Boeiende visie op Winterspelen 1968 EES m Rijnmondraad vraagt In moties om meer woningwetwoningen en structuurschets FILM H fÊs 1 ZINLOOS GEDOE OP CORSICA FILMCLUBS Lelouch en Reichenbach tonen alle kanten van de topsport I LINDHOME te Jj scheppen WQrm WIN EEN FILM Een mislukt uitstapje van Michele Lupo Arena Ceaatraall Cineac-Bijenkorf Cioeac-Beurs Cinerama Corso Gramd Haroioinae Krkerioe Lomière Metro Prinses Rex Studio '62 TSiaMa 't Vemtcr Victoria Mat avontuur met leninge inbreekster IJzerwerker na val in ruim overleden Thomassen eind maart wellicht naar Goeree binnenveer matrassen JP" pagina 6 - vrijdag 21 februari 1969 geeft aan de bedrijvers en. toeschouwers ervan het gevoel dat het leven in geconcentreerde vorm de moeite waard is. Dat is de goede kant. Natuurlijk zijn er ook rdinder goede kanten aan te wijzen. Als men bijvoorbeeld gaat relativeren, wat het winnen de doelpunt of 9.9 seconden over de honderd meter nu precies waard zijn zit meen al gauw zon der antwoord. Maar dat is geen wonder. De enige zin van on geacht vat dan ook ligt altijd binnen de relatie. Buiten voetbal geen Cruyff, maar buiten de mu ziek ook geen Bach. Men kan nog verder gaan en onder zoeken wat mensen zo In die topsport aantrekt. Als men dan een negatieve bril opzet is het een koud kunstje om ook minder prettige dingen te ontdek ken. Ik ga ze hier niet opsommen u kunt ze desgewenst gaan beküken in de kleurenfilm die de Franse regis seurs Claude Lelouch en Francois Reichenbach hebben gemaakt over de Olympische Winterspelen in Grenoble, Zij tonen, zowel de fascinerende kant van de topsport, als zijn dubieuze kanten. Dit laatste vooral maar niet uitslui tend bij de hun helden verheerlijken de supporters. Het is de bedoeling dat u ook een beetje schrikt van dc fana tieke gewelddadigheid van ijshoc keyers die op de bank wachten tot zij weer het ijs op mogen. Het oog wordt geopend voor de kermis en de militai re opmaak van dit sportgebeuren en met name aan de sportverdwazing hebben Reichenbach en Lelouch veel aandacht besteed. Te meer omdat ze dat gedaan hebben, tn een lilm met bijzonder spectaculaire beelden, is die kritische blik die we vermoedelijk in de eerste plaats aan Reichenbach te danken hebben, op zich niet verwer pelijk. Maar wat bij alle bewondering voor de prestatie van beide filmers wel opvalt Is hun eenzijdigheid. Het accent valt bijna steeds op de waag halzerij en op do ongelukken die daar het gevolg van zijn. Als men Lelouch en Reichenbach mag geloven Is ijshoc key in de eerste plaats een vechtsport en ijsdansen voor paren een uitslui tend belachelijke aangelegenheid, Hoe snel de afdaling en de slalom bij het skiën gaat wordt evenals het schans springen zeldzaam boeiend getoond, maar met hijggeluiden op de geluids band die vooral ironisch bedoeld zijn. Net als de chansons, die op de achter grond hoorbaar worden, als Frank rijke skifenomeen Jean-Claude Killy zegevierend in het beeld komt. Lelouch en Reichenbach zijn ervan uitgegaan dat u de wedstrijden en de daaraan verbonden spanningen wel op televisie gezien heeft. Zij hebben uit sluitend oog voor de details eromheen en hun kritische kijk op de zaak soms overdreven boosaardig. Desondanks is het een boeiende en sublieme kijkfilm geworden die we melt van rake details waarmee de makers hun visie op de zaak vaak klemmend adstrueren. Dat er in dat vlak naar volledigheid is gestreefd blijkt uit het feit dat Holland dat zijn dan de supporters ook op het doek een luid woordje meespreekt. C. B. DOOLAARD Een der sterren van de Olympische Winterspelen, Jean> Claude Killy, in gesprek met een reporter van Radio Luxemburg. (ADVERTENTIE) Het nut van een extr? ver- warmings-mogelijkheld k. men ■;we toch allemaaleen ideale bijverwarming is deze elektri sche ventiiatorkachei, voor in de kinder-, studeerkamer en keuken of om kille avonden in voorjaar en zomer ais U niet meer stookt -behaaglijk te ma ken. Elektrische ventilatorkachel voor warms of koude lucht, .1000 en 200Q Watt en tn 2 standen verstelbaar.' Een sierlijk mode! kachel, een voudig ta bedienen, geheel verstelbaar en instelbaar voor gerichte luchtstroom, 220 volt. Dit Westduits fabrikaat nu met 3 tientjes voordeel voor nog géén dertig gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze elektri sche ventiiatorkachal voor war*, me en koude lucht, 220 volt, kompleet met snoer en randgeaarde stekker Ook maandagmorgen opan Gééit t*L of achrlft bast (ADVERTENTIE) Meubelen om een I meubelen Jyy I I KLEIWEG 780, TEL 28.71.78. R'DAM (oveiKhfe) A' 1 ZWARTJAN STRAAT 49. TEL 2852.0B LOES DU5AULT, Fazantstraat 88a te Rotterdam mag vijf maat gratis naar de bioscoop, wij stu ren haar als winnares van onze vorige puzzel het diploma toe. Haar goede oplossing wass „Jun gle boek". Ook deze week heeft onze te kenaar zich weer door een film titel laten inspireren. Welke titel? Stuur uw oplossing per briefkaart voor a.s. woensdag aan het Rot terdams Parool, postbus 876 Rotterdam. U maakt kans op het filmdiploma dat recht geeft op vijf maal gratis bioscoopbezoek voor twee personen. Het gebeurt wel eensdat je van een film een tijdlang he lemaal niets snapt en dan plots komt er licht in de duis ternis.tuorde» de zaken helder. Dat kan gebeuren. Films waarbij je je an derhalf uur lang afvraagt wat nu ei genlijk de bedoeling is, komen geluk kig niet zoveel voor. „DRIFT IN HET BLOED" is er één van. Het scenario is uiterst mager. Drie ex-Kongo strijders belanden op Corsica. De een gaat niet naar zijn vrouw terug, die de ander best zou wil len hebben met hulp van de derde. De vrouw heeft een vriendje opgeduikeld; van wie ze gaat houden. Dat mag niet van de kolonialen. Het vriendje wordt gewurgd, de vrouw breekt haar nek, de ene koloniaal schiet de andere neer en wordt gearresteerd. Regisseur José Banazeraf heeft dit uitzichtloze verhaaltje echter behan gen met veel mistige symboliek en een aantal niets met het verhaal te maken hebbende en als los zand aan elkaar hangende scènes. Daarbij heeft hij zich ook nog in allerlei bochten gewrongen om zo mooi mogelijke plaatjes af te leveren. Zo doorzichtig, dat het met mooi-filmerij eigenlijf niets te maken heeft. Muziek komt in de film bijna niet voor. Vele grote stukken stilte, wat tromgeroffel als de kolonialen in beeld komen en de moorden aan het eind worden begeleid door een reeks semi-Gregoriaanse klanken. Het enige aanschouwelijke is eigen lijk de over het doek paraderende juf frouwen. Vooral Valérie Lagrange. Voor de mannelijke belangstellenden wegens haar wulpse gedachten op wekkende vormen en voor de dames in. de zaal wegens haar gevarieerde en 2eer hippe garderobe. F.H. Michele Lupo is de ma- kei* van een respec- tabel aantal Italiaanse westerns. In „Your turn to die" heeft hij zich eens op ander terrein begeven en wel op Britse grond voor een gangster-poli tiefilm. Vrij spoedig is te concluderen dat deze ommezwaai van Lupo alles behalve verstandig is geweest. In Londen situeert hij een bende die naarstig jacht maakt op een partij bij zonder kostbare diamanten. De politie doet te krankzinnige dingen om met succes te kunnen ingrijpen. En er wordt naar hartelust gemoord. Do v/aard waar in dit geval wordt buiten gerekend, is een van die niet versagende verslaggevers, die alleen maar in verhaalbjes bestaan. Een man die zich beurtelings t-ussen nnmer draaiende persen en de misdadigers bevindt. Binnen enkele dagen liqui deert hij de complete bende, alsmede een politic-inspecteur die en dat is de grote verrassing —.de bron van alle kwaad blijkt te zijn. Vervolgens stort hij zich in de armen van een welgeschapen blonde, terwijl de concurrerende kranten uitkomen met extra-edities, ha, ha. Voor Lupo tenslotte is het niet te hopen dat hij in Engeland .net zo chauffeert als de acteur» in zyn film Zo ja, dan rijdt hij hoofdzakelijk rechts van de weg en dat kan vooral in het drukke Londen erg gevaarlijk zijn. DE ROTTERDAMSE FILMLI GA Love happy Nog geen twin tig jaar geleden werd de laatste film van de vier Marx Brothers („Opus 13") uitgebracht en nu ai worden zij tot de legendarische figuren van de komische film ge rekend. „Love happy" is vooral de film van Harpo Marx. Hij heeft de grootste rol als een zwerver die een armoedig rond reizend variétégezelschap helpt, sentimenteler dan gebruikelijk, maar met de vaste trekjes als de volgestouwde regenjas en de haat tegen honden. Regie: David Mil ler. Maandagavond 24 februari ln het Krtteriontheater om zeven uur. SURF Stimulantia Een collage van belangrijke Zweedse filmers als Bengt Lagerkuist, Vtlgol Sjöman („Het negermeisje in de glazen kast"), Jörn Donner, Hans At- fredson, Gustaf Mo! and er en Ing- mar Bergman („Daniël"). Vrijdag 7 maart te 24.00 uur in het Krite- YOUR TURN TO DIE - Mistig verhaaltje over Engelse verslag gever die jacht maakt op niets ontziende juwelendieven. Een en ander is geregisseerd door Ita liaanse regisseur Michele Lupo, Normaal vervaardigt hij wes terns. De ommezwaai naar de po- litie-gangster-ïilm blijkt van hem geen verstandige keuze te zijn geweest. Met Claudio Brook en Daniela Bianchi. Nieuw. 18 jaar, MOND O FREUDO - De zelf kant van het leven is weer eens doorgelicht met allesziende came ra's. Het resultaat wil zoals ge woonlijk pretenderen, dat we in kennis worden gebracht met za ken die onwaarschijnlijk lijken, maar toch echt gebeuren in deze maatschappij. Naakte beatniks, topless-beatgirls, modderworste- laars, een keuring van aspirant prostituees enz. Nieuw. 18 jaar. WINTERSPORT- OLYMPIA DE IN GRENOBLE - Even boeiende als sublieme kijkfilm van Claude Lelouche en. Francois Reichenbach, die vooral de rand verschijnselen van de topsport hebben geregistreerd. Nieuw. A.L In de avondvoorstellingen DRIFT IN BET BLOED. Nood- lotslilosofie en realistische actie, geprojecteerd rond twee Kongo- strijders en de vlasblonde Valerie Lagrange. Nieuw. 18 jaar. BULLÏTT - Steve McQueen als een efflcfente en keiharde inspec teur van politie in San Francisco. Hij gaat op een andere manier te "werk dan dat de politie officieel gewend is en dat wekt weerstan den. Bullitt krijgt in het begm van de film een opdracht en faalt. De rest van de film is hij onverzettelijk bezig om, in zijn eer aangetast, zijn fout te heratel len. Peter Yates voerde de regie op knappe wijze. Prolongatie. 14 jaar. 55 DAGEN PEKING - Spekta kelfilm van Nicolas Ray over de Chinese boxer-opstand, in het be gin van deze eeuw. In zijn eigen studio's in Madrid heeft Ray de stad Peking, die werd verdedigd door een kleine groep Europea nen, laten nabouwen. Reprise. 14 jaar. Colosseum RATTLER KID - Een Spaanse co-productie met een harde, su persnel schietende bandiet die, voordat hij de bank van zijn ou derlijk stadje gaat beroven, eerst schuchter aan zijn vroegere on derwijzer vraagt, of die er soms geld op heeft staanl Een onlogi sche en een in neven-intriges verdrinkende film. Nieuw. 14 jaar. DE WURGER VAN BOSTON - Reconstructie van een. groot aan tal wurgmoorden, die ongeveer vijf jaar geleden in Boston wer den gepleegd. De politie wist aanvankelijk niet wat te doen te gen deze gewelddaden, zodat de wurger enkele maanden op zyn gemak slachtoffers kon uitkiezen. Nadat hij dan eindelijk - en bij toeval - gegrepen was, volgde een moeizaam proces. Met Tony Cur tis, Hem*y Fonda en George Ken nedy. Prolongatie. 18 jaar. OLIVER - Musicalfilm naar het gelijknamige boek van Char les Dickens. Regisseur Carol Reed heeft er een kleurig kijkspel van gemaakt, terwijl door de vele songs ook het oor mets tekoit komt. Ron Moody en Mark Lester zijn aangetrokken voor de rollen van respectievelijk Faggm en Oliver en dat blijkt van Reed een uitstekende keuze te zijn geweest. Prolongatie. A,l. VERNIETIGINGSSLAG OP SAIPAN - Oorlogsfilm met psy chologische achtergronden van Christian Nyby. In de hoofdrol: Jack Connel. Reprise. 18 jaar. Eerste weekhelft, ONGEREMDE DRIFTEN - Knappe film van Mark Rydell naar de roman „The Fox" van D. H. Lawrence. Met Sardy Dennis cn Anne Heywood. Reprise. 18 jaar. DE GROTE STILTE - Het der de deel van Ingmar Bergman's allegorische triptiek - vooraf gin gen „Als een donkere spiegel" en „De avondmaalsgasten" - zes jaar na dc première nu ongekuist in de bioscoop. Met Gunnel Lind- blom, Ingrid Thulin en Jörgen Lmdstrom. Prolongatie. 18 jaar. ALS ADELAARS VIELEN ZIJ AAN - Jacht op Engelse generaal die in de tweede wereldoorlog in een moeilijk te bereiken kasteel in Beieren gevangen wordt gezet. Richard Burton en Clint East wood dringen in het kasteel bin nen en voeren een succesvolle ac tie uit, waarbij vele tientallen Duitsers het leven, laten. De film is even spannend als onwaar schijnlijk. Prolongatie. 14 jaar. STARBLACK - De laatste ont wikkelingen in de far West, waar weldoeners a la Zorro tegenwoor dig met nylonkousen over het hoofd schijnen te lopen. Wie zich aan dit en vele andere details niet stoort, kan in deze film ge nieten van het gebruikelijke uit roeien van een bende. Gegaran deerd tot de laatste man. Reprise. 18 jaar. DE KANONNEN VAN NAVA- RONE - Oorïogsavontuur in Griekenland, waar Anthony Quinn, Gregory Peck en David Niven een sterke Duitse fortifica tie moeten vernietigen. De regie van deze „evergreen"-oorlogsfilm was m handen van David Lean. Reprise. 14 jaar. DE GEMASKERDE WOLVIN - Danièle Gaubert, acrobate en koorddanseres, wordt door een Parijse inspecteur van politie ge dwongen te helpen bij de bestrij ding van een bende smokkelaars in verdovende middelen. Basis voor de film: een roman van Al- bert Saint-Aube. Regie: Edouard Logcreau. Nieuw. 14 jaar. THE GRADUATE - Dustin Hoffman moet, na een succesvolle studie, dc voor hem even zinloze als onbegrijpelijke Amerikaanse maatschappij in. Hij maakt zijn entree tesamen met Anne Ban croft en Katherine Roso. Regie: Mike Nicols. Prolongatie. 18 jaar, ROSEMARY'S BABY - Bijzon der gave verfilming van de thril ler van Ira Levin door Roman Polanskl. Mia Farrow is het jonge vrouwtje van een acteur. Als zij eenmaal in verwachting is, raakt zij in handen van een aantal lie den die een verbond met de dui vel hebben gesloten. Zij tracht zich te verzetten, maar tevergeefs en zij baart een satanskind. Pro longatie, 18 jaar. ZOALS VOGELS STERVEN IN PERU - Symboliek van Roraain Gary. Op een zonnig strand van Peru laat hij niet alleen vogels landen om te sterven, maar ook een wanhopige nymfomane (Jean Seberg) en haar echt van haar houdende echtgenoot (Pierre Brasseur). In de buurt is echter een idealistische, voor de werke lijkheid gevluchte dichter, die er in zijn hulpvaardige onschuld mede voor zorgt dat de tragiek zich ook na de film zal voortsle pen. Prolongatie. 4 FOR TEXAS - Dean Martin en Frank Sinatra in een onwaar schijnlijke story met honderddui zend gulden als inzet. Er gebeu ren vele dwaze dingen rond een rivierboot die moet worden om gebouwd tot Casino. Een bijzon der fraai gevecht op grote schaal vormt de uitsmijter van dit ver tier, waarin ook Ursula Andress en Anita Ekberg hun. (voorname lijk lichamelijke) kwaliteiten to nen. Reprise. 14 jaar. (ADVERTENTIE! Onze serie grammofoonplaten van 2,98 is zo langzamerhand een begrip geworden voor de platenverzamelaars. Het grote assortiment van ruim 40 verschillende platen is weer uitgebreid met een heel speci ale produktie, Een Accordeonpotpourri In ternationaal door The Three Captains, Deze elpee bevat vele beroemde nummers w.o. Twee ogen zo blauw. Zolang de le pel in de breipot staat, Omdat het zo lekker is, Daar moet op gedronken worden. Grootva ders klok, Sneeuwwals, Twee gitaren. Slavenkoor, Nobody knows. La Bamba en vela andere. Maar liefst 26 succesnummers in een geweldig mooie uitvoe ring, koopt U nu voor een prijs, die ver beneden die van een single ligt, voor nog géén drie gulden. DE VERSLAGGEVER die eon complete bende oprolt (Claudio Brook), verkeert hier In moeilijkheden. „Your turn to die" Arena. 30 cm stereo ook mono afspeelbaar Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze Accor- deonpotpourri Internationaal door The Three Captains, een elpee uit onze bekende voor delige serie, stereo, ook mono afspeelbaar. Ook maandagmorgen open Géén tel of schrift, best. •oth Daniele Gaubert speelt m „De gemaskerde wolvin'" (Lo iouue solitaireeen vindingrijk meisje dat haar vroegere carrière cis trapezeartiste benut om te gaan in breken in luxe landhuizen die zij als secretaresse van een makelaarskan toor zelf helpt verkopen aan mensen die het echt breed hebben. Maar zoals het meestal gaat met kleine zelfstan digen die hun riskant bestaan doeltref fend organiseren raakt zij in de greep van het grootbedrijf. Dat is in deze kleurenfilm de Franse veiligheids dienst die haar tot medewerking chan teert bij het betrappen van een toch al niet welkome diplomaat die zich in het groot aan smokkel in verdovende middelen bezondigt. Behalve Daniele die om de toe schouwer te plezieren in een volstrekt afkledend zwart tricot op smalle kooi den haar totaal gebrek aan hoogte wees bewijst is er voor *dte operatie ook een verre liplezer nodig om met een verrekijker verslag uit te brengen over de gespreken die de misdadige di plomaat met zijn handlangers voert. In deze nol duikt Michel Ducbaussoy. op die Daniele steeds aarcfe'ger gaai vinden. Dat de operatie mislukt is haar sóhuld want zij kan het stelen ook bij de diplomaat niet laten en dat hadden zelfs die hande jongens van de veiligheidsdienst niet vermoed. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag, De 2>0-jari ge ijzerwerker R. v. d. Ende uit Rot terdam is gistermiddag tijdens werk zaamheden aan. boord van het Duitse vrachtschip „Bernd Leonhaxdt", dat bij de werf Wilton Feijenoord lag, ln een acht meter diep ruim gevallen en aan de gevolgen overleden. De man was bezig met werkzaam- heden aan hel tussendek. Zij drie col lega's die vlak bij hem werkten, heb ben niets van de val gemerkt door het lawaai bij het klinken- De politie en de arbeidsinspectie stellen een onderzoek ln. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Het tweedaagse debat over de ont werpbegroting 1969 van het openbaar lichaam Rijnmond heeft behalve de goedkeuring van de Rijnmondraad voor dat ontwerp ook twee moties opgele verd. In de ene wordt gevraagd om meer woningwetwoningen voor het Rijnmondgebied. In de andere vraagt de Rijnmond raad om een structuurschets voor het gebied. Gecommitteerde F. Th. Bier- sma zegde toe, dat deze structuur schets voor het einde van dit jaar zal verschijnen, In afwijking van de gisteren gepu bliceerde plannen van de gemeente Rotterdam zal in deze structuurschets geen rekening worden gehouden met havenaanleg op Voome-Putten. Een van de meest opzienbarende cyfers, die als illustratiemateriaal zullen die nen, betreft het aantal arbeidskrach ten, Het dagelijks bestuur van Rijn mond vindt een aantal van 600.000 een reëel uitgangspunt voor het jaar 1980, In dat jaar zullen volgens de prognoses 80-000 arbeidsplaatsen niet kunnen worden bezet door inwoners van het gebied zelf. Gecommitteerde drs. H. P. M, van der Drift (kvp) zei, dat het streven niet moet zijn gericht op een zo groot mogelijke werkgelegenheid in het Rijnmondgebied. HiJ vond, dat geij verd moet worden voor een zo hoog mogelijke kwaliteit van de arbeids plaatsen. In het bijzonder dacht hij hierbij aan de dienstensector. Gecommitteerde C. M. L. Rooze- mond, die de portefeuille verkeer en vervoer beheert, verkondigde als de mening van liet dagelijks "bestuur van Rijnmond, dat tegelijk met de stamlyn van de metro naar Ommoord en Ze venkamp ook een deel van de ringljjn naar Capelle aan den iJssel moet worden aangelegd" omdat daar om streeks 1980 175.000 mensen wonen," De suggestie van de Nederlandse Spoorwegen om in het Rijnmondge bied samen met de Rotterdamsche Electrische Tram de infrastructuur te gebruiken wees gecommitteerde Roo- zemond van de hand. Wél voelde hij voor een samenspel tussen R.E.T. en N.S. bij het beleid, de tarieven en hel voorstadsvervoer. ("Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De kans bestaat dat burgemeester W. Thomas sen donderdag 20 maart a.s. het Plan 2000 op Goeree-Overflakkee gaat toe lichten. Een zegsman van de vereniging ,43e FlHWk?ese Gemeenschap" die de heer ThPiJaüssen heeft uitgenodigd ver klaarde dat de toezegging voor boven ga iktfvnde datum door de burgemees ter was gedaan. Het bestuur van „De Flakkeese Ge meenschap" komt volgende week don derdag bijeen om over de opzet van het programma te praten en plaats en uur van samenkomst vast te stellen. (ADVERTENTIE) Staat U voor de aankoop van een matras? Wees dan uitge slapen en kijk goed wat U koopt, een goed bed is esn vereiste voor een prima nacht rust. Goede maar betaalbare bedden verkopen wij op onze 1 e etage, 2-Pflrsoons binnenveer matras sen met solide stalen verend interieur, royale -afdekSaag, doorgestikt bovenblad en over trokken met fraaie da mast met geborduurde boorden. Deze pracht matrassen, met zomer- en winterzijde, koopt U nu met tientallen guldens voordeel. 2-persoons 1/3 en 2/3 deel 120x190 cm 130x190 cm Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze 2-por- soons binnenveer matrassen overtrokken met mooie da mast in goud en blauw, 120 x 190 of 130 x 190 cm, nu voor extra aantrekkelijke prijzen. Ook maandagmorgan opan Géén tal. of schrift, baft

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 3