Invloed gemeentebestuur op Blij dorp nu vergroot HALF JAAR GEËIST YOOR BEDREIGING OP 12 m HOGE BALUSTRADE ROTTERDAMS - DAGBOEK Ridderkerkse crèches vragen kinderen m 98.' Moed ROTTERDAM RIJNMOND CGUZY BESTUUR DIERGAARDE IN FUNCTIE GEHANDHAAFD HET WEER IN ROTTERDAM HALYCONLIJNEN ONTKENT ONTSLAG VAN OFFICIEREN opruiming Schip ramt ducdalf VAATWASfMCHINES RUZIE OM KINDEREN IN MAASSLUIS Fietsenactie Heinenoordtunnel op televisie Wat is er mis in Zuidwïjk? Krijgt IJsselmonde beeldhouwwerken opruiming pagina 4 - vrijdag 31 januari 1969 HAM VAN DER MEIJDE Erg veel belangstelling toonde het bestuur van de Stichting Ko ninklijke Rotterdamse Diergaarde „Blijdorp" niet. Tijdens de be handeling van de „Zaak-BIIJ- dorp" door de gemeenteraad wa ren van het bestuur aanwezig de heren mr. H. H. Nauta {vlce- vooriltter) {midden), J, A. de Stoppeiaar Blljdesteljn (links) en K. van Zwleterr (chef van de afdeling propaganda). ZIJ zaten op de „ambtenarentrlbune" In de raadzaal waar ook het toekomstig bestuurslid van de stichting, de hoofdadministrateur van de afde ling Financiën, mr. W, A. Renar- del de Lavalette, aanwezig waB. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De Rotterdamse gemeenteraad heeft gis termiddag ingestemd met maatregelen, die burgemeester en wethou ders willen nemen in overleg met het bestuur van de Stichting Ko ninklijke Rotterdamse Diergaarde („Blijdorp") om de invloed van het gemeentebestuir op het beleid van dat bestuur te vergroten. Het merendeel van. deze maatrege len Is aanbevolen in een rapport, dat een ambtelijke commissie van onder zoek naar het financiële beheer van „Biydorp" heeft opgesteld. Het onder zoek is in het najaar van 1968 in gesteld naar aanleiding van perspu- blikatics, waarin dat financiële beheer aan de kaak werd gesteld. De publlkaties gaven het bestuur van de diergaarde „Blijdorp" aanlei ding de hoofdadministrateur A, Ok- kerse ontslag aan te zeggen en Jn af wachting daarvan onmiddellijk te schorsen. De activiteiten van de ambtelijke commissie hebben er mede toe geleid, dat de schorsing van de heer Okkerse is opgeheven. Vanaf 13 januari is hij weer aan het werk. Intussen heeft een van de twee di recteuren van „Blijdorp", de bioloog dr A. C. V. van Bemmcl ontslag go- nomen. Het bestuur, onder voorzitter schap van mr J. Dutüh, is blyven zitten. De gemeenteraad, die voor 1968 een subsidie van bijna anderhalf miljoen gulden aan „Blydorp" zal verstrekken, heeft gistermiddag ingestemd met de volgende maatregelen: 1. het aantel bestuursleden zal wor den vastgesteld op negen; In de huidige statuten staat, dat het be stuur uit tenminste vijf en ten hoogste negen personen bestaat. 2. twee leden van het bestuur zullen worden aangewezen door burge meester en wethouders; dat zullen zyn het hoofd van de secretarie- afdeling Sport en Recreatie, J. G. Duchemin, en de directeur van Fi nanciën, W. A. Renardel de La valette. 3. maximaal drie leden van het be stuur zullen worden aangewezen door in de statuten te noemen in stelling; b. en w. denken daarbij aan de Stichting Volkskracht (die een jaarlijkse subsidie van 20.000,- geeft) en instellingen, werkzaam op biologisch of recreatief terrein; PvdA-fractievoorzitter A. J. Lems suggereerde om ook een vertegen woordiger van de Vereniging van Vrienden van Blijdorp, 4. maximaal vier bestuursleden zullen in geval van vacatures worden aangewezen door de zittende be stuursleden, onder goedkeuring van B en W. 5. het instituut van de raad van com missarissen wordt opgeheven. 0. elk jaar vóór 1 september zal het bestuur een begroting voor het vol gende jaar ter goedkeuring aan B en W moeten overleggen. Ka goed keuring heeft de begroting een bin dend karakter. Wyzigmgen van een goedgekeurde begroting, waarbij nieuwe uitgaven worden opgeno men of waarbij kredieten materieel worden aangetast, moeten ook door B en W worden goedgekeurd. B en W keuren tevens de jaarrekening goed. Pas als dat is gebeurd is het bestuur gedéchargeerd. Het raads lid drs L. van Leeuwen (WD) zei naar aanleiding van deze maatregel „dat B en W de rol van de huidige raad van commissarissen overne men". 7. goedkeuring van B en W is voorts vereist voor besluiten a. inzake de reci.uspositie van het per soneel; b. tot vaststelling en wijziging van de hoogte van entreegelden; c. inzake het doen van investeringen boven f 50.000,- per geval d. tot het aangaan van vaste geldle ningen. Volste vertrouwen 8. De gemeenteraad moet statutenwij zigingen goedkeuren. Wethouder R, Langerak (pvda) van Sport en Recreatie, die de Dier gaarde vorig jaar pas enkele weken in zijn portefeuille had. toen de op zienbarende publlkaties inzake fi nancieel wanbeheer verschenen, zei donderdagmiddag het volste vertrou wen te hebben in 't bestuur. Nadat hij aanvankelijk had gezegd dat direc teur mr JU. C. Bloemers gehand haafd kon bleven, kwam h(j later op die positieve uitlating terug op aandrang van zijn fractiegenoot dra A. J. Lems. De heer Lems meende, dat het wel of niet aanblijven van mr. Bloemers als directeur voorlo pig nog een zaak is van het be stuur. De heer Langerak kondigde aan, dat er een programma inzake de con trole op het financiële beheer van „Blydorp" zal worden opgesteld en dat het college er geen bezwaar te gen heeft om voortaan de jaarreke ningen openbaar te maken. Dat b. en w. voorstellen om slechts De Blij— dorp-af faire, die maanden geleden zoveel s/bof <deed op waaien, is gis teren afgeslo ten. Het is een sober debat ge worden. Sober omdat de raad ragemlijk bij voorbaat ak koord ging met de denkbeel den van het college van b. en w. Er be hoefde aan de door b. en w. voorgestelde ingrijpende maatregelen niets te worden •toege voegd. De zaken in Blijdorp zullen, voortaan op de voet wonden gevolgd. Nu allies achter de rug is, blijven er nog een paar opvallende dingen over, Slechts één mjan heeft tot nu toe de consequenties van de aanval op hot bestuurs- en directiebeleid aanvaard. Dat is directeur van Bom mel, die zich nu in India bevindt (die reis „zat er nog in".) De andere directeur, Bloemers, zo mede het hele bestuur zijn blijven zitten en hebben belooJB hun leven te beteren. Het getuigt van moed van de zittenblijvens om na zoveel verwijten niet aan de stutten te trekken. Dat er toch nog twee bestuursle den hun plaats „vrijwillig" moéten afstaan, houdt verband mot wait an ders. Het bestuur bestaat uit zeven loden en mag voortaan uit ten hoog ste negen leden bestaan- Er komen -vier nieuwe leden bij: twee ambtenaren en twee van in stanties die tot nu tee nog niet in het bestuur waren vertegenwoordigd. Dat zal onder meer de stichting „be vordering van volkskracht" zijn. (het doel van deze stichting 1$: „de bevordering van de geestelijke en li chamelijke welstand der mingegoéde bevolking van Rotterdam".) Wie er faun plaalts afstaan, moet nog worden uitgevochten, al moet het laatste nüet al te letterlijk wor den opgevat. In verband met ziekte van de heer F. J. Pronk kan de door de Rotter damse tuinlieden studieclub georgani seerde lezing in „Dykzigt" heden avond geen doorgang vinden. Tot buitengewoon lector aan de medische faculteit te Rotterdam is be noemd dr. G. W. Barendsen. Tot en met 31 augustus 1972 zal hij onderwijs geven in de experimentele radiothera pie. OPGAVE VAN HET K.NJU.I. (filiaal Rotterdam) Waarneming 8.40 tmx heden gisteren Luchtdruk 1006,7 1012,3 Windrichting zw zzw Windkracht 5 3 Weersgesteldheid betr. betr. Temperatuur 6,8 6,0 Neersla* In 24 uur Max. temp» gisteren 22.15 uur: 8,4 Min. temp. lieden 7.50 t DRINKWATER ROTTERDAM: Bedrijf fïonlnterdijk: verwachting van 31 Jan, t/m 3 febr. gemiddeld keuken- zoutgehalte 323 mg per liter; gemiddeld geleidingsvermpgen 1005 micro Siemens, gemiddelde hardheid 18,3 Duitse hard- heldsgraden. Bedrijf Berenplaat: verwachting van 31 Jan. t/m 3 febr. gemiddeld Keuken- icmtjehalte 348 mg 'per liter; gemiddeld geleiding!vermogen 1020 micro Siemens; gemiddelde hardheid 19,8 Duitse hard heid f graden. twee van de negen bestuursleden zelf aan te wijzen, terwijl de commissie van onderzoek had geadviseerd drie gemeentelijke bestuursleden te benoe men, berust volgens wethouder Lan gerak mln of meer op toeval. Hij zei: „Er zijn nó twee vacatures in het be stuur. Die situatie hééft er mede toe geleid, dat wij het aantal van twee hebben gekozen. Wij kunnen op korte termijn in deze vacatures voorzien". De heer Langerak hoopte, dat de slechte verhouding tussen het perso neel en de directie, die de commissie van onderzoek heeft gesignaleerd, 29] verdwijnen. Leerzaam geval Wethouder drg. J. Reehorst (pvda) van Financiën, die vorig jaar in de zo mer de Diergaarde uit zijn eigen por tefeuille overhevelde naar die van zijn partijgenoot Langerak „zonder te we ten welke moeilijkheden eraan kleef den", noemde de affaire „Blijdorp' een leerzaam geval. Hij herinnerde eraan, dat het stich ten van,de diergaarde een initiatief uit de burgerij is geweest. Met het oog op de door b. en w. voorgestelde maat regelen zei hij: „Met eerbied voor het verleden, moeten wij langzaam over schakelen naar meer moderne be stuursvormen". De heer Reehorst wees er tevens op, dat „Blijdorp" met z'n zeshonderddui zend bezoekers per jaar, niet alleen van betekenis is voor de Rotterdamse bevolking, maar voor die van heel Ne derland. Hij noemde het onbegrijpelijk, det de rijksoverheid aan het Amsterdamse Artis en het Rotterdamse Blijdorp geen subsidie geeft, ondanks herhaal de aandrang daartoe vanuit de Twee de Kamer. „Die anderhalf miljoen overheids subsidie per jaar moet de gemeente weer helemaal alleen opbrengen, klaagde drs. Reehorst. ROTTERDAM, vrtfdag, Na de verkoop van de schepen „Stad Maas tricht" en „Stad Kampen", overweegt de directie van de Halyconlijn weer uitbreiding te geven aan de onder Ne derlandse vlag- varende vloot. Volgens de directie Is het bericht, dat door dc verkoop van de twee schepen koop- vaardil-officiercn ontslagen zuilen worden, volkomen uit de lucht gegre pen. Een vertegenwoordiger van de fede ratie voor zeevarenden verleide van morgen, dat een aanbal officieren ont slag was aangezegd zonder enig over leg met de vakorganisaties of een af vloei ingnregeh ng. De directie van de Halyconlijn zegt lueiwt-r wel een brief van de vakor ganisatie te hebben ontvangen, maar deze nog met te hebben beantwoord, omdat eerst moet worden uitgezocht, waar het bericht over de ontslagen vandaan komt. P. G. VAN DER WEELE SPREEKT VOOR CI1U (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De Ka merkring Rotterdam van de Christe lijke Historische Unie houdt op dins dag 4 februari te 20.00 uur een bij eenkomst in de Vasle Burchtkerk van de Evangelisch Lutherse Gemeente, Van Swielenlaan 3a in Rotterdam- Zuid. De heer P. G. van der Weele, alge meen voorzitter van het Koninklijk Verbond van Ondernemers (vroeger Kon, Middenstandsbond) zal spreken over actuele onderwerpen inzake mid- denstandsaangelegenheden. (ADVERTENTIE) Dit is een aanbieding speciaal voor dia mannen, die hoge eisen stellen aan hun overhem den, maar die hun vrouwen uren strijken willen besparen. Zelfstrijkanda popelina over hemden, (beslist niet strijken een pracht kwaliteit, in aparte ton-sur-ton dessins. Nu kiest U ze uit, te kust en te keur, moderne hamden, - bij zonder praktisch - beslist zelf- strijkend, voor nog géén negen gulden. zelfstrijkende popel Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze zelfstrij kende popaline overhemden in pastel kleurige dessins, in alle courante maten en in verschillende tinten,, Elke vrijdagavond tot 9 uur open Duur van dn opruiming 16 /snuerl tóf 6 februari Géén tel of schrift best (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Het Griekse vrachtschip m.s, Londinon (2696 brt) heeft gisteravond, uitva rende uit de Nieuwe Wateiweg, we gens machineschade een ducdalf aan gevaren. Het schip is met assistentie van de sleepboot S leenbank gister avond. teruggekeerd naar Rotterdam en ligt nu bij Wilton-Rotterdam. Het schip was op weg naar Antwerpen. (ADVERTENTIE) DOOR JARENLANGE ERVARING KUNNEN WIJ U GOED ADVISEREN - 16 MIDDELLANDSTR. 72 TEL. 010-235327 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank, mr. I. H. van de Roemer, heeft gisteren zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van vooorarrests geëist tegen de 34-jarige Haagse straatmaner Cornells K. De Hagenaar wordt ervan verdacht dat litj op 3 oktober van het vorig jaar geprobeerd heeft zijn vrouw Jo hanna Maria Güion, van wie hij al ge ruime tijd gescheiden leeft, tijdens een ruzie over de balustrade vau een fJatgalcrij in Maassluis te gooien. In de avond van de derde oktober werden K. en zijn moeder door een vriend en diens verloofde in hun auto van Den Haag naar Maassluis gere den, waar zij de drie kinderen uit het huwelijk van K. wilden bezoeken en voor enige tijd meenemen. K. had met zijn echtgenote, van wie hij op 28 ok tober officieel zou scheiden, afgespro ken, dat hij de kinderen op 6 oktober mocht ophalen. Ondertussen krijgt hij een uitnodiging om naar Spanje te ko men, waardoor hij zijn vrouw belde en vroeg de kinderen wat eerder te mogen bezoeken. Zij weigerde botweg, waarop K. besloot samen met zijn moeder, die het zaakje wel even zou opknappen, toch naar zijn vrouw in Maassluis te gaan. Hij belde aan bij haar flat in Maassluis en ging met zijn moeder naar binnen. Er ontstond slaande ruzie, waarbij harde woorden vielen en glaswerk sneuvelde. Over en weer werd grof gescholden, waarbij de moeder zioh ook tegen, haar zoon keerde. De ruzie liep zo hoog op. dat man, vrouw en schoonmoeder tenslotte al schreeuwende op de galerij terecht kwamen. De echtgenote schold daar plotseling haar man, pas uit een gevangenschap ontslagen, uit voor kinderverkrachter. De man werd zo kwaad, dat hij zijn vrouw bij haar truitje greep cn haar tegen de balustrade duwde, op ruim twaalf meter boven de begane grond. Gealarmeerde buren dachten dat do man zijn vrouw over de balustrade wilde gooien en schoten te hulp. De vrouw werd ontzet, zonder dat haar man zich daarbij verweerde. Hij werd later in Den Haag gearresteerd. Tijdens de bewogen zitting, waarbjj door tegenstrijdige getuigenverklarin gen een vervolging wegens meineed tegen het verloofde paar uit Den Haag dreigde, bestreed raadsman tnr. S. Ivens vooral de Waarde van de foto's die van de reconstructie waren ge maakt. Alle getuigen hadden verklaard, dat K. vóór en tegen zyn vrouw aan had gesbaan toen hy haar tegen de balu strade duwde. Op de foto stond do man naast zijn vrouw. Mr. Ivens J^IDDERKERK is nog niet ryp voor een crèche. Er zijn er nu Iwee in deze gemeente, maar cr wordt weinig gebruik van ge maakt. Eén van detwee crèches in het 40.000 zielen tellende Rid derkerk bestaat al ruim een jaar. Hooguit een tiental werkende moeders maken van deze oppas dienst (in Slikkerveer) gebruik. Kort geleden kreeg Ridderkerk er een crèche by. UVV en Leger des Heils werken daarin samen. Het aan tal kinderen, dat hier door werkende moeders wordt gebracht bedraagt vier tot vijf. In Slikkerveer past mevrouw A. Verstegen op de kinderen bij haar thuis aan de "Willem Pijperstraat 20. AI in 1967 is zij daarmee begonnen, „om iets om handen te hebben" .De start van baar crèche was bedroevend. Twee hooguit vier kinderen per week werden er gebracht. Nu, anderhalf jaar later, is dat aan tal opgelopen tot elf. Nu maakt een vaste groep moeders van haar dien sten gebruik. Er zijn nogal wat kinde ren by van buitenlandse werknemers: drie Spaanse kinderen en verder nog een Grieks, een Turks en een Portu gees jongetje. Met eenzelfde vrijwel kinderloos begin kampt ook de UW in Ridder kerk. Vyf kinderen Is daar een top. Van concurrentie tussen beide crèches is geen sprake. Het gebeurt zelfs, dat de UW-crèche moeders doorstuurt naar Slikkerveer. Beurtelings passen de UV V-dames en de Leger des Heils-medewerksters op de kinderen. De UVV beschikt al over ongeveer zestien "dames. Tot maart is reeds een dienstrooster opge steld. Daarna gaat men zich bezinnen op de vraag of de crèche zal worden voortgezet. Bij de UW wil men ook op oudere kinderen passen. In de lunchpauze en ook na schooltijd kunnen daar kinde ren terecht. Dit is ook het geval in de crèche van mevrouw Verstegen. De zeer geringe belangstelling voor de twee Ridderkerkse crèches blijft een vreemde zaak. Theoretisch zou er een enorme belangstelling moeten zijn voor deze opppascen trales, Rlddeikerk heeft een jonge bevolking en het in onwaarschijnlijk, dat er in deze ge meente minder werkende vrouwen zijn dan elders in het land. Misschien dat de crèches in Ridder kerk goede diensten kunnen bewijzen aan bijvoorbeeld de werkende moeders in Rotterdam-Zuid. De crèche van mevrouw A. Verste gen is gevestigd aan de Hlllem Pijper- straat 20 in Slikkerveer, tel. 01896— 6342. De crèche van de UVV en het LeEer des Heils in het gebouw van het Leger des llells aan dc Burg. van der Way- fortstraat in Ridderkerk, tel. 01896 3792. Vier kinderen in de crèche varr het Leger des Heils te Ridder kerk. Dames van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers passen op. De ruimte is groot genoeg voor veel meer kinderen. TjE fietsenactie voor Biafra door een aantal spholen in Rotterdam is nog in volle gang. Dit in tegenstelling tot wat onder een foto stond, van deze week, in onze krant. Niet eind janua ri, maar eind februari eindigt de fiet senactie. 70NDAG 2 februari zendt de NTS van 13.25 tot 13.50 uur op Neder land II een film over de Deltawerken uit. Het is de zesde van een serie door Johan Blansjaar te maken films en het is evens de voortzetting van een traditie: elk jaar februari vertoont de NTS een film over de vorderingen van de Deltawerken. Deze film (in kleuren) geeft ook een beeld van de tunnelbouw in de Oude Maas bij Barendrecht, de Hei nenoordtunnel, WAT is er -mis in Zuidwijk? Huisvrouwen weten het. Op de praatavond in de Larenkamp heb ben zij het voor het zeggen! Dinsdag 11 februari om 20.00 uur. Mannen zijn óók welkom, maar heb ben geen inbreng. De stichting wijk- opbouw Zuidwijk rekent op veel kri tiek, wensen en ideeën. Ziedaar de tekst van de affiches die in Zuidwijk zijn of worden aangeplakt om de huisvrouwen van Zuidwijk op hun praatstoel te krijgen. Bedoeling is, zo leert mij een tele foontje met de stichting wijkopbouw Zuidwijk, dat de huisvrouwen van Zuidwijk onder elkaar eens een hartig woordje gaan spreken over wat er al lemaal mis is in Zuidwijk. Wat er dan mis is? Dat wordt aan de huisvrouwen zelf overgelaten. TYE wijkraad voor IJsselmonde wil de w(jk verfraaien met beeld houwwerken. Zo langzamerhand raakt IJsselmonde volgebouwd en het wordt tyd eens te gaan denken aan kunst zinnige verfraaiingen, die beeft IJssel monde Inderdaad nog niet. Aan de wethouder voor kunstzaken zal worden voorgesteld een commissie in te stellen waarin vertegenwoordi gers van de afdeling kunstzaken, stadsontwikkeling, de wjjkraad en de zogeheten pressiegroep zitting zullen hebben. Er zal, in verband met een vroegtijdige planning, op spoed wor den aangedrongen. merkte op, dat, -afgaande op de ver klaringen van de getuigen en de ver dachte, de vrouw m die houding nooit over de balustrade had kunnen, val len. Ook op de vraag of de benen van de vrouw wel of niet van de grond waren geweest gaven de getuigen geen gelijkluidende antwoorden. Bovendien verklaarde een van de buren, dat hij de vrouw uit haar be narde positie ontzet had, terwijl de vriend van verdachte zeit dat hij K. van zijn vrouw had weggetrokken. In zijn requisitoir zei mr. van de Roemer meer waarde te hechten aan de verklaringen van de buren dan aan die van het verloofde paar uit Den Haag. De buren hadden direct na het incident op de galerij een verklaring afgelegd, waarby zij waren gebleven, terwijl de Hagenaar en zijn vriendin de zaak nogal eens hadden verdraaid. De officier schreef een groot deel van de moeilijkheden op naam van K.'s moeder: „De verdachte heeft de fout gemaakt zyn moeder erbij te halen. Zij begon al met haar eigen zoon uit te schelden. Hij had de moeilijkheden beter zelf kunnen oplossen." Mr. van de Roemer zei verder, dat hij het nauwelijks kon geloven, dat deze man de vrouw van zijn drie kin deren, „van wie hij erg veel hield", had willen doden. Aan het primair tenlaste gelegde, poging tot doodslag, ging hy' dan ook voorbij, maar achtte •het subsidiair ten laste gelegde, be dreiging, wel bewezen. In zijn pleidooi had mr. Ivena scherpe kritiek op de wijze waarop het bezoek van kinderen uit een onte bonden huwelijk bij de Nederlandse wet is geregeld: „Die kwestie ergert me steeds meer. Steeds weer dat ge trek om de kinderen, waarvan maar al te dikwijls misbruik wordt ge maakt. Zolang de wet niet in een goe de bezoekregeling voorziet, kunnen we dit soort tragische voorvallen steeds weer verwachten." Mr. Ivens gaf toe, dat de moeder van K. veel moeilijkheden in de hand had gewerkt, maar dat zij daarbij geen slechte bedoelingen zou hebben gehad: „De moeder is geobsedeerd door de bescherming die er van haar voor de zoon moet uitgaan. De man is ten slotte 34 jaar en kan op eigen be nen staan. Ook de reclassering verwijt het de moeder. Ik niet, want ik geloof, dat de moeder het goed bedoelt, maar het verkeerd doet. De bedoeling is goed, maar de executie helemaal ver keerd." Mr, Ivens zag wel grond voor het subsidiair ten laste gelegde, „maar niet in de forse mate zoals de officier met zijn eis denkt", „Ik zeg niet, deze man mets gedaan heeft, maar Ik begrijp wat hij gedaan heeft. Ik hoop dat de rechtbank dat ook doet en dat in het vonnis tot uitdrukking brengt." Over veertien dagen doet de recht bank uitspraak. (ADVERTENTIE! Weg met die. ouden/vetse lood- -zware en stoffige'matrassenl Nu koopt U op onze eerste etage eeo moderne polyaether matras en U bent van alle gezeul en (stoffige} narigheid af. 2-persoons polyaether matras sen, de moderne lichtgewicht en stofvrije matrassen met een perfekte ligging. U koopt deze brede matrassen, 120 x 190 cm, met fraaie da mast overtrek, strikt eerste keus, nu met bijna veertig gul den voordeel. 2-persoons polyaefhep matrassen 120 x190 cm 14 cm hoog 16 cm hoog Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze brede 2- persoons matrassen van poly aether, matrassen uit de luxe serie met eerste kwaliteit da mast overtrek in diverse des sins, 120 x 190 cm, voor echte opruimingsprijzen. Elke vrijdagavond tot 9 uur open Giin tel afschrift bast

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1