strijd woningnood Over Hermes-DVS en de publieke belangstelling CHEF BUREAU HUISVESTING MET PENSIOEN de spaarbank anno 1820 medewerker SCHIEDAM NORMEN Jan D. Swart SANERING &6W ORANJE EMOTIONEEL Geen krant ontvangen? Chauffeur onder drankinvloed richt ravage aan Jongetje valt van zes meter hoge stelling Geld gestolen aan boord motorschip AANKOm VERKOOPSTERS Nieuwe expositie in Stedelijk Museum Orgelconcert in Museum-aula Burgerlijke Stand Fles spuitwater geëxplodeerd Niemue reinigings rechten voor Bleiswijk Gedeputeerde staten: k.i.-suljisidie geven Geen dijenkletsers bij uit.isin" voor studiekring Vlaardingen RAADSCOMMISSIE PLANOLOGIE SCHIEDAM KOERIERSTERS woensdag 22 januari 1969 - pag. 5 OM zijn werkzaamheden pas send en pakkend te kunnen afsluiten, verzoekt hij zijn inter viewer enkele volzinnen, die hij zich tijdens het gesprek heeft laten ontglippen doch die eigen lijk toebedacht waren aan zijn afscheidsspeech, niet in de krant op te nemen. De man die dit verzoek richt is al ruim tweeëntwintig jaar iang dc meest gekritiseerde ambtenaar van Schiedam. Chef van het bu reau Huisvesting de heer J(aap) van de Griend. Overmor gen wordt hij G5 jaar en vier werkdagen later volgt het func tionele leeftijdsontslag. De af scheidsspeech met de pakkende volzinnen is hem van harte ge gund. De bewering dat de kopman van het bureau Huisvesting alleen na een schriftelijke aanvrage te spreken is, werd gisteren gelogenstraft Tussen het gekrioel en gekwetter van wo ningzoekenden slechts één keer aan de balie naar de heer Van de Griend vragen en het was gepiept. En zoals het een goede ambtelijke gewoonte is, kun je voor een precaire of zui ver private aangelegenheid altijd in conclave. Chef de bureau Van de Griend zocht daar gisteren de aula van het voor malige klooster, schuin boven de afd. Huisvesting, voor uit. Maar het was er zo stil en de omgeving zo vroom, dat het de scheidende amb tenaar zichtbaar moeilijk viel om over de hardheid van het huisves tingsprobleem te praten. Wellicht kwam die hapering ook door het feit, dat hij het ambtelijke leven de rug gaat toekeren net in een pe riode dat zijn bureau alle records aan het verbeteren is. Want niet al leen dat het bureau in het achter ons liggende woelige woningbouw jaar voor vele honderden urgente gevallen een oplossing heeft gevon den, maar het zag aan het andere uiteinde van het woningvraagstuk de inschrijvingen weer hand over hand toenemen als gevolg van het bereiken van de huwbare leeftijd van jongeren geboren vlalc na do oorlogsjaren. Maar de heer Jaap van de Gnend, een gentleman pur-sang, zegt er niet van onder de indruk te zon. Even min trouwens van de permanente drang die het publiek, desnoods met gespierde kreten, op zijn bureau tracht uit te oefenen, Cnef de bu reau Huisvesting zegt immuun voor impulsieve woedeuitbarstingen te zijn. „Toegegeven dat het vroeger anders was", vult hu eerlijk aan. „Toen ging ik er fel, nijdig, ja soms op een fanatieke toon tegenin, maar ach, je leert door de jaren heen dat het bij zonder weinig effect heeft. Want of je nu mèt of zonder kracht in je stem een genomen beslissing tracht te motiveren, het gros van de klan ten zal het toch niet begrijpen en waarderen. Als er eens zo'n poeha-mannetje aan de balie komt met de bedoeling ons eventjes haarfijn de les te lezen, dan beperken we ons tot een veelzeggend schouderophalen. Wat moet je anders? Je kunt je toen moeilijk laten intimideren. En zo'n branieschopper maakt het zichzelf eerder lastiger dan eenvoudiger. Aan de meest grove beledigingen sta je hier bloot: corruptie, bevoorrech ting, ambtelijke bedilzucht, om een paar „behoorlijke" lo noemen. De mensen spreken erover alsof ze de bewijzen in handen hebben. Maar ach, je raakt er aan gewend. Zelden, ja zeer zelden, zal er eens iemand zijn, die waardering heeft voor dc normen die we verplicht zijn aan te leggen. Het restant begrijpt er toch geen snars van. WELKE zijn die normen? Hij (te- rughoudend): „Die zou ik zo direct niet kunnen noemen. Soms is de grootte van. het gezin, soms de zwaarte van de GG en GD-verkla- ring bepalend. Je kunt begrijpen dat we bijvoorbeeld een jong stel met twee kinderen (een jongen en een meisje) en in het bezit van een driekamerwoning geen voorrang kunnen verlenen als op hetzelfde tijdstip een benedenhuis met vier kamers vrij komt voor een hartpa tiënt en 2ijn gezin. Dikwijls is het langdurig wachten ook te wijten aan de mensen 2elf. Ze verlangen soms juist het onmo gelijke. Mensen met een grote wo ning denken dat ze hoog te paard zitten. Maar als je een dergelijke grote woning achterlaat in een wat oude wijk, kun je moeilijk een iets kleinere woning aanvragen aan de •Burgemeester Knappertlaan. Toch zijn er mensen die het rustig pro- der en. Maar dan is het toch ook niet verwonderlijk, dat ze nul op het rekest krijgen. Een identiek geval bij de ouden van dagen. We hebben thans op het bu reau ongeveer 550 aanvragen voor een bejaardenwoning, maar de mu taties in die sector gaan niet met zo'n tempo, dat het zienderogen ver lichting brengt in het aanvraagge- tal, We krijgen dikwijls genoeg op gewonden ouderen aan de balie, die boos weglopen met de woorden: jiNöu, als ik daarop moet wachten, dan lig ik allang op de Vlaardmger- dijk". TVpST een veelbetekenend lachje be- nadert de heer Van de Griend de in hot structuurplan opgenomen sanering van de binnenstad. Begrij pelijk omdat hij aan cle uitvoering van de plannen niet meer zal deel nemen. Wel heeft hij te zamen met de directeuren van Gemeente Wei ll en, de Gemeentelijke Dienst vooi Sociale Zaken, de Woningdienst en de Bedrtjfs Economische Dienst zijn handen vol gehad aan de, overigens nog zeer summiere, voorbereiding ervan. Binnenkort wanneer de plan nen een wat vastere vorm zulten gaan aanemen, zal de saneringscom- missie uitgebreid worden met nog een groter aantal personen van voornoemde diensten. Overigens zal OP clmidcrdag 30 januari legt dc heer J. v. d. Griend zijn functie als chef van het bureau Huisvesting btj üe gemeente Schiedam neer. Be halve een ambtelijke carrière heeft hij ook rijn sporen verdiend t» de j>port, m het verzet en in het verenigingsleven. Om de lezer een indruk te geven urm njn ryk geschakeerde bezigheden in e?i om Schiedam hebben vjc een uittreksel gemaakt uit het lijvige familiealbum. Jaap van de Griend startte zijn ambtelijke loopbaan als volontair op de secretarie van Oversehicper 1 juli '25 een bovoi dering: klerk-typist secre tarie Hillegersberg via adj. commies op voornoemde secretarie in met '30 commies afd. Alg. Zaken gemeente Schiedam 1938—1940 wijkhoofd lucht beschermingsdienst Singelkwartier Tijdens de oorlogsjaren: medewerker van de illegale organisatie N.O., die zich o.a. bezighield met de verspreiding van illegale blaadjes, commandant van de ondergrondse B.S. en S.G. in Kethel, vanaf 1942 bestum-slid van het Groene Kruis, afd. Kethel en in augustus '44 gedetacheerd, bij het ovaeuatiebureau Na de bevrijding: voor zitter van dc Commissie ter herdenking van de Gevallenen (de Oranje vereniging) op 4 mei 1940, mede-oprichter van do Prov. contact-commissie Zuid-Holland inzake het woonruimte-vraagstuk, na zijn militaire verplich tingen werkzaam op het bureau Huisvesting een maand later (nov. '46, volgt hij dhr K. J, Heyboer op als chef van dit bureau ambtshalve twee jaar lid. van Demobilisatieraad en vanaf nov. '46 ook adviseur van de Huis vestingscommissie in 1S48 tot 1953 commandant Nationale Reserve com pagnie Schiedam. Later uitgebreid met Maassluis. Maasland, Rozenburg en Vlaai-dingen - in 1958 voorzitter Commissie Lichtstoet in 1962 ter voor bereiding bezoek van hare majesteit koningin Julmna, Jicl speciale commissie en leider van het Pleinspcl „Twintig eeuwen Schiedam presenteren zich" initiatiefnemer Schiedams cadeau bruidspaar prinses Margriet en mr Pietcr van Vollenhoven in 1967 lid van de commissie belangen buitenlandse arbeiders en directeur van de distribuUekrmg „Nieuwe Waterweggebied" Als sportman: befaamd eerste-elftalspeler Hermes DVS speler van het Nederlands elftal (zeven maal) van 1953 tot 1961 bestuurslid Hermes DVS en voorzitter elftal- en juniorcommissie erelid Hermes DVS vanaf 26 juni 1961 - vanaf 1956 lid commissie schoolvoetbal en schoolhandbaltoernooi tijdens de paasvakanties later voorzitter van deze commissie en tenslotte in 1966 tevens voorzitter Centrale Schoolsportcommissic. men dan de figuur van Van de Gnend node moeten missen. Voor hem geen nachtmerries meer over de woningnood. Kan hij nu nog wel vertellen met welk tempo er in de binnenstad ge saneerd zal worden en of die sane ring veel problemen voor de afd, buisvesting met zich mee zal bren gen? Hij over het tempo: „Ik heb vernomen dat men streeft naar ruw- genomen driehonderd woningen per jat Maar dat is natuurlijk weer om. evig aan de mogelijkheden die ei op het moment van saneren zijn". En over de problemen: „Het zal voor het bureau huisvesting wel heel wat voeten in de aarde hebben. Logisch, omdat we altijd te maken blijven hebben met het normale per centage woningzoekenden. En het zou immers zeer onbillijk zijn, wan neer je dit aantal gewoon voor een poosje op een zijspoor zet. Dat is trouwens ondenkbaar ook. Maar apropos, men moet met denken dat bet een wissewasje 3s. Eerst moeten we bij al die gezinnen een huisbezoek brengen en wanneer de ze later een gemeentewoning aan geboden zouden krhgen, volgt er weer een bezoek van de gemeente lijke woningmspectrice. En beide rapporten moeten daarna weer be studeerd worden, alvorens er een eindbeslissing valt. Nee, het zal nog vele hoofdbrekens kosten". Als er over het bureau Huisvesting gesproken wordt, dan praat men dikwijls in een trant van: „Ach, mis schien valt er nog wat te versieren". Kent de heer Van de Griend deze trant van spreken ook? Hij (lachend): „Ja, ik weet dat we dik wijls de schijn tegen hebben. We zit ten wat dat betreft in een glaza huisje. Er zijn wel eens mensen bij me gekomen die nijdig gezegd heb ben: ja hè, als je maar Hermes-man bent, dan kan het wel". Hij lacht opnieuw. „Volkomen malle praat, natuurlijk. Je vraagt je af hoe de mensen op dit idee komen". Nog één. vraagje over het huisves tingsprobleem: „Hoe groot is mo menteel het woningtekort in Schie dam". Hij: „Zo om en nabij dc 2200". ]\TIET het oranje-shirt, dat Jaap van de Griend als voetballer van Heimes DVS zevenmaal heeft mo gen dragen (de tijden van doelman Van der Meulen, Dolf Kol en Bep Bakhuys), maar eerder de bezetting is er de oorzaak van dat hij een ver woede nationalist is geworden. De oprichting van de voormalige Oran jevereniging zo vlak na de oorlog (thans de Stichting tot Viering en Herdenking Nat. Feest- en Gedenk dagen) is hieraan niet vreemd. Tot aan de dag van vandaag heeft Van de Griend de bevrijdingsfeesten en later de Lichtstoet en het jaar lijkse schoolvoetbal- en handbal - toernooi (vroeger een vast program mapunt op Koninginnedag) altijd met de nodige zwier kunnen propa geren. Blijft hij 't doen? Hij: „Ach, het is de bedoeling van de VNFG om in 1970 nog één keer een groot bevrijdingsfeest te vieien. En na tuurlijk zal ik tot dan nujn mede werking als voorzitter blijven 'ver lenen". En daarna? „Ja, wat daarna eigenlijk, ik geloof dat het op den duur beter is dat men stopt met deze herden king. Ik geloof dat het de jongeren hoe langer hoe minder iets doet. Ik voor mezelf zal mijn in de oorlog gevallen familieleden toch wel her denken. En dat doet iedereen". TTEEFT Jaap van de Griend, nog J-i steeds een op en top Hermes man die tijdens de belangrijke bui tengewone ledenvergadering van zijn vereniging (u weet wel: terug naar de amateurs, ja of nee) hevig geëmotioneerd de inmiddels histo rische woorden: „Als we naar de amateurs terugkeren, geven we het voetbal in Schiedam aan SW ca deau" door de microfoon schalde, zijn gedachten wel eens laten gaan over een eventueel groots opgezette viering van het 700-jarig bestaan van Schiedam in 1975? Hij: „Nee, nog niet één keer. Maar men verwachte van een 71-jarige ook geen wonderen meer. Ik heb altijd medelijden met mensen, die in hun leven bijzonder actief voor een vereniging of instelling zijn ge weest en op het laatst geen afscheid kunnen nemen. Ze hebben zich ja renlang werkelijk uitgesloofd en verdwijnen tenslotte met ruzie. Dat vind ik diep tragisch". Daarom heb ik me voorgeno men, dat ze van mij nooit kun nen zeggen: och, hemel, daar heb je die ouwe 1weer". BEI VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13-54,30. Abonnees buiten R'dam— Schiedam bunnen zteb wen den tot onze plaatselijke agenten. De heer Jaap van de Griend: „Wéér die telefoon, wéér het zelf de liedje". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De 22- jarige automonteur G. van de B. heeft gisteren, onder de invloed van sterke drank, nabij de kruising Burg. Knap- pertlaan-Rubensplein met zijn perso nenwagen een tweetal aldaar gepar keerde auto's geramd. Eerst had hij met het linkervoorwiel van zijn wa gen de vluchtstrook geraakt, was daarna m een reflex naar de andere kant van de weg gemanoevreerd, waar hij tegen de eerste wagen aan botste. Hierna kantelde de wagen van de automonteur en kwam daarbij te gen de tweede personenwagen aan Tegen de heer Van de B. is proces verbaal opgemaakt. Zijn wagen is to tal loss. De schade aan de andere twee personenwagens is eveneens aanzien lijk (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De 12- Jarlge Peter van Kayk uit de Celcius- straat la gistermiddag spelenderwijs van een zesmeter hoge stelling van een in aanbouw z^dc flat aan de Pe ter van Amrooilaan gevallen. Het ventje kwam op een betonnen vloer terecht en Hep daarbij zowel een lin kerarm als een linkerbeen fractuur op. (Van een onze verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, De scheepsinspecteur A. V. uit Kapelle aan den IJsel deed gisteren aangifte bij dc politie van diefstal van een be- darg van 500 en 64 Amerikaanse dollars. Dit geldbedrag was gestoten uit zijn portefeuille, welke bij met zijn colbertjasje voor een ogenblik on beheerd had achtergelaten aan boord van een bij de scheepswerf De Nieuwe Waterweg liggende motorschip Aspa lADVERTENTIE GEVRAAGD om opgeleid te worden als FILIAALHOUD5TER Sollicitaties: POLYESTA Broersveld 58 - Schiedam. 's Maandags gesloten. mmem Telefoon 158G51—269583. BSRS3Ë (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In het Stedelijk Museum Schiedam woiclt van 2 tot 24 februari een tentoonstelling gehouden. „Planorbium" zijnde kine tisch ijzer, plastieken en etsen van Frans Verpoorten on „Soul expres sion", schilderijen en etsen van Pieter Zwaanswijk. Dc opening heeft plaats op zaterdag 1 februari om 16.30 uur. (Van een onzer vei slaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De Ver, Vrienden van het Stedelijk Museum Sohiedam geeft op zaterdag 25 janua ri. aanvang 20.15 uur, in de aula een museum-concert. Gerard Akkerhuis, organist van de Kloosterkerk Den Haag op het orgel en Rijkle van der Heide, hobo, vertolken werken van Zipoli, Stanley, C. Ph. E. Bach, Mi- cneelsen, pierne. Handel, Telemann en Roussel. SCHIEDAM, geboren: Wouter J. V. 7.V Spek en J. M. Volmcr; Matheos i.v. P, iko- nomldos en E. Papalexiou; Yvonne d.v. \V. Klootwijk en C M. van Pelt; Adelia d.v. A. M. 3. van der Vises en A. J. van der Ven; Cornelia K. dv. G J. Koudstaal en J. M Krcber; Danil C. z.v. A. D Kcuzcnkamp en A M. T. van Beurden. Marco zv. s. Buis man en M. D. E. de Graaf: Jolanda d.v, S C. Farla en H. Roosloot; Sylvia dv. J van der Vlugt en J. C. cle Vries: Monique d.v L. A van denn Nouwland en C. 3. dc Gast, Maritnus M. z v, M. M. Neuschwanger en A Esbacfr. Yolanda C. d.v. L. Metselaar en j. C Vortman, Esther d.v. L Brouwer cn H G, Schapethouman Overleden: T, P. J Collignon, b8 jr., D. Meijer 90 jr.. wed. N. Dienaar, M. J G Donker. 72 jr. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In de woning van de 4l-jarige mejuffrouw W. P. aan de Tysellstraat is gisteren een fles spuitwater geëxplodeerd- Het gebeurde onmiddellijk nadat mejuf frouw W. P. de kroonkurk met de handgreep verwijderde. Zij liep hier bij een flinke snee wond aan de linke rarm op en moest naar het gemeente ziekenhuis worden overgebracht, al waar cle wond is gehecht. Er sneuvel den in dc woning ook twee ruiten. BLEISWIJK, woensdag. Met in gang van 1 januari 1969 zijn cle reini gingsrechten opnieuw vastgesteld. De raad ging er gisteravond mee akkoord. Deze bedragen nu voor het van ge meentewege ophalen van afvalstoffen en bedrijfsvuil: 1. Voor een beschikbaar gestelde vuilnisemmer f 24 per jaar, voor de tweede of derde beschikbaar gestelde vuilnisemmer elk 12 per jaar en voor de vierde en daarop volgende vuilnisemmer elk f 42 per jaar. Voor bedrijfsvuil en afvalstoffen, dat op verzoek aan. het hoofd van ge meentewerken wordt opgehaald, is hot volgende verschuldigd: 100 en 175 voor het tweemaal per maand ophalen; ƒ250 voor het eenmaal per week ophalen en 10 per kwartier of voor een gedeelte van een kwartier. DEN HAAG. Gedeputeerde sta ten van Zuid-Holland stellen voor de jaarlijkse subsidie van 15.Q0Q voor het opfokstatton voor jonge dekstieren te Westmaas voor 1969, 1970 en 1971 te blijven geven. De bond van kunst matige inseminatieverenigingen in Zuid-Holland heeft hierom verzocht HERMES DVS speelt dit sei zoen met een gemiddelde van iets meer dan duizend toe schouwers per wedstrijd. Tot deze aangrijpende conclusie kwam ik onlangs by het raad plegen van het archief. In elf thuiswedstrijden zegge en schrij ve 12.500 toeschouwers. De eerlijkheid gebiedt te zeg gen dat het me weinig hoofd brekens heeft gekost om eerst de optelsom en later de symbo lische deling te maken. Tot nu toe is alleen de semx-derby tegen Excelsior wat betreft het toe schouwersaantal een uitschieter ge weest, maar schrikt u met, het be droeg toen ook nog maar 3500. Een aantal dat bij wedstrijden In de eer ste klasse (en vooral die in Rotter- dam-Zuid) dikwijls geevenaaxd wordt. In de wedstrijd tegen Velox op 29 december j.l, (ja, ik weet het: het weer speelde toen geen verdienste lijke rol) bereikte de publieke be langstelling het absolute nulpunt: 350. Doch ook zonder de slechte weersomstandigheden is het echt zeer povertjes met de belangstelling voor de thuiswedstrijden van Her mes DVS. Om een bevestiging van die indruk te krijgen, behoeft men maar de volgende bewijsstukken te raadplegen: tegen WV (450), tegen Baronie (70Q) en afgelopen zondag tegen Drente (800). En dat alles ter wijl Hennes DVS toch maar vijf punten verwijderd is van nummer drie op de ranglijst. ïk moest bij dit spelletje met cij fers steeds denken aan de woorden die Hermes-secretavis, de heer D, Lubeek, uitte na afloop van de ruim drie en een half uur durende buiten gewone ledenvergadering aan het einde van het afgelopen seizoen, waarin met 102 stemmen voor, 37 tegen en 5 onthoudingen besloten werd door te gaan met betaald voet bal. De heer Lubeek verklaarde toen: -„Wanneer blijkt dat wc het volgende seizoen met quitte spelen, zullen we vanzelfspiekend niet tot elke prijs betaald voetbal blijven spelen. Het bestuur zal het komend seizoen extra op zijn qui-vive zijn". In de hoop één van de bestuurs leden van Hennes DVS aan het pra ten te krijgen, ben ik dezer dagen naar de kantine op Harga getogen. Ik trof het: de heer Lubeek bleek er persoonlijk bereid toe. Eerst nog even dit: met de hierboven gemaak te vergelijking tussen het aantal be zoekers tijdens de wedstrijd Hermes DVS-—Excelsior cn het aantal bij de eerste klassers, wil ik niet suggere ren dat men er toch beter aan had gedaan terug te keren naar de rijen der amateurs. Deze vergelijking heeft zuiver een informatief karak ter. Niettemin was het teruggaan naai* de amateurs opnieuw de pointe van Dick Lubeek: „We maken ook dit jaar geen schuld". het zeer geanimeerde en openhar tige gesprek met secretaris Dick Lu beek (48), een prototype van een onbaatzuchtige clubzwoeger. Hij kon best begrijpen dat men gezien de geringe publieke belang stelling tot nu toe aan 't gissen is ge slagen. Zou Hermes DVS wel of zou Hermes DVS niet op zijn laatste semiprof-beentjes lopen. Hij verder: „Maar ik wijs er nadrukkelijk op, dat er geen sprake is van schuld. Zoals de zaken er nu voorstaan, dan geloof ik stellig, dat aan het einde van het seizoen wederom blijkt dat we quitte gespeeld hebben. Er is geen aanleiding om ons ongerust te maken. We blijken makkelijk in staat de onkosten, die gemaakt wor den voor de betaalde voetballers te dekken. De condities voor de eerste ei/tal spelers zijn deze: 80,—- bij een overwinning, 40,-bij een gelijk spel, 10,bij een nederlaag en 15,voor twee trainingsavonden. Red.) Met welk geld dekt Hermes DVS deze onkosten? Lubeek: „De kantine wordt gerund door leden vati het bestuur. En de winst men onder schatte dit percentage bij ons(t) niet komt geheel ten goede aan de clubkas. En op deze manier kunnen we nog jaren doorgaan. Is hetdaar om zo gek, dat een zo hoogbejaarde vereniging als Hennes DVS zon der een strikte noodzaak niet er gens in de vierde klasse van de amateurs gaat avonturen?" En als Hermes DVS in de gelegen heid zou worden gesteld om terug te gaan naar de eerste klasse? D. L.: „Ook dan met. Hoewel het toeschou- werspotentieel in Schiedam redelijk genoeg is, verwacht ik toch niet dat we in die eerste klasse duizenden toeschouwers op Harga zouden trek ken. JAN D. SWART VLAARDINGEN, woensdag. De studiekring Vlaardingen heeft op bij zonder geslaagde manier het feit ge vierd, dat zi| een kwart eeuw bestaat Dat gebeurde dinsdag met een feest avond in gebouw Triangel, waar het Amsterdamse cabaret Cantater het programma „Uit is in" bracht tot groot genoegen van de aanwezigen. Onder hen bevond zich burgemees ter mr, J. Hcusdcns, wethouder T. de Bruijn en gemeentesecretaris A. Kra nenburg. Het was niet verwondcrliik dat voorzitter P. de Goede aan het be gin van de avond hen m het bijzonder welkom heette. De heer De Goede sprak met veel waardering over de grote opkomst: De grote zaal Triangel was geheel gevuld met leden van de studiekring en hun introducê's. De voorzitter zei dat hij zich wel eens pessimistisch heeft uit gelaten over het voortbestaan van dc kring, maar dat deze grote opkomst weer goede perspectieven biedt voor de komende 25 jaar. Daarna was het woord aan de caba retgroep. die speelse en kleurige lied jes bracht over allerlei actuele en minder actuele zaken. Dit cabaret wil met zonder meer trappen tegen aller lei heilige huisjes, maar 2iet deze vorm van klemkunst vooral als moge lijkheid tot het brengen van een goed» vorm van ontspanning. De bijzonder muzikale liedjes met goede teksten werden door de aan we- BAEENDEECHT, woensdag. Hel Barend rechtse college van b. en w. wil een raadscommissie van advies en bijstand voor de planologie instellen. Die vaste commissie zal bij de voorbe reiding van bestemmingsplannen moe ten worden ingeschakeld, menen b. en w. Alleen raadsleden zullen wan neer de raad vrijdagavond akkoord gaat in de commissie zitting krij gen. In de vergadering van vrijdagavond krijgt het verder bouwrijp maken van plan Paddewei weer de nodige aan dacht. Dit keer gaat het om het noord-oostelnk gedeelte. Een bedrag van ruim 900.000 gulden is met het bouwnjpmaken vau dat gedeelte ge moeid. Met de aanleg van bestrating en voetpaden is nog geen rekening ge houden. Een krediet van ƒ30.000 tenslotte vragen b. en w. voor de verbetering van de straatverlichting van twee we gen in de gemeente- Het betreft een gedeelte van de Achterzeedijk en de 3 e Barendrechtseweg. zigen zeer op prijs gesteld. Hoewel het met komt tot „dijenkletsers" brengt Cantater vele glimlachjes met enkele uitschieters. In elk geval heeft de stu diekring, die populair-culturele pro gramma's voorstaat, met dit cabaret een goede keus gedaan. zoekt een om t.z.t. de leiding van een bijkantoor op zich te nemei Opleiding tenminste Ulo-A. Onberispelijke verschijning en gemakkelijke omgang met het publiek vereist. Liefst in bezit van rijbewijs. Goede salariëring en, na gebleken geschiktheid, opneming in premievrije pensioenregeling. Sollicitaties mondeling of schriftelijk bij de Directie van de Spaarbank anno 1820, Lange Nieuwstraat 195, Schiedam, te lefoon 260321, toestel 31. PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren. Hoogstraat 108, Schiedam Tel. 266720. Let op het juiste adres. SISO Foto, film en porjectie Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be zorgersisters). Aanmelden: Hoogstraat 76. Schiedam, Tel. 267270, 's avonds na 1 uur tel. 155960. S028 Diversen Butagaskachels ƒ85. Slede- en ijsschaatsen. Waar Dat Wie] Draait, Hoogstraat 07-6D, Schie dam. S25fl

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2