'Wat heeft het voor zin dat de raad nog besluiten neemt!' Banana y Gemeente in 't slop f.96 Strijd om 'n kwartje scliool-zwem-vervoer Protest van de fracties Geringe daling van het aantal verkeers ongevallen D'66 zoekt contact op Vens-in' D. A. Buschkens Eerste vergadering van Weduwen en Weduwnaarsbond afd. Schiedam 'ALS GEDEP. STATEN TOCIÏ GEEN GOEDKEURING GEVEN' Goedkeuring onthouden opruiming Sm* Zwerfkatten Vinrot L. Zoon onderdirecteur AMRO-bank Schiedam G. J. V. Hirschveldt hoofd Erasnmsschool GEEN KRANT ONTVANGEN? TSF-TEAMS MET MATIGE RESULTATEN GRONDAANKOOP Dr. P. L. Oe blijft niet in Van Dam- ziekenhuis Mi 1 j oenenopdr a ch t voor Verolme-Cork Automobilist zonder rijbewijs rijdt vrouw op zeebrapad aan VERHOEFF VERMEUL KOERIERSTERS His? dinsdag 28 januari I - pagina 5 "rsE gemeenteraacts-fracties zijn gisteravond verontwaardigd uit de slof geschoten naar aanleiding van de bekendmaking dat Gedepu teerde Staten aan zestien besluiten van de raad, waarin kredieten wor den verleend voor het uitvoeren van diverse werken, de goedkeuring heeft onthouden of uitgesteld. Dit betekent niet dat Gedep, Staten het niet eens zijn met de besluiten, maar eenvoudig dat er voorlopig geen geld beschikbaar gesteld kan worden. Tal van zaken, door de raad van belang geacht voor het handhaven van een goed verzorgingspeil in de gemeente, blijven zo onuitgevoerd. De burger krijgt niet meer, waar hij recht op heeft. „De tijd nadert dat de raad de verantwoording niet langer meer kan dragen", heeft de grootste raads-fractie, die van de PvdA, al Dit is een kwalijke zaak, zeker in Schiedam waar men de neiging heeft zich. achtergesteld te voelen bij an dere gemeenten, In zijn pessimisti sche nieuwjaarsrede heeft burg. Hoelfsema het al gezegd: „Schiedam wordt gewoon vergeten!" maar ook dat de belangstelling van raadsleden en ambtenaren om er iets aan te doen, begint te verflauwen. „Wat heeft het voor zin om nog besluiten te nemen als ze toch niet uitgevoerd kunnen worden" is in de raad ge vraagd. Zo'n uitspraak moet men dan wol met 'n korreltje zout nemen, maar het is toch wel te begrijpen dat de raadsleden wat tureluurs worden van het eeuwige liedje „de gemeente heeft geen geld". Terwijl de burgerij in deze tijd van welvaart en overvloed terecht steeds meer en steeds hogere eisen stelt, wordt aan de andere kant de gemeente de financiële middelen onthouden om aan die wensen tege moet te komen. Dat gaat wringen, dat geeft ontevredenheid. Neem Groenoord, waar (met rijksgeld) de woningen uit de grond vliegen, maar waar voor het aankleden, het „gezel lig" maker van de wijk met goede wegen, wijkcentra, plantsoenen, enz. het geld ontbreekt, of steeds te laat komt. Dit gaat voor de nabije toe komst nog meer klemmen, want Schiedam staat voor de uitvoering van grote werken. De binnenstad moet hardnodig worden gesaneerd, maar de reconstructie zal vele mil joenen vergen, ook al spring het rijk bij. De bouw van althans het „werk- gebouw" van het nieuwe stadhuis kan niet langer uitgesteld worden, omdat anders de gemeentelijke dien sten niet meer goed functioneren. Het gaat miljoenen kosten, doch zelfs voor een noodoplossing, de ver bouw van de vleugel van de voor malige Rijks-hbs voor een afdeling van de gemeente-secretarie, daar is al geen geld voor. Schiedam dreigt zo in 'het slop te geraken. Een kwart van de gemeen ten in Nederland heeft de strijd om financieel onafhankelijk te staan reeds opgegeven; Schiedam vecht nog door, ondanks een groot feitelijk tekort op de begroting. Vandaag zijn b. en w. gaan praten met Gedep. Staten, maar of dat veel zal uitma ken is de vraag. Zolang het rijk niet bereid is bij te springen zal het tob ben blijven. (Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het hoofd bestuur van de Nederlandse Weduwen en Weduwnaarsbond afdeling Rotter dam, heeft besloten tot de oprichting van een onderafdeling Schiedam. Tot deze onderafdeling zullen ook de plaatsen Vlaardingen en Maassluis gaan behoren. Ter afwikkeling van de nodige formaliteiten heeft het bestuur van de Weduwen en Weduwnaars- bond, afdeling Schiedam, een eerste vergadering belegd op woensdagavond 29 januari in de zaal van Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven, De aanvang is acht uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag „Wat heeft het nog voor zin dat de ge meenteraad besluiten neemt! Al sinds maart 1968, dus al bijna een jaar, heeft het college van Gedeputeerde Staten geen goedkeuring meer gehecht aan besluiten van de gemeenteraad van Schiedam waarin kredieten worden verleend. En het gaat toch om essentiële zaken, die eenvoudig gedaan moeten worden, beslist geen overdreven raadsbesluiten. Als deze werken achterwege blijven, komt het ver zorgingspeil In gevaar! De gemeente (en niet Schiedam alléén!) zit financieel volkomen in het slop. De tijd nadert snel dat de gemeente raad de verantwoordelijkheid voor deze gang van zaken niet langer meer kan dragen!". Met dit protest vertolkte het raads lid J. Dijkstra, voorzitter van de PvdA-fractie, wel de algemene gevoe- lens in de gemeenteraad- Want Gede puteerde Staten heeft de goedkeuring onthouden aan liefst zestien geld ver eisende besluiten van de gemeente raad. Dit protest werd echter niet in een vaste vorm gegoten, nadat wet houder J. Schcffcrs van financiën had medegedeeld, dat het college van b. en w. vandaag een gesprek zou hebben met Gedep. Staten, waarin het gehele probleem doorgepraat zou worden. De heer Dijkstra had ook terugge grepen op de Nieuwjaarsrede van, burgemeester H. Roelfsema, waarin deze had gesteld dat de gemeente geen kapitaal aangeboden kreeg, zelfs niet voor de meest essentiële zaken, die" eenvoudig moeten worden afgemaakt of begonnen. „Dat zal de bestuurlijke onverschilligheid of roekeloosheid in de hand werken en op de duur de lust benemen om en gemeente te dienen als raadslid of als ambtenaar. Men krijgt immers het gevoel, dat men min of meer machteloos wordt gemaakt", bad de burgemeester al gesteld. Sanering Namens zijn fractie pleitte de heer' Dijkstra voor een doeltreffende sane ring van de gemecntefinanciën door de regering. Hö keerde zich fel tegen enkele methoden van de regering, zoals de „koppel-subsidie" (waarbij het rijk subsidieert als de gemeente het ook doet), de z.g. „Uortingsmetho- dc" (waarbij het rijk wel verplicht de salarissen te verhogen, doch deze slechts ten dele vergoed) en tegen de „verfijningen", die ook al richtlijnen van de regering inhouden. De heer Dijkstra drong er bij b. en w. op aan in het gesprek met Gedepu teerde Staten deze door de gehele raad gedeelde mening duidelijk naar voren te brengen. Drs. J. Houtman (vvd) was wel voorstander van een scherp protest. Hij had begrip voor de eigen proble men van Gedep, Staten, maar vond het toch onaanvaardbaar dat G. S., door het onthouden van de goedkeu ring aan raadsbesluiten, het de raad onmogelijk maakt het werk te doen. „Waar blijft zo onze verantwoorde lijkheid!" Leefbaar Ook de heer B, E. Collé (cpn) vond een protest op z'u plaats. „Er wordt gezegd, dat we met de tijd mee moe ten gaan en de stad voor de bewoners leefbaar moeten houden. Maar wat is de zin om straks weer besluiten te ne men, wanneer daaraan de goedkeu ring wordt onthouden." De heer S. J. Rasman (peg) zag wel de goede zijde van een regulerend op treden van Gedep. Staten, maar was bang dat wanneer steeds de financiële middelen aan de gemeenten onthou den worden, dat dan de achterstand zó groot zou worden, dat deze niet meer in te halen zijn. „Maar mis schien wordt de provincie zelf ook stiefmoederlijk bedeeld". De fracties van KVp en PSP sloten zich bij deze betogen aan. Inzichten „Geen verschil van inzicht tussen b. en w. en de raad", constateerde weth. Scheffers, die wel hegreep dat zo langzamerhand bij de raadsledta de moed in de schoenen was gezakt. Doch het hele probleem is niet alleen een kwestie van Gedep. Staten, maar heeft als oorzaak de maatregel van de regering om het sluiten van leningen door de gemeenten te beperken. G.S. krijgt ook alleen maar een „pot" toe gewezen, die dan tussen de gemeente verdeeld moet worden. Aan Gedep. Staten is reeds een brief gzonden, met alle raadsbeslui ten die dp goedkeuring wachten en met de mededeling dat b. en w. geen kans meer zien de zaak te laten draaien. En tijdens het onderhoud vandaag tussen Gedep, Staten en b. en w. zal het hele financiële probleem aan de orde worden gesteld. „En de gevoelens van do raad zullen zeker aan G.S. worden voorgelegd". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het College van Gedeputeerde Staten heeft aan drie besluiten vau de gemeenteraad van Schiedam tot het verlenen van krediet, de goedkeuring onthouden. Hot be treft 66.100 voor een trafosta tion. op het Wilhelminaplein; 56.000 voor ccn verbetering vau dc straatverlichting op de Buiten havenweg en 90.000 voor uit breiding van kantoorruimte van de Techn. Bedrijven. Aan dertien raadsbesluiten is nog wel niet de goedkeuring ont houden, doch wel is de beslissing voorlopig aangehouden. Het gaat hier om de aanleg van de land ijs baan (ƒ35.700); c..1 alarminstalla tie vart de brandweerkazerne 69.500); uitbreiding van de vuilstortplaats 180.000); de bouw van de LOM-s chool in Ke- thel (rond 5.500.00); het aan brengen van een c-v,-installatie in 300 na-oorlogse woningwetwo ningen (ƒ900.000); de verbou wing van de vleugel van de voor malige Rijks-hbs tot afdeling van de gemeente-secretarie 326.000); aanschaffing van een ziekenauto 40.800) en van een vrachtauto door G.W. (ƒ30.600); aanschaf van geisers (ƒ125.000); voorschotten aan besturen van bijzondere scholen (bijna 500.000) en de ombouw van een c.v.-installatie van de Oranje Nassauschool (ƒ40.905). (ADVERTENTIE) De verkoopprijs van jabo-tapijt is algemeen bekend... en ieder een kan dan ook kontrol eren dat het hier om een unieke opruïmïngs-aanbieding gaat. Origineel jabo-tapijt, strikt 1e keus, 100 cm breed en ver krijgbaar in liefst 10 verschil lende'kleuren, verkopen wij nu met een voordeel van f.4.- per meter (dat scheelt een aardig bedrag op een hele kamer). U betaalt nu voor een meter jabo nog géén vijf gulden. jabo-tapïh eerste keus 100 cm breed. 07^ neemt U de maat van Uw kamer meel Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze fantasti sche aanbieding orfgïnoal Jabo- tapijt, IQO'cm breed, keus uit 10 kleuren^ 'nu per mater Duur van da opruiming 16 Januari tot 6 februari GHn tet of schrift, best T\E Dierenbescherming Schiedam wil het probleem vau de zwerf katten oplossen op een wat radicale manier. Sinds 1 januari krijgen de genen die een kat uit het Schiédamse Dierenasiel hebben meegekregen een briefje mee. „Wij zijn ervan over- - tuigd, dat u dit dier liefdevol in uw gezin zult opnemen en hot die verzor ging zult geven, welke het dier toe komt". Maar dan: „Onze vereniging beoogt het leed van de dieren te voorkomen o£ te verzachten en wil met uw mede werking trachten het „zwerfkatten- probleem" in. Schiedam trachten op te lossen. Daarom stellen wij u in de ge legenheid uw dier binnen een half jaar te laten steriliseren of te castre ren tegen gereduceerde tarieven". Poes mag na de ingreep drie dagen gratis in het pension, de kater kan di rect weer naar huis. Of de katten nu zélf vinden dat hun leed op die manier „liefdevol" is verzacht, blijft zeer de vraag. TtAT een contactavond van een ver- D enigrag een succes kan worden, ook al ontbreekt de spreker, ook al is de opkomst matig, blijkt uit bet ver slag dat daarvan wordt gegeven in het maandbericht van de aquariumvereni- ging „Natuurgenot in huis". De leden zijn namelijk met elkaar in „levendige discussie" getreden tot „de strotten droog waren". Overigens wel merk waardige discussies zo bij de vishou- ders. Probleem: sterfte van de vis door - VMK (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAN. dinsdag. De Alge mene' procuratiehouder van de Am- sterdam-Rotterdam Bank NV ir Schiedam is met ingang van 1 januari 1969 benoemd tot onderdirecteur van het kantoor in Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De ge meenteraad is akkoord gegaan met de benoeming van de heer G. J. "V. Hirsehfeldt, onderwijzer aan een openbare school te Alblasserdam, tot hoofd van de Erasmusschool te Schie dam. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. (Van ccn onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Dat het gemeentebestuur bussen wil inschake len om de leerlingen openbare en bij zondere scholen, die verder dan een „redelijke loopafstand" van het Sport- fondsenbad zijn gelegen naar en van het zwembad te vervoeren voor het schoolzwemmen, had de instemming van de gemeenteraad. Doch dat b. en w. daarvoor één kwartje per kind per week van de ouders vragen als bij drage in de bosten, daar werd uitvoe rig bezwaar tegen gemaakt en daar is dan ook langdurig over gediscussieerd. Als voordelen van dit busvervoer voor de schoolzwemmers werden ge zien: veiligheid van de kinderen, die niet meer door verkeer hoeven 'te lo pen; verlichting van de -taak van de begeleidende onderwijzers, die een grote verantwoordelijkheid dragen, maar óók een besparing van de tijd, omdat met een half uurtje school zwemmen vaak een hele ochtend of middag verloren gaat. Kosteloos Maar nu dat kwartje bijdrage. „Bij al die voordelen zullen de ouders graag een kwartje willen betalen", vond de heer H. W. Metaal (kvp). „Ik hóóp dat de ouders het willen beta len", was de heer J. Dijkstra (pvda) voorzichtiger. „Ik stel het principieel", zei de heer B. E. Colic (cpn). „Het onderwijs is verplicht en dus koste loos, het zwemmen is verplicht en daarom moeten de kosten van het vervoer voor rekening van dc ge meente komen". „Ik heb geen sympa thie voor dat kwartj'e, het vervoer is een gemeentezaak", zei drs. J. Hout man (wd). „De lichamelijke oefening is ver plicht, maar het schoolzwemmen is géén verplicht leervak, dat staat ner gens", was het wat verrassende ant woord van wethouder mej, G. D. de Graaff, Maar toen de heren Coilé en Houtman vroegen of de kinderen dan van hst zwemmen konden wegblijven, moest de wethouder toegeven dat dèt nu ook niet de bedoeling was. Toch SCHIEDAM geboren: Elizabeth C. v.d. H. Klop en W. H. van der Geer; Matcelll- nus A. z. z. v, A. C, M. Vollebregt en M. Kerklaan; Roland z.v. F. H. M. Ötcns en M- B. Verschoor; LEONARDUS G. z. v. W. J. Gebhardt en T. Löke; Karin d.v. J. F. van der Hoeven en G. J. Klepke. wel een beetje verplicht, gaf ze toen toe. Maar in ainjdere gemeenten (Am sterdam, Den Haag, Delft) wordt ook beitaald voor het schoolz wem ver voer. En dat het Kwartje frustrerend zou werken omdat de meeste ouders wèl en enkele niet zouden bij-dragen, vond de wethouder wel wat overdreven. „Er is ook geen frustratie als het ene kind wel en het andere geen school- melk drinkt". De partijen werden het niet eens, zodat het tot stemming kwam. Enkele raadsleden probeerden het probleem nog te ontduiken door voor het ver voer maar tegen het kwartje te stem men, maar daar trapte voorzitter burg. Roelfsema niet in. Het totale vervoer, Tnèt kwartje, werd aangeno men met 22 stemmen voor en tien te- (Van een onzer verslaggevers) -■■j SCHIFDAM, Uai3alailkJcl dinsdag De resultaten bij TSF-tafeltennis zijn af gelopen week maar zeer matig ge weest, althans vergeleken bij de week tevoren. De senioren-teams haalden in 12 wedstrijden slechts 10 punten, wat 42% is; de junioren deden het maar iets beter, in 5 wedstrijden 6 punten. In de afdelings-competilie eerste klas, leed TSF 3 in de promotiegroep een 6-4 nederlaag tegen Diveko 1; op het nippertje overigens, want de laat ste partij werd in de derde game mei 21-19 beslist. In de 2e klas herstelde TSF 4 zich met een 7-3 zege op Kaveka 1. Het vijfde team kwam, dank zij invaller Bram Koogje (met 3x winst!) tot een gelijkspel. Doch het anders zo succes volle zesde team leed een verrassende 6-4 nederlaag tegen Landman 1. In de 3e klas: Elan 8 TSF 8 5—5; TSF 9 Tavenu 1 6—4; vierde klas: TSF 10 Hobart 2 4—6; TSF 11— Overschie 6 10—0: TSF 13 Natio nale 2 46. Vijfde klas: Feijenoord 6—TSF 14 9—1. Bij de junioren speelden het eerste en tweede team niet. Verder: TSF 3 CJS 1 6—4; Xerxes 6—TSF 4 3—7; TSF 5—Feijenoord 2 100; Intiem 7 TSF 6 9—1 en TSF 7—Intiem 8 2—8. „vinrot"; remedie: „Haal de vis uit de bak, leg ze eerst in een bakje petro leum, daarna in een kopje melk en dan direct weer in de bak. Leven ze, dan is alles o.k., sterven ze, dan gaan ze toch dood!" Probleem: kopen van aquarium-vis; antwoord: „Koop nooit vis in de win termaanden, dan krijg je z.g. „kwijl- vis", t is net als de herMkatten, die krijg je ook niet zindelijk". Probleem: is cyelops voeren aan jonge vis goed? Antwoord: „Geeft niets, bij mij krijgen ze het met liters, als ze maar niet groter zijn dan de ogen van de jonge vis". Zéér leerzaam vo'n onderlinge eon- tactavoiïd. Toch op dinsdag 4 februari dn Arcade weer een lezing. Van de heer Vester over de verzorging van vissen en planten. HET is onbegrijpelijk dat dit kale, troosteloze Sachplein, waar nog (op de voorgrond) gewerkt wordt aan straten en parkeerplaatsen, kan in spireren tot poëzie. Toch heeft mevr, van Gerven-Meys daar kans toe ge zien in „Groen oord-Akkoord en". Luis ter maar: „Op het Bachpjein staan 5 flatjes/in- het rond, keurig netjes/Op de stoepen daar nog bij/lantarenpa len cp een rij/En de hondjes in hun sas/doen daar netjes dan hun plas/- Maar bij gebrek aan 'n urinoir/doen ook anderen het daar/En als de zon schijnt dan zucht je/jonge, jonge, wat 'n luchtje/En dan zeggen de mensen met een gein/o, o, wat stinkt dat plein/Als aan dit verzoek is vol daan/kunnen we namen verzinnen gaan/Dan zeggen de mensen bij die flatjes/daar is het weer keurig netjes. Jaaroverzicht 1968 van Verkeerspolitie SCHIEDAM, dinsdag Blij kens het jaaroverzicht van. de afd. Verkeersdienst van de Gemeente politie in Schiedam hebben er in 1968 in deze gemeente minder verkeersongevallen plaatsgevon den dan in 1967. Bedroeg het aantal vorig jaar 2021, het jaar daarvoor 2034. „Het is bijzonder prettig dat er vaa een zekere stabiliteit sprake is", ver telde commissaris Van der Haagcn. „Vooral omdat het verkeer ook vorig jaar weer aanmerkelijk is toegenomen en het aantal wegen in de stad is uit gebreid." Opmerkelijk is vooral de daling van het aantal slachtoffers (onderverdeeld in zwaargewonden (89), lichtgewon den (372) en doden (7) bij deze ver keersongevallen. Als men. deze drie getallen bij elkaar optelt komt men aan een aantal van 468, terwijl in 1967 het aantal liefst 647 bedroeg. Onder de zeven verkeersongevallen met dodelijke afloop bevinden, zich drie kinderen van beneden de vijftien jaar. De voornaamste oorzaken van de verkeersongevallen in 1968 zijn: geen voorrang verlenen 403 (1967: 388), de doorgang niet vrijlaten 152 (1967' 172), onvoorzichtig keren 51 (1967. 42), te kort achter elkaar rijden 135 (1967; 134), onvoorzichtig parkeren 218 (1967: eveneens 218), onvoorzich tig het portier openen 8 (1967: 11): onvoorzichtig wegrijden 75 (1967: 73), onvoorzichtig achteruitrijden 132 (1967: 118), onder drankinvloed be sturen van een auto 29 (1967: 32j, onvoorzichtig oversteken 86 (1967: 101), slippen 128 (1967: 103) en on oplettendheid 345 (351). Bij de verkeersongevallen waren in het afgelopen jaar 2290 (1967: 2157) personenauto's, 47 autobussen (1967: eveneens 47), 179 bestelauto's (1967: 202), 367 vrachtwagens (1967: 396), 524 bromfietsen (1967: 632), 190 fiet sen (1967: 206) en 13 dieren (1967: 10) betrokken. y, Op de doorgaande routes (1. KOi- terdamsedijk-Gerrit Verboomstraat- Nieuwe Haven en Burg. Knappertlaan, 2. Koemarktplein, Broersvost, Singel en 3. Harvathweg-Burg. van Haaien- iaan) vonden in het afgelopen jaar 583 (tegen 620 in 1967) verkeersonge vallen plaats. Op rijksweg 20 in totaal 37. Hier is geen vergelijking mogelijk, omdat deze weg pas half 1967 in ge bruik is genomen. Op de 63 in deze stad aanwezige zebra's vonden 27 (in 1067: 32) aan rijdingen plaats. Hierbij werden drie mensen zwaar gewond. De verkeers politie moest bij de twaalf in 196» gehouden technische controles u processen-verbaal opmaken tegen automobilisten wiens wagen m on deugdelijke staat verkeerde. Bij de Gatsometer-controle op de Horvathweg werden in 1968 liefst 1534 automobilisten bekeurd. In 1967 bedroeg dit aantal slechts 510 Deze stijging komt doordat de politie de controle op deze weg meer en meer heeft verscherpt. Btj de Gatsometer-controle op de Burge meester Knappertlaan werden 66o bromfietser bekeurd. In 1967 slechts 468. (Van een onzer verslaggevers) HELLEVOETSLXJTS, dinsdag. Het automobielbedrijf „Voome en Putten" N.V. te Spijkenisse wil een perceel grond (3000 m2) kopen aan de Molenweg. Deze grond grenst aan de grond die kortgeleden is verkocht aan dc Rijksmonu mentendienat voor de bouw van een nieuw politiebureau. Het College van Burgemeester en Wethouders stelt voor het bedoelde perceel te verkopen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Dr. P. L. Oe, internist in het Dia- conessenhuis, zal het nieuwe con tract met het Van Dam-zieken- huis zo gaat het nieuwe zie kenhuis per 1 februari heten niet tekenen. Dr. Oe heeft we kenlang getwijfeld en ten slotte het besluit genomen niet in het ziekenhuis aan de Westersingel te blijven. Een andere specialiste, dc kinder arts dr. Tieline A. E. Janssen, heeft eveneens besloten niet aan het Van Dam-ziekcnhuis verbonden te willen blijven. Aan alle 31 aan het Diaconessehhuis verbonden specialisten is een nieuw contract aangeboden. Iedereen die het nieuwe contract heeft getekend, heeft zich verplicht zich te houden aan de door de nieuwe directie opgestelde ge dragsregels. Een van de veranderin gen die worden doorgevoerd, is dat geen enkele specialist bevoorrecht wordt boven de ander. Er was nog een derde specialist, die twijfelde of hij zich in de nieuwe si tuatie zou schikken. Naar we verne men van de geneesheer-directeur van het Havenziekenhuis, dr. H. Smits- kamp, heeft deze specialist zich be dacht en het contract alsnog getekend. Toch komt per 1 februari de sterkte aan specialisten in het Van Dam-zie- kenhuis op 28, omdat dr. A. C. Re gensburg, die inmiddels het nieuwe contract getekend had, zich heeft te ruggetrokken. Overigens om heel an dere redenen dan de doctoren Janssen en Oc. Naar we vernemen van de directeur van de GG en GD, dr. L. Burema, blijft de situatie met betrekking tot het verwijzen van patiënten naar de interne afdeling van hel Diaconessen - huis, vooralsnog gehandhaafd. De GG en GD stuurt daar geen patiënten heen sinds het hoofd van die afdeling, dr. Oe, heeft verklaard de situatie al leen niet aan te kunnen. ROTTERDAM, dinsdag. Het Verolm econcern heeft voor de werf in het Ierse Cork opdrachten ontvan gen, waarmee een bedrag van enkele tientallen miljoenen guldens is ge moeid. British Railways bestelde bij Verol- me twee containerschepen van 38.000 ton elk, die twee miljoen pond sterling per stuk gaan kosten. Het eerste van de twee schepen moet in de zomer van 1970 worden afgeleverd. De con tainerschepen zullen worden ingezet op een regelmatige dienst tussen En geland en Ierland. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De Politie ke Party Democraten '66 heeft sinds kort ook in Schiedam een werkgroep voor gemeentepolitiek, die belast Is met het opstellen van een programma voor de raadsverkiezingen van 1970. - Het Schlcdamse afdelingsbestuur neemt aan, gezien dc snelle groei van de aanhang, dat vele Schiedatnmei's er prjjs op stellen, wanneer het D'66 ge luid in 1970 ook hoorbaar wordt in de gemeenteraad, de Rynmoodraad en in Prov. Staten van Zuid-Holland. Het bestuur stelt dat dc D'66 geen autoritaire partij is, waarin de bestu ren de dienst uitmaken, doch dat alle leden op elk niveau inspraak kunnen hebben op de partijlijn. D '66 heelt al lerlei werkgroepen op landelijk en plaatselijk niveau, waarin alle facet ten van het maatschappelijk leven on der de loep worden genomen. De com missies en ook de afdelingsvergade ringen zijn niet besloten, maar vrij toegankelijk voor leden en met-leden- Er wordt prijs gesteld op actieve me dewerking van zoveel mogelijk Schie dammers. Om dit laatste mogelijk te maken zal de Schiedamse werkgroep gemeen te-politiek in de verschillende wijken een openbare „wens-in" beleggen, waar elke burger, lid of geen lid van de D'66 wensen en grieven voor wat betreft het gemeentebeleid kenbaar kan maken. Er zijn facetten, zoals woningbouw, recreatie, verkeer, onder wijs, enz. waarover de mening van elke burger van belang wordt geacht. Deze „wens-in's" worden gehouden, telkens van 20 tot 22 uur op 6 februa ri in de St. Martinuskerk, Willem An- driesselaan 65 in Groenoord; op 7 fe bruari in het Wijkcentrum Dr. Wi- bautplein 129 in Nieuwland en op 11 februari in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 97. Is men verhinderd zelf te komen, dan kan men schriftelijk of telefonisch mede delen wat men op hart heeft bij het secretariaat, mevr. M. J. Spier-Walra- ven, Willem de Zwijgerlaan 48, tel. 268031. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De 65-jari- ge mevrouw N. M.-F. is gisteren op het zebrapad op de kruising Parkweg Burg. van Haarerdaan door een per sonenwagen, bestuurd door de 23-jarï- ge bootsman L. S-, aangereden. De vrouw liep hierbij een hersenschud ding op en moest met een ambulance naar het gemeenteziekenhuis wonden overgebracht. De politie heeft de wa gen van de bootsman in beslag geno men, omdat hij niet in het bezit bleek te zijn van een rijbewijs. Veloursgordijnen verven 3.75 p. m2 Mantel verven f 15.-a 16.- Kort suèdejasje reinigen ƒ15.- Oostsingel 2. Tel. 268924 Textiel verven en suède reinigen. Personeel gevraagd Foto, film en projectie De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTR B5ZOR G33RS STSRS Aanm, tel, 267279 's avonds na 7 uur tel. 155960. S028 PASFOTO'S Waair temriji u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstr. 106, Schiedam, Telel. 266720. Let op het juiste adres. S180

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2