Stilzwijgen rond vijfde 'InHaBé' Kethel in de sneeuw l BEVOLKINGSGROEI VAN SCHIEDAM IN DE STATISTIEKEN 'Zeeland is niet verrast' SCHIEDAM SCHIEDAM TSF-TEAMS DEDEN HET WEER GOED Prijsuitreiking bij 'De Vrijheid' Burgerlijke Stand fiEEN KRAST ONTVANGEN? SHB WERD VOOR VOLDONGEN FEIT GESTELD FEIJENOORD- ZELEZNICAR DONDERDAG Brielle wil grond gaan verpachten Aart Lodder koninklijk onderscheiden AFSCHEID BIJ MAASSLUISE PADVINDERS BRAM BOM: 'KUNSTKRANT ZAL IN DEZE VORM NIET MEER GAAN VERSCHIJNEN' dinsdag 21 februari 1969 - pag. 5 Sporttial-directeur Cor Bolmers weinig mededeelzaam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIE- De tafelteif- nisteams van T.S.F. hebben het in de afgelopen weck weer behoorlijk ge daan. Bü (le senioren, werden veertien wedstrijden gespeeld en 28 punten vergaard (7 wedstrijden gewonnen, 4 gelük. 3 verloren), terwijl de junioren in 6 wedstrijden 9 punten behaalden. In de eerste klas a£d. Rotterdam bleef TSF 3 beneden de verwachting met het gelijke spel tegen Eendracht 3; maar de nederlaag van koploper Diveko 1 tegen Amroba 1 was een troost. Het wordt een spannende strijd in deze promotie-competitie. In de 2e klasse won TSF 4 met 82 van Roteb 1 en blijft op de tweede ts met kans op promotie. TSF 5 t op de tweede plaats na de 28; srlaag tegen Gentrum 1, maar wordt wel zwaar bedreigd. Het zesde team won met 82 van Intiem. 3 en zit wat vaster op de tweede plaats in de promotiegroep. Derde klas. TSF 7 sloeg Stokvis 3 met 10—0 en staat stevig aan de kop. TSF 8—Germinal 5 6—4, URTTC 2— TSF 9 1—9, Vierde Idas: WOP 2— TSF 10 4—6, Hoogvliet 4—TSF 11 5 -5, TSF 12—TOG 8 7—3 en TSF 13— •DSS 1 4—6. Vijfde klas: Van Melle 2—TSF 14 9—1. Bij de junioren was het eerste team vrij. Verder: Intiem 1TSF 2 55. TSF 3—TS '68 1 5—5, 21 Up 3—TSF 4 5—5, TSF 5—Xerxes 5 73, Centrum 7—TSF 6 6—4 en TSF 7—Intiem 8 1-9. SCHIEDAM, dinsdag, De Sehie- dimse Postduivcnvcr. „De Vrijheid" heeft ttfdens een feestavond in zaal Marijke aan het Broersveld de kam- pioens- en tentoonstellïngsprijzen 1968 uitgereikt. Het waren er lieel wat, trofces, coupes, bekers en vele, vaak kostbare huishoudelijke artikelen, ta fels vol. Alleen bü de kampioenschap pen waren er tachtig prijzen in diver se categorieën. Daarnaast ook de prachtig verzorgde diploma's. Voorzitter C, Th. Rigters, die de kampioensprijzen uitreikte met vele complimenten, begroette ook vader en zoon C, Middendorp sr. en J. A. Mid dendorp jr., de winnaars in de inter provinciale prijskamp Würzbivrg 1968, voor welke vlucht „De Vrijheid" het' initiatief had genomen. De heer Mid dendorp sr. ontving de grote bokaal van de Gentse Maatschappij. De heel* Rigters stelde in het voor uitzicht dat dit jaar de tweede vlucht uit Würzburg nog groter zal worden door deelname van Zeeland en West- Brabant. De vele aanwezigen, (de zaal was tot de laatste stoel bezet) hebben nog plezier gehad aan het optreden van de Wijo's (met o.a. het schone lied „Zit ik op m'n duiveplat") en aan de typi sche duivenhoudersmoppen, waarbij vaak voorzitter Rigters het mikpunt was. —Opnieuw is het Ridderkerkse irx- dustrieterrein in de afgelopen dagen bezocht door inbrekers. Bij twee be drijven, namelijk de Honda-importeur en bij Dieseltechraek N.V., slaagde men erin totaal voor zo'n ƒ13.000 aan geld buit ie maken. Men kwam bin nen door bovenlichten open te breken, Hat geld werd gestolen door bureaula den te forceren. Bij een derde fabriek werd wel ingebroken, maar niets van waarde weggenomen. Het politie-on- derzoek is in volle gang. SCHIEDAM. Geboren: Marl J., zoon van J. B. van Geloven en C. A. Steljger; Elisabeth c., dochter van A. A. T. Bouwens Cll J. L, Kerkhof. Overleden: L. van der Dusse. 85 jaar; van dor Zwet. 82 jaar. wed. M. Lowes: J. Vermeer, 82 jaar. Bel voor 19.30 uur telefoon 135430 Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. SPORTHAL-DIRECTEUR Cor Bolmers betracht een stil zwijgen rond de opzet van de consumentenbeurs InHaBé. Al een paar weken. Cor Bolmers zit ook niet een probleem. Een pro bleem, dat is ontstaan onmiddel lijk nadat vak- en consumenten beurs-organisator, de heer H. H. Barkmeijer, de Schiedamse Han dels- en Bcdrijfsraad medio ja nuari voor een fait accompli stel de door zijn opdracht tot het or ganiseren van de vijfde (in de Sporthal de derde) InHaBé terug te geven. De voornaa mste reden van zijn besluit was: in een door zijn bureau ingesteld vooronderzoek onder de middenstanders In Schiedam was er een duidelijk gebrek aan belangstel ling gebleken. Dat kwam overigens ook voor de heer Barkmeijer als een complete verrassing. Hij sprak vorige maand gedesillusioneerd van „een collectieve verzanding". L Het ligt daarom voor de hand, dat de inmiddels nieuw gevormde com- missie-InHaBé (samengesteld uit af gevaardigden van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad en de Stich ting Sporthal) niet goed raad weet met de hernieuwde aanpak. "Van daar ook dat stilzwijgen van Cor Bol mers. Het is voor de commissie een zwa re opgave om als „amateurs" binnen twee maanden een beurs te moeten organiseren, terwijl professional Bark meijer er de voorgaande jaren min stens vier maanden voor nodig had. Maar Barkmeijer koos deze keer eieren voor zijn geld en stortte zich niet in het InHaBe-avontuur. De SHB met behulp van de Stichting Sporthal daarentegen wel.- Met de wetenschap dat Barkmeijers benadering van de middenstanders (per circulaire, waar op ze alleen maar het alternatief ja/ nee behoefden in te vullen) op een echec was uitgelopen, werd er een commissie-InHaBé ingesteld en tevens uit deze 'kring een nieuwe „impre sario" aangewezen. Die impresario werd, hoe kan het anders, Cor Bol mers. Hij alleen werd belast met de belangrijkste en omvangrijke taak van de acquisitie. Hij alleen moet er bin nen twee maanden voor zorgen dat 1660 vierkante meter Sporthal in de week van 12 t/m 19 april met stands gevuld wordt. Op grond van welke overweging heeft de commissie-InHaBé zich aan een hernieuwde benadering van de middenstand in Schiedam gewaagd? Is de standhuur per vierkante meter (in 1967: 35,—, in 1968: 30,—) soms opnieuw gedaald? Het zullen voorlopig allemaal gis singen blijven, want Cor Bolmers %vas ook gistermiddag niet bereid op deze vragen antwoord te geven. Natuurlijk hij wilde best even met mij in con clave voor enkele summiere gegevens, maar daar bleef het bij. "Wat hij bijvooi'beeld wel kwijt wil de, was dit: tot nu toe heeft zijn éénmans acquisitie ongeveer vijftien standhouders opgelevex'd. Dat zal, zon der daarbij naar nauwkeurigheid te streven, neerkomen op 500 vierkante meter. Toegegeven moet worden, dat het hier juist die standhouders be treft, die óók gunstig hadden gerea geerd op de circulaire van de heer Barkmeijer. Standhouders dus, die de InHaBé meer zien als een vorm van „promotion" dan als een keiharde ver koopbeurs. En hoe is het xnet de overige 1100 vierkante meter? Cor Bolmers: „Op maandag 24 fe bruari is er in een vergadering van de standhouders, die verleden jaar aan dc InHaBé hebben meegedaan, De mecsten hunner hebben zich nog niet aangemeld als standhouder voor In HaBé '69. Verwacht mag worden, dat ik hier mjjn slag zal Isaan." Uit de woorden van de Sporthal directeur. die uitermate behoedzaam werden gekomen, was toch af te lei den dat er ondanks de beschikbare tijd en de problemen hoge eisen aan de stands zullen worden gesteld. Cor Bolmers schijnt vooral te streven naar het verrassings-element. Blikvangers dwars opgesteld in de wandelgangen, wal meer knusse hoekjes waar daad werkelijk iets te consumeren valt. Westland O PORTHAL-DIRECTEUR BOLMERS heeft reeds een situatie-schets ge maakt, maar de realisering hiervan hangt natuurlijk in eerste instantie af van de aanmeldingen uit de mid denstand. De kans van slagen acht Bolmers groter omdat hij, zoals hij overigens met tegenzin bekende, ook acquisitie op grote schaal voert in enkele Rijnmond-gemeenten. In het bijzonder tracht hij enkeie winke liers uit plaatsen in het "Westland warm le krijgen voor een stand op de „InHaBé". De heer H. H. Barkmeijer behoed de zich medio januari voor een, zoals hij zei, „eindeloze veldslag". Gelooft de beer Cor Bolmers dat hij hiervoor gespaard blijft? Hij: „Zeer zeker. Ik geloof stellig dat ik succes zal hebben. Anders was ik er niet aan begonnen. Door deze manier van werken sparen we veei geld uit. Daarom is het al leen al het proberen waard". JAN D. SWART ROTTERDAM, dinsdag. De wed strijd FeüenoordZeleznicar, die van avond zou worden gespeeld, is uitge steld tot donderdagavond, In het sta dion ligt op het ogenblik een sneeuw laag van 20 centimeter. (Van een onzer verslaggevers) BRIELLE, dinsdag. De gemeente Brielle heeft percelen grond in eigen dom die ze niet direct nodig heeft voor de uitbreiding van de stad. Het college van burgemeester en wethouders doet de raad het voorstel deze percelen te verpachten; -tot het moment van bomvrypmaken. De nieuwe eigenaar mag de grond alleen maar voor bouw en/oI weiland gebruiken. BRIELLE, dinsdag. De afdeling Brielle van de Nederlandse katholieke vereniging voor kinderuitzending vraagt een hogere subsidie wegens ge stegen verpleegkosten. Tot nu toe be taalde de gemeente vier gulden per kind per dag. Het college van b. en vv. stelt de raad voor dit bedrag per 1 januari 1969 met een gulden te verhogen tot vijf gulden per kind per dag. De voorwaarden bij het aanvragen zijn dat de kinderuitzendinginstellin- gen landelijk zijn erkend. Ze moeten bovendien voor rijks- en provinciale subsidie in aanmerking komen. Minder geboorten meer sterfte meer vestigingen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag -- De bevolking van Schiedam is in het gehele jaar 19G8 met 577 toe genomen en bedroeg op 31 de cember 83.173 personen. De groei was procentueel aanzienlijke ho ger dan in 1967, toen de aanwas 374 personen bedroeg. Dit kan toegeschreven worden aan het vrij grote aantal woningen dat afgelopen jaar is opgeleverd. Aan het slot van 1968 woonden in Schiedam 41.328 mannen en 41.845 vrouwen. Merkwaardig is dat het „vrouwenoverschot" de laatste jaren groeit. Op 31 december 1966 was het Verschil nog maar 380, een jaar later weer 458 en op 31 december 1968 517. Er worden steeds meer jongens dan meisjes geboren, doch er overlijden ook meer mannen dan vrouwen; er komen zich meer mannen dan vrou wen in Schiedam vestigen, doch er vertrekken ook weer meer mannen dan vrouwen. Het geboortencijfer in 1908 is ge daald tot 15,48 promille tegen 16,39 promille in 1967. Er werden, vorig jaar 658 jongens, en 625 meisjes geboren, totaal 1.283; in 1967 waren het 708 jon gens en 643 meisjes en totaal 1.351. Het sterftecijfer daarentegen is in 1968 gestegen tot 8,53 promille tegen 7,85 promille in 1967, Vorig jaar over leden in. Schiedam 403 mannen en 304 vrouwen, totaal 707; in 1967 wa ren de cijfers 369 mannen en 279 vrouwen, totaal 648. De stijging van de groei van de be volking zit dan ook in bet vestigings overschot. Het vestigingsoverschot was in 1968 zegge en schrijve één persoon; doch in 1967 was er een negatief ves tigingsoverschot van 329. In 1968 vestigden zich in Schiedam 2.054 mannen (1967: 1.851) en 1.960 (1.680) vrouwen; totaal 4.014 (3.531). Uit Schiedam vertrokken 2.045 (2.047) mannen 1.968 (1.813) vrouwen; totaal 4.013 (3.860) personen. Huwelijken leenstaanden). Den Haag ïevex*t dus overwegend gezinnen en trekt over wegend alleenstaanden. Opmerkelijk is, zij het niet van veel invloed, de aanwas uit de Ned. Antil len (31 tegen 12) en Suriname (19 tegen 1). Vertrek Tegenover deze aanvoer de „zuig kracht" uit vrijwel alle gemeenten in Zuid-Holland en ook dc overige pro vincies. Aan de kop gaat'hier Vlaar- dingen, dat 458 Schiedammers weg zoog (79 gezinnen met 258 leden ca 209 alleenstaanden); terwül terugge leverd werden 258 Vlaardingers (36 gezinnen met 130 lede» en 128 alleen staanden). Verlies 200. Dat Maassluis zo'n grote zuigkracht uitoefent, zoais vaak beweerd, valt best mee: 97 vertrekkenden (24 gezin nen en 18 alleenstaanden) naar die stad en 42 vestigingen (7 gezinnen en 16 alleenstaanden). Een verlies van maar 55. RIDDERKERK, dinsdag. Vijftig jaar geleden op de tiende februari 1919 Stapte Aart Lodder voor het eerst naar de rubberfabriek Bakker en Zn. Hij was toen vijftien jaar. Toen de Ridderkerker maandag weer de fa briek binnenging stond daar een heel comité dat hem een ontvangst bereid de. Behalve zijn beide dii'ecteuren, vertegenwoordigers va» het personeel was daar ook burgemeester C, J. v. d. Hoeven bij, die de jubilaris bij bevor dering kon onderscheiden met de zil veren medaille, behorende bij de ver sierselen van de orde van Oranje- Nassau. Bij zijn veertigjarig jubileum had hij namelijk reeds de bronzen medaille ontvangen. Voor de heer Lodder betekende deze ontvangst overigens meteen een afscheid. Over veertien dagen is hij pensioengerechtigd. Reden voor de di rectie om hem een cadeau onder cou vert te geven en voor het personeel om een tuinameublement te schenken. De jubilaris, die aan de Kievitsweg 77 woont, begon bij de N.V. als kantoor bediende. Er zjjn in 1968 minder huwelijken in Schiedam gesloten, namelijk 784 tegen 818 In 1967, doch het aantal huwe lijken tussen Schiedammers onderling steeg van 439 tot 467. Het aantal echt scheidingen daalde met één tot 79. Opmerkelijk is hierbij dat hoewel het aantal huwelijken is afgenomen het aantal jonggehuwden dat een eigen woning betrok aanmerkelijk is geste gen, van 256 in 1967 tot 373 in 1968. Inwoning bij ouders, familie of ande ren neemt af, ook het afzonderlijk blij ven wonen van de echtelieden. Vorig jaar is er ook druk verhuisd binnen de gemeente. Daar waren in totaal 8.613 (v.j. 6.767) personen bij betrokken en 2.141 (v.j. 1.696) gezin nen en 1.276 (v.j. 953) alleenstaanden. Vestiging Interessant in dit jaarverslag van de Bevolkingsstatistiek van de gemeente Schiedam, zijn de cijfers van vestiging en vertrek. Voor het eerst sinds lang waren die in 1968 geheel in even wicht: 4.014 tegen 4.013. Het merk waardige daarbü Is dat er eigenlijk maar cén belangrijke bron van nieuwe Schiedammers is: Rotterdam'. Een bron die bovendien rijker gaat stromen. Het aantal Maasstad-bewoners neemt af. In 1968 kwamen 1.817 (in 1967 1.336) Rotterdammers zieh in Schie dam vestigen; 404 gezinnen met 1,211 leden en 606 alleenstaanden, dus over wegend gezinnen, Haar Rotterdam ver trokken 876 ('67: 794) Schiedammers; doch hier overwegen de alleenstaan den: 517 tegen 124 gezinnen met 359 leden. Een Schiedamse winst van S4I personen. Een andere „bron", zij het veel klei ner, is merkwaardig genoeg Den Haag; uit die hofstad 178 vestigingen (31 ge zinnen en 84 alleenstaanden) en 96 vertrekkenden (12 gezinnen en 63 al- De sneeuw, die de wereld wel in sterk zwart-witte tekening zet, maar ook veel van de harde fei ten verdoezelt, heeft van deze Kethelse boerderij een plaatje gemaakt. De bomen staan er bij of het een feest geldt! MAASSLUIS, dinsdag Tijdens een besloten bijeenkomst in „De Rid derhof" te Maassluis, namen leid(st)ers en stichtingsbestuur van de „Karei Doorman"-groep en leden van de staf van het district „Beneden Maas" officieel afscheid van de voor malige plaatselijke commissie Maas sluis. De bijeenkomst, die een gevolg was van een wijziging in de organisatori sche opzet van de vereniging „De Ne derlandse padvinders", waarin de vx'oegere plaatselijke commissie ver vallen zijn, terwijl een districts-com- missie dc taken van de voormalige plaatselijke commissie overneemt, werd in een informele sfeer gehouden. De voorzitter van de groepscommissie, tevens stichtingsbestuur „Karei Door- man"-gi'oep, de heer J. van Dijk richtte zich in het bijzonder tot de scheidende leden, cre-voorzitter, bur gemeester W. J. D. van Dijck, voorzit ter S. K. H. v. d. Endt en secretaris P. Havelaar. De heer C. Labohm, di strictscommissaris uit Vlaardingen zette de redenen uiteen, die hadden geleid tot de reorganisatie in cle NPV en maakte bekend, dat aan do oud- PC-leden het dankbaarheiclsinsignc met het door de koninklijke commis saris, z.k.h, prins Bernhard onderte kende certificaat was toegekend. Aan burgemeester Van Dijck werd verzocht te willen overwegen het ere-vooi'zittex'schap van bet stichtings bestuur „Karei Doornsan"-groep, te aanvaarden. Burgemeester Van Dijck toonde zich zeer verrast en bracht woorden van dank aan de districtscommissaris ter wijl hij bij de stichting „Karei Door- man"-grocp alle mogelijke medewer king of financieel en organisatox'isch gebied toezegde. Duur toiletbezoek (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. Bij een bezoek aan een bar aan dc 's-Graven- dijkwal is gisteren van de 24-jarige barkeeper P. S. een geldkistje met duizend gulden gestolen. Toen de man naar het toilet ging. Liet hij het geld kistje. dat hij tevoren uitzijn zaak had meegenomen, op een stoel staan. Bij zijn terugkomst was het verdwenen. Sneeuwruimen NA dc sneeuwpret op zondag, de snecuw-ellende ,op maandag. Na het sneeuwballengooien, het sleetje rij den en het fortenbouwen, het soppen in de blubber de volgende dag. Er lag nogal wat rommel! Wat wil je, na een ongewone sneeuwval van 23 centi meter. De mannen van de Reinigingsdienst hebben het wel geweten, dit weekeind. Op zaterdag al om 8 uur lichte dienst bij lichte sneeuwval, op zondag voort durende dienst en maandagmorgen in alle vroegte wéér. „Gelukkig hebben we maandag het dooi-weer meege- had, andei's was de ellende niet te overzien geweest", verzuchte dc .heex* M. A. de Vries, die de leiding heeft bij dc „gladheidsbestrijding" in onze stad. De hoofdwegen zijn weer goed berijdbaar, kon hij gistermiddag mel den. Er is ditmaal zeer groot matex'ïcel ingezet. Naast de sneeuwschuiven, die voor jeeps worden gemonteerd, nu zelfs een mechanische schop. Die wordt anders gebruikt voor het laden van zand-en-zout in de strooiers, doch werd nu ingezet voor het weghappen van dikke brokken vastgekoekte sneeuw. Zelfs op de rijwielpaden kon dat. Die rijwielpaden zijn het zorgen kindje van dc gladheidbestrijders. Je kan er zo moeilijk bij komen, ook al heeft de Reinigingsdienst speciale strooiers voor dc fietspaden. En die paden móeten geruimd worden, anders gaan dc fietsers de wel geruimde rij wegen gebruiken, met alle ellende en gevaar daarvan. Ook de sneeuwschuivers kennen 'n groot probleem: de geparkeerd staande- auto's! Die zijn een grote belemmering, méér dan bij het strooien van zand- en-zout. Dat geeft telkens een wikken en wegen, wel schuiven of niet. Pas bij cle onvoorstelbare hoeveelheden van zondag was dat geen vraag en op alle hoofdwegen werd geschoven. Jeugdkoor IAAT niet alle verenigingen in Schic- dam te kampen hebben met een gebrek aan belangstelling van de zijde van de leden, blijkt uit een bericht in de (hervormde) Zondagsbode. Voor het jeugdkoor dat in de Martinuskcrk samenkomt, moet het aannemen van nieuwe leden worden gestaakt! De toeloop is zó groot dat dirigent G. Ha genaars de handen vol heeft om de 65 jongeren op efficiënte wijze de kunst van het zingen van moderne geestelij ke en andere liederen bij te brengen. Méér kan bij niet hebben; hij vx-aagt zelfs om assistentie. Het kerkkoor van de senioren ech ter, dat repeteert voor een uitvoering wanneet' het nieuwe orgel in de Mar ti nuskerk in gebruik kan worden ge nomen, kan daarentegen wél meer le den gebruiken. Vooral mannen. „In een componisten- en solistenwijk in Groenoord moeten toch méér muzikale mannen wonen?!" (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, —De Kunstkrant zal in de huidige vorm niet meer verschijnen. Hoofdredacteur Bram Bom heeft dit toegegeven, nadat er bij de abonnées al grote twijfel was ge rezen over het voortbestaan van de krant, omdat er na 11 decem ber van het vorig jaar geen nieuw nummer meer 'was ver schenen. Bram Bom vertelde telefonisch vanuit zijn ouderlijk huls in Ooitgens- plaat dat de abonnees echter niet tekort zullen worden gedaan. De Kunstkrant zal gaan fusioneren met een andere krant. Met welke krant de fusie lot stand zal worden gebracht, en de verschijningsdatum van de nieuwe Kunstkrant wilde hij nog niet melden. „Voor mij staat alles nog op zeer losse schroeven en ik kan nog geen defini tieve gegevens verstrekken, zeker niet tot in details". De voox'malige secretaris van de Stichting Kunstkrant had met Bram Bom, naar zijn zeggen, verschil van BRAM BOM: alles op losse schroeven mening over diverse zaken. Onder meer was hem niet bekend hoeveel abonnees de Kunstkrant telde. Bram Bom: „Nee, dat wist hij niet. Dat weet ik zelf ook niet precies". Is het niet vreemd dat hij als hoofdredacteur van de Kunstkrant en directeur van de Stichting Kunstkrant niet weet naar hoeveel mensen de krant wordt verstuurd? „Dat is helemaal niet vreemd. Ik ben alleen de hoofdredacteur van dc ki'anl en de administratie verzorg ik helemaal niet. Directeur van de stich ting ben ik niet. Dat is in de kranten wel vaak gesuggereerd, maar er is he lemaal geen directeur. Dat hoeft toch ook niet? De stichting heeft wel een bestuur, geen directeur. Wie er in het bestuur zitting hebben? Daar hoef ik niet op ixx te gaan. Er zijn mensen bij gekomen, dat wil ik wel zeggen. Het is groter dan het geweest is". Bram Bom berichtte verder, dat hel de bedoeling is dat de abonnees schriftelijk op de hoogte zullen wor den gesteld van de fusie-plannen. Wanneer hel schrijven verstuurd wordt, is (ook) nog niet zeker. Bram Bom: „Hei is allemaal nog bezig, alle maal nog in ontwikkeling. Ik loop echt niet op de gebeurtenissen of op de feiten vooruit". Persoonlijk heeft hij nog geen klachten ontvangen. Het gevaar van een eventuele aanklacht van abonnees die voor een jaar betaald hebben, ziet hij niet. „Dat kunnen zc wel doen, maar.zo lang er nog steeds nieuwe kranten verschijnen, zij het onregel- xnatig, kunnen ze dat niet." De nieuwe Kunstkrant zal niet meer bij de N.V. Lumax te Utrecht worden gedrukt. De vraag met welke drukke rij nu in zee wordt gegaan, weigerde Bram Bom eveneens te beantwoorden. Bij de Rotterdamse politie zjn tot op heden geen klachten van Kunst- krant-abonuees binnengekomen. De politie zegt daar ook nauwelijks be moeienis mee te hebben, omdat hier waarschijnlijk geen overtreding in de zin van een strafbaar feit is gepleegd. Rotterdamse havenplannen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, „Zeeland is niet verrast", zo rea geerde vanmorgen een woord voerder van het provinciaal be stuur op Rotterdamse plannen havens aan te leggen op Voorne- Putten en de Hoeksche Waard. Goeree-Ovcrflakkee zou voor het wonen moeten blijven gereser veerd. De plannen zjn opgesteld door een ambtelijke commissie, waarvan de di recteuren van het Havenbedrijf, Ir. F, Posthuma, de Dienst van Stadsont wikkeling, Ir. B. Fokkïnga, en de Dienst van Gemeentewerken, ir. J. A. C. Tülcma, de leidende figuren zijn. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam bestuderen thans de plan nen. Burgemeester W. Thomassen heeft aangekondigd, dat zij als zij door het gemeentebestuur worden geaccepteerd in. elk geval ook wor den voorgelegd aan het overlegorgaan inzake de zeehavenonhvikkelüxg van Z.W.-Nederland, waarin behalve Rot terdam ook de provincies Zuid-Hol land, Zeeland en N.Brabant en het Openbaar Lichaam Rijnmond zijn vertegenwoordigd. De Zeeuwse woordvoerder zei, in plaats van de met vakantie, zijnde commissaris van de Koningin, mr. J. van Aartsen, dat de plannen in het ambtelijk rapport „in het verlengde liggen van de al eerder gepubliceerde studies van „Harris" en de commissie van Tilburg en dat zij ons helemaal niet overrompelen". Hij herinnerde eraan, dat ruim een jaar geleden het „groene boekje" is gepubliceerd: een gezamenlijke ver kenning van de in het bovengemelde overlegorgaan samenwerkende instan ties van de mogelijkheden tot zeeha venontwikkeling in Z.W.-Nederland. Studies „De partners waren het er over eens, dat ook ieder afzonderlijk eigen studies zou mogen verrichten", aldus onze zegsman. Kort na publikatie van het „groene boekje" heeft de gemeen teraad van Rotterdam aan een ambte lijke commissie opdracht gegeven een studie te maken van de mogelijkheden tot leven, wonen en werken in het noorden van de Z.W.-Nederlandse delta („Gouden Delta"). De opdracht is thans voltooid. Het rapport ligt bij B. en W. „Zeeland wacht rustig af, wat er verder met dit rapport.g en gaat ondertussen zelf i der met eigen studies cn trekken van industi'ieen naar het Wosterschelde-bekken". Van «en van de andere partners in het orgaan, het Openbaai' Lichaam Rijnmond, was vanmorgen geen com mentaar te krijgen op de ambtelijke plannen van Rotterdam. „Wij kennen de plannen niet en dus kunnen wij er niet op reageren", aldus liet de voor lichtingsman van Rijnmond na overleg met het dagelijks bestuur weten. Het Openbaar Lichaam Rijnmond is destijds onder meer ingesteld om te bereiken dat in het Rijnmondgebied een evenwichtige afweging van belan gen tot stand zou komen. Er zou een tegenwicht moe ter worden geschapen tegen de expansiedrift van Rotterdam, waar de andere gemeenten afzonder lijk niet tegenop zouden kunnen. ipport. gebeurt I naarstig ver- x net het aan- Ridderkerkse politie hield twee mannen aan RTDDERKERK, dinsdag De 23- jarige schepeling A. van S. uit Molen schot is in Slikkerveer door de Rid derkerkse politie aangehouden toen hij niets vermoedend in een cafetaria zat te lunchen. De man die door de Oosierhoutse politie wérd gezocht op verdenking van diefstal van auto-onderdelen, eii dergelijke werd opgespoord via de be- manmngslijst van zijn schip. Ongeveer tezelfdertijd hield de ge üniformeerde dienst een dienstplichtig militair aan, die ïxiet naar zijn onder deel was teruggekeerd. De jongeman M. W. E. (20) uit Nunspeet trok de aandacht door met een sportauto op het parkeerterrein langs cle rijksweg rond £e snorren. Toen hij de politie zag spurtte hij weg in de richting Dordt, waarna men de achtervolging inzette. ROTTERDAM, maandag. De po litie heeft in dc afgelopen nacht de 35-jarige Rotterdamse sportleraar M. K. aangehouden, toen hij onder in vloed van alcohol met zijn auto óver de Groene Hilledijk reed. In de auto van de sportleraar vond dc politie een luchtdrukpistool, dolk messen, een fototoestel, horloges, rin gen en een partij textiel, die waar schijnlijk van diefstal afkomstig zijn. De man is in bewaring gesteld. Foto, film en projectie De Schiedammer {Het Rotter dams Pairoodl vraaBt ViASTE B BZORG-BRS STERS Aarnn. te! 267279 's avonds na T uur tel! 153360. S028 Personeel gevraagd Hoogstr. 106. Schiedam. Telcf, 266720, Let op het Juiste adres. SX80

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2