Bij SVV houdt men oog gericht op de jeugd De stille werkers achter de schermen 1 WEDUWEN- EN WEDUWNAARS IN BOND VERENIGD Sparen met hoge rente? Bij Mees Hope hebt u keus uit heel wat mogelijkheden MEES HOPE Premiejager als sheriff Containervervoer op Engeland is veelal éénrichtingsverkeer Een nog steeds onvolledig DIIS ontvangt Spartaan '20 SCHIEDAM SCHIEDAM GEEN KRANT j ONTVANGEN? j Sted. Museum: 'Plaliorbium' en Exp Soul DIEFSTALLEN Cijfers van C.B.S. tonen aan: Industrie-meren ressm Contact-ambtenaar OBK-concert Vakbonds-concert Sanering Excelsior-koor donderdag 30 januari 1969 - pag, 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Achter de schennen bij de voetbalvereniging SVV, die in mei van dit jaar 65 jaar be staat, werkt een klein legioen jeugdleiders wier namen zel den of nooit in sportverslagen worden genoemd. Het zijn de mensen die zich in hun vrije tijd geheel belangeloos wijden aan de sportopvoeding van de meer dan vijfhonderd jeugdle den van dit SVV, verdeeld in drie categorieën. Bij dc viering van het zilveren jubileum gaf de toenmalige voorzitter Cor Maltha de eerste stoot tot de oprichting van een juniorenafdeling. Hieruit is in de loop der jaren een kern ont staan waarvan de vereniging niet alleen op de voetbalvelden veel plezier heeft beleefd maar die ook de jeugdleiders van het moment heeft opgeleverd. Van de achttien eontractspclers uit de sector betaald voetbal zjjn er veertien hun voethal-loop baan als junior hij SW begon- Men blijft op de ingeslagen weg voortgaan en zo verricht men bij SVV een brok sociaal werk, door ook de allerkleinsten onder de Schiedamse jongens in staat te stel len regelmatig onder de rood-groene vlag een balletje te trappen. Straat voetbal is geheel uit de tijd en daarom moeten de jongens hun trap- lust botvieren in het sportpark Harga. Hiervoor is eerst de pupillen-afdeling opgericht die momenteel 250 leden telt en 20 elftallen op de been kan brengen in een onderlinge competi tie. Elk jaar verzint de commissie, bestaande uit de heren C. Miegchel- se, W. Speijer, "W, Zonneveld en F. van Steijn, iets nieuws om de fanta sie van de jongens te prikkelen. Eerste waren het landenteams waarvoor de jongens uitkwamen en later werden de elftallen vernoemd naar bekende deelnemers aan de Europa-cup wedstrij den. Pupillen Elke zaterdag in het seizoen is het complex voor de pupillen. Kunnen de wedstrijden door het slechte weer niet doorgaan dan worden de jongens in dc kantine op een andere wyze bezig gehouden. Hier ontslaan ook de contacten met de ouders' waarvan het nut niet moet worden onderschat. Ook op de woensdagen kunnen de jongens hier terecht. Als leiders fungeren dan enkele gepensioneer den, Echte SW'ers in hart en nie ren, die op deze wij2e een steentje bijdragen aan de toekomst van hun vereniging- Sinds kort telt de jeugdafdeling ook een half honderd z.g. „minors". Erg jeugdige knaapjes die feitelijk nog te jong zijn, maar op deze wijze toch achter een bal kunnen aandra ven Leiders Dit alles staat onder supervisie van de junioren-afdeling met als voorzitter de heer A. v. d. Hamer. Deze afde ling telt ongeveer 200 leden, onder verdeeld in drie klassen. Xicider van de A-junioren is de lieer K. Lcms, SCHIEDAM. Geboren: Elisabeth. B. d.v. Avezaat en E, B, T. H, de Boer: Mo- 5*HUe d.v. F. Valk en J. A. van den Broek; grwin D. z.v. L. D, van der Lee en E. \V. a. Kunst; Simone d.v. W, Boelens en N. Oosterberg; Bianca P. d.v. C. Zonne en J. P. Van Velzen. Overleden: C. SpeHer. 69 Jr„ wed. J. A. den Hertog; D. van Vliet. 15 jr; H. de Wolf. 59 Ir; J. H. van der Heiden, 81 jr, Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter- dam, Schiedam kunnen j zich wenden tot onze 5 plaatselijke agenten. Een aantal (lang niet alle) jeugd leiders van SW. Van. links naar' rechts A. Dekkers, W. Zonneveld, A.Baartvinger, W. Speijer, H. de Vries, F. van Steijn en J. Seij. over de 'o-junioren. gaat dc heer A. Dekkers en de C-tjcs hebben de heer A. Baanvlngcr als leider. Pleegvader van de minors is de heer C. v. d. Hoek. Dan is daar nog Henk de Vries, de be kende speaker tijdens de wedstrij den van het eerste elftal en bij de jeugdtoernooien. Dit jaar is hij 40 jaar aan SW verbonden. Als er iets voor de jeugd te doen is, kan men Henk de Vries daar zeker bij vin den. Wat wekelijks, in welk verband dan ook, op de velden ronddartelt heeft uiteraard ook de aandacht van trai ner Rinus Gosens, Deze herkent di rect het natuurtalent en begeleidt dit op een tactische maar tevens op doeltreffende wijze. Zo ontstaat al jaren een „eigen kweek" waar de grote SW-gemeenschap niet meer buiten kan. Op de vraag, hoe de jeugd reageert op het voetbalspecta- kel dat Cup-wedstrijd heet en door de tv in de huiskamers wordt ge bracht geeft junior-voorzitter A, v. d. Hamer het antwoord. Te hard „Natuurlijk is de invloed van dat kei-harde voetbal merkbaar tydens onze jeugdwedstrijden. Als de scheidsrechters hier niet genoeg te gen. optreden nemen wij als com missieleden dc jongens zelf onder handen. Ook brutaliteit wordt niet geduld." „Het was te wensen dat ook de KNVB hieraan wat gaat doen. Bijvoorbeeld door het scheidsrechterkorps aan te passen aan de nieuwe situatie. Te veel nog worden jeugdwedstrijden door oudere- arbiters geleld, een taak die veel te zwaar is nu er zo'n grote mentaliteitsverandering is bij de jeugd". Wat in dit jubileumjaar moet komen is de integratie over de gehele stad. Dit zegt tot besluit Henk de Vries. Ruim 180 van de jeugdleden komen uit de nieuwe wijken van de stad. Er is een tijd geweest dat SW ge heel was aangewezen op het zuide lijke stadsdeel. De sterke tegenstel ling tot Hermes DVS bestaat al lang niet meer. In de toekomst zal SW zich nog verder ontwikkelen en een aandeel krijgen bij de sportieve op voeding van Schiedams jeugd. Dit kan alleen wanneer men beschikt over een team van leiders dat echter nooit groot genoeg kan zijn. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. „Als er over de Nederlandse Wedu wen- en Weduwnaarsb on d gesproken wordt, trekken sommige men sen hun neus op. Ze denken dat het een soort Bemiddelingsbureau is, een bureau met maar één doel: dat de mensen zo snel mogelyk gaan „hokken". Maar laten we voor eens en voor altijd deze bewering lo genstraffen". (aan parkeerruimte is al evenmin gebrek) Natuurlijk wilt u uw spaargeld zo rendabel mogelijk maken. En het is plezierig dat u daarvoor bij Mees Hope veel kanten uit kunt. Zo kurrt u sparen op een obligalie- rente-rekening.een wisse!rente-rekening of bijvoorbeeld een lermiin-deposito. Moeilijke namen voor gemakkelijke spaarvormen, waarvan wij u graag adviseren welke het best bij uw omstandigheden past. Komt u eens langs, er ligt een informatieve folder voor u klaar. Of vraag telefo nisch inlichtingen. Ons nummer is 010 - 269036. BANKIERS SCHIEDAM NIEUWE HAVEN 133 (HOEK B.K.LAAN) TEt- 010-26903S OOK GEOPEND DONDERDAGAVOND VAN 17.00 19.00 UUR I11 Passage De heer J. v. d. Heijden, voorzitter van de Nederlandse Weduwen- en Weduwnaarsborvdprobeerde gister avond bij de oprichting van de afde ling Schiedam in het gebouw van de Chr.. Sociale belangen aam de Lange Haven de lastige klip niet te omzeilen. „Ik weet dat de mensen wedu we of een weduwnaar zien als Ar t zie lige mannetje of vrouwtje. N1 die „beruchte" drie maanden van over vloedige belangstelling van buren, vrienden en familieleden gaat het mis. Dc mensen gaan je kritisch bekijken. Ai heel snel komen de roddels: „Zie je dat nou: ze leeft maar raak" of als er een andere man op visitie komt: „nou, nou, ze is haar man ook snel verge ten". Of van de man: „Hoe versiert-ie het in zo'n snelle tyd. En daar voor zUn we nu met z'n allen ver enigd in de W.W.-bond. We willen eon boter begrip van de „gehuwden' tegenover onze positie. Geen. medelijden, maar gewoon, be grip. Heit leefklimaat dient verbeterd te worden. Zo snel mogelijk. We moe ten niet meer aangezien worden als „de weduwe" en de „weduwnaar". Slechtere woorden komen in de grote Van Dale niet voor. De mensen zien ons als een. moeilijk te benaderen groep. Maar dat as fout, a*aidicaal fout. Met een betere, doeltreffender woor den had de voorzitter van de Neder- lanse W.W.-bond gisteravond de afd. Schiedam aaai de geïnteresseerden niet kunnen introduceren. De naar schat ting zeventig aanwezigen meredeels vrouwen knakten onophoudelijk alsof ze in zijn woorden hun moeilijk heden weerspiegeld zagen. „Maar er is nog een grote groep, die we niet kunnen benaderen," zei de heer V. d. Heijden op het einde van zijn speech, „dat is de groep die drempelvrees heeft. Ik kan me begrij pen, dat het voor veel mensen heel erg moeilijk is geweest om deze avond te bezoeken. Ze hebben thuis gewikt en gewogen, omdat ze niet •wisten of ze er goed aan deden. Een deze vrees kwam voort uit de gedachte -dat.het tóch wel ees een „huwelijksbureau"- kon zijn. En het is juist dit idee-fixe dat wij willen, uit roeien. Wij willen alleen maar geza menlijk streven naar betere sociale voorzieningen voor de Weduwen en Weduwnaars in Nederland, we willen alléén maar de spontaniteit bij de mensen kweken om ie helpen waar dat nodig blijkt, Wanfc activiteit is de enige remedie tegen de eenzaamheid. De mensen moeten zich niet laten afschrikken door vreemde gezichten. Want uiteindelijk zijn we één familie, Immers, we hebben allen, kort of lang geleden, hetzelfde meegemaakt. Nadat de woorden van de heer "V. d. Heijden een langdurig applaus hadden uitgelokt, werd de heer E. P. H. J. Volmer door het hoofdbestuur be «noemd tot voorzitter van. de W.W.- bond afd. Schiedam. Hij zal in zijn taak worden bijgestaan door een tweede-voorzitter, in casu mevr. Mal tha. In de komende weken zal het nieu we bestuur zich gaan beraden over plaats en. tijd van <le eerstkomende bijeenkomsten. Voorlopig gaan de ge dachten uit naar een zondagmiddag „koffie-uurtje" in de Koeienstal en „Een paar dollars voor Django" i: een keiharde Italiaans-Spaanse wes tern, waarin premiejager Django. een man die achter misdadigers aanzit vanwege de op hun hoofd gestelde premie, bij toeval sheriff wordt in een dorpje waar juist een oorlog Is uitge broken tussen landbouwers en. de door dezen bedreigde veeboeren. De Italiaanse filmers werken vol gens het geijkte recht-toe-recht-aan patroon in zwart-witte lijnen en de slechte jongens sneuvelen bij bosjes. Sheriff-killer Django stelt uiteraard orde op zaken, maar dan eerst nadat hij bijna is opgehangen wegens zijn onrechtmatig optreden als wetshand- haver. Op het laatst wordt het wat onduidelijk wie bij'wie behoort, doch dat is bij zoveel doden nauwelijks meer belangrijk. In Passage, voor 14 jaar en ouder. Voor de kindermatinees op zondag en woensdagmiddag wordt in Passage gedraaid „Hands across the border" voor alle leeftijden. SCHIEDAM, donderdag. -7- Voor ongeveer ƒ200 aan koperdraad, scha kelaars en stopcontacten is vannacht buitgemaakt in een kelder van een in aanbouwzijnde flat aan de Puccïni- laan. Men heeft kans gezien door het verwijderen van enkele spijlen van een van de kelderramen naar binnen te klimmen. Ook aangifte van. diefstal is gedaan van een bromfiets voor een woning aan de Mesdaglaan en een voor het station. een soos-avoral in het Rijnmond-hotel aan de Burg. Van Haarmlaan, Wedu wen en Weduwnaars, die alsnog na der geïnformeerd zouden willen wor den over de werkwijze van de WW- bond, kunnen contact opnemen met mevr. Maltha aan de Bung. Van Haarenlaan 863 in Schiedam, februari in de politiepost, Schiedamse- weg 24, op dezelfde tijden. SCHIEDAMdonderdag. Van 1 tot en met 24 februari zul len in het Stedelijk Museum te Schiedam twee exposities worden gehouden van Haarlemse kunste naars te weten „Planorbiwm" van Frans Verpoorten en „Soul Ex pression" van Pieter Zwaanswijk. Frans Verpoorten laat plastieken zien, die herboren zijn uit een schroot hoop, gesmeed en gevormd van ijzer tot grillige wezens, soms zacht bewe gend of van binnenuit vreemd belicht. Frans Verpoorten werd zo geboeid door allerlei weggeworpen zaken die bij de schroot kwamen, dat hij 2elfs geheel ophield met schilderen en aquarelleren en zich in de jaren zestig geheel ging wijden aan het maken van ijzerscuLpturen met machineonderde len, radertjes, hamertjes van typma chines, etc. Zijn sculpturen blijven niet statisch, maar draaien langzaam en door toevoeging van lichtspel ont staat er een „environment" in de ruimte, waarbij het object onderge schikt wordt aan het effect (silhouet werking) buiten het kunstwerk. De tentoonstelling „Planorbium" (planorbis corneus posthoornslak) werd naar ontwerp van Verpoorten opgebouwd in de vorm van een slak kenhuis. Pieter Zwaanswijk schiep, zoals hij zelf zegt, een privé-mythologie met goden en godinnen, die aan strips zijn ontleend. Dc heftige drang tot leven en leven doorgeven obsedeert de kun stenaar en het erotisch spel vormt zo een steeds terugkerend motief in zijn werk, echter zonder vulgair te wor den. Zwaanswijk toont een persoonlij ke, dynamische stijl en mag zeker tot de belangrijke kunstenaars van Haar lem gerekend worden. T1TET bestemmingsplan voor het In- J*J- dustriegebied VGraveland is door de gemeenteraad goedgekeurd. Er is niet over gepraat; alleen een bezwaar schrift naar aanleiding van maatre gelen voor de brandveiligheid is even in discussie gekomen. Een routine kwestie eigenlijk. Maar vrijwel ongemerkt groeit dit industrieterrein ten westen van de Schie naar Kethel toe, want het op spuiten gaat onverdroten door. Wat de gemiddelde Schiedammer er van merkt zijn de af en aan varende modder schuiten, die bij de bruggen over de Schie nogal hindelijk zijn voor het wegverkeer. Maar het polderland van Kethel is momenteel een „meren-gebied" ge worden, waarvan het water in het licht glanst, xn scherven gesneden door de perskaden. En overal staan weer de bordjes „Gevaarlijk terrein". Allemaal voor de industriële uit breiding. TAB gemeentelijke contact-ambtenaar, de heer P. J. Drenth, gaat dóór met het wegwijs maken van dc in gezetenen die de weg in het net van ambtelijke paden niet kunnen vinden, of die eon bemiddeling in het contact met de plaatselijke overheid op prijs stellen. De heer Drenth zou bij wijze ,van proef tot eind december spreek uren houden en daarna rapport uit brengen aan b, en w. Dat rapport is niet bekend gemaakt, doch uit het feit dat de heer Drenth zijn spreekuren hervat heeft, valt af te leiden dat het gemeente-bestuur op dc ingeslagen weg wenst voort te gaan. Tot genoegen van velen, ne men we aan. De bewoners van „oost" kunnen hem spreken op maandag 3 februari in een kamer van de prof. dr Kohn- stammschool aan de Fahrenheitstraat van 19 tot 20 uur en voor Groenoord/ Kethel houdt hij zitting op dinsdag 4 TJET harmonieorkest „Oefening Baart Kunst" was het eerste amateur-orkest in Schiedam, dat het aandorst om (al weer vele jaren ge leden) in de „grote" zaal van het Passage-theater een concert te geven. Het initiatief had succes en daarna zijn nog vele concerten in Passage gegeven. Die mogelijkheid is nu helaas af gesloten en OBK wijkt nu voor het jaarlijkse concert uit naar de Stads gehoorzaal in Vlaardingen. Op za terdag 8 februari wordt daar onder leiding van dirigent D. H. C. Helmink een concert gegeven, aanvang 17.45 uur. Na de pauze wordt een film gedraaid, uiteraard een muziekfilm: de „Benny Goodman-story". Een goed zalencentrum, het stre ven. van de Stichting Opbouw Schie dam, is geen overbodige luxe in onze stad. /ANDER auspiciën van het NW geeft het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest o.I.v. dirigent James de Preist een „vakbondspromenadecon- cert" in de Doelen, op vrijdag 21 fe bruari, Dit concert is niet alleen toe gankelijk voor leden van het NW, maar ook van NKV en CNV. Kaarten a 3 gulden kunnen tot uiterlijk 6 fe bruari besteld worden bij het NW-se- cretarlaat Schiedam, Iepenlaan 31, tel. 26 21 02. Aan het concert verleent Herman Krebbers, viool, medewerking; uitge voerd worden ouverture „Le carnaval romain" van Berlioz, het vioolconcert van Dvorak, Onvoltooide Symfonie van Schubert en Vuurvogelsuite van Strawinsky. enigingsgebouw is de gemengde zang vereniging Excelsior beroofd gewor den van een vertrouwde repetitie ruimte. Het koor is nu uitgeweken naar gebouw Arcade, Lange Haven 71, waar men op de maandagavonden repeteert van 20 tot 22 uur. Kom ge rust binnenstappen en luisteren, het verplicht tot niets, schrijft de heer "W. van Noortwijk, Gehoopt wordt uiteraard dat een bezoek leidt tot méézingen. Het vertrek uit het Volksgebouw heeft Excelsior met weemoed ver vult. „Het was lange tijd het bolwerk van de arbeidersbeweging en heeft zo bijgedragen aan de sociale ver heffing van de arbeiders. In de loop der jaren zijn daar vele vergaderin gen en bijeenkomsten gehouden door partij en vakbeweging en ook veel verenigingen vonden er een tehuis. Ook de gemengde zangvereniging Excelsior, in 1902 opgericht, heeft er vele jaren gastvrijheid genoten. Daar is een koor van trouwe leden ge kweekt, dat prachtige uitvoeringen heeft gegeven. Het is een lust om te zien en te horen met hoeveel ple zier er op de repetities wordt gestu deerd," schrijft de heer Van Noort wijk. TAOOR het wegvallen van het Volks- ■*-' gebouw aan de Tuinlaan als ver- T3EWONERS van Klein Groenen- dal, het smalle zijstraatje achter de Hoogstraat, hebben bericht ontvangen dat ze over een jaar verhuisd moeten zijn, omdat de huisjes afgebroken zullen worden. „Om plaats te maken voor grote warenhuizen", is er bij gezegd. Een teken dat er gewerkt wordt aan en gedacht wordt over het reconstructieplan van de oude binnen stad. Klein Groenendal is geen dal en het is cr niet groen, maar wel klein. En oud. Het opruimen van deze huisjes, typische huisvesting van voormalige brandersknechts, is bepaald géén verlies voor het wonen in Schiedam, Doch of die warenhuizen er zó snel zullen komen, blijft de vraag. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft gegevens verza meld over.het containervervoer in de Nederlandse zeehavens in de periode januari tot en met september 1968. Volgens het C.B.S. zijn in dit tijdvak ruim 79.000 containers uit zeeschepen gelost, waarvan er 52.000 uit Europa (voornamelijk Engeland) afkomstig waren. Over dezelfde periode zijn vanuit Nederlandse zeehavens 7Q.OOQ containers afgevoerd naar bui tenlandse havens. Hiervan waren ruim 55.000 bestemd voor het Noordzeegebied en bijna 14.000 gingen naar Noord-Amerika. In het verkeer met de Britse Noord zeehavens is het aantal lege containers hoger dan op de Noordamerikaanse route. Afkomstig uit Britse Noordzee havens is 35 procent leeg cn vanuit Nederland naar de Britse havens procent van het totaal. Van en naar Noordamerika waren respectievelijk 2 procent cn 7 procent van de contai ners onbeladen. Volgens het CBS zijn de naar ver houding grotere aantallen lege contai- neis in het verkeer met Engeland een gevolg van het feit, dat de container op deze route voor gespecialiseerde doeleinden wordt ingezet, zoals bij voorbeeld de Westlandse groente- en fruitexport en het vervoer van auto onderdelen van Engeland naar Neder land. In deze gevallen Is er duidelijk sprake van eenrichtingsverkeer. De containers blijven op de terugreis on beladen. Dit verschijnsel doet zich niet voor op de Noordatlantische route, waar de container voor iedere verlader toegan kelijk is. Over het geheel genomen bestaat er echter een redelijk evenwicht tussen de hoeveelheid geloste cn geladen goederen. In de betrokken periode werd 489.000 ton in containers aange voerd, terwijl de afvoer 476.000 ton bedroeg. Dit evenwicht bestaat echter niet bij de twee belangrijkste ver- voersrelaties afzonderlijk: tegenover een aanvoer uit Noord-Amerika van 313.000 ton staat een afvoer van 181.000 ton- Voor het Noordzeegebied bedroegen deze cijfers respectievelijk 170.000 ton en 290.000 ton. Eerste kwartalen. In de Rotterdamse haven (inclusief Europoort) werden In de eerste drie kwartalen van 1368 ruim 45.000 con tainers van overzee aangevoerd, waarvan 22.000 uit Europa en 23.000 uit Noord-Amerika. Afgevoerd v den uit Rotterdam 36.000 containers, waarvan 24.000 containers naar Britse Noordzeehavens en ruim 11.000 naar Noord-Amerika, In Rotterdam is het Noordatlanti sche vervoer relatief van grotere bete kenis dan in de andere Nederlandse havens. Ook het aantal lege containers was hierdoor in Rotterdam wat min der dan in de overige Nederlandse ha vens. Kleinere containers worden hoofdzakelijk vervoerd via Maassluis en Amsterdam. Het containervervoer totaal ver toont in de Nederlandse havens een krachtige groei. Het aantal overgesla gen containers bedroeg in de eerste drie kwartalen van 1968 respectieve lijk 43.000. 51.000 en 55.000. Voor Rot terdam bedroegen deze cijfers respec tievelijk 22.500, 26.000 en 32.000. (Van onze sporlmedewerkcr) SCHIEDAM, donderdag, Wellicht zullen de weersomstandigheden aan slaande zaterdag en zondag beter zijn dan de vorige week. Indien dat zo blijkt zal een nog steeds gehandicapt DHS het Rotterdamse Spartaan '20 ontvangen. Gehandicapt, omdat trai ner Joop Schop nog steeds niet op „oorlogssterkte" binnen de lijnen kan verschijnen. Toch verwacht hy dat zijn jongens, indien ze bereid zijn met dezelfde inzet te strijden als tegen DCV, minstens een gelijkspel behalen. In de vierde klasse is SVDPW vrij en speelt Excelsior '20 thuis tegen de Flamingo's. De club uit Rijswijk staat op de voorlaatste plaats, waardoor verwacht kan worden dat Excelsior '20 een overwinning zal behalen. In de eerste klasse A van de afd, Rotterdam zakt SFC af naar de eilan den. Het zal aantreden tegen Helle- voetsluis. En willen de mannen van trainer Doesburg er nog niet slechter voor komen te staan, dan zal er beslist gewonnen dienen te worden. De „oude rotten", die noodgedwongen in het eerste elftal moesten worden terugge haald, dienen hun beste beentje voor te zetten. Demos zal het niet gemakkelijk krijgen tegen Saturnus. Lastige wed strijden trouwens ook voor Schiedam tegen Bolnes en Ursus tegen VOB. Bij Schiedam zal Nico van Huet de jon gens wel onder handen hebben geno men, waardoor er met de nodige in spiratie gestart zal worden. En Ursus heeft thuis altijd de beste wedstrijden gespeeld. In de eerste klasse C speelt WF uit tegen Dindua, terwijl in de tweede k'?sse aan de Rotterdamse Abraham v-.x Stolkweg de wedstrijd Activitas Schiedamse Boys zal worden ge speeld, Ten slotte: ROGADRZ en SportiftaFC Nieuwland. In het zaterdagvoetbal krijgt HBSS het Ridderkerkse RWH op bezoek. RWH is een lastige tegenstander om dat na een aanvankelijk matige start de laatste weken goede resultaten zijn geboekt. Toch verwachten we een overwinning voor de Schiedammers. Overige wedstrijden: Hoogvliet PPSC, GTB—Nelson en GSS—CCO. V erkeersongevallen (Van een onzer verslaggevers) SCHrEDAM, donderdag. De 19- jarige mejuffrouw M. S. L. uit Vlaar dingen is gisteren op de kruising Burg. Knappertlaan - Aleidastraat met haar bromfiets tegen een perso nenwagen gebotst; ze moest met een hersenschudding naar de Dr. Nolet- stichting worden overgebracht. Met schaafwonden moest de 6-jarige Wan da Jeup in het gemeente ziekenhuis worden behandeld, nadat zij bij het oversteken tussen twee geparkeerde auto's op het Boers vest door een an- dre wagen, bestuurd door de 55-jari- ge G. B. was geschept. De 79-jarige J. de R. is gisteren door onbekende oor zaak op de Buitenh avenweg, nabij de Spuisluis meit zijn bromfiets gevallen. Hij moest met hoofdwonden in de Dr. Nolets lichting worden behandeld. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste be- zorgers(STERS). Aanmelden Hoogstraat 6, Schiedam. Tol. 267279. 's avonds na 7 uur tel. 155960. S028 Foto, filra en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. FOTO Van Vuuren, Hoogstraat 106, tel. 266720. Let op juiste adres. S180

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2