Het grijpen van de ongrijpbare' jeugd "Ajax-kooris mee in Schiedam Lovende woorden voor refendaris WF brengt acceptabel bedrijfs- journaal jeugdraad.nietoe:stijl A. van Moocklid CO WER-commissie Alle Schiedam twaalftallen halen winst Pleidooi voor concentratie werknemers Ridderkerk Te weinig lokalen voor onderwijs SCHIEDAM SCHIEDAM Bevolking van. Schiedam HEARING VOOR VORMING VAN GEEN KRANT ONTVANGEN? Bet voor 19.30 uur telefoon 135430 Dubbele winst SVC-dames Zwarte handen hij Sportschool Bishoff Auto tegen lichtmast Auto op tramrails gekanteld Jaar gevangenis voor overvallers geldtransport Succes vooc Vlaardinger op chinchilla-show Carilloneoncerten in Vlaardingen nu op zaterdag Bevolkingsonderzoek in Oostvoorn e Akkoord KOERIERSTERS dinsdag 4 maart 1969 - pag. 5 TX/ILTON-Fijenoords directie- VV lid, de heer C, H. Meeu- wisse, die gisteravond in de gro te zaal van De Doelen de ze ventiende bedrijfsfilm sinds vier jaar zonder beelden van het voormalige „landsbeen" Brons- werk bi? de aanwezigen in leidde, sprak met enige reser ve over een door amateurs ge maakt bedrijfsjournaal". Met die, overigens door „Combof" de Commissie bijstand op film gebied geadviseerde amateurs be doelde hij cameraman C. de Wit en geluidstechnicus L, F. de Ronde. Na tuurlijk zat er een tikje ijdelheïd van Wilton-Fijenoords directielid in deze met enige aarzeling gebrachte voorbeschouwing. De heer C. H. Meeuwisse wist immers maar al te goed, dat de zeventiende bedrijfs film een acceptabel produkt was ge worden. Alleen er vertoont zieh toch één mankement. Dat openbaart zich in de eerste vijf van de circa dertig film-minuten, wanneer ruwgeno- men een vijftal onderwerpen van de doop en vertrek van de „Texaco- tanker" tot aan de herstelwerk zaamheden aan de bij de N.V. Tan- kercleaning ontplofte „Agua Clara" elkaar in een vliegensvlug tempo opvolgen. Voor je je goed en wel realiseert wat er gebeurt, word je al geconfronteerd met het volgende onderwerp. Toch met weglopen, want bij de Harmonisatie, zijnde ongeveer on derwerp nummer zes, gaat het be ter. Veel beter zelfs. Nu wordt het verschil tussen dc werkzaamheden van vaklieden en de massaproduk- lie van de machines knap geaccen tueerd. De tegenstrijdige effecten, die hierdoor ontstonden, waren ver bluffend goed. Bovendien heeft ca meraman De Wit nog eens extra de nadruk gelegd op de precisie, het samenspel dat tussen verschillende vaklieden plaats vindt. Cameraman De Wit blijkt ook een relativist. Zodra je overladen bent met een onnoemelijke hoeveelheid staal en ijzer, komt hij met een aan doenlijk tafereeltje. Bijvoorbeeld 'n zorgzame eend met haar jong op een plankje hout voortkrabbelend naast een reu2entanker of een vrien delijke midden-zestiger* die een sprintje trekt om als eerste aan het loketje zijn salaris in ontvangst te nemen. Om kort te gaan: De Wit heeft met een rijke schakering aan onder werpen, waarbij heel summier en pas op het laatste aandacht wordt besteed aan het samengaan met de Rijn-Schelde groep, de personeels leden een acceptabel journaal '68 weten tc brengen. J. D. Sw. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De bevol king van Schiedam is volgens het sta tisch overzicht van de gemeente, in de maand januari 19G9 met elf personen afgenomen tot 83.161 inwoners per 31 januari. Er was een negatief vestigingsover schot van 52 (325 nieuwe vestigin gen tegenover 377 vertrekkenden) en een geboorte-overschot van 41 (110 geboorten en 69 sterftegevallen). Er waren in januari maar 37 huwe lijken, waarvan 23 van Schiedammers onderling. Zeven huwelijken, zijn ont bonden ioor echtscheiding. Van de jong-geh\ vde echtparen konden twintig een eigen woning betrekken. SCHIEDAM, dinsdag Waarom zie je wel veel jeugdigen bij de patatkramen, bij de disco- en koffiebars en soortgelijke gelegenheden en waarom komen ze niet naar de clubhuizen die vaak uitstekend zijn geoutilleerd en voorzien van vakbekwame gediplomeerde jeugd leiders? Waarom? Omdat een groot deel van de jeugd eenvoudig geen zin meer heeft in het traditionele jeugdwerk, met vorming en scho ling. Omdat de jeugd de voorkeur geeft aan die plaatsen waar zij zich „lekker" voelt, waar zij zich kan ontspannen! SCHIEDAM. Geboren: Erik A. z.v. A. de Laet en 2. W. M. Wolfkamp; Lèon z.v. J. J. .van Oe velen en M. H. Plomp; Etienne G. M. Z.V. W. J. Lank els en T. A. Krohnc; Gozina M. d.v G. van der Koolj cn G. M. Schultink. Overleden: J. Verbruggen. 05 jr.; A. A, wed. K. Onverwagt: J. C. Ruizenaar, SO jr. van Hal deren, SO jr.: A. van Held, BO jr. echtg. A, F. van der Gaag; M. L. Muste, 93 jaar. Maar deze „loslopende groepen", deze „untouchables", deze „ongrijpba- ren" horen óók tot dc jeugd, vormen er zelfs een belangrijk deel van en werken vaak inspirerend op de meer traditioneel ingestelde Jongeren. Kort om, ook deze ongrijpbare jeugd behóórt gewoon te vallen onder het jeugdbeleid van de overheid. Dc man die dit betoogt is de heer A. van Moock, ambtenaar voor Jeugdza ken in Haarlem en bepaald géén jeug dig persoon. Zijn gehoor, gisteravond in. het wijkcentrum Nieuwland, be staat uit een zestigtal vertegenwoordi gers van jeugdorganisaties en -instel lingen in Schiedam. Ook zij kunnen grotendeels niet gerekend worden tot de jeugd.. Toch is het plaatselijke jeugdbeleid in Schiedam het onder werp van discussie. Nou ja, discussie! Het klikte niet erg bij de niét-jeuedige jeugdleiders, meer een éénrichtings verkeer van gedachten. Jeugdraad Omdat de Schiedamse Jeugdraad sinds enkele jaren niet meer functio neert en ook de gemeentelijke jeugd commissie niet meer up-to-date is sa mengesteld, heeft liet gemeentebe stuur geen tegenspeler meer voor het bepalen van het plaatselijke jeugdbe leid, dat dan ook al enige tijd aardig in de lucht hangt, De wethouder van Jeugdzaken, mej. G. D. de Graaf, wil graag orde op za ken stellen, denkt aan het instellen van een jeugdadviesraad nieuwe stijl, doch wil tevoren eerst overleg plegen op zo breed mogelijk vlak met allen die bij het plaatselijke jeugdwerk zijn betrokken- En ook met de jeuèd. Daarom gisteravond de eerste, „hea ring" en wel met de vertegenwoordi gers van de traditionele of formele j eugdorga nisaties. Inleider Van Moock is lid van de commissie die m 1907 het vermaarde COWER-rapport heeft uitgebracht. De commissie, bedoeld om een hechte verankering te vinden voor de jeugd- subsidie-regeling, heeft er de voor keur aan gegeven de huidige positie van het jeugdleven te schetsen en heeft zo nogal wat ondersteboven ge haald in het Nederlandse jeugdwerk. Het COWER-rapport mèt ministeriële toelichting komt binnenkort in discus sie in de Tweede Kamer. Het zal daar nauwelijks aandacht krijgen wordt verwacht. Kloven De heer Van Moock, een amusant prater die de problemen weet te rela tiveren, is duidelijk geen bewonderaar van bet „formele" jeugdwerk („we moeten het wel koesteren, zéér IangrUk voor 32 percent van de jeugd") cn wijst op de schier onover brugbare kloven die In de loop der Ja ren zijn ontstaan tussen het „formele' jeugdwerk en de ongrijpbare jeugd, tussen de ouderen en de jongeren, maar ook tussen dc „hoofdkwartieren" van de jeugdorganisaties, die van bo- ven-af alles dirigeren, terwijl men op bet plaatselijke vlak de situatie veel b-:ter kent. Hij ziet kennelijk meer in het „grijpen" van de loslopende jeugd. Ook tegen de verstarde en daarom slecht ol niet functionerende jeugdra den uit hij zijn bezwaren. „De jeugd verandert zó snel, dat een jeugdraad zeer ad rem moet kunnen werker, an ders komt men te laat". Bovendien zit ten in de raad te veel niet-jeugdigen, die bovendien vaak nauwelijks bij de jeugd betrokken zijn. Het gaat hun te veel om de verdeling van de subsidie en niet om de jeugd. De helft van de leden van de raad moet jonger dan 25 jaar zijn, is zijn oordeel. Pressie-groep Abonnees buiten Rotter dam, Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. „De jeugdraad moet een soort pres sie-groep zijn, die tegen de gevestigde meningen op durft tc tomen. Daarom geen wethouder en geen ambtenaar als voorziterj die zeggen toch steeds .geen haalbare kaart" en dat werkt verlammend". Zij gehoor is wel geamuseerd, doch reageert nauwelijks. Als enkele Groenoorders komen informeren (bui len de orde) wanneer de jeugd in die wijk eindelijk eens voorzieningen krijgt, al is het maar tijdelijk, ant woordt de heer Van Moock dat de tijd echt voorbij is dat iedere vereniging een eigen heilig huisje kon hebben, voor vaak maar een paar uur per week. Pa? wanneer enkele échte jongeren aan het woord komen, begint het te lijken op een discussie. Maar deze jongeren („wat de heer Van Moock zegt is allemaal oude koek") haken rechtstreeks aan op het overzicht dat de jeugdcommissie over de Schiedam se situatie heeft gegeven en informe ren concreet naar de plannen voor de samenstelling van een jeugdraad- nieuwe stijl. Overleg De heer Van Mook adviseert: eerst een gesprek met de formele jeugdor ganisaties, dan met de informele jeugdgroepen en tenslotte met de des kundigen. Breng de belangrijkste per sonen bijeen voor een voorlopig plan, waarover dan weer gediscussieerd kan worden in elk van de drie groepen. En laat daaruit de jeugdraad-nieuwe-stljl ontstaan. Wethouder mej. G. D. de Graaff, had deze gang van zaken ook in ge dachten. „Binnenkort een gesprek met de ongebonden jeugd," stelt zij in het vooruitzicht. Hóe die geïnteresseerd moest worden, was wederom punt van discussie. Maar mej. De Graaf wil die jf ugdraad toch wel zo snel moge lijk voor elkaar krijgen. „Br zijn veel verschillende vormen van jeugdwerk nodig. Er moet een staalkaart van mogelijkheden zijn, waaruit dc jeugd moet kunnen kie zen," waarschuwde dc heer Van Moock tot slot, (Van onze korfbalmedewerker) IVL1-i4-9.il SCHIEDAM, dinsdag IjSBKiaaal Door afgelasting van de ODI-wedstrtfd en het vrije weekend voor Succes heeft aileen „Schiedam" in het afgelopen weekein de gespeeld. Het deed dit op voortref felijke wijze- Alle Schiedam-teams die In het veld kwamen haalden de volle winst binnen waarbij bet eerste twaalftal voorop ging met een ver diende 52 zege op het Rotterdamse Velox. Nog steeds is Freek Veer een uiterst gevaarlijke speler in de Schiedam- aanval en hij heeft dan ook zijn ploeg met twee mooie afstandsschoten op 20 gezet. Er ontwikkelde zich een aantrekkelijke wedstrijd waarin de Schiedammers het tempo volledig be paalden. Na een prachtige combinatie volgend op een vijandelijke verdedi- gingsfout bracht Hans Josen op even geraffineerde als.fraaie wijze de stand op 30. Vakgenoot en routinier Piet Bogaers schaamde zich kennelijk diep over een gemiste strafworp en zorgde voor rust nog voor 40. In de tweede helft zakte jammer genoeg het tempo en daarmede het peil van de wedstrijd. Velox zag zelfs kans tot 42 op te halen. Dit bracht de eerste aanval weer terug in de uit gangspositie en het was tenslotte op nieuw Freek Veer die met de hattrick zijn ploeg naar de verdiende 52 til de. Verder: Velox 2—Schiedam 2 0 6,- Schiedam J.Vlaardingen J, 32 Schiedam a—Charlois a bij 10 door scheidsrechter wegens wangedra g Charlois gestaakt. IT/ftTI-VJ-MB SCHIEDAM. A. dinsdag Het eerste damesteam van de Schiedamse Volleybal Club speelde twee wedstrij den in vier dagen en zorgde voor twee overwinningen. In de eigen zaal werd EBVC met 30 geklopt. Het was geen hoogstaande wedstrijd, waarin SVC slordig met de kansen omsprong. Set standen 15-10, 15-13 ep 157. Zaterdag was SVC op bezoek bij RHBS in Breda. De SVC-dames moes ten in de eerste set aan een zeer luid ruchtig pubüeik wennen en zagen een grote voorsprong verloren gaan, 16-14 voor RHBS. De Schiedamse speelsters toonden toen hun kracht door de vol gende drie sets in de wacht te slepen: 7-15, 8-15 en 1-15. Een 3-1 zege dus. Dames 2 stelde teleur door van een beslist niet sterker Swift met 30 klop te kregen. Heren 1 tenslotte kon het wederom niet bolwerken. Van Matador in Vlis- singen werd met 3—0 verloren en de setstanden tonen wel aan hoezeer SVC in de laatste weken is teruggevallen: 15-7, 15-7 en 15-9. SCHIEDAM, dinsdag Februari is voor de judoka's van Sportschool Bis hoff een succesrijke maand geweest, er zijn namelijk 2 leerlingen geslaagd voor het Zwarte band-examen. De examens werden afgelegd voor de examencommissie van de Nederlandse Jiu-Jitsu en Judobond. De heer Th. Hertog behaalde de le Dan en de heer P. J. Jagtman slaagde voor de 2e Dan. (Van eert on2er verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Mevrouw M. J. K. den Brouwer-Hanswijk is vanmorgen om 9 uur in het Bergweg- ziekenhuis in Rotterdam opgenomen nadat zij op de Schiedamseweg met haar wagen tegen een lichtmast was gereden. De vrouw was de macht over het stuur kwijtgeraakt toen haar hond plotseling van de achterbank op haar schoot sprong. De wagen werd zwaar1 beschadigd. De vrouw moest met in wendige kneuzingen naar het zieken huis worden overgebracht. Gistermiddag omstreeks halfzes is op de Schiedamseweg, vlakbij het grensflat, een personen wagen, bestuurd door de 21-jarige militair Eduardo Satoijama uit Rotterdam, op de tramrails te rechtgekomen. De bestuurder was de i macht over het stuur kwijtgeraakt nadat de wagen de trottoirband had geraakt De wagen, die vervolgens tegen een lichtmast tot stilstand kwam en daarna nog kantelde, is zwaar beschadigd. De heer Satoijama moest door een ziekenbroeder ter plaatse worden behandeld. Het tramverkeer in beide richtingen is ongeveer een uur gestremd ge weest. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Een fel tegen wat h(j noemde „een nog steeds voortdurend onrecht" fulmunerende heer Voorwald, opende de jaarverga dering van de plaatselijke afdeling van St.-Willïbrordus, Katholieke Bond van Werknemers in de Industriële Be drijven, gehouden in Arcade, Hierin zijn ook opgenomen de werknemers In de drankindostrie en aanverwante be drijven. De voorzitter had weinig goede woorden over voor onze minister van Sociale Zaken, en oud-vakbondbe stuurder, de heer Roolvink, die vol gens de heer Voorwald „zyn eigen vakbondstljd blijkbaar maar zo snel mogelijk wenst te vergeten". Opnieuw hamerde hij op de bestemming van de z.g. „Breedband"-miljoenen waarvoor de bestemming nog steeds in een waas is gehuld. Ook de BTW kumt als een last die voornamelijk op de schouders drukt van de laagst gesalarieerden. Dit laatste argument beaamde de aan wezige bondsbestuurder S. Th. Bijs- terveld volledig. Hij ziet het als een fout van de overheid dat de invoering van deze BTW vooruit loopt op de in het vooruitzicht gestelde belastingver laging. Wat de „Breedband" betreft, hiermee hoopt men binnenkort resul taten te bereiken. Voorzitter Voorwald bepleitte ver der nog een voortzetting van de con centratie van werknemers, waarvan zijn bond voorstander is. Als ook de mijnwerkers en de arbeiders in de tex tielindustrie In één blok verenigd zijn, waarvan de voorbereidende bespre kingen In een vergevorderd stadium verkeren, kan dit een tegenwicht zyn tegen de bundeling van bedrijven door fusie en overname, Na al deze „zware" onderwerpen was er toch nog gelegenheid meer prettige zaken aan te snijden. Het lid de heer J. Etman is een halve eeuw lid van de bond en werd als zodanig door de heer Bijsterveld gehuldigd en tot voorbeeld gesteld van alle werkne mers die het wel geloven en. actie aan anderen overlaten, met een geschenk ouder couvert en bloemen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. De 23- jarige elektricien Edward C. H. cn dc twintigjarige student Gerardus C. H. uit Rotterdam zyn vanochtend door de Rotterdamse rechtbank wegens poging tot diefstal van een koffer met 90.000 gulden van dc Hcma veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maan den met aftrek waarvan twee voor waardelijk. Veertien dagen geleden had de offi cier van justitie een gevangenisstraf van vijftien maanden tegen beiden geëist. De twee jongens maakten deel uit van een groepje van vijf die een-geld transport van de Hema wilden over vallen. Iedere zaterdag werd geld via de Bulgersteynhof naar de Am robank aan de Coolsingel gebracht. Op 16 november vorig jaar grepen de twee jongemannen de koffer uit de handen van een van de geldlopers na dat hem peper in de ogen was ge gooid. De geldloper herstelde zich echter en slaagde er in de elektricien aan te houden. De student werd later gearresteerd. VLAARDINGEN, dinsdag De ge- broeders A. G. J. en G. A. J. van Vliet uit Vlaardingen hebben een enorm succes geboekt op de zaterdag te Arn hem gehouden eerste internationale chinchilla-show. die tevens de achtste nationale show was. De heren Van Vliet behaalden twee eerste prijzen in de middelgroep jonge bokken. Er was ingezonden in de klassen: licht, middel, donker en extra donker. Hun inzending kwam ook in aanmerking voor de prijs show-kam pioen op nationaal niveau. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. De jaarlijkse concerten op het Oranje-ca rillon in de toren van de grote kerk aan de markt zullen ditmaal op zater dagmorgen van elf tot twaalf uur wor den gehouden. Gewoonlijk was dit op vrijdagavond van acht tot negen. De- verwisselingen van speeldagen geldt als een experiment, dc organisatoren hopen nu op meer publiek. Er zijn zes gastbeiaardiers uitgeno digd, Deze eerste, de heer Leen van der Eljk uit Zwolle, speelt op 26 juli, In de daaropvolgende weken zulle respectievelijk spelen de heren H. H. de Harder uit Surhuisterveen. Daan van Hoecke uit Arnhem. Rinus de Jong uit Enschede, Hein de Ligt uit Velsen (geboren Vlaardinger en jaren- larJg bespeler van het Oranjecarillon) en Rien Ritter uit Delft, De heer Cor Don uit Vlaardingen zal regelmatig in dc zomermaanden het carillon bespe len. OOS'rVOORNE, dinsdag- Dins- dag 11 maart 's middags om twee uur, zal te Oostvoorne in de v,m. o.l. school, Burg, Letteweg 38, een begin worden gemaakt met het periodieke bevolkingsonderzoek op tuberculose en andere ziekten der borstorganen. Burgemeester A. Bolwidt, tevens secretaris van de Stichting Tuberova, zal de inwoners van zijn gemeente voorgaan en als eerste een röntgenfoto laten, maken. Alle inwoners van 15 jaar af, ont vangen een persoonlijke oproep, waarop is aangegeven wanneer men voor onderzoek wordt verwacht. Mocht men geen oproep hebben ont vangen, dan kan men zich recht streeks tot het onderzoekbureau wen den. Deelnemen aan dit onderzoek is van groot belang, niet alleen voor eigen gezondheid, maar ook voor die van zyn of haar omgeving. Indien men niet aan het onderzoek deelneemt, wordt dringend verzocht de oproep kaart terug te zenden met vermelding van reden. Aangezien met een derge lijk onderzoek veel kosten zijn ge moeid, die gedeeltelijk door subsidies worden gedekt, wordt van het publiek een vrijwillige bijdrage gevraagd van 1,50, te voldoen by het onderzoek. Deze financiële bykomstigheid mag echter voor niemand een bezwaar zyn. Een ieder wordt onderzocht ongeacht de bydrage. In Tmte zal het onderzoek worden gehouden in het gymnastieklokaal, Kade no- 1 en wel op maandag 24 maart a.s., aanvang des middags twee uur tot 's avonds negen uur en van dinsdag 25 maart d.a,v. van twee uur tot 's avonds acht uur! In Tinte 2al het onderzoek dus 2 dagen in beslag ne men. Zij, die slecht ter been zijn, laten dit uiterlijk 17 maart 1969 nelden aan het onctL'Vzoeklokaal. Zij worden per auto agehaald. RIDDERKERK, dinsdag. In een aparte nota aan de Ridder- kerkse raad vestigt het gemeen tebestuur de aandacht op de ont stellende lokalennood in Ridder kerk-oost. Het nog niet zo iang geleden ontslo ten gebied geeft op onderwijsterrein nu reeds een flinke achterstand te zien. Het aantal kinderen dat er hetzij kleuteronderwijs, hetzij lager onder wijs gaat volgen is veel groter dan men aanvankelijk geraamd had. Dat geldt met name voor het openbaar on derwijs. Om die reden willen b. en w. in 1970 een nieuwe lagere school voor openbare onderwijs stichten. Daarin zou dan voorlopig ook de tweede openbare kleuterschool gevestigd moeten zijn. Er is echier geen terrein voor deze school beschikbaar, omdat men niet op deze ontwikkeling ge rekend had. Het gemeentebestuur is daarom bezig een bouwterrein aan de rand van Ridderkerk-Oost te zoeken. Voor 1970 echter dient reeds een andere (zevenklasslge) lagere school te zijn verwezenlijkt. Dit moet een katholiek school worden, omdat er daar nog geen van staat in Oost. Uiter lijk 1 augustus zou deze school ge reed dienen te zijn, zodat dan in plaats van 18, 25 lokalen in Oost be schikbaar komen. De katholieke school zou in de aanvangsjaren dan gastvrijheid moeten bieden aan anders gericht onderwijs, met name hec openbare kleuter- en gewoon lager onderwijs. Het schoolbestuur is daarmee reeds akkoord gegaan. Onder die voorwaar de wil de inspecteur van het onder wijs ook tevens een urgentieverkla ring afgegeven. Wat de oorzaak is van de zorgelijke toestand wat betreft de schoolruimte in Oost geven b. en w. niet exact aan. Reeds kort na de opening van de openbare school Molenvliet en de christelijke Da Costaschool constateer de men dat de scholen, sneller vollie pen dan was te voorzien. Reeds een enkel jaar na het ingebruiknemen moesten er al twee- en v'erklassige noodsehooltjes worden gesticht. Waarschijnlijk is de overbevolking van de scholen te wijten aan het toe wijzingsbeleid. In de wat ruimere wo ningwetwoningen in Oost werden vele grotere gezinnen gehuisvest Het leer lingental liep daardoor veel sterker op dan men gepland had bij het vaststel len van het bestemmingsplan. Men verwacht nu dat tussen 1970 en 1975 jaarlijks ruim twintig lokalen meer voor het lager onderwijs in heel Ridderkerk nodig zullen zijn en bijna tien voor het kleuteronderwijs. Onge veer de helft daarvan zou ten goede moeten komen aan het openbare on derwijs. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Het staat wel vast: ook in Schiedam zal het morgenmiddag na drie uur stil wor den in dc stad. Want ook Schiedam deelt in de algemene ,,Ajax-koorts" na dat Amsterdamse elftal in parijs de belangrijke beslissingswedstrijd speelt tegen Benfica, welke wedstrijd rechtstreeks door de televisie zal wor den uitgezonden. Er komt 's avonds weliswaar een herhaling, doch vele zullen er toch de voorkeur aan geven om al 's middags te kijken. Wat zullen de gevolgen zijn in Schiedam? By Werf Wilton Fyer.oord. Schiedams grootste be drijf. verwacht men op de personeels afdeling geer moeilijkheden. Er zijn ai mensen geweest, die een snipperdag hebben aangevraagd, doch het aantal is veel minder dan verwacht werd. Als het geregeld kan worden, kunnen ze die krygen ook. „En dan zullen er ook wel mensen zijn die naar de tran- sisterradio luisteren, maai' och Ook by de Ver. Glasfabrieken ver wacht men geen problemen. In dit conti nu-bedrijf zijn morgenmiddag toch drie van de vier ploegen vry, het gaat dus maar om één kwart van de werknemers en daar zijn dan veel buitenlandse arbeidskrachten onder, die minder interesse hebben in Ajax doen en laten. „Naar de radio luiste ren? Dat kan moeilijk tussen al die machines, het geeft een erbarmelijk geluid" Verlies-1 Sombere geluiden echter by de Bouwmaatschappij SSN C. L. Noord zij- „We hebben nel die lange vorstpe riode achter de rug, waarbij het werk stil lag cn nu de produktie weer op gang is, komt dit weer. Dat geeft ver liest Enkele mannen hebben al aange kondigd dat ze het werk zullen verla ten, nou, dan krijgen ze niet uibctaaïd. Maar hoeveicn gaan er stiekem naar de radio zitten luisteren?" Bij de gemeentediensten en kanto ren wordt gewoon doorgewerkt. „Ons soort werk leent zich niet voor onder breking". zegt gemeentesecretaris mr. M, J. Blok. En de ambtenaren kun nen altijd 's avonds nog naar de tele visie kijken. „Ik heb ze geadviseerd om maar een briefje op de deur te plakken met „Niet over voetballen praten", dan is de herhaling nog hele maal nieuws voor ze". Schooljeugd Hoe zit het met de oudere jeugd? „Stom toeval", zegt rector dr. J, E. \V» Spronk van de Rijks-Scholengemeen schap, „maar morgenmiddag hebben slechts weinig klassen les", 'n. Bof je zo voor de hbs'ers, Ook bij de Algemene Technische School -aun de Mgr. Nolenslaan is mor genmiddag een deel van de klassen vri]. Directeur H. v. d. Dool heeft geen aanvragen van de ouders gehad, of de jongens thuis mogen blijven. „Misschien dat een enkele spijbelt". Maar de heer Van den Dool, zelf een groot voetbal-liefhebber vindt het on juist om de lessen te verstoren voor een wedstrijd. De baas van de afdeling trans port bij Electro-Smit N.V, in Slikker veer J. Kooijman is maandagmiddag in de directiekantine aan de Beneden- rijweg hartelijk gehuldigd. Hij was. veertig jaar in dienst bij de N.V. Re den dan ook voor loco-burgemeester C. J. van den Berg om hem de zilve ren ere-medaille van Oranje-Nassau op te spelden. MAASSLUIS, dinsdag. Hoe wel officieel vrijdag 28 februari de laatste dag was waarop refe rendaris L. Hollaar op de ge meente-secretarie werkzaam was, fungeerde hij zaterdag I maart alweer als hulp in nood. Gemeentesecretaris H. Kramer ver telde. bij het officiële afscheid van de heer Hollaar maandagmiddag in het zakencentrum aan de Lijsterlaan, dat hij zaterdag werd opgebeld door een zakenman uit Maassluis die zojuist in heit buitenland zijn paspoort was kwijt gehaakt, Mandagmorgen. moest hij al weer van Schiphol vertrekken. De heer Hollaar werd gevraagd te hulp te komen en binnen 24 uur was de zaak weer voor elkaar. Dit was niet een incidenteel geval, vertelde de gemeentesecretaris. U had een opvatting over de taak die de overheid dient te vervullen die zeer hoogstaand was. U behartigde het al gemeen belang. U bevorderde de zelf werkzaamheid en onder uw leiding heerste er op de afdeling een sfeer van respect voor de menselijke waar den- Loco-burgemeester P. v, d. Snoek, die de burgemeester verving, herin nerde er aan dat hij de vertrekkende referendaris veel tegenkwam in zijn ambtelijke loopbaan. Vooral, de laatste jaren heeft u midden in de branding gestaan van de stormachtige ontwik keling die Maassluis doormaakt U bleef er rustig onder. U was de eerste die op kantoor verscheen en meestal de laatste die weg ging. Daarnaast vervulde u nog vele andere functies in het openbare leven van Maassluis. U krijgt nu veel vrije tyd. Om u behulp zaam te zijn die tijd goed te benutten Tè vroeg mag ik u, namens het gemeentebe stuur, een gouden polshorloge aanbie den met inscriptie. Uitzondering De heer J. Hartingsveidt, nestor van de gemeenteraad, wees er op dat deze raad niet altijd vertegenwoordigd is bij elk afscheid van een gemeente functionaris. Voor u hebben wij echter een uitzondering willen maken omdat de contacten die wij met u hadden en de adviezen die wij van u kregen zeer veelvuldig zijn geweest. U zult wel met weemoed afscheid nemen van de taken die u tot nu toe vervulde. Die weemoed gaat wel over, 2ei de heer Hartingsveidt, de bejaardensoos staat nu in ieder geval voor u open. Wethouder J. Smit, van onderwijs, wees er op dat samenwerken al moei lijk is met mensen van een ongeveer gelijke denkrichting. Met u. hoewel volkomen verschillend van levensbe schouwing. was samen-verken achter met moeilijk, U heeft gediend onder vele verschillende gemeentebesturen, maar u is dezelfde gebleven. Als klein geschenk had de wethouder het boek van dx, L- de Jong „Het Koninkrijk der Nederlanden in de 2e wereldoor log" deel 1 - Voorspel. Nog andere geschenken kreeg de heer Hollaar. Van het personeel van de gemeentesecretarie kreeg hij een dia-projector. Het projectiescherm werd geschonken door zyn collega's, de hoofden van dienst, terwijl de per soneelsvereniging een projectietafel schonk. Na het officiële gedeelte kwam bur gemeester W. J. D. v. Dijck met echt genote, die eerder verhinderd was, de scheidende referendaris gedag zeggen. De patiënten in het Gemeentezie kenhuis hebben pech. Voor hen komt de wedstrijd écu maand te vroeg! In bei nieuwe ziekenhuis, volgende maand in gebruik, is een intern tele visie-net Ingebouwd. Dan hadden de patiënten rustig naar de tv kunnen kijken. In het huidige, oude ziekenhuis, is geen televisie. Wel kunnen de patiën ten naar de radio-uitzending luisteren via hot distributiesysteem in hefe G.Z. En de mannelijke patiënten zullen het zéker doen! Ze hebben er alle tijd voor. Personeel gevraagd Dc Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt VASTE SEZORGER(STERS). Aanm. tel. 257279 "s avonds na 7 uur. rel. 155060. S038 Onroerende goederen en woonruimte aangeboden Nic. Beetsstraat Onder- en bovenhuis met tuin (eigen grond). GEHELE PAND direct leeg te aanvaarden. Be vattende: 10 kamers, 2 keukens etii. Koopsom ƒ27.500. BENO DIGD EIGEN GELD ƒ4000. Inl. tel 01761-3951, na 20.00 uur 370-558416. So30 Foto, film en porjectie PASFOTO'S kJaar te wijl u wacht. Foto Van Vuuren. Hoogstr. J06. Schiedam. Tel. 206720. Let op het juiiste adres. S180 Auto's en autobenodigdheden Tc koop aangeboden TAUNUS 1£M Combi. okt. '63 ipr.st. Vr. pr 1600,en een motor ME 250 cc IK oud. Vr. pnjs 1100.—. Na 16 00 uur IROS. Buitenhaven weg 38. Schiedam. Automobielbedrijf W. van Kleef. Lekstraat 15-17, Schie dam. Te'. 2S3CO Vu Ameri kaan!» becatUngJsystsjïm binnen 24 uur rijden vs&r iedereen AUSTIN SEVEN '66 BMW 700 '64 NSU Frinz 4 '64 FORD TAUNTJS 13 M (RW.) '63 BMW 700 Coupé '63 FIAT 1100'63 KARMAN GHIA '63 AUSTIN GLIDER '63 F JAT 2300 '03 CHEVROLET Impala (gas) '62 FIAT 15O0 Mas e ratl-motor) *62 CITROÊN AMI S '62 VOLVO 121 *61 PEUGEOT 403 'gl ALFA ROMEO 2600 '62 MERCEDES 190 (4 CÜ.) '60 7W.GA. rechts stuur. TRIUMP TR m zeer snel. Diverse inruilauto's. 3 rond. sdhanft. garantie. 3 mnd. GRATIS doorsmeren. S220

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2