Nieu wsgierige amateurs dienen de wetenschap 'Mechaniek' wint terrein in Rijnmond sociëteiten ROTTERDAMS DAGROER |tj§ Selectie geologie-werkgroep exposeert VEEL BEATBANDS POETSEN DE PLAAT Duo fluit- piano in Schiedams Museum ROTTERDAM RIJNMOND iSfs JAN OTTENS Selecte groep Conclusies James DePreist: beheerste emotionaliteit Popspy Opnieuw reeks van inbraken in Ridderkerk GOUD EN ZILVER BIJ DE RET ï-.' Yerolme bouwt kerncentrales int België Oud-HAL-commodore opende 'Moby Dick' Waarom doet de overheid niets? Schieweg wordt bestraat Eer aan uil Inspraak Solisten- concours De spaarbank in Ommoord Voor de vogels Postzegelruilbeurs Scholieren willen Rotterdams blad in plaats van Hitweek llgiSiJ I - - pag. 4 - zaterdag 22 februari «mmm Amateurgeoloog A. W. Janssen bij één van de vitrines in het Natuur-Hlstorisch Museum. Foto: Kees Weeda. HET expositiezaal^ e van het Natuur-Historisch Museum, vKastanjesingel 107, Rotterdam, 'staat vol met vitrines die grond monsters bevatten, fossielen en concreties, walvisbotten en ko ralen, haaietanden en schelpen. ;-'De Werkgroep voor Tertiaire en Kwartaire Geologie houdt er een expositie onder de naam „Vijf jaar werkgroepaciiviteit". De expositie is geopend sedert 15 februari. Het bezoek? Werkgrocpsccretaris A. W. Janssen (31) zegt: „Het be zoek is tot dusver minimaal. Bijzon der jammer, als je ziet, hoeveel werk onze mensen aan het samen stellen van deze expositie hebben gehad", Dit verhaal U du« een „opwek- kerfje". Mocht het u Inspireren tol een bezoek: de expositie ln hel Scliletroekse museum is geopend tot 15 maart. Do Werkgroep voor Tertiaire en Kwartaire Geologie is vijf jaar oud en ontstaan'uit de N. J. N.. de Ne derlandse -Jeugdbond voor Natuur studie, die een eigen „geologiekader" had. Leden van dat kader richtten een eigen vereniging op, o.a. omdat NYJ. N, -leden hoogstens 23 jaar oud mogen sdjn. ^BBAAKDE JANSSEN, behalve V werkgroepsecretaris. assistent- conservator van het Natu'ur-Histo- - riech Museum, verklaart: „Onze werkgroep is ccn landelijke vereni ging met 100 leden". Dat is erg weinig. Hoe komt dat? Janssen: „omdat we onze mensen se lecteren. We doen dat bewust. Wc willen als amateurs een bijdrage le veren aan de wetenschap. Er zitten bij ons ook geologische studenten, die we nog tot de amateurs reke nen". Slagen de geologie-amaleurs in hun streven de wetenschap van dienst te zijn? Janasen: ,,Ja, en zo langzamer hand gaat de wetenschap dat relf ook inzien". Voorbeelden: de werkgroep pio niert veel in de Achterhoek, in de buurt van de boerderij Stemerdink nabij Winterswijk. Een geologie- hoogleraar uit Leiden, die daar met enkele van zijn studenten een be zoek bracht, stond vorbaasd over wat de amateurs met hun kostbare boorinstallatie (eigendom van een van de leden) voor nieuwe, onbe kende zaken naar boven brachten. Janssen, met enig leedvermaak: „Vlakbij huls is van het tertiair en kwartair. de twee jongste tijdvakken in onze historie, nog enorm veel te leren. Maar d? hoogleraren sturen hun studenten nv.ar Spanje Amateurs hebben natuurlik toch nog wel hun beperkingen, Ouder- domsbepalingen bijvoorbeeld kunnen zij behalve dan soms met verhou dingsgetallen nauwelijks verrloh- ten. De wetenschap wel; die beschikt over dure chemische en radioactieve onderzoekmethoden. Janssen zelf, een echte amateur, :onder biologische opleiding maar mét acht jaar ervaring in het Natuur-His torisch iJ^seutn en inmiddels gespe- ciallse. r^. a weekdieren, gelooft in het nui an „amateuristische" on derzoekingen, „Het is voor ons natuurlijk gro tendeels een kwestie van nieuwsgie righeid. Economisch nut heeft het niet. Maar van het tertiair en het kwartair is nog zoveel niet bekend, dat de officiële wetenschap alles kan gebruiken. We moeten het dan wel goed doen uiteraard." "PEN rondgang langs het geëxpo- seerde wettigt de Indruk, dat aan die voorwaarde wordt voldaan. Het onderzoek bjj Stemerdink hield tot dusver niet minder dan 2000 grondboringen ln, En de gestencilde expoedtleglds bevat wetenschappelijke conclusies in deze trant: Het mloceen (periode uit het tertiair) van Winterswijk bevat een ongewoon rijke fauna, behorende tot een afzetting welke nog niet bekend was in deze omgeving; Het ig vrijwel zeker dat de door de werkgroep ontdekte Laag van Ti cheloven bij Eibergen in verband kan worden gebracht met het bo venste deel van do Zanden van Ant werpen. Goede amateurs dus. Geolo gen die even gemakkelijk pra ten over tien miljoen jaren ge leden als Rotterdam over het jaar 2000. T-TET is te begrijpen, dat de 33-jarige dirigent James DePreist, geboor tig uit Philadelphia maar 'sedert een maand o£ acht inwoner van onze Maasstad, zijn gastdirectïe bij het R.Ph.O. zo veelzijdig mogelijk heeft benut. De promenadeconcerten van gisteren en vanavond in de grote Doe lenzaal betekenen zijn Europese de buut en er hing voor Depreist dus veel van af, hoe de eersle indruk in de „oude wereld" omtrent hem zou uitvallen. Het publiek, dat gisteravond de zaal geheel vulde, mag dan niet als uiter mate kritisch worden aangemerkt bet concert stond onder auspiciën van NW, CNV en NKV het vond toch intuïtief de juiste reactie op DePreists artistieke prestaties, namelijk die van een - spontaan enthousiasme, voort vloeiend uit het besef, dat iets van on miskenbare waarde werd tot stand gebracht. Dat er voor de habituele concertbezoeker niettemin een mo ment van onzekerheid optrad inzake de kwaliteiten van deze jonge dirigent hing samen met een niet helemaal ge lukkige samenwerking tussen Herman Krebbers, die als solist optrad in Dvo raks vioolconcert, en James DePreist. Het heeft zich later, nadat men Schuberts „Unvollendete" en „L'oi- scau de feu" van Strawinsky had ge hoord, allemaal zeer wel laten verkla ren. James DePreist hij bewees dat trouwens al in de ter opening ge speelde ouverture „Le carnaval ro- maïn" van Berlioz bezit een fel en vurig temperament, maar hij is tevens ongelofelijk exact en accuraat. Moei lijk ter been als hij is, ziet hij zich ge noodzaakt. de eenmaal gekozen plaats op het podium geen millimeter te wij zigen, hetgeen er bij het bewegingsar- senaal van een dirigent op neerkomt, dat romp en armen een onvoorstel baar zware taak te vervullen krijgen, die wel bijzonder Intens on gediffe rentieerd moet worden beheerst om de beoogde effecten te kunnen bereiken. Deze differente precisie nu lijkt Ja mes DePreist evenwel nog meer aan geboren dan dat zij, door de omstan digheden genoodzaakt, zou zijn gecul tiveerd. Men kan, zelfs na een eerste kennismaking, rustig stellen, dat Ja mes DePreist over de meest benij denswaardige eigenschap beschikt, die een kunstenaar kan zijn gegeven: be heerste emotionaliteit. Dathij zich verder een zeer groot vakmanschap heeft verworven, liet van stonde af aan geen twijfel, maar werd in volle schittering bewezen in Strawinsky, door DePreist evenals Berlioz en Schubert uit het hoofd gedirigeerd. Dat het ondanks al deze evidente kundigheid niet helemaal klopte In Dvorak moet gekomen zijn door een verschil in temperament tussen solist en dirigent. Niet onterecht veroorlooft Krebbers zich de vrijheden, die de aard van deze muziek met zich mee brengt. Hij staat zijn toonvorming een sensualiteit toe, die het romantisch- slavische van deze partituur er dui- mendik bovenop legt. Maar James DePreist kent deze wijze van zich. uit leven niet en hij was dus niet wend baar genoeg. Achteraf beschouwd Is het de vraag, of hij werkelijk tekort schoot. Want zonder Krebbers' inter pretatie in het geding te willen bren gen: zou Dvorak tóch niet meer ge baat zijn geweest bij DePreists be heerste emotionaliteit? ELLY SALOMÉ TN Rijnmond komen steeds meer sociëtei ten. In de gemeente Rot terdam alleen al zijn er op het ogenblik 81 inge schreven. Voor de meeste leden betekent dit 's za- terdagavonds dansen! En kele jaren geleden ge beurde dat altyd met een Rock 'n Roll band. Aan platen werd nog niet ge dacht. Maar dit verandert allemaal. Het vak dljec Is ontstaan, de plaatjes- draaiers met een praatje ertussen door. Ook In de soos werken ze. Zijn er dan niet genoeg bands meer? Drie of vier jaar terug, zat de halve Ryn- mondse jeugd ln een band. Nu is het voor de diverse besturen soms moeilijk om aan een Soul-groep of een R&B- formation te komen. Waar zijn ze? Financieel lijkt een discotheek aantrekke- Iijker, aanschafflngskos- ten cn exploitatiekosten zijn lager dan de gage voor een band. Maar hoe denken de besturen en lo den zelf hierover? Cees v.d. Ltnden, sekro- taris van sociëteit „Kok- teel" in Rotterdam-Zuid, vindt disco-avonden op de zaterdag een te groot risiko. De leden betalen liever 3% piek voor een band dan 2 voor een dis- co-avond. Woensdag avond werken ze hier al .met een discotheek. Er 'wordt dan alleen geluis terd naai' de nieuwste hits en niet gedanst. Als er een slechte band is, zegt Cees en we sfitchen over op dijees verdwijnt 25 procent! Afgelopen zater dag speelden Baby Ob jection. Het was weer stampvol. Cees is geen fa natieke beat-fan, maar vindt dat een band de soos toch meer sfeer geeft dan platen. De sekreturesse van so ciëteit „Hades", Andrea Oostermijer neemt met allebei genoegen. De dis cobar is goedkoper en van Dankers krijgen ze ieder week-end 25-i top-50 pla ten te leen, Soos-leden spelen dijee en iedereen op de soos is tevreden. Zonder dansen Is het be duidend stiller. In de soos-ruimte oefenen drie bands, met de verplich ting eens per zes weken op te treden. Wanneer „Connection" of „The Crime" spelen is het hier drukker dan op disco avonden. Voor de afwis seling wordt wel eens een andere band uitgenodigd. P. H, R. Jonker, direk- teur van Ruimtes Situa tie Centrum, is nog piet zo ingewerkt met dansa vonden. Voor deze soos zijn de Galerie en het Kietsg tejater het belang rijkste. Er zijn nog geen specifieke dansavonden. In de toekomst wil hij wel vaste avonden hier voor bestemmen, vanwege de financiën. Maar dan met disco! Je kan dan de beste bands in je tent ha len. Er is al wel een dis- co-bar aanwezig, maar die wordt nog weinig ge bruikt. L. Rasser, vice-voorzit- ter van soc. „De Daurens- kelder" vindt de disco theek vooral in inancieel opzicht beter. Maar als een band financieel haal baar is, is dit boven disco te prefereren. Er is wat aan de hand als een band speelt. De leden zijn posi tiever, enthousiast, voelen zich in een feeststemming. Op de disco-avonden is er geen beroeps-dijee, een van de leden wordt hier voor gecharterd. R. D. Boesveld, kader lid van Sociëteit „Aeropa- gus" in Rotterdam, zegt dat de mensen naar de soos komen om te dansen. Op zaterdag- en zondag avond komen er zo'n 150 leden dansen. Men werkt hier met discotheek, de top-40! Op de grotere avonden, Oudjaar enz. Is er een band. De sfeer is dan gelijk stukken beter. Het publiek heeft dan meer kon takt met de mu ziek. Voor soc. „De Waag" in Schiedam is de discotheek het einde, volgens voor zitter Joop Adriaanse. De Waag Is te klein voor een band. Met 60 mensen is het hier vol! Toch moeten ze elke avond mensen wegsturen. Dit vanwege de complete top-50 die hier gedraaid wordt De leden bevalt het zo best. „Toch", zegt Joop, „zou ik best eens voor de afwisse ling een band willen heb ben". Maar de top-50 is onze image en die willen we niet kwijt". Koos van Scheindelen, voorzitter van sociëteit „den Teirquasth" in Schiedam, zegt: „Onze le den komen voor een band. Die brengt - sfeer. Twee maal per jaar geven we een disco-avond. Deze slaan ook in, maar de le den willen dit niet te vaak. Voor ons is- zo'n avond financieel gunstig, Hierdoor zijn we als be stuur in staat betere bands uit te nodigen". A, Booy, begeleiding „Instuif" in Vlaardingen, geeft de voorkeur aan een band. „Op de soos-avon- den in Triangel speelt al tijd een band. Deze zaal leent zich ook beter voor een band door het grote podium. Een dljee ver dwijnt hierop in het niets. Een discotheek is alleen fijn met een goede dijee. Het publiek heeft ook veel liever een band. Ja, met een disco kan men aan ieders wens voldoen, maar een band brengt meer sfeer. Vooral als ze een beetje vat hebben op de zaal." En wat denken de le den ervan? „Naar een band kun je kijken, disco is zo doods!" „Een band is fijner om op te dansen!" „Ja, een leuke dijee is wel aardig, maar een band is veel leuker!" Voor dis co-avonden is wat te zeg gen, voor life-music ook! De discotheek brengt jé direkt de hotste hits, maar we hebben toch Veronica?! Een radio heb je overal, maar als je een band ziet en hoort, weet je dat je echt uit bent!" RIDDERKERK, zaterdag. Bijna de gehele vrydag heeft de Ridder- kerkse recherche nodig gehad om acht diefstallen te onderzoeken op het Rld- derkerkso Industrieterrein, die de nacht daarvoor werden gepleegd. Voor de zoveelste maal hadden ongewenste bezoekers zich daar in tal van bedrij ven 'toegang verschaft door ruiten in te Blann of ramen en deuren te force ren. Er wend ingebroken bij een auto- spuiterij, dieseltechniek, een construc tiewerkplaats, een autobedrijf, een isolatlematerialenfabriek, een bedrijf voor winkelbetimmering, een elektro technisch bedrijf en een bouwbedrijf. Totaal wend naar men voorlopig aan neemt zo'n 6500 buitgemaakt uit bu reauladen, kasten en geldkistjes. 5000 daarvan kon men wegnemen uit een niet afgesloten la van het con structiebedrijf Voogd. Het is sinds het begin van dit jaar al de derde maal dat dieven op het bedrijfsterrein hun slag slaan. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. RET- dlrecteur drs. C. G. van Lè'euwen heeft in zijn kantoor aan. de Kleiweg de heren J. Toornvliet, bureauchef by de financiële en bedryfseconomische dienst, en S. Both, assistent by de af deling automaterieel, toegesproken ln verband met hun jubileum. De heer Toornvliet is 50 jaar bij de RET werkzaam, terwijl de heer Both 25 jaar in dienst van het gemeentelijk vervoerbedrijf ls. De heer Toornvliet kreeg al eerder de zilveren eremedaille van Oranje- Nassau, de gouden draagspeld van de Mij van Nijverheid en Handel, een gratificatie en een boekwerk. De heer Both ontving de bronzen draagpenning van de maatschappij, het boek „Rotterdam, stad in bewe ging" en de gebruikelijke gratificatie. ROTTERDAM, zaterdag. Een dochteronderneming van het Vcrol- rae-concern, de Verolme Engineering Co.'gaat ln combluatle met de .Ate liers de Constructions EJectrlques" te Charleroi twee krachtige kerncentra les In België bouwen. De kerncentra les .met druk waterreactor komen te Doel (ten noorden van Antwerpen) en te Tihange (bij Huy) en zullen geza menlijk een vermogen van 1600 mega watt leveren. Het is de bedoeling, dat de kerncentrales ln 1973 in bedrijf worden gesteld. De persdienst van Verolme deelt naar aanleiding van dit bericht nog mee. dat de nieuwe combinatie heeft aangeboden ln Nederland gezamenlijk een;project van 400 megawatt te rea liseren. Op een lezing in hotel De WIttebrug heeft lr. C. H. Stillebroer van Verolme Engineering Co. verteld, dat de Ate liers-de Constructions Electriques" be reid'is haar kennis en ervaring op dit gebied aan te bieden voor een onder zoek- dat geheel in Nederland zal plaatsvinden. (Van ccn onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag, Oud- commodore C. A. Kooyman van de Holland Amerika^ Lijn heeft gister middag het café-restaurant „Moby Dick" op de hock van dc Meent (18a) en de Oppert geopend (voorheen was daar dc rijwielhandel van D, van Schie gevestigd). De exploitanten van „Moby DJck" zijn bekende Rotterdammers, Roel Wiedouw en Ab van der Zijden. Ook aan de Oppert exploiteren zij sinds april 1968 het café-restaurant „Un cle Charly". Ab van der Zijden is bo vendien eigenaar van de „Boomerang' aan de Goudsesingel. „Moby Dick" wil een ECheepsrestau- rant zijn.: Op do spijskaart komen verschillende visgerechten voor. ..Ar chitect van „Moby Dick" is Arrhand Stock. Hij is er in geslaagd een uitste kend interieur te ontwerpen dat voor gezelligheid borg slaat. Er zijn 70 zit plaatsen waarvan 32 aan de bar. De verbouwing van rijwielzaak tot café-restaurant heeft zes wéken ge duurd. T^RGENS in Rotterdam-West woont een bejaard echtpaar, de man is 78, de vrouw 88. De vrouw heeft constante verpleging nodig, al vyf jaar. De man is vrij wel dag en nacht in >.fe weer om zyn zieke vrouw te verplegen. Er is een toestand ontstaan die zon der meer onhoudbaar kan wor den genoemd. De dokter en de sociaal werkster zeggen: Dit kan zo niet langer voortduren, do vrouw moet worden opgenomen, wat hier gebeurt is gewoon niet verantwoord. pe schoonzoon, die boven zijn schoonouders woont, is al vijf jaar be zig zijn schoonmoeder opgenomen te krijgen ln een verpleeginrichting. Do instanties zijn met de zaak op de hoogte, maar ze doen niets, volstrekt niets. Toch bestaan er in Nederland aller lei sociale wetten. Waarom doet de overheid niets? "M"U het tramviaduct aan dc Schie weg is voltooid begint Gemeente werken (afd. bestrating) aan beatra- tfngswerkzaamheden op de Schieweg tussen Bergselaan cn Gordelweg om de hoof dry banen te voorzien van een nieuw wegdek. Tijdens de uitvoering moet met een afsluiting van de ryweg rekening worden gehouden. Gemeentewerken is eveneens be gonnen aan bestratingswerkzaamhe den in de Tochtstraat, Meidoornstraat, Vletstraat en omgeving. Voor belangrijke familiegebeurte nissen als huwelijk of sterfgeval ge lieve het publiek contact op te nemen met de dienst, die dan zoveel mogelijk zal zorgen dat de betrokken woning goed bereikbaar blijft. De dienst is te lefonisch bereikbaar onder nummer 126174 (districtskantoor Mariniershof 16, heer J. H. Schlfsma). "yOORDAT iemand ooit van hem had gehoord, had Rotterdam hem al vereeuwigd. Jawel... Ja cob de Uil zelf, sinds jaar en dag in een glas- en loodraam in het Rotterdamse stadhuis. Weer heeft Rotterdam een vooruitzien de blik i T> OTTERDAM wil havens bouwen in de Hoeksewaard. De plannen lig gen klaar. Het is gek, maar ik kan me helemaal niet herinneren dat Rotter dam aan de gemeentebesturen in de Hoeksewaard heeft gevraagd of ze misschien inspraak in deze plannen willen hebben, Hoe zit dat eigenlijk? De Hoeksewaard is toch geen wijk van Rotterdam? Op 1 en 2 maart a.s., organiseert de Brass Band Rotterdam haar al haast traditioneel geworden sollstencon- conrs. Voor het vierde Jaar in succes sie komen uit het gehele land weer de solisten uit onze harmonie eu fanfare orkesten naar Rotterdam, om te strij den voor de prijzen. Meer dan Gfl deelnemers zullen in de zaal Pronk aan de Delftweg 11 naast de oude K.K.-kerk optreden. Het concours zal op beide dagen plaatsvinden tussen 14.00 en 18.00 uur en er zal op elke dag aangevangen worden met de laagste afdelingen. De toegangsprijs bedraagt voor het gehele concours 2. Evenals verleden jaar worden er in de intieme zaal te Over- schie weer een groot aantal bezoekers verwacht, die vele klassieke concerten met begeleiding van de pianiste Rinïa van Nauta-Kreuler zullen kunnen be luisteren. De Brass Band Rotterdam zal zelf concerteren op 27 maart a.s,, op een concert dat in samenwerking gegeven zal worden met de zangvereniging Arti et Caritate. Een vereniging die 200 leden telt. De 32 koperblazers van ons orkest zullen dan alleen en met zang een aantal originele Brass Band composities en arrangementen ten ge- hore brengen onder leiding van de ju bilerende dirigent Marinus Jansen. Dit concert begint om 20.00 uur en de toe gangsbewijzen zijn ad 2 in de vcor- verkoop verkrijgbaar aan het secreta riaat van de Rotterdamse Rij weg 139, Rolterdam-Qverschie. tel. 153688. TVU in Ommoord inmiddels een groot 11 aantal gezinnen woont, zal de Spaarbank te Rotterdam haar kantoor aan de Nieuwe Ommoordseweg 2 ie dere ochtend openstellen. Voortaan kunnen de spaarders daar voor alle geldzaken terecht van maandag t.m. vrijdag van 9^-12 uur. Binnen af zien- bare tijd zal de spaarbank zich ae/ini- tief vestigen in het -nieuwe minkeicen- tram uan Ommoord. QVERAL in de stad is de poli- j w tie bezig brood op te halen ter distributie onder de vogels. Brood en ander voedsel kan bij de afdelingsbureaus worden, in geleverd. Op zaterdag 1 maart organiseert de, Rotterdamse Philatellsten Vereniging een ruilbeurs in gebouw de Nieuw- poort, Grote Kerkplein 5, te Rotter dam, Voor talrijke filatelisten is hét een goede gelegenheid, mede door de deel name van vele bekende postzegelhan delaren, om hun verzameling uit te breiden. De beurs Is geopend van 9 tot 5 uur. Ik ben zo bang, dat hét dit jaar met FeUenoord weer niks wordt. Het nieuwe winkelcentrum In het hart van Groot IJsselmonde zal op de dag van de opening (5 maart) tot 21.30 uur geopend züii. "W/EGENS een sterfgeval van een fa- milielid van twee der leden' van het Nieuw Haags Kwartet moest het concert van gisteravond in de aula van. het Stedelijk Museum te Schie dam een wijziging ondergaan: het be kende duo Koos Verheul (fluit) en Jan van der Meer (piano), eveneens uit Den Haag, verving het genoemde ensemble van fluit, hobo, clavecimbel en cello. Het genoemde duo, dat de avond te voren in Leiden optrad presenteerde begrijpelijkerwijs voor de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum de werken die het voor eerder ge noemde gelegenheid had ingestudeerd, ditmaal niet een overwegend aantal typisch eigentijdse composities 1 waarin beide kunstenaars gespeciali seerd zijn maar werken die men tot de terecht gerenommeerde litera tuur voor fluit en piano kan rekenen, uitgezonderd dan het uit I9G3 stam mende (tamelijk breedvoerige en vol buiten-muzikale effecten stekende) stuk Garak, van de Koreaan Isang Yun. Deze uiterst moeilijke materie beheersten de musici volkomen, maar wat het spel van Verheul betrof zou men kunnen opmerken, dat de esthe tiek der toonvorming slechts bij vla gen kansen krijgt bij zoveel voorge schreven vehemente forti, zowel in uitzonderlijk lange noten als in flit send passage werk. Verheul is ongetwijfeld een virtuoos fluitist, maar de rondheid van toon die in vroeger jaren zijn spel steeds kenmerkte mist men soms node in hoge regionen, bij sforzatl en in cres- cendi sinds hij zich steeds meer heeft toegelegd op vertolkingen van sonfek- produkten. Dat wreekt zich thans vooral in traditionele muziek op plaatsen waar deze zaken aan de orde komen. b.v. in menige variatie van Schuberts „Trockne Blumen",een werk dat kan boeien wanneer het pastorale fluittimbre onverminderd gehandhaafd blijft. De grootste attrac tie leverde bij deze verklanking voor al het uiterst soepele en intens muzi kale spel van zijn partner Van der Meer, die trouwens de gehele avond imponeerde met' zijn gave pianlstiek en groot stijlbesef. Behoudens die enkele bedenking fascineerde ook het fluitspel en in breder verband dit duospel, dat nl. uitgebalanceerd kon heten qua opvat ting en technische afwerking. Het veelzijdige programma vermeldde voorts de Sonate in D van C. Ph. Em. Bach, het Rondo in e van Mozarts jongste zoon Frarsz Xaver, Syrinx voor fluit-solo van Debussy, Roussels spirituele Joueurs de flüte en de mar kant geschreven Sonatine van Dutil- leux. S. NIEBOER (Van een correspondent) ROTTERDAM, zaterdag. Onder de naam „Vijgeblad" willen Rotterdamse scholieren een Interscholair blad gaan uitbrengen. Zij hebben die wens.gis teravond geformuleerd tydens een bijeenkomst van.de Scholieren Belan gen Organisatie in Ruimtes Situatie centrum aan de Gaffeldwarsstraat. Het denkbeeld van SBO-aanvoer- ster Marja Oosierman om het al be staande blad Hitweek te gebruiken als interscholair blad voor geheel Neder land werd afgewezen.' De _17-jarige Jan Wind, een van de initiatiefnemers, heeft aangekon digd, dat het een blad word „voor alle scholieren die zich schamen voor hun eigen schoolkrant". Voor het eerste nummer, dat binnenkort verschijnt, heeft Jan Wind een interview gehad niet de filmer Joris Ivens.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1