geëist voor mishandeling van vijftienjarige dochter Een Rotterdamse zuurkool-western 'FAILLISSEMENT RUIMTELIJK BELEID IS AANSTAANDE' RODIERf. Officier wil voorkomen dat bad- suppoosten nabeffing I.B. krijgen Dor kwartet van v. Hemel RUIM EEN MAAND IN HET ZIEKENHUIS ROTTERDAM RIJNMOND DAG VOOR DE STATISTIEK IN DE DOELEN Concerten voor jonge musici in de Doelen Wethouder opeiit wijkbureau in IJsselmonde SHO tegen Ado AUTOMATISCH BELLEN MET OOSTENRIJK Drie Nederlandse schepen naar buitenland ZWARE BRAND OP BINNENSCHIP VVD-ers vonden straten met sneeuw 'ongezond en gevaarlijk' Kunstmaan mat warmtestraling L.J. Dijkers naar andere functie in Hmnanitas Sportbonden willen Energiehal behouden Natuur- en Landschapsbescherming beschuldigt Rotterdam van expansionisme Brief aan het R'dams dagboek Hulde aan de politie Uit de lagere schoolpers sag, 4 - wroensdag 26 februari (Van een onzer veralagrcvcrs) ROTTERDAM, woensdag. De vereniging voor statistiek houdt haar jaarlijkse statistische dat Op dinsdag 25 maart in De Doelen In Rotterdam. Er zullen drie voordrachten worden gehouden in het kader van het thema „Statistiek in de rechtszaal". Deze voordrachten worden gehou- den door prof. dr, W. Froentjés Schriltooderzoek en statistiek), de heer J. Sitting (Rechtszekerheid bij onzekerheid) en prof. dr. H. C. Hama ker {De wet op de kansspelen). Het geheel zal worden ingeleid door dr. mr. M. B. van de Werk, vice-pre sident van de arrondissementsrecht bank te Utrecht, (Van orue kunstredactie) ROTTERDAM, woenBdag. óndèr auspiciën van de Rotterdamse Kunst stichting zal in het seizoen 1869/1070 een soliste neon eert worden georgani seerd ln de kleine zaal van Do Doelen. De RKS beoogt met het organiseren van deze concerten Jonge, solisten of ensembles van Jonge musici, na voor afgaande auditie, in de gelegenheid te 6teUen een openbaar concert te geven. Daar het hier gaet om jonge mensen is de leeftijdsgrens voor deelname van Instrumentalisten gesteld op 30 Jaar, voor vocalisten op 35 Jaar. Aanmeldingen voor de audities kunnen tot uiterlijk 20 maart a.s. wor den gezonden aan de Rotterdamse Kunststichting, Kruisplein 30, Rotter dam- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Vol gende week woensdag zal wethouder G. Z. de Voe om lfi.OO uur bi bet win kelcentrum Grool-IJsselmnndc de of ficiële opening verrichten van het wijkbureau van de stichting raad voor bet maatschappelijk welzijn en de wijkraad voor XJaseUnonde. Omdat deze opening en de bijeen komst erna samenvallen met de voet balwedstrijd Ajax-Benfica hebben „maatschappelijk welzijn" en de wijk raad ervoor gezorgd, dat de genodig den de wedstrijd via de televisie of de radio zullen kunnen volgen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woenstfag Wegens zware mishandeling van diens vijftienjarige dochter Anna Maria heeft de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank mr A. C. can der Spek gistermiddag tegen de 48-jarige fabrieksarbeider Görbrand van D, uit Maassluis een gevangenisstraf van zeven maanden met aftrek waarvan drie voorwaardelijk geëist. Van D. mishandelde zijn. geestelijk on volwaardige dochter wet wie hy al geruime tijd op gespannen voet leef de, op 18 november in zijn huis toen zij had geweigerd het geluld van de teevee zachter te zetten. Het meisje, dat hem had voorgehou- den dat hij haar bij de andere kin deren ten achter stelde, werd vol gens de officier getrapt en geslagen met een laars, ean matieklopper en een stoffer. Van D,, die volgéns de psychiater Op dat moment een bev/ustzljnevernauwing had door langdurig opgekropte gevoelens, zat haar door het hele huis achterna. ZIJ liep verwondingen aan het hoofd en kneuzingen over haar hele li chaam op. De volgende morgen lie ten de ouders haar in een zieken huis opnemen waar zij ruim een maand moest blijven. „Ik besef dat ik als een wildeman te gen haar ben opgetreden. Wat me dwars zat, was aat ze zèlï ik wordt de andere kinderen ten achter itekL'Dat was niet zo. Ik heb al tijd geprobeerd haar wat bij te brengen maar dat lukte niet", zei de verdachte. De verhouding tussen belden is waar schijnlijk mede verstoord dóórdat het meisje eens per ongeluk een pan met frituurvet hééft lateh valleh als gevolg Waervan Van D, vérbrandin- fen opliep on zes weken in het zie- enhuis moest liggen. „Hij heeft alleen het negatieve in zijn dochter gezien en dat was fout", al dus de officier die er bij de bepa ling van de strafmaat rekening mee wilde houden dat Van D. in zijn werk een rustige man is en verder bekend staat als een goeda huisva der. Raadsman mr H. E. Ootlnk, dl« de ge elate straf te hoog vond, iel dat de bron van spanning nu la verdwenen. Het meisje fs sinds medio december In een kindertehuis opgenomen. Volgens hem had dit al veel eerder moeion gebeuren, gezien een poging tot,vergiftiging van haar vader en verscheidene gelddiefstallen die het meisje heeft gepleegd, „Hij heeft niet de opzet gehad haar zwaer tè mishandelen, wel bm haar als straf pijn te doen", 'aldus de raadsman die er verder nog op wees dat Van D's echtgenote in tegenstel ling tot haar man altijd wél voor hardhandige straffen was, Dé rechtbank döêt op 11 maart uit spraak. (Van onze sporlrèdactie) ROTTERDAM, wóensdag SHÖ uit Oud-Beijerland speelt vanavond in het Zuiderpark in Dén Haag een oe fenwedstrijd tegen hel eerste elftal van ADO. De ommoeting begint om acht uur. SHO is bekerhouder In het zaterdagvoetbal. ADO won vorig jaar de KNVB-beker in het betaalde voet bal. ROTTERDAM, woensdag. Op maart 1BG6 zullen do abonnees van de sectoren Dordrecht (01850 t/m 01859), Gouda (01Ö20 t/m 01620), Mlddelhar- nls (01870 t/m 01876), Oud Beijerland (0160O t/m 01869), Rotterdam (010, 01802 t/m 01Ö08 en 01690 t/m 018Ö9) SUeürecht (01840 t/m 01849), Spilke nisee (Ö18B0 t/m 01889) de mogelijk heid krijgen lans automatische weg gesprekken tot stand te brengen, met de automatisch bereikbare natten in Oostenrijk. Om een verbinding met Oostenrijk tót stand te brengen Kiest men: a. het l&ndnummër 0S43, b. na het horen van de klestoon het netnummer (nooit voorafgegaan door een nul), onmid dellijk gevolgd door het abonneenum mer. Men wacht dus niet op een kles toon tussen het netnummer en het abonneenummer. De netnummers van de gewenste Oostenrijkse telefoonnetten kunnen aan de Inlichtingendienst 0018 worden nagevraagd. Desgewenst kan bij déze inlToh tin gen dienst, dan wel schriftelijk bij rie directeur van de telefoondienst in het district Rotterdam, oen lijst met de voornaamste automatisch bereikba re netten worden aangevraagd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. -In de afgelopen week zijn drie Nederlandse schepen naar het buitenland verkocht, aldus blijkt uit het wekelijks overzicht van Lloyds List, De N.V. rederij „Amsterdam" ver kocht het motorschip „AmBtelmeer" (12-457 ton dw) naar ónder Cyperse vlag varende eigenaars. De VNS ver kocht hét motorschip Hoogkerk (9807 ton dw) aan ven Italiaanse rederij en dé Rotterdamse rederij .Hannah' ver kocht het motorschi p^Parklaan" (94(1 ton dw) eveneens aan Italiaanse ko pers. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Vier le den van de WD-fractie In de ge meenteraad vinden, dat de Rotter damse straten en trottoirs na de re cente sneeuwval en vorstperiode „onooglijk, ongemakkelijk, ongezond en gevaarlijk" waren en dat deze si tuatie te lang hééft geduurd. Deze leden, mr. K, Staab, mevr. M. C. Endert-Baylé, W. Baggerman en drs. L. van Leeuwen, zeggen dit in schriftelijke vragen aan burgemees ter en wethouders. Zij vragen of een effectieve handha ving van de bepaling dat iedere be woner het trottoirvpor zijn woning dient schoor, te houden mogelijk is. Voorts vragen de WD-crs of B. en W. mechanische, reiniging ook van de voetstraten, speciaal in het centrum rondom openbare gebouwen, kanto ren, winkels etc. kunnen bevorde ren. fADVERTENTIE SPÉCIALE COLLECTIE LENTE '69 Oh. h. h Kruiskade 28 t(o Thalia Rotterdam Aan boord van het Belgische binnenschip „Jedi" heeft giste ren aan de dwarswal van de Rijn haven een zmre brand gewoad. Het vuur vernielde dé stuurhut en het woongedeelte van schip per Jean Paul Peeters uit Ant werpen. Bij de brand hebben zich geen persoonlijke ongeluk- ken voorgedaan. De schade Is aanzienlijk. Personeel van de brandweer bestreed de vlammen met twee hoga-cjmkstralen. DE kunstmaan Kosmos 243, die op 23 september 1968 door de Sow- jet-Unle werd gelanceerd, heeft me tingen verricht aan de warmtestraling van de aarde en de atmosfeer, heeft het Sowjetrussische persbureau Tass meegedeeld. Volgens het persbureau is het de eerste maal dat deze straling over dé gehele sarde is gemeten. De resultaten kunnen worden gebruikt voor bestu deringen van de gang van zaken in de luchtlaag en de oceanen, waardoor weersverwachtingen op langere ter mijn mogelijk worden, zegt Tass. Kosmos 243 was een automatisch radiosterrenkundig laboratorium dat zeldzame gegevens heeft verschaft over de luchtlagen boven dé oceanen. De oceanen vormen geweldige opslag plaatsen van zonne-energle, die in de vorm van warmte wordt teruggegeven zodat de grote orkanen ontstaan dié in feite het weer bepalen. Met de kunst maan kon zeer snel een temperatuur^ kaart van de Stille Öceaan van de Behringstraat tot hét Zuidpoolgebied worden vervaardigd Bovendien kon den de grenzen van de uitgestrekte ijsvelden rónd het vasteland van de Zuidpool met deze kunstmaan worden vastgesteld, aldus Tbbs, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De hoor L, J. DUkera, directeur van de afdeling Rotterdam van dc Neder landse Vereniging voor Maatschappe lijk "VVcrk „Humanitas" neemt op vrij dag 38 februari afscheid uit deze functie. HU wordt directeur van dc Stichting tot Huisvesting en verzorging van bejaarden „Humanitas". Op vrijdag 28 februari te 16-00 uur zal in de blauwe- zaal van hot beurs gebouw,' Meent 110 een receptie ter gelegenheid van dit afscheid worden gehouden. Tevens wordt hierbij de nieuwe directeur van de vereniging, de heör A. P. Gcrretsen voorgesteld ROTTERDAM, woansda» (AMP) De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, de Nederlandse Badmintohbond, de Nederlandse Basketbalbond, de Christelijke Sportfederatie, de Cultu rele Sportbond, het Nederlands Hond- balverbond, de Koninklijke Neder landse Korfbalbond, de r.k. Sport bond, de Nederlandse Tafeitennis- bond, de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond, het Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Verbond en dc Nederlandse Volleybalbond hébben alle raadsleden en burgemeester en wethouders van da gemeente Rotter dam dinsdag gezamenlijk een tele gram gestuurd, waarin zij erop aan dringen het voorstel van b. en vv. de Energichal te verplaatsen naar een sportveldcncomplex ten koste van drie sportvelden aan te nemen. Zij stellen, dat uitstel of verwerping van het voorstel, dat mórgen in de ge meenteraad wordt behandeld, een ramp betekent voor de binnensport. „Ik heb de heren van de belasting in de hand" (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De officier van justitie bij de Rot terdamse rechtbank mr P. A. H. Bos zal proberen de belasting dienst ér (voorlopig) van af te boud an de van verduistering verdachte suppoosten van ge meentelijke badhuizen die gis teren terecht stonden, een na- hefflng van de inkomstenbelas ting te sturen. De officier, die dit gisteren fcei tijdens de behandeling van dé strafzaken tegen de suppoosten, was overtuigd van zijn succes: „Ik heb de heren (van de be lasting) wel in de hand." Mr Bos maakt deze opmerkingen naar aanleiding van de pleidooien van een aantal raadslieden van de ver dachten. Zii hadden in de meeste gevallen gezegd bezwaren te heb ben tegen de boogie van de geëis te bijkomende straffen: gemiddeld zo'n 125 per maand gedurende drie jaar als „symbolische terugbetaling aan de gemeente van de verduister de gelden." Als de belasting nu ook nog naheffin gen vordert, zo stelden de raadslie den, worden de verdachten nog zwaarder belast en moeten zij een beroep doen op sociale zaken. Gebleken is dat. één van dé verdach ten inmiddels een naheffilng heeft ontvangen die*volgens zijn advocaat éven groot is als hét bedrag dat hij heeft verduisterd. Eisen De eisen tegen de twaalf verdachten -waren; vijf maanden onvoorwaar delijk plus een terugbetaling van 160 per maand gedurende drie jaar tegen dc 57-jarige Huibert van S., tégen dé zestigjarige Jacob K.(. te gen de 59-jarige Jan H. de G. en te gen de 58-jarige Jules P. van D.; drie maanden onvoorwaardelijk te gen de 30-jarige Wilhelm C. B.; drie maanden voorwaardelijk plus hón derd gulden per maand gedurende drie jaar'tegen de 48-jarige Jan,H. en tegen de veertigjarige Chr. van G.; vier maanden voorwaardelijk plus 125 pér maand gedurende drie jaar tegen de 51-jarige Klaas H.; (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM, woensdag. ,.De contactcommissie voor natuur- en landschapsbescherming beschouwt het Rotterdamse plan 2000+ voor de havenontwikkeling in het noordelijke deel van het deltage bied als oen uiting van expansionisme die in flagrante strijd is met de grondslagen van de nationale ruimtelijke ordening". Aldus het oor deel van deze contactcommissie, waarin ruim honderd Nederlandse organisaties in samenwerken. „Wanneer het beleid van het Rot terdamse gemeentebestuur", zo .ver-, volgt de contactcommissie, „ia afge stemd op het beginsel dat welvaart voorwaarde fa voor welzijn zoals burgemeester Thomassen het 'dezer dagen formuleerde mag dit niet lei den tot een handelen waarbij wel vaart voorrang krijgt boven welztyn De contactcommissie waarschuwt met klem dat het nationale ruimtelij ke beleid in een;kritieke fase is geko men. Er dreigt een ontwikkeling op gang te komen die niet meer is te stuiten: het failllèsement van de ruim telijke ordening Is dan naar het oor deel van. de contactcommissie voor natuur- en landschapsbeficherming aanstaande. De contactcommissie constateert dat aan de ene kant de regering er nog niet In geslaagd Is het veelvuldig ge propageerde nationale spreldlngshe- leld gestalte te geven, terwijl het Rot terdamse gemeentebestuur aan de en dere kant lijnrecht tegen dit beleid In gaat. De zorg voor bet leefmilieu krijgt daarbij volstrekt onvoldoende aandacht. „Het la dan ook geen wonder", zo zegt de contactcommissie, „dat de burgemeester van Rotterdam heeft bepleit het zwaartepunt van de. beslis singen over haven- en industrie-ont wikkeling te verleggen naar het, mi nisterie van economische zaken".,. De contactcommissie doet op de re gering en in het bijzonder op de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening een dringend beroep met betrekking tot de .ruimte- lijke ordening .het Initiatief zelf in handen te houden. VAN de één uii* durende Rot terdamse zuurkool-western is thans een kwartier op het cel luloid gezet. Eind vorige weck werden binnenopnamen gemaakt van een rechtzitting in de Gene ral Store. Omstreeks mei ver trekt de filmploeg met acteurs en figuranten naar het dorp Druncn, waar vereniging De Brink een ei gen terrein heeft. In de Drunense duinen zullen woestijn opnamen worden gemaakt, waarvoor o.a. cactussen geleend en paarden gehuurd moeten worden. De gehele produktle is trouwens 'n activiteit van De Brink, in het bijzon der van de theatergroep. Het aardige van het hele project is, dat alle mede werkers niets of vrijwel niets van fil men weten. De camera's zijn weliswaar in han den van vakmensen en ook de monta ge zal door een beroepsman worden gedaan, maar voor de rest ia het zui ver amateurisme. Regisseur Rien Kroon is een pop penspeler van beroep en ook de hoofdrolvertolkers kijken voor het eerst van hun leven in de filmlens, Het geheel wordt een parodie, ver klaart Rien Kroon. ,JJet wordt erg goed. We werken met clichés. Daar voor hebben toe eerst een heleboel westerns bekeken, we nemén gewoon - allemaal dingen die horen in een.wes- lem. Je moet cofe poed kunnen zien, dat het door Nederlanders wordt ge daan". „Er zijn drie hoofdrollen. Thom Holterman, die kent u waarschijnlijk wel, ia een soort provo, een goedharti ge desperado die in conflict raakt.met de gevestigde orde, nou ja tiet als ie Is; Rien Kroon: „Een film maken met onbevoegden, dat Is eigen lijk de opzet". TJIULDE aan de Rotterdamse politie 11 die voor de watervogels zorgt. Dierenbescherming liet weer niets van zich horen. Het wordt hoog tijd, dat er een daadwerkelijke dierenbe- scheming komt. J. Beekman Willemstraat 33b Rotterdam (De geachte briefschrijver vergist zich De itizamelactievanbroaden^ andere voedsel uaor de vogels ia 'n initiatief geweest van de dierenbescherming. De dierenbescherming heeft de hulp gè~ vraagd (en gekregen) van de Rotter damse politie voor de ontvangst en di stributie van het brood: Het betrof hier dus samenwerking tussen dieren - bescherming en politie.. Overigens: hulde aan de Rotterdamse politie, dat in ieder gevat. Dagboekschrijver. Het is helemaal type-casting. Dat geldt ook voor do andoren. Frank Ha gendoorn en Ria Mulders hebben ook belangrijke rollen. De kleinere rolen worden gedaan door beroepsartissten, Gerard Cox, Peter Blanker, Ineke Sluiter, Peter Bulthuis. In totaal zijn er zo'n tachtig mensen mee bezig". Gerard Cox is een pokerspeler en Peter Blanker speelt voorMexicaan, daar hoef je hem nauwelijks voor te veranderen. „Niek Schouten, die directeur is van de Rotterdamse centrale voor sociaal- cultureel vormingswerk is de sheriff, hij lijkt sprekend op John Wayne. Ontzettend gek wat er allemaftl ge beurt". „De film wordt gemaakt ln de stijl van een stomme film, dus geen ge sproken film. Maar hij wordt wel met geluid geïllustreerd pianola-muziek en veel pistoolschoten, een mooi an tiek sfeertje". „Ab Steensma. van de nationale speelweek is do rechter en Jacques van Hennik, directeur van Krulnlnger Gors, heeft de rol van bankier gekre gen". Over de financiën maakt de theater groep zich niet al te veel zorgen. Rien Kroon begroot de hele zaak op ƒ7500,-. „Als Je dat eerst moet verantwoor den/hoef je niet eens te beginnen. De Brink draagt een deel van de kosten en we hopen dat de bekende fondsen zullen subsidiëren. Door vertoning in sociëteiten zullen, we het tekort kun nen opvangen". 7VTAUWELIJKS heb ik mij in déze x rubriek afgevraagd of er in Rot terdam maar één Iagere-schoolkrant is (dit naar aanleiding van de Spaanse bijlage van „Het Klappertje", nieuws blad van de Piet Heinschool in Delfs- haven) of wat dwarrelt er op mijn bureau heer? „De Jonge Vlietje3" nieuwsblad vsn de Oude Vlietschool aan de Carnfssesingel. De lagere schoolpers is dus groter dan ik dacht, Uit de „Jonge Vlletjes" valt leren, dat „de liefde tot zijn Juf een ieder is aangeboren". Het blad meldt: „De vlag uit! Na een half jaar zijn we erin geslaagd onze te grote eerste klas te splitsen". Dat Is voor onderwijzers en onder wijzeressen erg fijn, maar de leerlin gen hebben er een andere kijk op. Petra schrijft: „Ik zit, ln de. eerste klas, ik hoop maar dat tfe bij onze eigen jufferavw kan blUuen, de klas is te groot, musgien wort het morge.nge- daan. dc klas tvort gesplitst, ik hoop maar dat juffrouw spong aardig is en ik hoop ook dat ik b0 lisa in de klas kan blijven.". Irene levert het volgende commen taar op de splitsing: „Jfe zit t» de irste klas, de klas Is te groothij wort ge splitst, de cene juf heetc juffrouw nooteboom, zij is aardig, en de anderen juf heet juffrouw Spong, de nieuwe juffrouw spong moet aardag zijn!" Lisa formuleert kort, maar krach tig: „Dc zit in de eerste klas, onze klas zit prop wol, ik hoop maar dat Ik bij onze elge juf nooteboom kan bli- ve". Je gaat je toch ongerust maken. Juf Spong, aardig zijn hoor! Juf Spong is overigen3 een me vrouw; alle juffen van de oude VUeL- school ziln trouwe mevrouwen, alle maal werkende vrouwen. Dat is „nieuws"; misschien Iets voor de volgende aflevering Van Jonge Vlletjes. jaar tegen -- twee maanden voorwaardelijk plus 70 per maand gedurende drie jaar tegen de 45-jarlge Daniël van G.; vier maanden voorwaardeliik plus 150 pef maand gedurende drie jaar tegen de vijftigjarige Auke H.; vier maanden voorwaardeliik plus 125 per maand gedurende één jaar; een maand voorwaardelijk plus veertig gulden per maand gedurende twee jaar tegen de 46-jarige Pieter Chr. D. De rechtbank doet op 11 maart uit spraak. BEMTHJENKWARTET TTET Duitse Benthien-kwartet dat A enkele jaren geleden aan het be stuur van de Kamermuziekvereniging in onze stsd de wens te kennen had gegeven eens een werk van een Ne derlandse componist uit te voeren en als reactie hierop een aantal bij Donemus uitgegeven werken voor strijkkwartet ter bestudering kreeg, brak gisteravond in de kleine Doelen zaal een lans voor het Zesde kwartet van Oscar van Hemel. Men mag dus aannemen, dat in dit werk Ulrich Benthien c.s. genoeg gunstige aspec ten aanwezig vonden om het een plaats te gevén op hun programma en het zelfs te omringen met composi ties van klassieke meesters als Haydn en Mozart. Men kan er evenwel ook van uit gaan, dat de zonnige gevoelswereld die uit Haydns Kwartet in C,: op.. 33 (het zg. Vogelkwartet) spreekt, als ook uit Mozarts Klarinetkwintet in A, KV 581 (met medewerking dus van een blazer, nl. jost Michaels) de enige goede tegenhangers zijn voor de som bere exclamaties van Van Hemel ln het genoemde kwartet uit 1661.. En het epitheton „somber" zou dan nog wel eens te doelgericht kunnen zijn, te veel waarde als er dan zou worden toegekend aan een door de componist beoogde expressie. In wezen leek ons 's componisten uiting alleen bepaalde sombere gevoelens hij de luisteraar te bewerkstelligen, resultaat van Van Hemels dorre betoogtrant, althans in dit kwartet. Het had cr veel schijn van. dat de componist enkele seriële thema's als leidraad heeft genomen, maar de uitwerking bleek steeds in het ongewisse te blijven steken. De zeer consciëntieuze uitvoering zal de aanwezige componist echter stellig hebben behaagd. Een groot publiek schonk dé musici zowel als Van He- nvl een zeer beleefd applaus. Ook Havdns Vogelkwartet kreeg r>en f«n 'bewerkte verklanking van dit ensemhie. maar minder v»idoening fbonk daarentegen dp weinig spitse, beter eezepd wet lüzttfA rew>duktie van Mpzarts kwintet. De klarinettist Mies ziln cartM muzikaal, meer zün toon kon ln enkele hoge regionen niet uitgesproken fraai en rond worden genoemd. S. NTEBOER

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1