'Fysiek dodelijk vermoeie n de voorstelling' I ROTTERDAMS DAGBOEK Een ondemocratische schoolkrant Ad Boogaerts, arbiter bij Sparta-FG Twente, weer helemaal de oude lentfade ANNET NIEUWENHUYZEN OVER ROL VAN PAMELA IN 'TIME PRESENT': FLITSEND MUSICAL-FEEST Mooie serie van Tournier ROTTERDAM RIJNMOND l Bezwaren Krachttoeren WÊBmÈBÊ Frans Happel Kaarten voor Sparta- Holland Sport zijn morgen niet geldig Het voorjaar^ begint apj 7 maart met de Leen Stolk en Leen Droppert exposeren in Visbank Musicals Dood spoor Een archiefstuk Wie weet hoe het verder gaat Niet parkeren op Groene Kruisweg Goede start van Sweet Charity in Luxor-theater Gerzon toonde modieuze mogelijkheden voor a.s. moeders pag. 4 - zaterdag 1 maart 1369 Nieuwenhiiizen begon haar carrière in li, de Haagschc Comcdic. Zij bleef tot I960 bij dit gezelschap ca verhyisde toen naar de to neelgroep Centrum. Sinds 1962 maakt zij deel uit Van de tableau de la troupe van het Nieuw Rotter dams Toneel, Stads 1953 speelde zij bijna zeventig rollen, In 1965 werd zij onderscheiden met de „Theo d'Or" voor haar creatie van Lavtaia in „Rouw past EIcctra" Biet het meeste genoegen denkt zij o,a. terug: aan de volgende rollen; „Sara Melody in „JUe dag van Talavera" van Engcuo O'Neill (1959), Kcgtaa in „Het Zuiden" van Juhtfl Green en Antigone in „Antlgoue" van Sophocles (1966). TTF liet vermoeiend is? Re- ken maar. Vooral fysiek is liet een dodelijk vermoeien de voorstelling". Aan het woord: Annet Nieu- wenhuyzen, actrice van het Nieuw Rotterdams Toneel, over Osborne's stuk „Time Present". Vorige week zaterdag was de première. Na afloop stond An net een tijdlang alleen op het 'toneel en liet, zichtbaar Ieegge- speeld, bijzonder ryk applaus over zich heen komen. Tever geefs wenkte zij de verdere me- dospclenden met gebaren alsof zij wilde zeggen: „Deze beloning heb ik toch niet alleen ver diend?" In feite was dat wél zo. Annet droeg „Time Present" naar de veili ge haven, op een bewonderenswaar dige manier. Onze toneelrecensent Hans van den Bergh schreef o.a. over haar rol: „Na een aonzienlijke reeks Osbar- niaanse anti-helden, die voorheen hun welbespraakte verwensingen uitstortten over de samenleving en hun eigen onvermogen om daar iets aan te veranderen, volgde nu de eer ste anti-heldin: de personage van de gedesillusioneerde actrice Pamela, Door de dood van haar vader (symbool voor Fngeïands vergane glorie) verliest zij het laatste stukje integriteit in haar leven, en des te sterker ervaart zij de vulgariteit wan ac kringen waarin zij leeft. Met wellust ontmaskert ze dan ook de holheid van de theatergla- moiLT, de clichés van het modernste toneel, de domheid van de critici en de modegrillen van de society als marihuana, hippies, homo's en yoga. Zij kijkt dus vooral in wrok om zich heen, maar eigenlijk is het Osbome - begonnen om het haast klassieke be handelde thema: eenzaamheid. Harts tochtelijk zoekt zijn Pamela mar integer, betrouwbaar contact m uindt alleen oppervlakkige erotiek en politiek idealisme, waar zij niet in geloven kan. Alles staat of valt in Time Present met de kwaliteit van de centrale rol van Pamela. Die werd door Annet Nieuwenhuyzen met brandende in tensiteit vertolkt. Zowel de humor als de bitterheid in de figuur gaf zij -knap gestalte''. T\E kritieken zijn, wat mij be- treft, over het algemeen góed geweest", zegt Annet Nieuwenhuy zen in de ruime huiskamer van haar woning aan de Marialaan in Voor burg. „Tegen het stuk zijn echter ook een aantal bezwaren. Dat is jammer, maar heel reëel. Uit het programma blijkt dat het NET regisseur John van de Eest ook een enigszins gedistantieerde opstel ling heeft ingenomen". Uit de programmatekst: „John Os bome is nog steeds boos, maar zijn boosheid heeft aan kracht ingeboet. "Was zijn Jimmy Porter in „Look back in. anger" een onduidelijke linkse figuur, wiens opstandigheid m 1956 als een credo klonk, de opstan digheid van zijn nieuwe „spreek buis" Pamela mist die uitwerking. Waar Jimmy een deur opende, doet Pamela er een dicht. Het nieuwe wordt niet nagestreefd, maar ont kend". Annet Nleuwenhuyzen: „Time Present" heeft bezwaren. Of ik dat een nadeel vind? Ik speel liever In een volledig goed stuk, dan in een stuk dat bezwaren heeft. Maar als actrice is het toch heel wat om een man als Osbome te mogen spelen Hij is tenslotte erg belangrijk". Kan zij concreter zijn over de be zwaren? „Ik vind dat het stuk te gecon strueerd is. Er zijn emoties, maar niet via mensen, maar via een be paalde situatie. Ik heb liever een stuk dat wezenlijke emoties kent. Daarbij zij'n bijna alle figuren die in het stuk voorkomen onvoldoende uitgeschreven. Osborne wil zgn ideeën spuien door de mond van één persoon. De rest hangt er een beetje bij". TIE rol van Pamela k voor Annet JJ Nieuwenhuyzen niet alleen moei lijk om te spelen, maar heeft ook tijdens de voorbereidingen een aantal krachttoeren gekost. Zij zegt: „Ik heb wel meer grote rollen mogen spelen. Maar door al lerlei omstandigheden kon ik me op deze van te voren niet voldoende oriënteren. Een jaar geleden had ik „Time Present" in het Engels gele zen. Verder verdiepen ging moeilijk, omdat ik in de musical „I do, I do" zat en die heeft gelopen, tot decem ber van het vorig jaar. Toen de mu sical voorbij was, wilde ik aan het 'stuk gaan werken, maar door inter ne verschuivingen bij het NRT Dim Dikkers moest door tijdgebrek van. de regie afzien, zijn plaats werd Annet Nieuwenhuyzen. ingenomen door John van de Rest werd er pas op 9 januari met lezen begonnen. Op de eerste dag van het lezen schrok ik me kapot, zo'n hoe veelheid tekst. Ik heb hier, in deze kamer, nachten lang opgezeten, al leen maar om de tekst te lezen. Aan persoonlijke interpretatie ga ik nooit zo snel denken, omdat ik ontzaglijk visueel ben. Bij de eerste repetities zonder geschreven tekst, lees ik toch eigenlijk nog op". Heeft zich desalniettemin op tijd en volledig kunnen inleven? „Ja. Bij elk stuk is er een soort rode lijn, die door de regisseur wordt uitgestippeld, daar moet je langs manoeuvreren. Met John van d Rest hebben we erg fijn gewerkt en alles is, hoewel soms erg gehaast, op tijd in orde gekomen. Bij de eerste try-out was ik klaar". Waren de tfy-outs vjjf in totaal toch niet, een soort luxe generale repetities mét publiek? Annet Nieuwenhuyzen: „Het wa ren. absoluut volwaardige voorstel lingen. De mensen betalen hun geld, dus hebben ze ook recht op een goe de voorstelling. Die rode lijn waar ik het zo net over had, die was er en dat is het voornaamste". (foto Peter Stephen Molkenbcer) bij een groep wil behoren. Ze vindt dat Constance en iedereen niet maar steeds moeten trachten dingen te doen die ,Jn" zijn, Constance moet eindelijk eens doen wat haar door angst en verlangen wordt Ingege ven". Acht zij „Time Present" ook haal baar voor een jong publiek, middel bare scholieren? „De zaken die Pamela zegt zijn moeilijk en vaak ook ruw. Ik kan me voorstellen dat je daar een be paalde rijpheid voor moet hebben. De voorstelling afraden aan jonge mensen zou ik beslist met willen. Ik ben er niet voor om mensen te zeg gen dat ze iets niet moeten doen, in tegendeel". En: „De rol van Pamela kan dan wel zwaar zijn, maar ik vind het erg fijn om te doen. Zeker als je een sti mulans krijgt. John van de Rest heeft daar voor gezorgd en ook het publiek, jazeker. Na een try-out in Rotterdam werd ik door een wild vreemd iemand gebeld, die me suc ces wenste voor de première. Dat is toch heerlijk?" (Van onze sportredactie) DORDRECHT, zaterdag. Scheidsrechter Ad Boogaerts heeft hard gewerkt naar een come-back op de groene velden en het is dus belangrijk dat hij zich zeer verheugt op de belangrijke wedstrijd tus sen Sparta en FC Twente, die de Dordtenaar morgen zal arbitreren. Ad Boogaerts <43) heeft ongeveer drie maanden op non-actlcf gestaan. Na de competitiewedstrijd Sparta- ,„y AZ'fi7, begin december vorig jaar, werd h|j door griep getroffen, hetgeen T hem o.a. belette de topper Fejjcnoord y- FC Twente te leiden Het noodlot bleef Ad Boogaerts achtervolgen, want toen hij van de griep hersteld was, kroeg hij last van een keel- en voorhoof don tsteking. „Mijn bloed bleek niet in orde", zegt de Dordtse vertegenwoordiger. „Elke maandag moest ik naar het ziekenhuis om mijn bloed te laten onderzoeken. Ik kreeg zowat geen lucht meer." Ad Boogaerts, die vroeger ook veel last heeft gehad van. zijn Achillespees („Een wonderdokter, zo mag ik hem wel noemen, heeft mij daar anderhalf jaar geleden van afgeholpen"), stelde alles in het werk om 7o spoedig moge lijk weer in actie te komen. Dagelijks trainde hij elk vrij uurtje op het ter- rem van DFC. Zijn volhouden werd beloond, maar naar de zin van de Dordtenaar heeft de gedwongen on derbreking van zijn carrière toch veel te lang geduurd. „Je denkt, dat je nog een vent van 20 bent. maar dat is ten slotte niet zo. Als je al wat ouder benl, gaat het allemaal niet zo gemak kelijk meer." Vorige week was de heer Boogaerts weer de centrale figuur op het veld. Ilij leidde twee vriendschappelijke wedstrijden, HaarlemTelstar en (dinsdag) PSVHelmond Sport, en na afloop kon Ad Boogearts met voldoe ning constateren dat hij weer de oude is. Morgein kan men daar ook op het Kasteel getuige van zijn. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zaterdag. De plaatsbewijzen die enkele weken gele den bij de verkoopadressen voor de wedstrijd SpartaHolland Sport zijn verkocht, zijn morgen bij SpartaFC Twente niet geldig. Zij kunnen vol gende week wel gebruikt worden voor de bekerwedstrijd Sparta-ZFC en blijven ook geldig tot de nieuwe da tum van SpartaHolland Sport (16 maart). AD BOOGAERTS (43} come-back (ADVERTENTIE) bloemenpraólif Van 7 t/m 16 maart in de Rivièrahal, in de gran dioze omlijsting Van Diergaarde Blijdorp Botterdam "p^EN zijsprong: naar een wat tach- i-J tiger onderwerp: „I do, I do". Dc musical heeft precies een jaar gelopen, met voorstellingen ongeveer om de andere avond. Heeft z(j al voldoende afstand genomen van dit jaar met een wat minder grote „K" voor een totaalconclusie? Annet: „Na een half jaar had ik al afstand van de musical genomen". Letterlijk? „Nee, dat is natuurlijk niet zo, an ders zou sommige mensen te kort ge daan zijn. In alle voorstellingen heb ik natuurlijk getracht een zo hoog mogelijke prestatie af te leveren. Maar na een half jaar hoefde ik per- soonlijk niet meer zo. Het duurde te lang". Dus geen musical meer voor haar? „Och, over een paar jaar zou ik het best nog eens willen doen, maar misschien ben ik dan te oud". Terug naar „Time Present". „Na het spelen van de rol van Pamela ben ik moe, echt moe. Bij „I do, I do" stond ik de hele avond te dansen en te springen op het toneel. Werd ik ook moe van. maar anders. DU is vooral fysiek een dodelijk ver moeiende voorstelling". Zij steekt een sigaret op en zegt: „Tijdens de musical was ik van het roken af. Was veel beter voor mijn stem, met al dat zingen. Nu, met de rol van Pamela, maakt dat niet meer uit. Op het toneel steek ik de ene si garet na de andere op". TVflE is Pamela volgens haar? „Een vrouw die volkomen op een dood spoor is geraakt Een vr(j neurotisch wezen dat, door de schei ding van haar ouders, haatgevoelens heeft gekregen en volledig aan haar vader is gaan hangen- Ze heeft op twintig kostscholen gezeten. Het Is natuurlijk een kreng van een meisje geweest Ze zoekt naar een waarheid en ze heeft verwijten. Haar grootste verwyt, dat ze bijvoorbeeld aan haar vriendin Constance richt Is, dat ze VL AARDEN GEN, zaterdag In de Visbank vormde vrijdagavond een snelle vernissage de inleiding van een expositie van de Vlaardingers Leen Stolk en Leen Droppert. Etsen, teke- mJrugem. en bronzen werken varieerden in hoeveMieid en kwaliteit. De voorzitter van de commissie voor Beeldende Kunsten, de heer A. Bakker, hield het selecte, maar uitge breide gezelschap, waaronder commis saris dr. C. N. Peystar en echtgenote, een soort fabeltjeskrant voor met al lerhande gefingeerde verhalen uit niet bestaande kranten. De fabeltjeskrant was keurig geplakt en voorzien van een flink portie tekst De heer Bakker sprak over mensen die openingen van tentoonstellingen niet willen bijwonen omdat het-altijd zo warm is in de Visbank en ook zet hij de vernissage zelf te verrichten omdat, aldus de fabeltjeskrant, tegen woordige „sprekerts" zo duur zijn. Do bloemlezing handelde verder over de kunstenaars Leen Stolk en Leen Droppert die hun werken ergens in 2000 wel op een Londense veiling zouden zien. De heer Bakker werkte zich snel door de krant heen en toen kregen de beide echtgenotes van de Vlaardingse kunstenaars bloemen aangeboden. De werken, 41 in totaal, waarvan het bronzen balspelend meisje van Leen Droppert zo'n tienduizend gul den kost, hadden intensieve belang stelling. Een Grieks vrouwenprofiel kost tweeduizend gulden, waarvan er echter ƒ700,— bestemd is voor het Griekse verzet. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 12 tot 5 uur. Woensdag bo vendien van 7 tot 9 uur en zondag van 2 tot 5 uur ran. Dolle pret van Jaccovan Renesse en Jasper! na de Jong in „Sweet Charity". Driebandentoernooi (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag. Hoe ge makkelijk dc positie van 'n deelnemer aan een wedstrijd kan verbeteren of teruglopen, ondervonden verschillende spelers, die uitkwamen in het toernooi van het districtskampioenschap eerste klas driebanden. Van hen was bet vooral de veteraan van het gezelschap, Tournier, die een mooie prestatie leverde, want niet alleen won h|j van een der sterkte tegenstanders, maar in die partij scoorde de voorzitter van „Rotterdam" ook een serie van negen en bracht zijn algemeen moyenne om hoog van 0.448 naar 0.521. Van Leuteren, die zo goed van start was gegaan, deed het daarentegen op de tweede wedstrijdavond minder goed. Hij bleef ongeslagen, doch had moeite om van den Hartog te winnen en had zoveel beurten nodig, dat een lokkende promotie voorlopig ver dween. Ook van der Lem viel wat te rug, De man, die zich als ernstig kan didaat voor de titel aandiende, was Overweel van Rotterdam-Zuid. Hij maakte korte metten met zijn tegen standers en drong zelfs van Leuteren achter zich. Drie van de driebanders zullen, in de nog resterende ontmoe tingen flink moeten aanpakken, willen ze degraderen voorkomen, want Kats kwam na drie ronden tot 0,444, Hen driks eveneens tot 0,444 en Den Har tog tot 0,359., terwijl de degradatie- grens op 0,475 ligt. Zaterdagavond en ook zondag zal het driebandentoernooi worden voort- De stand na drie ronden: 1. Overweel 2. Van Leuteren 3. Van der Lem 4. Kats 5. Tournier 6. Hendriks 7. Schellere 8. Den Hartog 120 203 3 0,591 120 230 3 0.521 105 191 3 0.549 109 245 5 0,444 96 184 9 0,521 97 218 3 0,444 109 214 4 0,500 91 253 4 0,359 J£EN aantal leerlingen van de gemeentelijke opleidings school voor onderwijzers en on derwijzeressen geeft een eigen schoolkrant uit. „De Hofstee" heet het blad, dat buiten school wordt gestencild en verkocht. Dit om gevrijwaard te zijn van cen suur. Vorig jaar werd liet legale schoolblad „de Frik" door hoger hand verboden, „De Hofstee" kan beschouwd wor den als de exponent van de democrati sche krachten die werkzaam zijn op deze kweekschool. Het is niet moeilijk vast te stellen, dat het blad een pro- dukt Is van een minderheidsgroepe ring, Dat blijkt bijvoorbeeld uit een zinnetje als: iedereen heeft zo'n haast om het examen te halen dat er nauwelijks tijd overschiet om jezelf en anderen een paar belangrijke vra gen te stellen: Wat doen we hier op school? Wat kunnen we doen om de onvolkomenheden op school te veran deren". Het blad spreekt dan verder over „onverschilligheid, laksheid enz. enz., het niet-aanwezige contact tussen leerlingen onderling en leerlingen en leraren." Een van de middelen, zo zegt het blad, om dit te verbeteren om contact met elkaar te verkrijgen is een schoolkrant. Maar met een krantje als Frik, met enkele politieke extremisten die ieder anders-denkend mens wreed het zwijgen opleggen. En niet een krantje als Flikvlooien %vaar je je in gezonden stuk moet doordrenken van gore uitdrukkingen en waarin je weer een origineel woord voor geslachtsdeel moet bedenken om voor plaatsing ge schikt te worden bevonden, Nee, zulke krantjes hoeven we niet. Maar beslist ook geen blad dat onder toezicht staat van wie dan maar ook. Wij willen een blad waarin iedeeren een kans heeft." De vraag mag worden gesteld of deze buitenschoolse schoolkrant wel zo'n gelukkig initiatief is geweest. Het blad is lang niet slecht, beslist niet, maar oen schoolkrant die alleen door leerlingen wordt gemaakt en geleid zal deze gewenste democratisering in het onderwijs niet ten goede komen. Een scholengemeenschap bestaat nog altijd uit leraren en leerlingen. Tot de docenten zegt de redac tie: „V allen hebt het recht om met ons in discussie te treden via een ingezonden stuk. Het zal dan echter een discussiestuk zijn. waarin u als gelijkwaardige gesprekspartners zult deelnemen, niet als onze meerderen of als anze tegenstanders. Voor u gelden deselfde voorwaarden als voor ieder ander". Ik heb mij bij het lezen van deze mededeling afgevraagd als Ik nou leraar was, zou ik dan zin hebben om gebruik te maken van een recht (het ïecht om ingezonden stukken te schrijven)^ dat mij is verleend door een groepje leerlingen. Het mag dan heel democratisch klinken, dat voor de docent dezelfde voorwaarden gelden als voor ieder ander, maar wie heeft die voorwaarden opgesteld? De redac tie van het blad! Wie zitten in die re dactie? Leerlingen! Wie stelt voor waarden voor wie op? Leerlingen, stellen voorwaarden op voor andere leerlingen/leraren? Dit heeft met de mocratie niet zo erg veel te maken, wat helemaal niet wil zeggen, dat de intentie van de redactieleden niet no- "pNKELE mensen van deze krant •L zijn de afgelopen dagen druk doende geweest met opnieuw ordenen van ons personenarchief, een werkje dat zo eens in de vijf jaar terugkeert. Uit de papiermassa's komen bij tijd en wijle interessante stukken te voor schijn, zoals het volgende briefje, dat iemand ons toezond in antwoord op het verzoek ten behoeve van ons ar chief enige persoonlijke gegevens te verstrekken. ,Hn antwoord p uw schrijven dd. bericht ik u het volgende. In de oor logsjaren, welke achter ons liggen, hebben wij ervaren, dat het verzame len van persoonlijke gegevens in al lerlei archieven en bij diverse instan ties het voor de vijand zeer gemakke- hik maakte om elke categorie van mensen op te sporen en te achterha len. Dat onze gegevens bij de burger- lijke stand bekend zijn, is nu eenmaal niet te vermijden, doch wij moeten ervoor waken, dat zich een herhaling voordoet van indertijd gemaakte fou ten. Ik kan u derhalve niet van dienst zijn voor zover het de invulling be treft van het mij toegezonden formu lier met levensbeschrijving etc. hoog achtend Het briefje werd geschreven in maart 1954. JJEEFT u dat ook weieens? Dat u een aantal dichtregels van een vers kent, maar niet weet hoe het verder gaat. En nou zou u zo graag zo ontzettend graag, het vervolg willen weten. Een, lezer van deze rubriek in Ede (Gelderland) zit met zo'n probleem. "Wie de vecvolgregels kent van het nu i volgende vers bewijst genoemde lezer een grote dienst: „Vriend ik ben tevreden, 't ga mij zo het wil. In mijn fcïeitte woning, leef ik blij en stil. Menig mens heeft alles. wat hij wenst op aard. Maar ik kan 't ontberen, dat is schatten waard. Wie weet hoe dit gedicht verder gaat, wordt verzocht dit aan de schrijver van het Rotterdams Dagboek te mel den Droomwens van een Feijen- oordsupporter: Sparta pakt Twente, Sparta pakt Twente, Sparta pakt Twente. bel is. Als een schoolkrant werkelijk de democratisering wil bevorderen is een eerste vereiste, dat verantwoorde lijkheid voor de inhoud in gelijke mate berust b(j leerlingen en leraren. De Hofstee is een aardig blad, maar tevens een principiële misgreep. De politie wijst de bezoekers voor de voetbalwedstrijd CW—UVS die morgen op het terrein van CVV aan de Groene Kruisweg wordt gespeeld, dat parkeren op de Groene Kruisweg niet is toegestaan. Automobilisten kunnen hun auto kwijt op de Pen- drechtseweg en de Oldegaarde. (Van onze kunstredactie) De musical „Sweet Charity" heeft 1 in het Luxortheater een begin gemaakt met de verovering van Rotterdam. Daar heeft het tenminste alle schuw van. Het publiek reageerde veel en spontaan tijdens de voorstel ling en na afloop was er een klaterend applaus. De dank voor een flitsende show, met in de titelrol een ware vedette: Jaspemna de Jong. Uit de recensie die onze recensent schreef naar aanlei ding van de landelijke première tweede kerstdag j.l. in Tilburg ver melden we hier nog even wat „slag zinnen". „Glad, luchtig verhaaltje, dat voor Nederlandse begrippen met ongekende perfectie werd gebracht"; „schuimen de, variété-achtïge nummers"; „een wonder van geroutineerde showbussi- ness". Voor wat betreft de eerste voorstel ling in Rotterdam tevens de eerste voorstelling in een „grote stad" kunnen deze slagzinnen wéér gehan teerd worden, hoewel er toch een paar kleine bedenkingen vielen te noteren. Het duurde bijvoorbeeld zeker een kwartier voordat de musical-motor geolied liep, maar dai zullen we maar op grote-stad-zemiwen houden en verder slaagde het ensemble er diverse krfren voortreffelijk in liedjes onver staanbaar de zaal in te krijgen, waar dan weer de slechte akoestiek van het Luxor-theater voor een groot deel de bet aan is. Voor het overige Is „Sweet Charity" een pretentieloos feest van beweging, ritme en kleur, (met magnifieke de cors), waarvan met de bekende aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid gezegd kan worden dat de voor stellingen in Rotterdam (tot en met 10 april) succesvol zullen verlopen. '(Van een medewerkster) FUERZON is een van de weinige mo- dehuizen, die voor de aanstaande moeders onder haar klantenpiibliek speciaal een modeshow samenstelt. Zowel positiekleding als kleertjes, speelgoed, gebruiksartikelen en wa gens voor de baby liet het magazijn gisteravond zien in eigen huis. Sinds het tijdstip dat vrouwen-in- verwachting als normale medeburge ressen werden geaccepteerd en tijdens de zwangerschap mochten blijven deelnemen aan het openbare leven, zijn er ieder jaar meer taboes geval len. Deze keer zagen we voor haar sportieve, lichtelijk hippe, broekpak- ken, die dank zij een vernuftig ont werp de volle negen maanden mee kunnen. Het voorstuk van de pantalons bestond namelijk uit een stretch pand van heup tot heup, dat dus „mee groeit". Hieroverheen de vrij lange jas, die stretchmateriaal en buik ver hult. Ook kanten onderjurkjes waren op een dergelijke manier m elkaar gezet. Voor wie mee wil blijven doen op alle fronten, waren er huis- en uit- japonnen van in cashrmr gedessineer de stoffen; tot op de grond. Opstaande col en taille onder buste. Dc witte kraagjesstijl langdurig onverbrekelijk verbonden aan de ima go van de aanstaande moederbegint meer en meer terrein te verliezen. Om de aandacht van het wordende leven af te lelden zijn er andere versierselen voor de positiejurken bedacht. Uit Amerika kwam een rood-wit-blauw uitwaaierend jurkje, dat dankzij de kleurenbanen in de lengte niet veel doet vermoeden. Tijdens 'de mode show liepen verkoopsters af en aan met onderdelen voor de baby-uit zet, kinderwagens en wiegen. Een meer dan manshoge Apollo-8 cabine, compleet met micaraampjes voor het uitzicht, stal de show. Het gevaarte dat in oranje riet was uitgevoerd en eventueel naar de startbaan kon rij den, was toch nog wel voorzien van een enkel kanten roesje en van binnen bekleed. Als iels volkomen nieuws kwamen ons voor hele kleme maatjes geplasti ficeerde jasjes met levensgrote rits sluitingen en regenkapjes of zuidwes ters. In hetzelfde bloemetjesmotief waren er katoenen bijpassende jurk jes. Het zijn kleertjes die in hun vro lijke originaliteit wel heel ver af staan van de geijkte roze en zachtgele baby kleertjes, die we doorgaans onder ogen krijgen. De ladyspeaker sprak zelfs over „love-in" jasjes. In ditzelfde gen re horen ook de stretch boxpakjes en vïstramjasjes thuis, die we al enige jaren kennen De N.V. Tankvaart Rotterdam zal maandag het motortankschip Dutch Faith (933 brt) in de vaart brengen. De vloot van deze rederij bestaat nu uit zes schepen voor het transport van vloeibare chemicaliën.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 1