moet voor het eind van dit jaar worden afgerond Dank aan Philips HELFT VAN TANKER IS BIJNA GEREED Kleur Kamerorkest Rotterdam ambitieus ROTTERDAM RIJNMOND - A Arie Keijzer met Franse orgeliverken Nieuwe broodjeszaak op de Binnenweg Nijverheidsscholen houden 'open huis' Reeks woningen onbewoonbaar Computer- kunde op school Detective Huizenveiling B. en w. Naaldwijk tegen Poorthaven Driedaags HOCRA- congres in Doelen Gemeenschap van kerken RM verontrust over bestaan van Israël Franse lezing over Bourgondische kunst Toneel Cabaret Muziek Folklore Revue Ballet Diversen Eet-tip pag. 4 - donderdag 23 januari iStei ELLY AMBLING TftUDt LABIJ ..recital.haar In soep... Wethouder De Vos /~)P twee grote meerdelige orgelwer- ken uit de Franse barok en ro mantiek, bevattelijke en treffende specimina tevens van deze stijlen, nl. de Suite op de tweede toon van Clé* rambault en de Suite Gothique van Boëllmann, werd een helaas niet zo talrijk publiek gistermiddag in de gro te Doelenzaal door de organist Arie Keijzer vergast. Dat het fraaie Flentroporgel zich voor deze verschillend geaarde muziek uitstekend leent heeft men op dit lunchconcert weer goed kunnen erva ren, al vindt men het klankideaal in het bijzonder voor de Franse romanti sche orgelmuziek toch wel bij uitstek in grote kathedralen, waarin het volle of bijna volle werk een betere expan sie krijgt dan in deze zaal. Keijzer gaf van beide stukken technische perfecte vertolkingen, die voorts door groot begrip voor de ornamentiek (Cléram- bault) en door veel „Spselfreudigkeit" (Boëllmann) uitmuntten. S, NDSBOER (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Op de hoek van de Nieuwe Binnenweg en de Mathenesserlaan is vandaag „Doris" geopend, een speciaalzaak in belegde broodjes. In het pand waar tot voor kort de banketbakkerij Lindehof was gevestigd, heeft men ingrijpend ver bouwd. Mede door gebruik van deco ratieve Italiaanse tegels, veel glas en hout is een sfeervolle ruimte ge creëerd. „Doris1* (eigenaar B. J. San- dee) is dagelijks van 's morgens zes tot 's nachts twee uur geopend. Er zullen ongeveer dertig soorten belegde broodjes verkrijgbaar zijn. De brood jes zelf (In diverse variaties), worden in eigen bedrijf gebakken. ROTTERDAM, donderdag. Op woensdag 29 januari ataan de ver schillende nijverheidsscholen voor jongens en meisjes ln Rotterdam open voor iedereen dieinteresse heeft In het nijverheidsonderwijs, Morgens' kunnen klassen van het lager onder wijs de scholen bezoeken en 's mid dags van 2—4 uur andere belangstel lenden, Een aantal scholen Is ook 'b avonds van T9 uur en/of op zater dagmorgen van fl12 uur open. De bedoeling van deze nljverheids- cnderwijsdag om een inzicht te ge ven in de vele ©pk iingamogelijkne- den in deze sector van het, onderwijs. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. -In de vergadering van 30 januari krijgt de gemeenteraad te beslissen over ae on bewoonbaarverklaring van een hele reeks woningen. Burgemeester en wethouders stellen voor om het predi- caat „onbewoonbaar" te verlenen aan de woningen Katendrechtse Lsgedljk 314-1 tot en met 314-17, 318, 318 en 320-1 tot en met 320-17 (36 rug-aan- rug-woningen), Dirk Smitsstraat 50-1 tot en met 50-6 (die ongeveer honderd jaar oud zfjn), Pastorledijk 518 t.e.ra. .528, Tuinlaan 36, 38 en 40, Beneden rijwee 3, 5 en 7, Crooswijkaeweg 107, Noorderatraat 13, Overschiesedorp- straat 47, Zestie nhovenseka d e 79, Charloisse Kerksingel 0. Zuidhoek 48, Oranje Nassaustraat 10 hoek Compag- nlestraat 1. WETHOUDER mr. H. C. G. L. Polak (stadsontwikkeling, verkeer en volkshuisvesting) heeft deze week in de wijk Om moord zijn liberale hart kunnen ophalen. Hij mocht er de eerste paal slaan voor een complex van 352 ERA-woningen en nadat hij dit werkje overigens voortref felijk had verricht en zich van oliejas had ontdaan, greep hij met beide handen de kans aan zich uit te putten in vriendelijk heden aan het adres van de op drachtgever. Dié opdrachtgever is een particu lier: Philips. Nou ja, niet echt Philips, maar het Philips' Pensioenfonds, maar dat doet er verder weinig toe, want Philips' Pensioenfonds zou zonder Philips niet bestaan, zoals de directeur van deze instelling geheel overbodig uiteenzette. Wethouder Polak is gedurende zeven minuten omstandig bezig ge weest het Pnilips Pensioenfonds onder de kin.te strijken. De gemeente Rot terdam was het Philips Pensioenfonds zo dankbaar, dat zij dit bouwproject mogelijk had gemaakt. Het was niet de eerste keer, dat Philips (ik zeg nou maar Philips, want dat ls het toch) bereid bleek investeringen te doen In de woningbouw. Dankbaar was de ge- ADVERTENTIE) meente Rotterdam, dat zij tot op he den ateeds een beroep heeft kunnen doen op Philips en men moest toch vooral bedenken welk een bedrijfsri sico Philips liep. Wethouder Polak voerde zijn loflied op Philips tot een climax en verleende het bejubelde pensioenfonds het pre dikaat „één van de instellingen' die schuldig zijn aan het project Om moord". Als ik het nu goed begrijp moeten eigenlijk alle Rotterdammers, en zeker de toekomstige bewoners van de Phi- lips-EraCats, de grote gloeilampenfa briek innig dankbaar zijn. Wat zou er van de woningbouw in Ommoord te recht komen als Philips er niet was? Wat fijn, dat Philips voor 352 woning zoekenden bedrijfsrisico wil lopen. Nou schijnt het met dat risico wpl mee te vallen, want de pensioenfonds directeur kwam later uitleggen, dat het een tijd terug wel eens even tegen had gèzeten, o,a. in de Alexanderpol- der, waar woningen leeg hadden ge staan, maar dat de moeilijke periode nu achter de rug was en dat men goe de verwachtingen had voor de toe komst. Waarmee gezegd wil zijn, dat de toekomstige bewoners door de. wo- nlngn ood gedwongend e h oge huren wel weer zullen opbrengen:. Hoe hoog die huren worden? Dat weet men bij Philips nog niet. Ze- moeten nog worden berekend. En bij die berekening zal „het bedrijfsrisico" ongetwijfeld een rol spelen, pat weet de WD-wetbouder zelf ook wel. VOOR BETERE VERLICHTING keuze uit ruim 600 modellen in klassieke en modem© stijl. 1e MIDDELLANOSTBAAT 70-72-TEL.235327 "CJET ziet er naar uit, dat binnen niet al te lange tijd een nieuw vak zijn intrede doet ln liet onderwijs in Rot terdam: computerk tinde. De rector van de scholengemeen schap Libanon heeft bij de afdeling onderwijs van de gemeente een plan Ingediend dit vak in te voeren op z«n school. Het voorstel is gunstig ontvan gen en het Is zeer waarschijnlijk, dat in september de eerste lessen zullen worden gegeven. Leerlingen van de vierde klassen gaan zich dan verdie pen in de wonderen 'van de computer. Het vak, dat voorlopig als keuzevak zal worden gegeven, zal een algemeen karakter dragen. Programmeren bij voorbeeld Ieren de leerlingen niet La ter zal „computerkunde" wellicht kun nen worden verheven tot examenvak. DE Roterdarnse journalist Hans Kurt Penncrts, tot voor kort ad- junct-hoofdredacteur van de Handels- en Transport Courant en onlangs on derscheiden met de prijs van de Ko ninklijke Vereniging v.d. Luchtvaart gaat een detective schrijvenPennarts zegt daarover: „Ik heb een hoop noti ties voor een detectiveWaarom deze lectuur? Misschien omdat niets mij zo ontspant als het lezen van eén goede detective. Het moeten niet te veel lij ken wordem Twee mag. Het bloed mag vloeien, maar discreet. De titel weet ik al: „Het lijk op de Witte de Withstraat". Het gaat over een man, die een uitvinding heejt gedaan op het gebied van het containervervoer. Ac tueel moet het ten slotte zijn." (Vit ,fie Journalist") Het Standpunt dat het Rotter damse college van b en w in neemt ten op zichte van de Rijnmond- Btructuur, is eigenlijk nooit helemaal ge deeld door: wethouder R. G./Z. de Vos, óók fractie voorzitter van de KVP in de Rijnmond- raad. De Vos beeft daar geen geheim van gemaakt, maar ook wei nig of geen ophef. Behalve gisteren. Tijdens de 38ste discussie over „Met Rijnmond moet het een andere kant op" heeft Vos kleur bekend. Dat hij dat niet ;eerder deed, had een reden. Zolang „Rijnmond-Nieuwe-Stijl" in de dis- cussiesfeer was en het nog niet op beslissingen nemen aankwam, heeft de KVP-fractie zich rustig gehou den. HAN VAN DER MEIJDE En aangezien het ér gisteren om ging vóór of tegen een PvdA/PSP- mótie te zijn, liet De Vos weten er 'een eigen standpunt, afwijkend van dat van Rotterdam, op na te houden. Wat wil deze wethouder anders, meer of minder dan Rotterdam? èn de gemeenten, èn dc provincie èn zelfs het rijk moeten bevoegdheden, afstaan aan Rijnmond en het open baar lichaam zelf moet onder con trole staan van de minister van bin nenlandse zaken. Dit impliceert on geveer dat, wat Rijnmond betreft, het instituut „provinciale staten" kan verdwijnen. Het is niet gering wat De Vós wil. Voorzichtig gezegd zal hij als burge meester van een of andere plaats al lang en breed met pensioen zijn, voor zijn idee ën gerealiseerd zij Het was gisteren óók de dag van Fibbe. Voor het eerst trad hü in het openbaar als voorzitter van de Rijn- mondraad op. Hü is me niet meege vallen in die functie. Was het om alle moeilijke klippen te omzeilen dat hü elke spreker omstandig be dankte voor zijn inbreng? De gecommitteerden.zaten hele maal met hun oren wijd open, want het zou mogelijk geweest zijn, dat Fibbe de eerste de beste keer dat hij ih het openbaar optrad al uit de boot viel. "Waarmee ik bedoel:het kan niet anders of ex moeten menings verschillen zijn. In bet dagelijks be stuur over de toekomstige structuur van Rijnmond, aangezien Fibbe er nu eenmaal andere denkbeelden op na houdt dan zijn voorganger Marij- nera. Een zinnetje als „Ik moet nu een maal de mening van het hele dage lijkse bestuur verdedigen en daar heb ik ook geen bezwaar tegen is veelzeggend. Wat Marijnen nog nooit over zijn lippen heeft gekregen gaf Fibbe gis teren grif toe: de Rijnmondraad moet kleiner worden. En inderdaad ziet men met 81 leden door de bo men het bos niet meer. TTET Kamerorkest Rotterdam, des- tijds samengesteld uit jonge strij kers van het R.Ph.O., bleek gister avond voor zijn concert in de vrij goed ingerichte kleine Doelenzaal te zijn uitgebreid met twee hobo's en twee hoorns, een loffelijke daad, want strijkers alleen maken nog geen ka merorkest. Eigenlijk zou een verdere uitbreiding der blazers (met name fluiten en fagotten) het beeld dat men zich van zo'n ensemble voor ogen stelt, helemaal concretiseren, maar met de bezetting van thans kan reeds een groot repertoire worden bestre ken. Zo kon de dirigent Edo de Waart gisteren een lans breken voor'het ver rukkelijke (in feite voor enkelvoudige bezetting geschreven) Divertimento D KV 251 van Mozart. De hoboïst Heinz Friesen toonde zich hierbij weer een muzikant en een instrumen talist van grote allure. De belangrijke hobopartij kon men zich niet soepeler en geraffineerder van voordracht en toonproduktio denken dan Friesens spel deed. De totaalverklankin,: liet trouwens ook weinig te wensen, als ook die van het stuk voor strijkers alleen dat hiervóór werd gespeeld. Simple Symphony van. Britten, een succesnummer van dit sympathieke ensemble. De „Sentimental saraband" kreeg voor onze smaak het accent te veel op „sentimental"; breder uitge sponnen kon een sarabande haast niet meer worden, leek ons. "Uiterst effect vol spel hoorde men vooral in de ove rige delen, waarvan het „Playful pizzicato" o.i. wel het meest suggestie ve is. De jonge solocellist van het R.Ph.O., Harro Ruijsenaars, was voor de pauze solist in Haydns Concert in D voor cello en orkest. Het elegante werk hoorde men nu eens in de oorspronke lijke versie en geheel naar de geest door Ruijsenaars weergegeven. Zijn zeer sensitieve, uiterst delicate voor dracht en zijn aristocratische toon kregen welverdiende bewondering. Een bewondering die door incidentele detonaties gelukkig nauwelijks ge schaad kon worden. Hij werd door De Waart en het orkest zeer attent en geïnspireerd begeleid. Het ambitieuzexprogramma .van dit concert (onder auspiciën van de Ver eniging Vrienden R.Ph.O. in samen werking met de Rotterdamse Kunst stichting) werd geopend met het der de Brandenburgs Concert van Bach, dat een minder gelukkige verklanking was beschoren. Men hoorde te veel uitschieters en scherpe tonen van een enkele altist en violist, maar bovenal stoorden de wat aftandse hoedanighe den van het door Cees van As be speelde elavecimbel, een voor concer ten als deze onbruikbaar instrument, dat bovendien ook weinig claveclnis- tisch behandeld werd. Vooral in de al te uitvoerige, stylistische niet verde digbare cadens, hoorde men bonkige bijgeluiden door Van As' typisch pia nistische toucher, SI NIEBOER Openbare Verkoping van Onroerende Goederen door de N.V, Notarishui- op 22 januari I960, In Zaaal V van d? Koop mansbeurs te Rotterdam, Voorlopige afslae: Notarissen p. C. Kooy- man en J. C. In 't Hout: I. Pand en erf Wemeldlngcatraat 26 (Pendrecht) inzet: f 25,000. Bij de N.D.S.N1. te Amsterdam wordt hard gewerkt om het ach terschip van een nieuwe mam moet-tanker, de „Dagmar Maersh", tijdig gereed te hebben voor de te waterlating a.s. zater dag. Daarna zal de kiel gelegd worden voor het voorschip. NAALDWIJK, donderdag (ANP) B. en w. van Naaldwijk zijn van mening dat de plannen van Rotter dam, om een zgn. Rynpoofthaven te graven naby de monding van de Wa terweg en 'gedeeltelijk op grondgebied van Naaldwijk, onaanvaardbaar moe ten worden geacht en schade zullen toebrengen aan hot "Westland, In een nola aan de gemeenteraad staat dat ook slechts een begin van uitvoering van dit havencomplex- on herroepelijk een aaatasting betekent van dit tuinbouwgebied, als gevolg waarvan het economische draagvlak rigoureus wordt versmald. Dit zou zelfs niet zonder nadelige gevolgen blijven voor de overige tuinbouwcen tra in ons land zulks met het oog op de Nederlandse exportpositie, aldus het college. B. en w. stellen de raad voor een beroep te doen op het provinciaal be stuur van Zuid-Holland en de rege ring om geen wijziging van het streekplan Westland toe te staan. 15 pagina's tellende nota, waaraan nog 8 pagina's met diverse aanvullingen zijp toegevoegd, zal in een op woensdag 29 januari te houden bijzondere raads vergadering aan de orde worden ge steld. ROTTERDAM, donderdag- Op 21, 22 en 23 april 1969 wordt in „De Doelen het HOCRA-congres gehou den. De organisatoren verwachten 400 deelnemers. Het thema van dit con gres is „sociale verantwoordelijkheid van de horeca-bedrijven. ROTTERDAM, donderdag. De raad van de gemeenschap van kerken Rotterdam-Rechter Maasoever heeft in z(jn laatste vergadering zün zorg erover uitgesproken dat nog steeds geen veilig en vreedzaam bestaan aan het volk Van Israël kan worden gega randeerd. „De volkeren van de wereld verenigd in Verenigde Naties hebben In 1948 het weloverwogen besluit ge nomen liet volk van Israël weer ,een eigen staat te laten vormen; een be sluit dat door alle christenen die zich immers in velerlei opzicht met Israël verbonden weten van harte werd on dersteund, aldus de raad. De raad van de gemeenschap van kerken Rotterdam-Rechter Maasoever meent, dat het de plicht is van de christenen in Nederland en in de we reld er met aile mogelijke middelen toe bij te dragen, dat het besluit van de Verenigde Naties om Israël een ei gen staat te laten vormen, werkelijk door alle belanghebbenden wordt na geleefd. De raad wendt zich daarom tot de raad van kerken in Nederland en het interkerkelijk contact Israël met het verzoek zo spoedig mogelijk bij de re gering van Nederland erop aan te dringen, dat alle stappen worden ge nomen, die ertoe kunnen leiden dat de Verenigde Naties grote prioriteit gaan geven aan het streven tot herstel van de vrede in het Midden-Oosten, onder erkenning en garantie van het recht van Israël op een zelfstandig en vreedzaam staatsbestaan, (Van oiiëa kunstredactie) ROTTERDAM, donderdag De di recteur van het Stedelijk Museum van de Franse stad Dijon, Pierre Qusirré, zal dinsdag 28 januari een. lezing hou den in de aula van het museum BQy- mans-Van Beundngen. Zijn onderwerp is; Bourgondische schilder- en beeld- rouwkunst gedurende de 15e eeuw. De lezing wordt geïllustreerd met licht beelden, Aanvang: 20.15 uur. F DE Rotterdamse Schouwburg, tijdens de komende,tien dagen, oen Nederlandse première. Dinsdag 28 j anuari; „Er zit een haar in mijn soep", een blijspel geschreven door Teren.ce Frisby en voor -Nederland te presenteren door het drieman schap John de Crane, Piet Meer burg en WiBy Hofman. Jan Retel voert de regie en medespelenden zijn: Trudy (Joop ter Heul) Labo, Ton van. Duinhoven, Louis Borei, Piet v.d. Meulen, Wiebe v.d. Velde, Petra Pumas en Ine Veen. Het NRT is baas in eigen huis op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 januari, mót voorstellingen van respectievelijk „De onbekende sol daat en zijn vrouw', „Caesar en Cleopatra" en „De prijs", Hat jaar 1969 is precies 31 dagen, oud, wanneer de nieuwjaamvoor- stelling'van de Nederlandse Come- die In Rotterdam té zien is. Brede- rode's „Spaanse Brabander (die Gijsbreght van Acmstei verdrong), vrijdag 31 januari in de Rotter damse schouwburg. In prachtige kosbuums van Ellen de Zwart zijn ouder meer Bob de Lange, Henk van UlsenNel Koppen, MaTja Ha- braken, Lous Hansen en Wil van Seist te zien. „Alles voor de tuin eveneens op het repertoire van de Neder landse .Comedie beleeft zaterdag 1 februari een tweede reprise in de schouwburg. In het Piccolotheater nog steeds voorstellingen van het middel eeuwse programma van het NRT. Balladen, gedichte» en het abel spel ,Lanceloet van Denemarken". Zaterdag 25, maandag 27 en dins dag 28 januari. TEDERE zondagavond spéélt in J- het Piccolotheater „In den twij felaar" het programma ,Sneu voor velen"Een Rotter dams cabaret dat waard is om mee kennis te maken. Met Louis Le- maire, Does Vos, Herman Frank en Pianist Bentus Nicodeem. LE Rossignol van. Igor Stravin sky en „l'Heure Espagnole" van Maurice Ravel staan op het pro gramma van de Nederlandse ope rastichting voor maandag 27 ja nuari in de Rotterdamse schouw burg. Voor begeleiding zorgt het Rotterdams philharmonisch orkest o.l. v. Jean Fouruet. F de grote zaal van de Doelen deze .tien dagen geen overladen pro gramma Donderdag 30 en vrij dag 31 januari het RPHQ o.Lv, Jean Foumet. m.m.v. .het Rotter dams Conservatorium Koor. Er worden werken uitgevoerd van Webern, Strawinsky en Beethoven („pastorale"). Bernard Haitink leidt zaterdag 1 februari het Concertgebouworkest met Herman. Krebbers als solist in Brahms' concert in d opus 77 voor viool en orkest. Verder staat op het programma: „Symfonie 102 in bes" (Haydn) en „Ma mère l'oye" (Ra- vel). Het Don Kozakkenkoor (dirigent Serge Jaroff) treedt zondag 2 fe bruari in de Grote Zaal op. Het programma wordt nog nader be kend gemaakt. In de kleine Doelend-zaal vrijdag 24 januari onder auspiciën van de stichting Kunst voor de jeugd, het Nederlands Blazersensemble o.l.v. Edo de Waart. De sopraan Elly Ameling geeft een recital op dins dag 28 januari. Begeleid door pia nist Felix de Nobel zal zij liederen van Hugo Wolf ten gehore bren gen. De Rotterdamse kunststichting organiseert donderdag 30 januari een mandoline-festival waaraan de verenigingen „Acoline", „Ons Stre ven", „Opbloei", „Triomfo" en het gecombineerd mandoline orkest medewerken. Vrijdag 31 januari en zondag 2 februari (14,30 uur) het Nederlands kamerorkest ol.v. Da- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Als het aan. de Raad voor Rijn mond kan in het voorjaar van '70 bekend zijn wat de inhoud is van het eindrapport over de toe komstige opbouw van het open baar lichaam Rijnmond, dat aan de minister van Binnenlandse za ken wordt aangeboden. Zonder hoofdelijke stemming nam de Raad gistermiddag een motie aan die door alle fractievoorzitters was ondertekend. In de motie werd aangedrongen op een spoe dige beëindiging van het overleg over de toekomstige structuur van Rijnmond, Voor 31 december van dit jaar zou het eindrapport daarover aan de Raad moeten worden overgelegd. Dc motie werd aanvankelijk inge diend namens de heren H. Versloot en J. de Jong (beiden PvdA), G, O. J. van Tets (VVD), R. Suurendonk (PSP) en B. E, CoIIé (CPN). Na een wijziging in de tekst die niets afdeed aan de conclusie kwamen er ook de namen onder van dc heren G. Z. Vos (KVP), a. J. Jansen (PCG) en A. Snoek (BP). Behalve de motie nam de raad ook aan het interim-rapport over de struc tuur van Rijnmond, dat aap de minis ter van binnenlandse zaken zal wor den gezonden. In dit rapport worden vier uitgangspunten geformuleerd voor de verdere studie: A. de raad voor Rijnmond moet recht streeks door de bevolking worden ge kozen; B. het overleg tussen Rijnmond en de betreffende gemeenten moet nader worden geregeld; C. Rijnmond moet eigen bevoegdhe den krijgen; D. Rijnmond moet de beschikking krijgen over eigen financiën onafhan kelijk van dc gemeenten. Nieuw standpunt De heer G. 2. do Vos, wethouder van Rotterdam en voorzitter van de KVP-fractie in de Rijnmondraad, for muleerde een xüeuw standpunt ,dat zowel van dat van het Rotterdamse gemeentebestuur als van dat het da gelijks bestuur van Rijnmond afwijkt. De heer De Vos vond dat Rijnmond alle overheidsbeleid, dat op de regio betrekking heeft moet coördineren. Dat betekent volgens hem niet alleen dat de gemeenten bevoegdheden moe ten afstaan, maar dat ook de provincie Zuid-Holland en het rijk dat moeten doen. De KVP-woordvoerder wilde zover gaan, dat wat betreft het Rijnmondge bied er geen provinciaal bestuur meer zou bestaan. Hij achtte het noodzake lijk, dat het regionaal bestuur (Rijn mond) en de daaronder ressorterende gemeenten rechtstreeks te maken zou den hebben met de minister van Bin nenlandse zaken. Die minister zou volgens de heer De Vos achteraf de besluiten van het streekbestuur kun nen goedkeuren. Hij achtte dat een verbetering ten opzichte van de huidi- fe situatie, waarbij het provinciaal estuur vooraf de raadsbesluiten moet goedkeuren alvorens zij in uitvoe. ring kunnen worden genomen. Minder ïeden Met meerdere leden van de Raad (zoais dc KVP-cr De Vos en het PCG-lid Jansen) was voorzitter W. A. Fibbe, die voor het eerst sinds zlja be noeming een vergadering leidde, van mening dat het aantal leden van de Raad verminderd zou moeten worden. Nu zijn er 81 leden. Het zouden er 55 moeten zijn meende de heer Fibbe- De heer Fibbe legde er de i.adruk op dat in Rijnmond alleen iets kan worden bereikt als de gemeenten en het streekbestuur gezamenlijk de za ken aanpakken. Hij opperde de me ning, dat de sfeer van wantrouwen, en achterdocht tussen Rijnmond en de gemeenten aan het verdwi'..en is. Jhr. mr. G. O. J. van Tets lanceerde namens de VVD-fractle een oplossing voor de financiële problemen van Rijnm::id. HÜ meende, dat een agglo- agglomeratiefonds gebruik maken, rijk zou in dat fonds geld moeten storten ten behoeve van Rijnmond. Mr. Van Tets wees er wel op, dat de gemeenten in de streek die van een agglomeratlefonds gebruik maken, ui- uiteraard minder inkomsten zullen verwerven uit het gemeentefonds. HERMAN TON VAN KREBBERS DUINHOVEN ...solist bij .haar In soep Concertgebouw, orkest- vid Zinman met werken van Graaf, Mendelssohn en Mozart. Solist: Thomas Magyar (viool). Tenslotte op zaterdag I februari, in samenwerking met de Rotter damse kunstkring, een optreden van het trio de Treste, bestaande uit Dario de Rosa, Renato Zanetto- vich, en Amadeo Baldovini. Het trio zal werken spelen van Schu bert, Beethoven en Sjostakowitsj. In.de hervormde kerk van Ber- kel concerteert vrijdag 24 januari de Rotterdamse pianist Bram Boe- Iee. TNDONESIA cultureel" is de titel van een folkloreprogramma dat de Indonesische ambassade in sa menwerking met de vereniging „Bu- dididaja" op zondag 26 januari te 20.00 uur in de kleine za-al van de Doelen organiseert. Gamelan-mu- ziek, klassieke dansen van Java, Bali. Sumatra en Soenda, een mid den-Javaanse huwelijksceremonie, en een show van Indonesische kle derdrachten. T UXORTHEA.TER: iedere avond ■Li (behalve 's maandags) te 20.00 uur de Snip enSnap-revue 1968- 1969. Natuurlijk met Wiiïy Walden en Plet Muyselaar en verder Lily Kok, Aasse Rasmussen, Donald Jones, André van Duin, Louis Uu- see, the Cardcn Dancers en het Re vue-orkest o.l.v, Wim de Vries. Zondags matinee. TTET NEDERLANDS DANS- X1 THEATER brengt donderdag 30 januari de Rotterdamse premiè re van „Arena", een ballet op mu ziek van Morton Subotnick.en cho reografie' van Glen Tetley." Verder worden gedanst: „Metaforen", „Va- riomatic" en „Point of no return". Begeleiding door het Nederlands balietorkest o.l.v- Leo Driehuys, piCCOLOTHEATEÏt: iedere zon- x dagmiddag het poppentheater „Kador". Aanvang 14.15 uur. Voor kinderen die zich op zondag verve len. Voor een gulden zyp zij een middag onder de pannen en krij gen dan ook nog een gratis limona de. Alle bovengenoemde voorstellin gen beginnen, hetzfj anders ver meld, om 20.15 uur. CMAKELIJK en sfeervol eten even buiten Rotterdam, n.l. in „De Likkebaartshoeve". Oostgang 55 te Maasland en in „De Ridderhof" te Maassluis. Beide restaurants zijn gevestigd in wat een boerderijen waren en- volledig in stijl ingericht. De prijzen zijn redelijk te noemen voor de diverse lekkere hapjes die op de menu-kaarten staan.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1